KERKNIEUWS ■STADSNIEUWS DINSDAG 27 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonncny<ntoprt)«; voor Leiden II cent per week; 2.50 per kwartaal. BH onze agenten /O cent per woek; f 1.60 per kwartaal. Franco per poat 8.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 60 cent per plaatsing al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 8.40 uur. Zon op 6.44 uur. Maan op 1.17 uur Maandagnacht. Maan onder 5.12 uur Woensdagnamiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 28 Augustus v.m. 11.35 ux, 's nachts 12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. q Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG ZONSOPKOMST 6.44 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. -3II CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD II CD Vorderingen wegens geleden schade Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie deelt, in aansluiting op de bekendmakingen, reeds in de pers gepubliceerd door de ad viescommissie-vorderingen en door de commissie oorlogsschade (commissie van Leeuwen), het volgende mede: A. Rechtstreeks töt het afwikkelingsbu reau van het departement van defensie wende mén zich: 1. Terzake van vorderingen door Neder- landsche autoriteiten, gegrond op de in- kwartieringswet en op de zeeschepenvör- deringwet (voor zoover van het departe ment van defensie uitgegaan), zoomede ter zake van vorderingen door Fransche, En- gelsche of Belgische troepen; 2. Terzake van het naar het buitenland doen vertrekken of doen zinken van zee schepen op last van militaire autoriteiten; 3. Terzake van schade veroorzaakt door het onrechtmatig medenemen van goede ren door Nederlandsche militairen; 4. Terzake van schade, onrechtmatig toe gebracht aan personen, huizen en goede ren bij huiszoeking, etc. (evenwel met uit zondering van de schade, toegebracht aan de goederen van tijdens den oorlog geïn terneerd geweest zijnde personen); 5. Terzake van door Nederlandsche auto riteiten gevorderde, doch nadien als krijgs buit aan den bezettenden staat vervallen goederen; 6. Terzake van burgers, van wie per soonlijk diensten ten behoeve van de lands verdediging zijn gevorderd, (chauffeurs als anderszins) en die tijdens de bevolen dien sten zijn gesneuveld of gewond; 7. Terzake van schade, geleden tengevol ge van de toepassing van de wet op den staat van oorlog en van beleg, anders dan door wegruimingen en ingebruiknemingen; 8. Terzake van wegruimingen of vernie lingen door bondgenootschappelijke legers. B. De aandacht wordt er met nadruk op gevestigd, dat in het bovenstaande geener lei positieve toezegging kan worden gezien tot vergoeding van de geleden schade. Voor de onder A. genoemde aangelegen heden wende men zich uitsluitend s c h r i f- t e 1 ij k tot het afwikkelingsbureau van het departement van defensie le afdeeling; slechts voor spoedgevallen van per sonen buiten 's-Gravenhage woonachtig, mondeling Maandags, Woensdags en Vrij dags van 24 uur tot de le afdeeling van voornoemd departement, gebouw Petrolea, Benoordenhoutscheweg 7, 's-Gravenhage. SCHATKISTBILJETTEN GEPLAATST. 100 millioen a 31/2 pet. bij de banken. Naar verluidt, zou het Rijk kort geleden voor 100 millioen schatkistbiljetten bij de groote banken hebben ondergebracht. De plaatsing zou a pari zijn geschied. De ren tevoet zou 3 1/2 pet. bedragen en de loop tijd van de biljetten drie jaren. Begin September, naar men aanneemt op 2 Sep tember, moet ca. 60 millioen op de bil jetten worden gestort, het overige gedeel te op 1 October a.s. Niet alleen de grootte van het bedrag, VERDUISTEREN. Er blijkt nog steeds eenige verwarring te bestaan omtrent het tijdstip, waarop geen licht meer uit de huizen naar buiten mag uitstralen en op de wijze, waarop deze