r STADS NIEUWS r Weerbericht KERKNIEUWS VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. B^j onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 8.00 uur. Zon op 7.12 uur. Maan op 6.30 uur Vrijdagavond. Maan onder 4.53 uur Zaterdagmorgen. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 14 Sept. voorm. 2.50 en nam. 3.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 14.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 14.5 gr. C. /^llOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICt i q Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst jj 0 Deze tijden zijn voor hedenavond - en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG S r 8.00 uur. - - 5 - ZONSOPKOMST r y 7.12 uur. 0 Q Tusschen deze beide tijden dient Q 0~~ er dus verduisterd te worden, z: 0 J3IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO SPOORWEGOVERGANGEN EN DE VERDUISTERING. In verband met het feit, dat tusschen zonsondergang en zonsopgang de overwe gen van de Nederlandsche spoorwegen niet meer verlicht zijn, dreigen de afsluitboo- men der spoorwegovergangen gevaar op te leveren. Daarom zullen deze overwegen kenbaar gemaakt worden met rood licht, dat voor het* sluiten der boomen op den weg zal worden geplaatst, en dat dan na het openen der boomen weer wordt weg genomen. Men laat het van de plaatselij ke omstandigheden afhangen, of men voor het beoogde doel met een of twee lantaarns kan volstaan. Zooals men weet, is voor de mechanisch beveiligde overwegen, die met zgn. flikkerlicht, een aparte regeling ge troffen. ORDENING VAN DEN TABAKSHANDEL Rijksbureau ingesteld In de „Staatscourant" is opgenomen een beschikking van den Secret.-Generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart inzake ke distributie van tabak en tabaksproduc ten. Hierbij wordt ingesteld een Rijksbureau voor tabak en tabaksproducten, dat te 's Gravenhage is gevestigd. Bij dit bureau moeten alle ondernemingen, betrokken bij de bewerking of handel in tabak, doch met uitzondering van den detailhandel, zich aanmelden door middel van een door de directie vast te stellen formulier. Na in schrijving ontvangt de aanvrager een in- schrijvingsbewijs, aangevenden den be drijfstak, welken de aanvrager mag uit oefenen. Hieraan zijn voorwaarden en be perkingen verbonden. Deze beschikking is gisteren in werking getreden. NATIONALE PADVINDERSRAAD Het A.N.P. meldt: De nationale padvindersraad heeft aan een toonaangevende Duitsche instantie, die in nauwe verbinding staat met de Duitsche jeugdleiding, de verklaring afgegeven, dat de raad van Mei 1940 af in geenerlei wijze in contact heeft gestaan met het Boy Scouts Internationalbureau in Londen. De natio nale padvinderaad heeft, nadat Nederland door de Duitsche weermacht bezit is, het standpunt ingenomen, dat het internatio nale contact tusschen de padvindersvereenl- gingen der verschillende landon verbro ken is. In verband met den nieuwen toe stand ziet de nationale padvindersraad nog slechts de mogelijkheid van het oprichten van een nieuwe internationale jeugdver- eeniging, waarbij alle landen zich zouden kunnen aansluiten. LEDIGE VATEN. De ingevolge bekendmaking van 4 Juni bij de opslagplaatsen der benzine- en pe- troleumimaatschappijen ingeleverde ledige vaten kunnen thans door de belangheb benden tegen inlevering van het destijds ontvangen ontvangstbewijs worden terug gehaald. VORDERINGEN VAN DE DUITSCHE WEERMACHT Horecaf meldt ons: Hotel-, restaurant- en pension-houders worden er nogmaals aan herinnerd, dat versdhillende vorderingen, geschied na 29 Mei 1940 12 uur, ten behoeve van de Duit sche weermacht, niet behandeld kunnen worden op grond van verordening 