la<vt de fiubmauiü aan dezen t$d OMGEVING RIJNSTREEK WELKE BONS?l MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Een ongeluk? De heer G. B. Kroon, winkelier aan de Hoofdstraat alhier, werd Zondagmorgen gewekt. Men liet hem zien, dat een ravage in de étalage was aange richt. De linkeronder groote spiegelruit was over een oppervlakte van enkele d. M2. Verbrijzeld en in de etalage lag een ge wicht van 1 kilo. Kristallen glazen en an der kristalwerk was eveneens gebroken. De politie is met het geval in kennis gesteld. Vermoed wordt, dat van een vrachtauto, die met groote snelheid bij dit pand een bocht heeft genomen, het gewicht is afge- slingerd en door het étalage-raam is ge vlogen. Daar de heer Kroon niets heeft gemerkt, zal het moeilijk zijn, den dader te achter halen. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat hier een poging tot inbraak heeft voorge zeten, daar uit de étalage niets wordt ge mist en een-kostbare cassette als voor het meenemen lag. Met dit al beteekent het ongeluk voor den heer Kroon een bedui dende schade al wordt de spiegelruit door verzekering gedekt. Geboren: z. van A. Schrama en Wes- terlaken. d. van A. M. Veldhuijzen van Zanten en Zaal. d. van P. E. M. War merdam en Berkhout. d. van G. C. Vink en van der Zwet. d. van L. Wals en Wijn stok. Getrouwd: M. van der Zande en G. Th. Backens. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer W. J. L.~ A. Bos slaagde te Utrecht voor het examen hoofdakte. LISSE Personalia. Aan de Modevakschool „St. Agatha" alhier slaagden voor het di ploma lingerie de dames C. Berbee, M. van Berkel, N. Clemens. D. Freriks, G. van der Lans, N. Schakenbos en A. van der Vlugt. Voor het diploma costumière slaagden T. Geerlings, Gr. van der Lans, T. van der Klaauw, M. Lange veld, A. Lemmers, T. van der Vlugt, E. van der Vlugt en M. Witsenburg. De heer Th. Kapel slaagde voor het examen Hoofdacte B, hetwelk te Haarlem is gehouden. OEGSTGEEST Personalia. Geslaagd voor het examen Duitsch 1. o., de heer A. J. Leeuwenburgh. ALPHEN AAN DEN RIJN Speeltuin Vereeniging „Bloemhof". De Speeltuindag vastgesteld op 15 Juli j.l. werd mede op voorstel van het bestuur van de Nederlandsche Unie van Speeltuinver- eenigingen uitgesteld. Het bestuur van „Bloemhof" had echter besloten, om op genoemden datum met de kinderen te vens het tienjarig bestaan van hun veree niging te vieren. Reden waarom het bestuur nadien besloot om gedurende de vacantie de volgende wedstrijden voor de kinderen te organiseeren. Op 3 Aug. vlaggenspel voor meisjes en jongens van 5 en 6 jaar. 10 Aug.: Autoped wedstrijd voor meisjes van 7 tot en met 9 jaar. 17 Aug.: zakloopen voor jongens van 7 tot en met 9 jaar. 24 Aug.: Tonrollen voor jongens van 10 tot en met 12 jaar, 31 Aug.: Baldragen voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar. 7 September: Pruimenhap- pen voor jongens van 13 en 14 jaar en 14 September: Behendigheidswedstrijd voor meisjes van 13 en 14 jaar. Zoo werd dan heden een aanvang ge maakt met den wedstrijd voor de bloem van „Bloemhof", namelijk het vlaggenspel voor de meisjes en jongens van 5 en 6 jaar. Begunstigd door mooi zomerweer hadden de wedstrijden een regelmatig en vroolijk verloop en was 't niet alleen voor de jeugd, maar ook voor de ouders, een aardigen middag, waarop zij de kleinen badend in hun zweet, elkander zagen be kampen. Toen de wedstrijd was beëindigd, werd aan negen meisjes en negen jongens een prijsje uitgereikt, terwijl de overige deelnemende kinderen getracteerd werden op een reep chocolade en hiermede