DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940DE LEIDSCHE COURANTTWEEDE BLAD - PAG. 8 Qz^id&zh£(3<yivla/nk Bommen op Engeland. De uitwerking van een aanval door Duitsche bommenwerpers op Britsch aebied, aezien uit een der begeleidende vliegtuigen (Foto Weltb.ld) Vier en dertig passagiers vonden den dood bij het ernstig treinongeluk op de lijn New York-Chicago nabij Little Falls. Vijftig personen werden gewond. Een overzicht op de plaats des onheils (Foto Weltbiid) De verdediging van de Italiaansehe hoofdstad tegen aanvallen uH de lucht Rondom Rome is een kring van zwaar afweergeschut getrokken, gereed om iederen aanval te weerstaan (Foto WeltbfW) De Engelsche bom, welke gedurende ge ruimen tijd in een perceel aan de Kinker straat bekneld zat, is dank zij het deskundige werk van den Oberfeuerwerker Blum- berg bevrijd en door hem persoonlijk per auto naar het terrein aan het einde van den Hoofdweg even buiten de hoofdstad gebracht Toen het projectiel in de ge reedgemaakte kuil was gedeponeerd, om tot ontploffing te worden gebracht, wer den vrijwilligers voorgeroepen, om het monster met zand te bedekken, teneinde de explosie zooveel mogelijk te smoren, De vrijwilligers aan den arbeid. Het oogenblik van de explosie. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer organiseer de Woensdag te Utrecht een stertócht door de stad.. Voor af gebruikten de deelnemers de lunch in ,,'t Kalfje" en ge noten in den speeltuin. De nieuw* secretaris generaal van het Departement van Sociale Zaken, ir. R. A. Verwey, ontving Woensdag in het tegenwoordige gebouw van het Departement, aan den Raamweg te den Haag, de vertegenwoordigers van de Nederlandsche pers in een conferentie over de arbeidsvoorwaarden der. Nederlandsche werkkrachten in Duitschland. Tijdens de conferentie. Op den achtergrond ir. Verwey (Foto Pax-Holland)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8