50/1940 (inkwartiering), doch gebracht kunnen worden onder verordening 49/1940 (R- verrichtingen). Derhalve dienen zij hun rekeningen te splitsen in die voor logies en voor overige gevallen. Deze overige gevallen kunnen o.a. betreffen vorderingen van voeding, keuken, garage, parkeerplaats, enz. De nota's betreffende R-verrichtingen moeten uiterlijk voor den 15en van iedere maand bij de gemeentebesturen worden in geleverd. Nadien kunnen zij niet meer in behandeling genomen worden. MARKTEN TE AMSTERDAM VERBODEN De burgemeester van Amsterdam ver biedt in verband met de handhaving der openbare orde met ingang van Zaterdag 14 September a.s. tot nadere aankondiging het houden van markten te Amsterdam, met uitzondering van de Centrale Markt, de brandstoffenmarkten, de vischmarkt en de veemarkt. KATHOLIEKE ECONOMISCHE HOOGESCHOOL. Op Maandag 16 September 1940 zal ten 4 uur de Rector Magnificus, Prof. H. A. Kaag, het Rectoraat der Katholieke Eco nomische Hoogeschool te Tilburg overdra gen aan zijn opvolger, Prof. Dr. Th. J. A. J. Goossens. Des morgens wordt ten half elf in de St Jozefskerk ter opening van 'het cursusjaar 1940/1941 een plechtige H. Mis opgedra gen door den Curator, den Mgr. Dr. J. J. M van Gils. Voor de inschrijving van studenten zal de Rector-Magnificus zitting houden in het Collegegebouw der Hoogeschool (Bossche- weg 341) van 1012 en van 24 uur op 17 en 18 September. MEDISCHE MISSIEZUSTERS. De déken van Heerlen, de hoogeerw. heer Nicolaye, heeft het kasteel Lmsten- rade, waar de medische zusters zich heb ben gevestigd, inzegend. Zondag 22 Sep tember zullen de novicen worden inge kleed. BENOEMINGEN PATERS JEZUÏETEN. Z.H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot assistent te Groningen (O.L.Vr.O.O.) den weleerw. pater J. M. Smulders. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te 's-Gravenhage (O. L.Vr.O.O.) den weleerw. pater H. A. J. Janssen; tot kapelaan aldaan den weleerw. pater A. M. W. Mulders; tot Deservitor der kerk van den H. Ignatius te Rotterdam den weleerw. pater F. J. Beijsens; tot kape laan te Amsterdam (H. Fr. Xav.) den wel eerw. pater C. J. Ligthart; tot kapelaan te Amsterdam (H. Ign.) den weleerw. pater B. J. J. Vroom en den weleerw. pater A. M. A. Brinkhoff. Z.H.Exc. de Bisschop van 's-Hertogen- bosch heeft benoemd tot kapelaan te Nij megen (H. Jos.) den weleerw. pater L. P. v. d. Meer. Tot Directeur der beide Jongeheeren-con- gregaties te Maastricht (H. Hart v. J.) is aangesteld de weleerw. pater H. E. Eijke- mans, tot heden kapelaan te Amsterdam (H. Fr. Xav.). H.H. WIJDINGEN PATERS MONTFORTANEN. Op Zondag 15 September zal Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Herto- genbosch, de H.H. Wijdingen toedienen in de kapel van het Scholastikaat te Oirschot aan 47 fraters Montfortanen. De Kruinschering aan: H. Berger, Am sterdam; A. Custers, Hoensbroek; M. Ober, Leiden; M. Bertrand, Nuth; J. Lemmens, Builde; J. Somers, Nuth; L. Kwakkenbos, Kamerik; J. Haane, Terwinselen; M. Moo- nen, Hoensbroek; A. Quekel, Heerlen; F. Schmitz, Voorburg; J. v. Muiken, Vaals; P. Candel, Maastricht; D. Douven, Leopolds- burg; G. Vliexs, Amby; J. Jansen, Horst- meterik. De Mindere Orden aan: F. Bonnier, Rot terdam; J. Jongen, Schaesberg; N. Sijm, Westerblokker; M. Vroemen, Beek; W. Brouns, Gulpen; J. de Kever, Megen; H. de Kroon, Oirschot; H. Frehen, Waubach; J. Camps, Eysden; L. Collijn, Gulpen; J. Ker semakers, Meerssen; H. Ramakers, Bo- choltz; G. Geraeds, Schinveld; Th. Witsiers, Heerlen; F. Ghijsen, Meerssen; C. v. Késte- ren, Sassenheim. Het H. Subdiaconaat aan: L. Terstroet, Den Haag; A. Coenjaerts, Gulpen; J. Gun- dry, Aarhus; A. Schellart, Den