OMGEVING Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 29 JULI I94u DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der Gemeente bijeen in de aula van het Sted. Gymnasium onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bak- huijzen. Afwezig met kennisgeving de heer Par- mentier. Na behandeling van de Ingek. Stukken wordt overgegaan tot de agenda: lo. Voorstel tot het verleenen van ont slag aan D. de Jong, als onderwijzer aan de opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Aalmarkt wegens het berei ken van den 60-jarigen leeftijd. Goedgekeurd. 2o. Voorstel tot het overplaatsen van een drietal leerkrachten aan o.l. scholen. Goedgekeurd. 3o. Benoeming van een drietal onder wijzers aan o.l. scholen. Benoemd worden de heeren J. Teeuwen, C. Blaauw en G. J. Prevo. 4o. Voorstel tot het verleenen van ont slag aan J. W. Öostveen als hoofdonder wijzer bij het onderwijs aan spraakgebrek- kige kinderen, te Leiden, wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot het in erfpacht geven van een strook grond, gelegen aan de van Speykstraat, kad. bekend gemeente Lei den, Sectie K. No. 4565 (ged.) en Sectie N. No. 337 (ged.), aan de woningjaouwver- eeniging „Eensgezindheid". Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot het verkoopen van een slootgedeelte achter de Rijn- en Schie- kade, kad. bekend gemeente Leiden, Sec tie M. No. 3976 (ged,) aan de Vereeniging „de Ambachtsschool" te Leiden. Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot het aanvaarden van een legaat van wijlen Mejuffrouw L. S. P. Hu- brecht. - Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot het vaststellen van een tweetal begrootingsstaten in verband met de verhooging van verschillende posten van de begrooting, dienst 1939, waarvan de raming te laag is gebleken en de toe voeging aan die begrooting van eenige nieuwe posten. Goedgekeurd. 9o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Nederlandsche Stichting van Technische Optica, om te verklaren, dat de oprichting en instandhouding van een opticiensschool, verbonden aan het Ka- merlingh Onnes Laboratorium, noodig wordt geoordeeld. Goedgekeurd. lOo. Vaststelling van het verslag be treffende de verstrekking van schoolkin dervoeding en -kleeding gedurende het jaar 1939. Goedgekeurd. llo. Voorstel in zake het in eigendom en onderhoud bij de gemeente 'overnemen van de Reitzstraat en de verbinding van die straat met de de la Reijstraat en tot het beschikbaarstellen van een bedrag van ƒ3300.— ten behoeve van het verbeteren van de Reitzstraat c.a. De heer Huurman (C.H.) is het met de voorgenomen verbetering eens, doch meent, dat de huiseigenaren, die niet in de kosten willen bijdragen daartoe gedwon gen moeten worden door middel van de Baatbelasting. Wethouder Wilbrink (C.H.) herin nert eraan, dat het hier een ingewikkelde kwestie betreft. Ingaan op de suggestie van den heer Huurman zoii de zaak weder be langrijk vertragen. Het toepassen van de Baatbelasting is z.i. alleen gerechtvaardigd bij een belang rijke positie-verbetering en dat is hier niet het geval. '."ïn andere stadsgedeelten is de ze maatregel ook niet toegepast. Het be treft hier slechts panden, welke in de Reitzstraat een achteruitgang hebben. Daarna z.h.st. goedgekeurd. AUTO'S BOTSTEN TEGEN ELKAAR. Op het kruispunt Zeemanloan—Larome- schansweg zijn hedenmorgen te half elf twee auto's, de eene bestuurd dojr den 30- jarigen kaashandelaar G. F den H. uit Koudekerk, de andere door den 66-jarigen H. F. M. B. uit de Thorbeckestraat alhier, tegen elkaar gebotst. De auto van den heer B. sloeg om en de heer B. bekwam een verwonding in de zij en snij wonde a aan het gelaat. Door den E. H..D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, vanwaar hij na behandeling naar huis kon worden gebracht. De andere bestuurder kwam er zonder verwondingen af. Zaterdagavond te half twaalf is de 24- jarige mej. A. V. op den Stationsweg ge vallen, toen jongens haar achterna zaten. Zij bleef bewusteloos liggen en had bij den val verschillende uitwendige verwondin gen opgeloopen. De E.H.D. verleende eer ste hulp. Gisteravond had in de Medusastraat een stoeipartij tusschen eenige jongens plaats, welke in een vechtpartij ontaardde. Daar bij liep de 15-jarige H. J. S., wonend Cele- besstraat 37, een slag op een zijner oogen op, dat ernstig verwond werd. