Leidsche Kampjoenschappen DE STRIJD OM DE NEDERLANDSCHE WIELERTITELS in „DE ZIJL" MAANDAG 22 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Van Vliet blijft eerste in de sprint Van Amsterdam verrast de stayers Schulte kampioen achtervolging 1 Op den kampioen der stayers na, zijn de nieuwe Nederlandscke titel houders op de baan bekend geworden. Arie van Vliet werd weer kampioen der prof.-sprinters, alsmede algemeen sprintkampioen van Nederland. Van der Linden prolongeerde zijn printtitcl bij de onafhankelijken, terwijl Remkes het amateurskampioenschap van zijn vriend en huisgenoot Jan Derksen overnam. De achtervolgingstitel kwam aan Gerrit Schulte, waarmede deze Neder- landsche crack, die in de vrij korte, maar schitterende loopbaan, die hij achter den rug heeft, toch nog nimmer ©p een titel beslag heeft kunnen leg gen, zijn eerste kampioenschap in de wacht sleepte. Deze Nederlandsche kampioenschappen hebben geen verrassingen gebracht be halve dan de onverwachte nederlaag,die Klink, de aohtervolgingskampioen van vorig jaar, reeds in de kwart-linie leed maar des temeer lessen zijn er uit de wed strijden om de Nederlandsche wielertitels te trekken. Lessen, die thans onomstootelylc aantoonen, wat een handjevol wedstijden in dit vreemdsoortige seizoen reeds open baarden, n.L dat onze sprint achteruit loopt. Wij bedoelen niet de professionals. Want welk land ter wereld kan twee sprinters aan de start brengen als Van Vliet en Derksen? Oók Derksen! Want de tegen stand, die onze wereldkampioen deze mid dag heeft moeten overwinnen om beslag te kunnen leggen op den nationalen titel, was minstens zoo hevig, als Scherens in goede conditie in staat .is. Zaterdag begonnen op de Stadionbaan te Amsterdam de voor-wedstrijden om de wielerkampioenschappen van Nederland waaruit o.a. Remkes zich na een herkan- singsrit klasseerde. Bij de amateurs viel het rijden van Smits bijzonder op, terwijl de renners Leene en Remkes het elkander lang niet gemakke lijk maakten, waardoor een beslissingsrit moest worden gereden, welke ten slotte eindigde in een overwinning van Remkes. In de finales kwamen Remkes en Smits bij de amateurs en Vliet en Derksen bij de professionals. De eerste manche van den sprint voor amateurs bracht een gedecideerde over winning voor Remkes. Hij gaf Smits geen schijn van kans. In de tweede manche ging Smits tot den aanval over, waarbij hij evenwel geen kans kreeg Remkes te ontloopen. Deze wist hem in de laatste 200 meter bij te komen en uitstekend te passeeren. De eerste kampioen van dezen dag was hiermede bekend geworden. Het was de Amsterdammer B. W. Remkes die het kampioenschap 1940 sprints amateurs be haalde en hartelijk werd gehuldigd. De eerste manche van de onafhanke lijken leverde een bijzonder handige over winning van v. d. Linden. Kremers was niet waakzaam genoeg, zoodat v. d. Linden bij de Marathonribune plotseling kon weg schieten en een voorsprong nam. Deze voorsprong wist hij te behonden. De tweede manche bracht opnieuw een goede overwinning, welke gelijkwaardig was aan die in de eerste manche. Hiermede was de tweede kampioen van dezen mid dag bekend. De renner A. v. d. Linden uit Zandvoort werd kampioen in den sprint voor onafhankelijken. Onder ademlooze stilte vond het groot- sche duel paats tusschen de professionals Van Vliet en Derksen. Op tactische wyze sloeg Van Vliet bij de Marathontribune den aanval van Derksen af en won met meer dan een wiellengte, ondanks heftige pogingen van Derksen om in de laatste 200 meter nog bij te komen. In de tweede manche dwong Derksen van Vliet den kop te nemen. Bij de Mara thontribune ging Derksen tot den aanval over, doch van Vliet was op zijn hoede en in een prachtige stijl haalde hij zijn rivaal in