Haag; L. Smeets, Doenrade; H. Reijnders, Gulpen; P. Weijnen, Maastricht; R. Dijker, Maas tricht; H. v. Bergen, Valkenburg; J. Hoebe- richts, Bunde; J. v. Benthem, Oldenzaal; G. Meels, Schinnen; A. Voncken, Beek. Het H. Diaconaat aan: P. Meijer, Bolnes- Ridderkerk; L. Humblé, Uyckhoven. DE INAUGUREELE REDE VAN PROF. DR. W. ASSËLBERGS Naar „de Tijd" meldt zal de inaugureele rede, waarmede prof. dr. W. Asselbergs op 11 October a.s. zijn ambt van bijzonder hoogleeraar in de Vondelkenis aan de Leid- sche Universiteit zal aanvaarden, tot titel dragen: „Pascha-problemen". 1 K. J. M. V. Onze arbeid naar de bedoeling van God". Gisteravond vond in „Huize Maria" de eerste van de reeks voordrachten plaats over den arbeid, die de moderator, de wel eerw. heer E. A. M. Paap, in het winterpro- gram zal houden. Na opening door den voorz., den heer Herman Geyer, volgden nog eenige mede deelingen over de zangrepetities, waarvan de eerste zal gehouden worden op Dinsdag 17 Sept. in het „Eigen Huis", Pieterskerk- koorsteeg. Spr. begon hierna zijn voordracht met een algemeene inleiding, waarin hij den be- zinningsochtend in het geheugen van de K. J. M. V.'ers terug riep. Dit voornamelijk om de drie voorname punten die toen behan deld zijn nog eens te overwegen, n.l.ï God straft ons, God rekent af met ons en God helpt ons. De eerw. spr. wees er op zich vooral in dezen tijd te bezinnen, want van de jeugd voornamelijk zal het afhangen, wat de toe komst worden zal. En waarom moet men zich op dezen tijd bezinnen? Om dezen goed te begrijpen. Immers, dan pas kan men het hoofd bie den aan de nooden van den tijd, als men ze kent. We moeten echter niet alleen bezin nen, maar ook doen. Want zoovelen al liepen verloren door het tempo, dat dezen tijd eigen is, omdat zij met de handen in den schoot bleven zitten. Spr. wees vervolgens op de Katholieke Actie, op de zelfheiliging. Wij moeten om dezen tijd te kunnen be grijpen, weten en doen. De arbeid nu is het, die het meest van ons vraagt, dus is het terrein van den arbeid het voornaam ste terrein, dat wij moeten verkennen. Het winter program van de K. J. M. V. heeft dan ook een zeer ruime plaats voor dit doel ingeruimd. Een mensch kan niet gelukkig zijn zon der waarheid, daarom moet men de waar heid leeren kennen van den arbeid. Hiermede was de moderator aan zijn eigenlijk onderwerp gekomen n.l.: „De ar beid in Gods scheppingsplan". „Allereerst", zoo zeide spr., „grijpen wij naar een oud vergeeld boek, waarvan geen nieuwe drukken zijn verschenen, een boek, dat in alle talen geschreven is, een boek met grooter oplaag, dan welk ook, n.l. den Bijbel. Wij lezen dan in het eerste boek Genesis het scheppingsverhaal. God schiep den mensch, opdat hij zou heerschen over de aarde en de dieren. Verder zegt het boek: En God plaatste hen in het Paradijs der ge neugten om het te bewerken. Zoo werd dus de mensch gemaakt tot ko ning der schepping, om het tot verdere ont wikkeling te brengen, te cultiveeren. Het was dus Gods plan, dat de mensch zou wer ken. Arheidt hij dus niet, dan is dit onna tuurlijk. Uit het voorgaande trok de eerw. spreker eenige conclusies. Arbeid is een natuurlijke drang, een algemeene roeping voor ieder een. Niet alleen voor dommen of minder bedeelden, zooals de opvatting was in den slaventijd en zooals de opvattig ook nu nog wel bestaat. De arbeid is ook niet minderwaardig, wanneer de arbeid op zichzelf niet immo reel is. Het begrip arbeid moet men dan ook veel ruimer nemen dan in het dage lij ksch leven gebruikelijk is. Ieder mensch is arbeider, althans moet het zijn. Wij kennen wel den arbeid, onderschei den in geestelijke- en handenarbeid. Dit onderscheid