Nu de fusie bij de voetbalsport tot stand is gekomen Spxmi en Uledófoi/den VOETGANGERS, MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EEN NADERE UITEENZETTING VAN Mr. J. J. P. C. VAN KUYK het karakter van de bonden en vereenigingen behoefde in het geheel geen afbreuk te worden gedaan. Nu volgens een officieele mededee- ling van de Nationale Stichting ter Bevordering van de Lichamelijke Op voeding de fusie bij de voetbalsport een feit is geworden, hebben zeer ve len zich afgevraagd, wat nu wel de ge volgen zijn van een dergelijk ingrij pend besluit in ons nationale sport leven. In het bijzonder voor wat betreft de tak van voetbal. In verband hiermede heeft een redac teur van het A. N. P. een onderhoud ge had met den burgemeester van Veenen- daal, mr. J. J. P. C. van Kuyk, den voorzit ter van de Stichting ter Bevordering van de Lichamelijke Opvoeding, die op instig- natie van den secretaris-generaal van "het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; prof. dr. G. A. van Poelje, en aangewezen door het njkscoilege voor de lichamelijke opvoeding, opnieuw het initiatief heeft genomen om te komen tot de gewenschte concentratie der verschillen de bij de voetbalsport betrokken bonden en federaties. In dit onderhoud heeft mr. van Kuyk Verschillende belangrijke aangelegenheden ten aanzien van de doelstelling en de ge volgen van de gewenschte concentratie op klare wijze uiteengezet, waardoor tal van tot nu toe nog steeds duister gebleven pro blemen tot klaarheid zijn gekomen. De materie, waarvoor ik u thans het een en ander ga mededeelen, aldus ving mr. v. Kuyk zijn betoog aan, is, zooals in de efgeloopen weken reeds meer dan eens is gebleken, niet alleen bijzonder actueeel, doch ook van het hoogste belang voor ons nationale sportleven. Het streven naar meer eenheid is in alle kringen doorgedrongen en ondervindt van de overheid op de eerste plaats alle medewerking. Zooals u bekend is, heeft 't rijkscol lege voor lichamelijke opvoeding, daar toe op instignatie van den secretaris generaal van het Departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. -dr. Van Poelje, ons, de Natio nale Stichting ter Bevordering van de Lichamelijke Opvoeding opdracht gege ven het reeds eerder door ons geno men initiatief wederom op te nemen' om te komen naar een grootere een heid in ons nationale sportleven. De fusie in de voetbalwereld. Wij hebben hierbij natuurlijk niet alleen de tak van voetbal op het oog, doch alle takken van sport. Wij hebben ons tenslotte op de eerste plaats bezig gehouden met de voetbalsport, omdat hierbij gesproken kan worden van de grootste sportorganisatie en het naderen van het nieuwe seizoen het wenschelijk maakte in deze tak zoo spoe dig mogelijk tot de gewenschte oplossing te komen. De bezwaren, welke eertijds tegen een fusie bestonden, kwamen nu natuurlijk terstond opnieuw naar voren. Vele bespre kingen zijn er noodig geweest om tenslotte tot de inmiddels bereikte oplossing te ko men. Zeer belangrijk was wel de noodza kelijkheid, dat wij o.a. ten aanzien van de R. K. Federatie voorop dienen te stellen, dat aan het karakter van de bonden en de vereenigingen niet getornd kon worden. Uitgaande van dit eenige gezonden stand punt, moesten wij dus onder alle omstan digheden rekening houden met het karak ter van de bij deze fusie betrokken bon den en vereenigingen. Daarom hebben wij begrijpelijk lang stil gestaan bij de oplos sing van dit probleem voor de R. K. Fe