Wilt U iets weten? OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 31 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD KAïi. 3 UIT LEIDEN VERTROKKEN J. Anema en fam.\ Amsterdam, Fahren- heitstr. 1261 J. H. G. v. d. Berg, Born, Dorpstr. 83 M. A. Bloemendaal, Alk maar, Kennemersing. 27 B. J. W. Boot, Den Haag, Waalsdorperw. 83 M. v. d. Bosch en fam., België G. W. Branden burg, Den Haag, Stadhouderspl. 79 C. W. v. Bruinessen en fam., Eberswalde (D.) S. Bruinsmaj Ossendreoht, A 138 J. H. J, de Bruijckere en fam., Leiderdorp, Zijl- oordkade 12 A. W. ten Cate, Borne, Abr. ten Catestr. 1 G. A. Cornelissen, Maastricht, Brusselschew. 122 Wed. G. J. v. d. Bos-Croesen en fam., Hem. Olde- phaert ca, Geref. Pastorie F. B. M. G. v. Ditzhuijzen, Voorburg, Buitenrustpl. 2 M. A. v. Dongen, Rotterdam, Schiekade 80 A. M. v. Westering-Egberts en fam., Noordwijk, v. Panhuysstr. 35 W. C. Fun, Den Haag, Ger. Vellerstr. 27 W. H. Gal- lois, Den Haag, Celebesstr. 98 M. v. Gent, Ridderkerk, Molendijk 170 G. J. Goekoop, Oegstgeest, Weth. Spaargaren- straat 30 J. J. Granpré Molière, Heem stede, Julianaln. 16 A. Th. Groenendijk, Nieuwkoop, A 227 F. J. Groot Enzerink, Den Haag, v. Speijkstr. 28 H. Haan en fam., Amsterdam, Marco Polostr. 112 h C. A. de Haas, Wessem, Steenw. 160 J. de Haas, Amsterdam, Marnixstr. 372 G. J. Heersink, Wisoh, Silvolde B-490 A. G. Heij, Koudekerke (Z.), A 138 J. C. Heijning, Hilversum, Soestdijkerstr.weg 67 E. A. J. Hillen, Voorburg, Ln. v. Nw. Oost Einde 14 F. Hockx, Utrecht, St. Jacobstr. 5bis H. v. d. Hoogt, Zoeter- woude H. Rijndijk F 7 T. v. Ingen Schenau, Leiderdorp, Hoofdstr. 234 H. F. Jantzen, Westzaan, Kerkbuurt Jkvr. R. D. de Jonge, Zutphen, Deventerweg 26 H. C. v. Kasteel, Den Haag, v. W. v. Dijkveldstr. 38 P. Th. v. d. Krogt en fam., Zoeterwoude, Miening E 120 A. Krul, Medemblik, Oostersing. 6 G. M. Kruijver, Beemster, Hobreederw. 28 R. M. v. d. Laan, Nw. Amstel, Noordammer- laan e. L. Lammers, Gendringen, Grootestr. 243 I. M. Lampe, Renkum, Utr.weg 33 F. J. v. Latum, Voorburg, v. Egmondestr. 12 G. J. H. v. Lenning en fam., Maartensdijk (U), Prof. J. Wester- dijkln. 2 M. Lina en fam., Den Haag, Engelenbergstr. 165 E. Maarsen, Am sterdam, Theoph. de Bockstr. 95hs. C. C. Mank, Rijswijk Z.H., Kerkln. 99 M. Meester, Den Haag, Nassaupl. la W. Metzelaar, Rotterdam, Pr. Julianaln 54 C. J. Neervoort en fam., Den Haag, Miguel- straat 42 P. B. Noordzij, Bemmel, Dorp straat 163a Q. S. W. Olsthoorn en f-am., Utrecht, Bloemstr. 32bis M. J. v. Oort en fam., Leiderdorp, Zijldijk 4 H. K. Polman, Duitschland P. G. Postma, Katwijk, Voorstr. 30 C. C. Ridder v. Rappard, Haarlem, Gasthuisvest 47 N. Reijsenbach, Den Haag, Frankenstr. 13 W. Ridderikhoff en fam., Rijswijk Z.H., Jaagpad 50 J. A. G. de Ries, Den Haag, Regentesseln. 136 C. M. Rodenburg, Den Haag, W. de Withstr. 7 M. A. de Bruijckere-Roelandse, Leiderdorp, Zijl- oordkade 12 H. J. Roelofsen, Den Haag, Gev. Deynootw. 23 C. Ruijs, Wassenaar Bloemcampln. 46 J. H. Ruijtenbeek, Voorschoten, Valkenb.weg 40 E. Schef- fer, Hilversum, Bussumerstr. 41 H. Schoo, Haarlem, Zijlweg 168 C. J. Schrama en fam. Warmond, Bijleveldl. 21 E N. Slootweg, Hazerswoude, D 151a G. Stemmer, Dordrecht, Markstr. 17 E. M. L. Stoffels, Voorschoten, Gebr. Treubstr. 16 H. K. Kan, Den Haag, J. v. Imhoomstr. 