- Weerbericht KERKNIEUWS STADSNIEUWS VRIJDAG 26 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Afeonn«oMnt»prt)s: voor Leiden II cent per week; 1 2.60 per kwartaal 31J oom eienten JO cent per week; 100 per kwartet! Franco per poet 198 per kwarttal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loan nummer* 6 cent, met geQl Zondagsblad 9 cent Advertentien: 80 cent per regaL Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 10 woorden, 60 oent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.42 uur. Zon op 5.52 uur. Maan op 0.18 uur Zaterdagnacht. Maan onder 2.32 uur Zaterdagmiddag. (Zaterdag laatste kwartier). HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 27 Juli voorin. 9.20 en nam. 9.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. EMPLOOI VOOR OFFICIEREN EN ONDEROFFICIEREN. Velen naar politie en douane Op het oogenblik van de ontbinding on zer weermacht kwamen, zooals bekend, 1200 officieren en 4500 onderofficieren zonder emplooi. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat omstreeks 300 officie ren overgaan naar de politie, ruim 70 naar de waterpolitie en circa- 50 naar de douane. Voorts komt een duizendtal onderofficie ren bij de douane voor de verscherpte con trole op het deviezenverkeer .terwijl een zelfde aantal wordt genoemd, dat in aan merking komt voor plaatsing bij verschil lende gemeentelijke politieorganen. Een klein percentage van het beroeps- personeel heeft een werkkring kunnen vinden in de burgermaatschappij. Vock zoover zij er niet de voorkeur aan heb ben gegeven op non-actief of met wacht geld te gaan, zijn de overigen ingedeeld bij den Opbouwdienst. „Tel." BESTRIJDING VAN AARDAPPELZIEKTE. De Plantenziekte-kundige Dienst, deelt mede, dat thans op zeer veel plaatsen in het aardappelloof de gewone aardappel ziekte, veroorzaakt door de z.g. „phytoph- thora Infectans" optreedt. Het is daarom met het oog op onze voed selvoorziening zeer gewenscht, ja noodza kelijk, dat de aardappelen ten spoedigste met de bekende Bordeausche of Bourgon dische pap of een der vervangingsmidde len daarvan worden bespoten. Wie deze middelen niet kent, kan daar over inlichtingen inwinnen bij den Plan- tenziektekundigen Dienst te Wageningen en de bij dezen dienst werkzame ambtena ren, zoomede bij de Rijksland- en tuin- bouwconsulenten. De aardappelziekte veroorzaakt op de bladeren zwarte rottige plekken. Door de bespuiting met calciumarsenaat tegen den coloradokever ontstaan zulke vlekken niet. Men kan calciumarsenaat met Bordeau sche en Bourgondische pap vermengen en aldus de bespuitingen tegen aardappelziek te en tegen den coloradokever combinee ren. TEGEN VERSPILLING VAN AFVAL. Naar ons ter oore komt bevindt de voor bereiding der afval- en huisvuilregeling zich in een dusdanig gevorderd stadium, dat binnenkort een officieele publicatie te gemoet kan worden gezien. Er zal van worden uitgegaan, dat eet bare afval gescheiden wordt gehouden van afval, dat voor industriedoeleinden kan worden aangewend. Behoudens speciale desiderata van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart (of wel van het departement van Landbouw, al naar gelang de aard van het afval) zal de or ganisatie, die voor het verzamelen zorg moet dragen, aan de gemeenten worden opgedragen. Dit zal er vermoedelijk toe leiden, dat vele gemeenten de stad Utrecht tot voorbeeld