en sloeg hem met een halve wiellengte. Onze wereldkampioen wist dus op over tuigende wijze zijn nationalen titel te be houden door in twee ritten deze beslissing uit te lokken. De ritten om den derden en vierden prijs brachten bij de amateurs en de onafhanke- ijken een beslissingsrit. Alleen bij de pro fessionals toonde v. d. Vijver zich absoluut de meerdere van Van Egmond. De Haar lemmer kreeg geen schijn van kans. De finale De eerste manche bracht den amateur Remkes tegenover den onafhankelijke v. d. Linden. Van der Linden drukte Remkes tot boven in de bocht en trachtte te verhinderen dat Remkes tot den aanval overging. Toch gelukte het den amateur de overwinning te behalen, waarvoor hij een hartelijke ovatie kreeg van het publiek terwijl v. d. Linden een reprimande opliep van de jury. •Na de pauze moest v. d. Linden den strijd aanbinden met v. Vliet, de onafhan kelijke, met den prof. Het werd een volkomen eenzijdige strijd, waarbij Van Vliet kennelijk speel de met v. d. Linden. In de volgende manche startte Van Vliet tegen Remkes. Ook nu weer had de prof. weinig moeite om de overwinning in de wacht te sleepen. De onafhankelijke v. d. Linden zorgde voor een aardige attractie door in de laat ste manche Van Vliet volkomen te ver rassen, die wel te veel vertrouwen had in zijn kracht. Van Vliet werd hiermede met een totaal van 5 punten de algemeene sprintkampioen 1940. In den strijd om de derde en vierde plaats leverden de amateur Remkes en v. d. Linden een aardigen strijd, welke tenslotte eindigde in een overwinning van Remkes. De achtervolging In de halve finales kampioenschap achtervolging won Schulte vrij gemakke lijk van Groenewegen. In de tweede serie leverde van Egmond een interessant en spannend duel met v. d. Voort, waarbij de wind voor een bijzondere attractie zorgde. Na vijf ronden verhoogde v. d. Voort zijn tempo, waarvoor van Egmond moest be zwijken en in de achtste ronde werd inge haald. De beslissing moest dus worden uit gevochten tusschen Schulte en v. d. Voort. Deze beslissing bracht een gelijk opgaan - den strijd tusschen de beide rivalen. Toch bleek Schulte de sterkste en moest het enthousiasme van v. d. Voort het tegen de kracht van Schulte afleggen. Schulte zag tenslotte kans ongeveer 30 M. in te loopen en daarmede het kampi oenschap in de wacht te sleepen. De stayerswedstrijd Ih den voor wedstrijd om het stayer kampioenschap van Nederland op de baan over 100 K.M. zorgde Bakker dat Groene- wegen vrij spoedig na den start reeds aan hem de tweede plaats afstond. Kort daarop ging Bosland op de vierde plaats liggend tot den aanval ovër. Hij dwong hierdoor Groenewegen langs Bak ker te schieten, die tenslotte ook door Bos land werd gepasseerd. Vervolgens trok van Amsterdam langs Bakker heen waardoor deze de hekke- sluiter werd. Er werd nog steeds met een matige snelheid (plm. 65 K.M.) gereden. Langzamerhand voerde de leider Zwarte- poorte 't tempo op, daartoe gedwongen door Groenewegen en Bosland. Daarbij kwam Bakker een ronde achter te liggen. Nu werd met een gemiddelde van ruim 67 K.M. gereden. Interessant was het rijden van Van Am sterdam, die eenigszins achter geraakt, plotseling zijn gemiddelde opvoerde tot 72 K.M. en daarbij niet alleen zijn achter stand inliep, doch ook spoedig tot den aan val kon overgaan. Hij passeerde daarbij Bosland vrij gemakkelijk, vervolgens Bak ker voor de tweede maal om daarna op Zwartepoorte af te trekken die hij even eens gemakkelijk achter zich liet. Op de tweede plaats liggend trok hij al te spoe dig op den aan den kop rijdenden Groene wegen af, die evenwel tijdig het gevaar in zag en zijn tempo opvoerde tot 75 K.M., waartegen Van Amsterdam niet bestand was en losraakte. Zwartepoorte kreeg pech, (waarschijn