m STADS NIEUWS Weerbericht Letteren en Kunst WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 10 cent per week; f 2.60 per kwartaaL Franco per post t 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïïl. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.49 uur. Zon op 7.20 uur. Maan op 8.28 uur Woensdagavond. Maan onder 10.09 uur Donderdagmorgen. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 19 Sept. voorm. 5.50 en nam. 6.15 uur. .OIIOIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIC- - 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst jj 0 Deze tijden zijn voor hedenavond - en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG S Z 7.49 uur. y - 6 ZONSOPKOMST if 7.20 uur q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. 0 -ZDIIOII OII Oil OII Oil OII OU Oil O HET 400-JARIG BESTAAN DER SOCIËTEIT VAN JEZUS. Een herdenkingsnummer van „Studiën", Het September-nummer van „Studiën" is aan het 400-jarig bestaan der Sociëteit van Jezus gewijd en bestaat uit drie deelen: ten eerste de karakteristiek der orde in net algemeen; ten tweede grepen uit de al- gemeene geschiedenis der orde; ten derde grepen uit de geschiedenis der Nederland- sche Jezuieten. Na een artikel ter inleiding belicht Dr. G. Gorris S.J. in een verhelderend en eru- dit betoog de aanpassing van het ordewe- 7en aan de behoeften des tijds in de ge schiedenis der kerk. Prof. Dr. Jac. van Ginneken S.J. schrijft in waarlijk lyrische bewoordingen over den geest der Compagnie van Jezus in de Gees telijke Oefeningen. J. Wijnands S.J. laat uitkomen, dat Ignatius' ideaal was: Hulp troep te zijn van den Paus. Dr. M. Smits van Waesberghe S.J. behandelt op beknop te en kundige wijze de bestuursinrichting der Sociëteit van Jezus als apostolische orde. P. Grootens Ef.J. bespreekt het zegel der Sociëteit van Jezus, dragende het tesken J. H. S., waarmede St. Ignatius zijn brie ven altijd begon en eindigde. Dr. C. A. Lambermond O.P. laat zien, dat er vanaf St. Ignatius' verblijf te Manresa tusschen hem en de Dominicanen geregeld betrek kingen bestonden; St. Ignatius' geestelijke gestalte draagt een Dominicaansch stem pel. J. W. Kerssemakers S.J. houdt oprui ming onder de sprookjes betreffende den zoogenaamden Jezuietenstijl in de bouw- Kunde. „Canisius en Vega, een geval van praemalinisme" is het onderwerp eener theologische studie Van Mag. Dr. P. Pol man O.F.M. De arbeid van den voortrekker der Je zuieten orde en grooten Nederlander Pe trus Canisius wordt door Dr. J. Tesser S.J. in een psychologische en historische uit eenzetting behandeld. F. van Hoeck S.J. schrijft over een in 1616 verschenen vijan dig pamflet ..Der Jesuiten Negotiatie" ge- heeten, waarbij het niet ontbreekt aan petilleerende bijzonderheden. Dr. L. de Jonge S.J. behandelt de hoogachting en vereering, die de eerbiedwaardige Neder- landsche generaal der orde Jan Philip Roothaan zijn leven lang heeft bewaard voor den Amsterdamschen professor David Jacob van Lennep, welke gevoelens ook werden beantwoord. E. Beukers S.J. ver telt over den grooten Nederlander in den vreemde Arnold Damen S.J., die in St. Louis in Chicago zoo uiterst vruchtbaar heeft gearbeid. Het herdenkingsnummer is sprekend ge- illustreerd en bevat aan het slot een bij schrift met betrekking tot den huidigen generaal Wlodimirus Ledochowski; enkele statistische gegevens, en een kaart van Nederland met toelichting, de werkzaam heid der Jezuieten schetsend. V0FTG4NGERS, bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Vereeniging voor Veilig Verkeer. Een praatje over den aardappel Een zeer belangrijk voedingsmiddel De aardappel is in ons land terecht een bij uitstek populair voedingsmiddel. Door