STADS NIEUWS Weerbericht RECHTZAKEN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 8.03 uur. Zon op 7.10 uur. Maan op 6.00 Donderdagavond. Maan onder 3.49 uur Vrijdagnacht, HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee n Vrijdag 13 Sept. voonn. 2 en nam. 2.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 15 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 15 gr. C. ■O 11011011 CD 11 CD 11 CD 11 CD 110 11 CD 11 CL - n Verduisteringstijden 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG 8.03 uur. - n ZONSOPKOMST y 7.10 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. r 0 -OIICOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIICy GERECHTSHOF 's-GRAVENHAGE. DE ZAAK VAN DE BABY. De in verband met het arrest in de pro cedure tusschen de families S. en van der W. ten overstaan van den raadsheer-com missaris mr. A. L. $4. van Berckel gehou den- enquête is thans geëindigd. De procu reurs van partijen zullen opnieuw voor het Hof pleiten. Deze pleidooien zullen Za terdagmiddag a.s. te 2 uur worden gehou den. HAAGSCHE RECHTBANK Er een „slaatje" uit willen slaan. Het zoontje van N. B. J. G. afkomstig uit Leiden was in den Haag aangehou den, toen hij op een rijwiel reed, terwijl hij niet in het bezit van een ry wielbelasting- merk was. De fiets was in beslag genomen en geplaatst in een rijwielstalling, waar dergelijke vehikels verzameld worden. Maar wat had de knaap gedaan? Hij was doodgewoon de verzamelplaats van de rijwielen binnengegaan en had de fiets meegenomen. Toen er door een ambtenaar controle op de aanwezige rijwielen werd gehouden, was men tot de ontdekking ge komen, dat het rijwiel van G. Jr. verdwe nen was. En hoewel de vader wist, dat zijn zoontje het rijwiel weer in zijn bezit had, had hij gedacht er een „slaatje" uit te slaan en was begonnen met eenige brieven te schrij ven naar den directeur der belastingen, waarin hij een nieuw rijwiel voor zijn zoontje eisahte. Inderdaad had hij een nieuw rijwiel gekregen, zoodat zijn zoontje twee rijwielén had. Nadien was de zaak uitgekomen en was de vader vervolgd geworden wegens op lichting. Hedenmorgen had hij zich te dier zake te verantwoorden. De Officier van Justitie laakte het ge drag van verdachte, maar wilde gezien zijn blanco strafregister en het gunstig rapport hem nog een kans geven, zoodat de eisch werd vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraak over 14 dagen. Hij had brood genoeg. De reiziger H. J. P. thans ged. had er zijn gewoonte van gemaakt om op be paalde dagen te Wassenaar bij be paalde adressen brood te gaan vragen. Op 2 Augustus was hij weer naar een vijftal vaste klanten gegaan, maar had thans verteld, dat hij brood genoeg had en dat hij thans geld noodig had voor nacht- Inderdaad had hy diverse dubbeltjes ont vangen, maar tevens een verbaal wegens bedelarij. En aangezien hij reeds twee vonnissen ondergaan had wegens dergelijke delicten vond de Officier, dat het thans maar eens uit moest zijn en eischte vijf dagen hechte nis en drie jaar opzending naar Veenhuizen. Uitspraak over 14 dagen. Konijnenbout. A. H. v. d. R. en J. B. beiden uit Den Haag en thans ged. in het Huis van Be waring, moesten zich verantwoorden, om dat zij onder de gemeente Leidsche n- d a m, tezamen een vijftal konijnen weg genomen hadden. Het was niet de eerst© maal, dat zy met den strafrechter in aanraking kwamen, want v. d. B. was reeds vier- en B. drie maal veroordeeld, hetgeen voor den of ficier reden was om thans tegen elk van hen zes maanden gevangenisstraf te eischen. Uitspraak over 14 dagen. NIET GOED VERDUISTERD. Voor den Amsterdamschen kantonrech ter, mr. I. van Creveld, heeft vanochtend de bewoner van een perceel aan het