RIJNSTREEK Honden- en Kattenbrnnd Onder een brug bekneld Paardenvleesch en Rundvleesch OMGEVING WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1940 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 (alleen op bon) verkrijgbaar, (20 ct. p. pond) Drogisterij J. VRIJENHOEK HAARLEMMERSTRAAT 119 4227 het water. En toen het haakje boven kwam bleek, dat er geen deegje aan de haak bevestigd was. Het vriendelijke oude heertje had toen een fout gemaakt, door thans zeer on vriendelijk op te merken: „Zoo ken je wel tot de volgende week blijven zitten zonder „leven" te krijgen". „As je nou niet weg gaat, dan sla ik jou aan de haak", stoof de visscher op. „Tut, tut", zei het oude heertje strijd lustig, „daar zijn er twee voor noodig". En dat was zijn tweede fout, aangezien hij vergat, dat de kantoorbediende een sla gersfiguur had. Het oude heertje voelde zich plotseling bij zijn overhemd gegrepen en gelijk een natte poedel dooreengeschud. Nadat hij aldus geschud was, kreeg hij eenige mep pen op zijn gelaat en tenslotte een duw, die hem eenige meters verder deed be landen. H1LLEGOM Jongen op slag gedood Gistermorgen is op een zandschuit in de Ringvaart onder deze gemeente een droevig ongeluk gebeurd, waarbij de 11-jarige J. Brouwer het leven verloor. Omstreeks elf uur voer een leege zandschuit, door den arbeider Brou wer van den gemeentedienst te Hil- legom voortgeduwd, in de Ringvaart. Een 11-jarige zoon van den arbeider, die in de vacantie met zijn vader mee mocht varen, stond aan het roer. Bij het naderen van de brug aan de Meer- laan riep de vader zijn zoontje toe, dat hij bij het doorvaren onder de brug op zijn rug moest gaan liggen. Het knaap je zocht daartoe direct een plaatsje op het achterdek van de schuit. Toen deze onder de brug kwam, ont dekte de vader tot zijn ontzetting, dat zijn zoon, doordat onder de brug de kap van de roef van de boot in aanra king was gekomen met het brugdek, het hoofd was verpletterd. Hij riep direct de hulp in van dokter Van Straaten en enkele leden van de E.H.B.O., die spoedig ter plaatse waren. De jongen bleek evenwel reeds te zyn overleden. Geboren: d. van N. J. Wijngaarden- van der Starre z. van G. de Rooy Dannijs d. van M. E. Philippi—van der Laan z. van N. KooyVermeulen z. van E. M. M. Gogoll—Fritsche z. van P. Th. M. van Schievan Santen d. van J. P. Buckensvan der Linden d. van A. J. WiedijkRovers Ondertrouwd: N. J. Zimmerman en M. Duijs S. der Nederlanden en A. G. Goedendorp Getrouwd: Th. H. Beentjes en H. M. van de Water G. Buwalda en J. Pruijsers J. Hilliger en A. Douma. HAARLEMMERMEER Geboren: Lijntje Wijnanda, dochter pan P. van Muijden en A. Beets Cecilia, dochter van J. de Hartog en C. A. Tas Evelyn Maria, dochter van B. A. Bax en T. Hazenberg Harrie Pieter, zoon van H. S. Doolaard en E. T. Geis Hendrik Jaco bus, zoon ven Ch. van der Weele en W. Kroezen Adriaan Dirk, zoon van J. Klein en A. C. Cuiper Johanna Maria, dochter van J. Trompert en S. .Duivenvoorden Gerria, zoon van P. van der Luit en L. Speelman Johannes Henricus, zoon van H. P. Munsterman en M. C. Verdegaal Johanna, dochter van I. L. van Eenennaam er. M. S. van der Maden Adriaan, zoon van J. G. Blonk en C. Breure levenlooze dochter van F. K. Van der Lip en T. M. Tates. Ondertrouwd: Gerhard H. M. Grei- r.er, 30 jaar en Maria Eduarda Hendrika Post, 26 jaar Johannes Jan Heeren, 