Laatste berichten Burgerlijke Stand Will U iets wctcn? MARKTBERICHTEN DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IN LEIDEN GEVESTIGD: C. M. van Alphen, Breestraat 25 W. A. van Beers, kantoorbedien de, Plantsoen 15 M. Blaazer, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 P. Blansjaar en fam., wolverver, Kolfmakerstg. 14 J. P. Boersma en fam., 2e stuurman Gr. vrt., Hoogerbeetsstr. 2 H. L. Bokern, serg. capt. Inf., Schelpenkade 58 L. Boonl, Ikruideniersbed., Rijnsb.weg 189 M. P. v. Brugigen en Fam., lasscher, Pr. Frederik- str. 9 Wed. S. Ruijter-Brunia, Trompstr. 47 F. Carlebur en fam., chauffeur, Hoogerbeetsstr. 2 G. v. Delft en fam., chauffeur, J. Catsln. 30 N. v. d. Dool, rijksveldwachter, H. de Vriesstr. 61 D. v. Ekelenburg, v. Oldenb.str. 25 G. J. Flim en fam., electr. techn. ing., L. Mare 66 B. Greiner, Schelpenkade 36 A. Hage, buffetjuffr., Volmolengr. 2a B. ten Have en fam., timmerman, Hansenstr. 81 J. C. Hemelrijk en fam., L. Mare 90 W. Henderson en fam., Fr. v. Mierisstr. 16a C. H. J. Hilders, slager, R. Vis- scherstr. 24a Wed. G. D. Verhoeven- Hoogenstraaten, Fagelstr. 8 Jhr. W. de Jonge, Klokstg. 8a G. B. v. Kempen en fam., Maredijk 89f C. M. Kitselar, H. Geesthofje 4 W. J. M. Kloos, 2e stuur man Gr. vrt., Nw. Rijn 5 J. Th. Koe mans en fam., schilder, Formosastr. 14a G. Koerselman, v. Oldenb.str. 25 J. C. Klinkenberg, Spieghelstr. 22 L. Krijgs man, fabr. arb., Maredijk 13 E. Lampo, dienstbode, Groenoordstr. 42 P. Later- veer, dienstbode, Looierstr. 13 Y. Ch. Lin, koopman, Oude Rijn 15 T. v. d. Linden, verpleegster, Rijnsbweg. 10 Wed. J. S. Gerritse-de Muijnck, Hoogl. Kerkgr. 14 J. Oudshoorn, lompensort., Havenstr. 35 A. E. Péters, dienstbode, Rapenburg 8C G. Roest, verpleegster, Meezenstr. 2 R. B, M. Spoorman, kok Heck's, Morsch- weg 48 J. W. J. v. d. Stelt en fam., sigarenmaker, Driftstr. 23 F. J. Tol, kunstsmid, Oude Rijn 27 Th. v. d. Ven en fam., arb. aardew. fabr., Oranjegr. 81 A. Verheijen, dienstbode, ter Haarkade 6. W. Visser, grondboorder, Voorstr. 7 A. M. Zoet, dienstbode, Kraaierstraat 33 UIT LEIDEN VERTROKKEN. A. M. v. d. Aar, Alkemade, de Kaag F 42 F. J. R. Bakker en fam., den Haag, Ant. de Haenstr. 63 J. VerwerBakker, Breda, P. Brueghelstraat 4 Jhr. P. R. Beelaerts v. Blokland, Den Haag, Maas- trichtschestr. 74 J. J. Bierma, Leidschen- dam, Vlietweg 11 R. Blaauw, Rotterdam, Mecklenburglaan 8 J. Bol," Purmerend, Westerw. 22 J. Boom, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 24 A. M. Boon Hartsinck, Utrecht, Achter St. Pieter 7 M. I. Bou- wens, Warmond, Heerenw. 126 D D. C. Breddels, Rotterdam, Insulindestr. 273a M. Bruijnen, de Bilt (U.), Blauwkepschew. 33 D. J. R. Buisman, Kampen, Broederw. 131 J. M. Bijleveld en fam., Oegstgeest, Schoolstraat 5 J. Z. Ceng, 's Bosch, K. Tolbrugstraat 48 C. A. Crommelin, den Haag, v. Alkemadelaan 36 C. F. J. M. v. Diesen en fam., Tilburg, Korenbloemstraat 173 J. F. Driesens en fam., Oegstgeest, Charl. de Bourbonlaan 8 J. v. Dijk, Asd, a. b. „Galypso" C. D. Eradus, Boxtel, ten Brinkstraat 3 R. Froger, Oegstgeest, Warmonderweg 24 G. v. Gameren en fam., den Haag, 's Gravenzandelaan 214 G. de Groot, Groningen, Westerhaven 7 L A. Hansma en fam., Warmond, Heeren- weg 126d W. F. v. Heemskerck Düker en fam., Wassenaar, Schouwweg 47 M. Hel levoort en fam., Utrecht, Mulderstr. 