was dan ook weer'het einde gekomen aan den vreugdevollen middag voor de „Bloemhof"- jeugd. Hengelwedstrijd. Op initiatief der ihengelaarsvereeniging „Ons genoegen" al hier werd Zaterdagmiddag langs den Oost- kanaalweg nabij de Rijnbrug voor de leer lingen der verschillende scholen en de Mar- tha-Stichting een hengelwedstrijd georga niseerd, waaraan door pl.m. 90 jongens van 1014 jaar werd deelgenomen. Het be stuur had door de welwillende medewer king van vele winkeliers de beschikking gekregen over een groot aantal prijzen. Het weer was bovendien voor de vischvangst bijzonder gunstig, waardoor tevens een groot aantal belangstellenden naar den Kanaalweg was gekomeen, om den wed strijd gade te slaan. De eerste prijs werd gewonnen door H. Hesseling. Hij ving de grootste visch ter lengte van 38 c.m. 2. werd P. Vergeer, 3. Krumpelman, 4. C. van Donk, 5. G. Koele- wijn, 6. J. Spek, 7. T. Harskamp, 8. P. van Leeuwen. Behalve deze prijzen konden door het bestuur nog 30 troostprijzen worden uitge reikt, terwijl alle deelnemers op een ver snapering werden onthaald. De regeling van den wedstrijd bleek bij „Ons Genoegen" in goede handen, zoodat bestuiir en allen die hebebn medegewerkt op een uitstekend geslaagden wedstrijd kunnen terugzien. BODEGRAVEN Middenstandsvereeniging. In hotel van Haaften kwamen de plaatselijke win keliers bijeen om ten opzichte van de ge wijzigde omstandigheden hun belangen te bespreken. Na het openingswoord van den voorzit ter, waarin hij gewag maakte van vele moeilijkheden, deed hij mededeeling van o.m. eenige belangrijke ingekomen stuk ken. De verduistering heeft ook voor de winkeliers haar moeilijkheden, zoodat be raad moest worden over de Zaterdagavond sluiting, welke tot op heden te ongeveer kwart voor tien plaats vind, doch die in verband met de kortere dagen vervroegd moest worden. Dit uur zal in de komende weken zeker niet later gesteld kunnen worden dan negen uur. Verder is er nog steeds het reiszegelplan, hetwelk ook dit jaar zeker niet zal kunnen doorgaan. De financiën, zoo vernemen wij, maken het uitstekend. Indien er mogelijk heid komt, dan zal en kan terstond tot uit voering worden overgegaan. Na de pauze was de heer Bakker van het distributiebureau aanwezig, die op be vredigende wijze de diverse gestelde vra gen betreffende de distributie beant woordde. Volksbond. De af deeling Bodegraven en Zwammerdam vergaderde Vrijdagavond weer voor het eerst in het parochiehuis. Na de opening metgebed herdacht de voorzitter met toepasselijke woorden en door gebed de gesneuvelde leden. Er werd voorts medegedeeld, dat de studiedagen te Voorhout gehouden zullen worden van 24 to ten met 26 Augustus a.s. Ook deelde de heer van Schaik mede, dat er voortaan vergaderd zal worden, wanneer er belang rijke redenen hiertoe zullen zijn. Als af gevaardigde naar de studiedagen werd de heer Walraven benoemd. Nadat de voor zitter enkele gedeelten uit een rede van den heer Steinmetz had voorgelezen, werd de vergadering met gebed gesloten, daar er weinig animo voor de rondvraag be stond BODEGRAVEN Geboren: Adriana Maria, d. van H. A. Humme en A. van Wijk Willem Corne lls, z. van C. van Wensveen en J. J. van Dam Willem, z. van M. Kruik en I. Beukelman. Getrouwd: J. A. Vernooij 31 j en A. M. van der Werf 24 j. Gevestigd: P. Th. M. van Velsen van Ter Aar W. A. Roest en gezin van Zwammerdam P. Bruinse en echtge- noote van Rotterdam J. Postma en ge zin van Zwammerdam J. H. Fabrie van Vlijmen A. de Ruijter van Reeuwijk N. van Grol van Oegstgeest K. Slin gerland en gezin van