deratie, waarbij rekening gehouden moest worden met tal van wenschen van R. K. zijde. Het is ons evenwel toch nog spoedig gelukt tot een uitstekende oplossing van, de moeilijkheden te Komen, waar door het mogelijk is gebleken tot een fusie te komen, zonder dat ook maar in een klein onderdeel afbreuk behoef de te worden gedaan aan het karakter der bonden en vereenigingen, dus waar bij men zich hoofdzakelijk heeft be paald tot een fusie ten aanzien van de beoefening van de sport (wedstrijdwe zen). Hieruit volgt dus, dat het niet in de bedoeling heeft gelegen en het ook niet de bedoeling kan zijn in de toe komst, dat de bonden eventueel de ver eenigingen cp zichzelf ophouden te be staan. Er bestaat in de toekomst geen enkel bezwaar tegen het voortbe staan van deze bonden en vereenigin gen, vooral als men rekening houdt met de omstandigheid, dat voor wat betreft de lagere elftallen men auto matisch terecht komt, op het terrein Van de jeugdorganisaties. Ten aanzien van het jeugd vraagstuk hebben wij geen enkele bemoeienis. Deze materie ressorteert bij den centralen jeugd raad. Men kan dus veilig- aannemen, dat voorloopig althans voor de lagere elftal len de toestand blijft zooals deze tot op den dag van heden was. Bovendien is de tijd te kort om ook voor de lagere regionen nog dusdanige maatregelen te treffen om tijdig gereed te zijn voor het nieuwe sei zoen. Ten aanzien van de R. K. Federatie en hetzelfde geldt ook voor de andere bonden, doch dan naar omstandigheden eenigszins gewijzigd, kan dus de thans tot stand gekomen fusie, en de gevolgen daarvan, als volgt worden samengevat. De oude toestand voor lagere elftallen. Alle landelijke voetbalbonden zijn tot een Nederlandschen Voetbalbond samenge smolten. Daaruit volgt, dat de R. K. Fe deratie van Voetbalbonden (R. K. F.) in de interdiocesane competitie voetbalbond (I. C. B.) hun competitie spelen in nationaal verband, dus in den dezer dagen nieuw opgerichten nationalen Nederl. Voetbal bond. Er is echter geen Katholieke veree- niging ontbonden. Deze blijven ook in de nieuwe concentratie onverminderd voort bestaan. Zij behouden dus dezelfde rechten en plichten als i n het verleden. Waar het hoogere voetbal is ingedeeld in de lande lijke competitie van den nieuwen Neder landschen Voetbalbond, is daarentegen voor het lagere voetbal (dat tot nog toe uitkwam in de desbetreffende diocesane bonden), de mogelijkheid blijven bestaan om kringsgewijze, zooals vooreen, te blij ven spelen in een competitie tusschen Ka tholieke vereenigingen bij den kring aan gesloten en onder Katholieke leiding, dus geheel overeenkomstig de oude toestand. Het kan dus voorkomen, dat het eerste elf tal van een Katholieke vereeniging, dat vroeger uitkwam in de eerste klasse van den I. V. C. B. in het komende seizoen uit komt in de competitie van den Nederland schen Voetbalbond, terv/ijl een lager elftal van dezelfde vereeniging van de thans tot stand gekomen fusie niets bemerkt, om dat het zooals voorheen wederom uitkomt in de competitie van het diocees waaronder de vereeniging ressorteert dus geheel in Katholiek verband. Het zal dus in de prak tijk hierop neerkomen, dat alleen oudere, dus rijpere spelers, geschikt om te spelen in een sterk elftal, dat uitkomt in de com petitie van den N. V. B. in neutraal ver band zal spelen. De Katholieke kringen zijn evenwel in de toekomst wel aange sloten bij het nationale verband. Het karakter der vereenigingen niet aangetast. Hieruit volgt