Sar- phatiepark terecht gestaan, die er van be schuldigd werd de verduisteringsoepalin gen niet naar behooren te hebben nage leefd. Twee leden van den vrij willigen luchtbeschermingsdienst, die op straat sur veilleerden, zagen aan de achterzijde van de perceelen, welke aan het Sarphatipark gelegen zijn, licht. Gedurende ongeveer twintig minuten bleef het licht branden. De ambtenaar van het O. M., mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte het feit van de uitstraling van licht uit het be wuste petrceel gedurende vrij langen tijd vastgesteld. De omstandigheid, dat verd. ziek was, kon hij niet als verontschuldiging aanvaarden, daar dan toch de mede-inwo- nenden de verduisteringsmaatregelen ten uitvoer hadden kunnen leggen. Verd. moest aansprakelijk gesteld worden voor het op treden van zijn huisgenooten. De ambte naar eischte derhalve een geldboete van 25 gulden subs, een hechtenis van 10 dagen, waartoe verd. door den kantonrechter ook werd veroordeeld. BELEEDIGING VAN DE N. S. B. Voor den Zutphenschen politierechter had zich vandaag te verantwoorden de 29- jarige kantoorbediende S. J. H. B. uit Bor- culo, die zich op 26 Juni j.l. aldaar in het openbaar beleedigend had uitgelaten over een groep van de Nederlandsche bevolking i.e. de N.S.B. Uit het getuigenverhoor bleek dat B. een gesprek had afgeluisterd dat de heer E. J. Boenk te Borculo had gehad met eenige personen en dat verdachte naar aanleiding van dit gesprek tegen Boenk had gezegd: „Dat de N.S.B. het land dan maar niet had moeten verraden". De officier van justitie mr. Stam, was van oordeel dat verdachte een ernstige be- leediging had geuit en dat verdachte door deze woorden onrust wilde wekken. Onrust vond spr., op dit oogenblik in ons land al lerminst gewenscht waarom hy veroordee ling van verdachte vorderde van 1 maand gevangenisstraf. De verdachte voerde tot zyn verdediging aan, dat niet hjj onrust wilde wekken, maar Boenk, waar deze z.i. al mee bezig was. De officier repliceerend vond de houding van verdachte zoo afkeurenswaardig, dat hij bijna aanleiding vond om een hoog ere straf te requireeren. De politierechter veroordeelde B., con form den eisch, tot een maand gevangenis straf. PLUNDERAARS STAAN TERECHT VOOR DEN KRIJGSRAAD. In de oorlogsdagen tusschen 10 en 14 Mei hebben tal van soldaten, die in een stelling onder Woudenberg lagen, zich schuldig gemaakt aan plundering. Van 11 Mei af was Woudenberg, wat de burger bevolking betreft, geëvacueerd en dus wa ren vrijwel alle winkels onbeheerd. Ver schillende soldaten hebben hiervan mis bruik gemaakt door van hun commandant verlof te vragen om hun stelling te verla ten, en toen op rooftocht uit te gaan. Voor het meerendeel ondergaan deze militairen thans hun straf, doch gistermorgen stond nog een tweetal terecht voor den Utrecht- schen krijgsraad terzake diefstal van rij- wielonderdeelen. Het waren de 23-jarige schoenmaker G. S. en de 24-jarige maga zijnbediende J. M. R., waarvan de eerste werk had en de tweede nog niet aan den slag was gekomen. Ook zij hadden hun stelling met verlof van hun commandant verlaten, doch zoo als ter zitting bleek, niet met het oogmerk om te gaan stelen. Zij waren van uit hun stelling naar hun kwartier gegaan om nog wat kleedingstuk- ken, welke hun toebehoorden, mee terug te nemen. Op den terugweg zagen zij, dat soldaten aan het plunderen waren. Toen zij daarbij stonden te kijken, noodigden de dieven hen uit mee te doen, waarop be klaagden waren bezweken voor de verlei ding en krachtig hadden meegeholpen een schuur met rijwielonderdeelen leeg te ha len. Beklaagden erkenden het hun ten laste gelegde feit. De auditeur militair eischte tegen ieder acht maanden gevangenisstraf. De