Qemenyde ^Berichten SPORT FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN Ik hèb gekozen, Arkadi... DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BOTSING VAN TWEE GOEDEREN TREINEN BIJ ZWOLLE Veroorzaakt stagnatie in het treinverkeer. Tengevolge van onoplettendheid van per soneel van het rangeerstation te Zwolle zijn gisterochtend twee goederentreinen, één komende van en één gaande in de richting naar Zwolle even voor de spoor brug over den IJssei, aan den Zwolschen kant met elkaar in botsing gekomen. Door den schok viel een postrijtuig uit de rails. Deze wagen werd totaal verbrijzeld; een goederenwagen geladen met tomaten werd eveneens ernstig beschadigd. Tienduizenden tomaten werden over den lijn verspreid. Een andere goederenwagen, eveneens geladen met tomaten, werd min der ernstig beschadigd. Twee leden van het spoorwegpersoneel, die als passagiers in den trein naar Zwolle de reis meemaak ten, werden licht gewond. Zy konden, na ter plaatse te zijn verbonden, naar Zwolle worden gebracht. Door deze botsing werden de beide lijnen van en naar de IJsselbrug gestremd. Het spoorwegverkeer heeft daarvan een groot deel van den dag ernstig hinder ondervon den. Terstond na de ontsporing ving perso neel van het station Zwolle onder leiding van den hoofdstationschef, den heer Dek ker, het opruimingswerk aan. Na eenige uren zwaren arbeia was het zoover gevor derd, dat het reizigersverkeer kon worden hervat. De reizigers werden met afzonderlij ke treinen tot de plaats van het ongeluk gebracht, waar zij moesten overstappen. Gistermiddag omstreeks twee uur had men beide lijnen vrij. MEISJE DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag is het 5-jarige meisje W. den B. bij het oversteken van de Pauw- straat te Voorburg aangereden door de blauwe tram. Nadat ter plaatse eerste hulp was verleend, is het kind, ernstig gewond, naar St. Antonius-Hove overgebracht. In den loop van den avond is het meisje overleden. AUTOBUS MET ARBEIDERS IN EEN SLOOT GEREDEN Doordat de chauffeur van een Cito-auto- bus niet op de rechter helft van den Rooy- scheweg te Son reed, is een botsing ontstaan tusschen zijn voertuig, waarin arbeiders zaten, en een uit tegenovergestelde richting komenden vrachtauto, waarmede eveneens werklui werden vervoerd. De autobus kwam daarby in een langs den weg loopende sloot terecht. De arbeiders werden door den bus ge slingerd, waarbij sommigen op den weg en in het land terecht kwamen. Nadat eerste hulp was verleend, bleken vijf personen min of meer ernstige ver wondingen te hebben opgeloopen. Drie konden naar hun woning vervoerd worden, terwijl twee personen in zorgwekkenden toestand naar het Binnengasthuis te Eind hoven moesten worden overgebracht, SLACHTOFFERS VAN DE VERDUISTERING. De 68-jarige metaalbewerker Leek te Alkmaar, en zijn 76-jarige huisgenoot J. de Boer, die Zaterdagavond 11 uur na een kaartavondje in de Oude Gracht raak ten en daarna werden opgenomen in het St. Elizabethsziekenhuis te Alkmaar zijn thans beiden overleden tengevolge van een opgeloopen longontsteking. KIND VERDRONKEN. Dinsdagavond is het bijna tweejarig zoontje van den heer J. H. Stam, wonen de Kerkstraat te Oostzaan, in een onbe waakt oogenblik in een moddersloot ge raakt en verdronken. HAVENARBEIDER VERONGELUKT Gisterochtend is op een steiger in de Waalhaven te Rotterdam de 21-jarige havenarbeider J. A. Rouwbos afkomstig uit Poortugaal, verongelukt. Hij was met enkele andere arbeiders bezig met het los sen van gpoordwarsliggers uit een binnen- scheepje. Met behulp van een hijschkraan |werd een aantal bielzen opgeheschen, waarbij echter de strop