zijn neutralen smaak leent hij zich bijzon der om bij zeer uiteenloopende soorten groenten, vleesch en visch te worden ge nuttigd en dat wel in allerlei verschillende vormen: gekookt, gesmoord, gebakken, als puree, enz. enz. Wat dit betreft bestaat dan ook nauwelijks behoefte aan voorlichting over het gebruik van den aardappel. Wel ontbreekt het echter bij velen aan de juiste kennis omtrent de voedingswaar de en daardoor laat de bereidingswijze van dit in alle kringen gebruikte voedingsmid del nogal eens te wenschen over. Dat het ons zetmeel levert, is algemeen bekend, al was het alleen door het bestaan van aard appelmeel. Dat de aardappel daarenboven voor ons de leverancier is van een uitne mende soort eiwit is minder bekend. Even min geeft men zicih er in den regel reken schap van, dat we er een belangrijke bron van vitamines en van mineralen in hebben te zien. t In percenten uitgedrukt is het eiwit gehalte van den aardappel zeker niet hoog: het bedraagt slechts 2 pet. Maar wie bij zijn middagmaal een pond aardappelen nuttigt, krijgt daarmede dan toch evenveel eiwit naar binnen als bij het gebruiken van een half ons vleesch. Wat de mineralen betreft, waardeeren we de niet onbelangrijke hoeveelheden kalk, phosphor, ijzer en ook de sporen jo dium, terwijl van de vitamines die van de B-groep en het in den winter zoo waarde volle vitame C, reclht hebben op onze bij zondere aandacht. De tot dusver gebruikelijke kookmethode (schillen en 's nachts in het water laten staan, dan opzetten in ruim water) berust echter op een miskenning van al deze waardevolle voedingsfactoren. Bij het schillen gaan vitamines, minera len en eiwit in bijzondere mate verloren en vanzelfsprekend ook zetmeel. Men kan vei lig zeggen, dat met de schil 20 pet. van het in de aardappelen aanwezige vitamine C wordt weggeworpen. Laat men do geschilde aardappelen vervolgens in water staan en zet men ze dan in ruim water op, dan stijgt het verlies tot 60 pet., terwijl bij koken in de schil ten hoogste 20 pet. verloren gaat. Een soortgelijk verlies lijden wij op het gehalte aan B-vitamines en aan mineralen. Bovendien staat de geschilde aardappel nog tydens het koken zetmeel en eiwit aan het kookwater af, zoodat men een in elk op zicht belangrijk in waarde verminderd pro duct op tafel brengt. Waarom stellen we den aardappel aan dit waardeverlies bloot? Eigenlijk valt hier voor geen andere reden aan te voeren, dan dat de sleur het nu eenmaal zoo wil. Wie de proef heeft genomen met het koken van den aardappel in de schiL prijst den pitti- gen smaak van het op deze wijze verkregen gerecht en hij wil niet meer terug naar de oude en „flauwe" bereidingswijze. Wie wel de voordeelen wenscht van het koken in de schil, maar de schil zelf niet wil nuttigen, kan natuurlijk een tusschenweg bewande len, door de gekookte aardappelen op het bord te pellen. De praktijk leert echter, dat men ook den smaak van de schil al spoedig leert waardeeren. Ondernemende huisvrouwen zullen dan ook niet nalaten een proef met deze berei dingswijze te nemen en een mogelijk op vooroordeel berustenden tegenstand der huisgenooten met tact weten te overwin nen, door zelf het goede voorbeeld te ge ven. Men kieze hierbij aardapelen van on geveer gelijk grootte. Deze worden goed af geborsteld, gewasschen en zoo noodig gepit. Daarna worden ze opgezet met een bodem pje kokend water en een half uur in een goed gesloten pan gekookt. De aardappelen zijn dan gaar en het water is verkookt. Na even te zijn omgeschud, komen de aardap pelen in hun gebarsten schil smakelijk krui- mig op tafel. Het gebruik van zout is bij deze kookmethode overbodig: de ziltige smaak van den aardappel zelf, die niet door