STADS NIEUWS Bu^flerlljke Stand RIJNSTREEK De Kaagweek Laatste berichten MARKTBERICHTEN MAANDAG 22 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Pater J. Duindam S.C.J. „Er is verscheidenheid van ganade-ga- ven", zegt St. Paulus in het Epistel, dat gisteren, op den lOen Zondag na Pinkste ren, werd voorgelezen, „maar het is de zelfde Geest, die alles in allen ten jiitvoer brengt." Zoo viel aan pater Duindam S.C.J. de ge nade van het priesterschap ten deel en Zondagmorgen droeg hij voor het eerst in de parochiekerk van den H. Petrus plechtig de H.Mis op. Doch er was in allen slechts één geest van dankbaarheid, die de harten diep doordringt en geen behoefte heeft aan uitbundigheid. De neomyst werd bij het heilig officie ge assisteerd door pastoor Th. M. Beukers als presbyter-assistens, door zijn neef pater J. Duindam O.F.M., als diaken en door pater Paalvast S.C.J. als sub-diaken, terwijl ka pelaan A. Leenders als ceremoniarius fun geerde. Op het priesterkoor hadden nog plaats genomen de zeereerw. heer P. J. A. Juf fermans, leeraar aan het Klein Seminarie „Hageveld" te Heemstede, father C. Juf fermans, kapelaan W. Bende, de eerw. heer Theod. Strotmann, diaken van de Oos- tersche Ritus en eenige priesterstudenten. Na het Evangelie beklom pater Duindam O.F.M. den kansel tot het uitspreken van de feestpredikatie. De eerw. spreker had tot tekst gekozen de woorden uit de Handelingen der Apos telen: Deze is mij tot een uitverkoren werktuig. De eerste gedachte, welke mij voor den geest kwam bij dit priesterfeest, aldus spr., was of het thans wel de tijd was om feest te vieren, al is het dan om een jongen pries ter te eeren. Tegenover de vreugde om één mensch, die pal is blijven staan en zijn idealen bereikte, staan er duizenden, die hun leven en hun ziel verliezen. En toch is dit parochiefeest te rechtvaardigen. Want iedere nieuwe priester beteekent een scha kel te meer tusschen God en den mensch, tusschen hemel en aarde. De taak van den priester is het, de menschen te binden aan God, te verankeren in God. De priester moet de verbindingsschakel zijn. De pries ter is vóór alles middelaar tusschen God en de wereld. Heeft deze tijd geen mannen noodig, die er alles voor ovèr hebben om den mensch dichter te brengen bij God? De we reld jaagt haar ondergang tegemoet en wie anders dan de priester kan de reddende schakel zijn? De wereld heeft nu meer dan ooit behoefte aan priesters. Hoe is het echter mogelijk, dat een nie tige mensch den afstand tusschen God en de wereld overbrugt? Omdat den priester bij zijn wijding de gelijkenis met Christus wordt ingeprent. Hij is een alter Christus, een andere Christus. Dat is iets wat de priester zelf ook niet begrijpen kan. Hij weet, dat hij niet uit eigen kracht hemel en aarde aaneen schakelen kan, maar slechts uit de kracht van Jezus Christus. Jezus Christus offert zich op het altaar zooals hij zich offerde op het kruis. Het kruis van Christus staat thans nog ge plant in het midden van de wereld, omdat het Misoffer staat in het midden van ons aller leven. En het is de priester, die he mel en aarde met elkaar verbindt, door dat hij voor ons het Lam Gods opdraagt aan den Hemelschen Vader. Hij reikt ons de goddelijke Spijze uit, die het onderpand is voor onze toekomstige glorie. Het is thans geen tijd voor uitbundige vreugde, het is ook geen tijd om een lof lied te gaan zingen op den priester. De priester gaat een zwaren tijd tegemoet. Het is daarom, dat spr. de voorkeur gegeven heeft aan een eenvoudig en zakelijk