Weerbericht BINNENLAND RIJNSTREEK ZATERDAG 27 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnenymtoprjja: roar Leiden II cent per week; 2.50 per kwartaaL Bij onse airenten 20 cent per wo*k; Jf.00 per kwartaal Franco per poet t 1.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 6 cent, met geQL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al* léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.40 uur. Zon onder 5.54 uur. MAANDAG: Zon onder 9.39 uur. Zon op 5.55 uur. Maan op 0.44 Zondagnacht. Maan onder 3.34 Zondagmiddag. MAANDAG: Maan op 1.15 Maandagnacht. Maan onder 4.37 Maandagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 28 Juli voorm. 10.10, nam. 10.35 uur. Maandag 29 Juli voorm. 11.10, nam. 11.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „de Zijl". 18% gr. C. Zweminrichting „Poelmeer": 18 gr. C. Inkrimping pluimvee stapel. TWAALF MILLIOEN KIPPEN WÓRDEN GESLACHT. Dezer dagen is bekend gemaakt, dat ten gevolge van de veevoederschaarschte ook de pluimveestapel, welke een groot consu ment van voedergranen is, sterk zal moeten worden ingekrompen. Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt thans nog de volgende bijzonderheden hier over mede. Met het oog op de beschikbare voorra den zal de kippenstapel tot ongeveer 6.000.000 stuks moeten worden geredu ceerd. Dit is ongeveer 1/3 gedeelte van de normale grootte. Deze inkrimping zal uiter lijk 15 September a.s. haar beslag moeten hebben gekregen. Daartoe zullen de voe dertoewijzingen geleidelijk lager worden. Als basis hiervoor zal de September-inven- tarisatie worden aangenomen, hetgeen hier op neerkomt, dat per medio September a.s. niet meer voeder zal worden verstrekt dan voor ten hoogste 20 pet. van het pluimvee, dat bij bedoelde inventarisatie aanwezig was. Voorts zal op 15 September a.s. de voedervoorziening voor kuikens ophou den; de 5- 1940 geboren jonge dieren moe ten worden bijgeteld bij den stapel van vol wassen pluimvee. Het ligt dus in de be doeling de voedertoe wij zing te doen per op het bedrijf aanwezig dier tot een maximum aantal. Daarbij zal er streng op worden toegezien, dat niemand meer dan dit maxi mum aantal dieren houdt. De pluimveehou ders zullen binnenkort een opgave ontvan gen van het aantal kippen, waarvoor zij op 15 September e.k. voeder mogen betrek ken. Iedere pluimveehouder zal zijn stapel dus sterk moeten inkrimpen. Hij beoordeele zelf, welke dieren hij het beste voor zijn bedrijf kan aanhouden. Bij de inkrimping zal er voor worden zorggedragen, dat een goede kern over blijft, waaruit de stapel later weer kan worden opgebouwd. De mogelijkheid zal worden opengelaten, dat particulieren, die tot nog toe kippen hielden, enkele kippen kunnen aanhouden, om op deze wijze het huisafval tot waarde te kunnen brengen. Deze inkrimping heeft tot gevolg, dat een groot aantal hoenders ter markt zal komen. Zooveel mogelijk zal er voor worden ge zorgd, dat daarvoor een behoorlijke prijs kan worden gemaakt. Een gedeelte zal in koel- en vrieshuizen kunnen worden ge plaatst. De opslagcapaciteit is echter be perkt. Een groot gedeelte zal naar Duitsch- land kunnen worden uitgevoerd. De mo- menteele exportprijs is van dien aard, dat daardoor belangrijke steun wordt gegeven aan de pogingen om ondanks de abnormale afslachtingen den marktprijs op een rede lijk niveau te houden. Het is echter niet onmogelijk, dat in Augustus en September de prijzen iets lager zullen worden. Indien mogelijk zal er voor worden ge- INVOERVERBOD REICHSKREDIT- KASSENSCHEINE UIT BELGIë. In het heden verschenen Verordeningen blad is de invoer