STADS NIEUWS Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN RECHTZAKEN Doodslag fe Woubrugge. WIELRIJDERS, Laatste berichten yOENSDAG 24 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE STUDENTEN-WERELD. Het A.N.P. meldt: - - -*- Gisteravond vergaderde op de sociëteit „Minerva" te Leiden de onlangs opge richte Nederlandsche Studenten Federatie, welke uit tien leden bestaat en de geheele Nederlandsche studentenwereld tracht te omvatten. In deze vergadering van de fe deratie bleek een zeer belangrijk meenings- verschil te bestaan met betrekking tot de houding van de Nederlandsche studenten tot de vraagstukken van den dag van ons land en van de eigen studentenwereld. De eene opvatting welke van haar in zichten een uitvoerige uiteenzetting gaf, wil de algemeene toestand van het land op den grondslag "van de werkelijkheid beoordeelen en een positieve houding aan nemen tegenover de komende ontwikke ling. Voor deze groep is de N.S.F. een re- actionnair orgaan en zij zal daarom het zelfde lot deelen als alle andere kleur- looze en heterogene „concentraties" die in ons land ontstonden. Zij meent dan ook, dat men actief moet medewerken en dat een opbouwend program noodzakelijk is. Zij wil de gedachten van .gezag en ge bondenheid, welke onzen tijd beheerschen reeds nu geleidelijk doch consequent in de studentenwereld verwezenlijken en daar om dringt zij aan op het instellen van een beslissend gezag in de studentenwereld. Alle bestaande organisaties moeten over koepeld worden door een onafhankelijke Nederlandsche studentenleiding met vol ledige bevoegdheid. Verder wil zij de bestaande verdeeldheid bestrijden door het erkennen van één groot universitair studentencorps met toe lating van godsdienstige en theologische clubs. De andere opvatting stelt zich afwach tend tegenover de gebeurtenissen in de meening, dat voor Nederland nog geener lei beslissende phase is ingetreden, en dat het nog geen tijd is voor wezenlijke her vormingen. Verder wil zij de verschil lende organisaties onafhankelijk laten be staan en zich beperken tot een „moreel" gezag over de studentenwereld. De meerderheid der N.S.F. sprak zich tegen de eerste opvatting uit. zijn onze vliegtuigen er door het werpen van bommen in geslaagd twee voorposten schepen en een mijnenveger tot zinken te brengen en een ander schip te beschadigen. In de Noordzee zijn onze vliegers er in geslaagd een duikboot tot zinken te bren gen. In den nacht van 23 op 24 Juli wierpen Britsche vliegtuigen op verschillende plaatsen in Noord- en West-Duitschland bommen, zonder veel resultaat te berei ken. Onze nachtjagers hebben twee, ons luchtafweergeschut heeft één vijandelijk vliegtuig neergehaald. Eén eigen vliegtuig wordt vermist. HET ITALIAANS CHE LEGERBERJCHT. LEIDEN. Geboren. Conny Willy d. van W. A. Taselaar en E. M. Gaijkema Barbara d. van F. H. Ansingh en K. J. A. P. Glerum Paul Dick z. van C. Warring en H. J. C. Kasten Willem Cornells z. van A. L. Deegenaars en W. C. Oudshoorn. Overleden: C. D. Labordus hsvr. van G. Clements, 58 j. C. Dekker m. 67 j. H. M. Straathof wed. van J. M. Heems kerk, 83 j. AMSTERDAM, 24 Juli. Vee. Aanvoer: vette kalveren: prijzen: le kwal. 6672, 2e kwal. 5862 en 3e kwal. 5056 cent per kg. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren 1014 per stuk. Overzicht: Vette kalve ren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, prijzen hooger. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. ROTTERDAM, 23 Juli. Vee. Aangevoerd: 3004 dieren, waaronder 122 paarden, 50 veulens, 850 gebruiksvee, 710 vette runde ren, 55 vette kalveren, 400 schapen en lam meren, 119 stieren, 446 nuchtere kalveren, j38 graskalveren, 2 varkens, 62 bokken en geiten. Prijzen per kg.: Vette koeien 8698, 7484 en 6070 cent, Vette ossen 8696, 7484 en 6272 cent, vette stieren 8286, 7276, 6470 cent, vette kalveren 1.021.12, 8292 en 6575 cent, Schapen 70, 65 en 55 cent; lammeren 67, 57 en 53 cent, Nuchtere kalveren 62, 57 en 52 cent, slachtpaarden 77, 67 en 57 cent. Prijzen per stuk: Schapen 403020, Lammeren 20159, Nuchtere kalveren 1614 11, Slachtpaarden 345245185; Werk paarden 425—310—210; Hitten 310—250 175; Kalfkoeien 285—205—160; Vare koeien 230175150; Vaarzen 195140 —110; Pinken 135—100—80; Bokken of geiten 17138. Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was ruimer met tamelijken handel en de prijzen als giste ren. Een prima koe ging nog tot 102 en een os tot 100 cent. Stierer iets kleiner aange voerd, kalmen handel en hoogere prijzen. Vette kalveren aanvoer iets grooter met redelijken handel en de prijzen als giste ren. Een prima kalf ging nog tot 122 cent. De aanvoer van nuchtere kalveren was iets minder met vlotten handel en iets hoogere prijzen. Paarden iets grooter aangevoerd, goeden handel en vaste prijzen. Schapen en lammeren met groote aanvoer, luien handel en de prijzen van gisteren, waren goed te handhaven. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week met willigen han del en goed prijshoudend. Varekoeien iets minder ter markt, sleepende handel en de prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken aanvoer normaal, kalmen handel en onveranderd in prijs. Bokken en geiten iets minder aangevoerd. Vluggen handel en de prijzen bleven stabiel. MEIJE-ZEGVELD AT STUDENTENKAMP. Nu het studiejaar voorbij was en men de gebouwen der universiteit voor eenigen tijd vaarwel ging zeggen, hebben een dertigtal studenten in het fciegin der vorige week hun kamp ergens in het achtereind van de Meije opgeslagen. Hoewel het weer nu niet in alle opzich ten erg aanlokkelijk was, toch hebben de heeren van het „Hollandsch Studenten Gilde" het in De Meije erg naar hun zin gehad. Trouwens, een vijftal jaren gele den waren zij voor het eerst naar deze streek gekomen en de aangename herin neringen hebben hen doen besluiten om dit jaar wederom naar de vredige Meije te komen. We troffen bij hen o.m. aan prof. dr. Henri van Rooijen, Kruisheer, uit Zoe- terwoude en pater Metsemakers, Capucijn, uit Leiden. Vooral de schooljeugd heeft zich wel bij zonder goed kunnen vermaken met de spe len en de leuke studentenliederen, welke gewoonlijk des avonds na het avondeten in „het centrum" werden uitgevoerd. Het doel van de studenten was ook om contact met de bevolking te krijgen. Daar toe waren de parochianen Donderdagavond in de gelegenheid om een zeer interessante causerie over de H. Mis te beluisteren, die door kapelaan Sanders uit Oegstgeest werd gehouden.. De opkomst van de parochianen was vrij groot. Zaterdagavond verzamelden ouderen en jongeren zich op het schoolplein, waar een der studenten allereerst het doel en het streven van het Hollandsch Studenten Gilde uiteenzette en waar vervolgens in een openluchtvoorstelling enkele episoden uit het leven van St. Jeroen, den patroon van het Gilde, werden vertolkt. Met het zingen van enkele studentenliederen en het verkoopen van de noodige gekheid (hoe kan het ook anders!) werd de avond gecompleteerd. Zondag werden, evenals Vrijdag, de ge zangen onder de Hoogmis en het Lof door de schola cantorum der studenten uitge voerd. Maandagmiddag zijn de gasten weer vertrokken. Dader heelt uit noodweer gehandeld. Strijd om het bestaan leidde onlangs te Woubrugge tot een vechtpartij tus- schen twee pachters, resp. met een en twee zonen, bij welke gebeurtenis een hunner zoodanig werd getroffen, dat hij het leven verloor. Op 12 Maart j.l. des ochtends .ongeveer acht uur begaf de 63-jarige veehouder- tuinder G. van der L. zich met zijn beide zonen naar een door hem gehuurd land, dat kort tevoren nog aan zekeren Van V. verhuurd was geweest, doen waarvan voor aezen de termijn was afgeloopen. Welis waar had Van V. een beroep op de pacht- kamer gedaan om de