Waddinxveen R. P. Steijn van Haarlem V/de. M. Vol lering geb. Lansbergen van Zwammer dam J. Jungeling van Haarlem W. A. van Kippersluis van Zegveld G. Vijf schaft van Hillegom E. E. M. Ranke van Delft. Vertrokken: Joh. Walraven naar Amsterdam P. Baelde naar Soest Abr. Hoogendoorn naar Barwoutswaarder C. J. Boon naar Zetten (gemeente Val burg). HAZERSWOUDE Geboren: Anton V., zoon van T. Hoogendoorn en A. K. Francken Antho- nie, zoon van A. A. Boehmer en W. A. Foekking. Overleden: G. C. Ammerlaan, 4 jaar. LEIMUIDEN Koffie- en thee-dieven. Onbekenden hebben zich toegang verschaft tot de ma gazijnen van de firma Beuk alhier. Zij wis ten 80 ons thee en 25 pond koffie mede te nemen. De politie stelt een onderzoek in. Personalia. Rijksveldwachter Brig. tit. J de Hart is met ingang van 16 Aug. a.s. naar Aalsmeer overgeplaatst. De heer de Hart is te Leimuiden ongeveer 6 jaren werkzaam geweest. Bekneld. Toen de afsluitboom bij de brug te Leimuiden geopend werd, had de 16-jarige F. Br. het ongeluk met zijn vin gertoppen tusschen de klapboom te ra ken. Van een vinger werd de nagel geheel af gekneld terwijl van de andere vinger een top geheel werd afgerukt. Dr. Stapensea verleende geneeskundige hulp. NIEUWKOOP 55 Jaar getrouwd. Het echtpaar J. Damen en C. van Wengerden alhier zul len op Dinsdag, 6 dezer hun 55-jarige echt- vereeniging herdenken. Zij hebben den leeftijd van resp 77 en 78 jaren bereikt en genieten nog een be hoorlijke gezondheid. De dorpsgenooten zullen dit zeldzame huwelijksfeest stellig met belangstelling volgen. NIEUWVEEN Ingekomen: J. A. Bruins van Den Haag. M. C. S. van der Heijden van Den Haag. M. C. Hofsteede van Den Haag. P. J. Vermeent van Reeuwijk. Vertrokken: C. H. van Onzen, naar Wassenaar. I. C. Bakker, naar Alkmaar. O v e r 1 e d en J. P. van Eijk 44 j. H. Blonk 81 j. Geboren: Cornelis Martinus Adrianus z. van J. J. Meijer en van P. Kerkvliet. BROOD. Bons 81 tot en met 90. (Lroodbonboekje). Geldig van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s. (niet gebruikte tot en met 8 Augustus) rechtgevende op 2500 giam roggebrood of 2000 gram ander brood. THEE OF KOFFIE. Bon 53 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Aug. rechtge vende op hali. pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 90 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 9 Aug., recht gevende op 2 li ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 66 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 23 Aug., rechtge vende cp éér k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode III" voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 11 Augustus rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 01 tot en met 04 (boterkaart) Geldig tot en met 23 Augustus. Op eiken bon een half pond boter. Bons 01 tot en met 02 (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon een half pond margarine of gesmolten vet of boter. Bons 03 en 04. (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 95 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 100 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. Dé Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad om eenige stukjes tuingrond weder te ver huren aan de heeren J. W. de Boer en J. l'Ami voor 10 per jaar. De heer Jansen blijkt tegen het voorstel te zijn, hij zou billijkheidshalve liever heb ben gezien dat deze stukjes weder open baar verhuurd waren. Naar zijn meening zou dan de opbrengst grooter geweest zijn. Ged. Staten hebben voor het jaar 1940 weder ontheffing verleend van de ver plichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening. Aan de orde komt dan het adres van den heer J. J. Bodaan inzake de bebouwing van het gedeelte der gemeente tusschen de Joost Stollenbrug en het Nutsgebouw. De heer.Bodaan is de meening toegedaan dat een beslissing in deze zaak reeds veel eerder had moeten zijn verkregen. De voorzitter doet eens goed uitkomen, dat het niet de schuld is van B. en W. dat deze zaak zoolang duurt. Het gedeelte is reeds lang opgenomen in het door B. en W. ontworpen uitbreidingsplan. De vergade ring met de Commissie voor de uitbreidings pannen in de provincie, welke commissie over deze aangelegenheid heeft te beslis sen heeft echter nog steeds niet plaats gehad. De heer Compeer is blij, dat het niet de schuld is van B. en W. dat de zaak zoolang aanhoudt; hier en daar in de ge meente werd reeds gezegd, dat B. en W. het plan tegenwerkten. Hij ziet voor' de gemeente in het plan groot voordeel. De Raad verzoekt dan B. en W. om er bij de provinciale commissie eens op aan te dringen, dat deze zaak thans spoedig wordt behandeld. De voorzitter wil zoolang het voorstel van den heer Bodaan tot wegverbreeding nog aanhouden. De voorzitter deelt mede dat de begroo ting 1940 intusschen goedgekeurd is, zon der ook maar door Ged. Staten te zijn te ruggezonden. Daarna volgt sluiting der vergadering. ZEVENHOVEN Personalia. Geslaagd voor het examen Fransch 1. o., mej. E. Raadsen. ZWAMMERDAM Geboren: Elbert, z. van Joh. van Ha len en N. Dekker Cornelis, z. van C. Overes en Adr. M. de Wit. Ondertrouwd: J. van Greuningen 26 j. te Zwammerdam en W. Pas 25 j. te Nieuwkoop. MET OPGEWEKTHEID DEN DAG BEGONNEN, IS VEEL GEWONNEN Moet een gebroken schoenveter inder daad de aanleiding zijn voor een slecht humeur, als men den dag begint? Moet het breken van een kopje of glas inderdaad de oorzaak van een boos gezicht of onvriendelijke woorden zijn? Het is niet steeds gemakkelijk voor een huisvrouw en moeder om onder alle om standigheden haar opgewektheid en ge voel voor humor te bewaren en hiertoe is een dosis van groote zelfbeheersohing noodig. Maar wanneer een huisvrouw zich weet te beheerschen, dan wordt zij hierdoor rijkelijk beloond, want haar humeur werkt op de gansche familie in. Is zij opgewekt en weet zij over de vele kleine moeilijkheden heen te zien, dan heerscht er een aangename sfeer in huis. Waarom zal mén zich immers kwellen met onaangename gedachten, terwijl in ieder menschenleven nog zooveel licht punten te vinden zijn, indien men ze al thans wil zien. Door de gedachten te be heerschen, overwint men zich zelf en maakt men het eigen leven en dat zijner omgeving heel wat gemakkelijker. De goed gehumeurde huisvrouw zal man en kinderen 's morgens met een opgewekt gelaat begroeten en is een zegen voor haar omgeving. Een moeder, die zich niet kan beheer schen en op den vroegen morgen met een onvriendelijk gelaat haar huisgenooten af snauwt, schaadt zichzelf en haar kinderen. Zorgen zijn er vele, we gelooven het graag, doch kan men ze verdrijven, door er op onaangename wijze op te reageeren? Im mers neen! Wanneer de kinderen op school zijn. dwalen hun gedachten af naar moeder en vragen zij zich af, waarom zij toch zoo boos was, zij zijn zich niet bewust inder daad iets ernstigs bedreven te hebben. En moeder? Ze is al evenmin tevreden, tracht een excuus te vinden in het feit, dat ze het zoo druk heeft en alles haar over den kop gaat, doch in haar hart is ze onvoldaan over zichzelf. Een rustige omgeving is noodig voor man vrouw en kinderen en hiertoe draagt