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. ziekenhuis vervoerd. CONCERT IN „DE LEIDSCHE HOUT." Het zevende concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare Vereeni- gingen zal gegeven worden in „De Leid sche Hout" op oWensdag 31 Juli a. s. des avonds te half acht precies en zal worden verzorgd door de Christelijke Muziekver- eeniging „Athalia", directeur de heer H. van der Veld. Men wordt beleefd verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen. Programma: 1. Per Aspera ad Astra, marsch, E. Urbach; 2. Cavalerie Légère, DE BEPERKING VAN DEN VEESTAPEL Omtrent de beperkingen, welke aan on zen veestapel zullen worden of zijn opge legd. heeft de veeteeltdeskundige van het rijkscommissariaat de heer Siebers en de afdeelingschef van het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd ir. A. H. Boerma, eenige beschouwingen gehouden in een te 's-Gravenhage gehouden pers conferentie. De heer Siebers vertelde, dat de Duit- sche deskundigen met de Nederlandsche landbouwinstanties in nauwe samenwer king hebben gearbeid. Begonnen is met de opstelling van een soort balans van de voedingsmiddelen, welke in ons land voor de menschen, en die welke voor den vee stapel beschikbaar zullen zijn. De behoef ten van den mensch hadden vanzelfspre kend voorrang. Nadat een splitsing was ge maakt tusschen hetgeen noodzakelijk ge acht moest worden en hetgeen nuttig of wel alleen maar aangenaam is, heeft men als grondslag aangenomen, dat het eerst noodige voedsel het brood is. Daarna ko men in afdalenden graad van onontbeer lijkheid aardappelen, dan melk, dan vet en dan pas vleesch. Hieruit volgt dus, dat het vleesch wel aan het graan, doch het graan niet aan het vleesch mag worden opge offerd. Van n deze beginselen uitgaande hebben degenen, die met de verzorging van de volksvoeding zijn belast, dan ook allereerst het koren' voor de broodverzorging afge zonderd, en daarna ook dat gedeelte van uen aardappeloogst, dat voor den mensch benoodigd is. Wat er dan voor het vee over- bleèf, was niet veel. Dit restant is allereerst bestemd voor de trekdieren, die in den landbouw onontbeerlijk zijn en die bij het uitvallen van motortractie juist in dezen tijd zulk een grooten rol spelen. Daarna is overwogen, welke dieren het gemak kelijkst voor de volksvoeding te ontberen zijn. Ons land had 'n zeer groote productie van eieren, welke in de gewone hoeveelheid siechts voor een klein deel aan de volks voeding ten goed kwam. De pluimveestapel kon dan ook sterk worden beknot. Zooals men weet wordt de pluimveestapel tot 30 percent teruggebracht, hetgeen voldoende is voor de eierenverzorging in Nederland. De goede legkippen zullen natuurlijk het langst behouden blijven. Deze maatregel zal voor 1 October ten uitvoer worden ge legd. Het ligt voor de hand, dat de een of an dere boer zich kan verbeelden meer kippen te kunnen blijven houden, dan hem van bovenaf is toegestaan. Hij moet dan echter goed weten, dat de autoriteiten niet van plan zijn toe te staan, dat het graan naar de kippen gaat, misplaatste liefde tot de eigen dieren mag geen boer ertoe verlei den het kostbare graan aan het pluimvee te verknoeien. Daarom zal het inkrim pingsprogram tot een percentage van 30 procent straf worden aangehouden. De ste delingen, die een handvol kippen met keu kenafval voederen, blijven daar voorloopig buiten. Mocht het echter blijken, dat in de stad aan dergelijke „balkonkippen" graan wordt verknoeid, dan zal ook hier moeten worden