verduistering geschieden moet. Nog velen verkeeren in de meening, dat zij hun ramen pas een half uur na zons ondergang behoeven af te schermen. De verduisteringsbepaling is echter van kracht van het oogenblik van zonsonder gang tot dat van zonsopgang. Tusschen die beide tijdstippen mag dus geen licht uitstralen, en wel met dien verstande, dat ook het ontsnappen van licht door kieren niet toegestaan kan wor den. Wordt dit immers bij den een getole reerd, dan zou men een ander moeilijk te recht kunnen wijzen. Willekeur dient te worden tegengegaan, vandaar deze raad geving: Verduistert uw ramen goed en tijdig, en doet dat ook aan de achterzijde van uw woning. doch ook een verandering in de financie- ringspolitiek van het Rijk trekt de aan dacht. De laatste maanden waren immers groote bedragen aan schatkistpromessen, meestal „over de toonbank" geplaatst, wel ke promessen meestal een looptijd van drie a vier maanden hadden, doch thans heeft het Rijk schatkistbiljetten met een looptijd van drie jaren uitgegeven, waar door de schatkist zich voorloopig geen zor gen over vernieuwing behoeft te maken. Aan schatkistpromessen stond op 15 Augustus volgens den staat van 's Rijks Kas voor 597.6 millioen uit en aan schat kistbiljetten voor 78.9 millioen, welk be drag den laatsten tijd vrij stationnair was geweest. Dank zij de jongste emissie zal het Rijk zijn, niet onaanzienlijke, verplichtingen per 1 September gemakkelijker kunnen hono- reeren. Het plaatsen van langloopend schatkistpapier, zooals de onderhavige bil jetten, opent in elk geval perspectieven voor de financiering van de behoeften van het Rijk, waarvan de beteekenis zonder meer duidelijk is. VLUCHTELINGEN TE BREDA TERUG GEKEERD. Aan de „Tel." ontleenen we: Ontroerende tafereelen speelden zich gisterenavond of bij het gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te Breda bij de aankomst van zeven auto bussen en een verhuiswagen met totaal 160 Nederlandsche vluchtelingen, die na een verblijf van ruim drie maanden in het onbezette deel van Frankrijk, in het moe derland terugkeerden. Verscheidene honderden Bredanaars hadden zich reeds vroeg in den avond, naar aanleiding van een bericht, melden de, dat een groot aantal vluchtelingen gis termorgen om negen uur uit Parijs was vertrokken, verzameld in de Schorsmolen straat, waar de vluchtelingen plegen aan te komen. Onder de belangstellenden waren', met de leden der vluchtelingencommissie Bre da, ook aanwezig burgemeester B. W. T. van Slobbe en wethouder mr. E. L. H. M. van Mierloo, zulks speciaal ter verwelko ming van den Bredaschen wethouder J. N. Krone en den burgemeester van Put te, den heer v. d. Ven, met 37 van zijn gemeentenaren. Hoewel de vluchtelingen- karavaan reeds in den vooravond werd verwacht, duurde het tot ruim negen uur eer van den Nederlandschen grenspost te Wernhoutsburg het bericht kwam, dat de autobussen *met de vluchtelingen aan de grens waren aangekomen. Toen dit bericht aan de honderden wach tenden werd doorgegeven steeg de span ning ten top. De vraag immers: zijn onze vermiste familieleden bij de terugkeeren- renden of niet?, was overheerschend. Nauwelijks een kwartier na het bericht van de grens arriveerden inderdaad de autobussen. Familieleden en verwanten van de terugkeerenden barstten veelal in tranen uit en hetzelfde was het geval met de familieleden en verwanten van hen, die nog niet terugkeerden en op wier terug keer men zoo vurig had gehoopt. Onder de 160 Nederlanders bevonden zich wethouder Krone en negentien paters en fraters van de congregatie der Heilige Harten „De Ypelaar" te Ginneken. Vooral de familieleden van den heer Si mons te Breda waren zeer onder den in druk. Eersten Pinksterdag vertrok de heer j Simons met zijn echtgenoote en een elf maanden oude tweeling uit Breda om na een avontuurlijke vlucht te belanden op ongeveer twintig kilometer van Toulouse. 