10. L. Taverne, Veendam, Kerkstraat 68. G. J. Thomee, Voorburg, Effathaln 36. C. M. v. Tiem, Alkemade F 39 g. G. Tonetta, Talmassons It. L. Twiss, Ooegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 48. E. C. M. Veerkamp, Amsterdam, Brou wersgracht 58. L. v. Velzen en Fam., St. Michielsgestel D 62. D. J. N. Verboog, Leersum, Rijksstraatweg A 91. A. Ver- heijn, Duitschland. A. Visser, Oegst geest Endegeesterstraatweg 9. M. Visser, Rotterdam, Zeisstraat 3c. G. Voskuil, Rijswijk, Z.H., Jaagpad 50. E. J. de Waardt, Middelburg, Noordsingel 72. L. C. v. Weele en Fam., Ned. Indië. W. E. M. v. d. Wereld, Voorhout, Bergamoln 21. G. J. II. Weideman, Rhenen U, Heeren straat 90. B. F. Wiedemeijer, Katwoude, Wijk I No. 9. W. Wiekenkamp, Schie dam, L. Kerkstraat 76b. Th. B. Wijn berg, Wassenaar, Bloemcamplaan 62. J. G. Zeeman, Heiloo, Heerenw. 146. Vraag: Welke is de kortste weg van Zoeterwoude ï.aar Soest en van Soest naar Venray? Hoeveel K.M.? 2. Idem van Zoeterwoude naar Venray. Ho veel K.M.? 3. Zijn er ook jeugdherbergen' voor jonge meisjes? Antwoord: 1. Zoeterwoude, Koude kerk, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Soest. Af stand 70 K.M. Soest, Amersfoort, Wouden berg, Leersum, Amerongen, Eek en Wiel, Ingen, Lienden, Kesteren, Ochten, Druten, Horssen, Batenburg, Ravestein, Reek, Mill, Wanroy, St. Anthonis, Oploo, Overloon, Venray. Afstand 90 K.M. 2. Zoeterwoude, Alphen, Woerden, Jut faas, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Heeswijk, Dinter, Veghel, Gemert, Bakel, Deurne, IJsselstein, Venray. Afstand 158 k.m. 3. De Katholieke Vacantiehuizen-Cen- trale heeft op verschillende plaatsen in het land huizen, waar trekkers onderdag kun nen vinden. Schrijf u eens naar het Cen traal Secretariaat: Lange Putstraat 44 Den Bosch, met bijvoeging van de plaat sen, waar ongeveer u denkt te overnachten. HILLEGOM Gouden bruiloft. Gister vierde het echtpaar P. van Marisvan der Voet, wo nende Patrimonium, zijn gouden huwe lijksfeest. De gouden bruidégom heriüt 30 jaar gearbeid bij de fa. W. C. van den Ak ker en is daarna gekomen bij de fa. Goe- mans-Prins, waar hij nog met groote opge wektheid zijn bezigheden verricht. De brui gom is 75, de bruid 76 jaar oud. Er was groote belangstelling, terwijl „Crescendo" des avonds een serenade bracht. Zilveren kerkjubileum. Gisteravond is een feestcomité geïnstalleerd, ten einde het 25-jarig bestaan der St. Josephkerk feestelijk te gedenken. De viering zal "plaats hebben op Zondag 8 Sept. a.s. KATWIJK Uitreiking Diploma's E. H. B. O. Ten huize van Dr. J. C. A. Cleveringa had de uitreiking plaats van de diploma's E H. B. O. aan de geslaagde cursisten van den wintercursus. De heer J. J. van Kamp, voorzitter van de afdeeling „Katwijk en Omstreken" van de Ned. Vereeniging E. H. B O., hield een korte toespraak, waarin hij bijzonder wel kom heette burgemeester Mr. W. J. Wol- dringh v. d. Hoop. Spr. wekte daarna de aanwezigen op trouw de oefeningsavonden te bezoeken. Burgemeester Mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop wees op het mc-oie werk van naas tenliefde, dat door de vereeniging E. H. E. O. wordt betracht. Dit getuigt van goe den burgerzin. Toen spr. een vorig jaar te Valkenburg aan de geslaagden te Valken burg en Katwijk de diploma's uitreikte kon men niet vermoeden, dat de Valken- burgsche leden zoo spoedig en dan wel mét inzet van eigen leven, geroepen zou den worden aan burgers en soldaten hulp te verleenen. De Duitsche commandeeren- de officier heeft spr. persoonlijk zijn groot ste tevredenheid betuigd voor de uitne- mende hulp van de E. H. B. O.