lijk een lek bandje), doch zorgde dat hij spoedig wederom in het veld lag, al was het met eenige ronden achterstand. Op nieuw was het Van Amsterdam, die weder om deining bracht in de geledei-en. Hij deed een succesvolle aanval op Zwarte poorte, die kort daarop opnieuw pech had en even den strijd staakte. Minder fortuin lijk ging het met Bakker, die vanaf het begin reeds blijk had gegeven niet mee te kunnen en bij een achterstand van vier ronden nog voor den wedstrijd voor de helft was verstreken, opgaf. Toen pas 80 ronden van de 200 waren verreden bleken schakeld. Groenewegen aan de kop liggend werd eerst door Bosland en vervolgens door Van Amsterdam via een kort duel gepasseerd. Bosland bleef zijn verhoogde tempo eenigen tijd volhouden en wrst hierdoor een vrij bevoorrechte positie te verkrijgen. Op de helft van den wedstrijd was de stand als volgt: - 1. Bosland op 30 meter; 2. Van Amster dam, op 1 ronde (700 meter); 3. Groene wegen op 5 ronden; 4. Zwartepoorte, ge middeld plm. 64 K.M. Interessant duel Hierna volgde een interessant duel dat eenige ronden duurde tusschen Zwarte- poote die tot den aanval overging, doch het niet kon bolwerken tegen Van Am sterdam. Eenige ronden later ondernam hij opnieuw een poging, doch wederom zonder succes. Van Amsterdam was hierdoor inmiddels opgedreven en vormde nu een ernstige be dreiging vóór Bosland. Na 10 ronden ondernam Zwartepoorte opnieuw een poging, waarbij hij meer suc ces had en Van Amsterdam passeerde. Van Amsterdam verhoogde, toen nog 50 ronden gereden moesten' worden zijn tempo (69 K.M.) en ging eenige ronden later over Bosland heen, die nu eveneens een ronde achterstand had te noteeren. Hierdoor had Van Amsterdam de overwin- en Wedstrijden voor Politie, Spoor- en Trampersoneel MORGENAVOND 7 UUR - Entrée 10 cent In verband hiermede is de Zweminr „DE ZIJL" MORGEN na 5 uur GESLOTEN ZWEMMEN DE LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN EN POLITIEWEDSTRIJDEN. Het programma vooor de morgenavond te 7 uur te houden Leidsche Zweimkam- pioenschappen en wedstrijden voor Poli tie-, Spoor- en Trampersoneel in de Zwem inrichting „De Zijl", omvat in het geheel een 18-tal nummers. De inschrijvingen voor de Kampioenschappen zyn niet groot, doch bevredigend; voor de Politie wed strijden enz. zijn er vele inschri. vingen. Zoo komen er voor laatstgenoemde cate gorie (Politie-, Spoor- en Trampersoneel) op het nummer 50 meter schoolslag, 25 deelnemers aan den start. Het nummer boegsprietvechten en popduiken telt 10 deelnemers, welk aantal ook voor het num mer 50 meter rugslag is ingeschreven. Voor de massa-handicapwedstrijd Spoor- en Trampersoneel gaan 14 deelnemers te water en aan het vlottrekken nemen twee oegcii deel. Vooi de Leidrche kampioen schappen staan o.a. op het programma 50 meter borstcrawl dames met 5 deelneem sters, 100 meter schoc"ag heeren met 5 deelnemers en 100 meter borstcrawl hee- ren met 5 deelnemers, waarbij de kam pioen van het vorige jaar J. Blansjaar, van de Zijl, zijn titel moet verdedigen. Voor de 5 x 50 meter borstcrawl-estafet- te en voor de 3 x 50 meier wisselslag-es tafette hebben L.Z.C. en de Zijl ieder met een sterke ploeg ingeschreven. Het afwis selend programma zal worden besloten met een door het Spoor- en Trampersoneel uit te voeren zwemnummer. DE AMSTERDAMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Zaterdagavond werden de wedstrijden om het Amsterdamsche kampioenschap, welke werden gezwommen in het Amstelpark- bad te Amsterdam beëindigd. De resulta ten van dezen laatsten avond brachten bij de 200 meter schoolslag dames seniores een goede overwinning van Jopie Waalberg (A. D. Z.) tijd, 3 min. 8.4 sec., terwijl bij de 100 meter rugslag dames seniores Iet van