huur verlengd te krij gen doch hij had daarmede geen succes, omdat de pachtkamer zich onbevoegd ver klaarde in dit geval. Toen had Van V. getracht den nieuwen pachter met geweld te keeren. Inderdaad liepen vader en zoon Van V., toen de Van der L.'s met de met paard bespannen ploeg kwamen om hun land te bewerken, dezen min of meer drei gend tegemoet, en al spoedig ontstond een handgemeen, waarbij de oude Van der L. een vuistslag in het gelaat kreeg, die hem een tand kostte en een verwonding boven het oog veroorzaakte. Daar vader en zoon "Van V. met een hooivork den ander van zich af trachtten te houden of hem reeds aanvielen met dit voorwerp, wilde Van der L. zich verdedigen met een stevig verweer middel en hij nam daartoe zijn ploegzwing te baat, een hardhouten steel met ijzeren beslag, waarmee hij van zich af sloeg. De swing trof echter den ouden Van V. op het hoofd bij de slaap, zoodanig, dat Van V. spoedig bezweek. Hoewel aanvankelijk aan doodslag werd gedacht, waarvoor Van der L. werd ge dagvaard, nam de officier van justitie, te Den Haag, nadat de jongemannen als ge tuigen waren gehoord, deze tenlasteleg ging terug en zeide, dat naar zijn indruk wel vaststond, dat Van der L. Sr. deze nood lottige slag had toegebracht doch tevens, dat deze uit noodweer had gehandeld. Derhalve requireerde spreker schuldigver klaring met ontslag van rechtsvervolging. Mr. Sprey, die optrad als raadsman van Van der L., sloot zich bij deze opvatting aan. Uitspraak 6 Augustus. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG De Krijgsraad heeft heden den reserve- kapitein J. H. P., die als bestuurder van een auto op 27 December op den Wouden- bergsoheweg nabij de Piramide van Austerlitz een wielrijder had aangereden, met het gevolg dat deze aan de bekomen verwondingen was bezweken, voorwaarde lijk veroordeeld tot een maand hechtenis, met een proeftijd van een jaar. Geëischt was een maand hechtenis met ontzegging voor den tijd van een jaar van de bevoegdheid tot het besturen van mo torrijtuigen. LUCHTBESCHERMINGSVERLICHTING. De Lichtfabrieken deelen ons mede: Er worden thans proeven genomen om de straatverlichting, zij het beperkt, weer in gebruik te nemen. De straatlantaarns zullen een flauw licht geven, dat natuur lijk vanuit de lucht onzichtbaar moet zijn. Het verkeer zal. ook omdat er weinig auto's rijden, mogelijk zijn. Wat de huisverlichting aangaat, wordt aan de burgerij aanbevolen haar wonin gen, of althans het regelmatig gebruikte gedeelte, lichtdicht afsluitbaar te maken en zich dus niet te behlepen met afge schermde lampen. Daardoor kan de ge wone huisverlichting gebruikt worden (behalve op sommige plaatsen, waar men beter doet de lampen uit te schroeven). Men voorkomt zoodoende gevallen als oogenbederf. brandgevaar en struikelen, men behoudt het gemak van de electri- sche verlichting ende gezelligheid in huis. Dit laatste is veel waard in dezen tijd. Evenwel is het gewenscht overdadige binnen verlichting, ook al is zij van buiten af niet zichtbaar, achterwege te laten. Een aantal practische wenken, hoe men op eenvoudige manier een lichtdichte af sluiting kan maken zullen weldra volgen. Uit het bovenstaande blijkt, dat het mo gelijk zal zijn ook het vereenigingsleven in stand te houden, daar de binnenverlich- tingen gewoon kunnen branden en het op straat niet heelemaal duister zal zijn. De trams blijven rijden Ook voor de winkeiverlichting zullen eenige algemeene, practische wenken wor den bekend gemaakt. De werkplaats- en fabrieksverlichting is een aangelegenheid, die van geval tot ge val bekeken moet worden en waarvoor dik wijls electrotechnisch en lichttechnisch ad vies zal moeten worden ingeroepen. Zoo mogelijk zal een kleine demonstra tie van luchtbeschermingsverlichting en lichtdichte ven ster af sluitingen worden ge arrangeerd. FLINKE KINDEREN. Gij hebt wellicht uw geld