43 bis L. Hersche, Rotterdam, Drie Vrienden- straat 5b M. S. C. Heijman, Den Haag, Frankenstraat 14 C. Th. C. Heijning, Den Haag, Roelofsstr. 25 M. F. Heijning, Hilversum, Soestd.str.weg 67 J. C. Velt- huizen Weilv. d. Hilst en fam., den Haag, v. Hoornbeekstraat 37 G. C. v. d. Hoef, Harderwijk, K. Gründweg 1 G. G. Hoexum, Terschelling, Midsland 86 G. J. Hollestelle, den Haag, Middelb^tr. 27 D. de Jongh, Amersfoort, Putzburgerlaan 34 G. Julsing en fam., den Haag, Verdistr. 61 H. Kan, Wassenaar, Jonkerlaan 58 H. Keij en fam., Oegstgeest, Rhijng.str.weg 17 P. M. v. d. Lans, Lisse, Julianastraat 111 M. v. Of wegenLigtvoet, Alphen a. d. Rijn, Hoornstraat 1 J. J. Lub, Wonse- radeel, Arumerw. 64 J. N. R. v. Maarle en fam., Leiderdorp, Berkenkade 11 C. A Manus, Amsterdam, Valeriusterras 2 M. J. Matze, Leiderdorp, Achthovenerw. 44 H. J. Meurs, Hilversum, Blijdensteinlaan 1 C. Spallingdu Mortier, Amsterdam, Gr. Katteib.str. 74II R. Muller, Oegst geest, Warmonderweg 24 G. J. M. v. Noort* Noorbeek, Minderbr.klooster C. J. BoersmaOldekott, Amsterdam, Cele- besstr. 116 II H. Olivier en fam., den Haag, Gouverneurlaan 349 J. Slimmere Olivier ei fam., den Haag, Gouverneure laan 349 A. Parie, Rotterdam, Ackers- dijkstraat 133b C. H. Pieterse, Zoeter- woude, Stompw.weg 99b W. C. Polane, den Haag, Koningsplein 25 J. E. Hof— Reijngoud, Eindhoven, Ganzeboemstr. 31 A- C. DragtRob, Haastricht, Jos Holman- straat 32a F. J. F. E. A. Roelofs, St. Jansteen, Wilhelminastr. A 287 S. M. Diepenveen—Rosenstand en fam., Kopen hagen (Dn.) G. M. F. Roubos, Dordrecht Noordendijk 90 W. v. Rijn en fam., den Haag, Taxusstr. 32 J. Schaafsma, den Haag, Waalsdorperweg 71 A. Schellin- ger, Amsterdam, Rijnstr. 371 C. S. Schippers, Wassenaar, v. Calcarlaan 40 J. Siegers, Amsterdam, v. Breestraat 1071 - C. A. E. Sparenburg, Voorschoten, Oranjekade 17 H. J. H. Steenmeijer, Heemstede, Fr. v. Eedenplein 34 A. H. Stuart, den Haag, L. v. N. O. Indië 6 J. Taffijn, den Haag, Schenkweg 248 Tam- zil, Amsterdam, Stadh.kade 114d J. H. W. Thoolen, Wieringen, Oeverdyk 1 S. Toneatto, Esslingen (Dl.) C. M. Zijlstra v. d. Vaart, Velsen, Rijksweg 300 J. Vergunst en fam., Apeldoorn, Reigersw. 120b W. G. de Vries, Zwartsluis, Stations- De verkeersregels worden te slecht nagekomen Scherper toezicht en scherper optreden der politie noodzakelijk De Commissaris van Politie deelt het navolgende mede: De verkeersregels worden, de goeden niet te na gesproken, in het algemeen slecht nagekomen. Vooral wielrijders toonen zich nog slechte weggebruikers. Zij houden on voldoende rechts en hinderen daardoor an deren. Een bocht naar links snijden ze af, inplaats van die zoo ruim mogelijk te ne men. Het tijdig en duidelijk geven van een teeken er mankeert nog heel veel aa. Men ziet nog te veel met drieën naast elkaar fietsen. Groentewagens en brood karren staan bijkans midden op straat, in plaats van langs en evenwijdig aan het trottoir, terwijl de bestuurders hun klanten bedienen. En nog veel meer ernstige ver keersovertredingen vinden er plaats. Werkt allen mee tot verhooging van de verkeersveiligheid en verkeersvrij heid. Kent de verkeersregels en past voortdu rend ze toe. Weest welbewust weggebrui ker. Wilt u enkele ernstige verkeersfouten, waaraan men zich steeds schuldig maakt en waarop u zich moet spitsen ze niet te begaan? Hier zijn ze: 1. Het niet tijdig en duidelijk geven van een teeken bij richtingverandering. 