afkoken is verloren gegaan, doet niemand naar keukenzout verlangen. Ook in stamp pot laten de ongeschilde aardappelen zich uitstekend gebruiken. Gebakken aardappelen vormen ongetwij feld een zeer smakelijk gerecht, dat wij niemand willen misgunnen. Alleen moet er aan worden herinnerd, dat bij het bak ken van de in plakjes gesnedene, vitamine C verloren gaat. Trouwens dit verlies treedt reeds in bij het bewaren van gekook te aardappelen op kamertemperatuur; ook opwarmen, het maken van puree en de bereiding van aardappelen in de hooikist, oefenen in dit opzicht een nadeeligen in vloed uit. In het algemeen verdient het dus aanbe veling de aardappelen in de schil en zoo kort mogelijk voor het nuttigen te koken. Door een juiste bepaling van de voor den maltijd benoodigde hoeveelheden vermijde men liefst het ontstaan van restjes, welke bij het bewaren en verwerken onvermij delijk weer aan voedingswaarde zullen verliezen. De huisvrouw, die er in slaagt haar ge zinsleden te winnen voor het toepassen van deze grondregels, bewijst daarmede een niet te onderschatten dienst aan de gezond heid van haar huisgezin. Bovendien bereikt ze voor haar huis houdbeurs een zeer belangrijk voordeel. Veronderstel, dat haar gezin uit zes per sonen bestaat en dat ze daarvoor een win tervoorraad van 7 mud pleegt op te doen. Door de aardappels in de schil te gebrui- De identiteitsbewijzen ANTWOORD OP EENIGE MOEILIJKHEDEN De identificatieplicht, waarvoor men zich vanaf morgen alphabetisch zal moeten aanmelden (zie de gemeentelijke aankondi ging in ons blad van gisteren), schijnt nog al enkele moeilijkheden op te leveren. Re den, waarom wij ons te dezer zake gewend hebben tot de officieele instanties om ant woord te hooren op enkele moeilijkheden, welke dienaangaande worden gemaakt. Men deelde ons hierbij mede, dat de wijze, waarin nu in de identificatieplicht wordt voorzien een voorloopige is. Binnen afzienbaren tijd zullen hiervoor officieele formulieren worden vastgesteld en dan zal het Nederlandsahe volk opnieuw worden opgeroepen. Daar de identificatieplicht echter op 1 October ingaat en niet op andere wijze gereed kan komen, moest naar een oplossing worden gezocht en deze heeft men gevonden in het gebruik van de distributiestamkaart, welke ieder een heeft of van een ander geldig bewijs, zooals een geldig paspoort of een geldig bewijs van Nederlanderschap, d.w.z. dat nog geen jaar geleden is afgegeven. Ook deze kunnen tot identiteitsbewijs worden bijgewerkt. Wij laten hier nu de meest gemaakte moeilijkheden in vragenden vorm met het antwoord erop volgen. Vraag 1: Moet op de foto het linker oor zichtbaar zijn? Antwoord: Ja, doch met oude goed- gelijkende foto's zonder dat aan dezen eisch wordt voldaan, wordt genoegen ge nomen. Moet men echter een nieuwe foto laten maken, dan zal de foto graaf die op de voorgeschreven wijze ne men, dus met het linkeroor, daar dit bij de toekomstige identiteitsbewijzen wel ver plichtend zal zijn. Vrouwen zullen dus ook het linkeroor zichtbaar moeten maken. Overigens wordt voor alle foto's vereischt de maat van 3H x 4H cM. Vraag 2: Moeten de identiteitsbewijzen persoonlijk worden afgehaald, of kan één persoon uit het gezin dat doen voor allen? Antwoord: Iedere Nederlander van 15 jaar en ouder moet persoonlijk zijn kaart gaan halen. Dit kan dus niet, zoo- als bij distributiekaarten door een ander worden gedaan. Daar hierdoor de toeloop aan de betref fende bureaux veel grooter zal zijn dan an ders, wordt iedereen dringend aangera den op den voor hem of haar bestemden dag te komen in het dichtst bijzijnde aan gewezen gebouw. Verzekerd wordt dan een hoeven te wachten. Vraag 3: Wat moeten zij doen, die him