of kleeding gezonden aan het R.K. Huisvestings-comi- té hier ter stede. Waar zou het geld ge bleven zijn? Wij hooren niets! Gij hebt recht iets te vernemen en daar om wil ik u allen enkele gegevens mede- deelen, die u zullen interesseeren. De gemeenten Roosendaal en Rotterdam aanvaardden in de maand Juni 1940 zeer gaarne ons aanbod, om katholieke kinde ren, die getroffen waren door de oorlogs ramp, een prettige onbepaalde vacantie te schenken. Ons comité was op de hoogte van de keurige katholieke gezinnen op de dorpen in de omgeving van Leiden. Een oproep werd gedaan en velen wilden ter liefde Gods een onbekend kind voor onbepaalden tijd een prettige vacantie geven op de boerderij. De organisatie begon te werken en met toestemming van de E.E. H.H. Burgemees ters van de gemeenten Alkemade, Zoeter- woude, Hazerswoude en Leidschendam plaatsten wij tot op heden 70 kinderen in de dorpen Zoeterwoude, Stompwijk, Groe nendijk, Oud-Ade en Rijpwetering. De meeste kinderen hadden niets bij zich, tenzij suikerbonnen en broodkaarten. „Alles verbrand" was steeds het droeve antwoord. Een nieuwe taak wachtte ons dus. De goede inwoners van Leiden heb ben ons comité nooit in den steek gelaten, zoodat wij een oproep durfden te plaatsen, om de nood van die kinderen te lenigen. Immers niet alle pleegouders zijn in staat, om 25 uit te geven om b.v. een jongen geheel in het nieuw te steken. Wij hadden ons niet vergist, zelfs uit Lisse mochten wij een pracht gift ontvangen. Met heeren doktoren en het katholieke ziekenhuis werden regelingen getroffen. Immers de kinderen kunnen ziek worden. En ook bij laatst genoemden bleek de lief dadigheid groot. De reeds geplaatste kinderen maken het goed Een kleine zeide ons: „Ik heb lek ker op een echt bed geslapen". Zegt dit niet veel? Zij huilden wel even, maar nu gedragen zij zich allen flink. Dit moet ook. Flink naar ziel en lichaam zullen zij een maal weer blij terug gaan naar hun ouders. Langzaam komen de nieuwe aanvragen tot plaatsing van- kinderen uit de ge meente Rotterdam binnen. Vlug is uw geld en kleeding uitgegeven. Hebt gij misschien nog iets? Breng het ons. 2de Penningmeesteresse, Firma van Dee- ne, Breestraat 12, giro No. 31553. Namens het R.K. Huisvestings-comité Afd. Leiden, P. J. J. HOFSTEDE, voorz. LEIDSCHE HULP VOOR DE OORLOGS SLACHTOFFERS De vorige verantwoording gaf aan, dat in de Gemeente Leiden in totaal was bij eengebracht 17.921. 78. Sindsdien is bij de Leidsche Commissie nog ingekomen een tweetal giften groot 115.En verder nog een gift van de N.V. Vroom Drees- man van 750.Zoodat het totaal van de ontvangsten is gestegen tot 18.786.78. NOG ALTIJD DE FIETSEN! Dagelijks worden er hier ter stede vijf a zes fietsen gestolen!- Iedereen weet toch, dat deze diefstallen den laatsten tijd schrikbarend zijn toegenoftien. En toch blijft menigeen hardnekkig weigeren zijn rijwiel op slot te zetten of met een ketting af te sluiten. Dit is natuurlijk geen zeker middel om het karretje te beveiligen, maar 'n dief kan gemakkelijker met een rij wiel wegfietsen dan het op zijn nek mee nemen Hoelang zult gij uw fiets nog onbeheerd laten staan? EEN LASTIGE REDDING. Gisteravond ongeveer 1.45 uur hoorde de heer M. Lens, Janvossensteeg 40, vrijwil liger bij den luchtbeschermingsdienst, toen hij wachtdienst verrichtte aan de wijkpost gelegen aan de v. d. Werfstraat, een plor.s alsof iemand in het water viel. Hij liep snel naar de Mare en kwam tot de ontdekking, dat een wielrijder, misleid door de duister nis te water was gereden. Met behulp van touwen gelukte het M. Lens, bijgestaan door L. v. d. Berg, den drenkeling op het droge te brengen. De fiets werd vanmor gen door de politie op het droge gebracht. Ongelukkigerwijs heeft de redder bij deze redding zjjn gouden zegelring verloren. Handelsregister K. van K. W fj z i g i n g: 2851. Het Wapen van