De beteekenis der luchtaanvallen Uit het Nabije Oosten Ooroep van Antonescu BINNENLAND I M. BRINKS DONDERDAG 12 SEPTEMBER 19<,„ DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Londen In het hart van Engeland HET DAGELIJKSCH LEVEN IS GEDESORGANISEERD. Ondanks de strenge censuur verneemt men uit de berichten der Zweedsche cor respondenten te Londen, welken omvang de desorganisatie van het burgerlijke leven in de Engelsche hoofdstad reeds heeft aan genomen. Millioenen menschen brengen practisch den meesten tijd in de schuilkel ders door zonder eenige* mogelijkheid om te koken, inkoopen te doen, te werken of in een bed te slapen. De toevoer van le vensmiddelen is grootendeels gestagneerd, groote pakhuizen aan de Theems staan in brand. Melk en groente zijn nauwelijks te krijgen en de prijzen voor vleesch en visch zijn enorm 'gestegen. Talrijke wijken in Oostelijk Londen zitten al dagen lang zon der gas, water en electriciteit. De banken betalen particulieren nog slechts tot tien pond sterling per persoon uit, pasmunt is schaarsch geworden en voor dollarbiljetten worden fantasieprijzen betaald. Barclay's bank heeft Maandag als gevolg van den „run" op de loketten de betalingen tijdelijk volkomen gestaakt. In de stadswijken, waar sinds Vrijdag onafgebroken branden woe den, is practisch geen verkeer. De bewo ners van deze buurten, bijna een kwart mil- lioen, zijn dakloos en hebben veelvuldig een onderdak gezocht in de tunnels van den ondergrondschen spoorweg. In de geteis terde wijken heeft de politie verscheidene personen doodgeschoten, die op plunde ring uit waren. De bevolking schijnt te leurgesteld te zijn, dat ondanks de berich ten van radio en pers over het enorme aan tal z.g. neergeschoten vijandelijke vliegtui gen, de Duitsche aanvallen in hevigheid toenemen. De stroom van Londensche vluchtelin gen naar de provincie, zoo melden de Ame- kaansche bladen, zwelt voortdurend aan. Sedert Dinsdagmorgen zijn tengevolge hier van de uit Londen vertrekkende treinen overvol. Eveneens heerscht op de wegen groote drukte van personen, die Londen verlaten willen en al het huisraad, dat zij kunnen vervoeren, met zich meesleepen. Hoofdzakelijk zou de evacuatie zich tot vrouwen en kinderen beperken. Wegens de door bommen veroorzaakte schade aan de Londensche waterleiding is van officieele zijde dringend verzocht, het waterverbruik zooveel mogelijk te beper ken. In verband hiermede is, naar de New- Yorksche bladen uit Londen melden, zelfs het traditioneele theedrinken in de restau rants en café's tot een kop per persoon be perkt. De oorzaak van de waterschaarschte zou vooral een gevolg zijn van de vernie ling der waterreservoirs en pompinstalla- tiès by Ilford en Westham. HET OORDEEL VAN EEN FRANSCH GENERAAL. Naar wij uit Vichy vernemen, heeft een Fransche generaal der vliegers zich over de Duitsche luchtaanvallen op Londen als volgt uitgelaten: Londen is de grootste haven ter wereld. Wordt het in zijn functie gestoord of bui ten bedrijf gesteld, dan moeten andere ha vens van Engeland zijn taak overnemen. Dat beteekent, dat deze havens den invoer moeten verwerken, dien zij in het geheel niet kunnen overslaan. Daarenboven wordt door de bombardementen op graansilo's, koelhuizen, pakhuizen, en opslagplaatsen een vernietiging van de opslagruimte, die voor de enorme stad zoo noodzakelijk is, voltrokken. Voor een eiland als het Engel sche is de toevoer van overzee de alpha en de omega van zijn kracht. Zeer groote voorraden moeten aangevoerd en opgesla gen worden, als de noodzakelijke wapens en munitie vervaardigd, alsmede de levensmid delen voorzien ine gewaarborgd moeten wor den. De vernietiging van deze doelen betee kent den beslissenden stap tot overwel diging van den vijandelijken tegenstand. Op grond hiervan kan men den Duitschen aanval op de haveninstallaties van Londen beschouwen als een maatregel, die uit een oogpunt van luchtstrategie uiterst knap en juist is. YON RHEINBABEN OVER