22 jaar en Hendrika Gerritje Werkhoven, 19 jaar Adrianus Gerardus van Elk, 26 jaar 4en Elisabeth Maria Smit, 25 jaar Jaco bus Petrus van der Wal, 26 jaar en Alida Petronella Meegdes, 24 jaar. Getrouwd: Leender Poortvliet, 26 jaar en Gerrigje van Veelen, 20 jaar Ma- ciel Willem Verschoor, 42 jaar en Tietje Lei, 32 jaar Joost Gijzenberg, 27 jaar en Arijaantje de With, 20 jaar. O v e r le de n Willem Aal 30 j., echtg. van K. Brons voort (wonende te Amster dam) Neeltje Noordam, 73 jaar, wed. van C. Biesheuvel. KATWIJK AAN DEN RIJN De nieuwe weg. Met het maken van den tunnel voor den grooten verkeersweg Den HaagHaarlem bij den Nieuwen DuinwegCallaowegZeeweg wordt thans begonnen, waaruit is op te maken, dat deze werkzaamheden, alhoewel eenige storing ondervonden is, normaal zullen doorgaan. Hier, bij het maken van dezen tunnel, wacht een groot werk. De kantoorbediende had zijn vischge- reedschap bijeen gegaard en was even rijk aan visch vertrokken als hij gekomen was. Maar onbewust had hij toch iets meer mee naar huis genomen, ni. een toekom stige dagvaarding wegens mishandeling. Deze werd voor den Politierechter be handeld en de verdachte bekende volmon dig zijn absoluut verkeerd optreden. Hij was gaan visschen, omdat hij thuis ruzie had gehad, en dat humeur was er niet be ter op geworden, toen hij niet alleen gela ten werd. Het oude heertje vond het jammer, dat alles zoo geloopen was. Als hij geweten had, dat de visscher uit zijn humeur was geweest, dan was hij gerust wel doorge- loopen en had niets gezegd, want, zoo ging hü verder, „ik weet wat het is om thuis ruzie te hebben". Was de toon tusschen den visscher en het oude heertje al verzoenend, de Officier vond, dat het onbehoorlijk is geweest, om als een flinke kerel een oude man te slaan en duwen. De eisch werd dan ook een gevangenisstraf van veertien dagen. De Politierechter wilde verdachte nog een kans geven en veroordeelde hem, met een ernstige waarschuwing om voortaan met zulk een humeur niet te gaan vis schen, tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. LEIDSCHENDAM Geboren: Jacobus Joannes z. van J. Kappetein en E. A. Olijerhoek Gerar dus Mattheus Franciscus z. van G. M. Pie- terse en J. Bolleboom. Ondertrouwd: W. Th. G. Struijk en E. A. Grossat L. P. Waaijer en P. J. M. Caspers. Gehuwd: K. J. M. Storimans en C. M. Beukers H. C. v. Houten en A. Th. M. Lelieveld. Overleden: M. A. de Heij, echtg. van C. Kortekaas. OEGSTGEEST Het eerste geval van huuropflrijving. Tegen een huiseigenaar is procesverbaal opgemaakt wegens verhooging van de huurprijs, waarmede de huurder geen ge noegen heeft genomen. Moge dit eerste ter kennis gebrachte geval een waarschuwing zijn voor huiseigenaren die bij e.v. ver hooging onverbiddelijk zullen worden ver volgd. Concert. Omstreeks 4 uur is gister middag de Duitsche Marinekapel uit Den Haag hier overgekomen en heeft een con cert gegeven in het plantsoen van het Wilhelminapark. Een groote menigte be langstellenden heeft voor de prachtige muziek met een krachtig applaus dank be tuigd. Het concert werd bijgewoond door wethouder van Egmond en den heer de Visser gem. secretaris. Personalia! Wegens diefstal van een ry wielbelastingplaatje is tegen zekeren P. A. uit Leiden procesverbaal opgemaakt. Gevestigd: W. Kraan van Maartens dijk A. van Alphen van Wassenaar T. A. Gunning geb. Pijnacker van