RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN r DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Beperking benzine verbruik EEN UITEENZETTING VAN OBERREGIERUNGSRAT DR. PINI. In een vanmiddag gehouden, dagelijk- sche persconferentie heeft de oberregie- rungsrat dr. Pini, adviseur van den rijks commissaris voor het bezette Nederland- sche gebied inzake verkeersaangelegenhe- den, een voordracht gehouden, waarin hij maatregelen aankondigde ter beperking van het verbruik van autobrandstoffen in Nederland. Deze maatregelen komen in het kort hierop neer: 1. Het aantal personenauto's en taxi's wordt niet verminderd. Echter zal door het stilleggen van het verkeer van groote per sonenauto's en taxi's en door het inwis selen hiervan tegen kleine wagens een ge ringer verbruik van brandstof worden ver kregen. 2. Het autobusverkeer moet met onge veer 10 procent worden verminderd. Daar waar verkeer met andere openbare ver voermiddelen mogelijk is, zal het autobus- verkeer worden stop gezet. 3. Op het gebied van het goederenver keer zal er naar worden gestreefd diverse transporten te combineeren. 4. Het verkeer langs den weg over de grens over verre afstanden dus zal zeer beperkt worden, 6. Er zal worden overgegaan tot het om bouwen van vrachtwagens met benzinemo toren tot wagens met gasgenerators. Wanneer deze maatregelen op de juiste wijze worden doorgevoerd zoo zeide dr. Pini mag worden verwacht, dat geen verdere beperkende maatregelen in uit zicht behoeven te worden gesteld. Personen-auto's. Personen-auto's zullen in de toekomst uit sluitend mogen worden gebruikt door art sen, zieken, gebrekkigen en dergelijken, personen dus, die niet zonder een auto kun nen. Onder deze artsen wordt verst'aan me dici, die op grooten schaal huisbezoek moe ten doen of regelmatig den afstand tus- schen woning en ziekenhuis moeten afleg gen. Voor lesdoeleinden mogen alleen in die gevallen auto's worden gebruikt, indien de betrokken leerling op vrachtauto's te werk zal worden gesteld en indien het beslist ze ker is, dat den adspirant-chauffeur een rij vergunning voor een personenauto zal krij gen. Groote personen-auto's wagens, welke 15 liter of meer per 100 km. verbruiken, zullen worden stopgezet Zij mogen niet meer rijden. Hétzelfde geldt voor motor rijwielen met een grooteren inhoud dan 500 c.c. Vanzelfsprekend zal deze maatregel niet onmiddellijk van kracht worden. De genen, die een dergelijken wagen of motor hebben, zijn hierop aangewezen en worden in de gelegenheid gesteld hun vervoermid delen tegen kleinen wagens of motoren in te ruilen. In zeer speciale gevallen kan van dezen maatregel worden afgeweken. Hier over beslist het departement van Water staat In dit verband merkte de spr. nog op, dat de prijzen van kleinen wagens zoowel nieuwe als gebruikte niet mogen worden verhoogd. De bestuurders en bezitters van vracht wagens zullen in de toekomst altijd in staat moeten zijn de dwingende noodzakelijkheid van een rit aan te toonen. Geen enkel voer tuig zal gebruikt mogen worden voor plei- zierritjes en voor bezoeken aan vermake lijkheden. Taxi's. Het taxiverkeer zal op veel geringer schaal worden beperkt Het geldt hier een algemeen belang, De hoeveelheid benzine, die voor iedere taxi tot nu toe beschikbaar was, wordt uitgebreid. Tegen misbruik zal echter streng worden gewaakt. Ritten naar of van theaters, bios copen of andere vermakelijkheden is niet toegestaan. Alleen in dringende gevallen mag van een een taxi gebruik maken. Ook het verkeer met taxi's, die meer dan 15 liter per 100 K.M. verbruiken, wordt stil gelegd,' evenals de taxi's, die van dieselmo toren zijn voorzien. Onder misbruik wordt verstaan, indien men van