2. Het niet uiterst rechts houden door wielrijders en ander langzaam rij verkeer. 3. Het nemen van een kleinen bocht naar links. 4. Het tot stilstand brengen van een voertuig niet geheel terzijde van de rij baan. 5. Het met drieën naast elkaar fietsen. 6. Het medevoeren van een tweede per soon op een rijwiel in strijd met de voor schriften. 7. Het aan de verkeerde zijde inhalen en voorbijrijden van trams. 8. Het voorbijrijden van een tram, die stilstaat aan een halte zonder vluchtheu vel aan de zijde, waar in- of uitgestapt wordt. 9. Het fietsen op verhoogde trottoirs. 10. Het fietsen met een tweewielig rij wiel op een weg, waarlangs een verplicht rijwielpad ligt. 11. Het zich vasthouden aan rijdende trams of auto's door wielrijders. 12. Het rijden met een driewielig trans- portrijwiel of handwagen zoodanig bela den, dat het vrije uitzicht voor den be stuurder wordt belemmerd. En voor voetgangers geldt nog steeds: De rijbaan is voor het rijverkeer. Kom slechts op de rijbaan om die over te ste ken Doe het dan loodrecht. Het is gevaar lijk in de lengterichting over de rijbaan te loopen of daarop stil te staan. Niet het minst bij duisternis. En het is ook straf baar. Voor u zijn de voetoaden aangelegd. De politie is genoodzaakt scherper toe ziet te houd-m strenger op te treden. Iedere weggebruiker helpe mee in eigen en i: het algemeen belang. weg 3 G. C. A. N. Wallast, Wassenaar, v. Calcarlaan 40 B. P. Wisse, Vlissin- gen, Anjelierenlaan 66 P. C. Witte, Texel, Z. Haffel B 85 P. J. J. C. Zaalberg en fam., den Haag, Paramaribostraat 147 Wed. M. G. Krommenhoekv. Zanten, Zeist v. d. Merschlaan 12 Wed. J. Zandvliet de Zeeuw, Hazerswoude, Loete B 3. Binnenland DE MOORD TE GELDROP. Lijk opgehaald van een der verdachten. Gisterenmiddag is bij Heikrekelschebrug te Geldrop het lijk opgehaald van den 49-jarige zwerver P. V. uit Eindhoven. P. V. behoorde tot een der verdachten in de zaak van den moord op de kinderen van H. Het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet. MOTORONGELUK NABIJ COEVORDEN. Vanmorgen om ongeveer tien uur is te Klooster bij Coevorden een motor met zijspan, waarin de wachtmeester der mare- chaussée van der Leest en marechaussée Spanj er gezeten waren, in botsing geko men met een auto bestuurd door den heer J. Francke, hoofdopzichter van de Neder- landsche Heide Maatschappij te Coevorden. Na de botsing vloog de motor tegen een boom en geraakte vervolgens in brand. Den heer Francke, die, hoewel de voorkant van zijn wagen ernstig werd beschadigd, geen letsel had bekomen, mocht het gelukken den wachtmeester van der Leest onder den brandenden motor weg te halen. De heer van der Leest, die vrij ernstig was ge wond, werd naar het Aleida Kramerzie kenhuis te Coevorden vervoerd. Mare chaussée Spanje? kwam met den schrik vrij en kon naar de kazerne te Coevorden worden gebracht. GEEN SPORTV AAR TUIGEN IN SCHELDE- EN RIJNMONDING. In het Verordeningsblad voor de bezette Nederlandsche gebieden van 2 September 1940 (nr. 24) is een verordening nr. 121/40 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied verschenen, houden de beperking ten aanzien van het bevaren van het gebied der Schelde- en Rijnmon dingen. Door dit besluit worden de groote waterwegen in Zeeland en Zuid-Holland tot het Hollandsch Diep met inbegrip van* Willemstad voor het sportverkeer en voor het maken van