van Reichtskreditkassen- scheine uit het Belgische bezette gebied zonder toestemming van het deviezeninsti- tuut verboden. Naar wij vernemen houdt deze maatre gel verband met het feit, dat Belgische kooplieden hun inkoopen hier te landê op uitgebreide schaal met in België geldende Reichskredit kassenscheine plachten te be talen. PROVINCIALE EN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN. De secretaris-generaal van het Departe ment van Binnen]andsche Zaken is door den Rijkscommissaris voor het bezette Ne- uerlandsche gebied gemachtigd de wette lijk vereischte goedkeuringen voor het hef fen van provinciale en gemeentelijke be lastingen en van retributies, die overeen komstig het Nederlandsche recht aan de zelfde goedkeuring zijn onderworpen, te verleenen. LANDBOUWONDERWIJS. Bij beschikking van de secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het departe ment van Landbouw en Visscherij is, voor het tijdvak van 1 Augustus 1940 tot 1 Augustus 1941, wederom benoemd tot as sistent aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen en werkzaam gesteld aan het daaronder ressorteereide laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse dr. L. Algera, aldaar. ONTSLAG VAN TIJDELIJK PERSONEEL. Daar het is gebleken, dat sommige werk gevers weinig geneigd zijn om voor korten tyd durende wei ken los personeel in dienst te nemen, aangezien 'zij bevreesd zijn, dat zij voor deze tijdeJijke werkkrachten geen of moeilijk vergunning tot ontslag zullen kunnen bekomen, vestigt de directeur-ge- neraai van den arbeid de aandacht op zijn algemeene vergunning tot ontslag van tij delijk personeel, opgenomen in de Neder landsche staatscourant van 2 Juli 1940, No. 126, waarbij aan werkgevers vergund wordt om arbeiders,"die met het oog op een be paald met name aangewezen werk, dat ten hoogste drie weken duurt, vor dien tijd worden aangenomen, te ontslaan, mits zoo danige indienstnemingen in het desbetref fende bedrijf gebruikelijk zijn en door den werkgever direct na de indienstneming van zoodan;gen arbeiders aan het bevoegde dis trictshoofd der arbeidsinspectie een schrif telijke kennisgeving in tweevoud wordt ge zonden, houdende opgave van: a. den naam en het adres van den werk gever; b. het door êen werkgever uitgeoefen- de oedrijf; c. de plaats, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen; d. den naam, de voorletters en het adres van den arbeider; e. de werkzaamheden, die deze te ver richten heeft; f. het tijdvak, waarvoor hij in dienst genomen is. Wanneer het werken betreft, die langer dan drie &eken duren, of wanneer het gaat om bedrijven, waarin dergelijke tij delijke werkzaamheden niet gebruikelijk zijn, dan kan bij de aanneming van per soneel, dat bestemd is voor een bepaald werk reeds onmiddellijk aan de arbeidsin spectie ex gunning gevraagd worden om dat personeel na afloop van dat bepaalde werk weer te mogen ontslaan. Wanneer het niet mogelijk is den tijd, benoodigd. voor deze werken, precies te schatten, kan bij de aanvrage om vergun ning volstaan worden met een ruime schat ting, b.v. „6 weken of zooveel langer, als het werk mocht duren". In iéder geval vestigt de directeur- generaal van den arbeid met nadruk de aandacht op het feit, dat de verorde ning inzake het beperken van werk geenszins een remmenden invloed mag uitoefenen bij de aanneming van per soneel voor tijdelijke werkzaamheden en deze invloed ook niet zal uitoefenen, aangezien de arbeidsinspectie in zooda nige gevallen met den tijdelijken aard van het werk in alle opzichten reke- ning zal houden. NATIONALE EEREHAL. Prijsvraag