DE HOLLAND-WEEK BAANDAG 12 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE CODRAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 De laatste dag WIND EN REGEN De derde en laatste dag van de Holland-week 1940 te Loosdrecht be- teekende sportief gesproken althans geen waardig slot van deze op de beide vorige dagen zoo uitstekend ge slaagde zeilwedstrijden. Gedurende het grootste gedeelte van den dag was de wind te straf voor de kleine booten, die te Loosdrecht meezeilen, terwijl bovendien in de middaguren Pluvius het sportieve genoegen kwam be derven. Talrijke deelnemers in de verschillende klassen verkozen op dezen laatsten dag den wal boven het water, terwijl anderen, die het aandurfden, zwaar gereefd van start gingen om nog maar te zwijgen van hen, die \yï na de eerste ronde met een half volle boot opgaven, resp. omsloegen. In de Starklassen gingen allen de Bom van Bob Maas en de Bellatrix van J. Bussemaker van start. Bij de eerste boei Siad Maas reeds een voorsprpng. veroverd, die hij geleidelijk wist te vergrooten en die hij op het kruisrak, Witte HuisSchilder huis, tenslotte in een gedecideerde over winning wist om te zetten. De Valkjachtenrace gaf voor de derde maal de overwinning te zien van Dudok van Heel met de Pappie, terwijl bij de Sharpies A. Hein Louwerse ongereefd een duidelijke zege boekte. Vergisten we ons niet, dan was Louwerse, die over bakboord startte, aanmerkelijk te vroeg weg, doch dit nam niet weg, dat hij de overwinning in alle opzichten verdiende. De 12-voetsjollen boden elkander feilen strijd. Reitsma was met de „Springkikker", ondanks een slechte start, het eerste bij de driesprong, met mej. de Voogt op de 2e plaats. Op het laatste rak echter moest de Haarlemsche toezien, dat zij door de Pinguin van B. Markus, die niet gereefd had, voorbij werd gevaren. Niettemin een goede prestatie van mej. de Voogt die op de beide vorige dagen heel bescheiden bij de B. jollen had meegevaren. Tenslotte de Olympiajollen, waarin Bolle- meyer een fraaie en verdiende overwin ning behaalde. Guelcher was met de „Skim" tweede, een uitstekend resultaat, als men bedenkt, dat de Loosdrechtenaar bij den start teruggeroepen was. Jan Bier arriveerde als derde. De resultaten Nationale groepswedstrijd intern. 12 M2 klasse: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht); 2. Flevo, st. A. O. Dudok van Heel Jr. - (Loosdrecht)3. Sirius II, st. J. Bier (Haarl. Jachtclub). Einduitslag: I. Loosdrecht, 2. Haarl. Jachtclub, 3. W. V. Amsterdam. Internationale starklasse: 1. Bom, st. Bob Maas (Loosdrecht),. tevens winnaar hoofd prijs; 2. Bellatrix, st. J. Bussemaker (Ma rine Jachtclub). Valkjachten: 1. Pappie, st. A. O. Dudok van Heel (K.N.Z. en R.V.) tevens winnaar hoofdprijs; 2. Valk II, st. K. Bruynzeel (ZaanL Zeilver.); 3. Zeevogel II, st. A. M, J. van Huystee Jr. (Het Spaarne). Inter. 12 M2 klasse a: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht); 2. All- Weather, st. Jac. Stap (Amsterdam), tevens winnaar hoofdprijs; 3. Flevo, st. A. O. Du dok van Heel Jr. (Loosdrecht). Intern. 12 M2 klasse b: 1. Kringhorn, C. J. Bollee (Loosdrecht); 2. Mieke II, st. Ch. F. Boissevain (Loosdrecht), tevens winnaar hoofdprijs; 3. Motketel, st. A, Coers (Loosdrecht). Intern. 12-voetsjollen klasse a: 1. Spring kikker, st. A. C. J. Reitsma (de Kaag) hoofdprijs Ony, st. de Verloop (Loos drecht),; 2. Pinguin, st. B. .Markus (de Koenen); 3. Duimelot, stvr. mej. W. R. de Voogt (Haarl. Jachtclub). Intern. 