Amster dam J. R. de Josselin de Jong van Deventer A. L Cornelis van Arnhem L. E. Bos van Katwijk B. Kenter van Wedde G. H. Rah van Driebergen M. van der Bent van Warmond A. van Zuilen van Katwijk J. P. Rhijnsburger van Katwijk G. J. Goekoop van Wasse naar P. Brouwer van Den Haag M. M. Truijers van Leiderdorp A. Profijt van Rotterdam E. H. Strumphler van Wageningen A. Visser van Leiden A. F. van den Oord van Leiden M. Toon der van Wassenaar K. Volker van Den Haag B. C. J. van Tuijl van Ossendrecht L. Twiss van Leiden A. van der Meij van Leiden J. van der Meij van Leiden T. van Julsingha van Amsterdam M. Weening van Smallingerland J. F. W. Stein van Leeuwarden H. M. C. Zevenhoven van Leiden C. C. van der Plas van Amsterdam G. J. van der Sluis van Rotterdam C. M. E. van Zelm van Eldik van Rotterdam D. C. Mulder en gez. van Rotterdam A. van der Sar van Alkemade M. G. Gorree van Alphen aan den Rijn A. N. Ballego en gez. van Leiden M. S. Cool geb. Mooy van Hilver sum J. Overbeek van Wageningen D. van der Wal van Groningen. Vertrokken: L. B. Heizen naar Warmond J. A. van der Burgh naar Pijnacker M. Griffioen naar Leiden M. Koster naar Velsen E. G. Middel naar Apeldoorn H. Visser naar Rotter dam D. Mar ij t geb. Fillippo naar Leiden J. M. Diephout geb. Uittenbogaard naar Benthuizen J. van der Endt naar Molen buurt J. M. Calisch geb. v'. Hees naar Bergen G. C. van Leeuwen naar Voor schotenJ. Engelbarts naar Stadskanaal L. Schoen naar Overveen M. Taal naar Amsterdam J. G. Sparrius geb. Woudstra naar Voorschoten G. A. Wal ler en gez. naar Hillegersberg C. van Klaveren naar Steen wijk J. H. Wouter loot naar Velsen S. Strumphler naar Eibergen H. Keij en vr. naar Leiden L. Velthuijzen naar Leiden J. Hausohild geb. v. d. Velde en gez. naar Wassenaar C. A. Bontje naar Voorburg G. P. Th. Lukaasen naar Voorhout A. G. van Lunsen en gez. naar Leiden H. van Leeuwen naar Leiden P. Breedijk naar Den Haag T. Versteg geb. Voogt naar Leiden P. Kamstra naar Valkenburg J. Swaak naar Leiden G. van Driel naar Drieb. Rijssenburg A. Alberts naar Gro ningen J. A. Bunning geb. Beukhof naar Den Haag W. van der Zwan naar Den Haag J. A. van der Laan naar de Bilt (U) N. van Grol naar Bodegraven P. Spaanderman naar Noordwijk W M. Rijnberg en gez. naar Geldermalsen L. H. van der Meer naar Rijnsburg H. Broek en gez. naar Leiden W. Versteeg naar Leiden H. A. de Bruin naar Haas trecht P. Helmus naar Leiden J. Baron van Hogendorp naar Leiden. Personalia. Voor het examen hoofd akte B. slaagde de heer P. Smit WASSENAAR Handelsavondschool van de Hanze In een der lokalen van de R.K. Jongens school aan de v. Heeckerenstraat had gis teravond de sluiting plaats van den cursus der Hanze-HandelsavondschooL De heer J. S. M. Wubben, voorzitter van het bestuur der school, herdacht, terwijl allen zich van hun zetels verhieven, m piëteitvolle woorden het overlijden van een der leeraren der school, den heer M. C. Kors. In de daardoor ontstane vacature, alsmede in die welke is ontstaan door het bedanken als leeraar door den heer van Dumen, wegens diens verkiezing tot lid van den gemeenteraad, is voorzien door de be noeming van de heeren J. H. Koster en B. F. Grün. De leerares voor machine- schrijven mej. v. Haasteren, is vervangen door mej. A. P. Pieterse. Spr. uitte ten aanzien van de nieuwbenoemden de beste wenschen. Spr. gewaagde voorts van