tochtjes en plezier-vaarten tijdelijk gesloten, zooals dit reeds voor de Nieuwen Waterweg en- de aangrenzende wateren door de Verordening nr. 59/40 reeds is geschied. Tevens is een ligverbod uitgevaardigd voor sport- en pleziervaar tuigen in de verboden zone. Deze Verordening heeft dus geen be trekking op het geregelde personenvervoer, lijnverkeer en vrachtverkeer. Vaartuigen, die een dergelijk verkeer onderhouden, hebben slechts de verplichting in de sper- zone direct uit te wijken voor Duitsche marinevaartuigen. Voor de sport- en ple ziervaartuigen, die op het oogenblik in de sperzone liggen is echter een verlichting van het ligverbod uitgevaardigd, zij mo gen daar blijven liggen wanneer binnen een week na het in werking treden van de verordening de inrichting tot voortdrij ving door demontage van onderdeelen (motor, stoommachine, schroef) of door het verwijderen van de zeilen onklaar zijn gemaakt. Verantwoordelijk voor het naleven van de in de verordening vastgelegde geboden en verboden zijn degenen, die aan boord de leiding hebben, hun plaatsvervangers, de roerganger en de loods van het vaartuig. In het geval van het ligverbod, de eigenaar en degenen, die het vaartuig daadwerke lijk onder zich heeft. Bij niet-naleving van de bepalingen van de verordening wordt een gevangenisstraf van ten hoogste zes weken en een geldstraf van ten hoogste 5000 R.M., in ernstige gevallen ook gevan genisstraf, opgelegd inzake overtreding van de verordening wordt door de Duitsche le- gerautoriteiten beslist. De verordening is om militaire redenen dringend noodzakelijk. Er is echter naar gestreefd de vereischte verkeersbeperking zoo gering mogelijk te houden. Haar practi- sche beteekenis is slechts zeer klein, daar het sportseizoen spoedig ten einde zal zijn. VETKANEN CRISISPRODUCT Bij besluit van den secr.-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij zijn vetkanen aangewezen als crisisproduct, in den zin van artikel 3, lid 1 van het be sluit van 28 Augustus 1939, van hetwelk het afleveren, doen afleveren, vervoeren en doen vervoeren is verboden. Buitenland HET DUITSCHE WEEKMACHTBEKICHT. BERLIJN, 3 Sept. (D.N.B.) Het opperbe- vel van de Duitsche weermacht maakt be kend: Op 2 September hebben onze afdeelin- gen gevechtsvliegtuigen en jagers aanval len ondernomen op vijandelijke vliegvel- .den in het Zuiden van Engeland. In Horn- church, Gravesend, Eastchurch en Detling werden hangars en schuilplaatsen door bomtreffers vernield en deels in brand ge schoten. Daarbij ontstond een reeks lucht gevechten, die voor onze vliegers succes vol verliepen. Nachtelijke aanvallen van onze afdeelin- gen gevechtsvliegers richtten zich tegen havenwerken aan de Engelsche West- en Zuidkust, tegen ondernemingen van de wapenindustrie in Midden-Engeland, en tegen vliegvelden. Zoo werden de havens van Liverpool, Swansea, Bristol, Plymouth, Portland, Poole en Portmouth alsmede wa penfabrieken in Birmingham, Coventry, en Fillon met bommen bestookt. Op verschei dene plaatsen ontstonden zware branden. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen in Britsche havens. Britsche vliegtuigen wierpen des nacht in West- en Zuidwest Duitschland op ver scheidene plaatsen bommen uit. Behalve dat een buitengoed vernield werd, ont stond er geen materieele schade en werd er niemand gedeerd. De vijand verloor gisteren in totaal 93 vliegtuigen. Daarvan werden 86 vijande lijke toestellen in de luchtgevechten over dag, een vliegtuig door nachtjagers, een door luchtdoelartillerie en een door lucht doel ar tiellerie van de oorlogsmarine neer geschoten, alsmede vier op den beganen grond vernietigd. 