krijgsraad veroordeelde hen tot een jaar, waarvan acht maanden voorwaarde lijk en vier maanden onvoorwaardelijk. Katholiek Comité van actie „Voor God" LAAT ONS BIDDEN O God, Gij doet Uw Kerk door de roeping der heidenen steeds aangroeienverleen genadig aan hen, die Gij in het water des Doopsels reinigt, voortdurende veiligheid onder Uw bescher» ming, door Christus onzen Heer. (Oratie Paaach zaterdag) HULDIGING VAN DEN HEER J. H. NIJHUIS. Vijf en twintig jaar bestuurslid van den Volksbond. De bestuursvergadering van de Leidsche Volksbond-afdeeling, gisteravond in het Bondsgebouw gehouden, droeg een spe ciaal karakter vanwege het feit, dat de af- deelingsvoorzitter, de heer J. H. Nijhuis, vandaag vóór 25 jaar in het bestuur werd gekozen. Zonder dat de jubilaris van dit feit ken nis droeg had het bestuur hem eene hulde bereid en alleen het feit, dat de voorzitter niet alleen ter vergadering toog, omdat zyn vrouw met alle geweld eens meewilde, zeide hem, dat er weer iets bijzonders te gebeuren stond. Deze bijeenkomst was reeds te 7 uur uitgeschreven vanwege het om 10 uur „binnen" moeten zijn. Toen de heer Nijhuis aan het Bondsge bouw arriveerde, vroeg hij den concierge, den heer Hermans, die hem opwachtte, verwonderd wat dat allemaal te beteeke- nen had, maar deze „wist van niets" en leidde hem naar de bestuurskamer, waar men als gebruikelijk eerst was „praatte". Daarna werd de jubilaris naar de groote zaal geleid, welke door tal van bloemstuk ken was opgesierd, terwijl het portret van pater Linus Zuidgeest O.F.M., in 1915 geestelijk adviseur achter de bestuurs tafel was aangebracht. Toen de heer Nijhuis en zijn echtgenoote de zaal waren binnen getreden sprak de heer S. P. Strijk, vice-voorzitter der af- deeling een woord van welkom tot de aan wezigen, in den bijzonder tot de gasten van dezen avond, om wie deze bijeenkomst was belegd en tot den heer Angenent, die het Centraal Bestuur vertegenwoordigde. Verder heette spr. welkom den heer en mevrouw Hermans, concierge van het ge bouw, die steeds zoo nauw betrokken is bij het Volksbondleven, den vertegenwoordi ger der Leidsche Courant en den heer A. Devilee, die den penningmeester in zijn taak steeds bijstaat. De voorzitter gaf hierna het woord aan den heer Horickx, die de door dezen geschreven notulen van de op 12 Sep tember 1915 in „Zomerzorg" gehouden ver plichte ledenvergadering voorlas. In deze vergadering werd de heer J. H. Nijhuis tot lid van het afdeelingsbestuur gekozen. De heer Nijhuis verwierf daarbij 91 van de 113 geldige stemmen. De heer Strijk wijst er hierna op, dat we thans staan aan den vooravond van den dag, waarop de heer Nijhuis zijn intrede deed in het afdeelingsbestuur. Spr. vond het jammer zulks in ver band met den beschikbaren tijd dat hij niet uitvoerig op de afgeloopen 25 jaar kon ingaan. In het kort memoreerde hij echter, dat de heer Nijhuis in die periode steeds de belangen, niet in het minst de stoffelijke belangen der leden heeft voor gestaan, waarvan Vele jaren als voorzitter. In de toekomst zal van den jubilaris on getwijfeld nog veel gevergd worden om die taak naar behooren te vervullen. Voor de wijze waarop de heer Nijhuis zijn taak vervuld heeft, zegt spr. hem har telijk dank namens bestuur en namens leden. Ook de echtgenoote van den heer Nij huis werd in dezen dank begrepen, want de vrouw van een bestuurder dient even zeer gehuldigd te worden, wijl zij het door afwezigheid van haar man zoo heel veel avonden zonder hem heeft moeten stellen. Behalve woorden van dank meende het bestUur hieraan een stoffelijk aandenken te moeten verbinden. Dit bestond uit een staande schemer lamp, een bureaulamp en een H. Hart beeld met kandelaars en een