OMGEVING RIJNSTREEK Plaatst een Telefoontje KLEINE ANNIE &AiuiuAu zn juli 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 HAARLEMMERMEER Geboren: Jannetta Maria d. van A. L. Bleeker en P. Lokhoff. Wilhehnina d. v. J. H. den Otter en W. Lingen. Johan na Catharina Gerarda d. van G. Bosma en J. C. Jansen. Elisabeth d. van W. den Dekker en E. Heida. Willem z. van J. C. van Dorp en M. Breedveld. Aaltje d. van J. Kok en H. H. M. Vogelsang, wo nende te Rotterdam. Willem Jan z. van H. Hogeveen en W. van Herwijnen. Ondertrouwd: Anton Vrijman 27 j. en Cornelia van Someren 22 j. Hendrik van der Velden 22 j. en Anna Cornelia de Jong 20 j. Jasper Jak 27 j. en Cornelia Johanna Maria Faas 29 j. Getrouwd: Dirk Joost Verhoef 28 j. en Bertha Kleef, 22 j. Hendrik Been 25 j. en Theodora Revers 23 j. Overleden: Alphonsius van Damme, 74 j. echtgen. van C. R. Taalman. Leen- dert Cornelis Goulooze 53 j. echtgen. van A. Grootenboer. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing op de Wassenaarscheweg Op den Wassenaarschen weg wilde een te haastige motorrijder tussohen twee auto's doorglippen wat, gezien de beperkte ruimte onmogelijk ging. Een ernstige bot sing was het gevolg waardoor de motor rijder zoo ernstig verwond werd dat hij naar het Academisch ziekenhuis te Lei den moest worden vervoerd. Z'n toestand was vrij ernstig. Later vernamen wij, dat hij aan de bekomen verwondingen is over leden. Overleden. De heer N. uit Katwijk aan Zee die gisteren in de Kerkstraat, per rij wiel passeerde en door een auto werd aan gereden, aan de gevolgen is overleden. Personalia. Zustre Theodota uit Pen sion „St. Joseph" slaagde te 's-Gravenhage voor het examen T.B.C.-bestrjjding. LISSE Geboren: Cornelis Theodoras Jacobus zoon van C. G. van Diest en A. E. Korte- kaas. Theodorus Hendricus z: van G. de Vos en M. E. van den Berg. Maria Ge rarda Hendrica d. van Th. J. Slobbe en J. M. van den Berg. Cornelis Jacob z. van P. A. van Tol en S. H. Voorsluijs. Ondertrouwd: Wienen Wijnhout 34 j. te Haarlemmermeer en Gijsje de Kwaas- teniet 32 j. Gevestigd: L. G. Krikke uit Steen- wijk; J. van Duijnhoven uit Haarlemmer- ilede c.a. M. van der Linden uit Haar lem. Vertrokken: H. J. J. van der Voort naar Bergh. E. H. B. Qstermann naar Berlijn. F. S. P. van Buchem, naar Die penveen. J. P. M. van Kolk naar Haar lem. G. J. Mersman, naar Amsterdam. L. Huisman naar Amsterdam. S. C. de Back naar Hillegersebrg. C. J. Verkerk naar Hillegom. C. de Jong nuaar Norg. J. A. van Velzen naar Amsterdam. B. C. de Wreede naar Munch en. NOORDWIJK Gemeenteraad. Wij vernemen, dat de Raad dezer gemeente op Maandag 29 Juli a.s. des avonds te half acht in openbare vergadering zal bijeenkomen. Opbrengst E. H. B. O. De collecte van de eerste hulp-brigade op Zondag 21 Juli j.L in deze gemeente gehouden, heeft ruim 105.opgebracht. OEGSTGEEST Gevestigd: J. H. Plokker, arts, Rhijngeest, van Den Haag. F. J. Scha per en gezin, arts, Regentesselaan 26, van Groningen. M. Bruckner, db., Leidsche straatweg 13, van Leiden. N. J. Hogen- doorn, db., Prins Bernhardlaan 49, van Noordwijk. C. en N. J. Nagtegaal db., Oranjelaan 18 van Hazerswoude. G. J. Felix, db., Terweeweg 43 van Overschie. M. M. des Tomb, Laan van Oud-Poel geest 2, van Leiden. Verhuizingen binnen de gemeen te: A. W. Heijmans, van Duivenvoordestr. 