woord boven schoone woorden. Moge dit eenvoudige woord allen opwek ken om God te danken om zijn pristers. Spr. heeft reeds dikwijls kunnen con- stateeren, dat de meeste priesterroepingen voortkomen uit een groot gezin. Zich wen dend tot de ouders van den neomyset, zegt spr., dat de kinderzegen voor hen een bij zondere zegen is geworden. Hun vreugde en dankbaarheid moeten thans groot zijn, nu zij hun zoon aan het altaar zien staan. Tot den neomyst zegt spr., dat hij als een heilige bruggenbouwer dient te staan tusschen hemel en aarde. Gij behoort tot de menschen, maar ook aan God. Gij zijt rijk aan krachten, die kunnen uitbloeien tot een zegen voor de menschen. Moogt gij u steeds uw verheven roeping waardig toonen en heilige geeestdrift u blijven bezielen. Uw priesterschap moge zijn dat wat gij u er thans varï voorstelt, n.l. werken en zwoe gen, lijden en strijden voor de uitbreiding van het koninkrijk Gods op deze wereld. Het zangkoor van de St. Petrus-parochie voerde de Missa Pontificalis van don Lo renzo Perosi uit onder leiding van zijn di recteur, den- heer A. Devilee, op het orgel begeleid door den organist den heer H. Rijnbeek. Na de H. Mis werd het Tantum Ergo van Refice en het „Jubilate Deo" van Simon Kroon ten gehoore gebracht. Wij willen ditmaal niet volstaan met deze opsomming van de uitgevoerde gezon gen, doch tevens onzen lof uitspreken voor de uitstekende wijze, waarop het zang koor, vooral het jongenskoor, zich van zijn taak gekweten heeft. Het koor van de St. Petruskerk is op weg om de plaats te her overen, welke het toekomt. Des middags had ten huize van de ouders van den neomyst een druk bezochte recep tie plaats, terwijl 's avonds om half acht een plechtig Lof van dank werd aezongen. Voor de Rotterdamsche kinderen- Derde verantwoording van de ontvan gen gelden voor kleederen voor de arme Rotterdamsche kinderen, ingevolge den oproep van Kap. Hc-fstede, voorzitter R.K. Huisvestingscomité Vorige opgave 91. N. N. 5.— N. N. 1.— N. N. te Lisse 10. Zangkoor St. Petruskerk 25. 132.— Tevens ontvingen wij een mooi missaal- Voorwaar een schoone gedachte, om voor deze kinderen ,die alles verloren hebben, zooiets te geven. Meerdere giften worden nog gaarne ver wacht bij de 2e penningmeesteresse. Firma van Deene, Breest. 12, giro No. 31553. Nog iederen dag krijgen wij opgave van kinderen, die gaarne hier in de omgeving geplaatst wilden worden, dus onze kas is direct weer uitgeput! R. K. RECLASSEERINGSVEREENIGING. In verband met het vertrek van den se cretaris den heer A. C. Sommeling, zal het secretariaat tijdelijk worden waargenomen door den heer A. Seijen ten Hoorn, Frede- rik Hendriklaan 27 te Oegstgeest. Zaterdag slaagden voor het R. K. Mulo examen: Cor Kapteijn te Hoogmade; Mien van Heteren, Cor Hop, Betsy Horikx, Euge Jongmans, Rie Masseling, Fientje Koch, en Mien Laken van de St. Barbaraschool aan het Levendaal, alhier. Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames L. A. Muys v. d. Moer en A. J. Wilmink. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem behaalde het eind-diploma in de afdeeling bouwkunde de heer J. C. Wurzer, in de afd. werktuigbouwkunde de heeren H. J. Bosch, C. J. H. Drewes en J. C. Kriest; en de afd. electrotechniek de heer J. Boogaarts. Voor het examen hoofdakte, beide ge deelten, slaagde mej. F. Kuenen. Aanteekening op de akte N. VII behaal de M. J. Oude Groeneger. De Commissaris van politie te Leiden vestigt de aandacht van de wielrijders er op, dat het op grond van de bepalingen der Verordening