De Ttieemsmonding aangevallen. Southampton bestookt. Engeland en de oorlog. Bommen op Berlijn. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940 uE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Se JducfttaatwaCCeti aa Cngetand Duitsche vliegtuigen hebben gister ochtend een vliegveld aan de Theems- monding aangevallen. Voor de han gars stond een vrij groot aantal vlieg tuigen. Verscheidene Duitsche ge vechtstoestellen slaagden er in, hun bommen midden in de verzameling Britsche machines te werpen. Later aankomende Duitsche machines heb ben gemeld, dat zij een ware ruïne op het vliegveld hebben gezien. In aan sluiting op den aanval is het tot lucht gevechten gekomen, in den loop waar van volgens tot dusverre ontvangen berichten acht Engelsche en drie Duitsche machines werden neerge schoten. De omvang der schade, welke door de voortdurende luchtaanvallen aan Engel- sdhe scheepswerven wordt toegebracht, blijkt uit een bericht dat te Stockholm uit New Castle werd ontvangen. Volgens dit bericht heeft men in Engeland het voor nemen, de arbeiders van vernielde scheepswerven zoo snel mogelijk over te plaatsen naar werven, die het bedrijf nog kunnen voortzetten. Bij deze overplaatsing zijn 175.000 aiheiders betrokken. Men vreest intussschen, dat het plan binnen af- zienbaren tijd zijn beteekenis zou kunnen verliezen, doordat de Duitsche luchtaan vallen den Engelschen scheepsbouw in groeiende mate verlammen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Vannacht hebben Duitsche bommenwèr- pers in massa aanvallen ondernomen op een reeks plaatsen in Midden- en Zuid- Engeland. Het waren sterke eskaders, die vooral de motorenfabrieken van Derby en de vliegtuig- en motorenfabrieken van Birmingham herhaaldelijk en hevig met bommen bestookten. De fabrieken nabij EEN MERKWAARDIGE BRITSCHE VERKENNINGSVLUCHT. Het Woensdag uitgegeven frontbericht van het D. N. B. luidt: Thans zijn meer bijzonderheden bekend geworden van den aanval op een convooi op de Noordzee, waarvan het weermachts- bericht van gisteren kort melding maakte. In de Morray Firth, aan de Noord-Oost kust van Schotland, vielen Duitsche vlie gers dit convooi aan; zij verstrooiden het volkomen. Talrijke schepen werden gebom bardeerd en daarbij ernstig getroffen. Eqn vrachtschip van 5000 ton kreeg een zwa- ren treffer op het voorschip, een ander van 10.000 ton werd op het achterschip getrof fen, een derde schip van 6000 ton werd zoo nauwkeurig midscheeps geraakt, dat on middellijk dichte zwarte rookwolken wer den waargenomen. Een vierde Britsch vrachtschip, welks tonnage niet wordt op gegeven, bleef na den "aanval met zware slagzij liggen. Dat ook in de overzeesche gewes ten de Duitsche vlootstrijdkrachten de Engelschen steeds gevoelig weten te treffen, blijkt uit de mededeeling van het weermachtsbericht, dat in den In- dischen Oceaan het gewapende tank schip „Britsh Commander" (6910 ton) tot zinken gebracht is. Over een merkwaardige Britsche verken ningsvlucht verhaalt verder een bericht uit Berlijn. Den 26sten Augustus, des mor gens, landde, naar het D. N. B. verneemt, in de buurt van 't plaatsje Lautersheim bij Worms, het Engelsche vliegtuig „P. 2070" van het type Hampden Hersford. De be manning wenkte toesnellenden boeren vriendelijk toe en sprak hen in het Engelsch aan, nadat zij uit het toestel gestegen was en alsof er niets