Voorschoten. Voorschoten, Voorstraat 16. Hotel, café, restaurant. Bijv. uitgeoef. bedr. luxe auto taxi-verhuur „Deurloo", sinds 13 Mei 1940. Voor het examen hoofdacte, gedeelte A, is te Den Haag geslaagd de heer J. Sleg- tenhorst; voor het examen gedeelte B, de heer C. J. Tabbers, beiden alhier. In den Haag slaagden gisteren voor het Mulo-diploma A P. van der Voorden, C. Streefland, F. Tuithof, Th. Berendsen, Lamb. v. Hamersveld allen te Leiden, J. Schrama en Th. Stikvoort, J. v. d. Assem uit Voorschoten, W. Vink en J. Driessen uit Oegstgeest, allen leerlingen van de R.K. ULO-school voor Jongens aan het Vrouwenkerkhof. PLANTSOEN CONCERT Donderdag 25 Juli a.s. zal de Harmonie kapel „T. D. onder leiding van den heer W. J. Smolders, 's avonds te acht uur pre cies in het Plantsoen (Musis Sacrum) het zesde concert van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen ver zorgen. Het programma luidt: 1. Per Aspera Astra, marsch, E. Urbaoh. 2. Jubel Ouverture, Ohr. Bach. 3. Am Meeresstrande, Wals Max Fisher. 4. Flo- rentiner Marsch Jul. Fuciek. 5. Nachtigall und Drossel, polka voor 2 trompetten door de heeren H. en C. Jagel. Pauze. 6. Alte Kameraden, marsch Teike. 7. Doornroosjes Bruidsvaart, Max Rhode, 8 Air de l'opera „Le Chalet", solo voor Tuba door den heer F. Rombaut, A. Adam. 9. Prinz Eitel Frie- drich, marsch H. L. Blankenburg. bent U voornemens af te slaan, geeft dan o p t ij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer. Binnenland NOODLOTTIGE VAL. Gisteren is de 42-jarige A. van der H. ait Amersfoort, die per fiets van de werk verschaffing te Voorthuizen naar den trein reed om naar zijn woonplaats terug te keeren, gevaiien. De man bekwam een ernstige hoofdwonde. In het St. Elisabeth- gasthuis te Amersfoort is hij vanochtend overleden. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND Vanmorgen is onder Rossum een kapi tale boederij, gelegen aan den straatweg van Oldenzaal naar Ootmarsum, afge brand. De hoeve behoorde toe aan den heer J. L. Bosch, wethouder gemeente Weerselo en lid der Provinciale Staten van Over ijssel. Het vuur moet op den zolder zijn ont staan. De oorzaak is niet bekend. Mogelijk heid tot blusschen bestond er niet, zoodat de geheele boerderij totaal uitbrandde. De hooioogst ging daarbij verloren. Ook van den inboedel is zoo goed als niet gered. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 24 Juli. (D.N.B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot heeft uit sterk beveiligde convooien twee gewapende vijandelijke koopvaardijschepen van in totaal 14.000 ton tot zinken gebracht. Tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden was de bedrijvigheid van de luchtmacht gering. In Zuid-Engeland werd een aanval ge daan op eenige spoorlijnen en wegen, ter wijl arsenalen met bommen werden be stookt. Bij de gewapende verkenning boven het Kanaal en aan de Zuidkust van Engeland ERGENS IN ITALIë, 24 Juli. (Stefani). Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht publiceert legerbericht no .45: Onze duikbooten hebben in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee een Aus tralische torpedoboot jager en een v;i an delijken duikboot tot zinken gebracht Een afdeeling van onze luchtmacht heeft de brandstofvoorraden van de marinebasis te Malta gebombardeerd; ondanks het hevige vuur van den vijand werden de gestelde doelen getroffen, waardoor verscheidene branden ontstonden. In Noord-Afrika werden twee vijandelij ke vliegtuigen van het type Glouster in een luchtgevecht neergehaald. Aan Ita liaansche ziide werden geen verliezen ge leden. In den nacht van 23 op 24 Juli is te Rome luchtalarm gemaakt, op grond van een bericht uit Gaeta. De luchtafweer- batterijen te Rome hebben daarop twee maal versperringsvuur geopend. Bommen werden niet geworpen. Door scherven van het luchtafweergeschut werden enkele personen gewond. DE