orde zeer veel bij. Indien 's morgens .naar alles en nog wat gezocht moet worden, brengt dit een sfeer van onrust, die prikkelend werkt op ner- veuse en overgevoelige naturen en aan leiding geeft tot onvriendelijke woorden. Een dag die onrustig begonnen wordt werkt onaangenaam op alle gezinsleden en een huisvrouw, die ordelijk is in haar denken, zal ook orde weten te stelilen op de uiterlijke dingen en dit begrip aan haar kinderen weten bij te brengen. Haar voor beeld werkt stimuleerend op haar om geving. Het is zoo onvruchtbaar om zich door allerlei futiliteiten uit het evenwicht te laten brengen. Wanneer men op een rustig oogenblik van den dag, alle gebeurtenis sen de revue laat passeeren, dan zal men moeten erkennen, dat vele conflicten voor komen hadden kunnen worden. De goede sfeer in huis is goud waard, te meer, waar deze in moeilijke tijden een rustpunt voor het gezin beteekent, de bron, die allen kracht geeft om voorwaarts te gaan. INMAKEN VAN TOMATEN. Tomaten zijn bijzonder goschikt om als aanvulling op de voeding te werken, om dat zij rijk zijn aan minerale zouten en vitaminen. We kunnen er 'dan ook niet genoeg op wijzen, dat tomaten in allerlei vorm dagelijks op den disch moeten ver schijnen, zoowel rauw, als gebakken of ge stoofd. Bruin brood met aan plakken gesneden tomaten eventueel bestrooid met fijn ge hakte peterselie of uitjes is smakelijk en gezond. Het schilletje kan gemakkelijk ver wijderd worden, indien men de tomaten en kele minuten in heet water legt. Wanneer de tomaten het goedkoopst zijn worden ze geconserveerd, hetgeen op ver schillende manieren kan geschieden. Ie. in zout. Rijpe, doch niet te zachte to maten worden schoongemaakt en in een steenen pot bewaard, overgoten met een gekookte en daarna koud geworden sterke pekeloplossing. Bovenop komt een bord, dat zoo noodig eenigszins verzwaard wordt, opdat de vruchten onder den pekel blijven. In azijn. Men halveert twee pond schoon gemaakte tomaten, kookt pond suiker metK L. azijn en legt de vruchten in de kokende vloeistof totdat de huid open breekt, daarna schept men ze met een schuimspaan uit de vloeistof en brengt ze over in glazen. Azijn en suiker inkoken en over de tomaten gieten. Glazen afsluiten met cellophaan. Tomaten jam kan men het best maken met behulp van een van de in den handel zijn de preparaten, die de eigenschap hebben de massa in weinig tijd te binden, waardoor het werk zeer vereenvoudigd wordt. Drogisten en kruideniers verkoopen deze bekende hulpmiddelen. Tomaten-purée. Men kookt de vruchten, nadat men er de schil van afgenomen heeft en kookt ze zonder water tot een dikke moes in, steeds roerende overbrengen in goed gereinigde glazen met glazen deksel en gummi ring, die men H uur in een wa terbad kookt. In het kookwater laat men de glazen volkomen koud worden. Gebruikt de groenten van het seizoen! HEBT U WEL EENS GEKOOKTE KOMKOMMERS GEPROEFD? door MARTINE WITTOP KONING In den „komkommertijd" zijn we vol strekt niet genoodzaakt om enkel in den vorm van sla een nuttig gebruik te maken van den ons geboden overvloed. Het kan natuurlijk, en voor menigeen zal zoo'n frisch knappend toevoegsel aan den maal tijd ook de broodmaaltijd komt ervoor in aanmerking een ware tractatie zijn; anderen eohter voelen meer voor een warm gerecht en ook zij kunnen in den komkommertijd hun hart ophalen. Alleen moet er aan worden gedacht, dat door verhitting de komkommer wat aan smaak zal verliezen en dat we dus op de een of andere wijze moeten zorgen voor het aan brengen van het gewenschte pittige smaakje. De volgende recepten vormen het bewijs, dat een oplossing in dezen zin gemakkelijk kan worden gevonden. Komkommer met kaassaus (4 personen). 