KERKNIEUWS SPORT Wilt U iets weten? VOETGANGERS, BIOSCOPEN TE LEIDEN Ik hèb gekozen, Arkadi... DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1940 DE LF-COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Qetnengde ffivdcfaten KOLENHANDELAAR OVERREDEN. Gistermorgen is op den Wouwschen weg te Roosendaal bij het beruchte kruispunt het Oude Anker de kolenhandelaar P. Schepers, toen hij uit den Kruislandschen weg kwam gereden, door een passeerenden auto aangereden. De man werd van zijn wagen tegen het wegdek geslingerd en is in zorgwekkenden toestand naar het R.-K. zie kenhuis Charitas te Roosendaal overge bracht. MONTEUR BEKNELD GERAAKT. Aan de gevolgen overleden. Dinsdagnamiddag is bij de werkzaamhe den tot vergrooting van de gebouwen van het P. E. B. te Leeuwarden de monteur Bruin uit Den Haag bekneld geraakt tus- schen een lorrie en een ijzeren balk, waar door de borstkas in elkaar werd gedrukt. De man is aan de gevolgen overleden. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Gistermiddag om vier uur is de 7-jarige L. Wening te Groningen bij het spelen in het water van de Oosterhaven bij de sluis gevallen. Hoewel de knaap spoedig op het droge was gebracht, slaagden twee genees- heeren er niet in de levensgeesten te doen weerkeeren. Het lijkje is naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. MEISJE ERNSTIG VERBRAND. Het dochtertje van den heer Donders te Gilse, is gisteren in een kerk met een bran dende kaars in aanraking gekomen, waar door haar kleeren vlam vatten. Het meisje holde verschrikt naar buiten, waar haar va der trachtte de vlammen te dooven, het geen echter niet direct gelukte. Een voor bijkomend Duitsch militair trok zijn jas uit en wikkelde de kleine hierin. In zorgwekkenden toestand is het meis je vervolgens naar het Ignatius Ziekenhuis te Breda verboerd. BOTSING VAN GOEDERENTREINEN TE UTRECHT. Op het stationsemplacement te Utrecht ten zuiden van het Centraal Station zijn gistermiddag twee goederentreinen met el kaar in botsing gekomen. Een hoofdzake lijk met eierkolen beladen trein uit Arn hem heeft vermoedelijk bij het binnenloo- pen op het tweede spoor te veel vaart ge had, zoodat hij botste tegen een losse loco motief, die voor een onveilig sein stond te wachten. De lijn was nog niet vrij, daar een uit Amersfoort binnenkomende leege goe derentrein dit spoor nog kruiste. Door den schok werd de losse locomotief tegen den Amersfoortschen trein geduwd en de Arn- hemsche trein reed daar weer tegen op. Het werd een geweldige ravage, waarbij wa gens in elkaar werden gedrukt en opzij ge duwd en de eierkolen over een grooten af stand op het emplacement verspreid wer den. Er hebben zich bij dit ongeval geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Wel waren vijf sporen versperd, zoodat de ran geerdienst een belangrijke stagnatie onder vond. Men is dadelijk met het opruimings- werk begonnen. Op het gekraak van de botsing kwam ter stond hulp toesnellen. Dank zij het snel en krachtdadig optreden van het gerequireer- de personeel was het mogelijk nog voor het invallen van de duisternis de versperde ba nen vrij te krijgen. Over de voornaamste sporen heeft nu weer treinverkeer plaats. Vanwege de Nederlandsche Spoorwegen wordt een onderzoek naar de toedracht van het ongeval ingesteld. BRAND TE HARDERWIJK. Gisteren is het woonhuis van den heer C. Klaassen te Harderwijk, voorzitter der visscherijvereeniging, totaal uitgebrand. De zolder met netten en zeilen, ter gezamenlij ke waarde van ƒ3000 ging verloren. Eenig huisraad kon worden