op het „verkeer te land" ver boden is met meer dan 2 personen naast elkander te rijden. Aan deze bepaling wordt in den laatsten tijd door het wiel- rijdende publiek slecht de hand gehouden. Gezien het gevaar, dat deze wijze van rijden oplevert, alsmede het drukke mili taire verkeer, dient het publiek zich van deze wijze van rijden, hetgeen ook de wensch van den „Ortskommandant" is, te onthouden. Het politiepersoneel is opdracht gegeven streng tegen deze overtreding op te tre den. De Commissaris van Politie te Leiden maakt bekend, dat het verboden is, zich onrechtmatig of onnoodig op de bruggen vóór de ingangen en nabij de ingangen van de Doelenkazerne op te houden. LEIDEN. Geboren: Cornelia Theresia Wilhel- mina, d van C. J. v. d. Aa en M. H. Smulders Huibert Jacobus, z. van F. v. Vliet en P. W Pardon. Ondertrouwd: J. v. d. Broek jm. 24 j. en W. Keereweer jd. 23 j. L. Schuch- hard jm. 23 j. en M. C. v. d. Water jd. 21 j. D. Vijlbrief jm. 21 j. en J. Viele jd. 20 j. P. J. v. d. Zeeuw jm. 30 j. en J. B. C Otto jm. 26 j. Overleden: J. Bernard hsvr. van A. Bon 4 4j. J. G. Hoogstraten wedn. 78 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding. In de Hoofdstraat werd Zaterdagmorgen een driewielige bakfiets, geladen met groenten en fruit, van den groentenhandelaar Baart aangereden door den autobestuurder Verkerk uit Zwam- merdam. De bakfiets werd aanzienlijk be schadigd, terwijl zijn inhoud op straat te recht kwam. De autobestuurder deed toe zegging de schade te zullen vergoeden. Fiets verdwenen. Door A. de Jong werd aangifte bij de politie gedaan, dat- zijn rijwiel, dat voor een kapperszaak stond, bij zijn terugkomst was verdwenen. Diefstal militaire goederen. In ver band met diefstal van militaire goederen werd ten huize van zekere B., thans nog dienstplichtig, door de' politie huiszoeking gedaan, waarbij een aantal militaire klee- dingstukken, vermoedelijk eveneens van diefstal afkomstig, in beslag werden ge nomen. ROELOFARENDSVEEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van father C. Hoogenboom Wederom is een der zonen van de paro chie „St. Petrus Banden" naar familie en vrienden teruggekeerd, nadat hij een week geleden de hooge uitverkiezing van het Priesterschap is deelachtig geworden. Zaterdagavond omstreeks half zeven arriveerde de neomyst, vergezeld van zijn ouders, vanuit Leiden aan de ingang van de parochie te Nieuwe Wetering bij het viaduct Hier waren ter begroeting aan wezig de zeereerw. heer pastoor J. G. Onel en de beide kapelaans, de burgemeester van Alkemade mr. J. W. Peek en het comité. Het St. Petrus-cohort van de Kruisvaart van Roelofarendsveen met den baljuw en herauten stond in stramme houding; fel wapperden cohort- en ban- vlaggen in zon en wind. In spreekkoor verwelkomden de Kruisvaarders hun plaatsgenoot „de gezalfde des Heeren; Priester Gods in eeuwigheid". De burgemeester van Alkemade sprak hierna een korte begroeting uit en her innerde er aan, dat het op het platteland een oude traditie is, dat een neomyst fees telijk wordt binnengeleid, wanneer hij naar zijn geboorteplaats komt. Er is vreugde in Roelofarendsveen, vreugde bij U, Uw ouders en familie wegens de vei vulling van uw levensideaal. Gij kent de aanhankelijk heid en de gevoelens van eerbied voor den Priester. Daarom namens de burgerij een hartelijk welkom. De luister, die bij deze feesten in normale tijden gebruikelijk is, moeten we door de ernstige omstandig heden matigen. Niet minder harteijk echter is ons welkom. Priester-missionaris wilt