den goeden geest in den cursus alsmede van het feit, dat van de 24 die opgingen voor het Middenstandsdiploma, er 22 zijn geslaagd. Het steeds groeiend aantal leerlingen be reikte bijna de 100. Na gememoreerd te hebben, dat deze school een door het Rijk erkende is, waartoe iedereen als' leerling kan toetreden, dankte spr. den directeur, de leeraren en de leerares voor de betoon de toewijding. Hy dankte de leerlingen voor hun gedrag en trouwe opkomst en hoopte, dat het slagen geen eindpaal, maar een mijlpaal zou zijn. De heer Buschke, directeur der school, bracht hierna zijn jaarverslag uit, waar aan wij ontleenen, dat de cursus op 2 October is begonnen met ruim 90leerlin gen. Het verslag vermeldde de mutaties in het leerarenkorps, terwijl ook daarin eer biedige hulde werd gebracht aan de na gedachtenis van den heer Kors. Het ge middeld aantal geslaagden voor het te den Haag afgenomen Middenstandsdiploma bedraagt 64 Voor onze school is dat voor het spoedexamen 100 en voor de overige 91 Op vaak humoristische wijze laat spr. diverse gebeurtenissen de revue passeeren, waarna door hem de uitreiking der diploma's geschiedde, als volgt: Duit sche Handelscorrespondentie: Th. C. Knij- nenburg. Engelsche Handelscorresponden tie: mej. J. Thedinga, B. H. T. Brouwer, M. W. Remmerswaal en Th. J. M. v. d. Velde. Machineschrijven: mevr. A. P. A. Wubben-v. d. Velde, W. J. van Egmond, A. L. Ruijgrok en H. I. Duivenvoorden. De behaalde Middenstandsdiploma's waren reeds terstond na het examen uitge reikt. Na een dankwoord van den heer Wubben tot den heer Buschke, bood mevr. Wubben- v. d. Velde namens de geslaagden bloemen aan aan mej. Pieterse. De heer Duiven voorden dankte namens de geslaagden voor het Middenstandsdiploma en bood den heer Buschke en vervolgens de leeraren een kistje sigaren aan. De heer Wubben feliciteert met de aan geboden attenties, waaruit de geest der leerlingen zich op treffende wijze mani festeert. Spr. hoopt, dat de leerlingen pro pagandisten zullen blijven voor de school, Hierna sluiting. „Tuinbouw en Plantkunde" In het Wapen van Leiden hield de afd. Wassenaar van genoemde Maatschappij haar maande- lijksche ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer P. Zegwaard. Mede- deeling werd voorts gedaan, dat bij de middagexcursie op 22 Augustus a.s. naar den Proeftuin van het Z.H. Glasdistrict ook toestemming is verkregen tot een be zoek aan de kweekerijen van de firma N.V. Jos. Klinkenbergh te Loosduinen. Tot juryleden om het ingezondene voor de prijsvragen en voor het puntenstelsel te keuren werden door den voorzitter be noemd de heeren J. van Vugt, D. van Bar- neveld en W. C. van Zetten. Door den heer P. Kelderman, die met zijn opstel over cyclamencultuur den eer sten prijs had verworven, werd dit be kroonde opstel voorgelezen. Met een luid applaus werd de opsteller door de aanwe zigen voor het practische opstel beloond. Na de pauze werd verslag uitgebracht van de gehouden keuring als volgt: voor 6 knolbegonia's 3de prijs de heer W. van Dijk; voor prijsvraag, 10 soorten afgesne den eenjarige zaadbloemen van ieder hoog stens 10 stuks, le prijs W. M. van Tol, 2de prijs G. Verlind. Voor het puntenstelsel werden aan twee groepen van het landgoed de Vrije Bliek ieder 10 punten toegekend. De uitslag van de op de vorige vergadering gehouden nomenclatuur was als volgt: H. Schipper 9.5 punt, Van Dort 9 1/4 punt en H. Kooijman 8 punten. Van de vijf door het hoofdbestuur naar voren gebrachte candidaten voor het ge noemd bestuur zullen door de afdeeling Wassenaar worden gesteund die van den heer P. H. J. G. Reyers te Bussum, vak man, en van den heer D. Th. Ruys alhier, liefhebber. Nadat allen waren opgewekt alsnog deel te nemen aan de excursie op 22 Augustus a.s. volgde sluiting. bij T. VAN BOHEMEN Janvossensteeg 47 Alleen eerste kwalitfit. 