-leden. Spr. gedacht hen, die daarbij slachtoffer wer den van hun plicht. Wij weten niet wat ons nog zal over komen, wanneer de «strijd in vollen om vang ontbrandt. Mocht het noodig zijn, dan zult ook gij zeker helpen, waar hulp noo dig is- Hierna ging spr. over tot uitreiking van de diploma's en wel aan de dames: H. Bot- tema, J. Bottema, M. Boskamp, Jac. van Egmond, F. Haseborg—De Graaf, T. H. Janzen, R. Hempenius, I. de Keijzer, M. Langeveld, T. Rijsdam, J. van Oudgaarden, J. Star en W. J. v. d. Tooien. Aan de hee- ren: A. Wassenaar, J. van Rijn, S. v. d. Leeden, L. van Duijn, P. van Rossum, C. Guijt, en J. de Kreek. Ten slotte sprak di\ Cleveringa nog een kort woord. Ook deze wees op de noodzake lijkheid van voortgezette oefening, het geen spr. met een recent voorbeeld uit de practijk toelichtte. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van de afdeeling Katwijk binnen niet al te langen tijd een groote openbare demonstratie te organiseeren. NOORDWIJK LIJKEN AANGESPOELD. Aan het strand onder de gemeente N o o r d wij k zijn drie lijken aangespoeld, die in vergevorderden staat van ontbinding verkeerden. Twee er van waren Franschen, van den derde kon de identiteit niet meer wordert vastgesteld. Ook aanhetWassenaarsche strand zijn lijken aangespoeld, t.w. van een Duit- schen militair en een Marokkaanschen sol daat. Hier zijn verder tijdbommen en vlieg tuigbommen aangespoeld, die onschadelijk zijn gemaakt. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor de hoofdacte slaag de te Haarlem onze plaatsgenoot de heer J. R. Goossens. WASSENAAR R. K. Huishoudschool-. Heerlijk scheen Donderdag het zomerzonnetje door de ra men en zette de heele huishoudschool in een warme gloed. De feeststemming kwam binnen, en ook de leerlingen kwamen met stralende gezichten want, 't was feest! Aan het einde var. dit schooljaar kwamen er weer 17 gelukkigen, die 't getuigschrift voor de Primaire Opleiding, en 7, die na hun opleiding in de atelierklas het diploma voor costuumnaaien, hadden behaald. In de groote zaal van de school waren de leer lingen, leeraressen en het Bestuur bij elkaar gekomen. De vooi*zitter, de weleerw. heer kapelaan J. Schoots, opende met een har telijk woordje tot de meisjes, en reikte aan de volgende leerlingen de volgende ge tuigschriften uit; A. v. d. Boon, M. Grevers, J Heins, L. Klumper, B. v. d. Kooy, J. v. d. Kroft, J. Looyestein, M. Mens, A. Mul der, J. Parlevliet, D. Schaap, PI. Spring in 't Veld, P. Tolido, J. Verdouw, S. West geest, M. Wisse en A. Zoetemelk. Daarna het diploma voor costuumnaaien aan: R. Bakker, N. Gras, J. Klumper, J. Noordover, L. Post, R. Schoorl, J. Ver poorten. Na een hartelijke felicitatie voor de ge slaagden volgde de prijsuitdeeling aan de meisjes, die door goed gedrag dit jaar had den u'tgeblonken. Men zag stralende ge- zichten en men hoorde uitroepen en ap plaus. Ook de rapporten werden aan alle 1 leerlingen uitgereikt. Aan het einde van de plech+'gheid sprak de voorzitter nog een hartig woordje tot de meisjes. Door goed gekozer. voorbeeld jes gaf spreker aan, hoe ze in haai verder leven moesten zijn om flinke degelijke huisvrouwen in de maatschappij te wor den. Ook dankte spr. in nafm