STADS [S Kwaliteit zegt alles!! C. F. MEERPOEL's NIEUWS RECHTZAKEN Laatste Berictiten WIELRIJDERS, MARKTBERICHTEN ZATERDAG 27 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BENTHUIZEN KRIJGT GOEDKOOPER STROOM. Nieuwe overeenkomst met de Lichtfabrieken. Reeds in 1938 werd door het gemeente bestuur van Benthuizen overwogen tot electrische straatverlichting over te gaan; aangezien de geldende stroomleverings overeenkomst met Leiden echter geen daar voor passend tarief bevatte, was dit denk beeld alleen door wijziging van die over eenkomst te verwezenlijken. Tydens de onderhandelingen echter van het gemeentebestuur van Moerkapelle met de Directie der Fabrieken omtrent het sluiten van een nieuwe stroomleverings overeenkomst de burgemeester van Benthuizen is tevens burgemeester van Moerkapelle is de bovenbedoelde aan gelegenheid blijven ruften. Nadat evenwel de nieuwe stroomleveringsovereenkomst met Moerkapelle tot stand was gekomen, heeft ook het gemeentebestuur van Bent huizen met de directie over het sluiten van een nieuwe stroomleveringsovereenkomst onderhandeld, zulks met het doel niet al leen een passend tarief voor de straatver lichting, doch ook een lagere electriciteits- prijs voor de ingezetenen van Benthuizen te verkrijgen. Deze onderhandelingen heb ben tot overeenstemming geleid. Volgens de nieuwe overeenkomst (art. 8) zal het enkeltarief in Benthuizen, even als in de meeste andere gemeenten, waar Leiden rechtstreeks de stroom levert, 5 cent per eenheid meer bedrag-in dan het enkeltarief te Leiden, hetgeen voor de in gezetenen van Benthuizen een verlaging van 4 cent per eenheid beteekent; voor de straatverlichting is voorts een passend ta rief vastgesteld. Daartegenover heeft het gemeentebestuur van Benthuizen toege stemd in een verlenging van de duur der overeenkomst met vier jaar. Verwacht mag worden, dat de verlaging van inkomsten voor Leiden als gevolg van de verlaging van de tarieven door toene ming van het verbruik zal worden gecom penseerd. B. en W. stellen de Raad voor met de gemeente Benthuizen op grond van deze overeenkomst een nieuw contract af te sluiten, hetgeen ook reeds met al van an dere gemeenten is geschied. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- berg, notaris alhier. Huis en erf Tollens straat 5 in bod: 2.225, kooper de heer J. W. Wurzer alhier e.a. voor ƒ2.225. Huis Middelweg 21 in bod: 1.120, koo-~ per de heer A. dé Jong q.q. alhier voor ƒ1.310. Huizen en erven Sint Jorissteeg 26 en 28 tezamen in bod 1.240, kooper de heer H. Niepoth q.q. alhier voor 1.310. Huizen en erven Sionssteeg 6 en 8 na af mijning tezamen in bod 650, kooper de heer H. F. A. M. Walenkamp q.q. alhier voor 830. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7369. Commanditaire Vennootschap „Java Kawi Thee Import". Leiden, Papengracht 8. Koopen, importee ren en verkoopen van thee en andere der gelijke consumptie-artikelen. Uittr. Beh. Venn.: A. W. L. de Wetstün Pfister, Den Haag, dd. 20 Juli 1940. De zaak wordt thans gedreven als een commanditaire ven nootschap met één beheerenden vennoot, t.w.: C. H. Gerlings, Leiden (H.V.). 5972. N.V. Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid. Oegstgeest, Hooge Morschweg 28. N. Pres.