een taxi gebruik maakt, indien een ander openbaar vervoermiddel aanwe zig is. De passagiers zullen ten allen tijde moe ten aantoonen, dat de rit verantwoord is. De chauffeur is in dit opzicht niet aanspra kelijk. Er bestaan geen bezwaren, dat iemand, wanneer hij met zwaar bagage uit den trein komt, een taxi neemt. Er zal steeds voor worden gezorgd, dat aan de stations en de centra der grootere steden een voldoende aantal taxi's ter beschikking staat. Ook het vervoer van artsen, zieken enz. des nachts zal te allen tijde mogelijk zijn. Een eigenmachtige verhooging van de prijzen voor het autogoederen ver voer en taxitarieven is niet toegestaan. Autobussen. Het autobusverkeer zal eveneens beoor deeld worden in het kader van het alge meen belang. In gevallen, waarbij aiibei- v Eén groente, maar telkens verschillend bereid! Het is voor de huisvrouw altyd een ge lukkige greep, als ze deze groente in het middagmaal te pas brengt. Iedereen houdt er van; of de slaboonen nog jong en dun zijn, zoodat de groene peul hoofdzaak is en de kleine witte boontjes nog bijna niet te onderscheiden zyn, dan wel of in verder gerijpten toestand de flink gevormde witte boonen al door het koken uit de peul zijn losgeraakt, zooals dat in de laatste helft van Augustus meestal wel het geval zal zijn. Er zijn twee redenen, waarom we juist bij deze dikkere boonen de bereiding met een smakelijk sausje aanraden. Ten eerste bereiken we zoodoende een beteren samen hang van de uit elkaar gesplitste boonen en maken we van de groente een beter gehéél; ten tweede hebben wij daarmede bereikt, dat we aan dezelfde groente met behulp van verschillende sausjes telkens een anderen smaak kunnen geven. Welk sausje we ook kiezen, we bereiden de boonen-zelf altijd voor door ze na het afhalen en het breken op te zetten met slechts een bodempje kokend water (een paar vingers hoog) met wat zout; we laten ze daarin vlug aan de kook komen, tem peren dan de warmte en koken de boonen verder gaar en ongeveer droog (y uur). ïntusschen bereiden we een van de vol gende sausjes, die berekend zijn voor 4 personen en die dus gelden voor 1 K.G. boonen. Peterseliesaus. 20 gr. (1 afgesixeken eetlepel) boter, 20 gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem, K L. melk, 1 volle eetlepel fijngesneden peter selie, snuifje zout Verwarm op een zacht vuur (in een klein pannetje) roerende de boter met de bloem tot een gelijk mengsel; giet daarbij in kleine scheutjes tegelijk, steeds roerende, de melk en laat het sausje even doorkoken tot het goed gebonden is. Maak het op smaak af met zout, roer er de peterselie door en meng dan de saus door de gaar- gekookte boonen. Kaassaus. 20 gr. (1 afgestreken eetlepel) boter, 20 gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem, y L. melk, 50 gr. (y ons) kaas, snuifje zout. Bereid dit sausje op dezelfde wijze als het vorige, maar vervang de peterselie door de geraspte kaas en laat die met de saus even flink warm worden, zoodat ze smelt. Tomatensaus. 20 gr. (1 afgestreken eetlepel) boter, 20 gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem, 1 volle eetlepel dikke tomatenpurée, snuifje zout, wat fijngesneden peterselie. Bereid de saus op dezelfde wijze, die in het eerste recept is aangegeven; meng er echter, voordat de peterselie wordt toege voegd, de tomatenpurée door en laat die even mee warm worden. (Gebruik als tomatenpurée b.v. een voor dat doel overgehouden restje gestoofde tomaten van een vorigen maltijd; of wel, neem een gedeelte van een klein blikje purée en gebruik de rest den volgenden dag om er sla mee aan te mengen, jus mee af te maken of een paar bordjes soep mee te bereiden. Breng in dat geval het restje tomatenpurée over in een kopje, zoodat het niet in het open blikje blijft staan). Zomerstamppot van andijvie (maaltijd voor 45 personen). 