14 naar Emmalaan 5. W. Oudshoorn, van H. Morschweg 154 naar H. Morschweg 95. G. Hoegen, db., van Julian alaan 4b, naar Fred. Hendriklaan 19. M. van der Lee, van Rhijnhofweg 14, inw. naar Rhijn- hofweg 15. Geboren: Gaspard Ernst Antoni, zoon van D. Wemaners en E. E. Herz. RIJNSBURG Bloemenhandel. De abnormale toe standen zouden doen verwaohten, dat het in den bloemenhandel toch wel niet best zal gaan. We kunnen hieraan direct toe voegen, dat zulks gelukkig nogal meevalt. Er was in de afgeloopen week, dank zij mede het niet al te warme weer, zelfs goede vraag en er draaide dan ook zeer weinig door. Dat onverkoopbare voor som mige variëteiten kwam trouwens in ge wone omstandigheden altijd voor. De aanvoer van Gladiolussen breidde zich zeer uit wat tot gevolg had dat de prijzen nogal naar beneden gingen hoewel deze nog niet slecht genoemd mochten worden. Van de voornaamste variëteiten noemen we Edison die van 0.50 tot 0.60 uer 100 noteerde, Nymph 0.60—0.75, Picardi 1.10—1.30, Oranje Brillant 0.40—0.55, Bellegrina 0.300.50, Rubine 0.500.70, Cooper 0.600.80, White 0.801.00, Tienhoven 1.001.20, Oranje Prinsen 1.201.50, Odin 0.500.70, Convili's brachten van 0.65 tot 1.10 per 100 op. Vilolieren 2.70 —2.90, Zinnia's groot 1.401.60, idem klein 0.35—0.50, Witte Lelies 4.80—5.50, Lelium Auratum 5.206.70, Asclepia 1.40—1.90, Campanulla 1.80—2.40, Am. Anjers 1.101.40, Montbretia 0.600.75 Kopgodetia 1.80—2.00, Delphiniums gin gen voor 0.801.00, Alstroemeria 0.45 0.60, Statice in diverse kleuren 0.08 0.10, Riddersporen 0.400.60, Galardia 0.350.50, Leeuwenbekken 0.25—0.40, Margrieten wit 0.260.34, idem dubbel 0.600.80, Centaurea 0.150.25, Anjers 0.100.20, Biatris f 1.40—2.00, Clarcia 2.002.30, Om Scabiosa 0.300.40, Tijgerlelies 1.401.70, Dahlia's komen nogin beperkt kwantum, de teelt eischt te veel verzorging om de teelt te doen uit breiden. De prijs was 1.101.30, Pompon- Dahlia's 0.500.80, Gep. Godetia 0.45 0.60, Korenbloemen 0.080.15, Anemo nen 0.080.16, Ranonkels 0.200.30. VOORSCHOTEN Geboren: Johanna d. van M. Huijser en J. W. van Lenten Bartholomeus Cor nelis z. van J. W. Knijnenburg en A.-M. van der Goest Jacob Sybrand z. van J. AM. Teppema en K. A. Hillebrands Maria Clementina d. van A. C. van Win den en H. A. van der Post. Ondertrouwd: Frits Vergouwe 21 j. te Arnhem, en Elizabeth Maria Zwart 20 j. Gehuwd: Petrus Reijling 26 j., te Zaandam, en Antonia Wilhehnina Planje 25 j. Gevestigd: G. C. van Leeuwen van Oegstgeest G. van Herpen van den Haag W. Hoogervorst van Leiden J. de Jong van Rotterdam J. Taekema van Opsterland L. P. Oudewaal van den Haag P. Vogelaar van Rotterdam G. J. Harmelink van Utrecht E. Krijger van Brainisse W. Snippe van Veenen- daal T. van Walsum geb. Heneweer van den Haag A. Berk van Leidschendam G. Hoekstra van Amsterdam A. v. d. Zalm van den Haag A. O. Holsheimer van den Haag A. J. van den Berg van den Haag Wed. P. Strang geb. Macor van Hilelgersberg. Vertrokken: J. G. L. A. M. Geldens naar Nijmegen C. Los naar Alkemade M. van Cuilenburg naar Zeist M. Swart naar Rotterdam G. D. H. van Nieuwenhuizen naar Amersfoort E. Besthof