zullen nemen waar, zooals bekend, de schilleboer en de voddenkoop man een soort officieelen status hebben gekregen. „Tel." De behandeling der Duitschers in Ned. Indië Nadat langen tijd de Duitsche autoritei ten gezwegen hebben over de behandeling van Duitsche onderdanen in ons land ge durende de oorlogsdagen, heeft echter de starre houding van de Nederlandsche auto riteiten in de overzeesche gebiedsdeelen, die geweigerd hebben de behandeling van de Duitsche geïnterneerden te verbeteren, ertoe geleid, dat gisteren in een perscon ferentie de legatiesecretaris dr. H. Wiss- mann en de pressedezernent W. Janke een boekje hebben opengedaan ook over het geen in ons land gedurende de oorlogsda gen is geschied. Wij vatten hun betoog kort samen, ofschoon er vele sprekende details te vermelden zouden zijn, waardoor hun mededeelingen zouden worden gestaafd. Reeds kort na 10 Mei kwamen te Ber lijn berichten binnen uit de Nederlandsche overzeesche gewesten over de behandeling van de aldaar geïnterneerde Duitschers. Deze waren in intemeeringskampen met een ongunstig klimaat ondergebracht. Het transport was geschied op een wijze, die tegen elk verstandig inzicht indruischte. Deze berichten stemden overeen met hetgeen in Nederland op dit gebied ge schied was. De behandeling van de Duit sche onderdanen in Nederland was zoo slecht mogelijk. Bedreigingen met dood schieten waren aan de orde van den dag geweest. Daarvan zijn thans bijzonderhe den gepubliceerd, ook van de zijde der N.S.B., welke door hen, die de intemee- ringen hebben medegemaakt, geenszins overdreven worden genoemd. In filmstad nabij den Haag, in de gevangenis te Sche- veningen, in de cavaleriekazeme te Am sterdam en vooral in de beruchte gevange nis te Hoorn hebben zeer ernstige misstan den geheerscht. Eten, onderbrenging, dek king en plaatsruimte waren slecht en hy giënische inrichtingen ontbraken zelfs ge heel. Over de toestanden bij de transpor ten heeft onlangs een persbericht een schel licht geworpen. Tegenover de correcte behandeling, wel ke de Nederlanders te Berlijn hebben ge noten, steekt die van de Duitsche officieele personen hier te lande wel scherp af. De Duitsche gezant en zijn personeel zijn als het ware uit het gezantschapsgebouw aan de Lange Vijverberg gedreven, in een an der gebouw van het gezantschap, aan de Laan Copes van Cattenburch, zijn alle kas ten opengebroken en is alles overhoop ge haald. Diplomatieke en consulaire ambte naren werden van hun gezin gescheiden en de accomodatie van hotel des Indes, waar zij werden ondergebracht, was voor het zeer talrijke personeel lang niet voldoende. Alleen de vrouwen en kinderen konden 800 KINDEREN NAAR DE OOSTMARK. Donderdagmiddag is van het Centraal Station te Utrecht een trein met 800 kin deren, van wie 300 uit de stad Utrecht, naar de Oostmark vertrokken. Op het sta tion waren aanwezig de burgemeester, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwyk en leden van de commissie van samenwerking (Cosa). Toen de trein zich in beweging zette, weer klonk er een daverend gejuich uit de hon derden kinderkelen, terwijl de Postfanfare vroolijke liedjes speelde. Van de zyde van de Duitsche autoriteiten was aanwezig Staatsrat Von Winterfeld. CONFECTIE-INDUSTRIE. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat heden is ingesteld een sectie confectie, welke deel uitmaakt zoowel van het rijks bureau voor wol en lompen als van het rijks-textielbureau. Onder deze sectie, waarvan tot direc teur is benoemd mr. J. H. F. Koetsier en welke voorloopig is gevestigd te Enschede, Oldenzaalschestraat 10, vallen alle onder- nemnigen, die haar normaaal bedrijf ma ken van het fabriekmatig verwerken of doen verwerken van stoffen, geheel of ge deeltelijk vervaardigd uit wol, kunstwol, katoen, linnen, zijde, kunstzijde en alle ter vervanging hiervan dienende textiel- grondstoffen. Ondernemingen, welke uit sluitend in %igen bedrijf vervaardigde tri- cotstoffen verwerken of doen verwerken, vallen niet onder genoemde sectie. Het verwerken of doen verwerken van stoffen als bovenomschreven, met uitzon dering van in eigen bedrijf vervaardigde tricotstoffen, zal van een nader vast te stellen datum af slechts zijn toegestaan op grond aan de bij de sectie confectie inge schreven ondernemingen. Op grond hiervan dienen de betrokken ondernemingen onverwijld een schriftelijk verzoek tot inschrijving in te zenden aan de sectie confectie, Oldenzaalschestraat 10, Enschede. Aan de inschrijving kunnen door den directeur van deze sectie, onder goedkeuring van het departement, voor waarden beperkingen worden verbonden. OPNEMING VAN FONDSEN IN DE DAGELIJKSCHE NOTEERING. De waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van financiën, maakt bekend, dat hij heeft aangewezen ter opneming in de dagelijk- sche noteering in de prijscouranten der beurzen, met ingang van Maandag 29 Juli 1940, de volgende fondsen t.w.: 3J4 pet. Nederlandsch Indië 1935; 3 pet. Nederlandsch Indië conv. leening 1937; 3 pet. Nederlandsch Indië 1937a; 3 pet. Suriname 1896 productieve wer ken; 3 pet. Suriname 1895-1906 immigratie fonds. een bed krijgen, de overigen sliepen op den grond. Indien de krijgsverrichtingen niet zoo spoedig geëindigd waren, zouden tal van geïnterneerden naar Engeland zyn ge bracht, zooals met eenige parachutisten reeds gebeurd was. De behandeling in Nederlandsch Indië was navenant. De Duitschers zijn op 10 Mei geïnterneerd, zijn per trein in derde klas coupé's naar Batavia gevoerd, vanwaar zij in scheepsruimen naar het station Onrust zijn gebracht. Op vochtige betonvloeren, zonder tafels, stoelen of bedden, in te nauwe ruimten en met onvoldoende ver zorging hebben zij daar dagen en nachten doorgebracht. De bewaking geschiedde door inlandsche soldaten, hetgeen bijzon der grievend wordt geacht. De geneeskun dige verzorging was, in handen van drie eveneens geïnterneerde joodsche artsen. Eenige paléontologen, die op studiereis wa ren, zijn geboeid naar Soerabaja overge bracht. De inlandsche soldaten hebben bo vendien herhaaldelijk op de geïnterneer den geschoten, waardoor een mam overle den schijnt te zijn. Bijzonder kwalijk heeft men het in Duitschland genomen, dat de consul-gene raal in zijn woning is geconsigneerd en de andere consulaire beambten, tegen de vol kenrechtelijke voorschriften in, als de an dere geïnterneerden zijn behandeld. Alle pogingen, door Duitschland gedaan, om met Nederlandsch-Indië in contact te komen zijn vergeefs geweest. Het is niet aan te nemen, dat in dezen tijd van de ra dio men daar onkundig is gebleven van de wijze, waarop Duitschland de Nederland sche krijgsgevangenen heeft behandeld. Doch het is thans niet meer te verwachten, dat men in Indië dit voorbeeld