2 y K.G. aardappelen, 1 K.G. andijvie, 3 kopjes water, 200 gr. (2 ons) belegen kaas, 1 eetlepel zout, 100 gr. (1 ons) boter, 3 kopjes melk. Boen de aardappelen goed schoon of schil ze dun. Kook ze gaar met het water en het zout. Maak intusschen de. andijvie schoon en snijd ze zeer fijn. Stamp de gare aardappelen fijn, vermeng ze met de ge kookte melk, de fijngesneden andijvie en de boter. Roer er van het vuur de geraspte kaas door. (Desgewenscht kan men van de boter bruine boter jus maken in plaats van ze door den stamppot te mengen). ders en andere personen, wier beroep dit noodzakelijk maakt, naar hun werk moe ten worden gebracht, blijft het autobus- verkeer gehandhaafd. In gevallen, waar bij ook een verbinding per rail of over het water bestaat, zal het autobusverkeer ver vallen. Voor pleziertochten en reizen naar vergaderingen en dergelijke zullen als regel geen autobussen beschikbaar worden gesteld. Door deze beperking van het personen verkeer zal een belangrijke hervorming van het goederenverkeer bereikt kunnen worden. TER AAR TRAP VAN EEN PAARD. Landbouwer zwaar gewond. Tijdens 'werkzaamheden op het bouw land sloeg het paard van den landbouwer H. K. op hol en alhoewel K. probeerde het beest tot stilstand te brengen, mocht hem dit niet gelukken. Hy slingerde van den wagen en kreeg een trap van het paard te gen de borst. In bewusteloozen toestand bracht men K. naar zijn woning; terstond werd medische hulp ingeroepen: Later in den avond verergerde de toestand zoodanig, dat hem de laatste H.H. Sacramenten wer den toegediend. Binnenland ELECTROTECHNISCHE INDUSTRIE. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat hy bij beschikking van 29 dezer, gepubliceerd in de Nederlandsche Staatscourant No. 168, by het Rijksbureau voor verwerkende in dustrieën heeft ingesteld een sectie electro- technische industrie. Deze sectie is gevestigd te 's-Gravenhage, Bezuidenhout 125. Onder deze sectie vallen alle ondernemin gen, die zich als hoofd- of nevenbedrijf be zighouden met de vervaardiging van: a. alle machines, toestellen en onderdee- len daarvan, noodig voor de opwekking, transformatie, geleiding, distributie, scha keling of meting van electrische stroom in den ruimsten zin, zooals a.s. voor licht, kracht, industrieele en huishoudelijke doel einden; b. alle zwakstroom-toestellen en on derdeden daarvan in den ruimsten zin, zooals o.a. voor telefoon, telegraaf en sig naalwezen, toestellen voor medische doel einden, accumulatoren en galvanische ele menten; c. alle zend-, ontvang-, reproductie- en distributietoestellen alsmede onderdeelen daarvan op radiotelefonisch en radiotele- grafisch gebied in den ruimsten zin. Binnenkort zal een beschikking in de Ne derlandsche Staatscourant worden ge plaatst, waarin o.m. aan alle betreffende ondernemingen de verplichting wordt op gelegd zich bij de sectie electrotechnische industr-ie te laten inschrijven. Belangheb benden zullen hiertoe een inschrijvingsfor mulier ontvangen. De ondernemingen, die onder een der bo venstaande rubrieken vallen en voor 2 Sep tember a.s. geen inschrijvingsformulier heb ben ontvangen, dienen zich schriftelijk aan te melden bij de sectie electrotechnische in dustrie, Bezuidenhout 125, 's-Gravenhage. GOUDEN EN ZILVEREN VOORWERPEN IN PUIN VAN ROTTERDAM GEVONDEN. De politie te Delft heeft den 59-jarigen L. uit Rotterdam gearresteerd, die bij een Delftschen goudsmid een aantal gouden en zilveren voorwerpen wilde laten taxeeren. Hy bleek deze voorwerpen gevonden te hebben in het puin te Rotterdam en zich deze te