fruitmand. Door de Bouwvakarbeiders was eveneens een fruitmand aangeboden, terwijl bloem stukken waren gezonden door de af dee lingen Textielarbeiders, Tabaksbewerkers, Bond van Werkmeesters, Hotel-geëmploy eerden en Fabrieksarbeiders. Aan de echt genoote van den heer Nijhuis werden bloe men aangeboden door den heer en mevr. Hermans, terwijl de afdeeling Leiden van den Grafischen Bond een boekwerk aan den jubilaris deed toekomen, getiteld „Het Evangelie van Jezus Christus" door M. J. Lagrange O.P., vertaald door J. Nolet pr. De heer Angenent, secretaris van het Centraal Bestuur, hierna het woord ver krijgend, zeide aangenaam verrast te zijn, dat de heer Nijhuis er thans zoo heerlijk „in" zit. Het verheugde spr. dat het dezen avond eens kon gezegd worden, dat de afdeeling en het bondsbestuur vooral in de laatste jaren heel veel aan den heer Nijhuis ver schuldigd zijn. Namens het Centraal Bestuur sprak de heer Angenent een hartelijk dankwoord. Het is niet altijd do gewoonte, dat het be stuur zich bij dergelijke jubilea doet ver tegenwoordigen, maar hier meende men een uitzondering te moeten maken, omdat de Leidsche afdeeling altijd een bijzondere plaats heeft ingenomen en omdat de heer Nyhuis steeds zoo vaderlijk met zijn afdee ling kon omgaan, steeds goedmoedig lachend, maar tevens de waarheid kunnen de zeggen, wanneer de omstandigheden zulks geboden. Spreker deed deze woorden van dank vergezeld gaan van een fraaie bloeiende plant. De Geest. Adviseur, rector F. A. M. Ber- nefeld, was de volgende spreker. Geen voorzitter als voorzitter Nijhuis, aldus spreker. Hoe schooner het doel is, waarvoor men werkt, des te meer loont het de moei te daarvoor te werken. En ongetwijfeld heeft de Volkshond een schoon doel. Gedurende al die jaren heeft de heer Nyhuis gewerkt voor het behartigen van de godsdienstige en sociale belangen der bondsleden. Dat werk van den heer Nijhuis heeft ongetwijfeld vruchten voortgebracht. De jongeren vooral zullen dit moeten getui gen. In dit verband herinnert spr. vooral aan den geesel der werkloosheid die zoo lang haar funesten invloed deed gelden, maar desondanks ging de heer Nijhuis steeds door om te werken voor een nieuwe maat schappij, een nieuwe gemeenschap. Hoe de toekomst ook moge worden, spr. zeide, dat de heer Nyhuis zich ervan over tuigd mocht houlen, dat veel voorberei dend werk van de toekomst mede door hem is verricht Spr. hoopte tenslotte, dat de jubilaris tot in lengte van dagen de vruchten moge zien van zijn langdurige werkzaamheid voor de geestelijke en stoffelijke belan gen der leden. Tenslotte sprak de heer A. Devilee een woord van gelukwensch tot den jubilaris, die getoond heeft te zijn de rechte amn te zijn op de rechte plaats. De heer Nyhuis, hierna het woord ver krijgend, zeide ten zeerste getroffen te zijn door al hetgeen hier dezen avond is ge schied. Spr. stond hier geheel onvoorbe reid tegenover maar des te meer goed deed het hem zoo hartelijke bewijzen van sym pathie te hebben mogen ondervinden. De taak, die hem was opgedragen was vooral de laatste jaren geen gemak kelijke. Niemand wenschte hij het voor zitterschap onder dergelijke omstandighe den toe. Spr. weet, dat zijn taak veel van hern heeft gevergd en dat hij zijn gezin te dikwijls alleen heeft moeten laten. Ge lukkig is dit niet van nadeeligen invloed daarop geweest. En daarvoor is spr. mede zeer dankbaar. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond ten einde en tot ruim half tien bleef men genoegelijk bij elkaar onder de goede zorgen van den heer en mevr. Hermans. Maar al te vroeg kwam het einde van dezen intiemen avond. W. VAN ERP. Het tijdschrift „Musica" wijdt een artikel aan den heer W. v. Erp, thans wonend Wa terweg 37, den Bilt, die veel jaren kapel meester was van het 4e R. I. en uit zijn Leidschen tyd vele vrienden en oud-leer ling en telt. „Musica" schrijft aldus: Op 16 September a.s. hoopt de heer W. van Erp, oud-kapelmeester van het 4e Re giment Infanterie, zijn 75sten geboortedag te herdenken. Het zal den grijzen musicus op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken, want in de wereld der harmo nie en fanfare neemt Willem van Erp een belangrijke plaats in. Vele jaren heeft de thans 75-jarige zijn beste krachten gegeven voor de blaasmuziek, als componist, als di rigent en als jurylid. Op.8-jarigen leeftijd werd Willem van Erp leerling van de Muziekschool van We- demeier te Leeuwarden, alwaar hij tot zijn 17e jaar studeerde. Zyn groote orkest-routine heeft hij daar na opgedaan bij het Stedelijk Muziekcorps te Nijmegen, en het Tivoli Orkest te Utrecht, waar hy es-clarinettist en le violist was en als eersten clarinettist bij de Stafmuziek van het 4e Regiment Infan terie te Leiden. Dezen eersten tijd in Lei- den heeft hij bovendien benut om zijn mu- ziek-theoretische studiën, alsmede zijn stu die in harmonieleer, het contrapunt en compositie te voltooien. Dat hij met vrucht deze studies maakte, blijkt uit het feit, dat zyn ongeveer 60 arrangementen voor har monie-orkest en de vele oorspronkelijke marschén en genre-stukken die hy schreef, alle den stempel dragen van een muzikant, die zijn vak kent. Het eerste werk dat Willem van Erp ar rangeerde was „Paljas" van Leoncavallo. Verder verscheen van zijr. hand o.m. een fantasie voor harmonie-orkest van „Ma- non" van Massenet, dat van de Militaire Ka pel, dirigent Louis Boer, een repertoire- stuk werd. Hij bewerkte voorts de prach tige opera van Humperdinck „Hansel und Gretel" en ouverture „Phedre" van Massa- net. Van zijn verschillende oorspronkelijke werken mochten enkele zelfs een bekro ning verwerven. Op 29-jarigen leeftijd werd Van Erp als opvolger van Johan Gottfried Mann be noemd tot kapelmeester van het 4e Regi ment Infanterie te Leiden. Dat hij met dit orkest heel wat bereikt heeft, moge o.m. blijken uit het feit, dat hij in 1905 op het eenige militaire concours (voor de 9 stafmu ziekcorpsen van ons land en buitenlandsche orkesten) dat in ons land gehouden is, de hoogste onderscheiding verwierf in den con cert-wedstrijd. Doch niet alleen dit militaire orkest, maar ook de verschillende burgerlijke corpsen, die onder zijn leiding stonden,, hebben geprofiteerd van zijn groote muzi kale en paedagogische gaven en ook als jurylid had de heer Van Erp een hoog- staanden naam. Aan zijn kundig, welover- dacht oordeel werd groote waarde toege kend. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND AUGUSTUS. Armbanden, armbandhorloges, autopeds, achterklap van een sleeperswagen, broche met steen, badpak, badmuts en handdoek, bankbiljet, bril, bonnetjes van kruisvaar ders, Zeeuwsche zilveren broche, carton, colbertjas en overall, ceintuur, damestas- schen, damesdas, doek, waarin 2 jumpers en 1 werkbroek, diploma's als steno-typiste, dictaatcahier, étui met schaar en mes, gouden manchetknoop, gummistok, hand schoenen, hondenriempje, hoed, hamer, Gemeentel. Aankondiging FOTO-LEGITIMATIEBEWIJZEN Medegedeeld wordt dat met de uitrei king van Foto-legitimatiebewijzen aan Nederlanders, inwoners der gemeente, van 15 jaar en ouder, binnen enkele dagen zal worden begonnen. Tijd en plaats van uitreiking worden nader gepubliceerd. Voor elk bewijs is een goedlijkende foto noodzakelijk. Is men in het bezit van een goede foto, dan kan men daarmede thans volstaan. Zij, die voornemens zijn een foto voor dit doel te laten maken, worden er op gewezen, dat de foto aan de volgende eischen