OMGEVING RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 0 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOÜWOVERZICHT. Er is geen twijfel aan of ieder heeft in de tegenwoordige omstandigheden een ver langenslijstje, de een een kort, de andere een lang, maar op dit lijstje zal toch wer kelijk wel niet staan verhooging van de prijzen der diverse tuinbouprodiicten (dn het algemeen genomen dan) want hierover valt toch werkelijk niet te klagen. Kroten maken hierop een uitzondering. Dit pro duct wil niet. De matige soort gaat nog eenigszins, doch de groote maat en de kleintjes 'brengen al zeer weinig op. Goede soort van 0.40 tot 0.65, en de groote en kleintjes van 0.24 tot 0.35 per kist van 20 K.G. Dat zet niet aan. Zoo'n opbrengst is lang niet loonend. Het is -het eenige pro duct dat op het zelfde prijspeil staat van vorig seizoen. Met de anderen is het aan merkelijk beter gesteld dan in 1939. Een zeer groot verschil hierin maakt de peen, bos- en waspeen. Waspeen varieerde gere geld van 1.30 tot 2.10 per kist van 20 K.G. terwijl de opbrengst vorig jaar vari eerde van 0.30 tot hoogstens f 0.80 per kist. Een zeer groot verschil dus, en ten gunste der tuinders. Met Bospeen is het niet anders gesteld. Was de gemiddelde prijs vorig jaar om dezen tijd slechts van 2.50 tot 5.40 per 100 bos, thans kon ge regeld een prijs van gemiddeld f 7.50 tot 10.20 geboekt worden. Sla was er vorig jaar al zeer weinig in deze periode. Thans is de aanvoer ook maar matig. De prijs is even beter, n.l. van 1.tot f 1.80 per 100 stuks. Met een goed gewas een redelijke opbrengst. Uiën brengen ook heel wat meer op doch de opbrengst per R.R. is dit jaar vrij slecht tengevolge van de slechte gewassen. De prijs per 100 K.G. was thans van 4.tot 5.50 tegen 1 2.50 tot f 2.30 vorig jaar. Boon en gingen voor bevredi gende prijzen. Het gewas heeft kortelings geleden veel te lijden gehad en zoodoende is de opbrengst maar matig met een prijs van 8.tot 13.voor Prinoesseboonen en van 9.tot f 19.voor Snijboonen. Groene kool noteerde met een matigen aanvoer van 4.tot 5.per 100 K.G. Bloemkool was, evenals vorig jaar in dit tijdvak, een goed gevraagd artikel en bracht ook nu, evenals toen, zeer goede prijzen op en bleef altijd ver boven de vastgestelde exportprijzen. Met kleine schommelingen ging eerste soort steeds weg voor 13.-tot 19.per 100, soms nog even hooger voor extra, en tweede soort deed van 5.90 tot 11.70 per 100 stuks. De eerste late bloemkool werd dezer dagen aangevoerd. Binnenkort komt de massa. Gehoopt wordt dat het niet al te warm weer wordt. Het product is thans al niet geheel vrij van luis. Om dit tegen te gaan is er wat „koolweer", regen en wind noodig. Het is niet gauw naar aller ge noegen. Vervolgens de aardappelen, waarvoor de afigeloopen week weer goede afzet was met bevredigende prijzen, ook al heel wat beter dan vorig jaar toen de noteering ge middeld was voor groote van 2.80 tot 4.30 per 100 KG. en waarvoor nu graag betaald werd van 4.tot 5.80. Vooral de goed bewaarde za'ndeigenheimers van de bekende Katwijksche kwaliteit konden goed geplaatst worden. Drielingen gingen voor 2.80 tot 3.60 per 100 K.G. Met An dijvie ging het niet best; hiervoor kon niet