Feggelen een vrij gemakkelijke zege be haalde, tyd 1 min. 19.1 sec. (de Meeuwen). Smtshuyzeni (A. Z. 1870) won de 200 me ter schoolslag seniores, heeren gedecideerd van J. Lewis, tijd 3 min. 2.5 sec. bij de 100 meter rugslag, heeren, seniores toonde Metman, dat hij de gelijkwaardige is van Scheffer, door denzelfdën tijd te maken, Scheffer tikte na een feilen gelijk opgaan- den strijd iets eerder aan en werd daar door tot kampioen uitgeroepen. De uitslagen lulden: 100 meter rugslag, dames (nieuwelingen): 1. T. Snoeks (A. D. Z.) 1 min. 30.8 sec. 2. L. Seur (A. D. Z.), I min.n. 34.9 sec., 3. C. Mans (A. D. Z.) 1 min. 35.1 sec. 100 meter rugsltag heeren (nieuwelin gen): 1. Mulder (D.J.K.) 1 min. 25.8 sec. 2. Goudeket (IJ) 1 min. 32.5 sec. 3. Niemans (IJ) 1 min. 36.4 sec. 100 meter rugcrawl, dames (juniores): 1. M. v. Dijk (A.D.Z.), 1 min. 22.2 sec. 2. B. van Schaick (de Meeuwen) 1 min. 24 sec. 3. G. Galliard (A. D. Z.) 1 min. 24.1 sec. 100 meter rugcrawl, heeren (junores): 1. H. van Laar (IJ) 1 min. 23.9 sec. 200 meter schoolslag dames (seniores): 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 8.4 sec. 2. G. Siwetrsen (A.D.Z.) 3 min. 11.6 sec. 3. G. Jellema (A.D.Z.) 3 min. 27.4 sec. 200 meter scholslag, heeren (seniores): I. Smitshuyzen (A. Z. 1870) 3 min. 2.5 sec. 2. Lewis (A. P. G. S.) 3 min. 13.8 sec. 100 meter rugslag dames (seniores). 1. Iet van Feggelen (cTe Meeuwen) 21 min. 19.1 sec. 2. Nida Scheffer—Senf (A.D.Z.) 1 min. 22.1 sec. 3. C. Arts (A.D.Z.) 1 min. 27.1 sec. 100 meter rugslag heeren (seniores): 1. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 14.6 sec. 2. Met man (IJ), 1 min. 14.6 sec. 3. Van Dalen (IJ) 1 min. 211 sec. LANDENWED STRIJD. DUITSCHLAND—HONGARIJE. De landenwedstrijd DuitschlandHonga rije eindigde opnieuw in een overwinning van de Duitschers. De Duitsche ploeg won met 23 punten van Hongarije, dat 21 pun ten behaalde. Dit is de vierde Duitsche overwinning sedert 1937. De uitslagen lui den: 1500 meter borstcrawl: 1. Tatos (Honga rije) 19 min. 37.4 sec.; 2. Plath (Duitsch land) 19 min. 57 2 sec. Tatos vestigde hiermede een nieuw Hon- gaarsch record. Hij legde de 800 meter af ning vrijwel zeker in handen gekregen. Groenewegen was inmiddels afgezakt op drie ronden en Zwartepoorte op zes ron den. De krachten van Groenewegen namen zienderoogen af, zoodat hij meer en meer achterstand opliep en tenslotte nog werd gepasseerd door Zwartepoorte. Als nog 31 ronden zijn te rijden geeft Van Amsterdam Bosland zyn tweede lap, op deze wijze zijn overwinning veilig stellend. Als nog 23 ronden moeten worden gere den geeft Groenewegen den strijd op. De wedstrijd eindigde hierdoor zonder dat nog noemenswaardige strijd werd geleverd, waarby Van Amsterdam een overtuigende en fraaie zege behaalde. in 10 min. 16 sec. en de 1000 meter in 12 min. 57 sec. Plath legde de 800 meter af in 10 min. 21.7 sec. en de 1000 meter in 13 min. 5.2 sec. en vestigde hiermede twee nieuwe Duitsche records. 100 meter borstcrawl: 1. Plath 1 min. 0.7 sec. met handslag voor Elémer (Honga rije). 100 meter rugslag: Schoeder (Duitsch land) 1 min. 13.4 sec.; 2. Calambos 1 min. 14 sec. Torenspringen: 1. Weiss (Duitschland); 2. Hidvegh (Hongarije). WATERPOLO 'Sr-- WEDSTRIJDEN VAN A.Z.C. Woensdagavond worden in Alphen's zwembad de navolgende competitie wed strijden gespeeld. A.Z.C. I—Boskoop I; A.Z.C. II—de Zijl II; A.Z.C. III—Boskoop IL WANDELSPORT DE AVOND-VIERDAAGSCHE VAN DEN S. G. W. B. De eerste avond-vierdaagsche van den S.G.W.B. werd Zaterdagmiddag beëindigd. Het parcours bedroeg de laatste dag 25 K.M., gelegen in de omgeving van Utrecht en Bilthoven. Het aantal deelnemers be droeg 1324. Om 3 uur precies werd te Utrecht, ge start entegen half acht kwamen de eerste