niet op de juiste wijze was vastgemaakt. De dwarsliggers schoten uit de strop en Rouwbos kreeg een ervan op het hoofd. Hij werd op slag ge dood. Het stoffelijk overschot werd per politieboit naar het bureau Parkhaven overgebracht. PRIJS OPDRIJ VER EN HAMSTERAAR. De brigade van de politie te Groningen, die belast is met de bestrijding van het hamsteren en prijsopdrijving, heeft een winkelier op heeterdaad betrapt, toen hij aan drie klanten drie kazen, elk van 3 pond en aan een klant een kaas van groo- ter gewicht verkocht. Aangehouden en ter beschikking van de justitie is gesteld de 26-jarige G. F. G., rijwielhandelaar, die bovendien in zeep handelde en die den prijs van zeep, scheer zeep en rijwielbanden zonder geldige re den had verhoogd. O a. verkocht hij pot ten scheerzeep voor 89 cent, die eenige dagen geleden 59 cent kostten, terwijl hij den prijs van rijwielbanden met eenige guldens verhoogde. Een groote hoeveel heid zeep en banden is in zijn winkel in beslag genomen. DE KINKERSTRAATBOM TE AMSTERDAM ONSCHADELIJK. De bom-ellende is in Amsterdam weer voorbij. Het projectiel, dat in het per ceel 43 van de Kinkerstraat ingeslagen was, is thans verwijderd en onschadelijk ge- maakth. Nadat manschappen van den stut- en sloopdienst in de ochtenduren den door een explosie kapot geslagen vloer hadden opgeruimd, heeft de Oberfeuerwerker Blumberg het gevaarlijke voorwerp in het begin van den middag uit het huis in één van de nieuwe kleine wagentjes van de politie overgebracht. Met dezen wagen is de bom naar de grens van Amsterdam ver voerd. Het transport, dat de route Kinker straatPostjesweg volgde, werd langs den circa vier kilometer langen weg begeleid door een groot aantal motors met zijspan van de hoofdstedelijke politie. De leiding hierover berustte bij den inspecteur J. P. Stolp. Het vervoer naar den Hoofdweg is zeer vlot verloopen. De politie had reeds tevoren maatregelen getroffen, opdat de omgeving volledig vrij van nieuwsgierigen was. In ongeveer tien minuten was men dan ook aan den Hoofdweg aangekomen, waar het projectiel op de zandvlakte on schadelijk gemaakt zou worden. Ook hier was de omgeving geheel afgezet. Er was 'n gat gegraven, waarin de bom werd neerge laten. Het gat werd vervolgens met zand opgevuld. Omstreeks vijf uur in den namid dag werd de lont aangestoken. Vijf minu ten later volgde een doffe plof. Wolken stof en gruis stegen op, daarna stilte, slechts verbroken dooi de stemmen der toeschou wers. Direct stroomde het publiek toe, doch naderen van de plaats van ontploffing werd door de motorbrigade van de politie verhinderd. Desondanks kon de jeugd zich nog in het bezit stellen van bomscherven als aandenken aan een 15-tal spannende dagen. Eerste Leidsche - Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGO 1882. 400 G. H. KLEINHANS PIETER DE LACOURTSTRAAT22 TRAMSPORT - TELEFOON 21455 Tarief en uitvoering in overleg met U I De onderlinge wedstrijden van „De Zijl". ONDANKS HET KOUDE WATER WERD EEN ZEER LIJVIG PROGRAMMA AFGEWERKT. Moesten vorige week de onderlinge wed*- strijden van de Zwem- en Polo vereen iging „De Zijl" vanwege het abnormaal slechte weer worden uitgesteld, gisteren werkte •het weer tenminste in zooverre mede, dat de wedstrijden nu doorgang konden vin den. Evenwel, de watertemperatuur was toch allerminst aanlokkelijk en de deel nemers en deelneemsters zullen ongetwij feld wel blij zijn geweest toen zij voorgoed het water konden verlaten. Voor den aus dauer van sommigen hunner past een woord van bewondering. Het programma was ondanks het verge vorderde seizoen zeer lijvig. Niet minder dan 28 nummers moesten