-dir.: Ir. M. Elion, Wassenaar. N. Dir.: Ir. E. J. Koch, Wassenaar. Daarom naar: 3951 Kwaliteitsnaaimachinehandel IMF* Alléén: Breestraat 171 Gistermiddag is de 73-jarige wed. B. M. K. in haar woning aan den Maresingel uitgegleden tengevolge waarvan zij het rechterbovenbeen heeft gebroken. Door den E. H. D. werd haar eerste hulp ver leend, waarna zij naaar het Diaconessen- huis werd overgebracht. Voor het examen hoofdakte, gedeelte B, slaagde te Den Haag de heer H. J. M. Schouten, alhier. Voor het examen notariaat deel I is te Den Haag geslaagd de heer A. F. M. Bots, alhier. Geslaagd zijn voor de acte Fransch L.O. de dames I. Brouwer en L. Eilders, alhier, opgeleid door mevr. A. Spijker. Bioscopen Trianon SHANGHAI. De hoofdfilm „Shanghai" is een boeien de rolprent. Dit kan moeilijk anders. Be halve Charles Boyer spelen hierin beken de acteurs en actrices en van hen tre den het meest op den voorgrond Loretta Yong en Warner Oland. Men hoeft deze namen maar te hooren om van een onder houdende en spannende film verzekerd te zijn. Welke gebeurtenissen Boyer en Oland in „Shanghai" samenbrengen, dient de lief hebber van een onderhoudende en drama tisch sterke film zelf te gaan zien. De regisseur, Johannes Meyer, die de film „Ju Ju" regisseerde, heeft er niet naar gestreefd, een meesterwerk van film kunst te scheppen. Hij heeft zoomaar een boeiend verhaal willen vertellen van een lief meisje en een knappen man, die „me kaar krijgen", nadat ze eerst nogal nare avonturen beleven en hun liefdeshemel griezelig bewolkt lijkt. Maar alles komt prachtig terecht, dat kan men deze week in Trianon zien. Dat wist het publiek na tuurlijk al lang, maar het volgt toch met veel belangstelling de vele gebeurtenissen, want het verhaal heeft vaart en spanning en wordt keurig opgedischt. Het is een ge- noegelijke amusementsfilm zonder preten tie, maar aardig om aan te zien. Er zijn een paar goede shownummers ingelast, die het best doen. De sfeer van de theaterwe reld, waarin het verhaal gedeeltelijk speelt, is goed weergegeven. Er worden ook nog twee moorden gepleegd en deze misdaden hebben een onverwachte ont knooping. Men ziet: elk wat wils. Maria Ander- gast speelt de vrouwelijke hoofdrol. Zij is het meisje Ju-Ju, dat als verstekeling van New York naar Berlijn reist om een beetje dichter bij den man te zijn. dien zij zoo bijzonder sympathiek vindt. Zij speelt pit tig en charmant en zingt bovendien aar dig. Albrecht Schönhals is de sympathie ke man, een rol, die hem goed ligt. Char lotte Susa speelt zeer aannemelijk de rol van de gevierde en verwende zangeres, die een gevaarlijke concurrente is voor de onschuldige Ju-Ju. Lido. „MAZURKA" EN „DE AMATEUR JOCKEY". Het was na den laatsten avond van haar optreden in de opera „Mazurka" te War schau, dat Vera Petrowska (Pola Negri) den jongen componist van dat stuk zag. Zij huwde kort daarna met den ritmeester Kierow. Als deze in den wereldoorlog mee vecht, ontmoet zij den componist opnieuw, die nu door schandelijke middelen erin slaagt haar in zijn huis te houden. Den vol genden morgen Ontwaakt, vlucht zij vol schaamte naar haar huis en als Kierow als oorlogsinvalide terugkeert, durft zij het hem niet vertellen. De componist blijft haar achtervolgen en ten einde raad, gaat zjj naar hem toe en zegt hem, dat zij alleen van haar man en dochtertje houdt en dat zij voor niets zal terugschrikken als zij haar blijft achtervolgen. Daarna gaat zij heen. Maar haar man ziet haar uit het huis van den componist komen en is overtuigd van een verhouding. Echtscheiding