QemetigdeOieHkMm SPORT WIELRIJDERS, (Lcfit&c de OoAAchm "VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BEJAARDE VROUW TUSSCHEN MUUR EN AUTO BEKNELD Op slag gedood Toen de expediteur L. O. te Tilburg met een matigen gang vanaf den Bredasche- weg de Schoolstraat in wilde rijden, schrok de 64-jarige weduwe M. KafoeDe Beer, die juist wilde oversteken, zoo hevig, dat ze niet goed meer wist, wat te doen. Alhoe wel de chauffeur alle moeite deed om een aanrijding te voorkomen, raakte de oude dame tusschen een muur en de auto be kneld. Zij was vrijwel op slag gedood. Het stof felijk overschot is naar het ziekenhuis overgebracht. NOODLOTTIGE AANRIJDING TE BEEK. Met drieën een wagen gepasseerd. Op de Prins Mauritslaan te Beek, een onderdeel van den Rijksweg Maastricht Roermond is gistermiddag een ernstig on geluk gebeurd, dat den 36-jarigen gehuw den mijnwerker M. K. uit Meerssen het le ven heeft gekost. Aan den kant van den weg stond een vrachtwagen geparkeerd. In de file wielrij ders, die van de Staatsmijn Maurits kwam, op weg naar huis, fietste M. K. met twee vrienden naast elkaar. Gedrieën passeerden zij den stilstaanden wagen. Hierbij kwam K. in botsing met een uit de richting Maas tricht komende auto, bestuurd door de B. uit Geleen. De laadbak van dezen wagen trof hem in de linkerborst ter hoogte van het hart. K. sloeg tegen den weg. Twee geneesheeren waren spoedig aanwezig om eerste hulp te verleenen. In zorgwekken- den toestand werd K. naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Van het gebeurde is proces-verbaal op gemaakt. De aanrijdende auto is in beslag genomen. SLACHTOFFER VAN AUTO ONGELUK OVERLEDEN Een van de vier slachtoffers van het auto-ongeluk dat Maandag j.l. te Terheij- den is gebeurd, de heer P. J. S. uit Terneu- zen, is in het St. Ignatius-ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. DOODELIJK MIJNONGELUK In de ondergrondsche werken van de Oranje Nassaumijn te Heerlen, vond giste ren een doodelijk ongeval plaats. De hou wer Brunsveld werd getroffen door een steen, die uit de kolengoot kwam gerold. De getroffene werd zwaar gewond en over leed spoedig daarna. Hij was gehuwd en vader van vier kinderen. PROJECTIEL DOORGEZAAGD! Arbeider met verminkte handen Toen de arbeider Leenders te Tegelen naar de Maas ging visschen, vond hij in het -gras een koperen buisje. Hij stak het voorwerp in zijn zak en thuis gekomen, zaagde hij het door, ten einde het voor an dere doeleinden te gebruiken. Onverwachts volgde er echter een explo sie. De slag was zoo hevig, dat den man drie vingers van de linkerhand werden afge rukt, terwijl van de rechterhand eveneens drie vingers zoo ernstig werden gekwetst, dat zij geamputeerd zullen moeten worden. Bij onderzoek is gebleken, dat de man zonder dat hij het wist, de huls van een projectiel had gevonden. Hieruit blijkt opnieuw, hoe voorzichtig men moet zijn met onbekende voorwerpen, welke nog overal liggen. DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GEREDEN Wielrijder verdronken Een agent van politie te Utrecht hoorde gisteravond laat op de brug aan den Tol steegsingel bij den Krommen Rijn hulp geroep. De agent vermoedde, dat er iemand in het water lag en sprong er in. Na lang durig tasten en zoeken slaagde hij er in derdaad in een man op het droge te bren gen. Men heeft anderhalf uur kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen echter zonder resultaat bleef. Het slachtoffer is de 40-jarige D., die tengevolge van de duisternis met zijn fiets te water is gereden. JONGEN WILDE HOND LEEREN ZWEMMEN Doch verdronk zeh Gistermiddag waren eenige jongens uit Liempe (N.Br.) by de rivier de Dommel bezig om een hond te leeren zwemmen. Daartoe