worden afge werkt, maar de starter, de heer G. van der Mark, heeft zioh uitstekend van zijn taak gekweten en nauwelijks was het eene num mer ten einde, of de deelnemers voor het volgende stonden alweer naast hun start plankje. Daaraan is het ongetwijfeld te danken, dat het programma binnen de twee uur ten einde was. Toen was het tijd ook, want de duisternis 'begon te vallen. Een vrij talrijk publiek heeft .geduren de dien tijd volop genoten van hetgeen de zwemmers (sters) ten beste gaven. Ver schillende nummers waren niet van span ning ontbloot, want er was strijd te over, zoodat de aanwezigen zioh uitstekend geamuseerd hebben. Dit was vooral het geval hoe kon het ook anders! met het komische nummer, dat in het programma was ingelasoht en dat bestond' in een demonstratie van drie zwemmens, ditmaal niet in zwemcostuum maar verkleed. Zooiwei op den wal als in het water oogstte dit trio een uitbundig succes. Het programma werd voorts op welko me wijze onderbroken door een demon stratie sdhoonspringen van een jongen zwemmer en drie dames, terwijl tot slot van het programma door een aantal da mes een nummer figuur zwemmen ten beste werd gegeven, waarvoor zij met bloe men gehuldigd' werden. Van de overige nummers noemen we vooral de gemengde estafette, waaraan door vier ploegen werd dieelgenomen. Voor elke ploeg startten twee dames en drie heeren, behalve yoor ploeg C., waarin de heer P. Lepelaar met zijn zoon en drie dochters een familieploeg vormden. Aan vankelijk had het er veel van weg, dat de Lepëlaren-familie dit interessante nuirhmer zou winnen. De jonge Lepelaar begon heel goed, zijn zusters Pien en Dien zetten uit stekend door en wisten daardoor een aardi- gen voorsprong op de overige ploegen te verkrijgen, maar Truus Lepelaar stelde te leur, kon het tempo niet volhouden en daardoor zag de heer Lepelaar Sr. zioh voor een heel moeilijke taak geplaatst. Van Weizen was hem reeds voor en zijn voorsprong op J. Blansjaar was heel ge ring. Todh gelukte het hem tenslotte toch als derde te eindigen. Met hoeveel enthousiasme overigens de ze jaarlijksche wedstrijden werden be groet, blijkt wel hieruit, dat zich een 62- jarige onder de deelneemsters bevond, die op 52-jarigen leeftijd had leeren zwem men en thans na tien jaar dus, haar eersten eohten wedstrijd zwom. En lang niet slecht ook, want zij plaatste zich tweede in haar serie. Alles bij elkaar een gevarieerd program ma, dat als het ware wel als een goed slot van het zwemseizoen kan worden be schouwd!. De uitslagen der wedstrijden luiden als als volgt: 25 M. schoolslag jongens tot 12 jaar: 1. Bram Sieval 28 2,5 sec., 2. Han Pasman, 3 sec., 3. Tonny de Romijn, 30 3,5 sec. Idem meisjes tot 12 jaar: 1. Truus Sjar- din, 23 2,5 sec., 2. Loes van Veggel, 25 1,5 sec., 3. en 4. Annie Gijzenij en Annie Le pelaar, 25 2,5 sec., 5. Janny Stouten, 26 2,5 sec., 6. Trientje Teske, 27 4,5 sec. Idem jongens 1214 jaar: 1. Henny die Tombe, 21 2,5 sec., 2. P. Kruit Jr. 24 3,5 sec. en Piet den Daas, 24 3,5 sec., 4. Duprie, 25 sec. 25 M. vrije slag jongens tot 12 jaar: 1. Han Pasman, 28 sec., 2. Bram Sieval, 29 2,5 sec., 3. Tonny de Romyn. Mem meisjes 1214 jaar: 1. Geesje Blauw, 19 2,5 sec., 2. Truus Sjardin, 24 sec. Idem jongens, 1214 jaar: 1. Gerard Kikkert, 18 2,5 sec., 2. Henny de Tombe, 21 1,5 sec., 3. Theo den Daas 23 3,5 sec. 50 M. schoolslag meisjes 1416 jaar: 1. Mary Wendt, 50 4,5 sec., 2. Guurtje Pelt, 58 2,5 sec., 3 en 4 Rina Montagne en Jan- miej. Metscher, 58 3/5 sec. Idem jongens 1416 jaar: 1. H. Broo- mans, 46 sec., 2. B. Kloos, 50 2,5 sec. Idem dames: 1. Willy Biegelaar, 47 sec., 2 Suze van Duren, 