volgt. Vera Petrowska neemt haar oude beroep van zangeres weer op en aldus ontmoet zij in een andere stad, 15 jaar later, haar doch ter. in gezelschap van den componist en zij schiet hem neer. Hiermede begint dit zeer goed gecompo neerd filmverhaal, dat ons Pola Negri weer doet zien in een van haar glansrollen. Na tuurlijk, het filmkarakter is sinds haar gloriedagen veranderd, het filmtype is an ders geworden, maar voor ieder die deze film ziet, staat het kunstenaarschap van Pola Negri onaangetast. Hier in deze film is zü eerst de zangeres, die zingt in twij felachtige gelegenheden, maar direct daar na de moeder, die met het schot op den a-moreelen mensch haar kind redt. En dan komt de rechtszaak, waarin het 'haar doel is niet zich zelve te redden, maar haar kind. Deze rol eischte een kunstenares van groot formaat, een van het formaat van Pola Negri. En ook nu nog zal deze film ieder, die haar ziet, ontroeren. Heinz Rühmann, die voor de pauze over het witte doek gaat, is een komische kracht van het gezellige soort. Hij zit altijd in de knel, maar hij lacht altijd en zijn lach is aanstekelijk. Nu is hij amateur jockey, maar voordat hij in deze gedaante den grooten prijs wint, moet hy eerst nog de liefkoozin- gen verdragen van de dikke dame uit het circus en zelfs als hoogeschoolrijder in dat circus optreden. Wie Heinz Rühmann kent begrijpt hoe dat geval zich afspeelt. Hij is onbetaalbaar komisch, omdat hij zijn ge dragingen een schijn van werkelijkheid geeft en niet onlogisch is. In „De Amateur- jockey" is hij aldus op z'n best en zal hij opnieuw velen goed doen met zijn komisch talent. Casino LICHTE CAVALERIE. Marika Rökk in „Lichte Cavalerie" en Anny Ondra in „Donogoo Tonka", twee reprises dus, zijn de films, die deze week in het Casino-Theater worden gegeven. Twee reprises, die evenwel eenige uren van gezonde ontspanning bieden. „Lichte Cavalerie" is een film uit hét bonte circusleven. Daarin speelt een clown, een niet jonge man meer, die een meisje uit een café van de stad waar zij optre den, een warm hart toedraagt, vermoe delijk omdat zij hem doet herinneren aan zijn dochter, die hij bij trapéze-verrichtin gen in het circus heeft verloren. Dit meisje (Marika Rökk) voelt zich ook tot hem aan getrokken, temeer nog waar het haar in het café van haar vader maar weinig be valt. Als het circus wegtrekt, trekt zij mee. Haar beschermer doet een goed woordje voor haar, maar de directeur (Fritz Kam pers) wil niets van nieuwe artisten weten totdat hij haar zelf onverwacht ontmoet. Dan is haar carrière gemaakt en deze zal haar toppunt bereiken, wanneer zij naar de meening van den directeur als zijn a.s. bruid zal optreden als hoofd persoon in een pantomime, door haar be schermer geschreven. Evenwel, de direc teur komt tot de ontdekking, dat hij con currentie gekregen heeft in den persoon van een staljongen, een landgenoot van het meisje, doch deze krijgt dadelijk zijn congé. De opvoering van de pantomime gaat niet door, de oude clown krijgt zijn ontslag en zijn beschermelinge trekt weer met hem mee. Na vele moeilijkheden krij gen zij een nieuw engagement en de pan tomime, die door den vorigen directeur werd geweigerd, beleefde hier triomfen. Zoo was het inderdaad, want deze opvoe ring werd een éclatant succes door schit tering van décors en montage. Maar bo venal. deze opvoering bracht het meisje terug naar den