Priesterjubilea op 115 Augustus Wilt U tets weten? WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 PASTOOR C. J. THOLENAAR PRAESES W. DE JONGH PASTOOR J. F. LIPS PASTOOR P. J. DE ROOS Wassenaar (St. Willibrord) die zijn 60-jarig priesterfeest viert. Warmond wiens zilveren feest op 9 October wordt gevierd. Hoogmack die zijn zilveren priesterfeest viert. Voorschoten die zijn zilveren priesterfeest viert. Behalve van deze jubileerende priesters in de omgeving wordt morgen het 40-jarig feest gevierd o.a. van den zeereerw. heer M. J. J. Kammers, pastoor te Leidschendam, van wien wij geen photo konden erlangen, de oud-pastoor van Bodegra ven. de zeereerw. heer F. A. Keet herdenkt zijn gouden pries terschap, de emeritus-pastoor van Zoeterwoude (H. R.), de zeereerw. heer I. J. M. Meyer viert zijn 40-jarig jubileum, evenals de emeritus-pastoor van Noorden, de zeereerw. heer W. Borsboom. Vraag mej. D. te L. inzake recht op vacantie na opzegging van dienstbetrek king. Antwoord: U kunt gedurende den opzegtermijn nog aanspraak maken op uw recht op vacantie. Vraag C. F. D. te L. inzake belasting aanslag van een kind, dat moet bijdragen in de onderhoudkosten van ouders. Antwoord: Uw dochter kan de bij drage in het onderhoud aftrekken van haar inkomsten. Haar aanslag zal dan ongetwij feld verminderd moeten worden. Laat zij zich wenden tot den inspecteur der dir. belastingen. Vraag W. v. D. te N. inzake opzegging van hypotheek. Antwoord: Indien u met opzegging bedreigd wordt, kunt u zich met een ver zoekschrift wenden tot den kantonrechter. Wellicht kunt u eerst eens met den notaris gaan praten. Vraag: 1. Hoe laat vertrekt de boot op Zaterdagmorgen van Amsterdam naar de Lemmer? Wanneer aankomst? 2. Waar is de aanlegplaats in Amsterdam? 3. Welke is de kortste weg per fiets van de Lem mer naar Donkerbroek en hoeveel K.M.? Antwoord: 1. A.s. Zaterdag nog 7 uur en daarna alleen 9.15 en 15 uur. Aan komst resp. 2 uur, 14.15 en 21 uur. 2. De Ruyterkade, tegenover achteruitgang Cen traal Station. 3. Lemmer, Echten, St. Jans- ga, Heerenveen, Oldehorne, Gorredijk, Donkerbroek. Pl.m. 50 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Lisse naar Valthermond in Drente en hoeveel K.M.? Antwoord: Lisse, Nieuw Vennep, Uithoorn, Hilversum, Soest .Amersfoort, Nijkerk, Putten, Harderwijk, Nunspeet, Elburg, Oldebroek, Zwolle, Lichtmis, Rouveen, Staphorst, Meppel, Hoogeveen, Zwinderen, Zwello, Wierdinge, Valther mond. Pl.m. 230 K.M. Vraag: 1. Is er, nu de lijndienst Hol landZweden weer heropend is, gelegen heid in Zweden te arbeiden? 2. Kan een Hollandsche firma nu weer reizigers naar Zweden zenden? 3. Is er thans tusschen deze landen een geregelde postverbinding, of is deze spoedig'te verwachten? 4. Waar bevindt zich de Zweedsche ambasasde in Holland? Antwoord: 1. Het is onjuist, dat er zou zijn (U bedoelt natuurlijk per K.L.M.). 2. Neen, niet per K.L.M. 3. Er is wel een weer een geregelde lijndienst op Zweden postverbinding, maar deze gaat via Duitschland en is aan vertraging onder hevig. 4. Ambassades zijn er niet meer in ons land. Wel consulaten. Het consulaat van Zweden is gevestigd: Wijnhaven 121, Rotterdam. Vraag: Welke is de kortste weg van Oegstgeest naar Nijmegen, hoeveel K.M. en hoeveel K.M. over Arnhem naar Nijme gen? Antwoord: Oegstgeest, Leiden, Al phen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, De Bildt, Zeist, Driebergen, Leersum, Ameron- gen, Tiel, IJzendoorn, Andelst, Slijk Ewijk, Nijmegen. 