naar Enschede P. van Kuijk naar den Haag L. R. P. Schoonheim naar Wassenaar A. R. C. Terpstra naar den Haag M. A. S. Martin naar den Haag J. F. Oosterwerff naar Leeuwar den S. Lankhui.izen naar Rotterdam W. J. van der Hoff naar den Haag C. W .van Hindeloopen Laberton naar Was senaar G. H. van Harten naar Amers foort JA. Dortland naar Gouda T. J. A. G. Crijns naar Maastricht E. A. Bosschart naar den Haag A. P. Baron van der Borch tot Verwolde van Vorden naar de Bildt (U.) J. J. André de la Porte naar Bloemendaal H. J. de Wal naar Zutphen M. M. P. v. d. Ham naar Wassenaar C. F. C. J. Zuidmeer naar Amsterdam W. B. Rombouts naar den Haag J. C. A. Meursing naar Amers foort C. A. Duivenvoorde naar den Haag W. B. F. Pieters naar Heerlen J. H. Vosmaer naar den Haag. WARMOND Kruisvaart. Zondag 1.30 uur vertrek ken alle geuniforormde Kruisvaarders naar Noordwijkerhout waar we de gast zullen zijn van het St. Victor Cohort. Denk er aan jongens in vorm. Dinsdag 7.30 uur aspiranten. Opgelet. Nieuws voor de Mgr. Aengenent, Michael en Tarcisius ban's. Vanaf Woensdag 6.30 uur bestaat voor genoemde ban's gelegenheid zich te be kwamen in het tafeltennis. Men geve zich hiervoor op bij le leider den heer J. van Tongeren, Heerenweg. De leden der zwemclub worden herin nerd aan het betalen der contributie. Denk de Missieclub ook aan de kistjes? De mast op het hoofd gekregen. Mej. G. uit Wassenaar was aan het zeilen, toen plotseling de mast brak. Zij kreeg een ge deelte van de mast op het hoofd, waardoor zij een ernstige hersenschudding opliep. Spoedig was geneeskundige hulp ter plaat se, maar vervoer naar Wassenaar was niet meer mogelijk, zoodat zij hier ter plaatse verpleegd wordt. WASSENAAR Geboren: Leopold z. van M. J. Kruijs- wijk en E. W. van Wijk. Grada, d. van P. H. Kelderman en J. B. Zorn. Corne lis z. van P. van Schie en B. Heynen. Gerardus Adrianus z. van A. J. van de Wij- gert en J. P. Koebergen. Ynze Willem Hendrik z. van S. Veersma en H. Rochart. Margaret Ellen, d. van A. J. A. de Jong Luneau en E. M. Burger. Gehuwd: T. E. Westgeest en J. M. Beijersbergen. J. van Rijn en M. J. Vol- water G. J. Goekoop e:i A. E. Ruijs K. K. Steinwegs en J. A. C. van Kan. Overleden: Gideon Leterie 68 j., echtgenoot van A. van Gurp. Christiaan Leonard van den Broek 66 j., echtgenoot van J. S. van RieL Antonia Johanna Goddard, 85 j. weduwe van G. L van der ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren. Johannes Cornelis z. van J. Vis en C. M. A. den Bleker. Geboren; Cornelia Adriana, d. van T. van Leeuwen en M. A. Smaling. Ondertrouwd: J. J. M. van Gils 33 j. en M. Th. M. Scheerder 27 j. G. Mid delkoop 26 j., wonende te Boskoop en P. van Heusden 22 j. Overleden: Heiltje Cornelia Bon- gers, 69 j., geh. met P. J. van der Pol (over leden te Leiden). Overleden: Christiaan Paling 71 j., gehuwd met Marrigje Bogerd. Gevestigd: Anton A. Bouwman van Boskoop Wijnand den Houter van Eibergen Jacobus en Dirk J. Lepoeter van Leiden Niesje Griffioen van Bode graven Cornelia A. Koele wijn van Voorburg Maartje Staring van Hazers woude Jakob Roth van Hillegom Pietje de Groot van Bodegraven. Gevestigd: Marion Engelberts, Raad huisstraat 44, van Arnhem Helena Mun