gebeurd was in alle gemoedsrust, sigaretten waren opgestoken. Het zonderlinge geval werd duidelijk, toen Duitsche vliegofficieren den Engelschen een verhoor kwamen afnemen. Deze verklaar den, er vast van overtuigd te zijn geweest, dat zij zich boven Schotland bevonden. Zij hadden daarom na de noodlanding hun vliegtuig niet vernield en evenmin hun postduiven losgelaten. Op de vraag, of het vuur van het af weergeschut hen niet van deze meening had afgebracht, verklaarden zij, dat zij dit in Engeland gewend waren. De bestuurder van het vliegtuig, Wawn, deelde mede, dat hij een verkenningsvlucht had gemaakt. Later moest hij echter, in het nauw gebracht door de aan boord zijn ma chine gevonden papieren, toegeven, dat hij opdracht had gehad zes bommen van 250 pond op de electrische centrale van Klin- genberg te Berlijn en het centrale vliegveld Berlijn Tempelhof te werpen. Daar hij Klingenberg niet gevonden had, waren de zes bommen boven het vliegveld Tempel hof uitgeworpen. Hij had gezien, dat daar na drie hangars in brand waren gevlogen. Daar in den nacht van 25 op 26 Augus tus op den opgegeven tijd geen enkele bom k Birmingham, waar Spitfires vervaardigd worden, werden zwaar beschadigd. Om vangrijke branden toonden aan de later komende vliegtuigen de uitwerking van den den eersten aanval SOUTHAMPTON OPNIEUW GEBOMBARDEERD Duitsche bommenwerpers hebben heden nacht ook de militaire werken van Sout hampton gebombardeerd. Op de staats- werf van Chatham, die eveneens met bom men bestookt werd, vonden geweldige ont ploffingen plaats, die volgens thans ont vangen bevestigingen ernstige verwoestin gen hebben aangericht. Het Engelsche luchtafweergeschut had niet het minste resultaat. Slechts zelden slaagden zoek- lichtbatterijen er in voor korten tijd een Duitsch vliegtuig in een lichtbundel te vangen. Over nachtelijke Duitsche bomaanvallen op Engeland constateert de „Daily Herald" uitdrukkelijk dat deze zijn gericht op militaire doelen. Aangezien het luchtalarm edhter over het geheele land wordt uit gebreid, aldus zegt het blad verder, wordt daardoor de weerstandskracht der Engel sche zenuwen op een harde proef gesteld. Over den oorlog ter zee wordt uit Ber lijn bericht, dat een Britsche duikboot gis teren trachtte een Duitsch convooi aan te vallen. Voor de duikboot echter een schot kon lossen vier een schip, dat het convooi vergezelde in volle vaart op de duikboot af om den aanval te pareeren. Den onderzeeër werden beide periscopen afgerukt. Naar uit een Reuterbericht blijkt be treft het de Britsche duikboot „Sealion", dit tot dezelfde klasse behoort als de „Spearfish", welks ondergang de Britsche admiraliteit in den nacht van Dinsdag op Woensdag officieel bekend gemaakt heeft. Volgens bericht uit Washington schrijft Lincoln Sant in de „Evening Star" uit beste bron te hebben vernomen, dat Enge land in de wateren om de Britsche eilanden nog slechts 60 bruikbare torpedobootjagers heeft. Het verliest wekelijks 100.0QO ton aan koopvaardijscheepsruimte, terwijl het niet over voldoende jagers beschikt om de convooien te beschermen. Onder deze om standigheden, aldus meent de schrijver, is het van veel belang, of de Vereenigde Staten niet aan Engeland de gewenschte oude torpedobootjagers kunnen afstaan. op het vliegveld Tempelhof of in de na bijheid daarvan terecht is gekomen, kan aangenomen worden, dat