voor ontwerp van interieur. De senaat der Technische Hoogeschool maakt bekend, dat in de afdeeling der Bouwkunde een prijsvraag wordt uitge schreven. Gevraagd wordt het ontwerp van het interieur van een Nationale Eerehal. Bedoeld wordt 'n hal die bestemd is de na gedachtenis te eeren van voor het vader land gevallen soldaten. Het interieur be staat uit een overdekte hoofdnximte met minstens één daarbij aansluitende voor ruimte. Op nationale gedenkdagen zal op een groot bezoek gerekend worden. De situatie en het exterieur dienen op een kleine schaal schematisch aangeduid te worden. zorgd, dat na de inkrimping van den pluim- stapel de eierenprijs verbetert, waardoor de nadeelen van de inkrimping voor de direct- betrokkene voor een deel zouden worden opgeheven. Ook de eendenstapel zal een zeer sterke inkrimping moeten ondergaan. Daarbij zal in het oog worden gehouden, dat de afzet van eendeneieren onder de huidigen om standigheden zooveel meer moeilijkheden oplevert dan die van kippeneieren. WIJZIGING WET COUPONBELASTING. Volgens een publicatie in het Verorde ningenblad is de wet op de couponbelasting gewijzigd. Deze wijziging houdt in, dat on der het begrip effecten, waarop de coupon belasting van toepassing is, mede zullen vallen alle vorderingen ten laste van pu bliekrechtelijke of rivaatrechtelijke rechts personen, indien deze voideringen het ge volg zijn van leeningen, die, bestemd tot voorziening in de kapitaalbehoefte dier rechtspersonen, in wezen dezelfde strek king hebben als obligatieleeningen. Zoo danige strekking wordt in elk geval aan wezig geacht, indien de leening niet bin nen een jaar na het aangaan daarvan zoo wel opeischbaar als aflosbaar is; indien een der partijen het recht heeft de leening te verlengen, wordt, ter bepaling van den vervaldag, het recht tot verlenging mede in aanmerking genomen. GEEN MILITAIRE PORTVRIJDOM MEER Aangezien er thans hier te lande geen militaire formaties meer bestaan de op- bouwdienst kan hiertoe niet worden gere kend, noch de, thans onder het departe ment van justitie ressorteerende mare chaussee is hiermede het recht op gratis verzending van briefkaarten en couranten door een aan militairen beneden den rang van officier automatisch vervallen. Alle correspondentie, verzonden door of gericht aan bij den opbouwdienst of de marechaus see dienenden, moet derhalve normaal wor den gefrankeerd. HET BEVAREN DER RUNMONDINGEN. Het heden verschenen Verordeningen blad bevat een verordening van den Rijksr commissaris voor het bezette Nederland sche gebied, houdende beperking ten aan zien van het bevaren van het gebied der Rijnmondingen. Het gebied, waarvoor de beperking in den zin van deze verordening geldt, om vat de Nieuwe Maas, gerekend stroomaf waarts vanaf de Oostelijke grens van het Rotterdamsche havengebied bij Kraling- sche Veer, de havenbekkens van Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen en Pernis, den Nieuwen Waterweg tot waar deze in zee uitmondt, de Noordgeul, de Westgeul, de Oude Maas gerekend stroomafwaarts van af de hefbrug bij Hoogvliet, de Botlek en de Brielsche Maas tot waar deze in zee uitmondt. Paragraaf 2 van de verordening bepaalt: 1. Vaartuigen mogen het gebied, waar voor de beperking geldt, niet bevaren, wanneer het varen uitsluitend of overwe gend bedoeld is als sport of genoegen of voor het maken van uitstapjes dient. 2. Het verbod van lid 1 geldt niet voor vaartuigen, die hun toegewezen vaste lig plaats in genoemd gebied hebben, wanneer deze zich vanaf deze ligplaats naar een wa ter, waarop het varen niet beperkt is, met uitzondering van de zee, of van daaruit naar hun ligplaats begeven en daarbij zoo veel mogelijk den uitersten rand van het vaarwater houden. 