1 Nadat hij Woensdag j.l. met de door de j Duitsch-Nederlandsche missie naar Top- louse gezonden autobussen van daar was vertrokken, moest de heer Simons gister morgen één van de tweeling in een zieken huis te Parijs achtërlaten, omdat dit kind zoo ernstig aan ondervoeding leed, dat voor het leven moest worden gevreesd. De ervaringen van de terugkeerende vluchtelingen zijn overigens geheel ver schillend. Allen hebben veel ontberingen geleden. Eenerzijds is men buitengewoon tevreden over de medewerking der Fran sche autoriteiten, anderzijds zijn er tal van klachten. Over één ding is men het ech ter eens, dat zoowel de Nederlandsche con sul te Toulouse, de heer Van Dobben, als de Nederlandsche consul te Tours alles heeft gedaan om de vluchtelingen ter wille te zijn. Dat zulks niet altijd lukte, is volkomen begrijpelijk, daar te Toulouse met een bevolking van normaal 60.000 in woners op een gegeven moment niet min der dan 135.000 vluchtelingen verbleven. KONINKLIJK NEDERLANDSCH LANDBOUW-COMTTé. Onder voorzitterschap van den heer H. D. Louwes, Nieuw-Midhuizen te Ulrum, werd de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling te Utrecht gehouden. Ingevolge het besluit van de vorige ver gadering is met de confessioneele centrale landbouworganisaties van gedachten ge wisseld omtrent de tot standkoming van een algemeene landbouworganisatie in Ne derland. Het bleek echter niet mogelijk tot over eenstemming te komen. Als resultaat van de gevoerde besprekingen werd aan de vergadering een schema overgelegd, op grond, waarvan in de toekomst een nau were samenwerking tusschen de drie cen trale landbouworganisaties en verschillen de specifieke organisaties op landbouwge bied zou kunnen worden verwezenlijkt. De vergadering kon zich echter met dat sche ma niet vereenigen. Besloten werd de tusschen de drie cen trale landbouworganisaties bestaande sa menwerking in het belang van een vlotte afdoening van zaken voorhands te hand haven. VERMIJDING VAN HET KWELLEN VAN DIEREN BIJ HET SLACHTEN VAN VEE. De bepaling van de verordening van den Rijkscommissaris van 31 Juli j.l., houden- voorschriften ter vermijding van het kwellen van dieren bij het slachten van vee, dat warmbloedige dieren bij het slach ten, voordat het bloed begint te vloeien, moeten worden verdoofd, heeft een einde gemaakt aan het ritueele siachten in den tot dusver gebruikelijken vorm. Ten behoeve van degenen, die op grond van hun godsdienstige overtuiging het vleesch van op de gewone manier geslach te dieren niet wenschen te nuttigen, zijn gisteren te Amsterdam onder toezicht van den heer Reeser, directeur van het abat toir, en den heer van der Laan, directeur van het marktwezen, proeven genomen met een instrument tot electrische bedwel ming, waardoor men het ritueele slachten in overeenstemming dacht te brengen met de verordening van den Rijkscommissaris. Volgens het verslag van het A.N.P. is deze proefneming op een volledige misluk king uitgeloopen. We zullen den lezers de bijzonderheden besparen, zooals wij hun eveneens de beschrijving van de uitvoe ring van een doodvonnis door electrocutie plachten te onthouden. We volstaan met de vermelding, dat men er tot tweemaal toe niet in is kunnen slagen het tot slach ting voorbestemde rund op de beoogde wijze te bedwelmen. Het geheele gedoe wekte zoozeer de verontwaardiging van omstanders, dat er geprotesteerd werd bij den directeur van het marktwezen en bedreigingen geuit werden tegen het personeel, dat bij de proefneming betrokken was. De heer Ree ser gaf, volgens het verslag, volmondig toe, dat de proefneming