NIEUWS Weerbericht BINNENLAND WELKE BONS? MAANDAG 29 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden II cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze et en ten *0 cent per «wk; 2.80 per kwartaal Franco per poet 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïïL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 20 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.37 uur. Zon op 5.57 uur. Maan op 1.51 uur Dinsdagnacht. Maan onder 5.38 Dinsdagnamiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 30 Juli nam. 12.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer": 18 gr. C. jiiimmmiiiifTmiiniiiumnimiiifiiniiiiiiiL Verduisteringstijden 5 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 5 gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond r «2 en morgenochtend: 5 ZONSOPKOMST 5.57 uur S ZONSONDERGANG S E 9.37 uur. E 5 Tusschen deze beide tijden dient E er dus verduisterd te worden. E 11111111111111111111111111111111 ti 11111111 ii 1111111 n t F GEEN TELEFOONVERKEER MET DUITSCHLAND. Het in de bladen verschenen bericht over herstel van het telefoonverkeer met Duitschland berust op een mis verstand. Zoodra het openbaar telefoonverkeer tusschen Nederland en Duitschland hersteld is, zal hierover in de bladen een officieele mededeeling verschijnen. DE DISTRIBUTIE VAN BROOD. Voor kinderen beneden 4 jaar halve boekjes. In de week van 29 Juli tot en met 3 Augustus zal, zooals gemeld, de uitreiking geschieden van de tweede serie broodbon- boekjes. Bij deze uitreiking zullen, naar men weet, voor kinderen beneden vier jaar geen heele broodbonfcoekjes, doch halve broodbonboekjes, te zamen met toeslag- kaarten voor rijst, havermout e.d. worden afgegeven. De plaatselijke distributiediensten zullen datum en plaats van uitreiking der brood bonboekjes en toeslagkaarten nader be kend maken. DE BEHANDELING VAN DUITSCHERS IN NED. INDIë. Het A. N. P. meldt: De Indische regeering heeft het plan op gevat een excursie van journalisten te or- ganiseeren, teneinde te laten zien, dat de geinterneerde Duitschers in Indië goed zijn ondergebracht en over sportterreinen en ontspanningsterreinen beschikken. In bevoegde Duitsche kringen betoogt men echter, dat het Indische gouverne ment zich vergist, als het meent op deze wijze rekenschap voor zijn houding te kun nen afleggen. Van Duitsche zijde zijn on telbare pogingen gedaan om langs ambte- lijken weg, rechstreeks of door bemidde ling van een neutrale mogendheid, contact met de indische autoriteiten te krijgen. De ze pogingen zijn onbenantwoord gebleven. De Indische regeering heeft de Duitschers in quarantaine stations opgesloten en door inlanders laten mishandelen. Thans heeft de Duitsche regeering represailles gesteld, welke zoo lang zullen duren als de inter- neering der Duitschers in Indië. De diskrimineering van de Duitschers in Indië in de oogen der inlandsche bevolking moet volgens de meening van Duitsche kringen beschouwd worden als een slag in het gezicht van het blanke ras. NIEUW KAMERLID. De heer B. J. J. Wijkamp te Baarn heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, in de vacature- BTan der Waerden, aangenomen. Prijsverhooging verboden De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Land bouw en Visscherij, maakt bekend, dat krachteis de „prijzenbeschikking 1940 No. 1" alle tot heden van kracht zijnde beschik kingen, betreffende de prijzen van roeren de goederen en diensten zijn vervallen met uitzondering van de beschikkingen van 20 Februari 1940, betreffende den prijs van hooi, van 23 Mei 1940, betreffende den prijs van aardappelen en van 6 Juni 1940, betreffende den prijs van weidegras, lucer ne- en roode klaver. Krachtens de „Prijzenbeschikking 1940 No. 1" is het thans verboden goe deren te koop aan te bieden, te ver- koopen, te huur aan te bieden of te verhuren en ten aanzien van dien sten deze te verrichten tegen prijzen, welke hooger zijn dan op 9 Mei bere kende prijzen. Bij de „Detailprijzenbeschikking" is een algemeene dispensatie verleend van het verbod tot prijsverhooging der detailprij zen met dien verstande, dat de detailhan delaar den prijs, welken hij op 9 Mei be rekende, mag verhoogen met ten hoogste het bedrag, waarmede zijn