12-voetsjollen klasse b: 1. Popeye, st. D. M. Schoen (Haarl. Jachtclub); Jaco, st. C. W. van Holst Pellikaan (de Kaag); 3. Terpsichore, stvr. mej. A. G. Hacke v. Mijnden (Loosdrecht), tevens winnares hoofdprijs. Intern. Olympia jollen klasse sk 1. Mop, st. H. Bollemeyer (Het Nieuwe Diep) tevens winnaar hoofdprijs; 2. Skim, st. C. Th. Guelcher (Loosdrecht); 3. Beroeboo II, st. Jan Bier (Haarl. Jachtclub). Intern. Olympiajollen klasse b: 1. Flip, st. R. Aten (Zaanl. Zeilver.), tevens winnaar hoofdprijs; 2. Kemphaan, st. L. J. Quarles van Ufford' (Loosdrecht); 3. Merlet, st. W. W. Kuybk (Haarl. Jachtclub). Pampusklasse met bij zeilen: 1. Kamper Steur st. P. H. Cramer (Loosdrecht) tevens winnaar hoofdprijs; 2. Iris, stvr. mej. J. L. Hcfekstra (Loosdrecht); 3. Norremeer, st. W. D. Th. van Werkhoven (de Kaag). Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Alba tros, st. G. J. Lagendijk (Loosdrecht); 2. Donderkopje, st. J. P. Damme (de Kaag). N.N. 16 M2 klasse a: 1. Kwaje Hoek II, st. K. L. van der Horst (Loosdrecht); 2. Roerdomp II, st. J. Brunt (Het Witte Huis) tevens winnaar hoofdprijs; 3. T.O.B., st. A. D. Bakker (Loosdrecht). N.N. 16 M2 klasse b: 1. Mido, st. D. Ter wee (Loosdrecht); 2. Oranje, st. Anny Taconis (de Koenen); 3. J. E. B., st J. Bakker (Het Witte Huis). Hoofdprijs: Willy, st. H. A. Kuylman (Loosdrecht). M.M.-klasse: 1. I Come Well, st J. W. Uylenhoek (Aegir), tevens winnaar hoofd prijs; 2. W. Ill, st. C. Scherpel Jr. (Het Nieuwe Diep); 3. Tasman st. J. J. K. Ent hoven (Locsdrec i). Vrijbuiterklasse: 1. Zonnekind, st. Coen Guelcher (Loosdrecht); 2. Jean Bart, st. M. A. Raesveldt (de Kaag). Uitslagen van Zaterdag De uitslagen van Zaterdag volgen hier onder: Groepswedstrijden Sharpieklasse: Eerste wedstrijd: Watersportvereniging Loosdrecht met J H. Louwerse en A. E. Dudok van Heel 181 punt; 2. Watersport- vereen. Amsterdam met Jac. F. Stap en J. H. G. Suttorp 11 punten; Haalemsche Jachtclub met H. J. J. van Werkhoven en J. Bier eveneens 11 punten; 4. de Koenen met 8 punten; 5. Aegis 7 punten. Tweede wedstrijd: 1. Watersportver. Loosdrecht met 19.1 punt; 2. Haarlemsche Jachtclub 12 punten; 3. W. v. Amsterdam en Aegis ieder met 8 punten; 4. de Koenen 7 punten. Loosdrecht leidt met totaal 37.2 punt voor Haarl. J.C. met 23 en Amsterdam met 19 punten. Loosdrecht is reeds zeker van de overwinning. Intern, startklasse: 1. Bellatrix, st. J. Bussemaker (Marine J.C.); 2. Bam I, tst. B. Maas (Loosdrecht); 3. Jopke, st. H. Merkx (Loosdrecht). Valkjachten: 1. Pappie, st. A. E. Dudok in Heel (Ned. Z. en R.V.); 2. Valk II, st. K. Bruynzeel (Zaanl. Zeilver.); 3. Zeevogel II, st. A. M. J. van Huystee Jr. (Het Spaarne). Sharpie 12 vk. meter-klasse: 1. Wilgen hoek, st. J. H. Louwerse, (Loosdrecht); 2. All Weather, st. Jac. F. Stap, (Amsterdam); 3. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven, (de Kaag); 4. Flevo, st. A. E. Dudok van Heel Jr.. (Loosdrecht); 5. Ronnij II, st. H. V. Overmans (Aegir). Sharpie afd. b: 1. Kannibaaltje, st. S. Doyer, (Loosdrecht); 2. Plas jager, st. J. H. G. Suttorp, (Amsterdam); 3. Kringhorn, st. J. Bollee, (Loosdrecht); 4. Mieke II, st. Ch. F. Boisevain, (Loosdrecht). 12 Voetsjollenklasse a: 1. Onyx, st. D. Verloop, (Loosdrecht); 2. Alsertje, st. D. Ie Comte, (Loosdrecht); 3. Doordrijver, st. K. G. Idema, (de Haag); 4. Springkikker, st. A. C. J. Reitsma, (de Kaag). 