bij de wonder lijke oriënteering der Engelschen de bom men in plaats daarvan in den Rijn zijn ge vallen. WEER ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ZWITSERLAND. In den nacht van 27 en 8 Augustus heb ben eenige vreemde vliegtuigen boven het Zuidwestelijk deel van Zwitserland gevlo gen. Zij vlogen kort na 11 uur 30 tusschen Le Brassus de Jura van het kanton Vaud en Genève binnen, om even later na bo ven het Meer van Genève gevlogen te heb ben, Zwitserland te verlaten in de rich ting van Evian en het gebied van den Mont-Blanc. DE AZOREN ALS BRITSCHE VLOOTBASIS? Ter vervanging van Gibraltar. Berichten, volgens welke Engeland voor nemens is de hand te leggen op de Azoren en de Can^rische eilanden, hebben hier de grootste bezorgdheid gewekt. Vooral op de Azoren heerscht. ongerustheid, daar men weet, dat Engeland de eilanden reeds lang half en half als Britsch gebied beschouwd. Sinds de aanvallen op Gibraltar heviger zijn geworden en het verblijf voor grootere Britsche oorlogsschepen daar steeds ge vaarlijker is geworden heeft men in welin gelichte kringen aangenomen, dat Enge land naar een vervanging voor Gibraltar zoekt. Volgens de berichten, die thans bin nenkomen, zouden de Azoren en.de Cana- rische ailanden daarvoor dienst moeten doen. De Azoren moeten volgens deze plan nen worden veranderd in een moderne vlootbasis, waar ook groote schepen zou den kunnen liggen. BRITSCHE SCHEPEN NIET NAAR INDO-CHINA. De Engelsche reederijen te Sjanghai en Hongkong hebben de reizen van haar sche pen naar Indo-China geannuleerd en de booten, die daarheen onderweg waren, te ruggeroepen Deze instructie, die het ge volg van een waarschuwing der Fransche autoriteiten zou zijn, heeft in kringen te Sjanghai veel ongerustheid verwekt Men gelooft, dat de oorzaak voor deze maatre gelen moet worden gezocht in de toene mende spanning in Indo-China EEN UITING VAN ENGELANDS ONTSTEMMING. Agrement aan Roemeenschen gezant te Londen geweigerd. Naar te Boekarest verluidt heeft de En gelsche regeering het agrement aan den nieuwen Roemeenschen gezant te Londen, Stoica, geweigerd. In welingelichte Roe- meensche kringen beweert men te weten, dat deze weigering niet is gericht tegen den persoon van Stoica, maar dat Engeland hierdoor uitdrukking wil geven aan zijn ontstemming over de nieuwe Roemeensche buitenlandsche politiek. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN IN NOORD-IT ALIë. Ook hier vallen de bommen lukraak. Van ergens in Italië meldt Stefani: In een officieel communiqué wordt medege deeld, dat de in den nacht van 26 Augus tus door Engelsche vliegtuigen nabij Cas- solo Nuovo, in de provincie Pavia uitge worpen bommen, waardoor een boer ge dood en één gewond werd, zeventien brand bommen waren, waarvan er zes niet ont ploften en elf explosieve bommen, waar van er twee niet ott ontploffing kwamen. Dit toont, dat de Engelsche bommenwer pers zich van hun bommenlast wilden be vrijden door ze op goed geluk te laten val len. DE HOUDING TUSSCHEN FRANKRIJK EN ENGELAND. Naar uit Vichy wordt gemeld zijn aan de Fransche diplomatieke vertegenwoordigers in het buitenland instructies gezonden over de houding van de regeering-Petain te genover Engeland. De houding tegenover Engeland, zoo verklaart men in bevoegde Fransche kringen, is-voor de Fransche re geering geen vraag van opportuniteit, maar ivordt ingegeven door een aantal ernstige grieven, waartoq^de volgende jegens Frank rijk vijandige handelingen van Engeland aanleiding geven. 