staljongen, die niemand minder bleek te zijn dan een baron. In de film is immers alles mogelijk? Voor de pauze het verhaal van Donogoo Tonka, de geheimzinnige stad, die hoe wel niet bestaande werd beschreven door den professor in de geografie Trouha- dec. Het denkbeeld werd evenwel later tot werkelijkheid gebracht, mede dank zij een de oprichting van een fictieve maatschap pij, die voor de noodige gelden zorgde. IN LEIDEN GEVESTIGD. C. J. G. Becht, vertegenw., Marislaan 39. W. Bertels, apotheker, N. Rijn 18. H. Broek en fam., Plantscoen 57. G. A. v. Dam, Roodborststraat 46. W. v. Does burg, dienstbode, Geeregracht 42. O. L. Drijber, Plantsoen 53. E. Felder. repe titor, v. d. Waalsstraat 56: F. MarijtFi- lippo, Mauritsstr. 1. J. C. Landwaart Franke en fam., Haarl. weg 74. Th. A. de Groot, de L. de Kanterstr. 3. W. v. Grootveld, verfmaler, R. Vissscherstr. 14. Wed. E. Ma C. J. PersoonGuilonard, hulp L d. huish., J. de Wittstr. 3. E. H. v. Ham, Boerhaavel. 29. P. Helmus, kap per, Roodborststraat 3. A. Hessing, hulp i. d. huish., Pieterkerkch.st. 15. E. Heij- nis, Warmonderw. 33. W. Hoos, wever, Heerenstr. 62. Wed. A. H. v. Velzev. 't Hul, Thorbeckestr. 76. J. Hup, dienst bode, Witte Singel 15. W. v. Iterson, monteur, P. J. Bolkstr. 19. N. v. Kam pen, huishoudster, J. v." Houtkade 3. H. Keij en fam., lasscher, Mare 66. H. Har- landv. Leeuwen, Rijnsb.singel 11. P. S. Loeb, Breestraat 161. A. G. v. Lun- sen en fam., verzekeringsagent, Steen- schuur 13. A. N. Mank, kantoorbediende, de Costastraat 50. Wed. J. M. Alting Mugge en fam., Maredijk 145. E. v. d. Zeeuwv. d. Noordt, Sumatrastraat 54. M. Oskam, Oude Singel 128. H. Pos, Oude Singel 112. A. A. v. d. Puil, de Siterl. 108. A. v. 't Riet, 1.1. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. A. A. Rietdijk, ana- lyste Olie Mij., Fagelstr. 37. P. C. Rijns burger en fam., electr. lasscher, Munniken- straat 20. J. Sampion, filmregisseur, C. Huygensl. 35. P. E. M. v. Schaik, broe der, de Sitterl. .31. G. Smit, boekhoud ster, Plantsoen 9a. Th. H. v. d. Sprong, koopman, Oude Vest 97. I. Starre, win kelbediende Dozystraat 24. J. Swaak, kweekelijk zendeling, Haven 32. A. Verheij, 1.1. verpleegster,- Rijnsb.weg 10. W. Versteeg en fam., melkventer, Nachte gaallaan 17. C. H. J. BoomVerver, v. Speijkstraat 72. J. Voorwinden, juffr. v. gezelsch., H. Morschw. 3. H. de Vos, schipperskn., Langegr. 58. B. Warmels, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. Th. E. Westgeest, slager, Mare 90. PERSONEN UIT LEIDEN VERTROKKEN. J. C. B. Al, Den Haag, Roelofsstraat 94. F. H. Albers, Den Haag, J. v. Oldenb.- laan 99a. G. Anema, Zeist, Utrechtschq- weg 54. G. A. den Boer, Rotterdam, Schietibaanlaa-n 126b. I. J. Bos, Noord- broek, Stootshorn C 42. M. Bosschieter, Baarn, Bilderdijklaan 41. D. Bouwens en Fam., Diemen, J. Bertstraat 22. Wed. A. E. de Jong-Brand, Amersfoort, Utrecht- schewe 239. M. Bruckner, Oegstgeest, Leidschestraatweg 13. H. W. A. de Bruijn, Schiedam, Stationsplein 11a. C. S. v. Norden-Buutfeld, Wormerveer, Cele- besstraat 55. A. Diepenhorst, Katwijk Driepiassen weg 30. N. A. M. M. Dieriok, Koewacht C 148. J. Dirkse, Baflo, Den Andel NH. Pastorie. B. C. M. Divendal, Wychen, Graafsoheweg B 304. W. Doorn bos, Buren,,. 