geborgen. Huis noch inboedel van K., welke de Christelijk Gere formeerde Kerk toebehooren, waren verze kerd. LAAT UW HUISDEUR NIET OPEN STAAN! Voor 250 aan sieraden gestolen. Uit de woning in de Roelof Hartstraat te Amsterdam is een etui met sieraden, ter waarde van 250 gestolen. Zij behoorde toe aan een dame, die er op de derde étage woonde. Tijdens een bezoek, dat zij aan een buurvrouw bracht had zij haar huis deur open laten staan. De buit lag voor het grijpen. De politie stelt een onderzoek in. VIJF KAZEN GESTOLEN. Gisteren wist de politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam een 17-jarigen fietsjongen op heeterdaad te betrappen toen hij vijf kazen van een vrachtauto stal. De jongeman werd naar het bureau overge bracht, terwyl bij hem thuis in de Over- flakkeestraat huiszoeking werd gedaan. Daar vond de politie tot haar groote verba- zin! een groot aantal rijwielonderdeelen, welke van diefstal afkomstig waren. De jon geman werd nogmaals uitvoerig verhoord, doch heeft tot nog toe ontkend. ONREGELMATIGHEDEN MET DEN VERKOOP VAN PETROLEUM. De distributiemaatregelen hebben al tal rijke menschen er toe gebracht de bepalin gen te ontduiken en zich aldus aan straf bare handelingen schuldig te maken. Een speciale afdeeling op het hoofdbureau van politie te Amsterdam houdt zich bezig met het opsporen van deze overtredingen. In de laatste dagen waren het vooral de petro- leumbornen, die aanleiding waren tot straf bare feiten. Tegen een aantal petroleum- veniers is procesverbaal opgemaakt, om dat zij drie of meer liter petroleum op een zegel welke slechts recht geeft op twee liter hadden verkocht. Een van hen had zelfs in het geheel geen zegel gevorderd. In andere gevallen bleek, dat zegel 4, wel ke nog niet gebruikt is, vervalscht was en tot zegel 5 was omgewerkt De vervalschin- gen kwamen echter aan het licht en tegen de bedrijvers is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Voorloopig heeft de politie nog geen voor raden in beslag genomen in deze gevallen. Sjreng optreden kan echter worden ver wacht PASTOOR P. J. M BOEKHORST t In het R. K. Ziekenhuis te Deventer is in den ouderdom van 64 jaren overleden de zeereerw. heer P. J. M. Boekhorst, pastoor te Wijhe. Petrus Josephus Maria Boekhorst werd, naar de „Geld." meldt, den lOden Maart 1876 te Kockengen geboren. Na zijn studies aan de beide seminaries te hebben voltooid, werd hij den 15den Augustus 1901 door Mgr. H. van de Wetering tot priester ge wijd. Eerst was hij werkzaam als assistent te Gellicum van 25 Juli 1902 tot 7 November van datzelfde jaar, toen hij in Haarle werd benoemd. Den 28sten Juli 1905 benoemde den Aartsbisschop hem als kapelaan te Loenersloot en op 26 Maart 1909 werd hij verplaatst naar Keijenburg. Hier bleef hij tot 1916, toen zijn pastoorsbenoeming af kwam te Wateren. Tot 25 Februari 1921 werkte hij er met vrucht toen hij als vier de herder werd benoemd van de parochie Wijhe. VOETBAL ALLE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN DEN N. V. B. AFGELAST. Naar het A. N. P. van het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond ver neemt, heeft het bestuur opnieuw tot nader bericht alle competitie- en serie wedstrij den, zoowel van den N. V. B. als van de verschillende onderafdeelingen, vastgesteld op Zaterdag 14 en Zondag 15 September, afgelast. Overigens kan het bestuur voor het spe len van vriendschappelijke wedstrijden geen toestemming verleenen. HOCKEY ZUIDWIJCK GAAT IN DEN HOUT SPELEN. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond haar goed-bezochte jaarvergade ring, waarop de gebruikelijke verslagen over het wel en wee der vereeniging wer den uitgebracht. Wij memoreeren hieruit, dat de in de competitie behaalde resulta ten speciaal wat de damesploeg betreft gunstig waren, en dat een opgewekt vereenigingsleven viel te constateeren. Hiervan getuigden o.a. de geslaagde vie ring van het eerste lustrum en de in de vorstperiode uitgeschreven tochten. Ook het financieel verslag gaf alle reden tot tevredenheid. Het belangrijkste agendapunt was ongetwijfeld de terreinkwestie. Met algemeene sternen werd tenslotte be sloten, het hockeyveld in het nieuwe sportpark in den Hout te huren, welk besluit zeer zeker zoowel aan den bloei van Zuidwijck als aan de bevordering van de Leidsche hockeysport bevorde- lijk zal zijn. Het nieuwe terrein zal 21 September met twee vriendschappelij ke wedstrijden in gebruik genomen worden. Vervolgens werden alle aftredende Be stuursleden herkozen. Het secretariaat zal dit seizoen gevestigd zijn bij P. J. v. d. Zanden, Breestraat 141. Besloten werd den heer Legerstee weer als trainer te engageeren en de contributie op het oude peil te handhaven. Nadat nog enkele huishoudleijke zaken waren afgedaan werd deze vergadering vroegtijdig gesloten. BRIDGE BRIDGE CLUB „DE SLEUTELS" Maandag 8 September is er geen club avond .gehouden, derhalve hébben ook de iminder geoefenden hun bridge praatje ge mist. Ter vervanging hiervoor geven wij on derstaand verslag. Voor het bridge spel is in de eerste plaast noodig, dat men de taal van het bieden verstaat waardoor men het spel in den geest kan opmaken. Verschillende systee- <men hébben een punten- en anderen een Honneurtrekken ofwel Topa berekening. Het Culbertson systeem geeft de voorkeur aan Tops berekening en heeft na wiskun dig onderzoek aangenomen, dat er 8 k Top in een spel aanwezig is. O.a. een aas is één Top (vaste slag), aas-heer is twee Tops (2 vaste slagen), doch voor aas-heer vrouw wordt niet meer gerekend dan twee Tops. Deze berekening is juist, omdat bij troefspel de derde slag (in dit geval de vrouw) groote kans loopt afgetroefd te worden. Aas-vrouw is 134 Top, zit de heer b|j de tegenpartij vóór aas-vrouw dius goed, dan maakt men twee vaste slagen; zit de heer (bij de tegen partijachter aas vrouw, dus fout, dan maakt men maar één vasten slag, zoodat zij een gemiddelde waarde van 1Y Top heeft. Zoo ook met heer-x, zit het aas goed, dan maakt men een vaste slag, zit hij fout dan maakt men er geen, derhalve wordt een halve Top ge rekend. Wij geven hieronder Culbertsons verde digende Tops waarde: Y Top. Elke h.x of v.b.x. Elke v.x. en v.x in verschillende kleuren. 1% Top. Elke a.v; of h.v.'b. 1/1 Top. Elke a; h.b. 10 of h.v. Elke h.x en v.x in verschillende kleuren, 2 Tops. Elke a.h. Het verdiene aanbeveling bovenstaande tabel goed te onthouden. Later kennen wij terug op de berekening van speelslagen, troef of lage kaartslagen in een kleur. Tienen en negens zijn goede aanvulkaar- ten en geven „inhoud" aan het spel. Het bestuur heeft Maandagavond verga derd en gemeend voorloopij. een afwach tende houding te moeten aannemen. Voor den Zondagmiddag was geen animo. Den secretaris werd echter verzocht, bij de le den er op aan te dringen zich spoedig mo gelijk op te geven voor de viertallen com petitie. Vraag: Met October begin ik een eigen bedrijf met kassen voor sierteelt; nu is mij gezegd, dat de vergunning voor alle sier teelt en groenteteelt die tot nog toe nood zakelijk was, nu niet meer noodig was. Antwoord: U vergist zich. U hebt nog steeds vergunning noodig, zoowel