1. Het onderhouden van officieele be trekkingen met de vluchtelingen-regeering de Gaulle. 2. De intriges van de Britsche consuls in de overzeesche bezittingen en hun pogingen opstand te verwekken. 3. Het vliegen boven Fransch gebied, in het bijzonder boven koloniaal gebied, zon der dat de bijzondere noodzaak voor mili taire operaties bestaat. 4. Het onwettig vasthouden van Fran sche onderdanen, troepen en schepen. 5. Het afkondigen van de volledige blokkade tegen de Fransche burgerbevol- Ciano door Hitier ontvangen. Besprekingen te Weenen. De Italiaansche minister van Buiten landsche Zaken, graaf Ciano, die vanoch tend per vliegtuig uit Rome in Salzburg is aangekomen, is tegen 2 uur door den Führer op den Oberzalzberg ontvangen. Ter begroeting van den Italiaanschen minister op het vliegveld in Salzburg wa ren o.m. verschenen^de rijksminister van Buitenlandsche Zaken, Von Ribbentrop, en de Italiaansche ambassadeur in Berlijn, Dino Alfieri. De beide ministers van Bui tenlandsche Zeiken inspecteerden de eere compagnie en begaven zich per auto naar den Obersalzberg, waar de Führer graaf Ciano ontving voor een bespreking welke, zooals wordt bericht, een voorloopig en in tern karakter droeg. Minister Ciano was- hierna de gast van den Führer aan een dejeuner in den Berg hof, waaraan voorts deelnamen van Ita liaansche zijde de Italiaansche ambassa deur te Berlijn en de kabinetschef van den Italiaanschen minister Lanza d'Ajeta, en van Duitsche zijde o.m. rijksminister Von Ribbentrop, generaal-veldmaarschalk Kei tel en de rijksperschef dr, Dietrich. In den loop van den middag begaven de Duitsche en Italiaansche ministers zich, vergezeld van de ambassadeurs Alfieri en Mackensen, per vliegtuig naar Weenen voor de aangekondigde besprekingen met de Hongaarsche en Roemeensche ministers van Buitenlandsche Zaken. Later werd uit Weenen bericht, dat Von Ribbentrop en Ciano Woensdagmiddag per vliegtuig van Salzburg aldaar zijn aan gekomen. De gouwleider van Weenen, Rijksleider Von Schirach, en de bevelheb ber van het militaire district 17, generaal von Stülpnagel, verwelkomden de beide staatslieden. Op het vliegveld Aspern wa ren talrijke vertegenwoordigers van staat, weermacht en partij aanwezig. Langs den weg, die over den Ring naar hotel Im perial leidde, had zich een dichte men- schenmenigte verzameld, die den beiden ministers luide ovaties bracht. CSAKY EN TELEKI NAAR WEENEN. Gevolg gevend aan de uitnoodiging van den Duitschen en den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, is de Hon gaarsche minister van buitenlandsche za ken, graaf Csaky, Woensdagavond per ex- tratrein naar Weenen vertrokken. De mi nister-president, graaf Teleki, is Woens dagavond eveneens naar Weenen vertrok ken, om als waarnemer de bespreking van de vier ministers van buitenlandsche za ken bij te wonen. MANOILESCOE NAAR WEENEN. Op uitnoodiging van den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken Von Ribben trop en den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, Ciano, begaf minis ter van Buitenlandsche Zaken Manoilescoe zich gisteren naar Weenen. Hij wordt ver gezeld door gezant Valer Pop, den leider van de Roemeensche delegatie voor de be sprekingen met Hongarije