23 eigen machines wor den vermist. Het eskader torpedo vliegtuigen no. 76 heeft zijn vijfhonderdste luchtoverwinning behaald. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 3 Sept. (Stefani). Weermachtsbericht No 88. Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: Onze vliegtuigen hebben gistern in het centrale gedeelte van de Middellandsche Zee een vijandelijke vlootformatie achter haald en herhaalde malen aangevallen. Het hevige afweergeschut en de felle gevech ten met de vijandelijke jagers waren geen beletsel voor de strijdvaardigheid en den moed van onze afdeelingen bommenwer pers en van onze „Picchiatelli" (nieuwe for maties bombardementsvliegtuigen) om dui delijke successen te behalen. Een vliegtuigmoederschip werd aan den voorsteven zwaar getroffen, een slagschip, een kruiser en een torpedojager werden midscheeps getroffen en zwaar gehavend. LEIDEN. Geboren: Dirk z. van W. Roelandse en W. L. v. Kasterop Willem z. van A. Filippo en J. Dubbelaar Pieter z. van J. Huisman en H. Schoeveld Johan z. van J. Leerdam en M. v. d. Klooster Johanna d. van J. v. d. Werff en D. Lelij Wilhel- mina Maria d. van G. de Bruijn en M. Os- kom Johannes z. va nW. v. Eijk en A. de Jong Alida Wilhelmina d. van M. v. d Panne en R. v. Maanen Gerrit z. van G. Kranenburg en M. Kesting Bernardina Theodora Theresia d. van G. Th. v. d. Zwet en M. J. Turk Johannes Henricus z. van P. Vink en M. C. v. d. Hoeven Petrus z. van G. Houweling en A. Rouw Willem Hendrik z. van J. Philippo en J. M. v. Iter- son Aafje Elisabeth Agatha d. van A. v. d. Meij en C. M. Slootjes Wouter Jacobus Lambertus z. van M. v. Polanen en J. v. Steenbergen Anna Willy d. van J. J. v. Steenbergen en C. M. de la Rivière Jo hannes z. van P. Sloos en A. v. Tongeren Hendrika Johanna d. van H. J. Frank fort en Th. A. v. Poelgeest. Ondertrouwd: R. N. Bacchini jm. 26 j. en T. E. Zwaagdijk jd. 23 j. Getrouwd: W. Blok jm. en A. L. de Jong jd. C. Mulder jm. en M. M. C. Ro- semeier jd. H. H. J. Slabbers jm. en A. Duif jd. Overleden: J. A. v. Weerden dr. 22 j A. M. W. Gordijn hsvr. van J. J. Ver- horik 38 j. C. A. P. Vreeburg z. 4 j. J Scheffer wdn. 92 j. Vier vijandelijke vliegtuigen werden tij dens de gevechten neergeschoten. Deze re sultaten werden door het fotogrfaische ma teriaal gecontroleerd. Inmiddels is de vlootbasis Malta op haar beurt hevig gebombardeerd. Drie Italiaansche vliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. Een reddingsvlieg tuig, dat voorzien was van het duidelijke Roode Kruis kenteeken, is aangevallen en beschoten toen het op zoek was naar in zee gevallen toestellen. In Oost-Afrika werden vijandelijke kam pen en motorvoertuigen te Gadabo nabij de rivier Atbara in de Soedan gebombar deerd. Onze verliezen gedurende het bomdar- dement op Aassab, waarvan melding ge maakt is in het weermachtsbericht van gisteren, bedragen, volgens de jongste ge gevens, vier dooden onder de Italianen, en acht onder de inlanders, alsmede een twin tigtal gewonden. Verscheidene vijandelijke vliegtuigen, steeds komende van Zwitser land, hebben boven bepaalde plaatsen in Noord-Italië