moet voldoen: a. Afmetingen 3 1/2 cJVL breed bij 41/2 c.M. hoog; b. De foto mag uitsluitend het hoofd en eventueel het bovendeel van de borst van den afgebeelden persoon weergeven; c. De foto moet den afgebeelden persoon zonder hoofdbedekking weergeven; d. de afbeelding van het hoofd moet on geveer 2 c.M. in doorsnede of grooter zijn; e. De foto moet den afgebeelden persoon half „en labe" en half „en profil" naar rechts toonen, zoodanig, dat het linkeroor duidelijk zichtbaar is; f. De beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn, (geen wazige of z.g. kunstfoto's) g. De foto moet den afgebeelden persoon duidelijk kenoaar weergeven; h. Gelijkmatige z.g. egale kleur; witte of grijze aontergrond; i. De foto mag geen nevenafbeeldingen bevatten (geen andere personen, geen huis, geen landschap, geen hond, enz.); De achterzijde der foto's moet zijn van wit papier zonder eenigen stempelafdruk of anderszins; j. De foto mag geen stempelafdruk of deel van een stempelafdruk bevatten. Het betrachten van spoed met het laten maken van een foto is beslist nood zakelijk. Pas. Zij die in het bezit zijn van: a. Een geldig Nederlandseh paspoort, afgegeven aoor de bevoegde Nederlandsche autoriteiten; b. Een niet langer dan een jaar geleden door de bevoegde Nederlandsche autori teiten uitgereikt geldig bewijs van Neder landerschap, voorzien van een goedge- lijkend, met gemeentestempel gewaarmerkt portret; c. Een door of namens den Commandant van den Nederlandschen Opbouwdienst uit sluitend aan personeel van dien Dienst afgegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend 'portret; d. Een door of namens den Directeur- Generaal der Posterijen, Telegrafie en Tele fonie, uitsluitend aan het personeel der P.T.T. afgegeven identiteitsbewijs, voor zien van een met dienststempel gewaar merkt, goed gelijkend portret; kunnen hiermede volstaan, het onder a, b, c of d paspoort of bewijs, behalve slachtsnaam, en voornamen houder, diens geboortedatum, plaats, beroep, woonplaats en adres, als mede zelfgeschreven handteekening en verder de dagteekening der uitreiking, dienststempel van de instantie met de uit reiking belast, alsimede de handteekening van den bevoegden ambtenaar, die het be wijs afgaf, bevatten. Leiden, 12 September 1940. v. d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. ZEEP VOOR INDUSTRIEëN. Alle industrieën, welke zeep noodig heb ben by de fabricage harer producten, die nen zich te wenden tot het Rijksbureau voor Chemische Producten, Sectie Zeep, Laan Copes van Cattenburch 16, te 's-Gra- venhage. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 12 September 1940. Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 7 September 20 uur tot Zater dag 14 September 8 uur waar genomen door de apotheken: D. C. Kok, Ra penburg 3, tel. 24807; „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. mits op genoemd den ge- van den geboorte- blauw ejas of mantel, kano, kinderbroekje, kinderschoentje, kindertaschje, lampen kap, mandfleschje, inh. ranja, nummer bord, pak boeken, portemonnies, rijwielbe- lastingmerk, R.K. kerkboek, rijwielzadel, regenmantel, sleutels, stofbril, sjaal, ta bakspijp, tasch, vulpenhouders, vulpotlood, zilveren kettinkje met kruisje, 20 ledige ju te zakken, zakmes, zilveren dasspeld, za- deltaschje. Gevonden in de tram (stadslijn): hand schoenen, damesparapluies, 1 strandhoed, 1 kindertaschje, 1 koffertje, 1 R.-K. kerkboek je, 1 fototoestel in étui, 1 portemonnaie met inhoud, 1 sjaal, 1 portemonnaie met in houd, 1 portemonnaie met inhoud, 1 zak agenda, 1 broche. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten politiebureele alhier.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2