RECHTZAKEN WELKE BONS? WIELRIJDERS, Plaatst een Telefoontje KERKNIEUWS NI. BRINKS Letteren en Kunst DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Haagsche Politierechter Toen papa er zich mee bemoeide. Op 22 Juli waren W. P. en v. d. B., bei den uit R ij n s b u r g, op een akker in die gemeente aan het bloemen snijden. Zij hadden een kleine ruzie gehad met een zoon van C. de M. en dezen zoon, niet op gewassen tegen zijn beide dorpsgenooten, had steun gezocht en gevonden bij zijn pipa. Deze zou dat varkentje wel eens eventjes gaan wasschen en zoo kon het gebeuren, dat, waar de zoon geen kans voor had gezien, de vader zulks wel zag. v. d. B. kreeg de eerste likken uit de pan, zijnde in de taal eener dagvaarding: sla gen, schoppen en stompen. Toen P. iets over dit optreden in het midden had ge bracht, had ook hij alsnog zijn deel van het geval gekregen. „Die de M. is in de buurt een vrij be rucht heertje", constateerde de Politie rechter. „Zoo is het", vond ook de Officier, „want zijn straflijst typeert hem geheel". Op dit gevreesde velletje papier prijkten n.l. zeven veroordeelingen, o.a. drie mis handelingen, wat wederspannigheidjes en wat dies meer zij. En aangezien de M. de vorige maal een maand gevangenisstraf had gekregen voor een begane mishandeling, die blijkbaar niet voldoende geholpen had om verdach te van de dwalingen zijns weegs terug te brengen, werd de eisch thans twee maan den gevangenisstraf. Ook de Politierechter was van meening, dat er maar eens een eind moest komen aan het brute optreden van verdachte en veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf. Haat en nijd. De verdachte heette V. en de getuige toevallig ook. Deze beide V's hadden een reuze gezellig ruzietje gekregen, waar bij de eene V. de andere dito op zijn ge zicht geslagen had. Leidschendam, hun woonsteê, had dit weinig verheffen^ schouwspel tusschen zijn wallen zien op voeren. „Gestompt heit ie me", deelde de getui gende V. mede. En aangezien de ver dachte V. er niet was om dit tegen te spreken, was de sok gauw af en zal hjj 10 boete moeten betalen. HAAGSCHE RECHTBANK W.A.-MAN WEIGERDE BEVEL VAN POLITIE OM COLONNE TE ONTBINDEN OP TE VOLGEN. De meening van den Officier van Justitie. Voor de Haagsche rechtbank stond gis teren terecht een 20-jarige N.S.B.-er uit Naaldwijk, die op 3 Augustus had gewei gerd het bevel van de politie voor een W. A.-afdeeling, die in gesloten colonne door het dorp marcheerde en waarover hij het bevel voerde, te ontbinden. Er was dien avond een liefdadigheidsfeest in het dorp en tusschen het vele publiek, dat dit trok en de N.S.B.-ers waren moeilijkheden ont staan, waarop de inspecteur het bevel had gegeven. Verdachte zei, dat hij ge envergunning noodig had voor den marsch, daar hieraan werd deelgenomen door minder dan twin tig man. Hij wilde zijn colonne niet uiteen laten gaan, omdat het publiek uitdagend optrad en meende, dat de inspecteur niet juist was opgetreden. De officier van Justitie merkte op, dat in dezen tijd het handhaven van de open bare orde van het grootste belang is en alle onrust moet worden voorkomen. Ver dachte is lid van een beweging, die een krachtige overheid wenscht, welnu, hij moet weten, dat hy zich dan ook onder elke omstandigheid heeftte schikken on der de maatregelen van de overheid en haar bevelen opvolgen. Dit heeft verdachte welbewust niet ge daan en zulks wordt hem ernstig aangere kend. „Er is voor dergelijke delicten, een streng en snel recht noodig, zoodat men wete, dat de Justitie het niet opvolgen van bevelen niet zal dulden", aldus de of ficier, die drie maanden gevangenisstraf eisch te. De meening, dat voor een optocht van minder dan twintig personen geen ver gunning noodig is, is onjuist, zoo deelde de officier verder mede. In Den Haag wordt gemakshalve automatisch onge vraagd verlof verleend voor colonnes be neden genoemd aantal, doch alleen in bui tenwijken van de stad. In de stad zelf is evenals overal een vergunning noo dig van den proc.