De Liturgie der Kerk Qemeagdetö&acfiten WIELRIJDERS, BIOSCOPEN TE LEIDEN OxhtoH, de froööchen ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 MET DE FIETS GEVALLEN EN OVERLEDEN. Gisteravond omstreeks zes uur keerde de negentienjarige J. C. A. Clemens uit Hel mond per fiets van zijn werk uit Mierlo naar huis terug. Dicht bij zijn woning nam hij een bocht te scherp, zoodat hij met een trapper het voetpad raakte en viel, waar bij 'hij op slag werd gedood. Het stoffelijk overschot is naar de ouderlijke woning ge bracht. VAN HET DAK GEVALLEN EN OVERLEDEN. Gistermiddag is een 25-jarige loodgie ter, die werkzaamheden verrichtte op het dak van een woning in de Spaarnwouder- straat te Haarlem, uitgegleden en van een hoogte van negen meter op straat geval len. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en werd naar de Mariastichting overgebracht, woar hij omstreeks acht ur is overleden. JONGETJE VERDRONKEN. Te Jislum in Friesland is het tweejarig zoontje van de familie J. Wassenaar te wa ter geraakt en verdronken. DADER VAN AANSLAG TE VENLO GEARRESTEERD. Voortvluchtige tevens aangehouden. De marechaussee te Horst is er in ge slaagd de hand te leggen op den ongeveer 26-jarigen arbeider D. B. uit Venlo en de echtgenoote van het slachtoffer van den onlangs gepleegden moordaanslag te Ven lo, waarbij zooals gemeld een ze keren X., tijdens den slaap, zware ver wondingen met een bijl werden toege bracht. De vrouw van het slachtoffer en B. waren sedert de ontdekking van den aan slag voortvluchtig. De aanhouding geschiedde naar aanlei ding van een signalement, dat door den commissaris van politie te Venlo om trent de beide voortvluchtigen was ver spreid. De beide aangehoudenen zijn naar het politiebureau overgebracht, waar zij aan een langdurig verhoor zijn onderwor pen. Na aanvankelijk ontkend te hebben, heeft B., aldus de „Tel.", ten slotte toegegeven den aanslag te hebben gepleegd. 'De dader bevond zich in de woning van X., die bij den Opbouwdienst werkzaam was, toen de ze j.l. Zaterdagmiddag met bewegingsvrij heid in zijn woning terugkeerde. B. heeft zich toen verstopt en zich gedurende den geheelen avond schuil gehouden. Op verzoek van B. heeft de vrouw van het slachtoffer er nog voor gezorgd, dat de bijl, welk door haar aan buren was uitge leend, in huis werd gehaald. Zij verklaart echter niet te hebben geweten wat de da der voornemens was met deze bijl te doen. Nadat het echtpaar zich ter ruste had be geven, heeft de dader het slachtoffer ver scheidene slagen met de bijl op het hoofd toegebracht, waarna hij met de vrouw van den verslagene de woning heeft verlaten. Aanvankelijk hebben beiden zich gedu rende een dag en een nacht in de bos- sehen in de omgeving schuil gehouden, doch daarna zijn zij via de Maasbrug gevlucht in de richting Horst, waar de marechaussee hen heeft ingerekend. De dader staat bij de politie niet gun stig bekend en heeft reeds enkele jaren ge vangenisstraf achter den rug. Hij werd thans wederom gezocht wegens diefstal van een rijwiel en heeft bij dit verhoor ook be kend den rijwieldiefstal te hebben ge pleegd. Zoowel de dader als de echtgenoote van het slachtoffer, wordt heden op transport gesteld naar Roermond, ten einde ter be schikking van de Justitie te worden ge steld. In den toestand van het slachtoffer, dat in het ziekenhuis wordt verpleegd, is een verbetering ingetreden. ZWERVER BESTAL ZIJN WELDOENERS. De mafilie J. te Deventer is door een zwervenden inwoner van Rotterdam op ge raffineerde wijze opgelicht. De man hing het volgende verhaal om trent zijn belevenissen op: Nadat bij het bombardement van Rot terdam zijn ouders omgekomen waren en het