inkoopprijs als gevolg van een door een bevoegde instan tie goedgekeurde verhooging is toegeno men, althans voorzoover het goederen be treft, welke tegen dezen hoógeren prijs werden ingekocht. Het beginsel der ver vangingswaarde wordt dus niet aanvaard, terwijl ook de winkeliersmarge, in geld uitgedrukt, niet mag toenemen. Indien zich ondanks deze dispensatierege ling groote moeilijkheden mochten voor doen, zullen ten aanzien van bepaalde goe deren of wél ten aanzien van bepaalde ondernemingen afzonderlijke regelingen kunnen worden gesteld. Verzoeken daartoe kunnen, mits van een gedocumenteerde toelichting, waaronder een uitgewerkte postprijscalculatie, voorzien, door de vol gende instanties in behandeling worden ge nomen. Betreffende producenten- en groot-han- delsprijzen: voor industrieele grondstof fen en producten: de rijksbureau's voor nijverheid; voor landbouw-, veeteelt- en visscherij producten (waaronder alle voe dingsmiddelen): het Rijksbureau Voedsel voorziening in oorlogstijd. Betreffende de detailprijzen: de af dee ling middenstand van het departement van Handele Nijverheid en Scheepvaart. Onvoldoende gedocumenteerde verzoe ken kunnen niet in behandeling worden genomen. Ook de controle op de naleving van de prijsvoorschriften is aan bovenvermelde instanties opgedragen. De controle op de detailprijzen zal voorts bij de politie be rusten. In dit verband worden producenten en handelaren nog gewaarschuwd tegen het niet afleveren uit voorraad van goederen in gewenschte hoeveelheden aan normale af- nemens tegen de toegestane prijzen, tenzij ten aanzien van de aflevering krachtens de distributie- of hamsterwet beperkingen zijn voorgeschreven. In dergelijke geval len zal de burgemeester der gemeente, ir de voorraad zich bevindt, deze zon der eenige formaliteit in bezit kunnen doen nemen, waarna de goederen ter be schikking van de bevolking, van onderne mingen of personen zullen worden gesteld. Aangezien in de afgeloopen weken, on danks het algemeene verbod tot prijsver hooging, in sommige gevallen toch prijs- verhoogingen hebben plaatsgevonden, wordt den betrokkenen dringend aangera den deze verhoogingen, voor zoover zij in strijd met de bovenstaande richtlijnen zijn, ongedaan te maken en uit dien hoofde te veel ontvangen gelden aan hun afnemers te restitueeren. Ten slotte wordt er op gewezen, dat ook de kooper, huurder of opdrachtgever, die opzettelijk bewerkt of medetewerkt of aan wiens schuld het te wijten is, dat de hier- bedoelde voorschriften niet worden nage komen, op gelijke wijze als de verkooper, de verhuurder of als degeen, die den dienst verricht, gestraft zal kunnen worden. VERLOFREGELING BIJ OPBOUWDIENST. Ingegaan is aldus de „Tel." een ver lofregeling voor het tot den Opbouwdienst behoorende personeel, waarbij onderscheid is gemaakt tusschen gehuwden en onge- huwden. Gehuwden krijgen eenmaal per veertien dagen verlof van Zaterdag van den morgenmaaltijd en daarna gehouden inspectie tot Maandagavond 24.00 uur. Wonen zij verder dan 30 km. van hun stand plaats, dan krijgen zij vrij vervoer. Ongehuwden krijgen elke week bewe gingsvrijheid van Zaterdag, na het eerste, na 13.00 uur, te houden appèl, tot Zondag avond 24.00 uur. Eenmaal per maand wordt hun hiervoor vrij vervoer verstrekt. Zij, die in hun wooplaats gelegerd zijn, krijgen, of zij gehuwd zijn of ongehuwd, geen verlof, doch elke week bewegings vrijheid. Kostwinners worden te dezer za ke gelijkgesteld met gehuwden. TUINBOUWPRIJZEN VOOR UITVOER NAAR DUITSCHLAND. Met ingang van heden zijn de prijzen voor export naar Duitschland voor de hier na te noemen producten gewijzigd en als volgt vastgesteld: Tomaten A. B. C. per 100 K. F. 13.(was f 14.—), Tomaten C. C. 9.(was 11.Kaskomkom- mers: A 3.70 (was 4.B 3.10 (was 3.30), Platglaskomkommers (groene en witte) A.A. 4.90 (was 5.30), A 4.30 (was 4.60) B. 3.70 (was 4.