gevlogen en waren terstond het voorwerp van reactie van het lucht doelgeschut, waardoor zij slechts bommen konden werpen op Genua, waar één doode te betreuren valt onder de burgerbevol king, 14 burgers gewond v/erden en lichte schade werd aangericht. Drie vliegtuigen werden door de luchtdoelartillerie neerge haald en vielen brandend omlaag. Waar schijnlijk zijn nog twee andere machines neergeschoten. DE BEHANDELING DER DUITSCHE GEÏNTERNEERDEN IN NEDERL. INDIë BERLIJN, 3 Sept. (D.N.B.) Het feit, dat een Duitsohe burger, genaamd Frueh- stueck, die in een interneeringskamp in Nederlandsch Indië was ondergebracht, is doodgeschoten, vormt, naar men hier con stateert, een nieuw bewijs voor het onge hoorde en meedoogenlooze optreden van de Nederlandsche autoriteiten in Neder landsch Indië tegen Duitschere. Frueh- stueck werd op den 15en Mei, toen hij in het kamp een wandeling ging maken, vol komen zonder eenige reden, zonder te zijn aangeroepen, door een wachtpost in den rug doodgeschoten. DRIE ENGELSCHE VLIEGTUIGEN IN DUITSCHLAND NEERGESCHOTEN BERLIJN, 3 Sept. (D. N. B.) Nachtja gers en luchtdoelgeschut hebben vannacht drie vijandelijke vliegtuigen boven het Duitsche rijksgebied neergeschoten. Naar men voorts verneemt, drongen de Britsche vliegtuigen niet ver door en werd er geen schade aan militaire doelen aangericht. BOMMEN OP EEN FRANSCHE STAD. GENEVE, 3 Sept. (D.N.B.). Engelsche vliegtuigen hebben in den nacht van 31 Augustus op 1 September op de in de Fransche Alpen op ongeveer 100 K,m. van de Italiaansche grens gelegen Fransdhe stad Digne ongeveer 50 bommen gewor pen. De Britsche nationaliteit der vliegtuigen is door de bomsplintere onomstootelijk be wezen. CANADA NEEMT VIEll FRANSCHE SCHEPEN IN BESLAG. STOCKHOLM, 3 Sept. (D.N.B.). De Canadeesche regeering heeft volgens een bericht uit Ottawa vier Fransche koopvaar dijschepen van in totaal 13.789 ton, die bij de ineenstorting van Frankrijk in Cana deesche havens lagen, gerequireerd. De schepen zijn bij de staats-4coopvaard ij vloot van Canada gevoegd. MISDADIGERS UITGEBROKEN NEW YORK, 3 Sept. (D. N. B.). Uit de gevangenkolonie Pine Bluff in Arkansas zijn 36 zware misdadigers uitgebroken, na dat zij een cipier doodgeschoten en zeven andere cipiers hadden ontwapend. Met een groote hoeveelheid vuurwapenen zijn zij in auto's ontkomen. 400 DOODELIJKE ONGELUKKEN IN DE VER. STATEN NEW YORK, 3 Sept. (D. N. B.). Tij dens het jongste weekeinde, dat wegens Labor Day een dag langer duurde en mil- lioenen menschen naar buiten lokte, zijn 400 personen door ongelukken om het le ven gekomen. 221 Menschen verloren het leven bij autobusongelukken. Vraag: Welke is de kortste weg van Noordwijkerhout naar Alverna (Wychen)? Hoeveel K.M.? Welke ponten moeten ge passeerd worden? AntwoordrNoordwijkerhout, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Veldhui zen, Houten, Wijk bij Duurstede, Tiel, Wa- mel, Puiflijk ,Horssen, Borgharen, Her- nen, Leur, Wychen. Afstand 135 K.M. Overvaren te Wijk bij Duurstede en Tiel. LEIDEN, 2 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.606.20, savoye kool 4.80, groenekool 3.605.30, kroten 1.60 3.40, kroten, gekookt 67, uien 4.80 5.60, peen 6.206.80, aardappelen 3.10 4.60, druiven 1422, snijboonen 6 27, stokboonen 1323, pronkboonen 4 10, stamboonen 14, doperwten 15, postelein 39, spinazie f 211, tomaten A 11—11.80, idem B f 