der leerlin gen de directrice en de leeraressen voor haar werk en toewijding. Allen gingen voldaan naar huis, en een welverdiende vacantie tegemoet. Een vruchtbaar jaar is weer afgesloten, het eerste in de nieuwe school. Allen kun nen met voldoening terugzien op de afge- loopen maanden, want er is ..ard en veel gewerkt! Moge nog vele leerlingen van dit prachtig onderwijs in deze mooie school profiteeren tot welzijn van Telen in Was senaar. Personalia. Geslaagd voor het examen Duitsch M. O., akte A mej. G. J. Philippi. .AAN DE CORRESPONDENTEN. De correspondenten worden verzocht hun nota's over het 2e kwartaal met spoed in te zenden. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond had m de Wilhelminastraat een vry ernstige aanrijding plaats. Bij het oversteken van den Rijksweg door mej. v. Heusden werd zij door een auto van den opbeuwdienst aangereden. De vrouw kwam te vallen en liep aan lichaam en beenen ernstige verwondingen op. Door twee dok ters werd haar de eerste hulp verleend. Gevestigd: V.7. van der Laarse, van Hilversum Hendrika M. Lourens van Schiedam -Jacobus Kapel en dochter van Haarlemmermeer Gerrit Ringenier van Stad Hardenberg Hillegondt P. van der Voort van Boskoop Baan Borreman van Texel Karei H. Hulscher yan Ermelo Martinus Kelder van Gouda Willem J. Hermes van Nieuwpoort (Z.-H.). Adria- nus C. van Straaten van Lochem. Vertrokken: Aleida M. A. Jouwstra naar Bedum Neeltje van Dijk naar Lei den Pieter E. Oudejans naar Haarlem. HAZERSWOUDE Personalia. Geslaagd voor het examen hoofdakte, beide gedeelten, de heer A. van den Berg. Dinsdag slaagden te Boskoop voor het examen costuumnaaien de dames Nellie Out, Agatha Kooter, Cornelia Koot en Rosalia de Frankrijker. Zij allen werden opgeleid aan de R.K. Mode vakschool onder leiding van Zuster Sylvia te Boskoop. Binnenland DE MOORDAANSLAG TE 's-GRAVENHAGE Hoe de dader werd aangehouden Over de aanhouding van den zeventien jarigen A. S., verdacht van den moord aanslag op de 34-jarige vrouw M. B. geb. H. in de Groenesteinstraat te 's-Graven- hage, vernemen wij nader, dat de jonge man na zijn daad in Utrecht is aangeland. Waarschijnlijk is hij meegereden met een of meer auto's Hier is hij zwervende ge bleven tot hij 's avonds bij een boek winkeltje in het. centrum van de stad binnenliep. Aan de vrouw des huizes, die hem vroeg wat hij verlangde, verzocht hij brood en water, omdat hij honger had. Zij verschafte het hem en terwijl hij den soberen maaltijd naar binnen werkte, bracht hij het gesprek op onderdak voor den nacht. Dit gesprek was nogal verward. Hij ver telde gevlucht te zijn uit het opvoedings gesticht te Amersfoort en korten tijd later deed hij voorkomen, alsof hij uit het krank zinnigengesticht te Apeldoorn was ont snapt. Dit verhaal en de verdere niet gun stige indruk van den jongeman deden de vrouw argwaan krijgen en zij ging om raad naar haar man. Deze had juist de krant gelezen met het bericht van den moordaanslag en hij zag al gauw, dat de binnengeloopen jongeman geheel en al aan het verstrekte signalement beantwoordde. Het was nu zaak de politie te waar schuwen. De vrouw adviseerde haar man met den verdachte te gaan loopen, tot zij een politieagent zouden ontmoeten. Onder het motto „Ik zal je ergens onderdak ver schaffen" kreeg de boekhandelaar den jongeman mee en zoo trok men om ruim half twaalf door de pikdonkere