distributiestamkaart niet wenschen te ge bruiken als identiteitsbewijs? Antwoord: Deze zullen in het bezit moeten zijn van een geldige pas of een geldig bewijs van Nederlanderschap. Be zitten zij dit niet, dan zullen zij p r a c- tisch wel verplicht zijn hun stamkaart daarvoor te gebruiken. Men zou natuurlijk aan het gemeente secretarie een identiteitsbewijs kunnen aan vragen of een bewijs van Nederlander schap. Ook hiervoor zal men zich met stamkaart, foto e.d. moeten legitimeeren. Bovendien kosten deze resp. 0.50 en 2.50, terwijl dit identiteitsbewijs zou ko men te vervallen, indien bijvoorbeeld over enkele maanden een uniform identiteits bewijs zal worden ingesteld. Overigens is het zeer de vraag, of men zulk een identiteitsbewijs of een bewijs van Nederlanderschap nog vóór 1 October in zijn bezit zal hebben. Heeft men dus geen geldige pas of geldig bewijs van Ne derlanderschap, welke dan nog tot een identiteitsbewijs moeten worden bijge werkt dan zal men dus zijn aangewezen op zijn distributiestamkaart. Vraag 4: Wat moet men meenemen om zich te kunnen legitimeeren? Antwoord: Hiertoe dienen ^b ij voor beeld stukken als een trouwboekje, spaar bankboekje, officieele aanstellingen, ge boortebewijs e.d. Vraag 5: Wat moeten zieken, gebrek- kigen en ouden van dagen doen, die zich op de vastgestelde dagen niet naar een der bureaux kunnen begeven? Antwoord: Voor hen zal na de .vol gende week opnieuw de gelegenheid daar toe worden opengesteld. Resumeerend vestigen wij er ten slotte de aandacht op, dat men zich cp den voor ieder bestemden dag (zie off. gemeent. aankondi ging) aan een der vijf bureaux aanmeldt, voorzien van: a. distributiestamkaart of geldige pas of geldig bewijs van Nederlanderschap; b. een goed gelijkende foto van 3H x 4M c.M.; c. een legitimatiebewijs als genoemd in vraag 4. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG De op Zaterdag 14 Sept. gehouden col lecte ten bate van het Reelasseeringswerk voor alle gezindten heeft te dezer stede op gebracht 332.11. Maandag 30 September a.s. herdenkt de heer D. Pardon, magazijnknecht bij de N.V. Kosters meelfabrieken alhier, den dag, dat hij voor 25 jaar bij genoemde vennootschap in dienst trad. ken, kan ze thans ruimschoots volstaan met 6 mud. We zouden het voordeel ook zoo kunnen uitdrukken, dat de ongeschilde aardappel het gezin in staat stelt om iedere week een dag gratis aardappelen te kunnen eten. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND Onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer vergaderde gistermiddag de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Bij de ingekomen stukken waren ver schillende missives van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, welke alle voor kennisgeving werden aan genomen. Van de Vereeniging van Directeuren van Electriciteitsbedrijven was een mededee- ling ingekomen over de verschuiving van werktijden in verband met de verduiste ring van openbare dienstgebouwen. In dit verband herinnert de voorzitter aan een pogen van de Ned. Werkgevers vereniging, waarin bij de bevoegde autori teiten toestemming gevraagd wordt de ar beiders in sommige industrieën te laten overwerken met de bevoegdheid om deze overuren niet uit te betalen, maar deze in mindering te brengen van de in de winter maanden te maken arbeidsuren. B\j de Kamer waren klachten inge komen over de vervuiling van de vaar wegen van den Rijn naar Zoeterwoude en Hazerswoude. Naar aanleiding hiervan be sloot de Kamer een advies te richten aan Ged. Staten van Zuid Holland, om hierin verbetering te brengen. De voorzitter stelt hierna voor aan de Commissie voor den Nederlandschen Zuid- Afrikaanschen Handel een schrijven te zenden, betreffende