hebben toegeëigend. Hij en zijn medeplichtige B. zijn vandaag ter beschik king van de politie te Rotterdam gesteld. Buitenland DUIT SC HE BOMAANVALLEN OP BRITSCHE HAVENS. BERLIJN, 29 Aug. (D.N.B.) De Duit- sehe luchtmacht heeft in den afgeloopen nacht wederom met sterke formaties bom aanvallen ondernomen op Britsche haven- doeien. Liverpool vormde het zwaartepunt van de Duitsche aanvallen. Daarnaast heb ben Middlesborough, Thameshaven en Chatham aan hevige bombardementen blootgestaan. In massa uitgeworpen bom men veroorzaakten in de havengebieden van Liverpool en Birkenhead geweldige- ontploffmgen, waarop spoedig groote bran den volgden. Bevestigd wordt, dat de bran den in den loop van den nacht zulke afme tingen aannamen, dat nog hedenmorgen een vum gloed en zware rookwolken boven de nachtelijke aanvalsobjecten hingen. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 29 Aug. (Stefani). In weermachtsbericht no. 83 deelt het Ita- liaansohe hoofdkwartier het volgende mede: Onae luchtformaties hebben de vlootba- sis van Alexandrië gebombardeerd en on danks de ongunstige weersgesteldheid ge- ruimen tijd boven het Suezkanaal gevlo gen tusschen Port Said en Ismailia, als mede op de landengte van Alcantara, waar de spoorlijn welke Egypte met Pa lestina verbindt, over het kanaal loopt. In Oost-Afrika hebben dubats het En- gelsche fort Polignac bezet in de buurt van het Rudolfmeer. Luohtfprmaties hebben het spoorwegstation van Kbashm el Chir- ba (Soedan) gebombardeerd alsmede de vliegvelden van Wayr en van Carissa (Kenya). Op de grens van de Soedan en Eritrea heeft een Engelsch detachement met eeni- ge geblindeerde auto's gepoogd een aan val op ons gebied te ondernemen. De vij and, die nabij de bron van Adarde door een van onze afdeelingen, versterkt met Aska- ris werd aangevallen, werd tegengehouden en na een zwaren strijd verdreven. De vij and. heeft op vrachtauto's tal van gewon den kunnen meenemen, doch moest op het slagveld behalve een tiental doodten (Australiërs) een hoeveelheid machinege weren en andere wapenen achterlaten. Wij hadden liohte verliezen. Een andere poging van sterke vijande lijke afdeelingen tegen onze post van Gal- labat kon gemakkelijk door onze koloniale troepen van dat garnizoen worden ver ijdeld. ITALIAANSCHE AANVALLEN OP MALTA. ERGENS IN ITALIë. 29 Aug. (Stefani). Een bijzondere correspondent van Ste fani aan het luchtvaartfront meldt, dat Italiaansche afdeelingen bommenwerpers vanmorgen militaire doelen op het eiland Malta hebben aangevallen. Het afweerge schut en de vijandelijke jagers hebben ge poogd het optreden van de bommenwerpers te belemmeren, welke door jachtvliegtui gen beschermd werden hun bommen op de doelen konden uitwerpen. Na met succes hun opdracht vervuld te hebben, zijn alle Italiaansche toestellen op hun basis terug gekeerd. DE LUCHTAANVALLEN OP LONDEN. LONDEN, 29 Augustus. (Reuter). Bij een luchtaanval op een Londensche wijk heeft men, toen twee Duitsche vliegtuigen over een zeker punt vlogen, twee hevige ontploffingen gehoord, waarop een felle gloed volgde. Buiten Londen werden op twee steden in het Zuidoosten een stad in de Midlands en een stad in het Zuidwesten bommen ge worpen. De vijandelijke vliegtuigen vlogen over meei dan dertien steden. LONDEN, 29 Augustus. (Reuter). Het luchtalarm in Londen duurde vannacht 7 uur en 10 minuten. Het is het langste se dert het uitbreken van den oorlog. LIVERPOOL GEBOMBARDEERD BERLIJN. 