huis vernield was, was hij te voet op weg gegaan van Rotterdam naar Eindho ven en vandaar zou hij den tocht voort zetten naar Zwolle. In Gorssel was hij uit geput van vermoeidheid aangetroffen door den zoon»van de familie J. die al het goe de met hem voor had. Volgens het verhaal van den zwerver was hij in Roterdam in een goede betrek king geweest en ook zijn vader had aldaar een goede positie bij de gemeente-reini ging gekend. Het bombardement had ech ter een einde aan alles gemaakt. Vermeld mag worden dat de naam van de van de zaak, waar hij gewerkt had, de politie on bekend voorkwam. Over de zeilboot, welke deze man ver kocht zou hebben aan den zoon van den hoteleigenaar, waar hij als huisknecht op zijn zwerftocht te Deventer te werk was gesteld, vernemen wij nog het volgende. Inderdaad heeft hij den zoon over een zeil boot gesproken maar van verkoopen is geen sprake geweest, zoodat daarmede ook het verhaal, opgehangen bij de familie J. om geld los te kloppen om de transportkosten te dekken, uit den duim gezogen bleek. In dit geval maakte de man zich, dus zonder meer schuldig aan oplichting. Het bovenvermelde zij voor de lezers een aansporing niet om hun medelijden je gens ongelukkigen te laten varen maar wel de noodige voorzichtigheid te betrach ten en in dergelijke gevallen toch min stens de politie van hun medelijden en lief devolle opname van een zwerver in huis in kennis te stellen. MEER ZAKGELD GEVRAAGD. „Burgemeester" diende verzoek in. Men meldt uit West-Friesland aan de ,,Tijd": Het gebeurde dezer dagen, dat op een van de dorpen in West-Friesland een vader van den burgemeester zijner woon plaats een schrijven kreeg met het wel on gewoon verzoek, meer gesteld als aanma ning, z'n zoons toch vooral met meer zakgeld te bedeelen. KlsUSrol/fihll vereenvoudigde mu- niavcil OM IUU schrift voor alle instru menten. Alle muziek voorradig. Inlichtingen - Proeflessen gratis. A. J. VAN DER LIJKE, Oude Singel 14, Tel. 20889. 4066 Wij waren er niet bij, toen deze inge zetene van den inhoud van voormeld schrij ven kennis nam, doch kunnen wel verkla ren, dat de vaderlijke oogen dubbel zoo groot waren geworden en de hartslag een vervaarlijke snelheid had aangenomen, toen vader, na den brief ten tweeden male gelezen te hebben, overduidelijk wist dat hij waakte. Wat had die burgemeester met zijn zaken te maken, aldus moet de slot conclusie geweest zijn uit de mengeling van gedachten en gevoelens, althans de va der begaf zich zonder verwijl naar het ge meentehuis, waar hij den edelachtbare heer burgemeester in soortgelijke bewoordin gen begroette. De burgemeester zag niet-begrijpend. Wel ja, hier heb je 't wierp de vader 't document onder 's burgemeesters oogen. Gespannen stilte. Dan plots barst de bur gemeester in een schaterlach uit. Volko men helder, als beleefde hij de geheele toe dracht, staat hem deze ineens geheel voor oogen. Immers: een zoon van den vader had dienst als luchtwacht ten gemeente huize. Deze dienst werd in 's burgemeesters kamer uitgeoefend; zij was niet zwaar, bood veel vrijen tijd, in welk geval men al eens wat doet om den tijd te korten, temeer wanneer meer jongelui tegenwoordig zijn. De zoon zag een schrijfmachine, een ge meentelijk vel papier, een gemeentelijke en veloppe en 's burgemeesters Stempel En toen tikte hij en postte het schrijven van den „burgemeester" Ter geruststelling kunnen we aan deze ware geschiedenis toevoegen, dat thans het gemeentelijk schrijfgereedschap buiten be reik van de luchtwacht is gesteld. laat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AAN VAN GS UUR KEURING Luxor: Maria Ilona (Paula Wessely, Willy Bir- gel). Amor op jacht (Hil- de Hildebrand, 'Ralph Arthur Roberts). Romantisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen dag matinéê oehalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Liao: Mysterie van Kamer no. 12 (Magda Schneider, Oskar Sima). De familie Schimek (Hans Moser, Kathe Haak). Mysterieus Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd Trianon: Artistenpension (Ida Wüst, Theo Lingen). De ondergang van de William Brown (Ca- ry Cooper, George Raft). Komisch Sensationeel lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De Spion (Willy Birgeel, Lida Baaro- va). Fientje Peters, poste restante (Dolly Bouwmeester, Louis Borel). Spionnage Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 uur Zaterdag en Woens dag matinée 2.30 u. Toelaatbaar v. volwassenen H. PASTOOR VAN ARS. ZONDAG 4 Aug. Twaalfde Zondag na Pinksteren. Mis: Deus. 2e gebed v. d. H. Dominicus, Belijder; 3e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drie eenheid. Kleur: Groen. Gelukkig zijn wij, leden van het Nieu we Verbond. Want wij zien de vervulling van hetgeen de profeten en koningen van het Oude Verbond hebben voorspeld en verlangd. (Evangelie). Wij genieten in overvloed de vruchten van het werk des Heeren (heilig Lijden, H. Eucharistie), (Communio). Daarvoor aan God onze voortdurende dankbaarheid. (Graduale). Het lidmaatschap van het Nieuwe Verbond brengt echter ook zijn verplichtingen mede. Het Nieuwe Verbond is een Verbond van liefde, liefde tot God en liefde tot den naas- ste (Evangelie). Onderhouden wij dit hoofdgebod en het tweede, aan het eerste gelijk, dan dienen wij God waardig en lof felijk. Ons zelf zijn wij echter niet genoeg. God moet ons waardige leden maken van het Nieuwe Verbond (Gebed en Epistel). Daarom met vertrouwen tot God gebeden om Zijn onmisbare hulp (Introitus, Gebed, Alleluja-vers). Wie veel bemint, wordt veel vergeven. Brengen wij op dezen dag ons offer met een hart vol liefde, tot vergeving van onze zonden en om Gods bescherming af te smeeken voor de toekomst. (Offerto rium, Stilgebed, Postcommunio). MAANDAG 5 Aug. Feestdag van O. L. Vrouw ter Sneeuw. Mis: Salve. 2e gebed voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest). Kleur: Wit. In de vierde eeuw leefde er te Rome een rijk en godsdienstig echtpaar, dat kinder loos was gebleven. Hun rijkdom besteed den zij aan werken van liefdadigheid. Groot was hun godsvrucht tot de H. Maagd. Zij dachten er aan iets groots ter eere van Maria tot stand te brengen en vroegen ge durig aan Maria hun te doen weten, wat Haar het aangenaamste zou zijn. In den nacht van 4 op 5 Aug. werden zij begun stigd met een verschijning van Maria, die hun beval een kerk te bouwen daar, waar de grond den volgenden morgen met sneeuw bedekt zou zijn. In die dagen zetel de Paus Liberius op den Stoel van St. Pe trus. Hij was uit zijn ballingschap terugge keerd en liep met het plan rond om op één van de zeven heuvelen van Rome een kerk te bouwen. Die heuvel was de Esquillinus. Evenals die echtgenooten kreeg ook Paus Liberius bovenvermelde verschijning. Den volgenden morgen nu bleek, dat op de Es- quilijnsche heuvel werkelijk een hoeveel heid sneeuw (in Augustus!) gevallen was. Paus Liberius bouwde nu met de geldelijke hulp van die echtgenooten dan ook daar de kerk, ter eere van Maria. Vandaag wordt de wijding van die kerk herdacht. DINSDAG 6 Aug. Feest van de gedaan te-verandering des Heeren op de Thabor. Mis: Illuxerunt. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H. Xystus en Gezel len, Martelaren; 3e (2e) voor den vrede. Credo. Prefatie van Kerstmis. Kleur: Wit. „Schoon van gestalte is Hij (Christus) boven alle menschen. Bevalligheid ligt uit gespreid op Zijn lippen" (kerkelijke Getij den). WOENSDAG 7 Aug. Mis v. d. H. Cajeta- nus, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Donatus, Bisschop en Martelaar; 3e tot den H. Geest (wegens priesterretraite); 4e voor den vrede. Kleur: Wit. De heilige Cajetanus zette het woord van Christus: „Zoek eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid" in daden om. Hij stichfte de Orde van de Theatijnen, die alle zorg voor het aardsche afleggen en leven van de vrij willige gaven der geloovigen. DONDERDAG 8 Aug. Mis v. d. H.H. Cyri- acus, Largus en SmaragdUs, Martelaren: Timete. 2e gebed A Cunctis (om de voor bede van de Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester; 4e tot den H. Geest; 5e (4e) voor den vrede. Kleur: Rood. VRIJDAG 9 Aug. Mis v. d. H. Joannes Baptist Vianney, Pastoor van Ars: Os Justi. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Vigi lie v. d. H. Laurentius; 3e v. d. H. Romanus, Martelaar; 4e tot den H. Geest; 5e voor den vrede. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Vigilie: Dispersil. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Joannes Baptist Vianney; 3e v. d. H. Romanus; 4e tot den H. Geest; 5e voor den vrede. Kleur: Paars. Joannes Baptist Vianney, een van de meest grootsche verschijningen in de 19e eeuw, werd den 8sten Mei geboren in het boeren dorp je Dardilly uit zeer eenvoudige boerenmenschen. Reeds vroeg openbaarde zich in Joannes de geest van apostolaat om goed te doen en daardoor zijn omgeving ge lukkig te maken. Op 19-jarigen leeftijd ging hij voor priester studeeren. Hij bleek een student te zijn, wien de studie zwaar viel wegens geringen aanleg en zwak geheugen. Maar al ging het langzaam, met groote krachtsinspanning en volhardenden wil ging hij toch vooruit. Den 9den Augustus 1815 werd Joannes priester gewijd, maar het biechthooren werd hem verboden, om dat men hem hiertoe niet bekwaam achtte. Zijn vroegere leermeester, pastoor Bai ley, vroeg hem als kapelaan en verkreeg al spoedig voor zijn nieuwen kapelaan ver lof om te mogen biechthooren. En toen bleek, welk een gezond oordeel Joannes had in de zielzorg. Tot pastoor aangesteld over de parochie van Ars, waar lang geen goeden geest heerschte, wist de heilige pastoor door zijn sterk Godsvertrouwen en ook door held haftige boetedoeningen en zijn eucharisti- schen ijver zulk een invloed op dé zielen te verkrijgen, dat van alle kanten het volk naar Ars toestroomde. Soms was hij zeven tien uren van den dag in den biechtstoel en God alleen weet, hoevelen de heilige tot God heeft teruggebracht. De goede herder stierf den 4dcn Augus tus 1859. De priester, die bij zijn sterfbed tegenwoordig was, las juist de woorden uit de gebeden der stervenden; „Mogen de hei lige Engelen Gods hem tegemoet komen en hem voeren naar het Hemelsch Jeruzalem". Tot Paus Xystus II (zie 6 Aug.) op weg naar de martelplaats, sprak de diaken Lau rentius: „Waar gaat gij heen, Vader, zon der uw zoon? Waar snelt gij heen, heilige priester, zonder uw dienaar?" De heilige Paus Xystus antwoordde: „Ik verlaat u niet, mijn zoon; u wacht nog grooteren strijd voor het geloof in Christus. Na drie dragen zult gij, de leviet, mij, den priester, volgen". Vandaag viert de H. Kerk de vervulling van dit woord. Laurentius is levend ge- rooster. Door zijn wonderlijke standvastig heid bekeerde hij den H. Romanus, van wien gisteren de gedachtenis. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: ZATERDAG 10 Aug. Feestdag v. d. H. Laurentius, Diaken, Martelaar: Confessio. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. Feestdag van den H. Vader Do minicus, Belijder. Mis: In medio. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. 12en Zondag na Pinksteern. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. Z.Z. Agathangelus en Cassianus, Martelaren: Salus autem. 2e gebed v. d. H. Cajetanus, 3e v. d. H. Dona tus, 4e tot den H. Geest, 5e voor den vrede. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. FEUILLETON Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. 36) De beide anderen zagen dat in en der halve kwam men overeen, dat Nanglu bij de paarden zou blijven. Lorne gaf Nanglu de laatste aanwijzin gen: „Alleen als je hoort schieten, kom je ons met de dieren zoo gauw en zoo ver mogelijk tegemoet; anders wacht je hier op ons". Peter en Hal slopen geruischloos ver der langs de struiken en weldra waren zij in de duisternis verdwenen. In Lansky's kamp had zich nog niemand ter ruste gelegd. De mannen zaten nog t)m het vuur, al scheen de conversatie niet be paald te willen vlotten. Lansky zelf steunde zijn hoofd in zijn handen. Niemand wist waar hij zich in ge dachten mee bezig hield, maar eindelijk sloeg hij zijn oogen op en keek de om het vuur zittende mannen een voor een aan. „Bevalt jullie deze marsch nogal, jon gens?" De mannen bromden iets onverstaan baars. „Ik moet toegeven, dat ik over dezen loop van zaken ook niet bijster in mijn schik ben", vervolgde Lansky. „Weliswaar behoeven wij voor den 'ouden Bessin nog altijd niet bang te zijn, maar deze positie wordt er toch niet prettiger op. Wij ken nen dat land hier niet. Dat eeuwige dwa len tusschen die moerassen kan een mensch gek maken. Als Bessin ons niet zoo dicht op de hielen zat, was dat alles zoo erg niet, maar zóó. Zijn metgzellen hulden zich in een diep stilzwijgen. Lansky stond op. Eenige minuten lang ijs beerde hij heen en weer, toen bleef hij plotseling met een ruk staan. „Daar moet een eind aan komen!" mom pelde hij bij zichzelf en zich- daarna tot Mitja wendend, vervolgde hij op zijn ge wonen commandotoon: „Luister eens, Mitja! Ik ga een eindje loo- pen. Mogelijk, dat het wat lang duurt, maar daarover behoef je je niet ongerust te ma ken. Zoodra echter in het kamp van Bes sin schoten mochten vallen, komen jullie er allemaal heen om er behoorlijk tusschen te knallen begrepen? Houdt je dus kalm, maar past goed op!" Nog eer een der verbaasde mannen iets had kunnen zeggen of vragen, was Lansky in het duister van den nacht onder gedo ken. Zijn geweer had hij mee genomen. Kare staarde peinzend naar het verwij derde vuur, waarbij zij haar vader ver moedde. Ook Peter zou zich wel in zijn ge zelschap bevinden. Wie weet, hoe ongerust zij zich maakten over haar! En wat kon er op dezen tocht naog niet gebeuren! Kare kon den slaap niet vatten. Droome- rig bleef haar blik gericht op de plek, waar zij hen wist, die haar dierbaar waren. Niki, die dicht bij haar zat, stoorde haar niet. Eigenaardige gedachten ging haar dezen avond door het hoofd. Of de grootsche na tuur om haar heen daaraan debet was? Zij betrapte er zichzelf op, dat haar ge dachten naar Hal Lorne dwaalden. Op dit oogenblik, nu het verschrikkelijke, dat zich toen had afgespeeld, al weer eeni- gen tijd achter haar lag, begon zij de ge beurtenissen, waarvan Lorne het middel punt was geweest, uit een anderen gezichts hoek te beschouwen. Was Hal Lorne werkelijk een bedrieger, die haar vader had willen misleiden? Hoe was het dan mogelijk, dat hij haar be schermd had, toen zij door dat rendier dreigde te worden neergestooten? En was hij bovendien niet moedig voor Alxei in de bres gesprongen? Waar zou hij op het oogenblik zijn? Wat zou hij doen als hem ter oore kwam in welke moeilijkheden zij nu verkeerde? De laatste dagen had noch