bestaat echter alleen bij de. menschen. God echter oordeelt zoo niet. Hij ziet alléén hoe die arbeid verricht wordt. Spr. noemde als voorbeeld het Evange lie van de talenten. Die onderscheiding gaat echter ook niet heelemaal op, want iedere arbeid is een vrucht van geest en lichaam en dat moet zoo zijn, omdat de mensch bestaat uit ziel en lichaam. Arbeid is ook niet een straf voor de zon de, want vóór den zondeval reeds bestond de arbeid; daarna echter is er wel bü ge komen" en St. Paulus, die tenten maakte om de arbeid op zichzelf is een roeping van hooge waarde. Hierna nam de moderator enkele groote figuren uit de geschiedenis, om aan te too- nen hoe deze den arbeid zagen.- Allereerst noemde spr. Christus, die door zelf handenarbeid en geestelijken arbeid te verrichten deze beide geheiligd heeft. Hierna noemde spr. ook nog St. Joseph, St. Augustinus, die zeide van den arbeid: „dit alles is groot en past den mensch vol komen en St. Paulus, die tenten maakte om zich in zijn dagelijksch onderhoud te voor zien. En St. Franciscus, Gods krachtmensch en zonnekind. De moderator besloot met te zeggen, dat God den arbeid geschapen heeft als iets heerlijks, als een voortzetting van het scheppingswerk. Door onzen arbeid dienen wij God. Doordat mijn werk Gods werk is, geef ik daaraan al mijn krachten. Spr. gaf nog eenige actie-punten n.l.: alle ledigheid vermijden, het werk bewust doen, het werk opdragen aan God. Als al gemeen actie-punt: nieuwe leden werven voor de K. J. M. 'C'., die dit winterprogram zulk een actueel onderwerp behandelt. De vorz. dankte spr. voor zijn duidelijke inleiding, waarna sluiting volgde door den moderator. Gemeentel. Aankondiging ZWAKZINNIGENZORG. Gedurende een lange reeks van jaren ge niet onze stad de reputatie, het centrum voor studiemogelijkheden te zijn. De gezon den van geest komen uit alle oorden des lands hierheen, om hun ontwikkeling te coltooien. Duizenden jonge menschen hebben de Universiteit van Leiden bezocht; zijn met de hier opgedane kennis de wereld inge trokken en hebben bijgedragen tot de roem van deze stad als centrum van studie. Wat deed men intusschen voor de minder met goederen bedeelden? Wat deed men voor de in den volksmond genoemde „zwakzinnigen"? Op dit gebied is een groote achterstand in te halen. Zeker, ook wij hebben onze scholen v. zwakzinnigen, die van gunstigen invloed zijn, zoowel voor de kinderen, die deze inrichtingen bezoeken, als wel voor de lagere scholen, die van hun remmende en storende invloeden worden ontlast. In de hun geëigende scholen voor buiten gewoon lager onderwijs ontvangen deze kinderen onderwijs, dat eensdeei is gericht •op practische kennis, anderdeels op ver hooging der motorische functies en ten slot te vooral op de karaktervorming. Deze zorg eindigt voor het meerendeel der pupillen echter met het 14de levensjaar. Immers, ook zij willen de maatschappij in, willen wat gaan verdienen. Thans echter beginnen voor deze minderbegaafden de moeilijkhe den; niet alleen voor henzelf, maar ook voor hun omgeving. Juist dan hebben zij de grootst mogelijke steun noodig. In vele ge meenten van ons land is hierin voorzien door de instelling van een nazorgdienst, aan het hoofd waarvan een ambtenaar, die de leerlingen na het verlaten der school op vangt en de schakel vormt tusschen zijn pupillen en de werkgevers, die om zoo te zeggen de paedagogische leiding van allen op zich neemt. Het is de nog jonge vereeniging Zwak zinnigenzorg, die zich tot doel heeft gesteld, onze stadgenooten op te wekken, om mede te werken, opdat de verzorging van zwak zinnigen na het verlaten der school krach tig wordt ter hand genomen. Het eerste, waarop