29 Aug. (D.N.B.) Naar vernomen wordt, hebben Duitsche bom menwerpers vannacht groote verwoestin gen aangericht in de haven van Liverpool. De branden, die door de talrijke uitge worpen bommen veroorzaakt werden, heb ben de Duitsche piloten als geweldig groot gekenmerkt. Difitsche verkenningsvlieg tuigen, die bij het aanbreken van den dag over de plaatsen van de nachtelijke aan vallen vlogen, vertellen hoe dikke zwarte rookwolken boven de rivier de Mersey hingen en slechts zelden een blik op de verwoestingen onder de havenwerken toe lieten. DE DIENSTPLICHTWET IN DE VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON, 29 Augustus (D.N.B.) De door den senaat aangenomen wet op den militairen dienstplicht behelst in haar tegenwoordigen vorm het volgende; 1. De registreering van alle mannelijke •personen incl. in de Vereenigde Staten wo nende vreemdelingen tusschen 21 en 31 jaar. 2. De dienstplicht van alle hieronder vallende Amerikaansche 'burgers of gena turaliseerde vreemdelingen, waarbij de keuze door loting geschiedt. 3. Een maximale sterkte van het leger der Vereenigde Staten in vredestijd van 900.000 man, die niet buiten het Westelijk halfrond gebruikt mogen worden, behalve in bezittingen der Vereenigde Staten, waaronder de Philippijtnen. 4. Opleiding van een jaar van alle op- geroepenen. 5. Bezoldiging volgens het gewone sol dijstelsel. 6. Opneming van de opgeleiden in de tienjarige legerreserve. Uitgezonderd zjjin personen die niet voor den dienst geschikt zijn alsmede geestelijken. Teruggezonden •kunnen worden vaders van huisgezin en alsmede personen wier werkkring in het belang is van de volksgezondheid of van de nationale veiligheid, waaronder werklieden m de bewapenimgsindustrie. Zij die om godsdienstige redenen den .militairen dienst weigeren moeten zich voor andere open bare dienstverrichtingen aanmelden. De wet loopt, zoo zij niet verlengd wordt, tot 15 Mei 1945 en staat den presi dent o.a, toe fabrieken welke voor het le ger van belang zijn, met welker eigenaren het ministerie van oorlog het niet eens wordt, in beslag te nemen. Dienstweige raars dreigt een maximum straf van vijf jaren gevangenis en 10.000 dollar boete. GRAAF CSAKY TE WEENEN WEENEN, 29 Aug. (D.N.B.) De Hon- gaarsche minister van buitenlandsche zaken graaf Csaky is vanmorgen om 10 uur met een staf van deskundigen op het Oosterstation alhier aangekomen. Met hem is ook de Hongaarsche minister-president Paul Teleki meegekomen, die als waar nemer bij de besprekingen te Weenen tegenwoordig zal zijn. Zij werden op het station door den rijksminister van buiten landsche zaken von Ribbentrop verwel komd. Bij de ontvangst waren voorts aan wezig de rijksstadhouder en gouwleider van Weenen, rijksleider Baldur von Schiracfh, chef van de luchtvloot 4, generaal der vliegers Loehr, generaal der infanterie von Stuelpnagel, generaal der luchtdoel- artillerie Hirschauer, de Duitsche gezant te Boedapest von Erdmannsdorff, de Hon gaarsche gezant te Berlijn Sztojay, de Hon gaarsche consul-generaal te Weenen van der Venne, alsmede talrijke vertegenwoor digers van staat, weermacht en partij. In het gezelschap van graaf Csaky bevonden zich o.a. de staatssecretariris voor de min- derhedenkwesties Pataky en de perschef van het ministerie van buitenlandsche zaken Ullein-Reviczky. LEIDEN, 28 Aug. Groentenveillng. Roode kool 4.107.30. Groene kool 4 5.30, Prei ƒ86.10, Kroten ƒ2.603 30 Uien 4.20—5.60, Peen 6—7.40, Aardappe len ƒ3.305.20. Druiven ƒ22—24. Snij- boonen 621, Stokboonen 1221, Pronkboonen 5—10, Stamboonen 7 6—13! Doperwten ƒ21 Spinazie 2—7, Tomaten A ƒ11—11.80, id. B 11—10.60, id. C. 11 11-20, id. CC ƒ8 per 100 K.G. Andijvie 1 —1.40. Komkommers ƒ2—5.50, Bloemkool 4—15.60 Meloenen 1—21, Salade 1— 1.60, Perziken ƒ0.50—7, per 10 Ostuks. Kro ten 1.301.70. Pieterselie 0.50—O.70, Radijs 1.30, Selderie 0.501.10, Bleek- selderie ƒ8—13, Peen f4.50—8.40, Rabar ber ƒ1, per 100 bos. DELFT, 29 Aug, Vee. Aanvoer: 74 Run- dern, 2 Vette kalveren, 59 Nuchtere kalve ren, 223 Magere varkens, 579 Biggen, 53 Schapen of lammeren, 13 Geiten of bok ken Prijzen: Kalfkoeien ƒ150—285. Vare koeien 100200, Nuchtere kalveren 5 22, Magere varkens ƒ16—56, Biggen ƒ10— 20, Vette schapen 24—30, Geiten of bok ken 318, Runvleesch (per K.G. slacht- gewicht ƒ0.90.