-generaal. Al zou ver dachte een vergunning hebben bezeten, dan nog had hij zich volkomen naar het be vel van de politie te gedragen. Er kwam ruzie in de onderwereld. Het was een oude inbraak, die voor de Haagsche rechtbank behandeld werd en waarbij de 26-jarige H. J. W. van S. uit Warmond, thans ged., vier jaar ge vangenisstraf tegen zich hoorde eischen. In den nacht van 10 Juli 1937 was er een poging gewaagd om de brandkast van den handel in koloniale waren aan de Pa viljoensgracht te Amsterdam open te branden, met snijbranders en andere tech nische hulpmiddelen. Op z'n Amerikaansch was men te werk gegaan, want men had een groote tent meegebracht en had deze om de brand kast opgebouwd. Door een onvoorzichtig heid was de vlam van den snijbrander in BROOD. Broodbon 2 (nieuwe broodkaart). Geldig tot en met 29 Augustus, rechtgevende op 2500 gram rogge brood of 2000 gram ander brood. Vanaf 26 Augustus is ook geldig broodbon 6. THEE OF KOFFIE. Bon 53 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Aug. rechtge vende op haL' pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 40 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met» 6 Sept., recht gevende op 2 ia ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 66 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Aug., rechtge vende d k.g suiker Bon 74 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Augustus, recht gevende op 11/4 kilogram suiker. PETROLEUM. Pelroleumzegel „Periode 5" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 8 Sept., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pond gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 14 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 27 (algem. distdibutieboekje). Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. aanraking gekomen met het tentlinnen en er was brand ontstaan. De inbrekers, het waren er vier geweest, waren op de vlucht geslagen, den brand den brand latende. Jaren waren er verloopen zonder dat men kans zag de daders op te sporen. Tot dat er in de onderwereld van Amsterdam ruzie ontstond en er verwijten over en weer werden gemaakt. De politie had belangstelling voor een en ander getoond en vier personen, w.o. van S., bijgenaamd „Hermannetje", wer den ingerekend. „Hermannetje" en één collega ontken den ten stelligste bij deze inbraak ge weest te zijn. Twee echter hadden niet al leen de. inbraak bekend, en tevens nog heel wat andere, maar traden tevens als getuigen op tegen ontkennend „Herman netje" en diens collega. Zij waren er wel bij geweest. De Officier van Justitie, mr. Zaayer, zeide o.m, dat de maximum straf op deze poging tot inbraak vier jaar is en dat vond hij wel de minimumstraf voor van S., die de hoofdschuldige was geweest. Zijn mede-ontkennende collega hoorde twee jaar jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De beide bekennende verdachten, die in middels een beter leven begonnen waren, hoorden elk een eisch tegen zich van een jaar gevangenisstraf. Over 14 dagen zal de rechtbank in deze zaken vonins wijzen. SOLDAAT VOORWAARDELIJK VEROORDEELD. Moedig gedrag tijdens oorlog in aanmerking genomen. Het Hoog Militair Gerechthof te 's-Gra- venhage heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den gewoon dienstplichtig-sol- aaat G. B., die door den Krijgsraad te Utrecht wegens diefstal was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek dei voorloopige hechtenis. Het Hof,- be- klaagde's moedig gedrag tijdens de oor logsdagen in aanmerking nemende, legde dezelfde straf voorwaardelijk op. bent U voornemens af te slaan» geeft dan op tij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer, GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Vergadering van den Raad der gemeente Katwijk, op Woensdagmiddag 1.1. Voorzit ter burgemeester W. Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Een Romeinsche honingpot. Mededeeling wordt gedaan van eenige ingekomen stukken houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Verder een mededeeling van B. en W. dat bij graaf werken een oude pot is gevonden, waarvan is gebleken dat het een Romeinsche ho- nipgpot was. Deze is aan het museum van Oudheden te Leiden ten geschenke gege ven. Voorstellen tot verkoop van gronden. J. Houwaard, aannemer, vraagt in koop te mogen hebben een perceel bouwgrond ge legen aan de Weth. D. W. Ouwehandstraat, groot 956 M2. tegen een prijs van 5.25 per M2 .En M. v. Duyn, aannemer, vraagt aan dezelfde straat te mogen koopen 879 M2. a 5.25 per M2, verder de gewone voor waarden. Conform dit voorstel