dus, dat wij de bestaande bonden en vereenigingen zoo min moge lijk hebben aangetast voor wat 't karakter betreft. Vereenigingen, die behalve voet bal ook nog andere takken van sport be oefenen, zullen dus zooals boven omschre ven voor wat betreft voetbal rekening heb ben te houden met den N. V. B., doch ver der volkomen onafhankelijk voort kunnen werken aan datgene wat met zulk een voortvarendheid werd opgebouwd en met zulke groote financieele offers tot stand is gekomen. Het zou hoogst onrechtvaardig geweest zijn, indien wij ons ten dien aan zien rechten hadden aangematigd, welke geheel buiten onze competentie liggen. Bo vendien zouden de moeilijkheden, welke nu vrij spoedig konden worden overwon nen, dan absoluut niet te overbruggen zijn geweest en de voorgestelde fusie nooit tot stand zijn gekomen. Ongetraft kan men het karakter van een vereeniging nu een maal in ons volksbestaan niet aantasten. Tenslotte moet men er wel rekening me de houden, dat^ wat nu ten aanzien van de voetbal tot stand is gekomen, niet als richtlijn kan ^yohden gebruikt ten aanzien van de fusie van de andere sporten. Iedere tak van sport heeft bijzondere kenmerken de moeilijkheden, zoodat voor iedere tak van sport eenzelfde procedure met lang durige besprekingen zullen moeten wor den gevoerd. Nauwkeurig moet worden nagegaan, welke oorzaken hebben geleid tot de versnippering, welke thans teniet gedaan diende te worden. Evenals bij de voetbalsport blijken de afgevaardigden van de andere takken van sport met den zelfden goeden geest beziel 1 te zijn. Het kan ook niet anders, want bij de voorbesprekingen stellen, wij de volgende richtlijnen op den voorgrond: 1. van het clubleven dient te worden af gebleven; 2. particuliere vereenigingen en instel lingen hebben het recht zelf aan te wijzen, wie zij als leden wenschen toe te laten en hoe de haar eigen financiën te beheeren. Overheidsbemoeiing in deze is absoluut overbodig. Iedere club behoudt zijn eigen samenstelling en richt zijn eigen spel in. De "wandelsport. Nu het bestuur van den Nederl. Voetbal bond is geconstitueerd heb ik mij volko men teruggetrokken ten aanzien van deze tak van sport, daar mijn taak hier thans gereed is. Op Vrijdag a.s. vindt een be spreking plaats ten aanzien van de wan delsport, waarbij ik verwacht, dat wij reeds spoedig tot de gewenschte overeen stemming zullen komen. Hirbij komt ook nog de kwestie van de Nijmeegsche vierdaagsche op de proppen, Ten aanzien van de verhouding van de N. B. V. L. O., welke nog steeds deze vier daagsche organiseert en de wandelsport in het algemeen, kan ik u slechts mijn per soonlijke opvatting mededeelen, gebaseerd op een bespreking, welke ik onlangs had met majoor Breunesse, ondanks zijn bui tengewoon drukke werkzaamheden ten aanzien van deze kwestie. Majoor Breunesse huldigde het streven om naar een gewenschte oplossing te ko men ten zeerste toe en was evenals ik de meening toegedaan, dat zeer spoedig een zoodanige oplossing zal kunnen worden ge vonden, waarbij de nieuw te stichten wan delorganisatie in samenwerking met de N. B. V. L. O. de organisatie van de vierdaag sche zal kunnen worden overgedragen. Hoe de fusie in deze tak van sport tot stand NOTA DOOR H. BAUMGARTEN OP DE 100 M. GEKLOPT. De wedstrijden, welke de A.P.G.S. gister middag ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op het terrein aan den Spaaf i- dammerdijk te Amsterdam gehouden heeft, zijn volledig geslaagd. Er waren 160 