3. Gedurende den tijd tusschen zons ondergang en zonsopgang is elke beweging van vaartuigen in het gebied, waarvoor de bejerking geldt, verboden. 4. De bevelhebber der Duitsche marine in Nederland of de door hem daartoe aan gewezen instantie kan de ingevolge lid 2 toegestane uitzondering algemeen of voor een bepaald gevai opheffen of beperken. Voorts is bepaald: Komen in het gebied, waarvoor de be perking geldt, varende vaartuigen, die de Duitsche oorlogsvlag voeren, in zicht, dan moet elk ander varend vaartuig terstond zoover mogelijk naar den uitersten rand van het vaarwater gaan. De bevelhebber der Duitsche marine in Nederland of de door hem daartoe aange wezen instantie kan uitzonderingen op deze voorschriften toelaten, waaraan voorwaar den kunnen worden verbonden. Op overtreding is een hechtenisstraf van ten hoogste zes weken gesteld of /en een geldboete van ten hoogste 5000 R.M. Bij recidive kan het varen in het bedoel de gebied voor een jaar worden verboden, op welk verbod gevangenisstraf of tucht huisstraf naar Duitsch recht als sanctie is gesteld. NAAR EEN JOURNALISTEN ORGANISATIE. Een delegatie uit de bestaande persor ganisaties en vormende de z.g. contact commissie, waarin zijn vertegenwoordigd de Nederlandsche Dagblad Pers (de ver- eeniging van directeuren van dagbladen), de Nederlandsche Journalistenkring en de R. K. Journalistenvereeniging, heeft dezer dagen een onderhoud gehad met den com missaris-generaal voor bijzondere aangele genheden, den heer Fr. Schmidt. Tusschen het bestuur van den Neder- landscheu Journalistenkring en dat van de R. K. Journalisten vereeniging is overeen stemming verkregen omtrent fusie der beide organisaties. De R. K. J. V. blijft nog voortbestaan in verband met de behartiging van eenige specifieke belangen. Wat de algemeene journalistieke vakbelangen betreft vormen beide vereenigingen voortaan een eenheid. Samen vereenigen ze thans circa 950 a 1000 journalisten, die allen lid zijn van den N. J. K. Nieuwe R. K. leden worden automatisch lid van den kring. Twee leden van het be stuur der R. K. J. V. hebben een plaats ge kregen in het kring-bestuur; een er van, de voorzitter, zal deel uitmaken van het dagelijksch bestuur van dien kring. Hiermede heeft ook op het gebied van de journalisten-organisatie de noodzake lijke, reeds lang begeerde concentratie haar beslag gekregen en is- door eenheid een nieuwe kracht ontstaan, noodig om de nieuwe taak in dezen tijd aan te vatten. Agenda LEIDEN De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters De Bruyne, v. d. Hoeven, Nieuw Zwaag, Poortman en Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 27 Juli 20 uur tot Zaterdag 3 A u g. 8 uur waargenomen door de apothe ken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Gemeentel. Aankondigingen DE UITREIKING VAN DE NIEUWE BROODKAARTEN. De kantoren voor de uitreiking zullen van Maandag. 29 Juli tot en met Zaterdag 3 Augustus geopend zijn van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Wie in het bezit is van een extra brood kaart zal zich hebben te begeven naar het Distributiekantoor, Breestraat 117. Wie dat niet is, zal kaarten kunnen afhalen aan een van de volgende adressen: de Gemeente school aan de 3 Octoberstraat, de Gemeen teschool Havenstraat, het vroegere distri butiekantoor, Oude Rijn 132 (hoek Peli kaanstraat), de vroegere Kweekschool Oude Vest 35, de Gemeenteschool aan de Paul Krugerstraat en het stationnetje aan den Heerensingel. Het gebouw van