hooger genoteerd worden dan f 1.tot 1.15 per 100 stuks, hetgeen een onbevre digende uitkomst geeft. Maar in het alge meen mogen we constateeren dat er geen reden tot klagen is. En dat zegt toch wel iets. LJSSE RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE LISSE. Toegelaten tot de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollencultuur te Lisse: P. de Jager, Heiloo, W. Witteman, Hillegom, D. Keisers, Hoofddorp, J. J. Lamboo, Lisse, H. Vreeburg, Lisse, C. Alkemade, Noord- wijk, H. v. d. Mark, Noord wijk, C. J. L. v. d. Meer, Noordwijk, J. J. de Mooij, Noord- wijk, C. G. v. d. Veek, Noordwijkerhout, Th. M. Nijssen, Santpoort, J. P. Kaptein, Sassenheim, A. Krouwel, Sassenheim, H. Zwetsloot, Sassenheim, R. Boot, Sassen heim. Geboren: Cornelis Wilhelmus, zoon van J. C. van Rooijen en G. A. Beijk; Cor nelia Elisabeth, dochter van P. Faas en W. C. Does. Gerard Johannes zoon van H. L. Verheijen en G. Th. Verheijen. Mar- garetha Catharina Maria dochter van G. van Gerven en G. van der Poel. Theo doras Leonardus Maria, zoon van P. Zwet sloot en M. W. Brouwer. Adriaan zoon van C. van Voorts en J. Bakker. Ondertrouwd: Engelbertus Jaco bus Schol te, 33 jaar en Petronella Manga- retha van der Lans, 33 jaar. Getrouwd: J. Kuipers te Lisse en. W. H. van Zwieten te Haarlemmermeer. Overleden: Daniël Jan Vreeken, 63 jaar, wed. van H. M. E. Flentrop. Gevestigd: C. H. M. Roozen geb. Hanrath uit Rotterdam, Heereweg 317. A. Th. Wamelink uit Amsterdam, Heere weg 258. Th. A. A. van Werkhoven uit Voorschoten, Heereweg 423. M. P. M. Goossens uit Nieuwer Arnstel, Heereweg 297. F. M. Posthuma uit 's-Gravenhage, Heereweg 447. P. T. Utermöhlen en ge zin uit 's-Gravenhage, Heereweg 87. Vertrokken: J. Kruijff en gezin naar Stockholm (Zweden). S. Lemair naar Rotterdam, Seringenstraat 2. M, M. van Ginhoven naar Helmond, Aarle-Rixtel- scheweg 12. P. A. Straathof naar Ouden bosch, Bosohdijk 1. J. A. Groenendijk naar Heemstede, Lrnckhorstlaan 30. J. W. van der Meij naar 's-Gravenhage, Prin sengracht 14. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag, 16 Sèpt. des middags om half drie uur ter behan deling o.a. van de volgende punten. Toetreding der gemeente als buitenge woon lid van de Vereeniging van Water- leidingbelangen in Nederland. Verleenen bijdrage aan de Gasstiohting. Behandeling verzoek ontheffing huur Sporthoff. Cre- diet voor aankoop Autobrandspuit en an dere materialen. AJt.K.A.-Kring Bloembollenstreek. De afdeeling Bloembollenstreek van de A.R.K.A. vergaderde onder leiding van den heer Lycklama, daar de voorzitter, de heer Meinen, verhinderd was. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat de oorlog geen slaoh— offers gemaakt heeft onder de leden, en herdacht, den heer Payens van Hillegom, die immer een getrouw en actief lid ge weest is. Medegedeeld werd, dat aan den overgeplaatsten geestelijk adviseur kape laan Jacq. Schmidt, als blijk van dank baarheid, een stoffelijk aandenken was ge geven. Tot secretaris-penningmeester werd benoemd, in plaats van den heer P. J. H. de Boer, de heer M. J. J. G. M. Walenkamp, te Noordwijk. Verschillende „vak-tech nische" vragen, door de leden ingezonden, werden behandeld. Na rondvraag