DE AANVALLEN OP LONDEN. Oud-staatsecretaris von Rheinbaben heeft voor de pers gesproken over Londen als object der Duitsche vergelding. Bij een to pografische bestudeering van Londen ziet men, aldus von Rheinbaben, dat anders dan in Berlijn, waar de industriewijken veel scherper omgrensd zijn, te I<onden de fabriken, welke voor den oorlogs van be lang zijn, tusschen de woonwijken liggen. Te Berlijn, zooals ook in Parijs, gren zen de dichtbevolkte westelijke stadsdis tricten aan de vrije natuur. Dit is te Lon den niet het geval. Westelijk van het West end loopen nog talrijke toegangswegen, waarlangs een geheele reeks fabrieken van strategische beteekenis ligt. Onder de oor logsindustrie valt echter veel meer dan de zuivere wapenfabrieken. Men kan staande houden, dat een derde deel van de Engel sche oorlogsbehoeften in een of anderen vom in verband staat met Londen, hetzij op grond van de productie, hetzij op grond van het verkeer. De Duitsche vergeldings actie is tot dusverre beperkt gebleven tot den benedenloop van de Theems. Stroom afwaarts van de London Bridge is de Theems haven. Tusschen de talrijke ha vens liggen armere woonwijken, waarin weer vele installaties voor de oorlogspro ductie, zooals gasfabrieken, vervlochten lig gen. De Engelsche leiders weten dat alles zeer goed. Zy moesten ook weten, wat zij te verwachten hadden, toen zij den oorlog voortzetten en hun luchtaanvallen op het Ruhrgebied en Berlijn verscherpten. De Duitsche vliegers hebben de City als het ware afgejaagd en zich, voor zoover maar eenigszins mogelijk was, geconcentreerd op militaire objecten. In den modernen oor log behooren echter ook verkeersinstalla- ties, electrische centrales enz. tot de mili taire objecten en vooral de stations, die over het geheele stadsgebied verspreid lig gen. Daaruit ontstaan natuurlijk nieuwe gevaren. Von Rheinbaben somde ten slotte een aantal der grootste wayenfabrieken te Lon den op, zooals in Woolwich, Enfield, Wey- bridge, Kingston, Feversham en Walton Abbey. In het parlement heeft men er vaak genoeg voor gewaarschuwd, dat fabrieken, die voor den oorlog van belang zijn, met de woonwijken vermengd worden op een wijze, zooals te Londen het geval is. TEL-AVTV GEBOMBARDEERD. De eerste burgemeester van Tel-Aviv in Palestina, Israel Rokah, heeft volgens As sociated Press aan president Roosevelt een telegram gezonden, met het verzoek naar aanleiding van het bombardement op de Jodenstad Tel-Aviv te intervenieeren. DE SUEZKANAALMAATSCHAPPJJ. De Suezkanaalmaatschappij heeft beslo ten tot een nieuwe verlaging der salarissen van employé's en arbeiders. De uitbetaling van de dividenden en de betaling van ze kere andere verplichtingen wordt tot na der order niet verricht. EGYPTISCH DORP WORDT ONTRUIMD. Het dorp Ezbet as Sahif bij Heliopolis moet op bevel van de militaire autoriteiten van Cairo binnen een maand door de be volking worden ontruimd. In het dorp hou den zich, naar in de motiveering gezegd wordt, zekere elementen op, die de open bare veiligheid in gevaar brengen. Bij He liopolis liggen de vliegvelden Al Maza en de reusachtige militaire installaties, die de Engelschen reeds maanden vóór den oor log langs den weg naar Suez aanlegden. De Engelschen schijnen daden van sabotage van den kant der Egyptische bevolking te vreezen. TELEGRAM VAN KONING BORIS AAN HITLER. Koning Boris van Bulgarije heeft den Führer een telegram gezonden van den volgenden inhoud? „Na het gelukkige einde van de onder handelingen te Krajova voel ik mij gedron gen in de eerste plaats u, mijnheer de rijkskanselier, mijn hartelijken dank te doen geworden voor den welwillenden steun, dien Bulgarije van den kant van Uwe Excellentie in deze aangelegenheid heeft ervaren. Het geheele Bulgaarsche volk deelt de gevoelens van vreugde en dankbaarheid, die ik daar prijs ik mij gelukkig om Uwe Excellentie en het groote Duitsche volk kan doen toekomen". De Führer heeft hierop geantwoord met een telegram, luidende: „Uwe Majesteit verzoek ik mijn hartelijken dank te willen aanvaarden voor uw vriendelijk telegram. Met mij juicht het geheele Duitsche volk de in Krajova bereikte overeenstemming tusschen Bulgarije en Roemenië toe, over tuigd, dat daarmede een nieuw hoofdstuk van vreedzame ontwikkeling in het Donau- gebied begint". Bij dezelfde gelegenheid zijn telegram men gewisseld tusschen den Bulgaarschen premier, Filoff, en den Führer. TOT HET ROEMEENSCHE VOLK. De Roemeensche staatsleider, generaal Antonescu, heeft zich in een oproep ge wend tot het Roemeensche volk en in het bijzonder tot de legionairs en de nationale jeugd. Hij verklaart de vreugde van legio nairs en jeugd over de omwenteling vol komen te begrijpen, daar hijzelf voor het zelfde Ideaal heeft gevochten en geleden heeft. Thans zijn er echter genoeg vreug- debeloogingen geweest, thans moet elk zich weer z— werk begeven en zich met geduld wapenen, met het oog op de groote moeilijkheden, die Antonescu heeft aange troffen. Ieder behoort de geheele week vlijtig voor zich en het volk te werken. Zeer belangrijke maatregelen zijn getrof fen om de verandering overal te doen door dringen. Antonescu verklaart in zijn op roep, dat hij hoopt binnen enkele dagen met een definitieve regeering aan den op bouw te kunnen beginnen. Hy heeft geen organisatie achter zich, maar staat alleen. Als er een ander wordt gevonden, die meer bekwaam is om den staat te leiden, is hij bereid af te treden, indien men dat van hem zou verlangen Buiten'andsche Berichten BOSCHBRAND IN SPANJE. Door onvoorzichtigheid van boscharbei ders is bij Jean een groote boschbrand uit gebroken, waaraan 250 hectaren waarde volle beplantingen ten offer gevallen zijn. De schuldigen zijn gearresteerd. DEPARTEMENT VAN JUSTITIE. Bij besluit van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van justitie, van 10 September is aan H. G. C. Korsmeijer op zijn verzoek eervol ont slag verleend, ..iet ingang van 1 December 1940 als hoofdcommies bij het departe ment van justitie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Bij besluit van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van justitie van 10 September is aan A. Bolderdijk Jr., op üjn verzoek, met ingang van 1 October, eervol ontslag verleend als hoofdcommies bij het departement van justitie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. DEPARTEMENT VAN FINANCIëN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is met ingang van 1 October 1940 aan mr. H. Albarda, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van admini strateur, hoofd van de afdeeling geldwe zen van dat departement, en zijn bij dat departement benoemd: tot administrateur, dr. J. Ridder, thans referendaris; tot refe rendaris J. H. Dolman, thans hoofdcom mies; tot hoofdcommies B. H. Berends, thans commies en tot adjunct-commies H. Melsert, thans sohrijver 2e klasse. TERAARDEBESTELLING PETER TON Omstreeks drie uur kwam de rouwstoet op Nieuw Eik en Duinen aan. Hier waren aanwezig o.a. majoor O'Gilvle gedelegeerde van den Rijkscommissaris, en kapitein mr. Hamer, de nieuwe hoofd commissaris van politie te 's-Gravenhage. In carrévorm stelden zich op de vertegen woordigers van de W_A.-stormvendels en van den Nationalen Jeugdstorm, met hun rouwomfloerste banieren, het eerste vendel van ban 6 der WA. en het muziekkorps van de WA., uit Amsterdam. Toen kort daarop de baar met het stof felijk overschot van Peter Ton naderde speelde het muziekkorps het lied „Wij had den een kameraad". De kist was gedekt met de N.S.B.