—), C 3.10 (was 3.30). Idem gele: A. 3.70 (was P BROOD. Bons 81 tot en met 90. (Lroodbonboekje). Geldig van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s. (niet gebruikte tot en met 8 Augustus) rechtgevende op 2500 giam roggebrood of 2000 gram ander brood. THEE OF KOFFIE. Bon 85 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 2 Aug. rechtge vende op half pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 90 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 9 Aug., recht gevende op 2Js ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 66 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 23 Aug., rechtge vende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode III" voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 11 Augustus rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 01 tot en met 04 (boterkaart) Geldig tot en met 23 Augustus. Op eiken bon een half pond boter. Bons 01 tot en met 02 (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon een half pond margarine of gesmolten vet of boter. Bons 03 en 04. (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 95 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 100 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. 4.—), B. 3.10 (was 3.30), C. 2.40 (was 2.60). Voor de Augurken zijn twee wijzigingen aangebracht, n.l.: A. 2 22.— (was 25.-3, en B.2 14.— (was 16.—), Meloenen maximumprijzen: A 25. (was 25.50) en B. 18.80 (was 19.10). Van de lijsi der exportproducten zijn geschrapt Bospeen, tuinboonen en doperw ten. De aanvoer is voor export onbelang rijk. De waspeen staat op f 4.per 100 kg. DE KOSMOS-EERSTELINGENPRIJS NIET TOEGEKEND Prijsvraag voorloopig opgeheven Door verschillende omstandigheden werd de uitspraak van de jury voor de „Kosmos"-eerstelingenprijs" (K.E.P.) ver traagd. Deze jury bestond uit Dirk Coster, voorzitter, Antoon Coolen, A. M. de Jong, C. J. Kelk en dr, P. H. Ritter Jr. Van de 49 werken die in 1939 ter beoordeeling in gezonden werden, heeft geen enkele een meerderheid van stemmen voor een be kroning kunnen behalen, zoodat de prijs niet uitgekeerd kan worden. De inzending, welke het meest de aan dacht van de jury trok, was de roman van P. Hoogenboom „Middenstanders". De jury was, met uitzondering van één stem, van oordeel, dat de stijl van dit werk fijn een sober was en de karakters, die in het verhaal voorkomen, voor het meerendeel goed begrepen waren en verantwoord. Daartegenover had de jury ook groote be zwaren: o.m. een slordige compositie, waardoor het boek de naam van roman ternauwernood verdiende, en een geest van moedeloosheid, die zich niet voldoen de tot weemoed verdiepte om den lezer „de bevrijding der Schoonheid" te kunnen geven. Van de werken, waarin de jury talent en beloften vond, moge nog ver meld worden: „Krot" van K. Sanders, „Aukje" door H. Bleeker, „Kupris en de wachter" door J. W. Hofstra en „Tot over de ooren" door mevrouw J. Horsting Boerma. De schrijver K. Sanders toont vooral in de lyrische gedeelten van zijn klein verhaal „Krot" een opmerkelijke be gaafdheid, de geest van het werkje bleek echter uitermate verward en onduidelijk van bedoeling. „Aukje" door H. Bleeker, het leven van een weesmeisje beschrijvend, bevatte enkele lev ens ware en treffende episoden, naast veel conventionaliteit, ter wijl de beheersching der taal gebrekkig was. „Kupris en de wachter" daarentegen door J. W. Hofstra, onderscheidde zich door een zeer verzorgde taal en goede psychologie. Deze talentvolle jonge auteur zal evenwel moeten uitgroeien boven den invloed van Louis Couperus en R. van Genderen Stort, die in deze eersteling overheerscht en hinderlijk merkbaar is. Tenslotte vond het werk van mevr. Horsting-Boerma „Tot over de ooren" bij een meerderheid der jury waardeering, door veel geest, bewogenheid en soms scherp realisme. Daar het werkje in vers vorm geschreven en te klein van omvang was, kon het niet voor mededinging in aanmerking komen. In verband met de tijdsomstandigheden heeft de N.V. Uit geversmaatschappij „Kosmos" te Amster dam, die de K.E.P. heeft ingesteld, zich genoodzaakt gezien de K.E.P. voorloopig niet voort te zetten. TERUGGAAF MOTORRIJTUIGBELAS- TING OVER JULI. De Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B. B. N.) bericht ons: Zooals destijds door het Departement van Financiën is medegedeeld, zou terug gave van de motorrijtuigenbelasting wor den verleend in verhouding van het aantal dagen, waarover de kaart loopt tot het aantal dagen, waarvan werd aangetoond, dat men niet met het motorrijtuig op den openbaren weg had kunnen rijden. Restitutie vherd