mislukt was en dat hij nooit meer hoopte te zien, wat dien middag op het hoofdstedelijke abattoir den volke was getoond. Zoolang, zeide hij, geen absoluut doeltreffend apparaat is ge construeerd, dat onmiddellijk volmaakte bewusteloosheid tengevolge heeft, zal de proefneming zeker niet worden herhaald. Volgens den zegsman van het A.N.P. wordt echter in Assen wel op deze wijze geslacht en is bijv. j.l. Vrijdag nog een zending aldus geslacht vee per auto te Amsterdam aangevoerd. Naar het A.N.P. verder verneemt, heeft de Spohiavereeniging tot bescherming van dieren proces-verbaal van het gebeurde op het Amsterdamsche abattoir laten opma ken. LEERAREN RIJKSTUINBOUW- WINTERSCHOOL TE BOSKOOP. Bij beschikking van den secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het departe ment van Landbouw en Visscherij zijn voor het tijdvak van 1 September 1940 tot 1 September 1940 tot 1 September 1941, weder benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Boskoop,- G. Bleeker te Santpoort, W. C. van Gelderen te Rotterdam, B. J. D. Meeuse te 's-Gra venhage, W. L. Oithof te Leiden en A. Schuit te 's-Gravenhage. DE GEZAMENLIJKE CENTRALE STUDENTEN INLICHTINGEN BUREAUX Men schrijft ons: Wanneer na een spannende periode het einddiploma H.B.S. of gymnasium be haald is, denken velen er over te gaan studeeren. Maar dikwijls is de keus moei lijk, of zou de aanstaande student graag den duur, de kosten, en de mogelijkheden van een bepaalde studie willen weten, of inlichtingen wenschen omtrent het ver krijgen van een studiebeurs. Ouderejaars studenten, die vaak deze moeilijkheden zelf ondervonden, stichtten, om hun a.s. collega's te helpen, de centrale studenten bureaux, waar behalve studie- inlichtingen, ook bemiddeling bij het huren van kamers en andere hulp wordt ge geven. Daar dit werk als een vriendendienst ge daan wordt, is het in het algemeen gratis en behoeven alleen soms de kosten betaald te worden. Men aarzele niet gebruik te maken van deze instellingen. Hoe grooter het aantal bezoekers is, hoe effectiever de bureaux werken. Voor Leiden is het studenten in lichtingen bureau gevestigd: Morscch- singel 9, tel. 25209. Geopend: Augustus en September, Dinsdags, Woensdags en Don derdags van 1112 en van 13.3016 uur. Na 3 September gevestigd: Hoogewoerd 14. DE NEDERLANDSCHE KINDEREN IN DE OSTMARK. De regeling, welke is getroffen ten aan zien van het zenden van liefdegavenpak- ketten aan Nederlandsche kinderen in de Ostmark, alsmede ten aanzien van corres pondentie met deze kinderen zeer on langs werd deze regeling nog uitvoerig ge publiceerd wordt nog niet in alle op zichten nageleefd. Van bevoegde zijde wordt daarom nog eens met nadruk er op gewezen, dat hoewel het zenden van bedoelde pakketten feitelijk overbodig is het is toegestaan eenmaal in de veer tien dagen een pakket te sturen. Het ge wicht van dit pakket mag maximaal een pond zijn. In de toekomst zal aan de getroffen re geling streng de hand worden gehouden. Mochten de moeilijkheden die zich thans nog in grooten getale voordoen, voortdu ren, dan zal moeten worden besloten de zending van dergelijke pakketten heele- maal stop te zetten. Ten aanzien van het briefverkeer tus schen ouders en kinderen wordt er op ge wezen, dat men zich niet ongerust behoeft te maken, indien een kind geruimen tijd niets van zich heeft laten hooren. Eerst wanneer de ouders gedurende een periode van drie weken geen bericht hebben ont vangen, kunnen zij zich met de betreffen de instanties in verbinding stellen. Prac- tisch zal een bericht nimmer zoo lang uit blijven. Zou een kind ziek worden, dan ontvangen de ouders onmiddellijk be richt. „BEOEFENING DER WETENSCHAP ONDER DE KATHOLIEKEN". Zaterdag 24 en Zondag 25 Aug. verga derde „De vereeniging tot het bevorderen van de beoefening der wetenschap onder de Katholieken in Nederland" te 's-Gra venhage. De Zaterdag was gewijd aan de bijeen komst der verschillende afdeelingen. Zondagavond werd in het Kurhaus te Scheveningen de algemeene vergadering gehouden. Prof. dr. W. Keesom. hield een rede over „kernsplitsing". Prof. Keesom besloot zijn rede aldus: Men kan wel voorzeggen, dat de menscb, gedreven door den hem ingelegden drang tot weten, zal voortgaan te trachten aan de natuur haar geheimen te ontworstelen. Laten we hopen, zoo eindigde spreker, dat toch uiteindelijk het voortgaan der weten schap zal leiden tot een groeiend gevoel van dankbaarheid voor de schoonheid van de ons gegeven schepping, gepaard met een wassend besef, dat, al laat de Schepper het dan ook toe, het toch zeker niet zijn bedoeling kan zijn, dat de mensch die schoonheid gebruikt tot onheil van zijn medemensch. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het hoofdbestuur op het initiatief van den penningmeester, jhr. mr. P. van Meeti- wen, had besloten een „Struycken"-prijs in te stellen. Ingaande met het jaar 1941 zal telken jare aan een der afdeelingen, de rechtskundige, de geneeskundige enz., zulks bij toerbeurt, een bedrag van 300 ter be schikking worden gesteld om toe te kennen aan den katholieken Nederlander, die in de vier laatste jaren het beste wetenschap pelijke tijdschrift-artikel of soortgelijk ge schrift heeft gepubliceerd. Hierna hield prof. dr. M. J. H. Cobben- hagen uit Tilburg een rede getiteld: „Over nieuwere opvattingen in de theoretische economie". De letterkundige afdeeling van de ver eeniging tot het bevorderen van de beoe fening der wetenschap onder de katholie ken in Nederland hield Zaterdag een ver gadering in het Kurhaus te Scheveningen onder leiding van haar voorzitter, dr. B. H. van 't Hooft. Als eerste spreker trad dr. L. de Jonge, S.J. op met het onderwerp: „Jan Philip Roothaan S.J. en de kerkelijke wetenschap van zijn tijd". Deze belangrijke voordracht werd door een .geanimeerde gedachtenwisseling ge-" volgd. De tweede spreekbeurt werd vervuld door prof. dr. J. D. M. Cornelissen, die sprak over „Marnix en den tuinbouw". Ook deze boeiende voordracht vond groote waardeering bij het gehoor. HET CENAKEL TE SOESTERBERG Zaterdag j.l. is het nieuwe Cenakel der Slotzusters, Dienaressen van den H. Geest van de Eeuwigdurende Aanbidding door den H. E. H. Deken Sandkuyl van Amers foort, ingewijd. Daarna had de eerste H. Mis plaats, gecelebreerd door den H. E. H. Deken, daarbij geassisteerd door den Z. E. P. P. van Baal, S.V.D., Rector van het Mis siehuis „St. Jan" en door den Z. E. P. M. van Es, S.V.D. De tijdsomstandigheden geboden grooten eenvoud bij deze plechtigheid, maar de in druk van haar bijzondere beteekenis, werd daardoor niet weggenomen. De Slotzusters, die zich 13 jaar moesten behelpen met de bekrompen ruimte van een oud heerenhuis, kregen hiermede een stemmig klooster, en een fraaie kapel, waar zij nu haar eeuwig durende aanbidding en liturgisch koorgebed op waardige wijze kunnen voortzetten. In dit passend slotklooster zullen zij van nu af voor de troon van Jesus Eucharisticus bidden voor de groote intenties haar door den Stichter, den Dienaar Gods, Pater Ar nold Janssen," S.V.D. gegeven: de heiliging van de priesters en de bekeering der heide nen. En in haar dankbare gebeden zullen de zusters zeker ook niet vergeten de edel- Gemeentel. Aankondigingen VLAGGEN, ENZ. OP GEDENKDAGEN De Burgemeester van Leiden herinnert er de ingezetenen aan, dat van Duitsohe zijde elk demonstratief optreden tijdens gedenkdagen van leden van het Huis van Oranje met de grootste strengheid zal wor den vervolgd en dat het dragen van in signes, bloemen, strikjes of andere voor werpen, waardoor men zijn gezindheid voor het Huis van Oranje tot uitdrukking brengt, door de Duitsohe autoriteiten niet wordt geduld, zoomin als het uitsteken of het aanbrengen van andere versieringen aan gebouwen ter eere van een lid van het Huis van Oranje. Hetzelfde geldt voor alle an dere handelingen, welke de strekking heb ben zijn aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje te betuigen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 27 Augustus 1940. 