-vlag, zij was omringd met kransen, o.a. een krans van de Landes- gruppe der N.S.D.A.P. en een van den "Éeauftragte van den Rijkscommissaris. Onder de genoodigden waren eenige ver tegenwoordigers van de Duitsche zuster partij en wel een deputatie met vaandel van de afdeeling Nederland der buiten- landsche organisatie der N.S.DA.P. Als eerste spreker trad mr. A. Zondervan, algemeen commandant van de WA, naar voren. Spreker zeide, dat kameraad Ton het hoogste offer heeft gebracht aan de be weging, die hij diende. Het eerste offer dezer W.A. is thans gebracht: Peter Ton heeft zijn leven daarbij moeten verliezen, doch zijn naam zal blijven voortleven. Peter Ton beteekent voortaan W.A. en W.A. beteekent Peter Ton. Het vendel waarin hij heeft gediend zal zijn naam dragen. Hierna brachten allen den nationaal- socialistischen groet. Dr. R. van Genechten, hoofd van de vorming der N.S.B., nieuw benoemd pro cureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage, hield vervolgens een graf rede. De leider van de beweging, aldus spre ker, heeft mij opgedragen namens haar de gevoelens te vertolken, die ons allen thans bezielen. In de eerste plaats een woord van groote deernis jegens de moeder van Peter Ton. Kameraad Ton, zei spr., is ge vallen als slachtoffer van de bende, die het op de N.S.B. gemunt had. Het was vooral de vrijmetselarij, die van den aanvang-af heeft getracht de nationaal-socialistische beweging te doen sterven. Het is haar niet gelukt. Na den oorlog hier te lande heeft zij zich eerst eenigen tijd stil gehouden, doch daarna is zij weer actief geworden in haar bestrijding van het nationaal-socialisme. De incidenten te Naaldwijk en de belache lijk hooge justitieele eisoh hebben daarvan doen getuigen. Daarna is kameraad Ton voor het nationaal-socialisme gesneuveld, doch dit beteekent tevens, dat hy voor het Nederlandsche volk is gevallen. Deze be grafenis kan slechts voorloopig zijn. Eens komt de tijd, zei spr., waarop wij onze ge storven helden naar onzen eigen grond zul len overbrengen onder de hooge popels, welker bladeren den hartvorm dragen. Tot nu toe heeft het Nederlandsche volk de teekenen van den tyd niet voldoende verstaan. Wij hebben dit volk, ondanks zijn zwakheid ljef, omdat het is gekneed uit goede klei. De vraag waarom een zoo jong leven op zoo'n ruwe wijze moest worden afgesneden, kunnen wij niet beantwoorden, dooh wie de goden liefhebben nemen zij jong tot zicih. Spr. gaf den raad: weest moedig en weest trouw. Wy, nationaal- socialisten, vreezen den dood niet. Wij be seffen, dat wij tegen invloedrijke machten hebben moeten vechten en dat wij dien strijd nog eenigen tijd hadden moeten voortzetten, wanneer niet de Duitsche macht ons te hulp was gekomen. Thans zijn wij de tijden van terreur te boven. Wij zul len de macht in den Staat overnemen en wij zullen voortaan de orde hier te lande handhaven. Ten slotte sprak nog'dr. Schuon, Kreis- leiter der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, een kort woord namens deze organisatie ter deelneming in het gebeurde. Hopman Van Leeuwen dankte namens de familie. Nadat de plechtige teraardebestelling was geschied defileerden nog vele duizen den nationaal-socialisten en jeugdstonners langs de groeve. DE OPBOUWDIENST ZINGT EN MARCHEERT. 50 Leden doen examen voor zangleider. Kapitein Piet Tiggers leidt het Centraal Muziekinstituut van den Nederlandschen Opbouwdienst en hy doet dat op onna volgbare wijze: 50 leden van de voormalige Nederlandsche weermacht, die overgingen naar den Opbouwdienst zijn in nauwelijks 4J4 week „klaar-gestoomd" voor zanglei der. Gistermiddag hebben zy zich aan een examen moeten onderwerpen en eerst daags gaan zij naar de troep, gaan zij de provincie in en zullen zij de tallooze jonge landgenooten, die in den Opbouwdienst zijn ondergebracht, leeren zingen en be hoorlijk leeren zingen. Aan den vooravond van dit examen heeft Piet Tiggers een openbare les gegeven. Een aantal belangstellenden was voor deze bijzondere bijeenkomst uitgenoodigd en tot hen behoorde ook de commandant van den Opbouwdienst, majoor Breunese. Een oud plan zoo merkte kapitein Tiggers in een korte inleiding op een plan, dat reeds bij de voormalige Nederlandsche weermacht op program stond, is thans verwezenlijkt. Een soldaat moet zingen, moet behoorlijk zingen. Aan den eersten oproep waarbij adspirant-zangleiders werden