voor sier- als groenteteelt. De vergunning is niet gemakkelijk te verkrijgen. Aanvragen te richten tot de groenten- en fruitcentrale, Laan Copes van Cattenburgh 62, Den Haag. Vraag: In hoeverre is het geoorloofd om drukwerk en stencilwerk te verspreiden betreffende een vereeniging. B'j welke in stantie moet het niet geoorloofde worden aangevraagd. Welke andere moeilijkheden bestaan er over deze kwestie? Antwoord: Het verspreiden van drukwerk en stencilwerk is vrij. Voor pe riodiek verschijnende drukwerken moeten gegevens verstrekt worden, waarvoor for mulieren aan te vragen zijn bij den pro cureur-generaal te Den Haag. de oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor Veilig Verkeer. Radio-programma VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1940 JAARSVELD. 414.4 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gra- mofoonmuziek 10.00 Pianovoordradht 10.30 Declamatie 10.50 Orgelspel 11.20 Declamatie 11.40 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.05 VARA-orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 VARA-orkest 2.00 Esmeralda, solist en gramofoonmuziek 3.00 Declamatie 3.30 Viool en piano 4.00 Gramofoonmu ziek (met toelichting) 4.30 Voor de kinderen 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 5.30 Orgelspel en zang 6.10 Causerie „De Rotterdamsche schilders in dezen tijd" 6.30 VPRO: Lezing „J. P. Swee- linck" 6.45 Zang met pianobegeleiding 7.00 Vragen van den dag (A.NP.) 7.15 Berichten 7.20 Felicitaties 7.25 Voor de kinderen 7.50 Gramofoonmu ziek 8.00 Nieuw, -'lichten A.N.P. 8.15 Bont programma 9.15 VARA-orkest -— 10.1510.30 Nieuwsberichten A.NJP., slui ting. KOOTWIJK 1875 M. NCRV-Ultzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr. pL) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Zang en piano 11.15 Berichten (gr. pl.) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Zang en piano 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Amsterdamsch Salonorkest en gramofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economi sche berichten A.N.P 1.00 Amster damsch Salonorkest en gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gra mofoonmuziek 3.10 Utrechtsch strijk kwartet 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gramofoonmuziek 4.10 Utrechtsch strijkkwartet 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 5.30 Spaarne-sextet 6.15 Be richten (Engelsch) 6.30 Spaarne-sextet 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Berichten 7.30 Reportage of mu ziek 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberiohten A.N.P. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Quatre-mains en gramo foonmuziek 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Berich ten (Duitsch) 10.15 Nieuwsberichten A.N.P. 10.30—10.45 Berichten (Engelsch) sluiting 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15 1.30 Berichten (Engelsch). HOOFDFILMS AANVANGSUL*. Tusschen roem en geluk (Camilla Hom, Adèle Sandrock). De eeuwige rhapso- die (Franz Herte- rich, Olga Tsche- chowa). De ster van Rio. (La Jana). De onweerstaanbare (Anny Or.dra, Hans Söhnker. Bleeke Bet (Fientje de la Mar). Vroolijk Muzikale speelfilm lederen avond 7.30 u. Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. lederen avond 7 uur Zondag van 27 u. lederen dag matinée, 2.15 uur, behalve Vrjjdag. lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd. Goedgekeurd. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd. Goedgekeurd v. volwassenen FEUILLETON Een roman nit het hooge Noorden. Door AGATHE POGNER 25) Wenjamin nam zijn vrouw op den arm en tilde haar hoog in de lucht. Daarna draaide hij met haar in een kringetje rond zoo ongeveer als een beer, die pogingen doet om te dansen. Maar allen klapten in de handen en riepen: Brave' Hoera- Lang zullen ze leven. Nu werden de voorbereidingen voor den loop en het feestmaal met verdubbelden Ijver voortgezet. Allen hielpen een handje mee, alleen Kedicn had zijn hoofd verloren, zóo zeer was de blijdschap over de komst van het zoo vurig '/erlangde kleinkind hem in de been en geslagen. Het was vanzelfsprekend, dat alle bewo ners van de nederzetting aan het feest deel namen. Toen allen verzameld waren op het laatste oogenblik waren ook nog mijn metgezellen gearriveerd begon de doop. Rodion sprak met diepen ernst een kort ge bed uit en daarna dompelde hij het kereltje in een tei^ ijskoud water. De doopeling liet daarbij een zoo vervaarlijk geschreeuw hoo- ren, als wilde hij demonstreeren welk een gezonde longen hü van zijn ouders had meegekregen. Schreeuw toch niet zoo als een land rot! berispte hem zijn grootvader. Het zal het eenige onvrijwillige bad in je leven niet zijn. Daar kun je staat op maken. Na den doop werd er flink gegeten en ge dronken. Aanvankelijk keek ik wat vreemd op, toen ik de groote stukken rendier- vleesch en de omvangrijke koeken met on gelooflijke snelheid uit de schalen zag ver dwijnen, maar weldra liet ik me door de zen gezonden eetlust aansteken en hielp ik dapper mee. Ik zat tusschen Rodion en Pelka. De laat ste drukte af en toe heimelijk mijn hand. Rodion daarentegen sloeg me met kracht op mijn schouder. Kom. Arkadi, riep hij vroolijk, laten wij eens klinken. Je bent de peetoom van mijn kleinkind en dus- ook familie van mij. Ik liet me omhelzen en me in mijn zij porren. Ik liet me geheel door de vroo- lijke stemming mee sleepen. Een schelm, begon mijn buurman zijn lofrede. Kijk hem eens aan, hoe dik hij ge worden is. Kijk nou toch eens, Wenjamin. Je hebt toch zelf gezegd, dat je door zyn pels zijn ribben kon tellen. Nu heeft hij zelfs roode wangen gekregen. Net een jong meisje. Rodion nam me nog eens nauwkeurig op, om me daarna als in een bankschroef tus schen zijn beide armen te persen. Waarachtig, je bevalt me! Alsof je mijn zoon was. Geen haar minder. Groot moeder, omhels hem. Hij verdient het. Rodion omhelsde me, grootmoeder om helsde me en Wenjamin en Stepanida en Pelka en de peettante. Het had niet veej gescheeld, of ik was ook van hand tot hand gegaan, evenalk een paar uren geleden on ze nieuwe wereldburger. Zal ik je eens wat zeggen, Arkadi? zei Rodion, toen hij het eerste glaasje boven zijn tax had gedronken, zal ik je nu eens wat vertellen? Toen ik je voor het eerst op de boot zag en hoorde, dat je tij ons wilde overwinte ren, zei ik tegen Wenjamin: Wat voor groot heidswaanzin heeft dan dien kerel in onze woestenij gelokt? Als de eerste de beste haai hem niet verslindt, dan vreet de eer ste de beste beer hem beslist op. Waarheid, Wenjamin? Waarheid! Stepanida heeft je verdedigd. Ze is een prachtvrouw, mijn dochter. Ze zei: Hij is uit het goede hout gesneden, die zal zijn weg wel vinden. En Stepanida heeft gelijk gehad. God zegene haar met haar goed en eenvoudig hart. Wij dronken op de gezondheid van Ste panida, die daarbij lachend omhoog werd getild. Hier zijn immers niet eens haaien, pro testeerde Katja's echtgenoot, de Hun Sem- jon. Hier vind je alleen walvisschen en wal russen. Als één daarvan hem had willen op eten, dan moest het al die uit den Bijbel zijn geweest, die Jonas heeft ingeslikt. Pas