de aandacht dient gevestigt, is het vormen van een fonds, om' te komen tot een werkinrichting voor zeer laagstaande zwakzinnigen. Werkinrichting en nazorg voor alle gezindten zyn klanken, die in het centrum der belangstelling moeten worden geplaatst. Zonder deze instellingen zijn de teleurstel lingen voor deze jongen menschen groot, de mislukkingen vele, het nadeel aan de samenleving toegebracht niet in cijfers uit te drukken. Wat kunt gij stadgenooten doen om het streven van Zwakzinnigenzorg te steunen? Geeft u op als lid! (minimumcontributie 1, vereenigingen 2.50 per jaar). Of schenkt een bedrag ineens voor de vorming van een werkinrichtingfonds. En ten laatste, wekt uw vrienden en kennissen op, het streven van onze vereeniging in bovenstaanden zin te steunen. Het Bestuur: A. H. Fortanier, arts, voorzitter. Zuster Accursia. P. Boet Jr. Mr. E. J. M. H. Bolsius. D. Dullemortd, penningmeester. Giro 12750 penn. Zwakzinnigenzorg. J. J. van Stralen. Mr. P. A. van Toorenburg, secretaris, Warmonderweg 5, Leiden. KAMER VAN KOOPHANDEL. De kaïmer van ikoophandel en fabrieken voor Rijnland vergadert Dinsdagmiddag a. sui het gebouw der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Adres aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland* inzake vervuiling vaarwegen van den Rijn naar Zoeterwoude en Hazerswoude. Schrij ven aan de Commissie voor den Neder- landsch Zuid-Afrikaanschen Handel, be treffende vertegenwoordiging Nec^rland- sche Industrie en handel in Zuid-Afrika na den oorlog. Adres aan het Departement van Waterstaat, inzake splitsing tusschen beroepsgoederenvervoer en eigen vervoer. Brief van Burgemeester en Wethouders van Leiden, inzake de circulaire van het Departement r. an Sociale Zaken, aangaan de 'het tewerkstellen van werklooze 'hoofd arbeiders. Voorstel om, mede in verband met de circulaire van het Departement van Sociale Zaken betreffende tewerkstel ling van werklooze hoofd-arbeiders, in overleg te treden met het Rijksproefsta tion voor Klei te Gouda, omtrent de mo gelijkheid tot het instellen van een onder zoek naar de voor de Rijnlandsche indu strie in aanmerking kamende kleivoorra- den. Aanwijzing van een adviseer end lid en een plaatsvervangend adviseerend Lid in het Curatorium van het Econ. Techno logisch Instituut voor Zuid-Holland, Zee land, Utrecht en een deel van Gelderland. Vaststelling Begrooting en lijst van sub sidies voor 1941. GOUDEN ZAKEN JUBILEUM. Een zeldzaam jubileum in de zakenwereld. Zondag 22 September a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot de heer J. P. J. M. Driessen, directeur der N.V. Leidsohe Goud- en Zilverhandel v/h Van Rossum du Chattel en Driessen, op de Breestraat zijn intrede deed in de zaak van wijlen zijn vader den 'heer J. P. Dries- sen, destijds gevestigd Rapenburg 112. VLEESCHDISTRIBUTIE. Van 16 tot en met 21 September 1 uur nam, as. zullen vleeschkaarten worden uitge reikt en wel een heele aan ieder, die op 1 October as. den leeftijd van 4 jaar bereikt of overschreden zal hebben en een halve voor alle jongere ingezetenen. Op de distri butiestamkaarten, die meegebracht moeten worden, zal hiervoor het vakje X10 worden afgekruist. Wie in het bezit is van een extra-bood-, kaart en een extra-vet- of boterkaart, zal zich hebben te vervoegen aan het Distri butiekantoor, Breestraat 117. Aan hem* die zwaren arbeid verricht, zal daar wor den uitgereikt één halve vleeschkaart ex tra, aan hem, die zeer zwaren arbeid ven- richt anderhalve vleeschkaart extra. Voor de eerste categorie zal behalve 'het vakje X10, het vakje BE2, voor de tweede, be halve het vakje X10, het vakje BE3 wor den afgekruist. Voor het verdere