gaat vol gen. Daarom is in de laatste dagen een aan tal op verlof zijnde mannen en vrouwen naar Duitschland overgebracht en in een intemeeringskamp geplaatst. De behande ling, die zij daar zullen ondervinden, zal overeenkomen met de behandeling van de Duitschers in Indië en zal zoo lang aanhou den tot dezen verlof krijgen hun arbeid als normaal uit te oefenen. Het lot van de geïnterneerde Nederlanders ligt in handen van de Nederlandsche autoriteiten over zee. Het heeft geen zin te betoogen, dat de geïnterneerden eerzame burgers zijn. De Duitsche geïnterneerden in Indië zijn dat ook. Wij kunnen niet anders, dan de houding van de regeering in Ned. Indië te dezen opzichte betreuren, 't Schijnt ons onweer legbaar, dat deze houding te weinig reke ning houdt met de feitelijke toestand in ons vaderland, met de reëele belangen van ons volk hier te lande. BIJDRAGEN VAN MIJNWERKERS VOOR DE NATIONALE INZAMELING 1940. De bijdragen van het arbeiderspersoneel van de staatsmijnen over de maanden Juni en Juli voor de Nationale Inzameling 1940 zal rond 19.400 gulden bedragen. Een ge lijk bedrag zal daaraan door het bedrijf worden toegevoegd, zoodat de totale op brengst rond 38.800 zal bedragen. Met in stemming van den mijnwerkersbond zal rond 16.500 gulden worden afgedragen aan de plaatselijke inzamelingscomité's van Heerlen, terwijl het resteerende bedrag zal worden verdeeld over de overige mij nen, waar mijnzetels gevestigd zijn. Bijna 80 procent der mijnwerkers zal over elk der maanden Juni en Juli een uur loon af staan. De bijdragen van het overige per soneel, dat voor hetzelfde doel over de maanden Juli en Augustus een klein deel van zijn salaris zal afstaan, zijn in boven genoemd bedrag niet begrepen. SEMINARIE HAGEVELD. Bij het toelatingsexamen slaagden er 78, terwijl voor de hoogere klassen 16 candi-. daten werden aangenomen. De weleerw. heer H. Duim werd door den Bisschop aangewezen om voor Hageveld te gaan studeeren in de klassieken aan de Universiteit te Nijmegen. „Sint Bavo". INGEZONDEN STUKKEN ZOMERZEGELS. In aansluiting op den oproep betreffende de zomerzegels, welke reeds in de bladen verscheen, neemt het comité, hetwelk hier ter stede uit het P.T.T.-personeel is ge vormd, de vrijheid nogmaals een opwek king te richten tot allen, die de sociale en cultureele belangen van ons volk willen steunen. Behalve aan de hiervoren genoemde be langen, zal dit jaar een gedeelte van de extra-opbrengst der zomerzegels ten goede komen aan de oorlogsslachtoffers. Moge vooral dit laatste een aansporing zyn om zooveel mogelijk zomerzegels te koopen. Voor zoover hare diensten dit toelaten, zijn meerdere dames telefonisten bereid gevonden zich in hun vrijen tijd met den verkoop der zegels te belasten. Wij hopen, dat u het tentje, hetwelk is opgesteld in de hall van het postkantoor, niet zult \oorbijgaan, alvorens een paar zomerzegels te hebben gekocht. Indien het tentje niet is bezet, koopt dan uw zomerzegels aan het loket „zegelver koop" of bij één der postagentschappen hier ter stede. Namens het comité de correspondent J. C. KLOOTS. R. K. VAKSCHOOL VOOR MISSJES. Eindexamens en overgangsexamens. Gisteren heeft de uitreiking der diplo ma's aan de R. K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater plaats gehad. Het diploma „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: J. Brouwer, M. Hoek, M. v. d. Sand