slanting. B.V.L. De plaatselijke commissie van de B.V.L. heeft besloten, in verband met de ontbinding, het afdeelingsvaandel, de wisselbeker en wisselmedaille over te dra gen aan het Gemeentebestuur en het kas saldo te schenken aan het plaatselijk Burgerlijk Armbestuur. Geboren: Dorothea Elisabeth Maria, dochter van C. Rotteveel en van N. E. Schoenfeld. Adri Johan, zoon van M. Zandbergen en van N. Schuilenburg. Getrouwd: R. Pit, 32 jaar en C. G. Wijntjes, 26 jaar. C. Kooij 26 jaar en M. Koning 23 jaar. Gevestigd: J. Kroes en gezin, Hoofdstraat 310, van Hillegom, Patrimo niumplein 20. A. L. J. de Kort, Hoofd straat 167, van Rotterdam, Rosestraat 1. A. de Vos, Hoofdstraat 136, van Lisse, Ju- lianastraat 28. Vertrokken: Th. W. Klein, Hoofd straat 11, naar Rotterdam, Rechter Rotte- kade 63. P. M. L. Geerlings, Tijlloos- straat 6, naar Katwijk. St. Willebrordus- gesticht. Th. S. Eikelenboom, Hoofdstr. 121, naar Voorhout, Boerihaavestraat 25. M. J. Mulder, Rijksstraatweg 26, naar Rhe- den, Prinsenstraat 14. M. Koning, Hoofdstraat 145, naar Bodegraven, Noord- straat 54. W. L. Witteman, Teylinger- laan 61, naar Leiden, Keizersstraat 30. W. A. van Klaveren, Molenstraat 13, naaf Delfzijl, Singel 83. STOMPWIJK K. J. M. V. Zondag speelde de K. J. M. V. „St. Laurentius" tegen St. Josephsge- zellen Zoeterwoude, Alhoewel het een wed strijd was met veel ballenpech wist de K. J. M. V. met 32 te winnen. Dinsdagavond speelde de K. J. M. V. op verzoek tegen de Duitsche weermacht een wedstrijd, die we gens snelheid en samenspel op hoog peil stond. Prachtige aanvallen werden gedaan over en weer tot de rust kwam met 00. Na de rust kon Stompwijk het tempo niet volhouden en moesten zij met 40 in de Duitsche weermacht de meerdere erken nen. Zondag zal Stompwijk probeeren re vanche te nemen om 2 uur. De wedstrijd zal zeker veel publiek trekken. De opsteUing is als volgt: KJ.M.V.: B. v. d. Meer C. v. d. Helm C. Verhagen P. Janson H. Smit H. Luiten B. Disseldorp P. Oliehoek F. Beekman L. v. d. Bosch Jac. Disseldorp VALKENBURG Paardenmarkt. Den 12den September is voor ons dorp een van de belangrijkste data van het jaar. Sinds onheugeuijke tij den werd dan steeds een paardenmarkt ge houden, welke markt een beroemdheid verkregen had. In het glorie tijdperk be stond de aanvoer als regel uit meer dan 600 paarden. Sinds de auto het paard ging verdringen was dat getal al aanmerkelijk geslonken. Doch zelfs, nu onder de meist abnormale omstandigheden, is de markt tooh gehouden. Een 40 stuks paarden wa ren thans aangevoerd. Er was een vlugge handel met hooge prijzen. Een klein aan tal marktkramen gaven nog een levendig cachet aan het geheel. WASSENAAR Floralia. Door de Floraliavereeniging werd heden in het Wapen van Wassenaar de tentoonstelling gehouden van de in het voorjaar door die vereeniging uitgereikte plantjes. Het aantal inzendingen was be duidend lager dan vorige jaren doch daar tegenover stond, dat de kwaliteit zeer goed was te noemen. De zaal was keurig ge arrangeerd, waartoe het ter beschikking gestelde materiaal van den heer D. T. Ruys alhier, het noodige toe bijdroeg. De uitslagen waren als volgt: Overjarige planten Sedum, le pr. Gerrit Hilgeman, 2e pr. kinderen