publiek zullen van 9— 12 en van 2 tot 5 (behalve Zaterdag 21 Sept. a.s. van 9 tot 1 uur) de volgende kan toren van uitreiking opengesteld worden. Het oude stationnetje op den Heerensin gel, de Centrale School Oude Vest 35, het vroegere Distributiekantoor Oude Rijn 132, het vroegere gebouw van de Burgerwacht Utrechtsche Veer 3, het Bestuursgebouw van „De Tuinstadwijk" Hyacinthenstraat en het Christelijk Militair Tehuis Morsch- weg 34. De uitreiking zal weer plaats vinden in de alphabetische volgorde der familiena men en wel: Maandag, 16 September a.s. de namen be ginnende met A, B, C, Dev. Dinsdag, 17 September a.s. de namen be ginnende met Dew, E. F. G, Hoog. Woensdag, 18 September a.s. de namen beginnende met Hooh, I, J, K, Linn. Donderdag, 19 September a.s. de namen beginnende met Lino, M, N, O, P, Q, Ree. Vrijdag, 20 September a.s., de namen be ginnende met Ref, S, T, U, Var. Zaterdag, 21 September a.s. de namen beginnende met Vas, W, X, Y, Z. Voor de vlotte afwikkeling van zaken is het gewenscht, dat ieder gezin een ver tegenwoordiger van niet jonger dan 15 jaar afvaardigt, hij moet dan de stamkaarten der overige gezinsleden meebrengen. Vóór het verlaten der kantoren van uit reiking geve ieder zich goed rekenschap, dat hij in het bezit is van de hem toeko mende kaart of kaarten en dat de stam kaarten) behoorlijk is of zijn afgekruist. Leiden, 13 September 1940. 4738 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. AANMELDING VOOR DEN OFBOUW- DIENST In opdracht van den Commandant van den Opbouwdienst wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat het in meer gevallen gebleken is, dat gedemobiliseerde militairen, die werkzaam zijn bij burger- bedrijven, -instelingen enz., kortom loonge- venden arbeid verrichten, ontslag verzoeken of uitlokken met de bedoeling om zich door plaatsing bij den Opbouwdienst een hooger inkomen te verschaffen, als regel in den vorm van kostwinnersvergoeding. Vermits het doel van den Opbouwdienst niet is om gedemobiliseerden, die werk hebben, door opname in den Opbouwdienst in een betere financieele positie te brengen, zal in zulk een geval geen aanmeldings- kaart worden opgemaakt. A. v. d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 12 September 1940. INDENTIFICATIEPLICHT. In den loop der volgende week zal wor den bekend gemaakt op welke wijze, waar en wanneer de Distributie stamkaart moet worden aangeboden, om als identiteitsbe wijs te kunnen worden gebruikt. Zij die geen goed gelijkend portret be zitten, dienstig om aan de stamkaart ge hecht te worden, late er ten spoedigste een maken. Opgemerkt wordt, dat, indien men een goed gelijkend portret bezit, dit niet ge heel behoeft te voldoen aan de eischen die aan een nieuw te maken portret worden gesteld. Leiden, 13 September 1940. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 7519. Aannemersbedrijf A. van Duyn, voorheen fa. van Duyn en Vink. Noordwijk, Duinweg 15. Eig.: A. van Duyn, Noordwijk. 7520. J. Vink, Aannemer-bouwkundige, Noordwijk, IJmuiderstraat 42. E.: J. Vink, Noordwijk. 7521. Stucadoorsbedrijf Lef eb er en Zonen. Leiden, Maredijk 13a. Venn.: D. Lefeber, J. F. Lefeber, Leiden. Wij z i g i n g e n. 1260. L. S. Verhoeven. Leiden, Kuipersteeg 5. Melkverkooper. Uit- tr. E.: L. S. Verhoeven, Leiden, d.d. 1 Mei 1940. 1447. NaamL Vennootschap Reederij v.h. Willem van Beelen, in liquidatie, Noordwijk a. Zee, N. Boulevard 8. Overl. liq.: J. van Beelen, Noordwijk d.d. 3 Juni 1940. N. liq.: N. van Beelen, Noordwijk a. Zee. Opheffing. 4307. Firma van Duyn en Vink, Noordwijk, Duinweg 15. Timmer-, Metsel- en Aanemersbedrij f

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2