de Tuinstadwijk in de Hyacinthenstraat, waar boter- en vetkaarten zijn uitgereikt, komt dus te vervallen. De burgerij wordt weer opgeroepen naar de alphabetische orde der familiena men en wel als volgt: Maandag 29 Juli de namen, beginnende met A. B. C. Dinsdag 30 Juli de namen, beginnende met D. E. F. G. H. Woensdag 31 Juli de namen, beginnende met L J. K. L. Donderdag 1 Augustus de namen, be ginnende met M. N. O: P. Vrijdag 2 Augustus de namen, begin nende met Q. R. S. T. Zaterdag 3 Augustus de namen, begin nende met U. V. W. X. IJ. Z. Op distriibutiestamkaarten van leden van den Opbouwdienst mogen in geen ge val broodkaarten worden afgehaald, tenzij de eigenaar in eigen voeding voorziet. In dit geval moet hij een door zijn comman dant geteekend bewijs medebrengen. Ook zij, die niet in de gemeente Leiden zijn ingeschreven, kunnen aan bovenge noemde adressen op vertoon van hun stam kaart broodkaarten komen afhalen. Leiden, 27 Juli 1940. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. 3953 Bupgeriiike Stand LEIDEN. Geboren: Willem z. van P. van Eg- mond en J. Vonk Johannes z. van J. Th. Wijsman en H. Paalvast Ronny Jo hanna Philippina d. van C. Paats en J. D. van der Meer Geertruida Margaretha d. van P. Kraan en G. Schouten Gerrit Pieter z. v&n P. Kraan en G. Schouten Nico!aas z. van A. van Biemen en C. J. Jansen Engelina Catharina Henderika d. van W. Paalvast en E. C. Stouten Frederik z. van F. Ottenhof en G. de Boer Johannes Simon z. van C. Heijkoop en A. van Mannekes Hermanus Dirk z. van A. Schotman en E. Rikkers Francisca d. van W. Marquenie en W. van Opijnen Johanna Hendrika Maria d. van W. ï'Ecluse en J. Blansjaar. Ondertrouwd: J. H. Borger gesch. 25 j. en M. F. Klinkhamer jd. 23 j. A. V. d. Broek jm. 27 j. en M. Griffioen jd. 22 j. J. A. Karstens jm. 34 j. en C. C. Haaxman jd. 29 j. Overleden: M. H. van Dam wede. van H. K. Beuk. 82 j. L. A. van Noort m. 58 j. OMGEVING LEIDSCHENDAM Gouden Huwelijksfeest. Op 1 Augus tus a.s. hoopt het echtpaar A. H. v. d. Akker Johzn. en Trijntje v. d. Akker Dijkxhoorn den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk werden verbonden. De bruidegom, geb. 16 Aug. 1868, de bruid, geb. 18 Juli 1863 zijn bei den nog in goede gezondheid, terwijl de bruidegom op velerlei gebied nog actief werkzaam is en o.m. voorzitter is van de eierenveiling „Het Wapen van Veur", voor zitter van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Leidschendam, commissielid L.C.O., dis trict 15 H; ook was hij mede-oprichter van de Harddraver ij vereeniging „Nooit Ge dacht". De woning van het bruidspaar is in een lusthof van bloemen omgetooverd. St. Josephgezellen. Zondag na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag te 7.30 uur bijeenkomst. Donder dag 31 Juli biljartclub A.D.O. en Zaterdag 3 Augustus na het Lof bijeenkomst. BOTER- EN VETKAARTEN. Voor hen, die vetkaarten tegen boter- kaarten wenschen te ruilen en voor hen, die boterkaarten hebben ontvangen, maar recht rneenen te hebben op vetkaarten, bestaat gelegenheid Maandag 29, Dinsdag 30 en zoo noodig Woensdag 31 Juli hun wcnsch kenbaar te maken aan het Distri butiekantoor, Breestraat 117. Men zal zijn distributiestamkaarten, z^jn trouwboekje en de uitgereikte boter- of vetkaarten en zoo noodig een bewijs van financieele achteruitgang moeten mee brengen. Het is verboden te trachten een gedeelte der ontvangen boterkaarten te ruilen te gen vetkaar ten of omgekeerd. Bedrog of poging tot bedrog zal streng worden gesiraft. RIJST VOOR CHINEEZEN, JAVANEN ENZ Aan hen, die zijn aangewezen -op het georuik van rijstvoeding in plaats