v. d. Boom. Tomaten (kind. amateurs): 2e pr. kinde ren v. d. Boon. Tomaten (kind. vaklieden): 3e pr. Jan v. d. Lely. Kinderen valklied en. Fuchsia: le pr. Jeantje Zegwaard, 2e pr. Wim Zegwaard, 3e pr. Gerrit Ter Burg, 4e pr. Keesje Duivenvoorde, troostpr. mej. G. v. Egmond. De gulle kinderlach, die aanstekelijk werkt, is een verkwikking in ernstige dagen (Foto Pax-Holland) Margriet: le pr. Jeantje Zegwaard, 2e pr. Wim Zegwaard, 3e pr. Frans v. d. Lely. Geranium: le pr. Wim Zegwaard, 2e pr. Jeantje Zegwaard, 3e pr. Keesje Dui venvoorde, troostpr. Wim Ruitenbeek. Afrikaan: le pr. Jeantje Zegwaard, 2e pr. Wim Zegwaard, 3e pr. Corry Hooy- mans, 4e pr. Keesje Duivenvoorde. Begonia: le pr. Keesje Duivenvoorde, 2e pr. Jeantje Zegwaard, 3e pr. Wim Zeg waard, 4e pr. Frans v. <L Lely. Volwassenen vaklieden. Coleurs: le pr. mej. Zegwaard, 2e pr. C. J. v. d. Ploeg, 3e pr. Truus Zegwaard, 4e pr. A. Snelder- waard, 5e pr. Bregtje Hooymans, 6e pr. A. J. Duivenvoorde, 7e pr. mej. v. d. Berg, 8e pr. Annie v. d. Lelij, troostpr. mej. G. v. Egmond. Ageratum: le pr. Annie v. d. Lelij, 2e pr. mej. Zegwaard, 3e pr. mej. v. d. Lelij, 4e pr. mej. G. v. Biezen, troostpr. mej. M. v. Biezen, troostpr. Jan v. d. Lelij. Dahlia: le pr. Truus Zegwaard, 2e pr. mej. Zegwaard, 3e pr. C. J. v. d. Ploeg. Cyperus: le pr. C. J. v. d. Ploeg, 2e pr. mej. Zegwaard, 3e pr. Truus Zegwaard, 4e pr. Jan v. d. Lelij, 5e pr. mej. v. d. Lelij. Volwassenen amateurs. Coleus; le pr. mej. Boon, 2e pr. Th. v. d. Ploeg, 3e pr. Zuster Canteianüla, 4e pr. mej. Simonis, troostpr. mej. wed. Jac. Knynenburg. Cy.perus: le pr. mej. Boon, 2e pr. Zuster Canteianüla, 3e pr. Th. v. d. Ploeg, 4e pr. L. G. Knynenburg, 5e pr. mej. wed. Jac. Knynenburg. Dahlia: le pr. mevr. Noordhoorn, 2e pr. mej. wed. Jac. Knynenburg, troostpr. L. G. Knijnenburg. Ageratum: le pr. mej. v. d. Boon, 2e pr. Dicky Hilgeman, 3e pr. mevr. Noordhoorn, troostpr. Th. v. d. Ploeg, troostpr. mej. Jac. Knynenburg. Kinderen amateurs. Afrikaan: le pr. Hans Noordhoorn de Kruif, 2e pr. Kees Frederik, 3e pr. kinderen v. <L Boon, 4e pr. Herman Hilgeman, 5e pr. Jan Bollee, 6e pr. Rietje Ruijgrok, 7e pr. Siska Peters, troostprijs M. Grevers en B. Grevers. Fuchsia: le pr. kinderen v. d. Boon, 2e pr. Hans Noordhoorn de Kruif, 3e pr. Jan BoHee, 4e pr. Henriette v. Rooijen, 5e pr. Marietje v. Leeuwen, 6e pr. Miepje Bos, 7e pr. Kea Versteeg, tsoostprijzen: Siska Peters, Dick Burgers, Pleun v. d. Marei. Begonia: le pr. Kinderen Boon, 2e pr. Rietje Schroder, 2e pr. Han Noordhoorn, 3e pr. Kees Frederiks, 4e pr. Stinie Ver boog, 5e pr. Martien v. Vliet, 6e pr. Mach- teld v. Rooyen, 7e pr. Siska Peters, troost prijzen: Tim Rus, Miepje Bos,, Leo R/uijg- rok, Geranium: le pr. Hans Noordhoorn de Kruif, 2e pr. Coba Hilgeman, 3e pr. Joutje Lantinga, 4e pr. Hugo v. Veen, 5e pr. Sti nie Verboog, 6e pr. Kea Versteeg, 7e pr. Montessorieschool, 8e pr. Tineke Lantinga, troostprijzen: Montessorieschool, Wim v. Vliet, Kees Frederiks. Margriet: le pr. Hans Noordhoorn de Kruif, 2e pr. Annie Noordoven, 3e pr. Mon tessorischool, 4e pr. Henriette- v. Rooijen, 5e pr. Gerrit migeman, 6e pr. kinderen v. d. Boon, troostprijzen: Didk Burgers en Hugo v. Veen. Gevestigd: P. J. André