deelnemers, die een in de verschillende klassen aardige sport te zien gaven. De be langstelling was zeer bevredigend, terwijl ook het weer alle medewerking ver leende. Natuurlijk concentreerde de meeste be langstelling zich op de 100 meter. Van Osta verscheen niet aan den start, waar door ditmaal de strijd tusschen Nota en Osendarp zou gaan, althans zoo was de verwachting. Hoe anders was het verloop echter in de finale. Heinz Baumgarten, die door de opkomst van Nota en van Osta c'it jaar eenigszins op den achtergrond ge laakt was, liet nu zien, dat hij ook wel degelijk een woordje mee kan spreken in ons sprinterscorps. Zeer snel van start gaande kreeg hij onmiddellijk een kleinen voorspiong op zijn twee sterkste tegen standers. Nota was op 50 meter Baumgar ten al weer aardig dicht genaderd en men dachr den Hollandman dan ook als eerste te zien eindigen. Baumgarten echter, had ook nog een goeden eindspurt over en deze was oorzaak, dat hij met miniem ver schil op Nota en Osendarp won. Onze na tionale kampioen vertoonde nog steeds zijn ailerbesten vorm niet en vooral zijn eind spurt vroeger zijn sterkste wapen, was verre van goed. Inmiddels wordt de strijd op de 100 meter op de nationale kam pioenschappen, welke volgende weck op di Sir eik aan gehouden worden, door de overwinning van Baumgarten nog inte ressanter. De tijd van 11 seconden op deze grasbaan was lang niet slecht, Nota en Osendarp noteerden beiden 11.1 sec. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. A: 1. H. Baumgarten (Trekv.) 11 sec.; 2. Nota (Holland) 11.1 sec.; 3. H. B. Osendarp (Trekv.) 11.1 sec. 200 M. B: 1. J. H. Zwaan (A.A.G.) 23,5 sec.; 2. M. Luteraan (A.V. '23) 24 sec.; 3. A. Noordberger (A.A.C.) 24,1 sec. 400 M. C: 1. D.Koel (Meteoor) 55 sec.; 2. B. B. van der Graaf (G.A.G.) 55,? sec.; 3. J. W. Vieer (Quick) 55,4 sec. 800 M. A: 1. S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 59,3 sec.; 2. H. de Roode (Haarlem) 2 min. 2.1 sec.; 3. P. J. de Bruyn (Trekv.) 2 min. 3.2 sec. 800 M. B: 1. J Elsinger (A.V. '23) 2 min. 5 sec.; 2. J. Hermans (Haarlem; 3. H. Pelle (Tempo). 3000 M. A: 1. J. Walther (Volewijekers) 9 min. 15,3 sec.; 2. W. J, Bakker (A.A.C.) 9 min. 28,2 sec.; 3 J. Koopman (Haarlem) 9 min. 48,4 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. 'Trekvogels 45,1 sec.; 2. A.A.C. 54,4 sec.; 3. Haarlem 45,4 sec. 4 x 400 M. estafette: 1. Trekvogels 3 min. 39,8 sec.; 2. Blauw Wit 3 min. 42,3; 3. Haarlem. Kogelstooten A: 1. A. de Bruyn (V.E.L.) 14,44 M.; 2. Th. Oreel (A.P.G.S.) 13,66 M.; 3. H. Houtzager (V.E.L.) 13,18 M. Kogelstooten B: 1. O. Kronig (Holland) 11,91 M.; 2. Van Doorn (H.P.S.V.) 11,89 M. Kogelstooten C: 1. Keyzer (A.P.G.S.) 11,11 M.; 2. K. Meyn (Zaanland) 10,36 M.; 3. Ratelband (Blauw Wit) 9,93 M. Speerwerpen A: N. Lutkeveld (A.P.G. S.) 61,09 M. Ver-springen A: 1. W. Roest (Trekvo gels) 6,36 M.; 2. J. J. Houtman (A.V. '23) 6,17 M. Hoogspringen A: 1. J .J .Houtman (A.V. '23) 1,75 2. Wolvelang (A.A.C.) 1,60 M. zal komen is van te voren moeilijk te zeg gen, want de oplossing is daarvoor te veel afhankelijk van verschillende facto ren. De eventueele bezwaren, welke van zekere zijde naar voren kunnen ko men, zullen bij lange na niet opwegen bij die, welke bij de besprekingen van de voetbalsport hadden te overbrug gen. Wij hebben hier reeds voor heetere vuren gestaan. Toch zullen zij, die om persoonlijke redenen bepaalde groeps- belangetjes kennelijk wenschen op te dringen, goed doen deze persoonlijke