deelnemers in de groote zaal van de Han delbeurs aan den finish aan. Voor het ge bouw en langs den weg werden de wan delaars door het publiek bloemen aange boden, zoodat de zaal een fleurig aanzien kreeg. Zondag 21 Juli werd nogmaals een par cours van 25 K.M. gewandeld door een 40- tal deelnemers, die Zaterdag door zakelij ke redenen daartoe niet in de gelegenheid waren. CRICKET H.B.S. 2AJAX (L.) Gewonnen door Ajax op de eerste in nings met 87 runs. Eerste innings H.B.S. 2 89, waarvan J. van der Valk 19, J. van Doorn 10, E. F. Broda 19, A. K. W. Lochmann van Benne- kom 12 x A. E. Stuur 13. Bowlingcijfers Ajax: E. Versteeg 0 voor 13, C. Wenting 0 voor 25, H. Goudswaard 74e S. Janssen 22, M. Boezeman 11, J. Zwa nenburg 12 en C. Wenting 10. Bowlingcijfers H.B.S. 2: E. F. Broda 3 voor 53, J. van Doorn 1 voor 61, A. K. W. Lochmann van Bennekom 6 voor 52 en G. J. A. Bakker 0 voor 9. SCHERMEN NATIONALE SCHERMWEDSTRIJDEN. De resultaten van de gisteren in het Kurhaus- te Scheveningen gehouden natio nale schermwedstrijden zyn als volgt: Dames floret: 1. mej. van der Kleauw (den Haag) met 4620; 2. mej. van der Vorst (Rotterdam) 31316; 3. mej. Drie bergen (Amersfoort) 21512; 4. mej. Munnink (Rotterdam) 11714; 5. mej. vander Voodt (Rotterdam) 0209. Heeren sabel: 1. Driebergen (Amers foort) met 13 gewonnen partijen; 2. Fra terman (Den Haag) 1128; 3. van der Voodt (Rotterdam) 1130; 4. van den Berg (Rotterdam) 1131; 5. van Wierin- gen (Rotterdam) 1132; 6. Kuijpers (Den Haag) 9; 7. Sybrand (Den Haag) 739; 8. Bosschart (Den Haag) 746. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses zijn: Diana-prijs (aanmoedigingsdraverij 4e klasse): Eerste pry's Darius G. van stal Gruno te Groningen, kilometertijd 1 38,3. Dalila-prijs (prijzendraverij le klasse): Eerste prijs Abdullah Scott van stal Gruno te Groningen, kilometertijd 1 27. Donizetti-prijs (ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder). Ge wonnen door Echillais van stal Gruno te Groningen met 1 lengte, kilometertyd 2 24,2. Dante-prijs (prijzendraverij 4e klasse): Eerste prijs Avro van G. J. Venneman te Nederhorst den Berg, kilometertijd 1 35,5. Delphino-prijs (heat-prijzendraverij 2e en 3e klasse). Gewonnen door Barc-nes Spencer van stad Hollandia te Naarden, kilometertijd 1 32,3. VOETBAL Kon. Ned. Voetbalbond FEIJENOORDG. V. A. V. 3—3; JULIANA—BLAUW WIT 2—2. De groote verrassing, die het afge- loopen weekend heeft gebracht, is ze ker het gelijk spel van Feijenoord tegen G. V. A. V. geweest. Vrijwel niemand had verwacht, dat de Rotterdammers, die in de competitie om het landelijk kampioenschap het hoogste ge rangschikt zijn, een punt zouden verspe len tegen de Groningsche vereeniging. Im mers tot nu toe hebben de Groningers geen successen behaald, waar zij op konden bo gen. Het eenige punt, dat zij tot dusver in deze competitie behaalden, verkregen zij door een gelijk spel tegen Juliana in Spek- holzerheide. Thans hebben zij evenwel een resultaat weten te behalen, waarmede zij alle eer inleggen. Was de Groningsche ploeg in technisch opzicht de mindere van Feijenoord, haar volhouden deed haar ten slotte een punt van deze competitie win nen. Het heeft er zelfs even naar uitge zien, dat de Groningers voor de eerste maal een overwinning uit het vuur zouden sleepen, doch zoover is het niet gekomen. Toch moet men voor deze prestatie van G. V. A. V. eerbied hebben. Ondanks het resultaat van dezen strijd, blijft G. V. A. V. de laagste plaats op de ranglijst van de kampioenscompetitie inne men. Zij heeft thans twee punten uit vijf gespeelde wedstrijden, terwijl de op één na het laagst geplaatste Heracles drie punten uit even zooveel wedstrijden heeft. Ook voor Feijenoord brengt dit gelijk spel geen plaatsverandering