als tweeden ge delegeerde. Voorts wordt de Roemeensche delegatie door een aantal deskundigen vergezeld. De delegatie vertrok Woens dagmiddag per spëcialen trein van Boe karest naar Weenénf king, ondanks alle door Frankrijk en Duitschland gegeven verzekeringen. G. De aanvallen van de officieele En gelsche propaganda, gericht tegen de re geering-Petain. Vannacht is in Berlijn luchtalarm ge maakt, dat duurde van 24 minuten na middernacht tot 17 minuten na drie uur. Eenige Britsche vliegtuigen verschenen op korte afstanden boven het stadsgebied van groot-Berlijn en wierpen op verscheidene plaatsen van de rijkshoofdstad brand- en brysantbommen op woonwijken en voor steden. Militaire doelen werden niet aan gevallen. De aangerichte schade is onbe- teekenend. Op verscheidene plaatsen in de binnenstad ontstonden dakbranden, welke door den veiligheids- en hulpdienst snel gebluscht werden. Tien personen zijn ge dood en 28 gewond. Niemand van de ge- doode of gewonde personen had tijdens het luchtalarm de sohuilgelegenheid opgezocht. DÉ „AMERICAN LEGION" TE NEW YORK AANGEKOMEN De gevaarlijke koers nog niet opgehelderd Gisteren is het Amerikaansohe transport- -sdhip „American Legion" hier in de haven aangekomen, waar een groote politiemacht slechts personen, die in het bezit waren van een bijzondere vergunning, doorliet tot den aanlegsteiger. De Kroonprinses van Noorwegen was reeds eenige uren eerder door een boot van de kustwacht aan land gebracht en daar door den chef van het protocol van het staats-departement be groet. De „New York Sun" wijst er op, dat het nog altijd een raadsel is waarom de gevaarlijke zuidelijke koers is gebruikt. Volgens bericht uit Boedapest heeft de Hongaarsche regeering gistermorgen on der voorzitterschap van den minister-pre sident, Teleki, een ministerraad gehou den, welke een uur duurde. De minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Csaky, bracht verslag uit. Omtrent de ontmoeting te Weenen wordt volgens D.N.B. in bevoegde politie ke kringen te Rome verklaard, dat door de in Turnu-Severin ontstane moeilijkhe den bij de oplossing van het delicate Hon- gaarsch-Roemeensche probleem de minis ters van Buitenlandsche Zaken van Duitschland en Italië aanleiding hebben gevonden voor een ontmoeting in Weenen, teneinde in overeenstemming met de be trokken partijen dit probleem te bestu- deeren. Italië en Duitschland hebben, zoo stelt men in het licht, steeds duidelijk hun wensch te kennen gegeven, de hierbij be trokken partijen te zien komen tot een rechtstreeksche overeenstemming over de Hongaarsche minderhedenkwestie, zulks met het tweevoudige voornemen, den vre de op den Balkan te behouden en een rechtstreeksche overeenstemming op den grondslag der rechtvaardigheid en der vrije toestemming der partijen te verge makkelijken. Van Italiaansche noch van Duitsche zij de is een inmenging of druk tijdens de rechtstreeksche onderhandelingen uitge oefend. Duitschland en Italië, wien de re cente gebeurtenissen een politieke verant woordelijkheid van Europeesche omvang hebben opgelegd, konden, zoo wordt ver der verklaard, noch terzijde blijven staan, noch passief toezien bij een eventueele uitbuiting van den toestand van vijande lijke zijde. De ontmoeting in Weenen is derhalve een nieuw bewijs van den goe den wil der spilmogendheden om hun vriendschappelijken invloed jegens