wordt z. h. st. besloten. Voorstel tot het verhuren van de wonin gen Duinstraat 24 en 24a. Deze woningen zijn door de gemeente kort geleden aange kocht (raadsbesluit van 26 Juli 1.1.) De be woners D. Verdoes en W. de Ruyter had den voorkeur om deze woningen te kunnen huren. Een gedeelte van den grond was noodig voor wegverbreeding. Na onderhan deling hebben genoemde personen zich be reid verklaard deze woningen te huren voor 4.50 per week. B. en W. stellen den Raad voor hiertoe te besluiten. Aldus was dan besloten. Voorstel met betrekking tot de school geldheffing voor den gemeentelijken alge- meenen landbouw-wintercursus. Aangezien in de bestaande belastingverordennig het hoofd van den cursus en niet de gemeente ontvanger, met de inning dezer schoolgel den wordt belast, dient een besluit te wor den genomen, waarin de bijzondere wijze van inning der schoolgelden én de verant woordelijkheid van het hoofd der school inzake de vervulling van zijn taak tegen over den ontvanger en het college van B. en W. worden geregeld. Een conceptbesluit geeft de wijze van verandering in de ver ordening aan. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, zoodat het hoofd van den cursus thans de schoolgelden zal ontvangen en verantwoordelijk hiervoor is. Voorstel met betrekking tot het verhaal van couponbeslasting. Z. h. st goedgekeurd. Voorstel met betrekking tot verlenging van den bouwtermijn ten behoeve van N. J. van Duyvenbode. Volgens raadsbesluit van 19 Juli 1939 werden aan v. Duyvenbode verkocht een tweetal perceelen bouwgrond langs de Schoolstraat, waarvan thans één perceel is bebouwd. Voorts werden aan v. Duyven bode een drietal perceelen verkocht op 28 Sept. 1939, gelegen langs de Vlierstraat, waarvan een perceel is bebouwd, het twee de bebouwd wordt en het derde nog onbe bouwd is. Binnen één jaar moesten alle perceelen bebouwd zijn. Door v. Duyven bode wordt echter medegedeeld, dat hij als gevolg van het heerschende gebrek aan bouwmaterialen aan deze voorwaarden niet zal kunnen voldoen in verband waar mede hij verzoekt den bebouwingstermijn te willen verlengen. B. en W. zeggen, dat het hun bekend is, dat belanghebbende alle pogingen aanwendt om de noodige ma terialen te verkrijgen, mitsdien dit college den raad voorstelt den bebouwingstermijn van bovengemelde gronden met één te ver lengen. Na enkele opmerkingen wordt dan aldus besloten. Voorstel tot het koopen van de woning Baljuwstraat 44. Als gevolg van het overlij den op 15 October 1939 van Gijsje Guyt, deed zich de gelegenheid voor om het door haar bewoonde huisje met schuur en erf van de erfgenamen te koopen. Met het oog op de wenschelijkheid om in de toekomst vanuit de Baljuwstraat een toegang te kunnen maken naar de arbeidsbeurs, ten einde de verkeersmoeilijkheden op te hef fen, welke in tijden van werkloosheid door het groote aantal in file voor de arbeids beurs wachtenten, zich in de Voorstraat voordoen, zijn B. en W. met de erfgenamen in onderhandeling getreden, die zich ten slotte bereid verklaarden, deze eigendom men te willen verkoopen voor een bedrag van 450, in verband waarmede bereids een voorloopig koopcontract is opgemaakt. B. en W. stellen mitsdien voor thans hiertoe definitief te besluiten. Het tolhuis wordt afgebroken Voorstel tot slooping van het voormalige Tolhuis. Het voormalige tolhuis, dat sinds eenigen tijd niet meer wordt bewoond, be vindt zich in zeer desolaten toestand. Het is zelfs moeilijk een kostenraming voor her stel bij benadering vast te stellen. In ieder geval zal het minstens 1200 eischen en op den duur zal het de vraag zijn, of dan aan de eischen van bewoonbaarheid zal zijn voldaan. Onder deze omstandigheden en mede met het oog op het feit, dat in ver band met de geprojecteerde uitbreiding ten aanzien van deze omgeving het onderwer- pelijke pand bestemd is om in de toekomst te verdwijnen, zijn B. en W. van oordeel, dat voornoemde uitgaaf onder geen beding gemotiveerd zou zijn, weshalve dit college den raad voorstelt tot slooping van het tolhuis te besluiten. De heer L. v. d. Zwan acht het niet juist thans by de heerschende woningnood een Jiuis af te breken. Er zijn vele huurders voor. De heer v. d. Marei zegt, dat het tolhuis wel een herinnering is, maar dan toch geen aangename herinnering. De heer