hadden zij het beest aan een lang touw gebonden, dat werd vastgehouden door den 13-jarigen A. van Alphen, uit Liempde. Plotseling trok het beest den jon gen mee, die in het water viel en door den stroom werd meegesleurd. Een voorbygan ger sprong onmiddellijk te water, doch hij slaagde er niet meer in drenkeling, die in een kolk was terechtgekomen, te redden. Na eenige uren dreggen is het lijk van den jongen opgehaald. Het slachtoffer was eenig kind. ZIEKTE VAN WEIL Te Woudrichem is by een 25-jarigen jongemau de ziekte van Weil geconsta teerd. GRESBUIZENFABRIEK AFGEBRAND Te Reuver is in den afgeloopen nacht de gresbuizenfabriek van de firma Janssen Willemsen aan de Industriestraat door nog niet bekende oorzaak afgebracht. Omstreeks twaalf uur ontdekte de ma chinist brand in de machinekamer. Hy waarschuwde de brandweer. De brand spuiten uit Venlo en Tegelen werden ge- requireerd, doch men kon niet verhinde ren, dat de fabriek een prooi der vlam men werd. Een gedeelte van den nieuw bouw bleef voor het vuur gespaard. De burgemeester, rijks- en gemeente politie waren op het terrein van den brand aanwezig. ONFORTUINLIJK SLOT VAN DE FLEVO-RACE. De eindresultaten. Ondanks den tegenslag, welke de wed strijdschepen, die voor de Flevo-race de baan EnkhuizenMuiden bevoeren, onder vonden, zijn thans de eindresultaten be kend. De geheele baan, die gezeild moest wor den, en die onder den heerschenden wind in de ochtenduren N.W. bezeild was, wij zigde door Verandering van windrichting in Z. W. tot een traject, dat geheel in den wind moest afgelegd worden. Langen tijd hebben de jachten daarover moeten doen, zoodat met het invallen van de duisternis slechts een drietal schepen het eindpunt bereikt had. Het meerendeel der vaartuigen is gedurende den nacht voor anker gegaan om bij het eerste daglicht den wedstrijd te vervolgen. Een wel avontuur lijke race derhalve. De resultaten waren: Kruiser jachten klasse 1 (groot): 1. Hollandia, st. G. de Vries Lentch (Ned. Z. en R.V.); 2. Korte- naer, st J. P. van Eesteren (Schiedam); 3. Zilveren Kruis, st J. Ph. Korthals Altes (Marine J. C.). Kruiser jachten klasse 2 (middelgroot): al. Agnes st. F. Pander (De Maas); 2. An- netje, st. C. A. de Ruyter (Nieuwe Meer); 3. Marie Cornelie, st, C. Laan (Ned. Z. en R. V.). Kruiser jachten klasse 3 (klein): 1. Na jade st. G. W. C. baron van Hövell (Ned. R. en Z.V.); 2. Tobbedanser, st. O. P. Bes- reling (Loosdrecht)3. Hein Stavast, st. L. van Oudgaarden (Schiedam). Visschersschepen, in gebruik als pleizier- vaartuig, varende zonder voorgift, le dag: 1. Roggebot, st. P. Prior en C. J. Corpe- leyn (Loosdrecht); 2. B. U. 127 st. mr. Ty- deman Jr. (Ned. Z. en R. V.). 2e dag: 1. Plunt, st. M. Honingh. Ronde van platbodem jachten onder 10 meten 1. Bruiser, st. C. S. Jonker (Ned. R. en Z. V.); 2. De Vrouw Lucia, st. mr. W. H. Dudok van Heel (Loosdrecht). Draakjachten: 1. Cavalier, st. phr. ror. E. G. van Benthem van den Berg; 2. Jan van Galen, st. J. A. Vorstelman; 3. De vlie gende Hollander, st. All. Warners; 4. van Brakel, st. H. M. J. Boelen, (allen Ned. Z. en R. V.); 5. Ellida st. B. F. Jürgens (Haarl. J. C.). Hoofdprijzen: kruiser jachten 2: Agnes, st. F. Pander; kruiser jachten 3: Najade, st. G. W. W. C. baron van Hövell. Ronde en platbodemjachten: De Vrouw Lucia, st. mr. W. H. Dudok van Heel. Draakjachten: Cavalier, st. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Berg. WATERPOLO POELMEER—H. Z. P. C. H 2—8. De gisteravond in Poelmeer gespeelde waterpolowedstrijd van Poelmeer tegen de kampioene H. Z. en P. C. II is in een fik- sche Haagsche zege geëindigd. De gasten waren in dezen wedstrijd over alle linies de meerderen en drukten dat in een aantal fraaie doelpunten uit. De opstelling der ploegen was als volgt: Poelmeer: K. Ydens De Jong Westen J. Ydens Slegtenhorst Vink Vroom P. de Groot H. den Hamer E. v. Manen R. Weyhenke W. Weyhenke D. Ruimschotel Rypstra. H. Z. en P. C.: Dadelijk na den uitworp trekken de Ha genaars ten aanval, maar de ingeschoten bal wordt via den keeper door de deklat gekeerd, v. Manen' was er evenwel vlie gensvlug bij en opende de score (01). Na opzwemmen slaagde R. Weyhenke erin de score te verhoogen (02). Een tegen aanval van Poelmeer levert geen resultaat op doordat in handen van Rypstra wordt geplaatst. De Hagenaars combineeren uit stekend en geleidelijk wordt de stand tot 0—5 opgevoerd zonder dat Poelmeer iets daartegen kan ondernemen. By een Poel meer-aanval zwemt keeper Rijpstra om een doelpunt te voorkomen ver uit zyn doel weg, maar by den cornerhoek raakt de bal achter. Vink plaatst den bal goed naar B. Vroom, die den in doel liggenden W. Weyhenke onhoudbaar passeert (15). Onmiddellijk daarna komt de rust. In de tweede helft pakt de thuisclub aan vankelijk iets beter aan en na eenige aan vallen gelukt het J. Ydens den achterstand te verkleinen (25). Daarmee is Poelmeer evenwel uitgespeeld. De verbazend bewe gelijke Haagsche ploeg Voegt dan nog drie doelpunten aan de score toe, zoodat het einde komt met een 82 zege voor de kampioenen. De stand: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H.Z. en P.C. II 3 8 36—9 16 Poelmeer 7 4 1 2 2020 9 Z. I. A. N. 6 2 1 3 13—23 5 L. Z. C. 7 12 4 10—17 4 De Zijl 6 6 6—37 L. Z. C. n—DE ZUL n (3—3). Voor de afd. G. van den K. N. Z. B. speelde gisteravond L. Z. C. II tegen De Zijl II in de Zweminrichting „De Zijl" alhier. Rust 11, einde 23. De stand: gesp. gew. gel verl v.t. pnt. De Zyl II 8 7 1 35—16 15 Poelmeer II 3 4 2 2 2315 10 L. Z. C. II 7 5 2 25—15 8* A. Z. C. II 7 1 6 9—27 2 H. G. A. II 8—17 13—32 1 L. Z. C. twee verliespunten w. o. s. LAWNTENNIS HET BADGASTEN TOURNOOI TE NOORD WUK. Het was gisteren een wel wat te winde rige inzet van het badgastentournooi op de banen van het Noord wij ksclie Casino. Niet temin was dit geen belemmering voor de wedstrijdleiding om flink aan te pakken en zoo kon op dezen eersten middag reeds dadelijk een behoorlijk aantal partyen ver werkt worden. Het waren gitsermiddag alleen voorpost gevechten, welke door die der sterkeren gevolgd zullen worden. Daarbij behoort vandaag mej. Rollin Couquerque, die van daag in het heeren enkelspel uitkomt tegen Luyten. De uitslagen waren: Heeren enkelspel, voorronde: De Koster slaat Van Stigt 61 62; Van den Broek slaat Smulders 60 60; mr. Pel slaat J. B. Wilton 63 46 60; Overeynder slaat Bodenhausen 63 60; Van Ameyde slaat Van Gent 63 61; Van Meegeren Sr. slaat Visser 63 64; Van Swaay slaat Van Gunster en 60 63; Vroolyk slaat Vroom 61 64; Akkérsdyk slaat We- fers Bettink 64 62; B. Veltenaar slaat v. d. Linden 62 63; v. d. Weg slaag Laurens 63 86; Kettner slaat Hutte 6—1 6—2. Eerste ronde: Verhoef slaat Jongeneeel 36 75 86; Van den Broek slaat Gram- v/inckel 60 60; dr. van Galen slaat mr. Pel 60 60; Enthoven slaat H. Velte naar 62 64; Gerritsen slaat De Kuy- per 64 64; Overeynder slaat Keulen 60 60; prof. Zevenbergen slaat Van Leeuwen 60 60; Van Ameyde slaat Spiele 63 810 64; Van Meegeren Sr. slaat Bouman 62 61; Van Swaay slaat v. d. Stadt 6—3 7—9 6—3; Wisselink slaat Boelaars 62 62; Tonckens slaat Brucker 68 75 64; Vroolyk slaat Boasson 64 61; Boeseken slaat Van Stigt 61 60; Van Straaten slaat Teschmacher Jr. 60 60; Kloote slaat dr. Vleugels Schutter 63 63; Honig slaat B. Veltenaar 911 62 97; Larrewijn slaat Groeneboom 64 61; v. d. Weg slaat De Goede 60 60; Voetelink slaat Gilissen 61 60; mr. van Stapele