ge worden in de congregatie van Mill-Hill. Gij weet nog niet waarheen ge gezonden zult worden. Wij hopen, dat gij een lange en gezegende arbeid tegemoet moogt gaan. Dit is onze wensch op de grens van de parochie. Op verzoek van den burgemeester gaf father Hoogenboom aan allen aanwezigen zijn zegen. Van hier werd verder gereden naar Roelofarendsveen. Het was een fleurige stoet met zeer vele bruidjes en vlaggen en muziek: eenvoudig maar fijn verzorgd. Nadat de neomyst via Roelofarendsveen- Zuid bij de kerk was aangekomen, werd een plechtig Lof gecelebreerd, waaronder de begroeting door pastoor Onel, die in zijn toespraak de bijzondere data in het geestelijk leven van den nieuwgewijden Priester memoreerde. Bij den ingang van het ouderlijk huis werd father Hoogenboom verrast door het welkom en de sympathie van de omwonen den in den vorm van een welverzorgde eere-poort. Zondagmorgen om elf uur was het groo- te kerkgebouw geheel met geloovigen ge vuld, toen de nieuwgewijde priester naar het altaar opging om zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Hierbij fungeerde pastoor J. G. Onel als presbyter assistens, kapelaan P. de Wit uit Haarlem als diaken en kapelaan P. von Fisenne als subdiaken. In het priesterkoor waren aanwezig de weleerw. heeren H. van Kan, H. Bakker en Jac. Betjes. Door het zangkoor werd de poiyphonische Missa in honorem Sanc- tissimae Trinitatis van Hub. Cuypers ge zongen. Kapelaan P. de Wit hield de feestpredi- catie en had de tekst gekozen uit 2 Cor: Legationem Christi fungimur; wij bedie nen het gezantschap van Christus. De II. Paulus zegt, dat de Priester een gezant schap van Christus uitoefent, dat het Priesterschap de zending van Christus voortzet. De parochie van Roelofarends veen is gelukkig, omdat een van haar zonen wederom die zending heeft ontvangen. Daarom wordt dit dankoffer opgedragen. Naast de geluk wenschen aan den neomyst en diens familie, noemde spr. zich ge lukkig, omdat hij jaren terug het verlan gen naar het priesterschap zag rijpen in den jongen misdienaar Co Hoogenboom. Door taaie volharding en vooral door Gods genade is dit verlangen thans bij hem in vervulling gegaan. Vandaag heeft hij het kunnen uitzeggen: „Ik zal opgaan tot het Altaar Gods, tot God die mijn jeugd ver blijdt". Vervolgens schetste spr. de groote drie voudige taak van den priester als offeraar, als leeraar en als dienaar. De kerk om geeft ieder mensch met moederlijke zor gen in het bovennatuurlijke leven. Tot slot vroeg spr., dat de parochianen toch de goede Christelijke geest in hun huisgezinnen zouden bewaren en aan- kweeken, opdat nog vele priesters uit de ze parochie zouden voortkomen. Een sterk huisgezin is de klacht van de parochie en van de maatschappij. Tijdens de receptie werd het geschenk van de parochianen aan father Hoogenboom overhandigd, waarna om vier uur een plechtig danklof Ook op den vierden dag prachtige wind. Het leek vanmorgen aanvankelijk of de Kaag was uitgestorven, zoo stil was het vergeleken bij gisteren. Maar allengs kwam er wat leven en beweging op de plassen en ronc het societeitsterrein. Dra verschenen de jachten, die het eerst moes ten starten, weer op 't water en ook de an dere zeilers maakten zich gereed voor den nieuwen strijd. Het weer beloofde weer veel voor dezen dag. Het was frisch, maar er was zon enwind. Aanvankelijk woei er een licht briesje uit het Zuidwes ten, maar naar gelang de zon hooger aan den hemel rees, liep hij m^er naar het Westen om tenslotte tegen het Noordwesten tot staan te