de la Porte uit 's-Gravenhage F. C. Th. Adèr uit Leiden H. F. Bergemann uit Leiden A. van Berkel uit 's-Gravenhage A. Brouwer uit Amsterdam J. M. Keijser en dochter uit Oostvoorne J. B. Crol en gezin uit Rotterdam A. Th. Davenne uit Rotterdam G. E. ten Doeschot uit 's-Gravenhage C. Dijckmeester uit St. Marie sur Mer (Fr.) J. F. P. Genefaas uil Alkmaar H. Groothuis uit Wilder- vank E. Hellendoorn uit Winschoten N. van Heijningen uit Rotterdam J. J. van Hille uit Leiden G. E. W. van Hiüe en vrouw uit 's-Gravenhage H. J. van Houten en gezin uit Wageningen H. Koopman uit 's-Gravenhage D. M. Oor beek uit Nieuw-Lekkerland M. Oost uit 's-Gravenhage W. Persénaire en vrouw uit Amsterdam M. Platte uit Amers foort A. M. Quispel uit Alblasserdam B. D. Robbers en vrouw uit Noordwijk C. Sta verman uit Laren N.H. P. A. Stoppels en gezin uit 's-Gravenhage C. L. Strating uit Velsen F. Tholenaars uit Rotterdam R. Bloembergen en gezin uit 's-Gravenhage M. H. van Waesberge uit Rotterdam J. A. van der Werf en gezin uit 's-Gravenhage P. J. A. Korver uit 's-Gravenhage. Vertrokken: A. P. R. Gortmans naar Amsterdam M. Collijn naar Hengstdijk Jhr. H. M. Michiels van Kessenioh naar Apeldoorn Wed. A. J. Berkhuysen geb. Groosjohan naar 's-Gravenhage B. W. Alkemade naar Heemstede A. M. Gezing naar Maastricht J. L. Leemans naar THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULi» KEURING Trianon: De 3 Codona's (Re- né Deltgen, Lina Norman). Ber. variété met driedub bele salto lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Spion van den kei zer (Gustav Gründgens, Ma- Rianne Hopper). Spionnage- intrige lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Butterfly (Maria Cebotari, Paul Kemp) Naar de be kende opera lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2.15 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Savoy Hotel 217 (Hans Albers, Bri gitte Horney). Avontuurlijk lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Alarm in Peking (Gustav Fröhlich, Peter Voss). Spanning lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheidsreceptie kapelaan C. M. Broers. In de St. Josephzaal had gisteravond het afscheid plaats van kapelaan C. M. Broers wegens diens vertrek naar zyn nieu we standplaats te Haarlem. Deze korte ge legenheid bood voor velen in de parochie een gaarne benut moment om kapelaan Broers, die hier, zooals wij reeds eerder meldden van vele vereenigingen geestelijk adviseur, directeur, moderator en vice- praeses was, hartelijk dank te zeggen voor het vele, dat hij hier in de parochie tot stand heeft weten te brengen. Nadat Deken Z. de Korte een korte inlei ding had gehouden werd het woord ver leend aan den heer G. Vreeswijk, die, spre kende als voorzitter van de Sportvereeni- ging „Wilskracht" den geestelijk adviseur slechts noode ziet gaan. Een geestelijk ad viseur voor een sportvereeniging, aldus spr., is werkelijk van groote beteekenis. Kapelaan Broers toonde zich alleszins de rechte man op de rechte plaats. Namens bestuur en leden bood spreker den schei denden kapelaan een tweetal boeken aan ten behoeve van zyn niguwe taak, die hem te Haarlem wacht n.l. de verzorging van de sociale aangelegenheden der vereeni gingen. Namens