ingegrepen. Het verdient nog opmerking, dat de teelt en vermeerderingsbedrijven met eenigs?ins meer égards zullen worden behandeld. De inkrimping van den pluimveestapel is inderdaad zeer radicaal, doch men bedenke, dat het zwaarste het zwaarste moet we gen. Bovendien is de pluimveestapel, als het moet, binnen zeer korten tijd weer op het normale peil te brengen. Het laatste is ook eenigszins ofschoon in niet zoo sterke mate, het geval met den varkensstapel. Ook deze is betrekkelijk snel weder op te bouwen. Van het varken geldt, dat het in zekeren zin de vijand van den mensch is, het eet n.l. voor een deel hetzelfde voedsel. Dit is de reden, dat men reeds van 1 September 1939 af hier te lan de tot een aanzienlijke vermindering van den varkensstapel is overgegaan. Sinds genoemden datum is de varkensstapel met 30 procent teruggeloopen. Met de aanwe zigheid van Duitseher.s hier te lande heeft dit feit niets té maken. Men mag verwachten, dat. in dit voor- jaar de gewone seizoenstijging is uitgeble ven, zoodat de komende telling reeds een ouverture, F. von Suppé; 3. Mondnacht auf der Alster, wals, Osc. Fretras; 4. Les Dra gons de Villars, fantaisie, Ch. Muldermans; 5. Erika, marsch, Herms Niel. Pauze. 6. Prinz Eitel Friedrich, marsch, H. L. Blan kenburg; 7. Le Masque d'Or, ouverture, F. Popy; 8. Le Petit Boulanger, polka, L. Vermaelen; 9. Terpsichore, fantaisie, L. Ganne; 10. Furioto, marsch, G. Gadenne. Handelsregister K. van K. Wijziging. 1685. N. Groenewegen. Leiden, Lange Raamsteeg 5. Verkoop 2e handsoh heerenkleeding. Overl. E: N. Groenewegen, d.d. 20 Mei 1940. Donderdag 1 Augustus a.s. herdenkt de heer A. Kiel, besteller bij de Ned. Poste rijen op het Postkantoor alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar, bij de Ned. Posterijen alhier in dienst trad. Voor het hoofdakte examen, gedeelte A slaagden te Den Haag de heer J. W. Stol, voor gedeelte B. de heeren W. F. van Wei zen en J. W. Harting, allen alhier. Voor het examen Engelsch-L. O. slaagde te Utrecht mej. J. R. Keuning, alhier. Geslaagd voor het Mulo-examen Kitty Edelaar, Tiny Brandt en Nel Driessen, leer lingen van de Maria-school alhier. aanzienlijke vermindering zal gaan aan wijzen. De vermindering van den varkensstapel zal dan het meest rationeel geschieden in dien de groote veelvraten en de minst pro ductieve dieren worden weggenomen. Daarom wordt een prijspolitiek gevolgd, die het slachten van de zwaarste varkens be vordert. Tot 1 October zullen de varkens met meer dan 130 kilogram slachtgewicht betere prijzen maken, hetgeen de boeren er toe zal brengen dat hoopt men al thans om hun zwaarste dieren van de hand te doen. Na 1 October zal de prijspo litiek juist -in omgekeerde richting gaan en dit is een prikkel te meer. Bij dit alles waakt de overheid ervoor dat de varkensstapel niet meer, dan noo- dig is, wordt verkleind. De aldus ontstane grootere voorraad van geslacht varkensvleesch zal voor een deel worden geëxporteerd naar Duitschland, en voor een ander deel in de volksprovisie- kast worden opgeborgen. Voor zoover koel huisruimte aanwezig is zal het worden in- - gevroren, en overigens ingeblikt, zoodat het vleesch verbruik in het voorjaar van 1941 daarmee voor een groot deel zal kun nen worden gedekt. Ondanks al deze voorzorgsmaatregelen blijft er voor het onderhoud van het rund vee toch slechts een fractie over van het geen als veevoeder benoodigd is. Daarom zal de rundveestapel aanzienlijk moeten worden ingekrompen. Dit heeft natuurlijk ook zijn weerslag op de melkproductie, doch, naar men ons verzekerde, ook niet zooveel, dat de volksvoorziening daardoor gevaar loopt. Het is zeer moeilijk te zeg gen in welke mate de rundveestapel moet worden ingekrompen. Een percentage aan te geven, is niet doenlijk, mede door het feit, dat het rundvee ander voedsel ge bruikt dan de hierboven behandelde dier soorten en voor de ruwe voeding voor een gedeelte door het eigen