135 K.M. Over Arnhem dezelf- Katholiek Comité van actie „Voor God" Bij God is mijn heil en mijneer, God is mijn sterkte en mijn stut. Blijf altijd op God vertrouwen, mijn volk, Stort uw hart voor Hem uit: onze toevlucht is God! (Ps. 61) de weg tot Amerongen, daarna Eist, Ren- kum, Oosterbeek, Arnhem. Vraag: 1. Wanneer en hoe laat zijn de passiespelen in Tegelen? 2. Wat is de kort ste weg van Leiden naar Tegelen per fiets? 3. Waar moet men overvaren en wat zijn de kosten daarvan? 4. Is er een ge schikte jeugdherberg op tweederden van de afstand LeidenTegelen? 5. Wat zijn de kosten voor het bijwonen van de Passie spelen? Antwoord: 1. Zondagen 4 Augustus tot en met 23 September des middags om 12 uur. 2. Leiden, Alphen'a. d. Rijn, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Dphemert, 's Hertogenbosch, Vechel, Erp, Gemert, Venraay, Venlo, Te gelen. 3. Culemborg 3 cent per persoon. 4. Wend u daarvoor tot het Centraal Secre tariaat der Kath. Vacantie-huizencentrale, Lange Putstraat 44, Den Bosch. 5. De toegangsprijs is ons niet bekend. Vraag: 1. Kunt u mededeelen de mooi ste weg van Oegstgeest naar Groesbeek? Hoeveel K.M.? 2. Vervolgens van Groes beek de meest natuurschoone weg naar Oirschot? Hoeveel K.M.? 3. Van Oirschot naar Breda? Hoeveel K.M.? 4. En van Breda terug via Rotterdam naar Oegst geest? Hoeveel K.M.? Antwoord: 1. Oegstgeest, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Driebergen, Amerongen, Renkum, Arnhem, Nijmegen, Groesbeek, pl.m. 140 K.M. 2. Groesbeek, Mook, Grave, Zeeland, Uden, Vechel, St, Oedenrode, Best, Oirschot, pl.m. 65 K.M. 3. Oirschot, Moergestel, Tilburg, Breda, 41 K.M. 4. Breda, Terheide, Moerdijk, Wil lemsdorp, Dordrecht, Zwijndrecht, Rijs- oord, Rotterdam, Delft, Den Haag, Leiden, Oegstgeest, 95 K.M. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of het weekblad „De Sportillustratie, het orgaan van 'de R.K. Sportbonden, blijft bestaan en of eventueele advertentie-contractjes nog voor de toekomst bindend zijn, daar mijn inziens het nut hiervan vervalt? Antwoord: Voor zoover ons bekend blijft dit blad bestaan en dan blijven na tuurlijk advertentiecontracten bindend. Dat risico zit nu eenmaal aan ieder con tract vast. In de kassen van de Proeftuin van het Zuid Hollandsch Glasdistrict te Naaldwijk worden vele bijzondere groente- en fruitsoorten gekweekt De aubergines groeien voorspoedig (Foto Pax-Holland) In de Ostmark. - De leiders van het. Nederlandsch kindertransport naar de Ober Donau. Links de burgemeester van Braunau, rechts de heer Scholtz (Foto Pax-Holland) In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Engelsche bommenwerpers eenige woonwijken van Amsterdam bestookt Een woonhuis aan de Da Costakade, dat vernield werd (Foto Pax-Holland) Aan de Köningssee. In het prachtig natuurschoon van de Ostmark, waar de Nederlandsche jeugd van een onbezorgde vacantie geniet, brachten verschillende leidsters en leiders een bezoek aan het beroemde meer (Foto Pax-Holland) der gesprongen Seine-brug, om de scheepvaart ter plaatse weer mogelijk te maken (Foto Weltbild)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8