teweeg. De Rot terdammers hebebn thans 9 punten uit vijf wedstrijden. Het punt, dat zij met dit gelijk spel hebben verloren, is het eerste, dat zij in de competitie moeten prijsgeven. Voor haar al sleider in deze competitie is het resultaat van de ontmoeting, die op het Juliana-veld in Sepkholzerheide plaats had tusschen Juliana en Blauw Wit, wel van belang. Feijenoord heeft weer geboft, want, verspeelde zij zelf een punt, ook haar grootste concurrente Juliana moest met één winstpunt genoegen nemen. Het verschil in punten tusschen de hoogstgeplaatsen blijft dus drie en hoe meer het einde nadert, te meer wordt Feijenoord zekerder van haar eerste plaats. Men kon verwachten, dat zoowel Juliana als Blauw Wit alle krachten zouden inspan nen om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen, want willen zij hun achterstand op Feijeijnoord inloopen, dan begint de tijd te vorderen. Dat zij de punten samen heb ben gedeeld, is voor Blauw Wit met haar achterstand van vijf punten op den leider wel het nadeeligst. De stand is thans: gesp.gew.gel.verl.pnt. V—t gem. Feijenoord 5 4 1 0 9 16- 7 1.80 Juliana 5 2 2 1 6 13—15 1.20 BI. Wit 5 1 2 2 4 11—11 0.80 Heracles 4 11 2 3 8—10 0.75 G.V.A.V. 5 0 2 3 2 9—14 0.40 H. B. S.—XERXES 7—3. Op Houtrust te Den Haag werd Zater dagavond als restant van de competitie de wedstrijd H. B. S.Xerxes gespeeld. Deze mach moest eigenlijk in Rotterdam ge speeld worden, doch aangezien Xerxes mo menteel geen terrein bezit, was het elftal naar hier gekomen. De Rotterdammers lieten een vrij leven dig spel zien, dat technisch veel beter was dan van H. B. S. Met schieten waren zij echter niet ge lukkig. H. B. S. daarentegen kwam maar sporadisch voor het vijandelijk doel, doch hadden meer geluk. Na een half uur spelen weet Kramer den bal voor doel te krijgen en van Zuiden, die naar binnen is ge zwenkt, weet dè score te openen (10). Vlak voor rust wist dezelfde speler er 20 van te maken. Direct na de rust geeft van Zuiden een scherp schot op het doel en Langelaan weet het leer dat via den keeper in het veld te- terugspringt, in den hoek te plaatsen (30). Vervloet weet na mooi solospel er zelfs 40 van te maken en v. d. Vegt scoort keihard nummer 5. Dan eindelijk weten de Xerxes-mannen het eerste tegenpunt te maken door mid- voor Rei^hardt (51). Even later wordt dit voorbeeld gevolgd door Verploegen (52). Uit een vrijen schip maakt Reichardt er zelfs 53 van, doch dan is hun kruit ver schoten. H. B. S. vindt het echter nog niet genoeg en weet de score nog door hun mid- voor Dominicus op te voeren tot 73. Uit tiet katholieke kamp R. K. S. V. „TEYLINGEN." Een geslaagd voetbaltournooi. Onder belangstelling van ruim 700 toe schouwers had gisteren op Sporthof een voetbaltournooi plaats. Het waren de groote Junioren uit de A-afdeeling, die hier streden en wij kunnen er aanstonds aan toevoegen, dat de verschillende wed strijden buitengewoon interessant waren. Verschillende autoriteiten waren mede aanwezig o.a. de voorzitter van den R. K. Leidsche Voetbalbond, den heer A. H. Schrama, enkele gemeenteraadsleden, als mede bestuurders van vereenigingen. Precies 12 uur floot scheidsrechter B. V. d. Lans de eerste elftallen binnen de lijnen. Het waren Oegstgeest en Noord wij- kerhout, van wie Noordwijkerhout met 21 wist te winnen. Daarna LisseHillegom. Het was al spoedig te zien, dat Lisse de overwinning zou behalen. Met 30 bleven zij de meer dere. SassenheimRoelofarendsveen gaf eeen goede strijd. Sassenheim won met 20. In dezen wedstrijd hadden de Veenders zeker een tegenpunt verdiend. Noordwijk en Leiderdorp speelden den laatsten wedstrijd van de eerste serie en ook Noordwyk bleef met 20 de baas.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7