4m ALPHEN AAN DEN RIJN Raadsvergadering. Naar wij verne men zal de eerstvolgende openbare bijeen komst van den Raad dezer gemeente plaats hebben op Maandag 26 Augustus, des avonds te 7 uur. Verhuring winkelpand. Op 15 Octto- ber a-s. loopt af het huurcontract, aange gaan met Van Heuzen's Lingeriehuis N.V., gevestigd te Utrecht, betreffende het win kelpand met bovenwoning Van Mander- sloostraat 1, alhier. De huurster heeft ons medegedeeld het pand na 15 October 1940 opnieuw te willen huren, tegen den ook thans geldenden huurprijs van 950.per jaar, evenwel zonder zich voor een een'gszins lange pe riode te binden. Zij wenscht een contract waarbij ieder der partijen het re-cht heeft de verhuur en huur te beëindigen, met in achtneming van een opzeggingstermijn van twee maanden. B. en W. stellen voor hier op in te gaan. Gevestigd: Trijntje Chr. Kramer van 's Gravenhage Kinderen Steenbergen van Schiedam Marinus Huisman van Rotterdam Aaltje van Holland van Hil versum Jantine A. de Ridder van Don Haag Petronella C. Vrisekoop van Bo degraven Frederika C. Noordenbos van Den Haag Cornelis van Arkel van Den Haag Johannes S. de Jong en gezin van Den Helder Anna H. Chr. van Straaten en kind van Leiden Cornelis van der Bijl van Beverwijk Klaas Schoonder- woerd van Hazerswoude. Vertrokken: Aaltje Dingemans naar Rotterdam Reinder Posthuma naar Den Haag Sija Huitkar, naar Fijnaart D 57 Idaan Nijeboer naar Deventer. BODEGRAVEN DE ST. VINCENTIUSVEREENIGING IN HET ZILVER. Op 8 November 1915 werd op initiatief van dein heer H. Haring in Bodegraven eri Zwammerdam de conferentie „St. Willi- brordus" opgericht. De heeren A. de Vos, J. Hoeks en J. Regtvoort hebben het ge luk gehad gedurende vijf en twintig jaar lid te mogen zijn. Gemiddeld waren er twaalf lieden, doch momenteel is het leden aantal zestien, die iederen Woensdag avond vergaderen. De secretaris zeide ons nnog, dat er voorheen immer oudere per sonen lid waren, terwijl er thans ook jeugdige leden zijn. Aan de afdeeling is ook een bibliotheek verbonden, waarvan ieder jaar ongeveer een 3.000 boeken gelezen worden. Tevens heeft zij een liefdewerk oud-papier. Het huidige bestuur is samengesteld uit de heeren A. de Vos, president; H. P. Ver ver, 2de president; Jacq Spaas, secretaris en N. van Niekerk, penninigm. Met het oog op de tijdsomstandigheden zal het feest slechts kerkelijk gevierd wor den. Dit zal dan zijn op Donderdag 15 Augustus. Onder de H. Missen zal de zeer- eerw. heer Hënri de Greeve preekien. Na de H. Mis van acht uur is er gezamelijk ontbijt. WARMOND GEMEENTERAAD Gistermorgen had onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemees ter, een openbare vergadering plaats van den Raad der gemeente. Aanwezig alle leden. Door B. en W. werden aan den Raad aangeboden de gemeente-rekening over het dienstjaar 1939, zoomede die van het waterleidingbedrijf over dat jaar. Beide