ting, Wilhelminastraat 41, van Nijmegen Thérèse C. de Boek, Julianastraat 5, van Arnhem. Vertrokken: Hendrik Stoffer naar Kockengen Rijk Stigter naar 's-Graven hage Petronella A. Heijneman naar Lei den Bernardus Domburg naar Roer mond Bastiaantje van Mourik naar Zeist Petrus J. den Dekker naar Zierik- zee. Vertrokken: Antonetta M. van der Post naar Hillegersberg Jan H. Berloth, naar 's-Gravenhage Elisabeth Kalis naar Maasdam Hendrika Versteeg naar 's-Gravenhage Cornelia Versteeg naar 's-Gravenhage. ALKEMADE Gemeente-secretaris. Naar wij ver nemen is aan den heer W. A. van Harte- veld, secretaris onzer gemeente, met in gang van 1 Augustus a.s. voor een maand ziekteverlof verleend. De gezondheidstoe stand van den heer Van Harteveld liet den laatsten tijd eenigszins te wenschen over, zoodat hij reeds enkele weken slechts hal ve dagen ten kantore aanwezig was. We hopen van harte, dat hij met ongeschokte arbeidskracht weer spoedig de leiding ter secretarie in handen zal kunnen nemen. BODEGRAVEN Geboren: Cornelis Pieter z. v. J. Op- pe en C. S. Nieuw veld. Matje d. v. A. Vermeulen en H. Boot. Getrouwd: N. J. Wajraven 25 j. en W. H. Boiander 21 j. Overleden: J. Fokkinga 73 j. -f- D. RijkaartBeijen 56 j. Gevestigd: W. Bergshoeff, schoenma ker, van Lekkerkerk, Meije 10. J. van den Berge en echtgenoote, waker, van Vel- sen, Mauritsstraat 10. E. K. van Eg- mond, d.b. van Alphen aan den Rijn, Meije 3. J. C. Burggraaf, z.b., van Valburg, Spoorstraat 28. S. Stoof, d.b. van Waarder, Zuidzijde 63. C. Brunt, z.b., van Wage- ningen, Noordzijde 67. D. Nelemans, z.b. van Haarlemmermeer, Koningstraat 19. A. StamVerburg, z.b. van Zwammerdam, Noordzijde 110. A. Edelman, rijwielhan- deslaar, van Delft, Kerkstraat 44. K. Schuurman en gezin, manufacturier, van Alphen aan den Rijn, Meije 12. Vertrokken: T. Baas, d.b. naar Den Haag, L. v. Nieuw Oosteinde 180. J. van der Klis, carosseriebouwer, n. Oudewater, Ratstraat C217. P. de Groot, d.b. n. Al phen aan den Rijn, Steekterweg 16. N. Griffioen, hulp i. d. huish., naar Alphen aan den Rijn, Steekterweg 150. G. M. Marchal, z.b. a. Zwnmmerdam, School straat A82. W. Hoogerwerf, d.b. n. Zou- telande, Langstraat 4. J. Timmer, leerl. verpl. naar Noordwijk, Zwarteweg 5. P. Driehuis, bakker, n. Nieuwveen. OUDE-WETERING Polowedstrijden. In het gemeentelijk Zwembad zullen Zondag weder de traditi- tioneele pol wedstrijden worden gehouden tusschen de Vereenigingen „De Waterrat ten" (houdster van den wisselbeker) H.Z. en P.C. Heemstede, H.P.C. en Zian. Deze wedstrijden mochten zich de laatste jaren in een steeds groeiende belangstelling verheugen, zoodat de verwachtingen voor a.s. Zondag weder hoog gespannen zijn. De wedstrijden zullen worden opgeluisterd met muziek in het Paviljoen. Hoeven. Dora Alida de Bruin 35 j. onge huwd Catharina van den Brink 3 mnd. ZOETERMEER Geboren: Jannetje Maria, dochter van Willem de Graaff en Alida Geertraida van Eek Margaretha Wilhelmina Maria, dochter vanMartinus Cornelis van der Goes en Elisabeth Margaretha Maria Mee- kel Gerrit, zoon van Gerrit Jan Jon- gerius en Stijntje Akkerman Maria Eli sabeth, dochter van Gerardus Johannes Kneppers en Geertraida Helena van der Kroft. Overleden: Johannes van