maar op, dat hy jou niet inslikt, waarschuwde Rodion. Jij hebt zulk mooi rood haar. Daar kon hy nog wel eens zin in hebben Laat mijn roode haar met rust, ver dedigde Semjon, zich. Dat is een prachtige lantaarn als de zon er niet is. Wy hebben geen zon en geen licht noodig, sdhreeuwde Rodion. Wij dragen de zon in ons hart. Waarheid, grootmoeder? Waarheid! De sten^ming werd steeds levendiger en vroolijker en aan het eten en drinken scheen geen eind te zullen komen. Ik maakte van een gunstige gelegenheid gébruik even naar buiten te wippen. Reeds een paar tellen later echter stond Pelka naast mij. We liepen samen langs de dichtgevroren baai en onderweg moest ik haar den ge- faeelen inhoud, van „Prinses Daada's reizen en avonturen" vertellen. Toen ik aan het eind was van mijn verhaal, nam ze heel ernstig mijn hand in de hare en vroeg, of ik ook een prins was? Een be- tooverde natuurlijk. Ze voegde er aan toe, dat zy alle prinsen ter wereld heel graag mocht en gaf me een hartelijken zoen. Toen we weer in Wenjamin's woning terugkeerden, zaten de mannen nog steeds bij elkaar. Dat imoest ook wel zoo zijn. De dood kwam spoedig op dit groote, koude eiland. Het leven echter liet zich uiterst moeilijk bedwingen. Tien kinderen wil ik hier op het ei land zetten, riep de roode Semjon, Katja's man. Tien kinderen, misschien zelfs wel een dozijn. Maar beslist niet minder. Neem je mond niet zoo vol, als jé praat, adviseerde Rodion, anders stik je nog in je eigen woorden. Stepanida was met haar moeder en Nil in de kleine keuken gevlucht Ik moest daar met Pelka eveneens binnenkomen en war me thee drinken, omdat we zoo lang in den wind hadden geloopen. Doch dit bleek ten slotte slechts een voorwendsel te zijn; de vrouwen hadden alleen maar behoefte aan een praatje. Als spoedig echter kwam Rodion mij halen. Ik werd op mijn stoel naast den zijne gedrukt en moest hem, of ik wilde of niet helpen drinken. Ik ben trotsch op je, zei hij, terwijl hij mijn beide handen drukte. Ik ben trotsch op iederen goeien, flinken kerel. Wenjamin, myn zoon, waarheid? Waarheid! Toen wij eenige uren later afscheid namen om eindelijk den terugtocht te aani vaarden, vlijde Pelka zich vertrouwelijk tegen my aan. Lees het schrift dat ik je gegeven heb goed door, Arkadi. Daar staat alles in. Ik zit nu weer in mijn kamer en blader in Pelka's schrift. Ik lees er precies het zelfde uit, wat zij er in heeft geschreven, want ik ben nu zelf een kind geworden, dat met kinderoogen leert zien. 3 Decem/ber. Het is donker, ongelooflijk donker. Ik had nooit gedacht, dat het ergens op de wereldzóó donker kon zijn. Binnenshuis kan men geen hand voor de oogen zien, buiten verspreiden de sneeuwmassa's al tijd nog iets, dat aan helderheidi of lidht doet denken. Vier dagen lang heeft het zonder eenige onderbreking gesneeuwd. Vier dagen lang zyn de sneeuwschoppen ons niet uit de hand geweest. En toch mogen we niet kla gen. De sneeuw zorgt voor werk en het werk zorgt voor slaap. Als je dan een paar minuten pauzeert om even uit te rusten, bekruipt je een vermoeidheid, zoo heerlijk en bedwelmend, dat je al je wils kracht noodig hebt om je er tegen te ver zetten. Het is een zeldzaam genot in de glanzend witte sneeuw te zitten en van bloeiende roode rozen te droomen. Of van ruisdhen- de bosschen, murmelende beken en ryk met bloemen getooide weiden.,.. Merkwaardig Telkens weer droom ik van mooie, bontgekleurde dingen, telkens weer hoor ik verrukkelijke, betooverende melodieën. (Wordt vervolgt)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7