11—12.20, idem C 11—11.40, idem CC 8; per 100 stuks: andijvie 1.001.40, komkommers 2.00 5.40, bloemkool f 413.60, meloenen 6 19, salade f 1.002.10, perziken 0.50 7.70, per 100 bos: kroten 0.801.60, pie terselie 5070 cent, selderie 5090 cent, bleekselderie 1215, peen 5.508.70, rabarber 1.001.20. BODEGRAVEN, 3 Sept. Kaas. Aanvoer 419 partijen Goudsche kaas alle met rijks- merk, totaal 18.855 stuks, wegende 169 695 kg. Prijs met rijksmerk le soort f 3940.50 2e soor 3738, zwaarder tot f 40.50 per 50 kg. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 3 Sept. Groen tenveiling. Aardbeien 19 cent per doosje, meloenen (ananas) 610 cent, meloenen (suiker) 710 cent, meloenen (net) 6 cent per stuk, tomaten 0.881.44 per 25 pond, sla 1.002.50 per 100 krop, snijboonen j 0.611.59, princesseboonen 1.051.25, Rentegevers 1.10, dubbele stamboonen 0.951.15, pronkboonen 9091 cent, spek boonen 60 cent, peulen 1.05 per 10 kg.; Augurken A 2.503.70, idem C f 1.30, idem D 1.33—1.51, idem E f 0 25—0.30, idem stippel 2831 cent per 25 kg. TER AAR, 2 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 2940 cent, andijvie 1525 cent, snijboonen 0.601.60, kassnijboonen 2.502.65, witte pronkers 0.681.03, princesseboonen 0.601.55, dubb. stam boonen 0.601.10, spekboonen 0.60 1.05, postelein 6 cent, waschpeen f 2.50 3.00. uien 4.30—6.00, spitskool 4 10, groe ne Savoye 4.20, pieterselie 0.501.00, selderie f 0.501«00. sla 1 002.30, bloem kool 416 cent, meloenen 616 cent, kom- komers f 2.005.00, tomaten 4.006.20. HAZERSWOUDE, 2 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 3810 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.256.80 en eendeneieren 5.155.40 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Sept. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers, groote 4.004. 0. per 100 stuks: bloemkool I f 12.10—16.60, idem II f 5.90—9.80, bos- peen 7.50—10.90, sla 1.00—1.30, per kist van 100 stuks: andijvie f 1.001.10, per 100 kg.: groenekool 4.104.90, uien 45, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.30 2.15, kroten 4065 cent. LEIDSCHENDAM, 1 Sept. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 4.70 5.50, 2e soort 3.503.80, 3e soort 2.00 2.40, stek 1.001.10, gele komkommers le soort 4.305.00, 2e soort 2.102.50. 3e soort f 2.kropsla f 1.001.80. peen 6.507.90, bloemkool le soort f 12.?0 14.50, 2e soort f 8.309.60, uitschot 4 5.10, tomaten midd. 5.506.00, 2e soort 5.505. 0, gr. ronden 5.506.40, 3de soort 4.004.20, bonken 4.005.30, an dijvie per 100 1.001.40, spinazie per 4 kg. 3146 cent, postelein f 3.505.90, snij boonen f 1417, spercieboonen 1217, prei 4.104.50, selderie 7080 cent, ap pelen 1014, peren 913, pruimen 3 6. meloenen 6—20 cent, druoven 1114. VINKEVEEN, 2 Sent. Groentenveiling. Spercieboonen 10.5015.50. snijboonen 10.5015. pronkboonen 78, stamsper- cieboonen 913. tomaten 712, soina- zie 78, postelein 37, roodekool 4.60 en groenekool 6.10 pef 100 kg.; andijvie 12, bleekselderie 28. bloemkool 217, komkommers 25, kropsla 2.00 2.60 per 100 stuks, peen 5—8, pieter selie 2.30, selderie, f 1.50, meloenen f 6 11 per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 3 SEPTEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.84—42.92 Bankpapier: New York 1.861/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 42.80—42.96

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3