komen. En wederom was het een stevige bries, welke van 6 tot 8 M. per seconde varieerde. Voorloopig werd nog dezelfde baan ge varen als de vorige dagen, doch het wed strijdcomité hield zich op wijziging voor bereid, voor het geval de wind nog meer om liep. In den sarijd der U-klasse was het van daag weer Vermaat, die de overwinning behaalde. Mevr. Sieverts, die haar man aan het roer van de Coppelstock verving, moest met de tweede plaats genoegen nemen. Keegstra maakte vandaag een slechte beurt in de Drakenklasse. Hij slaagde er niet in bij de kopgroep te komen en ging na het stormbootengat op den Dieperpoel gepasseerd te zijn, experimenteeren door m'er stuurboord te probeeren voordeeliger positie te krijgen. Daar liep hij evenwel aan den grend De strijd om de leiding werd aanvanke lijk gestreden door Tims, Hofkes en A. Warners. Eerstgenoemde hield langen tijd den kop, maar tenslotte kwam Warners voorop en deze v:on de race met Tims en Hofkes, resps. als tweede en derde. In de Vrijbuiterklasse bleef de Graaf de Lumey van de gebrs. Fontein vandaag beneden de verwachtingen, doch L. Fon- teijn won thans voor de eerste maal. door den Neomyst werd opgedragen, waarbij als diaken assisteerde de weleerw. heer H. W. van Schie en als subdiaken de weleerw heer P. von Fisenne. BOSKOOP Personalia. Onze plaatsgenoot G. Ti Hooftman slaagde voor het toelatingsexa men Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Personalia. Aan de M.T.S. te Haar lem behaalde het einddiploma in de afd. vliegtuigbouwkunde de heer C. W. Groo- tendorst. HAZERSWOUDE Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeids bemiddeling stonden 34 werkloozen inge schreven, waarvan er 13 in de werkver schaffing werkten en 1 ondersteund wer den. ZOETERWOUDE De Kruisvaart. Gistermiddag trokken plm. 20 jongens van ons cohort naar Stomp- wijk om daar deel te nemen aan de wed strijden tegen de cohorten Groenendijk. Leidschendam en Stompwijk. Er werden 3 verschillende wedstrijden gehouden n.l. handballen, touwtrekken en 4 x 100 M. hardloopen. Ons handbaltwaalftal wist het lot de 2e plaats te biengen door Gio.-men- dijk te verslaan met 32. De wedstrijd om de le of 2e plaats tegen Stompwijk werd echter door Stompwijk gewonnen met 30. Bij het touwtrekken kwam ons co hort wederom uit tegen het cohort van Groenendijk en wist dit eveneens te win nen. Echter in Stompwijk moesten zij we derom de meerdere erkennen, waardoor zij dus op dit nummer eveneens de 2e plaats bezette. Op het laatste nummer 4 x 100 M. hardloopen ging het niet zou best. Onze ploegen no. 1, 2 en 3 gingen allen als no. 3 over de eindstreep, terwijl ploeg 4 zich met de laatste plaats tevreden moest stellen. Op dit nummer moet nog meer getraind worden. In het algemeen klassement be haalde Stompwijk de le plaats met 50 pnt. Zoeterwoude en Groenendijk bezette samen de 2e en 3 plaats met 21 pnt., terwijl Leid schendam als laatste met 10 pnt. volgde. De cohorten Zoeterwoude en Groenendijk moesten dus nog om de 2e en 3e plaats strijden. Zij deden dit op het nummer 4 x 100 M. hardloopen, welke tenslotte na veel strijd door Groenendijk gewonnen werd. Na een fairen strijd heeft ons cohort dus een eervolle 3e prijs weten te behalen. ZWEEDSCH VISSCHERSVAARTUIG DOOR ENGELSCH VLIEGTUIG BESCHOTEN. STOCKHOLM, 22 Juli. (D. N. B.). De Zweadsche vischtreiler „Mats" is Zater- oagir.iddag, raar thans bekend wordt, tij dens het visschen in het Skagerrak door een vliegtuig, klaarblijkelijk een Engelsch toestel, met machinegeweervuur fel be