12 Voetsjollen b: 1. Terpsichore, st. mej. A. G. Hacke van Mijnden, (Loosdrecht); 2. Popeij, st. D. M. Schoen, (Haarl. J.C.); 3. Peppij, st. J. Juffermans, (De Koenen). Gulcher (Loosdrecht); 2. Beroeboe II, st. Olympia-jollenklasse a: 1. Skim, st. C. P. J. Bier (Haarl. J.C.); 3. Mop, st. H. Bolle- meijer (Het Nieuwe Diep); 4. Ree, st. H. Recourt (Amsterdam). Olympia-jollenklasse b: 1. Flip, st. R. Aten (Zaanl. Z. Ver); 2. Kemphaan, st. L. J. Quarles van Ufford (Loosdrecht); 3. Hawk, st. J. de Vries (Witte Huis)4. Poolster, st. H. Langeler (De Kaag). Pampus klasse (met bijzeilen): 1. Kam per Steur, st. P. H. Cramer (Loosdrecht); 2. Oppassertje, st. H. Stumpe (De Kaag); 3. Taling, st. A. Sprenger (Loosdrecht). Pampusklasse (zonder bijzeilen): 1. Albatros, st. G. J. Lagendijk (Loosdrecht); 2. Swelleke, st. C. van Hinloopen Labbest (De Kaag). Noord Nederlandsche 16 kwadr. meterkl. a: 1. Nix, st. H. G. van Harten (Loosdrecht) 2. Roerdomp II, st. J. Brunt (Het Witte Huis); 3. Rivaal, st. S. de Lang (De Koe nen); 4. Pourqoi Pas, st. H. J. Mathieu (Loosdrecht); 5. Kwaje Hoek II, st. K. L. v. d. Horst (Loosdrecht). Ncord-Nederlandsche 16 kw. meter B: 1. Willy, st. H. A. Kuylman (Loosdrecht); 2. Drilt st. K. R. Beks (Het Witte Huis); 3. Tjoba, st. K. de Beijl (Het Witte Huis). Bergumermeerklasse: 1. I Come Well, st. J. W. Uylenbroek (Aegir); 2. W. 8, st. C. Scherpel Jr. (Het Nieuwe Diep); 3. Tasman, st. J. J. K. Enthoven (Loosdrecht). Vrijbuiterklasse: 1. Jean Bart st. M. A. Raasveldt (De Kaag); 2 Liluli, st. J. Smitshuizen (Loosdrecht). PAARDENSPORT Kon. Nel. Voetbalbond Heracles en Feyenoord staan gelijk Hoewel het er aanvankelijk niet zoo heeft uitgezien, heeft men in de kampioenscom petitie toch wóarlijk niet over spanning te klagen. Hoe gelijkopgaand de strijd om den titel van Nederlandsch kampioen ditmaal wel is, mag blijken uit het feit, dat de laatste ronde, die volgende week gespeeld wordt, ingaat met Heracles en Feijenoord aan den kop, ieder met vier verliespunten, terwijl Blauw-Wit en Juliana ieder met zes verliespunten volgen. Die fraaie positie aan den kop heeft He racles veroverd, door zelf met 52 te win nen van het bezoekende G.V.A.V., maar ook door 't teleurstellende resultaat dat Feijen oord in Spekholzerheide boekte, waar het met 2—0 ten onder ging tegen Juliana. Feijenoord blijkt er wel bijzonder uit te zijn den laatsten tijd. Na een voorsprong te hebben gehad, zoo groot, dat men de Rot terdammers reeds vroeg als de kampioe nen doodverfde, faalden zij zoozeer, dat het thans nog best mogelijk is, dat Feijen oord zich de titel nog zal zien ontgaan. De laatste ronde zal ons hieromtrent wij zer maken, ofzou het nog tot beslis singswedstrijden komen? Uitgesloten is het geenszins, zooals uit onderstaanden stand duidelijk blijkt: DE COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen op Duindigt zijn als volgt: Gerania-prijs (aanmoedigingsprijs 4e klasse, die in 1940 geen eersten prijs won nen) gewonnen door Belinda van stal Gru- no te Groningen, kilometertijd' 1.00—31.8. Gardenia-prijs (handicap-draverije 1ste klasse voor paarden, die het eigendom zijn van leden der Nederlandsche heerrijders- club, gereden door werkende leden dier club) gewonnen door Y. Kernel van Haan Jzn. te Wijde Wormer, kilometer- tijd 1—12,4. Gioconda-prijs (ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder). Gewonnen met 3 lengten door Echillais van stal Gruno te Groningen kilometertijd 2—0.8. Gitano-prijs (heat-prijzendraverij 3e en 4e klasse) na 3 heats gewonnen door ba ronesse K. van stal Gruno te Groningen. Kilometertijd 128. Graciosa-prijs (heat-prijzendraverij voor paarden, die 150.of meer gewonnen heben) na 3 heats gewonnen door crack van G. J. van den Elshout Pzn. te Den Haag. Kilometertijd 128.7. KORTEBAANDRAVERIJEN TE UITHUIZEN. De uitslagen van de gistermiddag te Uit huizen gehouden lcortebaandraverijen over 800 meter luiden: Wedstrijd A: Anselor, eig. J. Mensinga te Groningen in 1 min. 10.5 sec.; 2. Dorie- the, eig. U. W. de-Jong te Oranjewoud. Wedstrijd B: 1. Doriethe in 1 min. 10 sec., 2. Allright, eig. U. W. de Jong te Oranje woud. Wedstrijd C: 1. Anvil E. eig. A. Ebbinge te Oldekerk in 1 min. 10 sec., 2. Allright, 3. Anna Mc. Klyo, eig. C. J. Meywes te Groningen en 4. Mc. Gregor, eig. X. Mak ken' te Groningen. Feijenoord Heracles Blauw-Wit Juliana G.V-A.V. 18—13 17—14 18—13 15—17 13—24 JULIANA—FEIJENOORD 2—0 De wedstrijd te Spekholzerheide, lever de een fraaie 20 overwinning op voor Ju liana, nadat de rust met blanco stanql was ingegaan. In de eerste helft van deze spannende kamp gaven Juliana en Feijen oord elkaar niet veel toe. Toen bij een alge meen opdringen van Juliana, Vente plotse ling in het bezit van het leer was gesteld, scheen Poetgen's lot bezegeld te worden. Vente loste een kalm schot langs den uitge- loopen Juliana-doelman, maar via paal en lat sprong de bal het veld weer in, waarna Fohler het leer weer naar voren trapte. De Julianavoorhoede, waarin Raaymakers en Vondenhoff door Vroomen ruimschoots in het spel betrokken werden, kreeg maar weinig kansen, terwijl Feijenoord zich meerdere kansen wist te scheppen. Erg fraai werden deze Feijenoord-aanvallen evenwel niet afgewerkt. De aanvalstaktiek van Feijenoord werd Juliana bijna nood lottig, toen Vente andermaal was doorge breken, doch zijn schot nog op het laatste moment kon worden gestopt door Poetgens. Vlak hierop kon Feijenoord zich gelukkig prijzen, toen een gevaarlijke aanval van Juliana voor de Rotterdammers geen ern stige gevolgen had. Uit een scrimmage voor het Rotterdamsche doel schoot W. Vonden hoff buiten bereik van den Rotterdam- schen doelman tegen de paal. Juliana, dat tot nu toe heel weinig vat op het betere technische spel van' Feijenoord had gehad, begon uit een ander vaatje te tappen. Met groote geestdrift wierpen de Zuid-Limbur gers zich in den strijd en drongen Feijen oord op eigen helft terug. Eenige corners op het Rotterdamsche doel hadden echter geen succes. Een mooie kans om te scoren kreeg Jo Vondenhoff na v. d. Heide en v. d. Lely gepasseerd te zijn. Vrij voor open doel schoot de Juliana-aanvaller echter nog over. Vroomen probeerde het daarna even eens alleen, doch eveneens zonder succes. Aan den andereiT kant loste Vente een hard schot, dat Poetgens evenwel fraai stopte. In de tweede helft trok Juliana aanstonds goed van leer en loste Vroomen een hard schot, dat Scholtens met moeite ten koste van een corner wist te stoppen. Tegen de groote geestdrift van de Zuid-Limburgers scheen Feijenoord geheel uit haar even wicht geslagen te zijn. De Rotterdamsche middenlinie werd geheel in een verdedi gende positie gedrukt. Hoe Kuppen en Pauwe ook werkten om daarin verandering te brengen, alles faalde, mede doordat zij bleven volharden in het korte spel. Juliana wist echter van geen wijken meer. Het pleit werd beslist toen Bas Pauwe een bal met zijn handen bewerkte. De toegekende pe nalty