49 3,5 sec., 3. Dien Le pelaar, 50 1,5 sec. Idem heeren: 1. R. Dragt, 42 2,5 sec., 2. Jt van Weizen, 43 1,5 sec., 3. M. Anbouiw, 45 sec. 50 M. rugslag meisjes 1416 jaar: 1. Willy -Klinkhamer, 1 min. 0 2,5 sec., 2. Maartje Brugman, 1 min. 2 sec. 100 M. borst-crawl heeren': 1. A. San ders, 1 min. 16 2,5 sec. 50 M. vrije slag jongens: 1. M. van der Mey, 40 sec., 2. B. Kloos, 43 3,5 sec. 50 M. rugslag heeren veteranen: 1. A. P. Hekoop, 57 sec., 2. W. van der Blij 1 min. 3,5 sec., 3. J. Verhoog. Idem jongens 1416 jaar: 1. B. Kloos, 59 sec., 2. M. van der Mey. Idem heeren: 1. W. van Weizen, 43 3,5 sec., 2. J. van Zijp, 45 sec. 50 M. schoolslag heeren veteranen: 1. A. Sieval, 49 4,5 sec., 2. J. Heemskerk 50 sec., 3. J. Teske, 51 sec., 4. L. Plug, 51 2,5 sec., 5. A. P. Heykoop, 54 2,5 sec., 6. J. Verhoog, 54 4,5 sec., 7. Th. W. v. d. Klugt, 57 3,5 sec. 50 M. rugslag dames; 1. Dien Lepelaar, 52 sec., 2. Willy Biegelaar, 52 3,5 sec., 3. Pien Lepelaar, 52 4,5 sec. 50 M. schoolslag dames veteranen: 1. Mevr. C. van Veggel 59 sec., 2. Mevr. N. de Jong, 1 min. 6 4,5 sec., 3. Mevr. H. Gij zenij, 1 min. 9 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1. J. Blansjaar, 29 4,5 sec., 2. A. Sanders, 32 1,5 sec., 3. J. de Looff, 32 3,5 sec., 4. J. van Zijp, 34 2,5 sec., 5. P. Lepelaar, 35 1,5 sec. Balzwemmen dames: 1. Suze van Duren, 26 2,5 sec., 2. Jo van der Mey, 32 sec. Idem heeren: 1. J. Blansjaar, 17 sec., 2. G. de Looff, 18 sec., 3. J. van Zijp, 19 3,5 s. Gemengde estafette 5 x 50 M.: 1. Ploeg D. bestaande uit: J. van Weizen, Mary Wendt, J. Stouten, Suze van Duren en W. van Weizen in 3 min. 3,5 sec., 2. Ploeg B.: bestaande uit: C. J. Kloots, A. v. Hoeyen; W. Hasselbaoh, W. Biegelaar en J. Blans jaar in 3 min. 38 1,5 sec., 3. Ploeg C., be staande uit: C. Lepelaar, Pien Lepelaar, Dien Lepelaar, Truius Lepelaar en P. Le pelaar. VOETBAL KICK SMIT BLUFT VOOR H. B. C. SPELEN. Naar wij vernemen zal Kick Smit voor H. B. C. blijven speflen. Op een vraag van het bestuur van den N. V. B., die hem voor de keuze stelde: amateurs of prof. heeft de oud-international het eerste gekozen. Niét onmogelijk dus, dat Kick Smit zich nog weer eens in het Nederlandsch elftal ziet opgenomen. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE J. de Groot, de renner met de minste pretenties, heeft het er in ronde van Am sterdam bij de beginnelingen weer eens best afgebracht. Achter de Kort eindigde hij als tweede, doch vóór Ladenius en de Meester. Dinsdag in Zaandam deed hij het nog beter. Naast vijf premies, die hij in de wacht wist te sleepen, eindigde hij den rit als eerste vóór van den Bos uit Zaan dam en ook voor van Meetelen. Hedenavond is er de gewone trainingsrit. Tenminste wanneer het weer ons weer eens niet in den steek laat. Voor Zondag staat er weer een groote af stand op het programma. Of deze afstand, welke bedoeld is als training voor de kam pioenschappen en 120 K.M. bedraagt, door vele renners zal worden mede-gereden, be twijfelen we heel sterk, daar er weer ver schillenden zijn, die aan open wedstrijden deelnemen. J. Schuller, gekoppeld met J. de Groot, gaan hun kans wagen op de Kreekbaan te Rotterdam. Waar de anderen Zondag hun kans gaan wagen is ons nog niet bekend, omreden er verschillende courcen zijn. Uitgesproken: P. II. van Beelen, expediteur, Lisse, Gladiolpnstraat 18. Cur.: mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Lido: Die blonde Cristl (Karin Hardt, Julius Patzak) Wintersport lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd Luxor: Trianon: Roode Orchideeën (Olga Tschechowa, Albr. Schönhals). Een hopeloos geval (Jenny Jugo, Karl Diehl). Spionnage Speelfilm Iedere avond 8 uur. Zondag van 27 u. lederen dag matinée, 2.15 uur, behalve Vrijdag. lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur.. Zaterdag en Woensdag matinée 2.15 uur. Goedgekeurd v- volwassenen Goedgekeurd volwassenen Rex: De lokkende stem (Martha Eggerth). Romantisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Es war eine raus- chende -Ballnacht (Aribert Wascher, Marika Rökk). Speelfilm lederen avond 8.15 u. Zondagmiddag 4 u. en 8.15 u. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen FEUILLETON Een roman uit het hooge Noorden. Door AGATHE POGNER 13) Waarom moet ik wachten? Ik zou niet weten, wat me hier zou kunnen terughou den. Maar ik ga immers weg. Met je vertrek hoop ik weer terug te zyn. En als ik je eens zou Verzoeken je reis uit te stellen? Waarom zou je dat doen? Omdat ik je buitengewoon zal mis sen. Maria keek mij aan en in haar oogen lag wederom die heerlijke glans, welke mij ook destijds was opgevallen, toen ze mij bij haar terugkeer de hand drukte en me ver zekerde, dat ze trotsch op me was. Maar deze glans verdween even snel als zy ge komen was. Maria's gezicht werd streng, byna ongenaakbaar. Dan zal je me later ook moeten mis sen. En dat te willen beweren, zou dave rende onzin zijn. Ik voer met haar over de rivier. Ik ver gezelde haar naar den trein en stond als een oedelaar voor haar coupéraampje. Mijn oogen keken haar smeekend aan, maar mijn mond bleef stom. Toen ik weer thuis kwam, lag daar een stadsbrief voor me met een onbekend hand schrift. Ik opende hem en trok een lang ge zicht. De brief was van het jonge meisje met de blonde vlechten. Hoe ze achter mijn identiteit was gekomen, verried ze niet. Ze verzocht slechts om een ontmoeting. Om een enkele, korte ontmoeting. Ik ging naar Tit, gaf hem den brief te lezen en vroeg hem mij te helpen. Hij was er direct toe bereid. Twee uur later storm de hij bij mij binnen; hij was zoo uitgela ten, als ik hem nog nooit had gezien. Ik kom om je te bedanken, beste Ar kadi. Dat meisje is een schat. En jy bent een idioot. Als je niet mijn beste vriend was, zou ik gezegd hebben: je bent een kameel. Toen hij weer weg was, pakte ik nog mijn handkoffer. Het was mijn vaste voornemen geen enkel boek mee te nemen, maar ten slotte kon ik me toch niet onttrekken aan een oude gewoonte, zoodat ik ook een groot pak schrijfpapier en een doos Meurpotloo- den in den koffer borg. Ik zou er waar schijnlijk niet gemakkelijk toe komen het er uit te halen, maar in ieder geval was het goed te weten, dat ik een en ander bij mij had. 's Avonds vervoegde zich nog een man aan mijn woning, die my twee honden te koop aanbood. De dieren waren niet ras zuiver, maar gezond en sterk. Alleen ble ken zy kort, stug haar te hebben. Ik kan ze niet gebruiken, meende ik den man te moeten teleurstellen. Ik trek ver in den Poolcirkel. Ze zullen daar dood vriezen. Dan vergist u zich, meneer. Een mensch kan doodvriezen, als hij zich te ver van moeder natuur verwijdert. Dan laat ze hem in den steek, maar voor het dier zal ze steeds blijven zorgen. Nog vóór de win ter inzet, hebben deze beide honden een dikke vacht. U kunt op mijn woorden ver laten. Ik kocht de honden om van den man af te zijn. Maar ik gedoofde hem niet. 13 Augustus 's Morgens kwam er een pakket van mijn moeder. Het bevatte levensmiddelen, voor namelijk gerookt en gedroogd. Allemaal dmgen, die ik later goed zou kunnen ge bruiken. Ik liet ze door Pascha inpakken. Zij namen een heele kist in beslag. Mijn moeder had ook een paar regels ge schreven. Zy gaf me haar zegen en hoopte, dat ik gezond en wel zou terugkeeren. Ik