BOMBARDEMENTEN VAN MALTA. ERGENS IN ITALIë, 24 Juli (Stefani). De speciale correspondent van Stefani aan het luchtfront meldt, dat bombarde menten van alle depots en installaties van het verdedigingsstelsel op Malta aan den gang zijn. Vannacht hebben drie zware bombardementspatrouilles een actie onder nomen tegen de opslagplaats van Marsa Sciocco, met zeer doeltreffende resultaten, aangezien de beoogde doelen door bom men werden getroffen. Hevige branden braken uit, waar de bommen door de eer ste patrouille neergeworpen waren. De Italiaansche vliegtuigen waren boven het eiland gekomen door zoo hoog mogelijk op te stijgen, vervolgens de motoren af te zetten en in glijvlucht zoo laag mogelijk te dalen, teneinde de doelen betel te kun- .nen treffen. Ondanks het hevige vuren van het afweergeschut werd het bombar dement tot het aanbreken van den dag voortgezet. Alle vliegtuigen zijn op hun basis teruggekeerd. Sommige hadden rp de vleugels of den romp de sporen van de kogels der zware afweermitrailleurs van het eiland. LEIDSCHENDAM, 23 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 5.30 6.30, 2e soort 3.905.00, 3e soort 3.30 4.—, wankleurige 3.004.50, stek 1.00 1.50, gele komkommers le soort f 4.00 4,60, 2e soort 3.00—4.00, 3e soort f 2.60— 3.00, stek 1.001.80, kropsla le soort 1.001.60, 2e soort f 1.stoofsla 2 cent, peen 4.506.60, bloemkool le soort 10 15, 2e soort f 49, uitschot 2.504.00, tomaten midd. 7.007.20, gr. ronden/ 7 7.50, 2e soort 7.007.10, 3e soort f 5.50 6.bonken 46, andijvie per 100 1.00—1.50, idem per 100 kg. 2.00—2.20, spinazie per 4 kg. 12—30 cent, postelein 5.007.50, spercieboonen 1214, sel derie 0.501.20, meloenen 1036 cent. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 22189 kippeneieren 4.404.80, 540 eendeneieren f 3.103.40 per 100 stuks, 280 kippen 4080 cent, 70 eenden 3035 cent, 35 konijnen 0.50 1.90, 18 duiven 918 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 23 Juli. Veiling ,.De Eendracht". Zwarte bessen 95—90 cent per slof, snijboonen 1.351.40, peulen 1.60, dubbele boonen 1.201.45, tuin- boonen 0.551.05, enkele boonen z. dr. 1.75, enkele boonen m. dr. 1.551.60, witham 1.151.25, krombekken 1.30 2.05, blauwe schokkers f 1.852.30, stam- ei-wten f 1.101.30 alles per 10 kg. Aanvoer 3900 zakken a 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 24 Juli. Groen- tenveiling. Snijboonen f 1.461.50, snijboo nen stek 60 cent, princesseboonen met dr. 1.70—1.75, idem z. dr. 1.75—1.95, dubb. stam z. dr. 1.301.50, rentegevers z. dr. 2.10, pronkboonen 75 cent per 10 kg. to maten 1.201.80 per 15 pond, sla f 1.00 1.40 per 100 stuks, augurken D 1.45, id. E 50—57 cent, stippel 75 cent per 25 kg. Kwakel: snijboonen 1.511.54, stek 61 cent per 10 kg. RIJPWETERING, 24 Juli. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 4147 kippeneieren 3.80 4.80 en 48 eendeneieren 3.503.60 per 100 stuks, kippen 3260 cent en eenden 20 cent per stuk, kaas 60 cent per kg. WOERDEN, 24 Juli. Kaas. Aanvoer 332 partijen. Prijzen: le kwal. f 4245, 2e kwal 3841, zware tot 46 per 50 kg. Handel matig. OPTREDEN TEGEN VRIJMETSELAARS IN YOEGOSLAVIë. BELGRADO, 24 Juli. (Stefani). Een communiqué van de prefectuur van Bel grado meldt, dat een huiszoeking is gedaan in de lokaliteiten van de Vrijmetselaars loge aldaar en bij verschillende personen, die met de Vrijmetselarij in verbinding zouden staan. Het onderzoek heeft nog voortgang. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen: per 100 kg.: groote 3.704.80, drielingen 3.204.20, eigenheimers groote 4.204.80, idem drielingen 4.004.60, doppers f 1415, tuinboonen 5.507.50, per 100 stuks bos- peen f 5.007.80, peen per kist f 1.001.40. VOORSCHOTEN, 23 Juli. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 4.405.00 per 100 stuks, kippen 4060 cent en konijnen 40 90 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3