Schoonenberg acht de kosten veel te hoog en wil het huis spoedig afbreken. Wethouder Dubbeldam acht de hooge kos ten niet verantwoord. Z. h. st. wordt ten slotte besloten con form het voorstel van B. en W. Voorstel tot het verleenen van medewer king ex art. 72 der L. O. Wet 1920 ten be hoeve va nde Herv. Scholen. Het betreft de uitbreiding van schoolruimte op den zolder van school VII aan de Secr. Varkevisser- straat, welke verandering hierin bestaat, dat op den zolder van genoemde school een ruimte wordt afgeschoten om als lo kaal te worden ingericht. De kosten zullen bedragen 262. Aldus wordt z. h. st. beslo ten. Wijziging van de gemeentebegrooting, noodig door bijzondere uitgave. Goedge keurd. Een verre overschreden begrooting. Voorstel tot wijziging van de begrooting van het gasbedrijf. De heer P. Schoonen berg wil inlichtingen hierover. Het betreft de vuilverbrandingsoven, die 30.000 zou moeten kosten, waarvoor thans 44.000 noo dig blijkt. De heer v. Elk vraagt ook, hoe dat zit? De heer Bloot vraagt, of dat zoo maar mag, dat een begrooting van 1 30.000 met ongeveer de helft overschreden wordt. Wethouder Veltkamp licht een en ander toe. Een ketel van pl.m. 8000 behoort eigenlijk niet bij de oven. Verder zijn vele materialen duurder geworden. Ook is er pech geweest: een betonnen ondergrond is gevonden, welke tegen viel. Spr. geeft niet temin toe, dat het verschil groot is. De heer v. d. Marei acht het geen manier van doen. Als de raad op krijgt 30.000 en het werk is nog niet klaar en het kost dan 45.000. B. en W. beweerden bij de behandeling van het voorstel, dat de materialen als ge kocht waren. De heer Bloot zegt, dat er in de commissie-vergaderingen niets bekend was. Spr. is van meening, dat zulks eerst besproken diende te worden. De heer v. d Marei merkt op, dat het gasbedrijf tegen woordig meer een particulier dan een over heidsbedrijf lijkt. De voorz. zegt, dit niet te begrijpen, doch de heer v. d. Marei zegt het niet anders te willen zeggen. Het voorstel wordt tenslotte z Ji. st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling van de kosten over 1939 van het openbaar gewoon lager onderwijs. In een zeer breedvoerige toe lichting zetten B. en W. uiteen hoe zij er toe gekomen zijn het bedrag per leerling op de openbare lagere school vast te stel len. Dit bedrag, waarin is begrepen 50 ct. per leerling voor administratiekosten, is 8.50 per leerling, tot welker vaststelling B. en W. voorstellen te besluiten. Besloten. Gemeentepersoneel en nevenbetrekkingen. Voorstel tot wijziging der rechtspositie regelingen van het gemeentepersoneel. De wijziging betreft art. 23, waar voorgesteld wordt te lezen: het is den ambtenaar ver boden nevens zijn betrekking eenige an dere niet-gemeentelijke betrekking te be- kleeden, werkzaamheden voor anderen te verrichten, alsmede hetzy zelve, hetzij op naam van eenig lid van zijn gezin hdhdel te drijven of te doen drijven, pension te hou den of te doen houden of eenige nering uit te oefenen of in zijn woning toe te laten. Verder een wijziging van art. 48, waarin voortaan uitvoeriger omschreven is de be zoldiging van den ambtenaar, die in ver band met oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden werkelijken dienst verricht. De heer Hoek heeft enkele aan merkingen en wil deze wijziging opschorten onder de tegenwoordige omstandigheden, doch het voorstel wordt aangenomen. De heeren Hoek en Wassenaar wilen geacht worden te hebben tegengestemd. Bij de rondvraag vraagt de heer H. P. Bloot in verband met de werkloosheid diver se werkobjecten ter hand te nemen. Spr. noemt er enkele. De voorz. antwoordt, dat in dit stadium dit nog niet in overweging genomen kan worden, tenzij het objecten zyn ten aanzien der voedselvoorziening of noodig in het algmeeen belang. De heer Wassenaar wijst er op, dat het rijwielpad vanaf Katwijk-Rijn de wielrij ders veelal niet kan verzwelgen. Spr. vraagt soepelheid ten opzichte van het berijden van den grooten weg. De heer Meerburg vraagt, of een een voudige straatverlichting niet mogelijk is? De voorz. zegt, dat zulks in bespreking is met de betrokken autoriteiten. De heer H. P. Bloot vraagt toezegging, dat voor de benoeming van een secretaris der bedrijven eerst met een eventueel nieuw-benoemden directeui de vraag zal worden besproken of de bestaande toestand moet gehandhaafd blijven. Op deze vraag antwoord in volgende vergadering. Hierna sluiting met gebed.. dal Cs uwJi (fooi een Tl MMEI2MAN Radio-programma VRIJDAG 30 AUGUSTUS JAARSVELD 414,4 M. VARA-uitzending. 