practisch slechts verleend indien in eenig tijdvak de wagen had stilgestaan, omdat vergunning door den Burgemeester was geweigerd. Deze maat staf 'kan over Juli niet worden aangelegd, omdat de vergunning sedert 1 Juli j.l. voor een maand worden verleend. Thans heeft, het Departement van Finan- .Indien het aantal dagen, dat de wagen niet gereden heeft, voor de maand Juli niet nauwkeurig kan worden bepaald, dient het zoo goed mogelijk te worden geschat, b.v. aan de hand van de verhouding tus schen de hoeveelheid motorbrandstof, die Agenda LEIDEN De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 27 Juli 20 uur -tot Zaterdag 3 A u g. 8 uur waargenomen door de apothe ken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, teL 26274. den houder is toegewezen en de hoeveel heid, die hij onder normale omstandigheden per maand verbruikte, doch met inachtna- me van de mogelijkheid, dat dé houder nog benzine in voorraad had". Ter verkrijging van restitutie van de belasting over Juli kan men zich met den Ontvanger der Directe Belastingen in ver binding stellen. Een bijzondere regeling maakt het mo gelijk, dat van 1 Augustus a.s. af ieder, die in het bezit is van vergunning tot het verbruiken van motorbrandstof, desge- wenscht de z.g. 60-dagenkaart kan koopen, welke 1 jaar geldig is en waarvan de kos ten gelijk zijn aan die van een gewone drie- maandenkaart plus 3 pet. Voorheen werd per jaar slechts één 60- dagenkaart verstrekt; de B. B. N. heeft erop aangedrongen om in de huidige omstandig heden meer 60-cJagenkaarten per jaar voor denzelfden wagen beschikbaar te stellen. Hieromtrent is nog een nadere regeling te verwachten. Rijksbureau voor Oudheidkundig bodem onderzoek Hoc men zich voorstelt te werken. MEDEWERKING VAN HET PUBLIEK EEN EERSTE VOORWAARDE VOOR HET WELSLAGEN. By beschikking van den secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is d.d. 24 Mei j.l. inges.eld een commissie voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek in Nederland, terwijl tegelij kertijd werd ingesteld een rijksbureau voor oudheidkundig bodemonderzoek, tot welks directeur werd benoemd dr. F. C. Bursch, conservator aan het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden. Als voorzitter der commis sie voornoemd treedt op prof. dr N. J. Krom hoogleeraar aan de Leidsche Univérsiteit. In tegenwoordigheid van dr. W. D. van Wijngaarden, directeur van het Museum van Oudheden en lid der commissie, heb ben wij dezer dagen een onderhoud met deze heeren gehad, waarin zij ons doel en werkwijze der commissie en van het bu reau nader hebben uiteengezet. Het gelijktijdig afgekondigde wetje, al dus dr. Bursch, bed lt in de eerste plaats een verbod te zijn voor onbevoegden om op gravingen te verrichten en heeft ongeveer dezelfde strekking als de wet voor de mo numentenzorg. De voorwerpen, welke in Nederlandschen bodem worden gevonden, zijn voor de be studeering van de oudste geschiedenis van ons land van evenveel belang als de archief stukken uit den lateren tijd en hebben der halve recht op dezelfde behandeling. De eerste taak, welke de commissie zich ten doel stelde, was om na te gaan welke in stellingen in ons land bevoegd zijn tot het verrichten van wetenschappelijk bodemon derzoek om vervolgens te komen tot coör dinatie op dit gebied. Weliswaar werd tot- dusverre in die richting ook wel gewerkt door de gewestelijke en plaatselijke mu sea, maar zonder samenhang. Momenteel zijn daartoe gerechtigd het Rijksmuseum te Leiden en het biologisch- archaeologisch instituut te Groningen voor het geheele land en het rijksmuseum G. M. Kam te Nijmegen voor die omgeving, al thans zoolang dit museum onder leiding staat van dr. J. H. Holwerda, den vroege- ren directeur van het Leidsche museum. Alle locale musea en provinciale genoot schappen zullen erkenning moeten aanvra gen voor het verrichten van opgravingen, welke erkenning alleen wordt verleend na dat de rijkscommissie daarover haar ad vies heeft uitgebracht. Het rijksbureau is thans bezig een lijst samen te stellen van alle terreinen in ons land, welke in oudheidkundig opzicht van belang zijn, opdat bijtijds maatregelen kun nen worden genomen,wanneer het in cul tuur brengen van deze gronden de daarin verborgen