van brood, kunnen tegen inlevering van het geheele broodbonboekje, losse bonnen voor rijst worden verstrekt op ba sis van 4 broodbonnen 1 rantsoen rijst. Momenteel, nu het geldige broodbon boekje nog 40 a 60 broodbonnen telt, kun nen derhalve 10 a 15 bonnen voor „een rantsoen rijst", worden afgegeven. Wanneer de 2e serie broodbonboekjes zal zijn uitgereikt, kan uitsluitend een ge heel broodbonboekje van 200 bonnen wor den ingeleverd ter verkrijging van 50 bon nen voor één rantsoen rijst. Deze; regeling .geldt uitsluitend voor Chi- neezen en voor personen behoorende tot een der in de Indische Archipel inheem- sche rassen, derhalve niet voor Europea nen. TEXTIELINDUSTRIE. In de week van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s. zal de aflevering van de volgende groote stukken verboden zijn: Regenjassen, regenmantels en -capes (niét van gummi of gegummeerde stoffen vervaardigd). Wollen of halfwollen costuums (jas, broek, vest). Afzonderlijke wollen of halfwollen jas sen (colbert, jacquet, sportjas e.d.). Afzonderlijke wollen of lxalfwollen broe ken (rijbroeken en plusflours inbegrepen). Wollen gebreide slipovers en pullovers (met mouwen). Idem zonder mouwen of met 1/4 mou wen. Wollen of halfwollen japonnen en jur ken. Wollen en halfwollen rokken, rokbroe- ken en broeken van stof. Wollen en halfwollen mantelpakken. Wollen en halfwollen complets. Wollen en halfwollen truien. Wollen en halfwollen stoffen voor bo- venkleeding. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 27 Juli 1940. K. J. M. V. Maandag en Vrijdag op de gebruikelijke uren de Sociëtietsavond. Geslaagd. Op de modevakschool „St. Gerardus Majella" van de eerw. Zusters van het St. Josephgesticht te Leidschen dam zijn heden geslaagd voor costumière de dames M. van Vliet, T. Hofland, L. van Heiningen en N. Weerdenburg en voor lingerie de dames C. van Schie, D. Rem merswaal, M. Van Heiningen, J. Meeuwis- se, C. Lamboo en B. de Hertogh. OEGSTGEEST Uitreiking broodkaarten. Wij verwij zen naar een advertentie in dit nummer betreffende dag en uur van de uitrei king van broodkaarten. WASSENAAR Personalia. Voor het examen handels kennis is geslaagd de heer C. van den Bosch. BODEGRAVEN Personalia. Geslaagd voor het examen Fransch 1. o. mej. J. C. Burggraaf. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Geslaagd. Aan de R. K. Modevak school „St. Theresia" te Groenendijk zijn geslaagd voor lingerie, de dames Dora Kerkvliet, Marie de Jong, Alie Kraan, Agatha Koet, Corrie Verdegaal, Rietje Eymer, Nelly Spierenburg en Jani van Es. Voor de eerw. Zuster, die de leiding van deze Modevakschool heeft, is het een groot succes, daar alle candidaten zijn geslaagd. De nieuwe cursus begint wederom met September. ZOETERWOUDE Uitreiking broodkaarten. Wij verwij zen naar een gemeentelijke publicatie in de advertentierubriek betreffende de da gen en uren voor de uitreiking van brood kaarten. Collecte voor blinden. De Nationale Stichting te Wolfheze houdt volgende week een collecte ten bate van het Tehuis voor Alleenstaande Blinden. Deze collecte wordt warm aanbevolen. Zie ook de advertentie in dit nummer. jiiiiiimimiiifTmiimuiimitfraiiinmiiiiiii». Verduisteringstijden "f 2 Er is bepaald, dat er verduisterd E s moet worden tusschen zonsonder- E gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond E •S en morgenochtend: E ZONSOPKOMST 5 5.54 uur 5 ZONSONDERGANG 9.40 uur S E Tusschen deze beide tijden dient S E er dus verduisterd te worden. 'l i 11 i 11111 li 1111111111 i 11111111111111111 i 1111111 111F

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2