en, M. v. d. Werf en T. Wobben, allen te Leiden; M. Bonda, M. Hoogendoorn, X?. Kraan. E. v. d. Mey, C. v. d. Wal, Oegstgeest; A. Driesprong, Bos koop; T. Huitkar, Heiningen; A. Offringa, Hazerswoude; A. v. Vliet, Noordwijk; M. Wedemeyer, Amstelveen; M. de Wilde, Valkenburg Z.H.; G. Willemse, Wassenaar; A. Jansen, den Haag; A. Strybos, Rotter dam; J. Schoppen, Leiderdorp; N. Dierick, Koewacht. Het getuigschrift „Hulp in de Huishou ding" werd uitgereikt aan de dames: W. Beekman, R. den Heeten, C. Kraan, C. v. Leeuwen, M. Mennes, C. Vermeulen, G. Zandbergen, allen Leiden; P. Bregman, G. van Til, E. v. Werkhoven, Oegstgeest; C. Akerboom, de Kaag; G. Castenmiller, Kat wijk a. d. Rijn; E. Hol, Zoeterwoude, C. Kroes en H. v. Zonneveld, Sassenheim. Het getuigschrift „Coupeuse" werd be haald door de dames. J. Hagoort, A. Mid delkoop, A. Rutgers, N. Segaar, E. de Vos, R. Wagemaker en G. Zirkzee allen Leiden; C. v. Egmond, Oegstgeest; C. Driebergen, Rijnsburg; M. Kranenburg, Leiderdorp; M. Legeer. Voorschoten; R. v. d. Vlugt, Sas senheim. Geslaagd voor het examen „Costuum- naaien" de dames: C. den Dubbelden, M. Kop, R. v. Putten, M. Swanenburg en A. Zijlstra, allen Leiden; R. v. d. Kley, Voor schoten en J. Spierenburg, Groenendyk- Hazerswoude. Geslaagd voor het examen van de 4-ja rige Middagcursus de dames: G. v. Kem pen, C. Kuif, N. Mulder, J. Polanen, C. Veldhuizen, allen te Leiden; G. v. Schie, Katwijk a. d. Rijn; C. Scholtes, Voorscho ten; E. de Wit, Valkenburg Z.H.; herexa men 1. Het getuigschrift van'de 2-jarige Dag- voorbereidende cursus werd uitgereikt aan: M. Hendriks, D. Prenen, E. Rössmanm, D. v. d. Wiel, M. Zwetsloot, W. v. Berkel, J. Dool, B. Knijff, J. Nolles, J. v. d. Ploeg, S. Ramak, L. Roose, R. Valk. A. Vogele zang, L. v. d. Vos, C. de Vries en A. v. d. Meer, allen Leiden; G. Jonker en J. v. d. Kwaak, Oegstgeest; J. Buis, C. Haasnoot, J. Holtrust, D. Post, Katwijk a. Zee; C. v. Schie en K. Vermaas, Katwijk a. d. Rijn; B. Geerlings, Noordwijkerhout; J. v. Eg- mond, G. de Haas, J. Spies, J. van Winkel Leiderdorp; M. Hofman, Rijswijk; N. Jansze en B. Wagemaker, Voorhout; H. Kok, Hil- legom; C. Spaargaren, Noordwijk aan Zee; B. v. Egmond, H. Legeer, F. Verhaar, Voorschoten; A. v. Egmond, N. Jungerius Wdr., Rijnsburg; G. Wassenaar, Alphen a. d. Rijn en A. de Wit, Valkenburg Z.H. Herexamen 3, niet geslaagd 1. Het getuigschrift van de 2-jarige Mid- dagvoorbereidende cursus werd behaald door: T. Bösecke, N. Hoogeveen, T. v. d. Meyden, J. v. Riet. M. Roosendaal, D. de Wit, Leiden; A. Borst, R. Kooloos, C. Lang- ver, J. Lubbe, Oegstgeest; A. Bogerd, Lei derdorp; M. v. d. Burg en M. v. Rooyen, Voorschoten; A. v. d. Eshof. W. v. Leeu wen, Katwijk a. d. Rijn; R. Haverkort, N. Koks, Warmond; M. Lestrade, Voorhout; A. en J. Remmerswaal, Leidschendam; M. V. d. Meer, Noordwijk-Binnen. Het diploma van de avondojleiding „Costuumnaaien" werd behaald door de dames: C. Beekman, N. v. d. Berg, J. Blom, M. en C. Brouwer, C. Hartman, B. v. d. Heemst, A. Miedema, R. Pijnaken, M. Bin nendijk, R. Buis, L. Kuster, C. v. d. Kwar tel, B. Land waart, A. v. Meurs, J. Nagte- gaal en J. Voskuil, allen Leiden, B. Pauel- sen en R. v. Klink, Oegstgeest; A. den Haan en H. v. Rootselaar, Rynsburg; B. van Leeuwen, Hazerswoude; R. v. Leeu wen, Warmond; C. Ouwerling, Katwijk. Geslaagd voor het examen