Eek, oud 41 jaar, echtgenoot van Jannetje Marga retha Koole. Gevestigd: M. R. T. Nieuwenhuis van Utrecht G. van Straalen van Bleis wij k J. G. van Straalen van Bleiswij k J. M. C. Rutten van Bleiswijk H. H. J. C. Meijer van Arnhem A. H. Balle- gooij van Waalwijk N. D. Hanemaaijer van Rotterdam L. C. van der Halm van Leidschendam M. Aldewereld van Lei derdorp. Vertrokken: M. Boender naar Rot terdam J. van de Water naar IJssel- stein J. C. Houtman naar Pijnacker P. G. Havenaar naar Leidschendam. LEIMUIDEN GOUDEN BRUILOFT. Op 30 Juli as. hoopt het echtpaar C. Th. Beuk en W. van Rijn den dag te herden ken, dat het voor 50 jaren in den echt werd vei bonden. Bruid en bruidegom begonnen hun hu welijk in de Kromme Meijert onder de gemeente Mijdrecht in een eenvoudige broodbakkerij. Toen in het jaar 1906 te Leïmuiden een bakkerij met kruidenierswinkel te koop werd aangeboden, besloot de heer Beuk deze te koopen en zette zijn bakkerij al hier voort. Niet alleen de zaak ging goed, het huwelijk werd gezegend met flinke zoons, die toen zij opgroeiden ook hun ar beidsveld vonden in de bakkerij en in den winkel. Op bescheiden schaal werd toen een aanvang gemaakt met het bakken van koekjes en banket. Het bleek, dat deze opzet gelukte en na enkele jaren moest de zaak weder uitgebreid worden. In 1929 werd op de plaats waar de bakkerij stond een moderne fabriek gebouwd, waar thans een dertig-tal personen arbeid vinden. De bruidegom is thans 73 jaren oud en werkt nog steeds in de fabriek en zorgt er voor dat de ovens op hitte zijn; nog steeds wil hij deze voorname taak niet aan an deren overlaten. De bruid is 69 jaren, zij is nog flink en gezond, niet alleen in de zaak maar in het vereenigingsleven ter plaatse speelt zij nog een voorname rol. Uit het huwelijk werden 11 kinderen geboren, waarvan er helaas 3 overleden zijn. Bijna allen heb ben hun werk gevonden in de door de familie Beuk met noeste vlijt opgebouwde zaak, die er zijn mag. 34 kleinkinderen deelen in de feest vreugde van hun grootouders. Kruisvaart. Cohort St. Jan de Dooper. Vanavond, Zaterdagavond 27 Juli na het Lof korte bijeenkomst in de burcht voor degenen die de 'bedetocht naar Heilo zullen maken. Zondag 28 Juli gaat en deel van ons cohort naar Heilo pelgrimeeren. De in tentie is door Maria's voorspraak een spoedige vrede te verkrijgen. Begonnen wordt met een algemeene H. Communie om 6 uur. Vertrek 6.30 uur en thuiskomst ongeveer 9.30 uur. Jongens, je ziet, een lange dag! Zorgt er voor op tijd en „uitgeslapen" aan de start te verschijnen. Gaat daarom bijtijds naar bed. Maandagavond 8 uur Michiels- ban. Nog steeds klaagt de heraut over de slechte opkomst van enkele leden. Je weet wat er gebeurt na zooveel absentie's Woensdagavond 8.30 uur Tarci- cius-ban. Jongens denkt om het maandpro- gram van Juli. Wij Kruisvaarders zijn vrouw. Donderdagavond 7 uur: God- fried-ban. DIRECTEUR. K.JJVLV. Dinsdagavond 8 uur bijeen komst in de zaaL Opkomst niet slecht te noemen. Komt nu ook nog op tijd! MODERATOR. Geboren: Arie, z. van A. Braam en E. Swier Antonius Arencius, z. van Th. Stokkel en C. W. van Velzen Pietje Cornelis, d. van B. van Wieringen en L. v. d. Willik. Gevestigd: A. C. Bogers van Haar