bedrijf kan wor den verzorgd. Daarom kan iedere boer slechts voor zichzelf uitmaken, hoeveel koeien hij weg moet doen. Wanneer hij er dertig op stal heeft staan en hij ziet, dat hij er slechts 26 voldoende kan voeden moet hij verstandig zijn en er vier weg doen, want houdt hij er dertig aan dan hebben deze op het eind van den winter een geringere productie, dan de 26, die hij na slachting van vier stuks voldoende gevoed zou kunnen hebben. Globaal genomen zal er dus uit den rund veestapel zooveel moeten worden uitge haald, als de voedselsituatie noodig maakt. Men kan er gerust op zijn, dat van over heidswege niet wordt gedacht aan een uit plundering van den rundveestapel. Wel zal overal aan de melkkoe voorrang moeten worden gegeven boven het jonge vee. Dit alles zal een interne structuurveran dering in den veeteelt en in de landbouw meebrengen. Het beginsel zal meer moeten gaan gelden, dat de veevoeders in den regel uit het eigen bedrijf moeten kunnen worden betrokken, d.w.z., dat de varkens teelt daar moet bloeien, waar het varkens voer het goedkoopst wordt verbouwd en dat de koeien moeten kunnen leven van den hooiopbrengst van het land, waarop zij leven. Het dient tot niets indien wij dezen win ter trachten een te grooten veestapel aan te houden, indien daarvan slechts het ge volg kan zijn, dat door te geringe voeding de melkproductie van de koeien ophoudt. Het is daarom beter dat de onproductieve dieren tijdig den weg van alle vleesch op gaan. Ir. A. H. Boerma deelde nog mede dat de kal vertoe wij zing met wat daarbij behoort, zooals de kalverschetsen, kan worden afge schaft. De grond daarvan is, dat men alle mogelijkheden thans open wil houden voor het wederopbouwen van den vee stapel. Nu de vrees der overproductie van vleesah en van veehouderij producten is weggevallen was de regeling niet meer noodig. Alleen voor stierkalveren zal een beperkende regeling behouden blijven, er zullen n.l. kwaliteitseisohen aan deze die ren worden gesteld. Dit is dus geen steun maatregel of crisismaatregel, maar een middel tot teeltverbetering. De biggenmerken daarentegen zullen worden gehandhaafd. Er bestaat immers gevaar dat de varkens in te groote getale zullen worden aangehouden en dan te veel graan opeischen en bovendien is het ge- wenscht een regelmatig aanbod op de varkensmarkt te verkrijgen. De biggen- toewijzing nu zal in staat zijn plotselinge marktschommelingen te voorkomen. Landwirtschaftsrat dr. Sohönbeck zeide ter nadere toelichting van de mededeelin- gen van de heeren Siebers en Boerma, dat de ten opzichte van den veestapel geno men maatregelen daarom zoo ingrijpend zijn, omdat de overheid zich dekken wil op het ongunstigste geval van een langen- duur van den oorlog. Maar dat niet alleen, niemand weet hoe na den oorlog de we reldhandel zich zal ontwikkelen en of ook dan niet eenigen tijd noodregelingen noo dig zullen zijn. Men kan in deze zaken beter in iets te langere periode denken dan in iets te korte. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen hoofd akte B. is geslaagd de heer B. Star. Voor het examen Fransch l.o. is gé- slaagd de heer J. Ausma. SASSENHEIM VERDRONKEN. Bij het baden 'aan het z.g. „stille strand" te Noord wij kerhout is onze plaatsgenoot A. Oostveen verdronken. Daar hij Zaterdagavond niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd, werd een onderzoek ingesteld en zyn kleeren gevonden; des middags spoelde te Noord- wijk zijn lijk aan. „Herwonnen Levenskracht". De speldjesdag van „Herwonnen Levens kracht" heeft hier ƒ90.opgebracht. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer D de Nobel, slaagde te Amsterdam voor het examen „Suikertechniek" van den Bond van Ned.