affecties thans te laten wijken voor het nationale belang, waarbij 't groeps belang ondergeschikt dient, te blijven. Wie dat niet kan, begrijpt het teeken van dezen tijd niet en kan niet geschikt worden geacht om mede te werken aan den wederopbouw van ons nationale bestel. De vierdaagsche is op zichzelf ook van onder geschikt belang en komt dus pas op de tweede plaats aan de orde, nadat eerst de fusie is verkregen. Het werk van majoor Breunese is historisch gegroeid tot een waardevolle traditie, waarnaar jaarlijks duizenden met belangstelling uitzien. Dit hoogtepunt van onze nationale wandelsport is natuurlijk een aangelegenheid, welke de nieuwe wandelsportorganisatie ook ter harte zal gaan. Alleen daarom reeds kan men verwachten, dat een juiste wijze om tot samenwerking te komen met de N. B. v. L. O. te verwachten is. Andere takken van sport. Na de wandelsport zal de gymnastiek aan de beurt komen, mogelijk gevolgd door de athletiek. Dan zijn er nog verschillende andere takken van sport, Waarvan op een of andere wijze het verzoek is binnengeko men om ook hierin regelend op te treden, zooals wielrennen, zwemmen, krachtsport, tafeltennis en handboogschieten. DE NATIONALE DA3IESKAMPIOEN- SCHAPPEN. Fanny Koen wil vijf titels behalen. De inschrijving voor de nationale dames kampioenschappen, welke op dezelfde da gen, 10 en 11 Augustus, worden gehouden als die voor de heeren, zijn wat het aantal betreft, iets tegengevallen. Indien men de lijst der deelneemsters doorkijkt, blijken vertegenwoordigsters van Brünhilde (Fr.) en Athleta (Utrecht) volkomen te onder breken. Niettemin zijn de wedstrijden kwa litatief goed bezet. Sterk de aandacht trekt het feit, dat Fanny Koen, de Amsterdamsche athlete, die dit seizoen beschouwt als een besluit van de zware athletieksport, in niet min der dan vijf nummers uitkomt, nl. de 100 200 meter hardloopen, 80 meter horden, het ver- en het hoogspringen. Zij heeft overigens vier titels te verdedigen, nl. op beide loopnummers en het ver- en hoog springen. Het zou een unicum zijn in de geschiede nis der damesathletick, indien het Sagitta- lid er in zou slagen vijf nationale titels te behalen. Overigens staan haar kansen hier voor lang niet slecht. Op de 100 meter zijn alle sterke sprintsters ingeschreven; naast Fanny Koen en de meer geroutineerde krachten als Alie de Vries en Lies Koning, zien wij de jongeren Gerda Koudijs en Lies Rolff, alsmede vier sneile loopsters van de vereeeniging „Zeeburg", de zusjes Adema, en verder de meisjes Zeilstra en Schuurman. Ook op de 200 meter kan de titel Fanny Koen niet ontgaan, evenmin op de 80 meter horden. De belangstelling voor het verspringen is zeer groot en bij het hoogspringen zal Nel van Balen Blanken het de kampioene zeker niet gemakkelijk maken. Bij het speerwerpen verdedigt Poe Dieben haar titel en hetzelfde 2al Ans Niesink probee- ren te doen bij het discuswerpen. De strijd bij het kogelstooten is volkomen open. Zaterdag 10 Augustus beginnen de wed strijden om 5 uur, zij duren tot 7 uur. Op dien dag vallen reeds de beslissingen bij het verspringen, discuswerpen, speerwer pen en 200 meter voor dames, verder het hoogspriingen, kogelstooten, de 400 meter horden en de 1500 meter bij de heeren. Zondag 11 Augustus vangt het program ma om 1 uur aan met de series 110 meter horden, het polsstokhoogspringen en het kogelslingeren en om kwart voor vijf zal het startschot worden gegeven van het laatste nummer der kampioenschappen, de 