slaat Kettner 62 64. Tweede ronde: Van Meegeren Sr. slaat Overbeek 60 61. Dames enkelspel, eerste ronde: mej. Brouwer slaat mej. van Erven Dorens 86 63; mej. R. van Deventer slaat mevr. Pel 61 61; mej. van Vliet slaat mej. v. d. Assen 119 60; mevr. Keulen slaat mevr. Melschen 64 61; mevr. dt Jonge slaat mej. Schram 16 63 63; mej, Hartog slaat mej. Withaus 61 63; mej. Ipenburg slaat mej. Stumpel 61 62; mevr. Koop man slaat mej. A. van Deventer 64 16 75; mej. Imhoff slaat mej. Zaayer 61 46 61; mevr. Hoogenberg slaat mevr. Van Beuningen 62 61; mej. Moolen- burgh slaat mej. Alsbach 60 63; mej. v. d. Straaten slaat mevr. Boeseken 57 86 61; mej. Uitenbogaart slaat mevr. Eberwein 61 6;3. Tweede ronde: mej. Fischer slaat jkvr. van Panhuijs 60 62; mej. R. van De venter slaat mej. Pastor 79 62 64; mej. Hartog slaat mej. Hertzberg 64 46 63; mej. Rens slaat mej. Gheel Gildemees- ter 63 86; mej. Moolenburgh slaat mej. Kladser 60 61; mej. v. d. Straaten slaat mej. van Noort 6—3 60; mevr. Jonquière slaat mej. Uitenbogaart 61 63. VOETBAL BESTUURSVERGADERING VAN DEN N. V. B. Amateursbepalingen van den ÏL N. V. B, overgenomen. Het bestuur van den N. V. B. heeft onder leiding van den voorzitter, dr. D. J. van Prooye, een vergadering gehouden, waarop eenige belangrijke beslissingen zijn geno men, die in de „Sportkroniek" vermeld staan. Besloten werd om als reglement van den N. V. B. voorloopig te gebruiken het re glement van den K. N. V. B. en dan na te gaan, welke veranderingen daarin zullen moeten worden aangebracht. Ten aanzien van de overschrijvingsbepalingen werd bepaald, dat iedere speler, die, lid zijnde van den N. V. B., voor een andere vereeni- ging wenscht te gaan spelen dan waarvoor hij tot vóór of op 1 Augustus gerechtigd was te spelen, daarvoor de toestemming van den N. V. B. behoeft. De overschrij vingsbepalingen, zooals deze voor den K. N. V. B. golden, zullen van kracht blyven voor den nieuwen N. V. B. Alle persoonlijke straffen voor wedstrijd- overtredingen, die vóór 1 Januari 1941 zouden zyn afgeloopen, zullen met ingang van 1 September a.s. voorwaardelijk ge maakt worden. Echter royementen van vereenigingen wegens het niet nakomen van de financiëele verplichtingen, bly ven- gehandhaafd. Wat betreft het amateurisme werd besloten, dat de amateursbepalingen, zooals die ook voor den K. N. V. B. golden, Voor de nieuwe organisatie ge handhaafd blyven. De contributie werd geregeld en de vyf afdeelingsbesturen van den N. V. B. als volgt samengesteld: Afdeeling I: G. Kruyver. voorzitter; A. Cassée, secretaris; M. J. Koolhaas, lid. Afdeeling II: Jac. F. Lamey, W. H. A. Burgwal, W. J. Goorse en L. v. d. Slik. Afdeeling HI: S. Coldewey, H. Vosman, A. Denkers. Afdeeling IV: D. C. Spaan, J. D. A. Diet- vorst, H. A. J. Bockmeulen, J. W. Hanssen en E. A. Wydicks. Afdeeling V: H. Valkema, J. W. de Vries en G. de Weert. De financieele commissie van den N. V. B. werd met één lid uitgebreid, n.l. den ■heer H. A. H. Putter (Amsterdam). Tot tweede voorzitter van deze commissie werd de heer ir. H. F. Hopster benoemd. Lid v de scheidsrechterscommissie r verd de heer Fr. van Veen. De commissie voor de oplei ding Van scheidsrechters werd in zijn vroe gere samenstelling hersteld en bestaat dus uit Jac. F. Lamey, mr. E. J. Bulder en C. Groot Huize. De bestuurscommissie is samengesteld uit dr. D. J. van Prooye. voorzitter, ir. H. F. Hopster en Jac. F. Lamey. Tot leden van de strafcommissïe wer den benoemd S. Coldewey, voorzitter, D. C. Spaan en H. de Munter. De andere be stuursleden zullen fungeeren als plaats vervangende leden. WIELRENNEN STADIONWEDSTRIJDEN UITGESTELD. In verband met de weersomstandigheden zijn de laatste avondwielerwedstrijden, welke Donderdagavond in het stadion te Amsterdam zouden worden gehouden, uit gesteld tot hedenavond half 8. een bocht naar linka dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein Vereeniging voor Veilig Verkeer. FEUILLETON Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. 