schoot Vroomen onberispelijk in (1 0). Met nog groot^re geestdrift wierp Ju liana zich in den strijd, Feijenoord geen kans meer gevend haar gewone spel te ontplooien. De Rotterdammers hadden niets anders te doen dan zich tegen de steeds terugkomende Juliana-aanvallers te verde digen. Het gevaar kwam hoofdzakelijk van de zijde van den rechtervleugel van Ju liana, waar de beide Vondenhoffs, de Vroet en Kuppen steeds te vlug waren en aan hun doorzetten was het tenslotte te danken, dat Vroomen zich kon vrijspelen en het twee de doelpunt kon scoren (20). Feijenoord trachtte hierna nog op te ha len, doch de thuisclub was toen al zoo zeker van haar zaak, dat elke poging van de Rot terdammers om een doorbraak te forceeren, reeds in den aanvang kon worden onder drukt. De Juliana-aanval bleef tenslotte steeds nog een voortdurend gevaar voor het Rotterdamse! ie doel, waar Scholtes her haaldelijk moest ingrijpen om doelpunten te voorkomen. HERACLES—G.VJLV. 5—2 Heracles verscheen in. volledige opstel ling, terwijl bij G.V.A.V. nogal eenige, wij zigingen waren aangebracht. Tal van Gro- ningsche spelers schijnen op tal van plaat sen bruikbaar te zijn, want sommige spelers waren van de voorhoede naar de midde.1- liine of de verdediging verhuisd en het om gekeerde zag men eveneens, zoodat de ploeg er geheel anders uitzag dan volgens de aangekondigde opstelling. Reeds na vijf minuten liep Veldhuis op een hoog naar voren geplaatste bal door en hoewel hij zwaar gehinderd werd door eenige Gronin gers, wist hij in uiterst moeilijke positie voor Heracles te doelpunten (10). Heracles was verreweg het meest in den aanval. Slechts schaars drongen de Gronin gers in de Alemelosche verdediging door, doch hier had men weinig moeite met de tamelijk eenvoudig opgezette aanvallen. Toen ongeveer twintig minuten was ge speeld, ondernam de Heracles rechtsbuiten Krabshuis een ren langs de lijn, passeerde eenige tegenstanders, zwenkte met den bal naar binnen en legde het leer afgemeten voor de voeten van Dirckinck, die weinig moeite had om doelman Haan te passeeren (20). Bij een aanval der Groningers hield de Heracles-back Knoef den tegenstander dicht bij het doel af, waardoor de bal uit kon loopen. Dit is echter volgens de sinds eenigen tijd geldende spelregels verboden en terecht kende scheidsrechter v. d. Wilk aan G.VA. V. een penalty toe, die door Buiter in een doelpunt werd omgezet (21). Nauwelijks whs weer afgetrapt of opnieuw zetten de Groningers eenige goede aanvallen op en na tien minuten spelen werd een dezer aan vallen besloten met een hard schot van Palts, dat succes had (22). G.V.A.V. had aldus gelijk gemaakt en zoo bleef het tot rust. De eerste minuten in de tweede helft ging de strijd vrijwel gelijk op. Na 14 mi nuten wist Jaaarsma, de Heracles-aanvoer- der, den bal op keurige wijze op, te bren gen. Hij plaatste het leder naar v. d. Veen, die daarna Veldhuis een goeden kans gaf om te scoren, welke door dezen laatsten speler uitstekend werd benut (32). Vijf minuten later was het de rechtervleugel van Heracles, die op zijn beurt Veldhuis in staat stelde te doepunten. De rechtsbuiten Krabshuis wist zich snel langs de lijn naar voren te werken en gaf daarna een uitge- rekenden kans aan den Heracles midden voor, die den bal in het doel wist te wer ken (42). In de laatste minuten kreeg Heracles nog eenige uitgelezen kansen om de score op te voeren. Weer was het Veld huis, die één daarvan benutte