-Ind. suikeronderne mers. LISSE JUBILEUM FATHER TH. LEFEBER. Donderdag herdacht father Theo Lefeber zijn zilveren priesterfeest. Father Lefeber, bleef Lisser met de Lissers heel zijn 25 jarigen priesterloop baan. Zijn verdienstelijk priesterwerk in de afgeloopen kwarteuw werd gisteren herdacht in een plechtige Hoogmis, welken ter intentie van den jubilaris opgedragen werd. De jubilaris hierbij geassisteerd door den weleerw. heer kapelaan W. A. Egberts als diaken en den weleerw. heer G. J. Ro sier als subdiaken. De Schola Cantorum stond onder leiding van kapelaan J. H. M. van Ingen. In het priesterkoor hadden ver volgens plaatsgenomen Pastoor G. P. A. van Zuylen van de St. Agathaparochie, de z.eerw. heer Slijkerman, kapelaan Schoonebeek en pater v. Heiningen. Deze laatste hield de feestpredecatie en had tot tekst gekozen „Wat zal ik den Heer we dergeven voor alles wat Hij mij geschon ken heeft." Des namiddags van 12 uur tot half 2 had in Huize „Pius" de receptie plaats, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Binnenland VERGADERING VEREENIGING SR A AD VAN DE V. A. R. A. Gisteren heeft de vereenigingsraad van de V. A. R. A. een vergadering gehouden, waarin de volgende verklaring werd ge geven: „De Vereenigingsraad van de V. A. R. A. m vergadering bijeen op Zondag 28 Juli te Hilversum, kennis genomen hebbende van het beleid, door het hoofdbestuur ge voerd, in het bijzonder sinds het tijdstip, waarop ons land werd bezet, erkennende, dat de omstandigheden sinds 15 Mei sa menwerking met de bezettingsautoriteiten via de door hen aangewezen vertrouwens lieden noodzakelijk maakte, gehoord de verklaring, dat de V. A. R. A. kan voort- werken in socialistischen zin en dat haar daarbij niet meer beperkingen zijn opge legd, dan aan de andere omroepen bij het verrichten van hun werkzaamheden, spreekt over het gevoerde beleid van het hoofdbestuur zijn goedkeuring uit en draagt het op, zijn werkzaamheden in dien zin met kracht voort te zetten. Deze verklaring werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer E. Bomli, programmachef der V. A .R. A., werd met algemeene stemmen in het dagelijksch bestuur gekozen." VIJFTIENHONDERD MARK REICHS- KASSENSCHEINE VERDWENEN Bij de politie te 's Gravenhage is aangifte gedaan van verduistering of diefstal van vijftienhonderd mark aan Reichskassen- scheine. Een te Den Haag wonende heer had aan een chauffeur, die naar België ver trok, een enveloppe medegegeven, waarin tweeduizend mark. Deze zou door den chauffeur worden afgegeven aan een hotel te Brussel, waar de schoonmoeder van den opdrachtgever verblijf hield. Uit de cor respondentie is echter gebleken, dat de in houd van de enveloppe bij aflevering slechts bestond uit vijfhonderd mark. De politie spoorde den chauffeur op, die tijdelijk in bewaring is gesteld. Hij ver klaarde, dat hij tijdens zijn reis door Bel gië verschillende verblijfplaatsen heeft ge had, meermalen in schuilkelders vertoefde en soms zijn jas met de enveloppe in de cabine van zijn auto moest achterlaten. Het is dus zeer we? mogelijk, dat een derde persoon het geld uit de enveloppe heeft ontvreemd. Thans wordt een onderzoek in gesteld naar deze moeilijke kwestie. LIJKEN AANGESPOELD In den afgeloopen nacht zijn aan de Noordkust van Ameland 27 lijken aange spoeld, die in zeer verregaanden staat van ontbinding verkeerden. De stoffelijke res ten zullen op de algemeene begraafplaats te Hollum en Nes ter aarde worden be steld. PALEN AANGESPOELD. Gisteren en vannacht zijn aan het strand te Hollum, .honderden palen, zoogenaamde mijnstukken van éen tot twee meter leng te, aangespoeld en door de strandvonderij geborgen. KNAAP VERDRONKEN Gisteravond is aan de Rijnkade te Arn hem, een 7-jarig jongetje, dat nabij de pont naar de Betuwe aan den Rijnkant speelde te water geraakt. Het kind werd door den stroom meegesleurd en verdronk jammer lijk. Het lijkje is nog niet gevonden. LEIDEN Geboren: Harmina d. van P. van Loon en van: J. ten Haken Eduardus Cornelis Christiaan z. van E. M. F. Blom en van H. C. J. van Diesen. Ondertrouwd: H. Redel, jm., 20 j. en J. M. van Kasterop, jd., 23 j. B. Visser, jm., 25 j. en