8.00 Berichten ANP. Hierna: Gramofoon- muziek 10.15 Declamatie 10.35 Zang, piano en gramofoonmuziek 11.15 Decla matie 11.35 Piano, klarinet en cello. 11.55 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten. 12.05 Orgelspel en zang. 12.45 Berich ten ANP en gramofoonmuziek 1.15 Es meralda en solist. 2.00 VARA-orkest 3.00 Declamatie 3.30 VARA-orkest 4.00 Gramofoonmuziek met toelichting 4.30 Voor de kinderen 5.00 Zang en piano 5.15 Berichten ANP 5.30 Gramofoonmu ziek 5.40 Causerie: „Natuur en Kunst" 6.00 De Ramblers 6.30 VPRO: Causerie: „Linnaeus, de groote bioloog" 6.45 Zang en orgel 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Berichten 7.20 Felicitaties 7.25 Voor de kinderen 7.45 Gramofoonmuziek event, reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 Revue-programma 9.15 Toespraak: „Moeilijke dagen" 9.20 Radiotooneel 9.35 VARA-orkest en solisten 10.1510.30 Berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.45 Gramofoonmuziek 945 Piano- voordracht 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Zang, piano en gramofoonmuziek 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Gramo foonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Berichten ANP 1.00 Quintolia en gramofoonmuziek 2.00 Berichten (D.) 2.15 Quintolia en gramofoonmuziek 3.00 Gramofoonmuziek 3.15 Berichten (En gelsch) 3.30 Gramofoonmuziek 4.20 Cello en piano 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Berichten ANP 5.30 Stichtsch Sa lon-orkest 6.1ó Berichten (Engelsch). 6.30 Apollo-ensemble 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Berichten 7.30 Reportage of muziek 8.00 Berichten (D.) 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 De Postillons 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Orgelconcert (opn.)'10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP 10.30—10.45 Berichten Engelsch), sluiting. 11.1511.30, 0.15 0.30 en 1.15130 Berichten (Engelsch). GEBEDSACTIE S.P.L. „Dat ook de tallooze eilanden van Oceanië den zegen eener eigen Priesterschap deelachtig worden." Zoo luidt voor de maand September de intentie van de gebedsactie vanwege het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apos tel Petrus tot opleiding van inlandsdhe priesters in de missielanden. De tallooze eilanden van Oceanië, dat zyn de niet te tellen eilanden in de Stille Zuidzee, waarvan de voornaamsten wel zijn de Cook-eilanden, Fiji-eilanden, Gil- bert-eilanden, Salomon-eilanden, Sand wich-eilanden, Guinea en de Plhilippijnen; zy tellen ongeveer 1.800.000 inwoners en hebben slechts een zeer gering aantal in- landsche priesters. Vanwege het groote aantal eilanden en eilandjes is de missio neering bijzonder moeilijk en zwaar: een talrijke eigen priesterschap is derhalve van onschatbare waarde om de bevolking van deze eilanden tot Christus te brengen. Het aantal eigen priesters is juist om de ver spreide ligging en de kleine bevolking nog uiterst klein. Redenen te over om in de mSeptember heel bijzonder voor de bovengenoemde intentie te bidden. Nieuwe deelnemers aan deze belangrijke gebedsactie kunnen op aanvrage gratis in tentieformulieren bekomen bij Mgr. TH. M. P. BEKKERS te Voorschoten HAARL.STRAAT 126, TEL. 21074 t/o Donkersteeg TURFMARKT 11 TEL. 22336 In Sieraden, Goud, Zilver, Horloges en Gero-Artilcelen Het adres voor 4005 Verlovingsringen DE HAARLEMSCHE ORKEST- VEREENIGING KRIJGT 10.000 SUBSIDIE MEER. In de gistermiddag gehouden raadsver gadering is het voorstel van B. en W. be handeld, om het subsidie aan de Haarlem- sche Orkestvereeniging van 15.000 op 25.000 te brengen, ten einde te voorkomen, dat deze instelling, welke voor het Haar- lemsche muziekleven van zoo groote betee- kenis is, zou moeten verdwynen. Het voor stel had de instemimng van den Raad, die het met op een na algemeene stemmen goedkeurde, nadat eenige wenschen waren geuit ten aanzien van de salarissen der orkestleden en het benoemen van een ver tegenwoordiger der gemeente in het be stuur.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7