borg haar brief in mijn poretfeuille. De ze gen van een moeder kan wonderen ver richten. Nadien echter voelde ik me zoo onrustig, dat ik niet wist, wat ik doen en laten moest. Ten slotte drong het tot me door, dat het mijn verlangen naar Maria was, dat me zoo uit mijn gewone doen bracht Ik ging naar Tit en vroeg hem, of we Maria niet eens zouden gaan opzoeken Vriendje, zei hij. ik zie het al: je hebt reiskoorts. Maar het zij zoo, ik ga mee. Van avond treffen we elkaar op de spoorpont. Een vroegere trein zullen we wel niet meer kunnen halen. Tit is werkelijk een patente kerel. 15 Augustus. We stonden voor het open raam in den coupé en staarden beiden in den wazigen nacht. Onze blikken hingen met hetzelfde welgevallen aan het bosch, dat donker en zonder een enkele gaping de spoorbaan begrensde. Daarin sliep nog de toekomst en droomde nog de sage. En de bruine beer was hier nog heer en gebieder. Ik zal het missen, ons mooie bosch, zei ik zacht. Tit begreep me. Het een wordt den mench ontnomen, het andere wordt hem er voor in de plaats gegeven. Men moet veel ontberen en ver liezen, om rijp te worden voor de rek en - ning van het groote en het ware. Om twee uur, toen de eerste stralen van den ochtendzon de toppen van de hooge dennen met goud overgoten, bereikten we onze plaats van bestemming. Wij vonden ook spoedig een wagen met een vriendelij- ken koetsier en een aardig paardje en re den langzaam door het ontwakende bosch. Het wemelde er van vlugge eekhomtjes, die dwars vor ons den weg overstaken. De vogels zongen hun hoogste lied. Ergens riep een koekoek. Het was nog geen vijf uur, toen wij het groote landhuis voor ons zagen oprijzen en wij waren het nog niet geheel genaderd, toen wij werden aangeroepen. Het was Ma ria. Zij had al een wandeling door het bosch gemaakt en ons zien aankomen. Het had niet veel gescheeld of ik had haar bij onze begroeting in mijn armen genomen. Ook zij scheen zich over onze onverwachte' komst te verheugen. Ik zeg: onze, want zij stak haar arm onmiddellijk door dien van haar broer en de rest van den weg legden wy daarop gedrieën te voet af. Later zei Maria, dat zy nog een en an der te doen had. Ik zag haar pas bij het ontbijt terug. Daar zat ze aan de zijde van een opgeblazen jongeman, die haar op op vallende wijze het hof maakte. Ik zou hem het liefst een pak slaag hebben gegeven. Het leek echter wel, of Maria behagen sriiepte in zijn flauwe opmerkingen, want zij lachte hem vriendelijk toe. Het heeft me heel wat moeite gekost om het zoo ver te brengen, dat ik Maria on der vier oogen kon spreken. Wat wilde die verwenschte kwajon gen van je? vroeg ik woedend. Heeft hij het je lastig gemaakt? Mat ia staarde me verbaasd aan. Ik geloof niét, dat ik verleerd ben las tige menschen van mijn lijf te houden. Dus hij heeft je wél lastig gevallen? Hij heeft me zijn liefde verklaard en me verzocht zijc vrouw te worden. En. Ik heb zijn aanzoek afgewezen. Ik slaakte een zucht van verlichting, maar tegelijkertijd voelde ik het bloed naar mijn hoofd stijgen. Voor mij voelde zg im mers toch geen zierKwam het dan ten slotte niet op hetzelfde neer of ze een zoon van een fabrikant trouwde of een ander? Wij liepen samen door den tuin. Ik vroeg, waarom ze op reis was gegaan. Of ze daar een bepaalde reden voor had gehad? Zij keek mij aan. Het werd mij warm om het hart onder dezen blik. Dan knikte ze. De fabrikantenzoon?, vroeg ik ge- ergerd. Moet het dan juist een fabrikanten zoon zijn? klonk lachend haar wedervraag. Of dacht je, dat ik anders geen aanbidders had? (Wordt vervolgt.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6