Lansky noch een van zijn mannen het Kare ook maar een moment lastig gemaakt. Integendeel, zij geloofde zelfs te bemerken, dat men haar met eenige respect behandelde. Na tuurlijk kon zij moeilijk verlangen, dat deze ruwe mannen die beleefdheid betrachtten, welke men tegenover een vrouw aan den dag pleegt te leggen, maar zij had toch stel lig het gevoel, dat men haar wat meer ach ting toedroeg en de vele attenties, die Gre- gor haar sinds dien dag, waarop zy over de Irbytsch waren getrokken, bewees, had den haar oorspronkelijke antipathie jegens dezen man heel wat doen verminderen. Eigenlijk ontbrak het haar aan niets in dit wat ruwe gezelschap. Maar het besef een gevangene te zijn, was toch op den duur on dragelijk. En opnieuw dwaalden Kare's gedachten naar Hal Lorne, die nu waarschijnlijk wel honderden kilometers van haar ver wij - werd zou zyn en in haar hart welden tee- dere gevoelens op, zooals zij die vroeger jegens Frans Mertens had gekoesterd. XXXI Niki had moeite zijn oogen open te hou den. De stilte en de warmte maakte hem slaperig; geeuwend keek hij naar Kare, die aan zijn zorgen was toevertrouwd.'' Het meisje scheen te slapen. Zij moest ook wel moe zijn na de inspannende mar- schen der laatste dagen Niki overtuigde zich, dat de gevangene zich in haar deken had gewikkeld. Zij zag er niet naar uit, of zij een poging tot vluchten zou wagen. Trouwens heel ver zou zij dan zeker niet komen, want in het kamp waakten ook nog a'nderen Niki bevond zich met Kare in dat deel van het boschje, waar de struiken het dichtst op elkaar stonden. Het vuur waar de anderen omheen zaten was ongeveer vijftig meter van hen verwijderd. Op de zen afstand vermocht het schijnsel van het vuur nauwelijks door te dringen. Be haaglijk rekte Niki zijn styf geworden le dematen. Daar viel plotseling iets zwaars boven op hem. Hij bemerkte, dat er een deken over zijn geheele lichaam lag; een scherpe paar- denlucht drong in zijn neus. Ook zyn hoofd ging onder de deken schuil, zoodat hy niets meer kon onderscheiden. Zijn armen en beenen \verden door iemand, die boven op hem zat, in bedang gehouden. Vrijwel gelijktijdig voelde Kare, hoe een hand op haar mond werd gelegd, terwijl iemand in het oor fluisterde: „Stil vrien den!" Het volgende oogenblik werd zij met de ken en al opgetild. Er was geen twijfel mo gelijk: men droeg haar weg. Een warm ge voel van dankbaarheid en geluk welde in haar op. Zij had de stem van den man, die haar toch slechts twee woorden toefluister de herkend. Zij werd een heel eind gedragen, alvo rens men haar overeind zette. De deken viel op de grond. In de volgende seconden lagen broer en zuster elkaar in de armen. De omhelzing duurde maar kort er was nu geen tijd voor liefdesbetuigingen. Toen Kare opkeek stond er nog een tweede man tegenover haar. Het was Hal Lorne. On danks de heerschende duisternis herkende zij hem onmiddellijk. Hij stond daar zwij gend en onbeweeglijk. Nóg was zij niet van haar verrassing be komen, toen Peter reeds haar hand greep en haar meetrok. „Vlug naar Nanglu naar de paarden!" En haastig verdwenen zij in de duisternis van den nacht. In het kamp van Michel Bessin werd le vendig van gedachten gewisseld. Men kreeg ei langzamerhand meer dan genoeg van nog langer op deze wijze achter Kare's ont voerders aan te rijden. Ook de oude Bes sin scheen naar die meening over te hellen, dat het tijd werd eens tot daden te komen. Nochtans voelde hij zich verplicht er met nadruk op te wijzen, dat aan krachtig op treden ernstige gevaren waren verbonden en dat er hem alles aan gelegen was on- noodig bloedvergieten te vermijden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9