de par tijen te doen gelden, opdat de overeen stemming zal worden vergemakkelijkt. Italië en Duitschland hebben den wensch ook in de Donauruimte de noodzakelijke herziening langs vreedzamen weg te be reiken, zonder welke een vruchtbare vre de daar niet kan heerschen. De spilmo gendheden leveren daarmede een verder bewijs van den constructieven geest, die haar leidt in haar buitenlandsche politiek. DE ROEMEENSCH—BULGAARSCHE ONDERHANDELINGEN. Nog geen overeenstemming op technische punten. De Oetro verklaart, dat de vertraging in de Bulgaarsch-Roemeensche besprekin gen vooral wordt veroorzaakt door het feit, dat men op eenige technische en fi- nancieele punten nog niet tot overeen stemming gekomen is. In politieke krin gen geeft men te kennen, dat in de eerste plaats de vraag, wanneer de Zuidelijke Dobroedsja aan Bulgarije zal worden over gedragen, nog eenige moeilijkheden schijnt te geven. SLOWAKIJE EN HONGARIJE WORDEN HET EENS. Wederzijdsche amnestie van politieke gevangenen. Te Tatra-Lomnitz zijn de onderhandelin gen besloten tusschen Slowakije en Hon garije over een wederzijdsche amnestie van politieke gevangenen en over eenige juridische regelingen. IN LEIDEN GEVESTIGD. Th. van der Aart, winkelbediende, Haar- lemmerstr. 152 W. Altena, Spieghelstr. 9 A ChaudronBaas, Groenhazengracht 31 A. de Beer, zonder, Kapteynstr. 28 C. P. P. Berg en fam.. rijwielherst., Klok- steeg 2 J. J. van Bilsen en fam., mon teur, Koornbrugsteeg 2 J. Boot en fam., slager, Maresingel 53 A. C. NixBotelho en fam., de Sitterlaan 80 Wed. M. Cla rionBroekman, Wasstraat 38 P. P. H. de Bruijn en fam., arts, Warm onderweg 25 A. J. Helmanvan Calsteren, v. d. San- de Bakh.laan 19 J. P. J. Ceulen. K. Gal gewater 6 P. Duin, Bakh. Rozenboom- straat 30 J. van Egmond, Rijnsburger- weg 10 Jhr. D. van Eysinga, Rijnsbur- gerweg 100 L. Fietsma, smid, Oude Rijn 24a A. Flaes, wachtmr. opb. dienst, R. en Schiekade 9 W. C. Geilvoet, los werk man, Volmolengracht 2a G. A. Gooszen, J. van Goyenkade 27 H. van der Graaf, vertegenw. Unilever, Breestr. 121a I. A. Groot, handelsreiziger, St. Jorissteeg 24 W. A. den Haan en fam., schippersknecht, Haarl.weg 12 A. C. Hagedoorn, winkel bediende, H. Rijndijk 146 P. Heemskerk, winkelbed., Hooigracht 59 C. J. Hermans, maatsch .werkster, Plantsoen 99 J. Hol lander, instr. maker PTT, Kemperstr. 7 Y .E. Huisman, huishoudster, J. de Witt- straat 37 H. C. Jansen, dienstbode, Ra penburg 2 A. J. W. Kaas en fam., arts, Plantsoen 111 W. F. van Klaveren, Re- sedastr. 24 M. H. BrouwerKohier, Bor- neostr. 66 J. L. Kraayenbrink, ass. dir. zuivelinr., v. d. Sande Bakh. laan 9 A. W. van der lek en fam.. kapper, Apothe- kersdijk 2 K. Lubberts, dienstbode, Du Rieuxstr. 2 A. Maas, Plantsoen 23 R. Maatjes, gezelschapsjuffr., Burggravenlaan 14 M. Oudshoorn, dienstbode, Julianastr. 8a G. M. M. Peeters en fam., chauffeur, Noordeinde 4 J. H. Quijs, Morichkade 14a Wed. A. Drost-Schipper, Wasstraat 9 R. G. C. H. Staal en fam., rijwielherst. de Sitterlaan 62a J. Sijbes, vliegtuigmon teur, Heerensingel 13a Wed. C. M. Splin terTuithof, Aloëlaan 53 A. van der Walle, transportarb., Hansenstr. 13 G. H. de Zeeuw, Vreewijkstr. 4 J. P. Zwa nenburg, bouwa. opz. teekenaar, Haarl. weg 51a M. van Egmond, kweeker, L. Morschweg 47 J. M. Lubrujere en fam., Vliet 41 B. J. Schrijerde Munnik, Driftstr. 