lemmermeer A. H. de Vos van Uit hoorn J. N. A. van Immerseel van Son en Breugel D. Horstman van Haarlem- Vertrokken: S. v. d. Heiligenberg naar Haarlemmermeer C. van Egmond naar Alphen a d. Rijn H. A. de Vos naar Aalsmeer J. P. Koolhaas naar Slootdorp N. de Raadt naar Wilnis H. J. Kraass naar Edam W. van Soe- len naar Oost en West Souburg H. J. Vermeulen naar Ter Aar J. Lek naar Aalsmeer. Geboren: Bastiaantje, d. van C. van Wieringen en J. E. Pienenman Cornelia Alida Jacoba, d.van J. S. v. cL Berg en J. Mank Arnoldus Johannes Antonius, z. van J. L. J. Hogeboom en P. van Klink. Ondertrouwd: S. J. Koek 29 j. en J. W. van den Heiligenberg 26 j. NIEUWVEEN Gevestigd: P. J. J. Stouten van Oudenbosch P. Baars van Amsterdam S. Verlaan van Oosthuizen P. C. M. Duijvestijn van Uithoorn M. Houdijk van Uithoorn J. A. J. Stouten van Mij drecht P. Driehuis van Bodegraven. Vertrokken: W. Feenstra naar Amsterdam. ROELOFARENDSVEEN Voorlichting op het gebied van de voed selproductie. Het is de laatste jaren meer en meer gebleken, dat de practijk groot voordeel kan trekken van onpartijdi ge voorlichting op allerlei gebied. Niet het minst is dit het geval voor onze land- en tuinbouwers op het gebied van de Plan- tenziektenbestrijden. De Plantenziekten- kundigendienst. te Wageningen, die op vele belangrijke plaatsen van ons land haar ambtenaren heeft gestationneerd, geeft deze adviezen geheel belangeloos. Om het den kweekers zoo gemakkelijk mogelijk te maken van dezen dienst gebruik te maken, is de voor deze omgeving aangewezen amb tenaar, de heer C. J. Augustijn te Aals meer, bereid gevonden tweemaal per maand spreekuur te houden in het vei lingsgebouw te Roelofarendsveen en wel elke le en 3e Woensdag van de maand van des morgens 10 tot 100 uur. Belanghebben den kunnen dan niet alleen adviezen krij gen op het gebied van de groententeelt maar ook op het gebied van de fruitteelt, bloemen- en bloembollenteelt en op het ge bied van de ziektenbestrijding in land bouwgewassen. Personalia. Te Koningsbosch, Lim burg, slaagde voor het ULO-examen onze plaatsgenoote mej. Corn. v. d. Meer Nd. TER AAR Geboren: Debora Maria, dochter van N. de Jong en Verwoerd. Barbara, Jo hanna, dochter van Th. Kroft en Moons. Adrianus, 'Gijsbertus, zoon van Th. Kroft en Moons. Johannes, zoon van J. Vink en Velis. G e v e s t i g d: H. J. Vermeulen, Lei- muiden. Th. den Haan, Voorhout. Vertrokken: F. W. Bisschop, Alke made, KI. Borst, Alkemade. H. Ubink en gezin, Leimuden. A. Kalshoven, Haarlemmermeer. T. Westrat, Maars- sen. P. Uyttewaal, Leiden. N. Morgen rood, Apeldoorn. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellenvereeniging. De le den worden er aan herinnerd op het vol gende: Maandagavond tafeltennis. Dins dagavond voetbalwedstrijd. Woensdagavond algemeene beenkomst der gezellen. Don derdagavond gymnastiekclub. Vrijdagavond tooneelrepetitie. Alles aanvang om 8 uur. Niet leden kunnen zich nog steeds opge ven bij het bestuur. De secretaris. ZEVENHOVEN Getrouwd: J. Fokker en M. v. d, Lee. Vertrokken: Cornelia Groenendijk naar Zegveld. Petronella van Tol naar Aalsmeer. Gevestigd: Jan Fokker uit Ede. WINKELJUFFROUW

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12