4 komkommers van middelmatige groot te, 15 gr. (11/2 afgestreken eetlepels) aardappelmeel, 10 gr. (1/2 afgestreken eetleppel) boter, 50 gr. (1/2 ons) jonge of belegen kaas, snuifje zout, 1/4 liter melk. Schil de komkommers zoo dun mogelijk, snijd ze overlangs in vieren, neem er met een lepel het zaad uit en verdeel de reepen in stukken van ongeveer een vinger lengte; kook ze in een bodempje water met een ietsje zout vlug gaar en bijna droog (15 a 20 minuten). Breng intusschen de melk aan de kook, 'bind ze met het aangemengde aardappel meel, roer er de boter en de geraspte kaas door, maak het sausje op smaak af jmet wat zout en vermeng het met de kom kommers. Komkommer met tomatensaus (4 personen). 4 komkommers van middelmatige groot te, 15 gr. (11/2 eetlepel) aardappelmeel, 10 gr. (1/2 afgestreken eetlepel) boter, 1/4 liter kooknat van de komkommers, 1 volle eetlepel dikke tomatenpuree (verscih ge kookt of uit een blikje), 50 gr. (1/2 ons) jonge of belegen kaas, wat zout. Kook de komkommers gaar op de wijze, die in het vorige recept beschreven is, maar reken het. bodempje water iets grooter, zoodat ten slotte ongeveer, 1/4 liter kooknat overblijft. Breng de gekookte stukjes met een schuimspaan over in een dekschaal en houd die even warm (op de aardappelpan b.v.). Bind het overgehouden kooknat met het aangemengde aardappel meel, roer er de tomatenpuree door en vervolgens de boter en de geraspte kaas; giet de saus over de warm gehouden kom- kommerstukj es. Komkommer met kerriesaus (4 personen). 4 komkommers van middelmatige groot te, 1/4 liter melk, 15 gr. (11/2 afgestreken eetlepel) aardappelmeel, 2 afgestreken theelepeltjes kerrie, 10 gr. (1/2 afgestreken eetlepel) boter, wat zout. Kook de komkommers gaar op de wijze, die in het eerste recept is aangegeven. Breng intusschen de melk aan de kook, bind ze met het aangemengde aardappels meel, waardoor de kerrie is geroerd, voeg er de boter bij en maak het sausje op smaak af met wat zout. Roer het door de gaargekookte komkommers, die op dat oogenblik bijna droog moeten zijn. GEBAKKEN AARDAPPELEN MET KAAS Menige huisvrouw kost het veel hoofd brekens om de dagelijks terugkeerende puzzle „wat zullen wij eten?" op te lossen. En op warme dagen wordt het niet gemak kelijker. Dan wenschen wij een lichten maaltijd, waarvan de bereiding niet veel vergt van de krachten van de vrouw. Wij moeten er zooveel mogelijk rekening mee houden, dat de levensmiddelen gauwer bederven, vooral als we niet over een koele bewaarplaats beschikken. Een product, dat we altijd wel in huis kunnen hebben, is kaas. Onder de vele mo gelijkheden, waarop wij dit lekker voe dingsmiddel kunnen verwerken, zijn ze ker ook eenige geschikt voor 's zomers. Deze keer willen we eens bespreken, ge bakken aardappelen met kaas; een gerecht dat, met sla gegeven, eën uitstekenden zo- mermaaltijd vormt. (Als nagerecht kan koude rijst, brij worden gegeven). (voor 4 pe»*sonen). 2 K.G. koude gekookte aardappelen, 300 gram (3 ons) jonge kaas, 5 lepels vet, 2 le pels boter. Laat het vet in de koekenpan heet wor den. Bak hierin de, in plakjes gesneden aardappelen, aan weerskanten bruin. Voeg dan de boter en de 1deine blokjes gesne den kaas te.; schep deze voorzichtig door de aardappelen en laat ze even mee warm! worden. Presenteer dit gerecht met krop sla, tomatensla of komkommersla.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6