van de 3-ja- rige Volledige Avondcursus, de dames: M. Huntelman, M. Lems, G. Lit, N. Martijn, W. v. d. Steen, allen Leiden en N. Hooger- vorst, Voorschoten. Overgangsexamens. Opleiding „Huishoudkundige". Van de eerste naar de tweede klasse werden be vorderd de dames: S. Frens, T. Plouvier, C. v. Beukering, N. Haverkorn, J. Koop man, J. Walenkamp, Ph. Wijtenburg, allen Leiden; I. de Neef, Oegstgeest; W. Janus en L. Veerkamp, Amsterdam; K. Kamer beek, M. Touw, Rotterdam; M. Kayser, Venlo; Kriek, C. v. d. Meer, T. v. d. Weyden, Noordwijk; M. Lampe, M. Hui- bers, Wassenaar; N. Slicher, T. Gesman, Alphen a. d. Rijn; J. Beekman, C. Beye, Sassenheim; E. Bergman, R. Liesveld, Kat wijk aan Zee; C. Prins, Voorhout. Niet be vorderd 2. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Van de eerste naar de 2e klasse werden be vorderd de dames: A. Kluyt, M. Taverne, Leiden; A. Knibbe en H. Kranenburg, Ab- benes; C. Los, Sassenheim: N. v. Nieuw koop, Oegstgeest; R. Nugteren, Oude-We- tering; R. Oostdam, Voorhout; B. Persoon en B. v. Werkhoven, Lisse; N. v. d. Poel, Zoeterwoude. Bevorderd 11 waarvan 3 voorwaardelijk. Niet bevorderd: 1. Dagvoorbereidende Cursus. Van de eer ste naar de 2e klasse werden bevorderd: E. Aanen, L. v. Berkel, A. v. d. Born, J. de Bruin, N. Burgerhout, C. v. Dissel, M. v. Egmond, W v. Ek, M. Eiser, C. Geeve, M. Goddijn, B. Groenhuizen, J. Labordus, L. Laman, F. Loman, R. Meijer, W. Starren- burg, C. Tegelaar, C. v. Thiel, G. Vens, T. Verbiest, R. Wansink, T. Warmond, T. Verworst, M. v. Beieren Bergen en Hene gouwen, F. Houben, Th. v. d. Linden, A. v. d. Reyden, C. Tervooren, N. Eling, C. Gemeentel. Aankondigingen VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge de Verordening van den, Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied d.d. 16 Juli 1940 no. 49 verzoeken om vergoeding voor hetgeen op vordering van en rechtstreeks voor de Duitsche weermacht in Nederland is ver richt, moeten worden ingezonden: a. voor verrichtingen, die tot en met 30 Juni 1940 zijn geschied, uiterlijk op 31 Augustus 1940; b. voor verrichtingen, die na 30 Juni 1940 zijn geschied of zullen geschieden, uiterlijk op den 15en van de maand, vol gende op die, waarin de verrichtingen plaats vonden. Op verzoeken, welke na de genoemde termijnen worden ingediend, wordt geen acht geslagen. De verzoeken moeten schriftelijk wor den ingediend ten gemeentehuize (afd. Fi nanciën) Rapenburg no. 12. De gegrondheid van de verzoeken om vergoeding en de hoegrootheid van het ge declareerde bedrag moeten worden bewe zen. Dit kan geschieden door middel van: le. vertoon van de verklaring van het geen verricht is of door het ontvangstbe wijs, dat door de Duitsche weermacht is afgegeven; 2e. afgifte van een verklaring, onder op gave van getuigen of. van ander bewijsma teriaal. De Burgemeester voornoem, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 26 Juli 1940. Blom, J. v. Heel, C. Lut, A. Orth, M. Pre nen, N. de Roo, A. v. Schaik, J. v. Schaik, T. Vendrig, E. v. Wolde en S. v. Wouw, al len Leiden; A. Inklaar, A. Mac Daniël, R. Koppers, Oegstgeest; W. Legeer, R. Hoeks, E. Marcelis, J. de Vries, A. Westendorp, G. Zwaan, J. v. d. Werf, Voorschoten; G. V. Delft, Katwijk a. d. Rijn; C. de Jong, J. v. d. Oever, C. v. d. Plas, B. v. d Plas, Katwijk aan Zee; A Heemskerk, R. Zand