4376 ONDERZOEK NAAR HET VERBRUIK VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Na morgen, Woensdag 28 Augustus 12 uur 's middags, kunnen geen aanvraagfor mulieren voor vaste brandstoffen meer worden aangenomen. Biljetten, die na dit tijdstip nog per post b.v. binnenkomen, zullen worden terzijde gelegd. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 27 Augustus 1940. 4376 moedige weldoeners, met wier hulp zij klooster en kapel tot stand konden bren gen. Het nieuwe Cenakel, sober doch stijlvol ontworden door architect Fransen, "vfrerd tot volle tevredenheid der zusters uitge voerd door de Fa. van Keulen te Amers foort. WAARSCHUWING Voor alle vreemdelingen, die zich nog niet meldden. In verband met het feit, dat alle vreemde lingen (dit zijn dus allen, die niet de Neder landsche nationaliteit bezitten), die te Lei den wonen of aldaar verblijven, zich vóór 31 Augustus 1940 ingevolge de d.d. 16 Aug. 1940 gedane vordering, aan het Hooflbureau van Politie, afd. Vreemdelingendienst, Zon neveldstraat 10 te Leiden, moeten melden, vestigt de Commissaris van Politie er de aandacht van belanghebbenden op, dat ieder, bij twijfel of hij de Nederlandsche nationaliteit bezit, zich ervan kan overtui gen of hij Nederlander is dan wel vreemde ling, door de Distributie-Stamkaart te raad plegen. Indien op deze Stamkaart als natio naliteit is aangegeven: vreemdeling, moet hij (zij) zich dus tusschen 9 en 12; 2 en 4 .of 7 en 9 uur aan genoemd bureau aanmel den onder overlegging van identiteitspa pieren als paspoort, trouwboekje, geboorte bewijs enz. Onverminderd de andere maat regelen, welke genomen kunnen worden, is op niet-nakoming van deze verplichting een hechtenisstraf van twee maanden of een geldboete van duizend gulden gesteld. Er wordt aan herinnerd, dat de navolgen de vreemdelingen zich niet behoeven te melden: 1. Arische Duitschers; 2. Belgen, Franschen, Engelschen en Po len, die zich reeds na 28 Mei 1940 bij de po litie hebben gemeld; 3. Niet-Arische vreemdelingen, die zich na 1 Januari 1933 in Nederland hebben ge vestigd. UITBREIDING DER BRIGADE DER RIJKSVELDWACHT Met ingang van 30 Augustus a.s. zal de Brigade van de Rijksveldwacht alhier, com mandant majoor C. Bron, met drie Rijks veldwachters uitgebreid worden. In dit ver band zijn door den Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het departement van Justitie de heeren C. van Dijk, J. van der Dool en J. van der Graaf, benoemd tot Rijksveldwachter alhier. R.K. ALMA MATER KOOR Hiermede wordt den leden bekend ge maakt, dat de° repetities wederom aanvangen op morgen, Woensdagavond, te 8 uur pre cies in het St. Antonjus Clubhuis, Mare. In verband met het a.s. concours op 22 Sep tember te Haarlem is aller opkomst drin gend gewenscht. Tevens gelegenheid tot aanmelding van nieuwe leden. Handelsregister K. v. IC. Wijziging. 7043. N.V. Exploitatie Maatschappij „Labora", Noordwijk aan Zee, Quarles van Uffordstraat 69. Het kantoor adres der N.V. is verplaatst naar Beverwijk, Velserweg 16. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen en de Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij zijn ver hinderd morgen spreekuur te houden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2