4) Het ontginningsbedrijf in het Proeska-dal werkte weer op volle kracht, maar het was Koljin, die de lakens uitdeelde. De mannen, die hij had meegebracht, vormden een soort politiecorps, dat tot taak had toezicht uit te oefenen op de bewoners van het dal. Michel Bessin was niet veel anders over gebleven dan zich bij de gewijzide omstan digheden aan te passen, maar zyn grimmig gezicht verried, dat hij er allerminst mee ingenomen was. Nog steeds had hij de hoop niet opgegeven, dat zich binnenkort een mogelijkheid zou voordoen om tot den oor- spronkelijken toestand terug te keeren, al had hij er op dit oogenblik nog geen idee van op welke wijze dat zou moeten geschie den. Lansky voelde zich, nu Koljin hem in be scherming had genomen volkomen veilig en hij was er de man niet naar om triomf on der stoelen of banken te steken. Koljin's metgezellen beijverden zich zoo veel mogelijk de bewoners van het Proes ka-dal eenig inzicht bij te brengen, met be- trekking tot de toestanden in den nieuwen heilstaat. De kolonisten, die zoovele jaren van de buitenwereld afgesloten waren ge weest, toonden zich te dezen opzichte even wel zeer traag van begrip. Hun gezond ver stand verzette zich tegen een staarsvorm en een levensbeschouwing, welke in hun per soonlijke oogen iets misdadigs had, omdat zij zich in hun persoonlijke vrijheid en hun rechten aangerand voelden. De oude Bessin wilde er zelfs in het ge heel niet over hooren. Hij toonde zich vol komen immuum voor alle pogingen om hem tot andere gedachten te brengen en wanneer Koljin hem van het ideale karak ter van den nieuwen toestand in Centraal Rusland trachtte te overtuigen, zei hij: „Blijf mij alsjeblieft van mijn lijf met die krankzinnige verhalen. In mijn oogen maak je je alleen maar belachelijk met je schijn heilige kameraadschap." De dalbewoners keerden geleidelijk tot hun gewone leven terug. Alles was weer bijna zooals vroeger. Zij werkten in huis, op de akkers en wanneer het hun beurt was in den Bilun-ketel of op het stamp werk. Alleen stonden zij onder een voort durende druk. Niemand was meer zijn eigen baas. Wat Koljin beval, dat moest ge beuren. Niemand wist, wat de dag van morgen hem zou brengen. De toekomst leek somber en zonder eenig perspectief. Be hoorden hun bezittingen hun nog wel toe? Waren zij nog de eenige rechtmatige eige naars van hun huizen en hun vee? En wje garandeerde hun, dat de opbrengst van de ijzermijn, aan welker, ontginning zij zoo •hoopvol begonnen waren, ook hun allen ten goede zou komen? De mannen van Koljin waren ingekwar tierd in de barak, welke voorheen door Lansky en zijn metgezellen was bewoond. De troep werd weliswaar door Koljin on der den duim gehouden, maar dat belette hun toch niet bij verschillende families in te dringen, waar zij allerminst welkom wa ren. En zoo heerschte er al spoedig een be klemmende sfeer van onzekerheid en vij andigheid in het eens zoo vreedzame Proes ka-dal, waar de bewoners zich voor kort nog leden van één groot gezin hadden ge voeld. XXXV. Nanglu had zijn taak als herder en ver zorger van de rendierkudde weer opgevat. Niets vermocht hem uit zijn gewone doen te brengen, omdat de rooden hem voor vol komen ongevaarlijk hielden. Ook Hal Lome had weer een toevlucht in het Winddal gezocht. Hij kon nog steeds niet goed begrijpen, dat hij nu geen vluch teling meer was, maar een vrije burger van vreemde nationaliteit, voor