straten van Utrecht. Het viel niet mee, in de duisternis een agent te ontmoeten, doch op den Ca- tharijnesingel het tweetal had toen al vrij geruimen tijd geloopen en de jongen was steeds maar aan de praat gehouden ontwaarde de boekhandelaar eindelijk een dienaar van de openbare orde. Hij deed het voorkomen, alsof hij een inlich ting moest vragen, doch in werkelijkheid zei hij met enkele woorden, wie de jonge man op enkele passen afstand was. Deze werd onmiddellijk ingerekend en naar het bureau gebracht. Hier legde hij een vol ledige bekentenis af.' Hij maakt een achter lijken indruk. Na zijn verhoor is hij naar Den Haag overgebracht. INSCHRIJVING VAN ZWARE MOTOR RIJTUIGEN EN AANHANGWAGENS. De ingenieur van den Rijkswaterstaat, belast met de inschrijving van motorrij tuigen en aanhangwagens, vestigt de aan dacht van eigenaren en houders van zware vrachtwagens, aanhangwagens en autobus sen op het volgende: le. de mschrijvingsbewijzen van gesloop te, verkochte of definitief gevorderde voer tuigen moeten, onder mededeeling hiervan, aan het inschrijvingsbureau voor zware motorrijtuigen (adres: Carel van Bylandt- laan 3, te 's-Gravenhage) terug worden gezonden. Deze verplichting is aan eigenaren of houders van motorrijtuigen opgelegd, inge volge het bepaalde in het derde lid van artikel 39 van het motor- en rijwielregle ment. 2e. Van ongeldig geworden bewijzen van inschrijving moet verlenging van den gel digheidsduur aangevraagd op de daarvoor béstemde, gratis verkrijgbaar zijnde, (Oranjekleurige) kaartformulieren. EENHEID IN HET KAPPERSBEDRIJF. Voor de tweede maal kwamen de kap- persipatroons in Nederland te Den Ha..g bijeen. Nog steeds droegen de gehouden besprekingen een informatief karakter. Een der organisaties, n.l. de Ned. Kap- persfoond, houdt zich nog steèds afzijdig. De gezamenlijke organisaties, >esloten nog een laatste poging te ondernemen, ook hem te bewegen, een volledige eenheid meJe tot stand te brengen. Buitenland ITALIAANSCH LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIË, 31 Juli. (Stefani). Legerbericht nummer 52 van het Italiaan- ,sche hoofdkwartier luidt als volgt: Onze luchtmacht in Oost-Afrika heeft opnieuw de haven van Aden gebombar deerd en twee schepen, alsmede een groote opslagplaats van benzine, getroffen. Al on ze vliegtuigen zijn op hun bases terugge keerd. Tijdens een vijandelijken luchtaanval op de basis van Assab, is een bommenwer per van het type Blenheim door ons lucht doelgeschut neergehaald. VERSCHERPING VAN DE ENGELSCHE BLOKKADE. LONDEN, 31 Juli. (D. N- B.). In het Britsche Lagerhuis heeft de minister voor de blokkade Dalton gisteren het woord gevoerd over de verscherping van de blok kade. Hij zeide o.m., dat het noodzakelijk is thans niet alleen de schepen, die op de Middellandsche en de Noordzee varen, maar ook alle schepen, die den Atlanti- schen Oceaan oversteken, te controleeren. Ieder schip, welks lading niet volledig door certificaten wordt gedekt, zal met de ge- heele lading in beslag genomen worden. Een desbetreffend decreet zal terstond ge publiceerd worden. De minister voor de blokkade deed ver der mededeeling van het besluit der regee ring om het Fransche moederland, Algiers, Tunis en Fransch Marokko, voor zoo ver de contrabandecontrole en den uitvoer be treft, te beschermen als „onder controle van den vijand staand gebied." Goederen, die voor