gevraagd voor het deelnemen aan een spoedcursus gaven 5.0 leden gehoor. Nog geen 5 weken geleden op 12 Augustus nam deze cursus een aanvang en thans reeds zijn deze 50 jonge mannen gereed om den Op bouwdienst te leeren zingen en behoorlijk te leeren zingen. Op dit laatste vooral komt het aan; geen liedjes als „Blonde Mientje" en hoe dergelijke „composities" meer mogen heeten, die niet gezongen, maar geschreeuwd worden, maar goede, onvervalschte Nederlandsche liederen, zoo als wij er zoovele hebben en kennen. De demonstratie, welke aan den voor avond van het examen werd gegeven, deed het warm klopend hart van den waarach- tigen Nederlander goed. Vooral de koor oefening en het zingen onder leiding van Piet Tiggers was een demonstratie van den eersten rang en zij bewees met hoeveel liefde en enthousiasme docenten en leer lingen zich aan de hun toebedeelden taak in het kader van den materieelen en gees telijken opbouw van ons vaderland hebben gegeven. Daarvan gewaagde ook majoor Breunese, toen hij in een slotwoord leera ren en leerlingen dankte voor den interes santen en leerzamen middag en hij er op wees, dat zingen meewerkt aan saamhoo- righeid en het als een bindend middel voor ons volk kan worden beschouwd. FEDERATIE ZIEKENHUIS- VEREENIGINGEN. Naar wij vernemen, hebben de Vereeni- ging van Katholieke Ziekenhuizen, de Ver- eeniging van Ziekenhuizen in Nederland en de Vereeniging van Protestantsche Zie- keninrichtingen in Nederland besloten tot vorming van een „Federatie der Zieken- huisvereenigingen in Nederland (F.Z.N.)", welke zich ten doel stelt, de ontwikkeling van het ziekenhuiswezen te bevorderen en de gemeenschappelijke belangen harer le den te dienen door het opstellen van alge- meene richtlijnen en het verstrekken van adviezen, welke o.a. betrekking zullen heb ben op het voldoen aan redelijke eischen van doelmatig ziekenhuisbeheer, op een regionaal plegen van overleg tusschen groe pen van ziekenhuizen en op een rationeele distributie en uitbreiding van ziekenhuis bedden. DUITSCHE AUTORITEITEN BEZOEKEN HET WE S TL AND. Gisterochtend heeft de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de provin cie Zuid-Holland, dr. E. A. Schwebel een bezoek gebracht aan het Westlandsche tuinbouwcentrum, vergezeld van den voed- selcommissaris voor Zuid-Holland ir. Huis man. Te Naaldwijk was o.m. ter begroetir.g aanwezig ir. J. M. Riemens, rijkstuinbouw- consülent en directeur van den proeftuin van het Zuid-Hollandsche glasdistrict. Nadat dr. Schwebel een bezoek aan den proeftuin had gebracht, heeft hij de groote Coöperatieve Centrale Westlandsche snij bloemenveiling te Honselersdijk bezichtigd, waar hij werd rondgeleid door den voor zitter, den heer P. Vis. Tenslotte begaf het gezelschap zich naar het bedrijf van den kweeker van Kesteren en naar de fruit- en groentenveiling van Naaldwijk waar dr. Schwebel den aanvoer en bet verkoopsysteem gadesloeg. BETALINGSVERKEER MET LUXEMBURG. Afwikkeling over de clearing met Duitschland. Het N-ederlanidsdhe Clearinginstituut maakt bekend, dat wederzijdsobe verplich tingen in het betalingsverkeer met Luxem burg voortaan dienen te worden afgewik keld over de clearing met Duitschland. Stortingen hier te lande dienen op de gebruikelijke wijze te geschieden op post rekening 2020 ten name van het Neder landsche Clearinginstituut „Duitschland" of op rekening „Duitschland" van het Ne derlandsche Clearinginstituut by de Neder landsche Bank N.V. te Amsterdam, onder gelijktijdige inzending van een formulier A (Duitschland) aan het Nederlandsch Clearinginstituut, afdeeling stortingen. Verplichtingen, uitgedrukt in Luxem- burgsche francs, dienen te worden omge rekend tot den koers van Lux. frs. 10 is 1 R. M. o HAARL.STRAAT 126, TEL. 21074 l/o Donkersteeg 9 TURFMARKT 11 TEL. 22336 o In Sieraden, Goud, Zilver, u Horloges en Gero-Artikelen Het adres voor 4576 Verlovingsringen je DE OORLOGSSCHADE IN MIDDELBURG. Besluiten van den gemeenteraad. In de gistermiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de burge meester mededeeling gedaan, dat aan B. en W. is gebleken, dat bij de voorberei ding van regelen voor het vaststellen der tegemoetkoming wegens oorlogsgeweld- schade ernstig is overwogen een zeker per centage van de op 9 Mei j.L geldendende verkoopwaarde van de verwoeste panden te vergoeden. Aangezien te Middelburg de verkoop waarde van woningen en winkelpanden slechts een gedeelte van de herbouwwaar de uitmaakt, hebben B. en W. een commis sie in het leven geroepen, ten einde op zeer korten termijn een rapport op te stellen be treffende de verkoopwaarde van panden in deze gemeente in verband met de her bouwwaarde. De commissie is onmiddellijk met haar arbeid begonnen, heeft reeds eenige malen vergaderd en hoopt binnen eenige weken haar rapport gereed te hebben. De gemeenteraad besloot verder in ver band met de gebeurtenissen tot instelling van een gemeentelijk grondbedrijf. Hij vereenigde zich met hetgeen B. en W. heb ben gedaan met betrekking tot het stichten en exploiteeren van noodwinkels. De raad stelde een crediet van 45000 gulden be schikbaar voor aanschaffing van nieuw trandweermateriaal en aanvaardde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een gratificatie aan door oorlogsge weld getroffen gemeentepersoneel, welke voor gehuwden op een maand en voor on- gehuwden op een halve maand salaris neerkomt. ONZE NIEUWE ZENDERS. Naar wij vernemen kan verwacht wor den, dat de nieuwe Nederlandsche omroep- zender te Lopik voor de golflengte van 413 M., half October a.s. (ter vervanging van den zender-Jaarsveld) in gebruik zal komen, waarna dan ongeveer zes weken later de nieuwe zender voor de golflengte van 301.5 M. zal volgen. UIT HET HOTEL-, CAFé EN RESTAURANTBEDRIJF. Naar aanleiding van, het persbericht in de dagbladen over vérgaande besprekingen inzake fusie van bonden in het hotel-, ca fé- en restaurantbedrijf, deelew de hoofd besturen van de katholieke werkgevers- en werknemersorganisaties in dit bedrijf me de, dat hun hiervan niets bekend is en zy aan deze besprekingen ook niet deelnemen. ITALIAANS CH OP DE H. B. S. Het Italiaansche consulaat in Nederland heeft aan de directeuren der hoogere bur- gersscholen 'aangeboden, ook het Itali aans ch op deze scholen te onderwijzen. Verschillende directeuren zijn reeds in dit aanbod getreden. Door het consulaat wor den docenten beschikbaar gesteld, die vol gens een speciale methode het Italiaansch in de 4ide klas zullen onderwijzen. De les sen zyn niet verplicht doch kunnen door de leerlingen, die zulks wenschen, koste loos worden gevolgd. Het bovenstaande beteekent natuurlijk geenszins, dat het Italiaansch aan het leer plan is toegevoegd. UNIE VAN KATHOLIEKE STUDENTEN- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. Het dagelyksch bestuur der Unie van Katholieke Studenten Vereenigingen in Nederland heeft zich als volgt samenge steld': praeses: Louis B. J. Stuyt, quaestor: J. A. de Roy v. Zuydewyn, praeses M.S.I. en ab-actis: mej. Paula Meyer. DE KINDEREN IN DE OOSTMARK. Bezoek van Nederlandsche journalisten. Woensdag hebben achttien Nederlanders de reis aanvaard naar de Oostmark, waar duizenden Nederlandsche kinderen vertoe ven. Dit gezelschap, dat geleid wordt door dr. Wissmann, die anders de Nederlandsche journalisten ten aanzien van buitenland- sche aangelegenheden pleegt voor te lich ten, bestaat uit 11 vertegenwoordigers van groote bladen, 1 representant van het A. N. P., 3 photografen en 2 radio-reporters. Voorts maakt een essayist, die later een ge denkboek over de uitzending naar de Oost mark zal schrijven, deel van het gezelschap uit. Men zal heden te 5 uur in Linz. de hoofdplaats van den Ober Donau aanko men. Daar worden de Nederlandsche jour nalisten begroet door dr. Fellner, die in dertijd in verband met de uitzending van kinderen eenige weken in Nederland heeft doorgebracht.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6