om te doel punten (52). De 52-uitslag kan niet geflatteerd genoemd worden voor de thuis club, die hoewel zij niet zoo fraai spel ont wikkelde als tegen Juliana, toch een zooda nig overwicht demonstreerde op de Gro ningers, dat haar de overwinning volkomen toekwam. Clubnieuws der Katti. Sporlvereentgingen VOETBAL-TOURNOOI OP SPORTHOF TE SASSENHEEVl. Ondanks het vele hemelwater heeft Tey- lingen groot succes gehad met het organi- seeren van haar tournooi, waarin acht elf tallen van ongeveer gelijke sterkte elkaar ontmoetten. Het spelpeil stond niet zoo hoog, maar de spanning was er niet min der om. Teylingen IDocos I 11. In een vlug gespeelden strijd scoorde Docos het eerste doelpunt door het missen van een der Tyl. backs. In de tweede helft maakte Teyl. gelijk. Toen de 2 x 20 minu ten verstreken waren, was er geen veran dering in den stand gekomen. Bij het ne men van 3 elfmeterschoppen was Docos al slecht op dreef door maar eenmaal doel te treffen. Teylingen wist te winnen door 2 van de 3 penalty's te plaatsen en plaatste zich in de volgende ronde. Lisse IMeerburg I 10. Het bleek hier ook al weer dat er wei nig klasverschil is tusschen 2e klas I. V. C. B. en le klas D. H. V. B. Meerburg zette al dadelijk goed op en Lisse moest alle zei len bij zetten. Spoedig ging de strijd gelijk op. Hoewel beide doelen beurtelings in gevaar waren bleef de stand 00. Kort voor het einde maakte Lisse op keurige wijze 10 en plaatste zich mede in de volgende ronde. S. J. C. I—V. V. S. B. I 1—0. Hoewel S. J. C. niet geheel volledig was, wist zij op het nippertje nog een 1—0 voor sprong te veroveren, hoewel het zeker an dersom had kunnen zijn, ware de voorhoe de van V. V. S. B. wat beter op dreef ge weest. V. V. L. I—D. O. S. R. I 7—1. D. O. S. verscheen door omstandigheden met 8 man en wist zich een geruimen tijd te handhaven. Doch toen V. V. L. er beter in kwam, was het voor D. O. S. verloren. Met 71 wonnen de Voorschotenaren. DE TWEEDE RONDE. S. J. C.Teyilngen 02. Eerst kwamen Teylingen IS. J. C. I te gen elkaar uit. Teylingen maakte al spoe dig 10. S. J. C. zette flink op, doch de achterhoede van Teyl. hield stand. Kort voor de eerste helft maakte Teyl. er 20 van. In de tweede helft was het betrek kelijk een gelijk opgaande strijd, waarin niets bijzonder gebeurde, zooda* Teyl. zich in de finale had geplaatst. V. V. L. I—Lisse I 0—1. Deze strijd was b^zonder aantrekkelijk en spannend, waarbij weinig krachtsver schil. Na geruimen tijd gelukte het Lisse door haar rechtsbuiten den stand op 10 te brengen, welke bleef gehandhaafd tot het einde. Hierdoor kwam Lisse in de finale tegen Teylingen. Daar Lisse eerst eeen half uur rust had, alvorens de finale te, beginnen, had er een demonstratie plaats van twee elftallen schooljongens, welke reeds eenige weken hadden geoefend. Het betrof hier een elftal van de R. K. School te Sassenheim en die te Katwtfk- Binnen. Buitengewoon viel dit bij het pu bliek in de smaak. Bij het einde was de stand 11, zoodat hier ook de winnaar moest worden aangewezen door het nemen van 3 elfmeterschoppen. De Katwijksche jongens deden dit schitterend en wisten dan ook te winnen. Teylingen ILisse I 10. Dit werd tenslotte een strijd, waarin beide elftallen even sterk waren en elkaar niets toegaven. Verschillende malen wa ren de doelen in gevaar, maar steeds weer won de achterhoede. Een moment kreeg Teyl. de kans en wist deze met een mooie kopbal te benutten (19). Tot het