E. Brugman, jd., 22 j. A. van der Weijden, jm., 25 j. en S. Brouwer, jd., 25 j. Buitenland HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 29 Juli. (Stefani). Legerbericht no. 50 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Over de grens van Cyrenaica hebben onze luchtformaties door bombai demente u van groot en klein kaliber de vijandelijke formaties van geblindeerde auto's achter volgd en daarbij talrijke ernstig getroffen. Tij dons luchtgevechten werden twee vijan delijke toestellen van het type Blenheim neergeschoten. Twee van onze toestellen zijn niet op hun basis teruggekeerd. MORGEN EEN VERKLARING VAN CHURCHILL. STOCKHOLM, 29 Juli (D.N.B.). Vol gens een bericht van „Dagens Nyheter" uit Londen, zou de Britsche minister-pre sident Churchill Dinsdag in het Lager huis zijn eerste algemeene rapport uitbren gen over de buitenlandsche politiek van Engeland sinds de vorming van het nieuwe kabinet. WARMTE IN ROEMENIë. v BOEKAREST, 29 Juli. (D.N.B.). Roemenië heeft gisteren cien warmsten dag van dezen zomer gehad. In Boekarest steeg het kwik tot 49 graden Celsius in de zon en 32 graden in de schaduw. Des avonds brak een zwaar onweer, gepaard gaande met storm en regen, los. Zoo fel was het noodweer, dat vensterruiten wer den vernield, heggen werden omgerukt en een reeks ongelukken ontstond. Ook in de provincie deden zich wolkbreuken voor, waardoor verwoestingen werden aange richt. NOG STEEDS WARMTE IN DE VEREENIGDE STATEN NEW YORK, 29 Juli (D.N.B.) Nog steeds lijden de Vereenigde Staten onder een hittegolf, die reeds tien dagen duurt en in het Noord-Oosten recordtemperatu ren van meer dan honderd graden Fahren heit heeft gebracht. Alleen in New York zijn gisteren dertien mensohen door de warmte bevangen en overleden. Het aan tal sterfgevallen in het geheele land be draagt tot dusver 550, waarvan 280 door verdrinken. GEARRESTEERDE REUTERCORRES- PONDENT PLEEGT ZELFMOORD. TOKIO, 29 Juli. (D. N. B.). De corres pondent in Tokio, Cox, die, verdacht van spionnage, door de politie is gearresteerd, heeft zich, toen hij verhoord werd, uit het raam van de tweede verdieping van het hoofdbureau van politie geworpen. De ambtenaren trachtten tevergeefs hem te gen te houden. Cox is drie kwartier later aan zijn verwondingen bezweken. AMSTERDAM, 29 Juli. Vee. Aanvoer: 483 vette koeien 8698, 7484 en 6070 cent per kg. slachtgewicht; 50 melk- en kalfkoeien 220300 per stuk, 76 Vette kalveren 2e kwal. 5868 en 3e kwal. 46 56 cent per kg. levend gewicht; 89 nuchtere kalveren 916, 54 schapen 2545 en 31 lammeren f 1418 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen ruime aanvoer, handel stug, prijzen hooger voor de eerste kwali teit. Melkkoeien: matige aanvoer, zeer stugge handel, hoogere prijzen. Vette kal veren matige aanvoer, stugge handel, op- loopende prijzen. Nuchtere kalveren: ma tige aanvoer, stugge handel, prijzen hoo ger. Schapen en lammeren: matige aan voer, stugge handel, hoogere prijzen, voor al voor vette schapen. LEIDSCHENDAM, 27 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 5.00 6.20, 2e soort 4.505.50, 3e soort 3.30 4.00, wankleurige f 3.00—3.20, stek 2. gele komkommers le soort f 4.004.50, 2e soort 3.504.20, 3e soort f 2.50—3.stek 1.kropsla le soort f 1.001.80, stoof- sla 2 cent, peen 5.006.50, bloemkool le soort 915, 2e soort 4.006.90, uit- cshot 2.50, tomaten midd. 7.007.10, gr. ronden 7.007.50, 2e soort andijvie per 100 1.00—1.50, idem per 100 kg. 2.00— 2.50, spinazie^per 4 kg. 1032 cent, pos telein 4.00—7.50, snijboonen 1820, Sperciboonen 1216, selderie f 1.00 1.50, meloenen 1038 cent, druiven 26 30.00. TER AAR, 27 Juli. Centrale Veiling, snijboonen 1.501.80, princesseboónen 1.652.00, dub. stamboonen 1.001.30, witte pronkers 7090 cent, spekboonen 1.201.30, augurken: fijn 2.90, fijnbas terd 1.40, basterd f 1.25, grof 1.45, stip pel 75 cent, komkommers 50 cent.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3