zoover dan on der het huidige bewind van vrijheid kon worden gesproken. Koljin zelf had hem deze verrassende overtuiging bijgebracht. Denzelfden dag, waarop Hal met de an- dern naar het dal was teruggekeerd had Lansky er bij Koljin op aangedrongen Hal Lome als ontvlucht krijgsgevangene te ar resteeren, maar de wachtmeester was daar tot Lansky's groote teleurstelling niet op ingegaan. Hij verklaarde botweg, dat de revolutie ook den krijgsgevangenen van vreemde" nationaliteit hun vrijheid had te ruggegeven en Lansky bleef derhalve niet veel over dan zich daarbij neer te leggen. Hal was echter zoo verstandig geweest het zekere voor het onzekere te nemen en naar het Winddal te vertrekken, waar men hem volkomen ongemoeid liet, omdat men hem daar ongevaarlijk waande. Dezen dag had Hal de zuidelijke helling van het Elbir-gebergte beklommen, van waar hij een schitterend uitzicht had over het Proeska-dal. Hoewel hy reeds herhaal delijk van dit panorama had genoten, kwam hij er telkens weer opnieuw van onder den indruk. In de verte lag het Gordelwoud, welks geel- en roodachtige tinten den naderenden herfst aankondigden. Daar achter moest de Signaal-rivier liggen, waar hij Kare voor het eerst had ontmoet. Kare! Hy zag haar groote grijze oogen, die hem zoo stralend hadden aan gekeken. Kare! Als het wilde, zou hij nu ongehinderd kunnen vertrekken om zijn zwerftocht op nieuw te beginnen. Hij was vrij vrij! Ook deze magneet, welke hem tot dusver hier steeds had teruggehouden, had zyn kracht verloren. Maar wilde hij dan eigenlijk weg? Neen! Hier was zijn nieuw vaderland, de plaats, waar hij zich met hart en ziel thuis voeide, hier: Achter de bosschen! Rondom zich zag hij het landschap, waar hij in paste, zooals Kare hem eens had ge zegd. Wat haar vrouwelijk instinct destijds had vermoed, was nu werkelijkheid gewor den. En het was zoo goed....! Dit land zou zijn land worden! En de mensch? Michel Bessin, Peter Bessin, Alexi en Kare? Hij had him allen leeren lief heb ben eerlijk en oprecht. Was er nu eigenlijk nog wel iets, dat men hem kon aanwrijven? Had hij zich, alle val- sche verdachtmakingen ten spijt, niet altyd correct gedragen? En zou het daarom geen groote dwaasheid zijn ter wille van een laaghartige beschuldiging, die hy zich im mers in het geheel niet behoefde aan te trekken, vrijwillig afstand te doen van het groote geluk, dat hem hier wachtte? Mi chel Bessin zou op het oogenblik stellig heel anders over hem oordeei: beter - misschien zelfs wel zooals vroeger. Hij zou eens met hem gaan praten. Als men tegenover man! Ten slotte moesten dan toch eens alle misverstanden uit den weg worden geruimd en zou alles weer in orde komen. Het was Hal Lorne te moede, alsof een zware last van zijn schouders was geno men. Ja dat was het, wat hij reeds eerder had moeten doen. Morgen zou hij naar de hoeve gaan om zijn hart tegenover Michel Bessin uit te storten. Morgen zou hij de groote vraag stellen, die hem nu reeds zoo lang bezig hield. De ouderwetsche klok, die op den schoor steenmantel boven de groote schouw stond, tikte haastig. Het leek of zij zich bewust was de eenige te zijn, die in het groote ver trek eenig teeken van leven gaf en dat scheen haar zenuwachtig te maken. Van tijd tot tijd struikele zij over haar eigen eentoonig tik-tak, het eenige dat de druk kende atmosfeer van spanning en onzeker heid, welke in de kamer herschte, ver brak. Michel Bessin stak zijn kin vooruit. Zijn gezicht stond strak en vastberaden. Onge duldig schoof hij op zijn stoel heen en weer. Tegenover hem aan de lange tafel zat Lansky, wiens geheele houding verried, dat hy zich hier de meerdere waande. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6