292a. J. W. G. Draijer, Klundert, Molenstraat A 179. J. van Drenth en Fam., Haarlem, Acaciastraat 101. G. L. Ellens, Almelo, Vriezenv.weg 10. R. K. H. v. d. Feltz v. d. Sloot, Den Haag, Rozenstraat 73. A. Figee en Fam. Den Haag, Damasstraat 137. H. C. van Geer, Amsterdam, Koninginneweg 160. E. M. Geerestein, Ede (Gld.) Hofstraat 7. A. R. Elstgeest-Genee, Rijnsburg, Oegstgeesterw. 12. E. v. Gorkom, De venter, Dahliastraat 21. D. Th. Gou- driaan, Deventer, Bergschild 49. M. S. M. de Graaf, Amsterdam, Herculesstraat 19a I. H. B. de Groot, Alkmaar, Spoor straat 11. H. G. v. Gunst, Harmeien, Straatweg A 77a. J. de Haas en Fam., Amsterdam, Solebaystraat 72. P. v. Hattem, Nijmegen, Pr. Bernhardstraat 2. A. Th. Heger, Hohenlimburg (Dl.) Re- herweg 4. F. L. v. 't Hooft, Texel, de Waal 12. J. Hooftman, Den Haag, Mare- takstraat 83. J. C. Hugenholtz, Delft, West Plantsoen 35. L. Noppert-Jagers- ma, Heerenveen, Terband 102. C. Jan sen, Leiderdorp, Hoofdstraat 43£ M. Re veling, Den Haag, Gev. Deynootplein 29. J. H. v. Kleef, Appeltren, Berghuizen 158. L. Kuster, Wassenaar, Rijksstraat weg 378. A. J. Kuijer, Hilversum Mar conistraat 60. M. C. J. v. Elsen-Leen- heers, Den Haag, Vrees wijkstraat 544. J. F. v. Lith, Utrecht, Minahassastraat 31. J. H. Ie Mair, Wassenaar, Langestraat 1. F. Mandemaker, Heerlen, Honing- manstraat 31. A. v. d. Mey, Oegstgeest Pr. Hendriklaan 2. J. v. d. Mey, Oegst geest, Pr. Hendriklaan 2. J. Meijer, Den Haag, Ruijchroklaan 186. J. P. Moggen- storm, Amersfoort, D. Fockemalaan 82. W. Momgerg, Delft, Bieslandschek 24. H. J. -de Mooij, Rijnsburg, Spinozalaan 9. B. F. Mulder, Den Haag, v. Zaeckstraat 49. A. H. v. Muylwijk, Den Haag, Sij- zenlaan 69. R. J. Noordhoek Hegt, Den Haag, Acaciastarat 263. F. Ondrovcik, Berlijn (Dl.). A. F. v. d. Oord en Fam., Oegstgeest, Emmalaan 29. R. Feijkes- Peerenlboom, SommeLsdijk, Donsweg B 285 C. W. Philippi, Noordwij'kerhout, Zil- kerduinweg 126. H. J. G. Postel, Noord- wijkerhout, Heerenweg 20. .L. M. Raats, Breda, Gasthuistraat 1. G. de Reus, Poortugaal, Dorpsstraat 55. M. Riet- meijer, Egmondbinnen, Heerenweg 506. J. v. Rossum, Zoeterwoude, Zuidbuurt C 50. H. B. J. v. Rijn, Venlo, Villapark 19. J. P. W. Scholtz, Utrecht, Stations- dw.straat 3 bis. P. v. Schravendijk, Dordt, Stooplaan 34. A. Schuier, Den Haag, Middestr. 57. W. J. Schutte, Den Haag, 2e Schuytstraat 159. Wed. J. Vis- Semler, Heemstede, Bronsteeweg 70. T. Balkhoven-Serdijn en Fam., Rotterdam, Schiedamschew 112. M. M. des Tombe, Oegstgeest, Ln. v. Oud Poelgeest 2. M. A. Turk, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 136. J. C. Tijbout, Zoeterwoude H. Rijndijk F 147. M. v. Unen, Wassenaar, Jonker laan 9. W. C. J. v. Valderen, Den Haag, Boekhorststraat 129a. A. van Veen, Ha- zerswoude, Dorp C 158. J. H. v. d. Vorm, Rotterdam, Nw. Binnenw. 134. A. Waes- drop en Fam. Hilversum, Planetenstraat 64. J. v. d. Werf, Dordt, Standhazenstr. 12rd. P. J. K. v. Werkhooven, Apel doorn, Gen. v. d. Heij denlaan 22. R. Wiekens, Onstwedde, Markstraat 68. G. Willems, Alkemade A 60. A. M. v. d. Willigen, Heerlen, Pijnsweg 29. -r- D. de Wit, Koudekerk a. d. Rijn, Hoogewaard B 134 c. A. J. J. v. Woerkom, Sliedrecht, Oosterbrugstraat 6. G. Zijlstra, Gronin gen, Korreweg 38. ROODE-KRUISEMBLEEM MISBRUIKT. Gestolen goederen in auto over de grens gesmokkeld. De Bredasche kantonrechter mr. M. Brou wers behandelde Vrijdag een zaak tegen W. W. B. L., voorheen autohandelaar te Am sterdam, die in Juni te Zundert gebruik had gemaakt van het Roode Kruis onder- scheidingsteeken op