deze gebieden bestemd zijn, loopen derhalve gevaar in beslag genomen te wor den als contrabande, evenals de goederen, die uit deze gebieden komen of toebehoo- ren aan personen, die zich in deze gebie den ophouden, als prijs kunnen worden opgebracht. DE ROODE KRUISVLIEGTUIGEN. BERLIJN, 31 Juli. (D. N. B.). Het Brit sche ministerie van luchtvaart heeft on langs medegedeeld dat twee Duitsche Roo- de Kruisvliegtuigen (z. g. zeenoodvliegtui- gen) door Engelsche toestellen tot dalen zijn gedwongen en een Engelsche haven zijn binnengesleept. Tegelijkertijd deelde de Engelsche regeering mede, dat ook in de toekomst de met een rood kruis ge kenmerkte vliegtuigen niet worden ontzien, maar als gewapende oorlogstoestellen be handeld zouden worden. Dit Engelsche op treden wordt van Duitsche zijde des te snooder genoemd, daar de bemanning van deze Roode Kruistoestellen op gelijke wijze haar leven waagt voor de redding van vriend en vijand, wanneer zij in nood ver- keeren. Zoo zijn door deze Duitsche Roode Kruistoestellen reeds verscheidene Engel sche piloten gered uit hun in het water drijvende en zinkende vliegtuigen. HET FRANSCHE OPPERSTE GERECHTSHOF. GENEVE, 31 Juli. (D. N. B.). In den gis teren gehouden ministerraad te Vichy is de wet tot instelling van het opperste ge rechtshof definitief aangenomen. Art. 1 be paalt, dat het opperste gerechtshof tot taak heeft te oordeelen over ministers of hun rechtstreeksche burgerlijke of militaire ondergeschikten, wanneer zij tijdens hun diensttijd misdaden of overtredingen be gaan hebben of in strijd met hun ambts plichten gehandeld hebben. Voorts is het gerechtshof bevoegd voor aanklachten we gens aanslagen op de veiligheid van den staat. Het gerechtshof bestaat uit zeven rechters, tegen wier vonnis geen hooger beroep mogelijk is. DE HITTEGOLF IN AMERIKA NEW-YORK, 31 Juli (D.N.B.) Tot dus verre zijn tengevolge van de hittegolf 804 menschen om het leven gekomen. De hitte golf teistert nu reeds veertien dagen het Noordoosten der Vereenigde Staten. TIEN DOODEN EN 200 GEWONDEN BIJ FABRIEKSBRAND Schade twee millioen dollar NEW YORK, 31 Juli (D.N.B.) In Camden in den staat New York is in een kleurstoffenfabriek door een ontploffing een brand ontstaan, tengevolge waarvan tien menschen om het leven kwamen en ruim tweehonderd werden gewond. Een uit zeven verdiepingen bestaande fabriek' werd in de asch gelegd, evenals 56 woon huizen en vier kantoren, terwijl nog 65 woonhuizen en zestien huizenblokken ge teisterd werden. Ruim dertig motorspuiten waren voor de bestrijding van het vuur uit Camden en het nabije Philadelphia, be nevens uit een reeks andere plaatsen ge alarmeerd. De explosie, waarop talrijke kleinere ontploffingen volgden, deed geheel Cam den schudden en vernielde in een omtrek van een halven mijl alle vensterruiten. Pas na tien uur kon men den brand, die in ontploffende chemicaliën' steeds nieuw voedsel vond, meester worden. Eehige tijd lang was de waterleiding van, Camden uit geput. Ruim driehonderd menschen zijn dakloos geworden. De totale schade wordt geraamd op twee millioen dollar. De betrokken fir ma werkte sedert kort aan de uitvoering van groote legeropdrachten. Men ontkent echter, dat de geruchten over sabotage juist zouden zijn. Ter bescherming tegen plunderaars en ten behoeve van het later in te stellen on derzoek, heeft de burgemeester den uit