rekeningen gaven een belangrijk batig sal do te zien, doch waar zij nog door het verificatiebureau moet worden nagezien zijn de juiste cijfers nog niet vast te stel len. Overgegaan werd tot benoeming van de commissie tot het nazien dier rekenin gen en werden als leden aangewezen de heeren H. J. Weyers en C. van Schie en als plaatsvervangende leden de heeren J. M. J. de Greef en C. Breedijk. In verband met de wijziging op de couponbelasting wet besloot de raad tot het afhouden van de te betalen belasting van de rente van gesloten en nog te sluiten geldleeningen, voor zoover deze hiervoor in aanmerking komen. Vervolgens werd door B. en W. voorgesteld de begrooting voor 1940 te wij zigen en wel om de wedde van de le amb tenaar van het distributiebureau te ver- hoogen met f 20.per maand en de wedde van den tweeden ambtenaar met 10.per .maand, terwijl B. en W. tevens voorstel den aan den leider van het bureau een wedde toe te kennen van 30.per maand. Op verzoek van den heer W. den Dunne werd besloten deze aangelegenheid te be handelen in een geheime zitting. Nadat hierover in de geheime zitting langdurig was gediscusseerd werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 stemmen voor één blanco van den heer Weyers en één tegen van den heer de Greef. Bij de rond vraag verzocht de heer van Schie de bij zondere aandacht van B. en W. voor de drinkwatervoorziening in het Lageland, daar volgens spreker dit een gebiedende eisch is. Spreker zag hierin ook een werk verschaffingsobject. De voorzitter zeide, dat een waterleiding daar ter plaatse niet rendabel is, hetgeen hij nader toe lichtte. De heer de Greef is van oordeel dat een goede drinkwatervoorziening ten koste van alles noodzakelijk is. Wethouder Ouds hoorn deed het voorstel deze aangelegen heid in het college van B. en W. nader te bespreken waarna t.z.t op deze aangelegen heid kan worden teruggekomen. Aldus wordt besloten. Hierna werd de bijeen komst gesloten. BOSKOOP „Tuinbouw en Plantkunde" De Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde vergaderde onder voorzitter van den heer G. J. van Noordt. De .heer W. F. Koppe- söhaar Jr. uit 's-Gravenhage was aanwezig met een mooie collectie materiaal uit het Zuiderpark aldaar. Dat voor deze collectie groote belangstelling bestond, bewees de aanwezigheid van ruim 60 leden. De heer Koppeschaar toonde achtereenvolgens de volgende planten: Evonymus alata, met kurkvoiming op de takken, Evonymus planipes, Viburnum rhytodophyllum, Vi burnum dilitatum, Vib. opulus met licht roode bessen, Vib. opulus nanum, en Vibur num lantanum. Hydrangea quercifolia, eikvormig blad met mooie herfsttint, Hydrangea radiata, het blad aan de achterzijde wit. Hydrangea Sargentiana, mooie grootte lila bloem- scherm met witte lokbloemen als vlinders. Populus Koreana, Cornus Kousa, met vruchten als frambozen, Hypericum an- drosenum, Eucomnia ulmoides, met rubber achtig sap, Colutea arborescens, de blaas- boom, Acer gimnala met mooi gekleurde zaadvlinders, Ostrya carpinifolia (Hop- beuk), Clerodendron triohotomum, Cotinus coggygria rubrifolia, Indigofera Gerardiana Clethra alnifolia, Rosa Moyesii en Rosa Moyesii Fargesii, beide met mooie zaad bottels, Citrus trifoliata, met groene vrucht, Rosa nitida met klein glanzend blad cn roode bottels, Stewartia pseudocamellia, Salix magnifica, een wilg met buitenge woon groot