bergen, A. Bogaards, Rijnsburg; W. v. d. Kommer, B. Spies, Leiderdorp; C. en R-. van Velzen. P. v. d. Berg, N. Vreeburg, Zoeterwoude; J. Augustinus, A. Kooymans, Noordwijk; C. Koot, Rijpwetering; M. Mes kers, Warmond; C. v. d. Weyden, Noord wijkerhout; M. Warmerdam, Leidschen dam. Bevorderd 71, waarvan 10 voorwaar delijk. Niet bevorderd 6. Opleiding Costuumnaaien. Van de eerste naar de 2e klasse werden bevorderd: P. v. Haasteren, J. v. Groeningen, C. Kalkho- ven, B. Kerstens, M. Middelkoop, J. de Neef, R. UI jee en J. Wilschut, allen te Lei den; L. Hillenaar, Hoogmade; P. v. d. Hoe ven, Oegstgeest; M. Kok, Hillegom; C. Vel- zeboer, Zoeterwoude. Bevorderd 12, waar van 1 voorwaardelijk. Niet bevorderd 1. Middagvoorbereidende Cursus. Van de eerste naar de 2e klasse werden bevorderd: W. Boogers, T. de Groot, R. Kettenis, B. v. Lunteren, J. van Mook, T. v. Nood, M. Pels, M. v. d. Reyden, J. Rijkelijkhuizen, B. Stikkelorum, Ch. Stijnman, R. v. Von- deren, A. Vrouwenvelder en R. Zandvliet, allen Leiden; L. van Noort, Oegstgeest; R. v. d. Geest, J. Schep en A. de Wit, Voor schoten; L. van Kan. Noordwijk aan Zee; J. Kwakernaak, Leiderdorp; J. Noorder- meer, Katwijk a. d. Rijn; C. v. d. Poel, C. Vreeswijk en R. Uljee, Zoeterwoude; N. Sikking, Warmond. Bevorderd 25 waarvan 2 voorwaardelijk. Niet bevorderd 1. Middagcursus. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd: A. Guldemond, Leiden; R. Akerboom, Oegstgeest; A. Hoogstraten, Noordwijk; A. Ruigrok, Voor hout; W. van Leeuwen, Hazerswoude; B. Mulder, A. Noort, C. v. Starkenburg, R. Timmers, Rynsburg; C. Noort, Sassenheim; M. Schrama, Katwijk a. d. Rijn; J. Snel, Leiderdorp. Bevorderd 12. Niet bevor derd 1. 3-jarige volledige Avondcursus. Van de eerste naar de 2e klasse werden bevorderd: R. ter Beek, S. Boon, E. v. d. Bos, J. Dool, A. Guldemond, J. Haasbeek, M. v. d. Logt, A. v. Polanen, J. Wagemaker, G. v. Oyen- dijk, R. Hockx en M. Linschoten, allen te Leiden; F. Otte, Katwijk aan Zee; A. Wou ters, Katwijk a. d. Rijn. Bevorderd 14; niet bevorderd 2. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: S. Bekooy, H. Hoogeveen, J. Lems, M. de Neef. M. Neuteboom, T. du Prie, R. Sloos, A. v. Velzen, B. v. Vliet, W. Zirkzee, W. Verhoogt, allen te Leiden; B. en R. Brugman, Leiderdorp; R. Weers, Zoeterwoude. Bevorderd 14 waarvan 1 voorwaardelijk. Niet bevorderd 2. Voor het Mulo-diploma A slaagden nog de volgende leerlingen der R.K. ULO- school aan het Vrouwenkerkhof alhier: C. Zoet en J. de Mooy uit Noordwijk, C. Zoetemelk uit Warmond, H. Hogeveen uit Hazerswoude, Adr. Leygraaf uit Roelof- arendsveen, J. Kager uit Oegstgeest, H. Mentink, J. Montagne, Th. Meyer, J. Sas sen, Fr. Stijnman uit Leiden. Gisteren slaagden in den Haag voor het R.K. Mulo-examen: J. v. Mil te Zoeter woude, A. Neelissen en I. Reekers te Noordwijik, A. Witteman te Hoogmade, N. v. Ovost, R. Veldhoven, B. v. Wel en V. v. d. Sanden te Leiden, allen leerlingen van de St. Barbara-school aan het '-al. Verduisteringstijden 2 Er is bepaald, dat er verduisterd S moet worden tusschen zonsonder- 5 5 gang en zonsopkomst. S S s Deze tijden zijn voor hedenavond E S en morgenochtend: ZONSOPKOMST 5.52 uur. g ZONSONDERGANG 9.42 uur. Tusschen deze beide tyden dient r er dus verduisterd te worden. s riiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiir

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2