104a J. J. Peppinck en fam., Melch. Treublaan 42 H. Riem, autohan delaar, Melch. Treublaan 42 B. J. Wij- tenburg en fam., Roomburgerweg 8. UIT LEIDEN VERTROKKEN. E. Amersfoort, Oegstgeest, Celebestraat 32. L. J. de Bakker, Vlissingen, Prinsen- bosohje 12. W. A. Bense, 's-Gravenha- ge, Ln. C. van Cattertburch 51. A. Berg- mann, Amsterdam, Olympiaplein 16 IL L. H. van Berkel, Arnhem, Beekstraat 47. M. W. Kettenis-Bonete, Rhenen, Duiter- weg 11. D. ten Boom, 's-Gravenihajge Schenkweg 7. J. H. Duindam, Voorscho ten. Valkenib'weg 32. H. van Leeuwen van Dijk, Warmond, Bloeminckstraat 12. J. C. Gaykema, Baarle Nassau, Stations weg B 97. J. J. de Graaf, Venraaij, Ma rechaussee Kazerne. A. M. d>e Groot, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 1. P. Hane- veld, Zuilen, Sw. v. Zuijlenweg 84. M. M. Jacobi, Rotterdam, Sdhiedamscheweg 292. T. de Jeu, Voorschoten, Leidsche- weg 297. Wed. W. M. Hendriks-van der Kaaij, Breda, Vreedeniburgersingel 19. Wed. D. Pieket Weeserik-Kee, Almelo, Vrielinkslaan 9. H. J. Kettenis en fam. Rhenen, Duiterweg 11. G. Ninck Blok- Kluge, Brouwershaven, N.H. Pastorie. A. G. Verwer-Kok, Noordiwijkerhout, van 't Haaffstraat 10. H. Laman en fam., 's-Gravenhage, Wagenstraat 110a. G. den Gs-Lasschuijt, Hazerwoude, Rijinddjk A 141. Wed. L. van Leeuwen-van Leeu wen, 's-Gravenhage, Vreewijikstraat 329. A. de Lange-Leget, Amsterdam, le v. d. Swindenstraat 27 II. W. P. J. Lignac, Leiderdorp, Resedastraat 26. C. Straat- hof-Lubbers, Haaerswoude, D 93. G. W. H. Lut en fam., Utrecht, Spoorstraat 5. P. I, de Maaker en fam., Almelo, Vrieliniks laan 9. P. J. van der Meer, Amsterdam, J. Haringstraat 6 II. J. L. Meijs en fam. Ramet Ivoz België. N. Moeland en fam., Kortgsne, Snellenstr. 235. W. Neute- boom en fam., Ede, Blokkenweg 63. E. D. Ninck Blok, Brouwerhaven, NH. Pasto rie. A. G. Noordervliet, Leiderdorp, Hoogmadensoheweg 28. Wed. S. Neute boom-Ober, 's-Gravenhage, Tomatenstraat 71. P. A. Okrna, 's-Gravenhage, Citroen- straat 18. J. Stemmer-Oostendorp, Dordt, van Dongenstraat 11. K. Ouwer- kerk, Weert, Hogensteenweg 29. J. C. de Wolf-Pieket, 's-Gravenhage, Veenkade 45. A Poelgeest, 's-Gravenhage, Boek horststraat 129a. E. K. Poll en fam., 's-Gravenhage, Ampèrestraat 38. J. A Popp en fam., Amsterdam, v. Baerlestraat, 94 boven. C. van Beek-van Roon, Ede Twijnstraat 40. K. Roos, Wassenaar, Hallekenstraat 14. J. G. Ruijter, Haar lem, Zaanenlaan 121. Wed. J. W. van Rorselen-Sdholten, Voorburg, Eemwijkstr. 7. A. Sinnema, Amsterdam, Linnaeu- straat 89. C. C. Smit, Amsterdam, Ma- juibastraat 35 n. H. Smit, Soest, v. Len- neplaan 31a. W. C. Smit, Rotterdam, J. Kruijffstraat 39. M. Smits, Noordwijker- hout, Kerkstraat 80. A. SipierenJburg en fam., 's-Gravenhage, Vronemanstraat la. G. A. Stam en fam., Oegstgeest, Naussaulaan 17. J. S. Booda-van der Steen, Zaandijk, Lagedijk 48. G. Sterren burg en fam., Berlijn, Duitschland. P. J. D. Stroebei, Alkmaar, Westerweg 116a. E. H. van Surksum, Oss, Marechaussee Kazerne. A. Thierry, Zaandam, v. Os- stadsstraat 5. G. M. Van Buttingha Wi- ohers-Thomson, 's-Gravenhage, Emma- setraat 49. J. O. Timmers en fam., Heer len, Laanderstraat 39. P. F. J. Verstraa- ten, Luijksgestel NB., Dorpstraat 80a. C. van der Weijden, Loosduinen, Burg Ho- vylaan 8. J. G. Zondervan, Dokkum, Maredhausse Kazerne. S)e Mongucvcóch-Jtaemeettódk kweöüe.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5