blad met een vorm als Mag noliablad, Cotoneaster praecox, Cotoneaster milliflora calocarpa, Physocarpus opulifo- lius, syn. (Neillia opulifolius), Ehretia Dicksonii, Aesculus parviflora, een paar- denkastanje welke eerst in Augustus bloeit Lonicera ruprechtiana met helder roode bessen en Lonicera ruprechtiana xantho- carpa met gele bessen, Populus Wilsonii, met grootte lederachtige bladeren, groeit in struikvorm, Halesia Carolina (tetraptera) sneeuwvlakboom, en Aronia floribunda nigra met zwarte bessen. Door de vertooning van dit mooie materi aal wekte de heer Koppeschaar by vele leden het verlangen op om in September een bezoek te brengen aan het Zuiderpark; er zal bij voldoende deelname een excursie gemaakt worden om hetzij per fiets of trejn naar Den Haag te trekken. Vervolgens toonde de heer Frissel enkele vroege appelen en peren en wel de appels Godlin Keswick, Yellow* Transparent en Early Victoria en van de peeren de be kende Clapphs Favorit, Precose de Trevoux Oomskinderpeer en Trosjespeer, benevens een mooie donkerblauwe pruin Blue de Belgique. De firma Gebr. Goudkade toonde Fuchsia Richartonii, rijkbloeiend met kleine roode bloemen. De heer KI. Verboom liet eenige takken zien van een wilg waarvan de bladeren dicht bezet waren met galnootj es, deze ont staan door de larf van de galwesp, verder nog Clethra alnifolia met rechtppstaande witte bloemtrossen als kaarsen en Podo phyllum emodi-majus met vruchten als spaansche peper. Na de bespreking van dit omvangrijke materiaal deelde de voorzitter aan de leden mede, dat zich reeds dertien candidaten hebben opgegeven voor het examen 2de knecht en geeft het woord aan den heer Zwartendijk om de 18 examen-eischen nader toe te lichten. Na deze toelichting wordt er nog ge legenheid gegeven om vragen te stellen be treffende het examen, waarvan een dank baar gebruikt gemaakt wordt en alle vra gen worden zooals wij dat van den heer Zwartendijk gewend zijn, duidelijk be antwoord. Met een woord van dank aan den heer Koppeschaar voor de moeite welke hij zich getroost heeft en aan de verdere medebrengers van het aanwezige materi aal, sluit de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst. Personalia. Voor het examen Fransch 1.0. slaagde die heer T. vam Veen. ROELOFARENDSVEEN D.O.S. De wedstrijd van D. O. S. jam. tegen Blaaiw-Zwart jun. morgein, gaan niet door. ZOETERWOUDE Geboren: Henricus Michael Maria, zoon van P. J. Vlasveld en A. H. v. cL Kwartel. Klaas Govert, zoon van Th. G. vam der Poel en P. J. Verberg. Helenia Theodora Henriettas Maria, dochter van H. A. Friebel en B. M. J. Smeets, Cor nelis Theodorus Maria, zoom van J. M. vam der Helm en M. Koree. Johannes An- tondus Joseph, zoon van H. W. Achterberg en M. W. Roestenburg. Maria Alida, dochter vam P. M. Vermeulen en A. P. Zandbergen. Evariena Maria, dochter vam J. Tijseen en M. G. Koot. Framcis- cus Henricus, zoon van P. H. van der Poel en C. H. Boks. Arie Leonardus, zoom van W. HoogemcLoorn .en F. Splinter. Gehuwd: Th. C. vam Veen 26 jaar en W. H. M. Wolvers 19 jaar. Oh. Th. Roes- sen 28 jaar en P. J. van Haastregt 23 jaar. O v e r 1 e d e n: A. W. Opdiasm, wed. vam P. Vlasveld 83 j. A. M. Lelijveld 73 U echtgenoote vam A. J. Elderhorst. L. vam dier Poel 75 jaar echtgenoote van G. W. Oisthoom. A. A. M. Hoogeveen jd. 30 j.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6