zonderingstoestand afgekondigd en door den gouverneur van den staat militie doen ontbieden. AMSTERDAM, 31 Juli. Vee. Aanvoer: 257 vette kalveren 6878, 5866 en 5256 cent per kg. leven-d gewicht, 62 nuchtere kalveren 916 per stuk. Overzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, handel zeer traag, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren: zeer matige aanvoer, vlugge handel, prij- ean vast. NIEUWERBRUG, 30 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 4567 eieren. Prijzen: kippeneieren wit 3.904.50, bruin 4.204.70, een deneieren 3.503.70 per 100 stuks, kip pen 5096 cent, konijnen 4050 cent per stuk en peren 810 cent per kg. LEIDSCHENDAM, 30 Juli. Groentenvei- Jing. Eng. komkommers le soort 5.00 5.50, 2e soort f 3.004.50, 3e soort f 3.00 2.80, wankl. 3.stek 1.50, gele kom kommers le soort 4.004.50, 2e soort 3.003.80, 3e soort 2.503.00, stek 1 2, kropsla le soort 1.001.80, bloem kool le soort 912, 2e soort 4.508.50, uitschot 4.tomaten midd. 6.506.80, gr. ronden 6.507.2e soort 6.50 6.60, 3e soort 4.005.60, bonken 46, andijvie per 100 1.002.10, idem pea 100 kg. 2.002.50, spinazie per 4 kg. 1630 cent, postelein 5.507.50, spercieboonen 12.5016.selderie f 1.001.50, meloe nen 635 cent, druiven 2025. Eierenveiling. Café „Het Wapen van Veur". Aanvoer: 19564 kippeneieren 4.70 5.00, 80 eendeneieren 3.50 per 100 stuks, 380 kippen 0.501.00, 80 eenden 3060 cent, 15 konijnen 0.802.20, 30 duiven 13—18 cent. ROELOFARENDSVEEN, 31 Juli. Groen- tenveiling. Sla 1.002.30 per 100 krop; tomaten f 1.001.65 per 25 pond; snijboo- nen 1.631.66, snijboonen stek f 0.60, princesseboonen met draad f 1.80, idem z. dr. 2.20, rentegevers 1.50, dubb. stam- boonen 1.651.70, pronkboonen 1.05, tuinboonen 51 cent per 10 kg. Augurken: D. 1.45, idem E. 50 cent, stippel 75 cent per 10 kg. Kwakel: snijboonen 1.671.69, prin cesseboonen 2.30; rentegevers 1.90 2.20, dubbele stam zonder draad f 1.70 per 10 kg. RIJPWETERING, 30 Juli. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 4147 kippeneieren 3.80 4.80 en 48 eendeneieren f 3.503.60 per 100 stuks, kippen 3260 cent, eenden 20 cent per stug, kaas 60 cent per kg. WOERDEN, 31 Juli. Kaas. Aanvoer 268 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3538 en 2e kwal. 3334.50, zware 38 per 50 kg. Handel matig KOUDEKERK, 30 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 2321 stuks eieren. Prijzen: kip peneieren 4.305.00, eendeneieren f 3.80 4.00 per 100 stuks, kaas 5437 per pond, kippen 5090 cent, hanen 4580 sent, ko nijnen 0.501.50 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen: per 100 kg.: groote 4.805.40, drielingen 2.804.00, Eigenheimers: groote 4.405.60, idem drielingen 3 604.40, tuinboonen 810, per 100 stuks: sla 1.001.50, bospeen 6.708.90, peen per lcist 1.351.60. TER AAR, 30 Juli. Centrale Veiling. Snijboonen 1.401.93, prinsesseboonen 2.302.65, dubb. stamboonen 1.40 1.60, witte pronkers 1.001.15, spekboo- nen 1.201.35, Augurken: Fijn 3.60. fijnbasterd f 2.40, basterd f 1.40, grof f 1.45 1.55, stippel 75 cent, komkommers 50 cent OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 31 JULI. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Erussel 30.1130.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.72—42.81 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 42.6742.86

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3