archiefstukken dreigt verloren te doen gaan. Met behulp van deze lijst zal het in de toekomst mogelijk zijn dergelij ke terreinen te beschermen. Blijkt dit niet mogelijk, dan streeft het bureau er naar de bij ontginning te vinden resten met alle zorgen te omringen en voor het nageslacht te bewaren. Vooral ligt het in de bedoe ling ook eventueele vroegere vondsten te inventariseeren, welke zich in de locale musea bevinden of waarover in de littera tuur van de laatste decennia is geschreven, zoodat het bureau te allen tijde kan nagaan, waar zich een bepaalde oudheidkundige vondst bevindt Daarnaast geven typische, oude namen van grondstukken vaak aanwijzingen, dat er overblijfselen uit het verleden te vin- den zijn, zoodat het aanbeveling verdient ook daarvan een lijst aan te leggen. Ten slotte zijn er in bijna elke plaats wel enke le voorwerpen in particulier bezit zooals steenen bijlen, pijlspitsen, e.d., die even eens in teekening en foto vastgelegd die nen te worden. Deze omvangrijke inventarisatie, aldus dr. Bursch, kan niet tot stand komen zon der de medewerking van het groote pu bliek. Wy moeten overal over het geheele land verspreid onze vrijwillige medewer kers hebben, die ons van het bestaan der hierboven bedoelde terreinen in kennis stel len en ons inlichten over de in hun omge ving zich bevindende oudheidkundige vondsten. Het liefst hadden wij in elke gemeente zoo'n medewerker. Het is best mogelijk, dat ons dan de vondst van de zooveel duizendste Germaansche urn wordt gerapporteerd, maar per slot van Rekening kan ook die weer aanwijzingen geven over de verbreiding der Germaansche cultuur, enz. Binnenkort zal hiervoor de medewerking van alle burgemeesters in Nederland wor den ingeroepen. Maar daarmede zijn wij er niet, al kun nen zij ons grootelijks van dienst zijn. Wat wij noodig hebben, zijn medewerkers uit het volk zelf, die ons regelmatig op de hoogte houden, wanneer zich in hun ge meente iets bijzonders op oudheidkundig gebied voordoet. Begrijpt u mij goed: het is allerminst on ze bedoeling om eventueele vondsten voor ons museum te winnen; integendeel de ver spreiding van materiaal over de bestaande oudheidkamers, gewestelijke en locale mu sea kan de aantrekkelijkheid er van slechts verhoogen en evenmin willen wy, dat de rechtmatige eigenaars ons hun bezit af staan. Natuurlijk, het liefst zien wij deze voor werpen geplaatst in een museum, omdat wij daar de grootste waarbeorgen hebben, dat ze deskundig bewaard zullen blijven, maar deze overname zal alleen mogelijk zijn met volledige instemming van den eigenaar en tegen een billijke vergoeding. Betreft het daarenboven unieke vond sten van waarlijk nationale beteekenis, dan zullen wij vanzelfsprekend moeite doen om deze voorwerpen een plaats te geven in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, eventueel door ruiling met andere museum stukken, maar de hoofdzaak waarom het ons te doen is, is een volledig overzicht te hebben van hetgeen de Nederlandsche bo- dom aan archaeologica heeft opgeleverd en nog zal opleveren. Met is de bedoeling, dat vondstmeldin gen in de drie noordelijke provincies wor den gericht tot prof. dr. A. E. van Giffen te Groningen en voor de rest van het land tot dr. F. C. Bursch, directeur van het Rijks bureau voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek, Rapenburg 28, Leiden. H.L.O.-PROEVEN De afdeeling LeidenOegstgeest van de Nationale Vereeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling (H.L.O.) deelt mede, dat ook dit jaar ge legenheid zal zijn zich aan de vaardig- heidsproeven voor het H.L.O. Diploma te onderwerpen. Men kan zich voor 1 Sep tember a.s. hiertoe opgeven aan de na volgende adressen: 1. Dr. P. J. Gaillard, Nassaulaan 24, Oegstgeest; 2. H. P .den Bouwmeester, Endegeèster- straatweg 10, Oegstgeest; 3. C. J. J. v. Ekeris, Boonstraat 9, Oegst geest; 4. Jac. J. Vos, Nassaulaan 35, Oegstgeest; 5. G. H. v. d. Ham, Roodenburgerstraat 48, Leiden; 6. E. Binsbergen, Brederodestraat 37, Leiden; 7. H. J. de Koster, Lange Kerkdam 64a, Wassenaar. Het ligt in de bedoeling om medio Sep tember a.s. de proeven af te doen nemen op de nieuwe Sportterreinen nabij de Leidsche Hout.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2