4 x 400 meter estafette. DUITSCHLAND WINT VAN ITALIë. De Duitscher Harbig sloeg den Italiaan Lanzi op de 400 en 800 M. De landenwedstrijd tlisschen Duitsch- land en Italië, welke te Stuttgart werd ge houden, is door Duitschland gewonnen met 104 punten tegen 74 punten. De meest belangwekkende strijd van den eersten dag was ongetwijfeld die tusschen Herbig en Lanzi. Na een spannenden strijd gelukte het den Duitscher met een fraaie eindspurt in den zeer goeden tijd van 47 sec. te winnen. Ook op de 800 meter moest de Italiaan de meerderheid erkennen van Harbig. Met bijna 1 sec. voorsprong ging de Duitscher als eerste over den eind streep. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. Mellzowiez (D.) 10.6 sec.; 2. Kersch (D.) 10.3 sec. 200 M.: 1. Monti (I.) 21.9 sec.; 2. Mellro- wiez (D.) 21.9 sec. 400 M.. 1. Harbig (D.) 47 sec.; 2. Lanzi (I.) 47.4 sec. 800 M.: 1. Harbig (D.) 1 min. 47.8 sec.; 2. Lanzi (I.) 1 min. 49.3 s€c. 1500 M.: 1. Kaindl (D.) 3 min. 54.4 sec.; 2. Giesen (D.) 3 min. 55.6 sec. 5000 M.: 1. Beviacoua 14 min. 52.6 sec.; 2. Eitel (D.) 14 min. 53.2 sec. 10.000 M.: 1. Syring (D.) 30 min. 25.2 sec.; 2. Beviacoua 30 min. 27.4 sec.; (nieuw Ita- liaansch record). 4 maal 100 M. estafette: 1. Duitschland in 41.4 sec.; 2. Italië in 41.4 sec. 4 maal 400 M.: 1. Duitschland in 3 min. 12 sec.; 2. Italië in 3 min. 12.8 sec. 110 M. horden: 1. Becker (D.) 15.3 sec.; 2. Caldana (I.) 15.4 sec. 400 M.: 1. Mayr (D.) 54.6 sec.; 2. Fantone (I.) 54.9 sec. Kogelslingeren: 1. Hein (D.) 54.57 meter; 2. Blask (D.) 51.98 M. Polsstokhoogspringen: Gloentzner (D.) 3.90 M.; 2. Haunzwickel (D.) 3.80 M. Speerwerpen: 1. Berg (D.) 67.85 M.; 2. Loose (D.) 52.19 M. Verspringen: 1. Pederzani (I.) 7.23 M.; 2. Maffei (I.) 7.20 M. Discuswërpen: 1. Wotapek (D.) 47.54 M.; 2. Consalini (I.) 47.47' M. Hoogspringen. 1. Nacke (D.) 1.93 M.; 2. Camnagner 1.90 M. Kogelstooten: 1. Luth (D.) 14.98 M.; 2. Profeti (I.) 14.63 M. Hink-stap-sprong: 1. Gleim (D.) 14.79 M.; 2. Vogt (D.) 14.54 M. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Zwolle had gisteren de eerste ontmoe ting plaats om het kampioenschap van Ne derland tusschen Het Noorden en Constant uit Rotterdam. De ontmoeting leverde een groote over winning op voor de Rotterdammers. Zij wonnen met 137. schuin een kruispunt over? Neen! Daar loopt men altijd haaks omheen. Vereeniging voor Veilig Verkeer. ZEILEN DE HOLLANDWEEK Zeilwedstrijden op IJselmeer en IJ Het tweede groote zeilersfeest voor de Nederlandsche wedstrijdzeilers is gisteren begonnen. Na de Kaagweek heeft thans de Holland- week, georganiseerd door de Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging en de Watersport- vereeniging Loosdrecht de zeilers bijeenge bracht. Het eerste gedeelte der Hollandweek ving Zaterdagmiddag aan met wedstrijden op het IJsel meer en op het IJ in Amsterdam. De uitslagen waren: Valkjachten: 1. Osca, st. P. Altena Jr. (Haarl. J.C.); 2. Valk II, st. C. Bruijnzeel (N.Z. en R.V.); 3. Thor, st. B. J. IJff (de Kaag). Noord Nederlandsche 16 kwadraatmeter- klasse: 1. Roerdomp II, st. J. Brunt (Het Witte Huis); 2. Nix, st. G. H. v. Harten (Loosdrecht); 3. Soekasari, st. J. Ek Jr. (Loosdrecht); 4. Unrèst, st. J. S. de Vries (Uitgeest). Intern. 