einde bleef het spannen, maar er kwam geen verandering meer, zoodat Teyl. als 1ste prijswinnaar met den beker ging strijken en Lisse den 2en prijs kreeg, een zilveren krans. R.K. Sportver. „Docos". Docos I heeft het gisteren in 't Teylin- ger-tournooi niet verder kunnen brengen dan de eerste ronde. Zij speelde tegen Tey lingen I gelijk 11, maar verloren bij het nemen der strafschoppen. Heden, Maandagavond, speelt Docos II op het sportpark Haagweg tegen WL II, aanvang 8 uur. Vrijdagavond a.s. speelt Docos I, ver sterkt met den Docos-trainer, den oud international Kick Smit, tegen Lugdunum I op het Sportpark Haagweg, aanvang 8 uur. LEIDSCH VERBOND VAN BEDRIJFS VOETBAL. De uitslagen van de gespeelde competi tiewedstrijden luiden: E. A. B. I—V. V. Z. I 6—2 T. en D. II—V. V. Z. I 2—3 L W. S. I—L. M. I. I I 1—3 Programma voor Maandag 11 Aug.: V. V. Z. I—L. M. I. I terrein N. B. L. O. Aanvang 7 uur. Programma voor Woensdag 14 Aug.: T. en D. II—L. W. S. I terrein T. en D. Aanvang 7 uur. L. M. I. II—V. V. Z. I, terrein L. M. I. Aanvang 7 uur. Programma voor Zaterdag 17 Aug.: L. M. T.L. M. I. H, terrein L. M. I. Aan vang 3.15 uur. T. en D. IT. en D. II, terrein T. en D. Aanvang 3.15 uur. De stand van de competitie, beijgewerkt tot 9 Aug., is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. E. A. B. I 9 8 1 52—19 16 L. M. I. I 9 8 1 50—19 16 T. en D. I 9 5 1 3 37—31 11 T. en D. II 8 3 5 14—36 6 V. V. Z. I 5 2 1 2 15—16 5 L. W. S. I 6 2 4 14—17 4 L. M. I. II 6 2 4 17—20 4 E. A. B. II 9 9 13—54 LUC VAN DAM WINT VAN SANDERS. De bokswedstrijden, welke door promo tor Huizenaar op de Kreekbaan te Rotter dam georganiseerd waren, mochten zich, gezien het nogal ongunstige weer, in een vrij druk bezoek verheugen. De hoofdpartij was het gevecht om den titel in het middengewicht. Leen Sanders moest dezen voor de tweede maal verdedi gen tegen den jeugdigen Luc. van Dam. Van Dam liet in de eerste zeven ronden het initiatief aan Sanders, die daar gaande weg een nuttig gebruik van maakte en dan ook weldra een duidelijken voorsprong had. Vanaf de negende ronde kwam van Dam meer en meer in actie, doch de kampioen verdedigde zich uitstekend en was zeker niet de mindere van zijn jeugdigen tegen stander. Deze laatste bleek, vooral in de veertiende en vijftiende ronde, over meer kracht te beschikken, doch de groote rou tine en vooral de zeer goede dekking van Sanders wogen daar zeer zeker tegen op. Algemeen meende men dan ook, dat hij als winnaar zou worden aangewezen, doch de jury dacht er anders over en wees van Dam als winnaar aan. Door deze op zijn minst genomen vreem de beslissing moest Sanders dus zijn titel afstaan aan Luc. van Dam. Aantrekkelijk was ook het gevecht tus schen Robert Disch, lichtgewicht kampioen en Arn. Lagrand, vedergewicht kampioen. Het werd gevoerd in een zeer hoog tempo, waarbij vooral de snelle aanvallen van La- grand opvielen. Disch verweerde zich ech ter uitstekend en zoo eindigde dit gevecht ten slotte onbeslist. De uitslagen der amateurpartijen die het programma aanvulden, zijn: De Bruin wint van Schurrink (beiden Rotterdam) door interventie van den scheidsrechter in de Vierde ronde; Klein (Amsterdam) wint op punten van Stam; Wolfswinkel (Amster dam) wint op punten van Krijger (Rotter dam); Van Creveld (Rotterdam) wint op punten van Serno (Amsterdam); De Reus (Rotterdam) wint op punten van Dijkhuis (Amsterdam).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7