zijn auto. De boven zijde van de motorkap was voorzien van een rood kruis, terwijl verdachte bovendien een Roode-Kruisvlag vervoerde. De man had echter nog meer op zijn geweten. Hij reed n.l. in een Duitsche- colonne en hield zich op in de grenszone, waartoe hem een jaar te voren de toegang was ontzegd wegens smokkelarij. Ten overvlocle gebruikte hij het Roode Kruis als dekmantel van een hoeveelheid goederen, die hij in zijn wa gen frauduleus over de grens had gevoerd en die daarenboven nog van diefstal af komstig bleken te zijn. Bij zijn aanhouding had hij verteld, dat hij het roode kruis voor zijn gemak op den auto had gschilderd. De ambtenaar van het O. M., jhr. mr. A. Reigersman, hield een scherp requisitoir en eischte tegen den niet verschenen ver dachte wegens misbruik van het Roode- Kruisembleem 25 boete. De kantonrechter veroordeelde verdachte conform den eisch. Buitenland DE DUITSCHE BOMAANVALLEN IN ENGELAND. STOCKHOLM, 27 Juli. (D.N.B.) De bomaanval van Duitsche vliegers van Woensdag j.l. heeft, naar uit Londen ge meld wordt, in de gieterij van de bekende wapenfabriek „Vickers and Armstrong" aanzienlijke schade aangericht. Een bom van zwaar kaliber sloeg door het dak van de fabriekshal en verpletterde twee ovens voor metaalgieten. Het uitstroomende vloeiende staal zette het geheele gebouw in brand. Aangewakkerd door den sterken wind, sloeg het vuur over op de daarnaast gelegen draaierij en vernielde ook dit ge bouw bijna volkomen. In de gieterij zijn 24 arbeiders door de bomontploffing en door het uitvloeiende staal om het leven gekomen. DE ONDERGANG VAN DE „MEKNES". GENEVE, 27 Juli. (D.N.B.) De Fran- sche radio meldt: Van Engelsche en Duit sche zijde wordt het tot zinken brengen van het Fransche transportschip „Mek- nes", dat Fransche zeelieden aan boord had, gemeld. De Fransche admiraliteit maakt bekend, dat de Britsche regeering geen mededeeling over het vertrek en de route van het schip gedaan heeft. een bocht naar links dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein Vereeniging voor Veilig Verkeer. LEIDEN, 26 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool f 4.805.40, groenekool 5.105.50, uien 7.80, peen 3.507.80, aardappelen 3.405.40, druiven 4044, snyboonen 13—22, stokboonen 2024, pronkboonen 712, stamboonen 1417, tuinboonen 58, doperwten 1325, pos telein 711, spinazie 411, tomaten A 14—16, idem B 14—16.20, idem C 14—14.80, idem CC 11—13. Psr 100 stuks: Andijvie 1.001.40, komkommers 2.605.90, bloemkool 420.10, meloe nen 1437, salade 1.002.30, perziken 0.5013.50, per 100 bos: kroten 0.80 1.50, pieterselie 0.501.30, radijs 2.70, selderie 0.50—1.60, uien 1.20—3.50, peen 4.60—8.90, rabarber 1.00—1.80. 27 Juli. Boter. Aanvoer 690 kg. Prijzen prima boerenboter 1.55 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Juli Aanvoer: 120.000 stuks lange turf, prijzen: 12 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 27 Juli. Groen- tenveiling. sla 1—1.20, per 100 krop; tomaten 1.551.75, per 25 pond; snij- boonen 1.551.63, stek 0.60, prinses- seboonen m. dr. 1.55, idem z. dr. 1.85, rentegevsrs 1.60, dubb. stam m. dr. 1.05, idem z. dr. 1.20, pronkboonen 0.65 0.70, tuinboonen 0.30, capucijners 0.80, per 10 K.G.; augurken D 1.45, idem E. 0.50, stippel 0.75, per 25 K.G. - K w a k e 1: snijboonen 1.621.64, stek 0.60, per 10 K.G. LEIDSCHENDAM, 26 Juli. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 4.80 5.40, 2e soort 4.004.40, 3e soort 3.60— 3.80, wankl. ƒ3.—, stek 1.00—1.60, gele komkommers le soort 4.00—4.90, 2e soort 3.70—4.00, 3e soort 3.20—3.50, stek 1.201.70, kropsla le soort f 1.001.40, peen f 5.807.10, bloemkool le soort 14.60 —18.50, 2e soort 9.10—12.60, uitschot 4.005.90, tomaten midd. 7.007.10, gr. ronden 7.00—7.60, 2e soort 7.—, 3e soort 5.50, bonken 5.606.10, andijvie per 100 1.001.60, spinazie per 4 kg. 20—38 cent, postelein 6.10—8.40, rabar ber 1.001.10 per 100 bos, snijboonen 24—27, spercieboonen f 1417, selderie 7090 cent, peulen 14—18, tuinboonen 6.007.40, doperwten 1617, druiven 2880, roode en witte bessen 10 10.60. UTRECHT, 27 Juli. Vee. Totaal aan gevoerd 2780 stuks vee, w.o. 925 runderen. Stieren 0.360.42 per pond. Handel re delijk met oploopende prijzen. Slacht koeien 2e soort ƒ0.42—0.44, Slachtkoeien 3e soort 0.380.41 per pond. Handel re delijk, hooger in prijs. Vaarzen ƒ160—262 Pinken ƒ90—1.50—Melkkoeien ƒ180— 290.Kalkoeien 150310.Varekoeien 150220.per stuk. Handel matig, goe de soorten hooger, rest onverkocht. 410 Nuchtere kalveren 814.per stuk. Handel redelijk, prijzen iets hooger. 530 Magere varkens 3248—, Schrammen f 2432.480 Biggen 1724.per stuk. Handel vlug, prijzen iets hooger. 115 Mage re schapen ƒ2540.per stuk. Handel vlug, hoogere prijzen. 320 lammeren, Wei- delammeren 914.Zuiglammeren 14 20.per stuk. Handel zuiglammeren vlug, hoogere prijzen, Weidelammeren handel kalm, onveranderde prijzen. Boter Aanvoer 250 K.G. 1.80, p. K.G. Kaas, aanvoer 150 K.G. ƒ0.700.90, p. K.G. Eieren, aanvoer 26.000 stuks 4 5.p. 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 26 Juli. Veiling .,De Eendracht". Krombekken 1.40 2.10, blauwe schokkers 2.102.50, grau we capucijners 1.351.50, enkele boonen m. d. ƒ1.751.80, tuinboonen ƒ0.551.10, snijboonen f 1.751.80, dubbele boonen z. d. 1.401.60, alles per 10 K.G. Aanvoer 3200 zakken van 10 K.G. TER AAR, 26 Juli. Centrale Veiling. Spinazie ƒ0.260.40, Andijvie ƒ0.120.28, Snijboonen 1.401.79, Prinsesseboonen ƒ1.70—2.10. Dub. Stamboonen ƒ1.30—1.75, Witte Pronkboonen f 0.700.90, Spekboo- nen ƒ1.201.35, Postelein ƒ0.040.06, Vellen ƒ0.10, Waschpeen f 2.506.Prei ƒ1.80—2.00. Roode kool ƒ2.20—2.50, Peter- celie ƒ0.501.20, Zwarte bessen ƒ0.16, Kroten f 1.Rabarber 1.20, Bospeen 4—8— ,Seldery ƒ0.50—1.10, Sla ƒ1— 3.30, Bloemkool 421.Komkommers ƒ2.504.20, Tomaten 78.50, Augurken, Fijn ƒ2.703.60, Fijnbasterd ƒ1.70, Bas terd ƒ1.30, Grof 1.45—1.55, Stippel 0.75, Komkommers 0.500.00. LEIDERDORP, 26 Juli. Eierenveiling. Kippeneieren f 4.404.80, eendeneieren ƒ3.503.80 per 100 stuks, kaas 2539 ct. p. pond, kippen 3570 ct., hanen 0.251. eenden 3060 ct., konijnen 0.501.80 p. stuK. KATWIJK a. d. RUN, 26 Juli. Groen- tenveiling. Aardappelen: Groote 3.70 4.80, Drielingen ƒ3.20—11, Eigenheimers, groote, 4.205.60, id. Drielingen 45, per 100 K.G. Tuinboonen 4.508, Sla f 1 1.30 per 100 stuks. Bospeen 57.90, Peen per kist f 11.50. VINKEVEEN, 26 Juli. Groentenveiling. Tuinboonen 3.508, Spercieboonen 17 —21, Snijboonen ƒ1318, Pronkboonen ƒ1011, Spekboonen ƒ8, Wagenaars ƒ11, Stamspercieboonen 1215, Tomaten 8 16, Spinazie 38, Postelein 35, Roo de kool ƒ3.60—3.80 per 100 K.G. Andy vie ƒ1—1.50, Bloemkool ƒ221, Komkommers 35, Kropsla f 13, per 100 stuks. Peen ƒ412, Peterselie ƒ3.108.70, Selderie 1.50—7.60 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3