vertegenwoordiging van de Nederlandsche industrie en handel in Zuid-Afrika na den oorlog. In dit schrij ven wordt aangedrongen tot het vormen van een inkoop-centrale. Van B. en W. van Leiden was een schrij ven ingekomen maar aanleiding van een circulaire van het Departement van Soci ale Zaken aangaande het tewerkstellen van werklooze hoofdarbeiders. B. en W. vragen in dit schrijven de medewerking der Kamer om aan het in deze circulaire geuite verlangen tegemoet te komen. Bij de besprekingen, die hieromtrent in het bureau der Kamer werden gehouden, werden verschillende plannen dienaan gaande onder de oogen te zien. In dit verband wijst de voorzitter op een punt, dat misschien meer aandacht ver dient, n.L de beplanting van wégen. Spr. meent, dat zulks in het district der Kamer vrij systematisch geschiedt. De heer Krantz wijst erop, dat hiervoor bestaat de vereeniging „Weg in 't Land", aangesloten bij den Bond Heemschut. Deze vereeniging is zeer actief en zal wenken te dien opzichte gaarne ter harte nemen. Be sloten wordt deze vereeniging hieromtrent aan te schrijven. Een ander gedachtenpunt van het bureau der Kamer stond in verband met de dak pannen en draineerbuizen-industrie. Voor deze industrie, welke vooral te Alphen a. d. Rijn van beteekenis is, zijn groote hoeveel heden klei noodig. Lange jaren werd deze klei uit de onmiddellijke omgeving betrok ken. Tegenwoordig moeten de industrieën verder zoeken. In dit verband stelt het bureau der Ka mer voor in overleg te treden met het Rijksproefstation voor Klei te Gouda, om trent de mogelijkheid tot het instellen van een onderzoek naar de voor de Rijnland- sche industrie in aanmerking komende klei- voorraden. Aldus wordt besloten, terwijl aan B. en W. van een en ander kennis zal worden gegeven. Tot adviseerend lid in het curatorium van het Econ. Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en een deel van Gelderland wordt herbenoemd de heer H. M. Simonis, tot plaatsvervangend lid dr. C. E. van Dorp. De voorzitter is ambts halve lid. Hierna volgde de behandeling van de begrooting en de lijst voor subsidies voor 1941. De begrooting wordt vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 21.108.32, met een bedrag van f 450 aan onvoorzien. De lijst voor subsidies werd vastgesteld op ongeveer 750 met enkele posten pro memorie. Bü de rondvraag verzocht de heer B. de Koning het bureau der Kamer een schrijven te richten tot B. en W. der gemeente Lei den om de levering van alle installaties en do stoffeering van het stadhuis niet te doen geschieden buiten den Leidschen midden stand om. De voorz. antwoordde hierop, dat onge twijfeld reeds veel bestellingen zullen zijn gedaan, maar desniettemin wilde hij aan het verzoek van den heer de Koning vol doen. Hierna ging de Kamer in huishoudelijke vergadering. AVONDLESSEN WORDEN MIDDAG LESSEN. De verduisteringsplicht en het verbod, zich nu 10 uur op straat te bevinden, stel len het avond-onderwijs voor velerlei pro blemen. Deze problemen worden nog ge accentueerd door den nood van 's lands schatkist, waardoor het onderwijs dat van rijkswege wordt gesubsidieerd, ongunstig wordt beïnvloed. Tengevolge van deze oor zaken ziet zich ook het bestuur van de R. K. Vakschool voor Meisjes gedwongen om de avondlessen te doen ophouden. Van wege het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is een schrijven ontvangen, waarin er op wordt gewezen, dat de duisternis in de avonduren de on veiligheid op straat zal doen toenemen en Gemeentel. Aankondigingen IDENTIFICATIEPLICHT. Men denke aam de aanbieding van de distributiestamkaart ter bijwerking tot identiteitsbewijs. Donderdag 19 dezer tusschen 8.30 en 12 uur v.mi. of 1.80 en 4.30 uur n.on. of 6 en 8 uur n.m. worden verwacht zij, wier ge slachtsnaam begint imet de letteri A of B tot en met Bo. Lokalen: Stadhuis, Breestraat, ingang deur onder de trap; Evangelisatiegebouw, Morschweg 59; Voormalige Kweekschool, Oude Vest 35; H.B.S. Burggravenlaan en Wijkigeibouw Staalwijk, ingang 8 OAo- berstraat. Portret en bescheiden, waarmede bewe zen kan worden, dat de aanbieder de per soon is, te wiens name de distributiestam kaart is afgegeven, mede brengen. Leiden, 17 Sept. 1940. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. SCHOEISELDISTRIBUTIE. In het vervolg zal bij het afhalen van schoeiselbonnen aan het Distributiekan toor, Breestraat 117, behalve de distriibu- tiestamkaart van den belanghebbende ook die van het gezinshoofd getoond moeten worden. Deze maatregel is genomen om een vlot ter uitreiking der bonnen mogelijk te ma ken. Wie nieuwe schoenen noodig heeft, moet zelf den bon komen halen. Kinderen van onder de 14 jaar moeten door een der ouders begeleid worden. Leiden, 18 September 1940. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Agenda LEIDEN Donderdag, R.K. Reclasseerinigsvereeniging Bureauzitting Afd. Leiden, St. Vinc.geb.., Hoogl. Kerkgracht 32, 7 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 14 Sept. 20 uur tot Zaterdag 21 Sept. 8 uur waargenomen door de apo theken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, teL 26274. dat deze onveiligheid in sterke mate ver hoogd wordt voor vrouwen en meisjes. Het zou derhalve onverantwoordelijk zijn, de leerlingen van de R. K. Vaksohool aan deze gevaren bloot te stellen. Al moet echter het onderwijs in de avonduren komen te vervallen, het nut van dit onderwijs is zoo groot, dat er naar mid delen gezocht moet worden om dit te be houden en wel in de middaguren. Daarbij doen zich evenwel allerlei moeilijkheden voor, omdat dit onderwijs juist daarom in de avonduren werd gegeven, omdat de be trokken leerlingen overdag geen gelegen heid hadden. Deze gelegenheid moet nu geschapen worden en het bestuur van de R. K. Vakschool voor Meisjes doet een be roep op de directies van fabrieken en werk plaatsen en op andere werkgevers en werk geefsters om de meisjes, bij hen in betrek king, in de gelegenheid te stellen het on derwijs aan de Vakschool in de middag uren te volgen. Bij wederzijdschen goeden wil en met eenige inschikkelijkheid moet er een weg gevonden kunnen worden. De vorming van het meisje is een eminent maatschappelijk belang. De lessen, welke tot nu toe in de avond uren werden gegeven, zijn de volgende: Kookcursus Volkspot 3.Duur 5 maanden. Burgerkeuken f 10.Duur 5 maanden. Uitgebreide burgerkeuken 12.Duur 5 maanden. Fijne keuken (voortgezet) 15.Duur 4 maanden. Kookcursus (voor dienstboden) 10. Duur 10 maanden. Tafeldekken en dienen 2.50. 5 lessen. Knippen en naaien van ondergoed. Ver stellen, stoppen, mazen, 10.Duur 10 maanden. Costuumnaaien. f 12.Duur 10 maan den. Opleiding costuumnaaien. 18.per jaar. Duur 2 jaar. Patroonteekenen en knippen, 10. Duur 5 maanden. Volksopleiding. Leergeld 30 cents per week. Duur 3 jaar. Lesuren van 79 uur, 3 avonden per week. Niettegenstaande de hoogere financieele kosten, welke aan de omzetting dezer les sen naar de middaguren onvermijdelijk zijn verbonden, zal de oude prijs gehand haafd blijven. Onze oud-stadgenoot de heer G. van Meurs, inspecteur met den titel van hoofd inspecteur bij de Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht, is door de Directie der Ned. Spoorwegen met ingang van 1 Octo ber a.s. benoemd tot Hoofdinspecteur, en chef van de opleidingsschool voor ambte naren bij de Ned. Spoorwegen aldaar.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2