12 vierk. meter Sharpie, klasse A. 1. Hiphaan, st. H. J. J. v. Werkhoven (de Kaag); 2. All Weather, st. Jac. F. Stap (Amsterdam); 3. Fin III, st. F. v. Ogtrop (Loosdrecht). Sharpies afd. B. 1. Kringborn, st. J. C. Bollee (Loosdrecht); 2. Pluvier., st. J. den Boer, (De Koenen). Intern. Olympiajollen A. 1. Beroeboe n, st. J. Bier (Haarl. Jachtclub); 2. Skim, st. C. P. Gülcher (Loosdrecht); 3. Winnekind HI, st. H. Evers (Haarl. J. C.); 4. Estamtam, st. C. C. Flemming (Haarl. J. C.). De resultaten van gisteren waren: Valk- jachten: 1. Spriet, st. G. Landsman (Zaanl. Z.V.), 2. Nimrod, st. H. van Orden (Zaanl. Z.V.). Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeter- klasse: 1. Roerdomp 2, st. J. Brunt, 2. Un rest, st. J. S. de Vries (Uitgeest), 3. Soe kasari, st. J. Ek Jr. (Loosdrecht), 4. Koet, st. W. J. de Jongh (De Onderlinge). Sharpie 12 vierk. meterklasse«A: 1. All Weather, st. Jac. Stap (Amsterdam), 2. Hoera, st. J. Vlaming (De Koenen), 3. Fle- vo, st. M. Dudok van Heel (Loosdrecht). Sharpieklasse B 1: 1. Piasjager, st. J. H. G. Suttorp Jr. (Amsterdam), 2. Watergeus, st. A. Laagwater (De Koenen), 3. Topsy, st. J. K. Enthoven (Loosdrecht). Intern. Olympiajollen A: 1. Windekind ni, st. H. Evers (Haarl. J. C.) 2. Boreas, st S .de Wit (Zaanl. Z. V.), 3. Prul st. C. Th. Gülcher (Loosdrecht), 4. Roy, st. C. G. Vink (Loosdrecht). Pampusklasse: 1. Kamper Steur, st. H. Cramer (Loosdrecht). Startklasse niet ge start. Drakenklasse: 1. Toch, st. E. O. Moltzer (Ned. Z. en R.V.), 2. Van Brakel, st. C. W. Jonker (Ned. Z. en R. V.), 3. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Berg (Ned. Z. en R. V.), 4. 't Hondsbosch, st. J. W. Boersma (Alkm. R. en Z. V.), 5. Jan van Galen, st. J. A. Vorstelman (Ned. Z en R .V.). Regenboogklasse: 1. Duke II, st. J. C. v. d. Velde (de Kaag), 2. Tjebbe st. Tj. Maas (de Kaag), 3. Titia. st. F. Maas (de Kaag). WATERPOLO ii.z EN P.C. II-L.Z.C. 4—0. Gistermiddag werd bovenstaande wed strijd voor de competitie van den K.N.V.B. in Den Haag gespeeld. Dadelijk na het begin heeft Z.H. en P.C. reeds succes, als de midvoor met een zuiver schot keeper Versluys het nakijken geeft (10). Steeds is de Haagsche snel ler en steeds gevaarlijker worden hun aanvallen. Toch weet L.Z.C., dat met vier invallers speelt, door goed verdedigen de Haagsche aanvallen nog te bedwingen. En kele goede tegenaanvallen en schoten van Elzinga en anderen worden door den H.Z. en P.C.-keeper goed gestopt. Na de rust gooit H.Z. en P.C. er een schepje op en weet weer tweemaal te doel punten. Dan moet een der Hagenaars het veld verlaten. Ondanks haar numerieke meerderheid kan L.Z.C. door zeer slecht plaatsen geen tegengoal maken. Het doel punt komt juist aan den anderen kant (40). Kort hierop komt het einde. Scheidsrechter de Kok leidde naar be- hooren. H.Z. en P.C. II werd door dit resultaat afdeelinsgkampioen, welke titel ook door het eerste zevental der H.Z. en P.C. werd behaald, cat een 52 jverwinning op R. Z.C. boekte. De stand in de afd. F. is nu: H.Z. en P.C. n 7 7 28-^ 7 14 Poelmeer 6 4 11 18—12 9 Z. I. A. N. 6 2 1 3 13—23 5 L. Z. C. 7 12 4 10—17 4 De Zijl 6 6 6—37 0 A.Z.C. n—H.G.A. n. Morgenavond om 8 uur zal in de Zwem inrichting De Zijl plaats vinden de wed strijd A.Z.C. II (Alphen)—II.G.A. II (den Haag) voor de K.N.Z.B.-competitie, wel ke wedstrijd door de competitieleider is vastgesteld op onzijdig terrein. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond speelt A.Z.C. Itegen W.Z.C. I uit Woerden. Voorts heeft een wedstrijd plaats tus schen het tweede en derde zevental van A.Z.C., welke laatste vorige week het kampioenschap behaalde van den G.Z.B.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7