—0.78—0.68. Boter: Gewo gen 6/8 vaten boter, wegende toitaal 1/16 K.G. Prijs per K.G. ƒ1.27 1/2—1.75. Han del kalm. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Aug. Groenten- veiling. Eigenheimers, groote 11.15, Drielingen 0.70—0.90 per 25 K.G.. Bloem kool I 13—17.50, id. II 6.80—10.90, Bos- peen ƒ6.10—7.80, Sla ƒ1—1.30 per 100 stuks. Groene kool ƒ5—5.70, Uien ƒ3.50— 4.75 Princessebaonen 10—13, per 100 KG., Waschpeen 1.20—1.75, Kroten 0.75—0.85 per kist van 20 K.G. NOORDWIJKERHOUT, 28 Aug.. Veiling „De Eendracht". Grauwe capucyners ƒ1.90, Witte pronkers ƒ0.80—0.90. dubbele z. dr. afw. 0.60—0.90. dubb. z. dr. 0.93— 1.45, stamboonen z. dr. ƒ0.601.15, enkele boonen m. dr. 0.50—1.05, stokboonen z. dr. 0.901.50, snjjboonen 0.601.70, Rente gevers ƒ1.251.55, Tuinboonen ƒ0.50 0.95, alles per 10 K.G. Aanvoer: 3500 zak ken van 10 K.G. NIEUWERBRUG, 28 Aug. Enerenveiling. Aanvoer 2881 eieren. 'Prijs: wit 5.50— 6.40, bruin 6—6.40 per 100 stuks, boter 84 86 ct. per pond. kippen ƒ0.400.95 per stuk, Appelen 2—9 ct., Peren 2—0 ct. per K.G. TER AAR, 28 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 20—25 ct., Andijvie 14—23 ct„ Sla ƒ11-50, Vellen 10 ct., Snijboonen ƒ0.60 1.34, Kas-snijboonen 1.90—1.05, Spekboo- nen ƒ0.601.15, Prinsesseboonen ƒ0.60 1.45, dubb. Stamboonen ƒ0.60—1.20, Witte Pronkers ƒ0.68—0.84, Postelein 3—7. Waschpeen ƒ2.50—3, Breekpeen ƒ1, Uien 5.80, Groene savoye kooi 3.70, Kroten 22.30, Bospeen 5.7, Seldery 0.50 1.10, Peterselie ƒ0.50, Bloemkool 4—17 ct., Meloenen 817 ct., Komkommers 2 5.80, Tomaten 46.20, Augurken, fijn ƒ3.20—5.90, Fijnbasterd ƒ2.20—2.90, Bas terd 1.80, Grof 0.98—1.78, Stippel 25 ct., Fijnstippel 63 ct. ZOETERMEER, 28 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 5500 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.057.25, henneneieren 4.104.85 per 100 stuks. .VINKEVEEN, 28 Aug. Groentenveillng. Spercieboonen 10.5015, Snijboonen 10.5015.50, Pronkboonen 78.50, Stam- spercieboonen ƒ9.50—13, Tomaten 7—13, Spinazie 2.508, Postelein 6, Roode kool 5 per 100 K.G., Andy vie 1—2, Bloemkool 216, Komkommers 25.80, Kropsla ƒ1 —2.20, Bleekselderie 28, Meloenen 6 11 per 100. Peen ƒ710, Peterselie ƒ1 2.80, Seldery 1.105.30 per 100 bos. LEEDSCHENDAM, 28 Aug. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort ƒ4.30 4.90, 2e soort ƒ3.70—3.80, 3e soort ƒ3.10— 3.20, wankleurige ƒ3.—, stek 1—1.10, Gele komkommers le soort ƒ3.904.50, 2e soort ƒ2—2.80, 3e soort ƒ2.—, Kropsla 11.60, Peen 5.607.10, Bloemkool le soort 11.60—14.30, 2e soort 5.90—9.30, uitschot ƒ4—4.60, Tomaten midd. ƒ5.50— 5.70, gr. ronden ƒ5.506.2e soort ƒ5.50, 3e soort 4.bonken ƒ44.10, Andijvie per 100 1—1.40, Spinazie per 4 K.G. 0.30 0.44, Postelein ƒ3.104.80, Snijboonen ƒ14—16.—Prei ƒ2.10—4.—, Selderie ƒ0.70 0.80, Tuinboonen 88.40, Appelen 5 10.Peren ƒ411.Pruimen ƒ46. Meloenen 0.060.24, Druiven 1213. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 29 AUGUSTUS. Valuta's (schriftelijke en tel. trans acties) New-York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlyn 7.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Hlsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.84—42.92. Zuerich 42.84—42.92. Bankpapier: New-York 1.86 1/2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.7644.94, Zuerich 42.8042.96.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3