de Kruisvaart sprak de baljuw, de heer H. G. v. d. DooL De Kruisvaart heeft veel aan u te danken en nam, aldus spr., een zeer groote plaats in in uw hart. De Kruisvaart heeft hier, dank zij uw groote werklust, ijver en optimisme, een goede staat van dienst verworven. Spreker overhandigde ter herinnering aan de Al- phensche Kruisvaart een prachtig boek werk. Het mooiste geschenk van de Kruis vaart evenwel, zou volgens den baljuw door de leden Vrijdagmorgen tijdens de H. Mis van 8.30 uur worden aangeboden, door het deelnemen aan de H. Gomimunie. Hierna voerden nog het woord de heer C. Y. Ponsioen namens enkele instanties van parochieeelen aard en de heer Adr. Breukel als voorzitter van de R.-K. Voet- balvereeniging „Alphensche Boys". Beide sprekers gaven uiting aan warme gevoe lens van dankbaarheid voor het vele, dat kapelaan Broers in een zeer prettige sa menwerking heeft weten tot stand te bren- Duitschland M. C. C. Bylemeer naar Ter Aar J. G. Bieshaar naar Gouda J. de Lange en vrouw naar Deventer C. J. de Waal naar Rotterdam C. P. Boom naar Rotterdam C. van Enschut naar Rotterdam M. Eberhard naar Odoorn W. P. van de Laar naar Oirschot J. Schaap naar 's-Gravenhage M. C. van Westerouen naar 's-Gravenhage J. C. Weststrate naar Kattendijke C. A. Sijl naar Amsterdam J. Veen naar Voorschoten J. F. Bouwens naar Utrecht A. P. Lagerwerff geb. Buitink naar 's-Gravenlhage C. M. G. Bots naar Roosendaal P. van Cleeff naar Rotter dam Chr. H. Koeleman naar 's-Graven hage W. Visser naar Delft G. Th. Scniitter naar 's-Gravenhage H. Reynt- jes naar Haarlem H. M. M. van Schie naar Delft M. G. Kors naar Amersfoort W. J. Braun naar Maastricht H. Berloth naar 's-Gravenhage Wed. A. W. G. v. d. Hardt Aberson geb. Luyt naar Heemstede C. Biekart naar 's-Graven hage J. Draaijer naar 's-Gravenhage J. Quist en vrouw naar Voorburg G. A. Jonkers naar Voorburg *J. C. M. van Marle naar Leiden F. C. Backer onbe kend I. E. C. Brinkman naar Arnhem E. A. en M. R. Gluckstern naar Breda H. J. van Beek naar Nieuwkoop Th. E. van Blitterswijk naar 's-Gravenhage H. van der Mark naar Vlaardingerambacht M. Th. Bertels naar Leiden S. Kaashoek naai* Hazerswoude H. P. M. Hendriks naar Voorburg A. Baron Schimmel- penninck van der Oye naar 's-Gravenihage P. J. Visser en vrouw naar Laren N.H. J. C. van Gemert naar Rotterdam Wed. H. E. Timmer geb. Thöne naar 's-Gravenhage J. van Gaaien en vrouw naar 's-Gravenhage D. J. Bentschap Knook naar St. Maartensdijk (Z.) M. van Zuylen geb. Zuiderduin naar 's-Gra venhage A. J. Nuvelstyn naar Gouda C. M. Nooten naar 's-Gravenhage. gen. De heer J. Ponsioen Yzn sprak na mens de Jongens- en Jongemannencongre- gaties, alsook namens de K. J. M. V. met L. T.-afdeeling en de St. Josephsgezellen en bracht kapelaan Broers in het bijzonder dank voor diens vele opofferingen met be trekking tot de onlangs gehouden gezins- week. Als herinnering werd hem een bu reaustoel aangeboden. Een der leden van de St. Jansknapen sprak vervolgens tot den directeur een kort afscheidswoord en overhandigde hem een fraai albumpje met foto's van de bekende „buitendagen". Hierna defileerden de jongens langs den kapelaan en mochten van hem een vrien delijke handdruk ontvangen. De heer A. Kerkvliet sprak namens de Propaganda- club „St. Paulus" en liet zijn wenschen te vens vergezeld gaan van een stoffelijk blijk ter herinnering. De heer H. S. v. d. Putte sprak nog namens het onderwijzend perso neel en de leerlingen, etrwijl de heer J. J. C. BÖckling enkele hartelijke woorden tot dank sprak namens de R.-K. Bibliotheek, waarvan kapelaan C. M. Broers de censor was. Hierna sprak Deken Z. de Korte nog in het openbaar enkele woorden ten afscheid. Waardeering wordt in den regel, aldus spr., niet bij elke gelegenheid zoo maar in het publiek uitgesproken. Maar zeker is zulks wel op zijn plaats bij dit vertrek. Spreker nam de stelling: „Niemand geeft wat hij niet heeft" tot uitgangspunt. Zoo is het materieel gesproken, maar ook geestelijk. Het geestelijk leven van kapelaan Broers is in alle opzichten keurig verzorgd en daar in kunnen we ook inderdaad vinden de bron van alle ijver in de eerste plaats voor de jeugd en vervolgens voor de verzorging der zielen en zieken. Zijn leiding strekte ook dieper in de parochi euit n.L tot de be keerlingen. Spreker besloot met den wensch, dat de nieuwe werkkring van kap. Broers met evenveel zegen wordt begunstigd als deze hier mocht ontvangen. Kapelaan C. M. Klaver, sprak namens zyn collega kapelaan F. Grent enkele ge voelvolle woorden ten afscheid en schetste voornamelijk hoe kapelaan Broers door zijn prettig karakter en aangenaam hu meur en verdraagzaamheid er mede heeft bygedragen tot de steeds heerschende ge zellige huiselijke sfeer aan de pastorie. Hierna dankte kapelaan Broers voor de vele mooie woorden en nadat spr. ook dank had gebracht aan God, die hem tot hetgeen er bereikt is in staat heeft gesteld, zeide spr. slechts getracht te hebben aan God te rug te geven wat God hem heeft geschon ken, gedachtig en overeenkomstig de plicht van dankbaarheid. Spr. dankte inzonder den Deken en de beide kapelaans voor de gezel lige en prettige huisvesting en voor de aan gename omgang. Spr. zal de parochie van Alphen in de H. Mis dagelijks gedachtig blijven. Nadat zeer vele parochianen persoonlijk, met 'n handdruk afscheid hadden genomen, werd de druk bezochte receptie beëindi1»-'. KOUDEKERK In den Rijn gereden. Een tweetal kin deren van den rijkskantonnier D. de W. wonende aan den Hooge Rijndijk, speelden met een karretje op het jaagpad langs den Rijn. Bij ©en verhoogde brug in het jaag pad lieten zij zich hiervan afrijden met het gevolg, dat zij het niet imeer konden inhouden en met ©on vaart het water in reden. Gelukkig, dat het ongeval spoedig door een voorbijganger werd opgemerkt, die door het toesteken van een lange stok de beide kinderen op het droge wist te 'brengen. Behalve een nat pak en de schrik liep 'het geval gelukkig nog goed af. Geboren: Petronella, dochter van Th. Basie en P. van der Wilden. Overleden: KI. Schellingerhout, 57 j. eohtg. van A. den Breejen. Getrouwd: W. Nagtegaal, 29 j. en L. M. Tempelman 25 J. W. P. van Gin hoven, 36 j. en M. J. Tempelman 23 J. NIEUWKOOP Geboren: Hanny Mango, dochter van J. S. Bodegraven en G. E. Dijkhuis. Ondertrouwd. Ant. van Leeuwen, 30 jaar, won. te Maastricht en C. van Noort, 27 jaar.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6