schoten. Verder is een bom naar het schip geworpen, die op ongeveer 30 M. afstand :n zee viel en het schip, evenals een twee den treiler, die achter de „Mats" voer, aanzienlijk beschadigde. Ook dit tweede schip werd door het vliegtuig onder mi- trailleurvuur genomen. Kort daarop doken twee Duitsche machines op, die het naar het Oosten wegvliegende toestel achter volgden. De Amsterdammer Lemstra had in de Valkklasse een mooie kans op de eerste plaats doordat Wim Ritman reeds bij den start danig pech had. Hij voelde dat hij te vroeg startte en keerde daarop terug. Of hij de lijn toen 'niet voldoende gepasseerd was, weten we niet, maar in ieder geval werd hij opnieuw teruggeroepen van den starttoren en zoo raakte hij 'n stuk achter. Wel wist hij nog tot de vierde plaats op te halen, maar Lemstra won gemakkelijk van Altena en P. de Jong. In de A 1 groep der Olympiajollen le verden Daan Kagchelland en E. G. v. d. Stadt een vinnigen strijd om de leiding. De Zaandammer bleef evenwel winnaar met Burgerhoff Mulder als derde en Re- court op de vierde plaats. Ook in de A 2-groep was er levendige strijd. Jan Bier, Stoutenibeek, Flemming en de Jong streden om den voorrang, maar het was laatstgenoemde, die tenslotte zijn concurrenten passeerde en voor de twee de maal met de overwinning ging strijken. De uitslagen van hedenmorgen luiden: 45 M2 Kruiserklasse: 1 Walta, st. C. A. Vermaat, 2 Coppelstock, st.v. mevr. Sie verts. Vrijbuiierklasse: 1 Jan Haring, st. L. Fonteijn, 2 Thedo, st. J. C. Smalt, 3 Jean Bart, st. M. A. Raasveldt. Drakenklasse: 1. Vliegende Hollander, st. A. Warners, 2. Sterna, st. J. C. Tims, 3. Vi king, st. ir. J. C. P. Hofkes, 4. 't Honds bosch, st. J. W. Boersma, 5. Darling H, st. J. R. Blickman. Valkjachten: 1. War-Dy, st. R. Lemstra, 2. Orca, st. P, Altena Jr., 3. Dido, st. P. dc Jong, 4. Goesting, st. W. Ritman, 5. Zee vogel II, st. A. M. J. v. Huystee. Olympiajollenklasse A 1: 1. Foy, st .E. G. v. d. Stadt, 2. Glipper, st. D. Kagchel land, 3. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 4. Ree, st. H. Recourt. Idem A 2: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong, 2. Beroeboe II, st. J. Bier, 3. Flossie, st. E. H. v. d. Berg, 4. Sleipnir, st. L. P. Vollebregt. Idem klasse B: 1. Nur, st. H. Bennink, 2. Paraat, st. F. H. Scheffers, 3. Slof, st. Ph. W. Velthuys, 4. Pine, st. A. Vis, 5. Pool ster. st. H. Langeler. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 22 Juli. (D.N.B.) Het opperbe vel der Duitsche weermacht maakt be kend: Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op nieuw vliegvelden, haven-, tank- en fa- brieksinstallaties in Engeland aangevallen. Explosies en zware branden zijn waarge nomen. Bij aanvallen op een convoo-i in het Ka naal gelukte het een tankboot met een to talen inhoud van ongeveer 40.000 br. reg. ton door inslaande bommen tot zinken te brengen. Vijandelijke vliegtuigen, die in den nacht van 21 op 22 Juli Noord- en West- Duitschland binnenvlogen, richtten daar, evenals in de bezette gebieden met neer geworpen bommen slechts materieele scha de aan. Een vliegtuig is door luchtafweer geschut der marine, een tweede door nachtjagers neergehaald. De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren acht vliegtuigen, o.m. een Sunderland vliegboot, die bij Drontheim werd neergeschoten. Vier eigen toestellen keerden niet terug, o.m. een z.g.n. „zee- noodvliegtuig", dat boven de Noordzee door de Engelsch en werd neergeschoten. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 22 Juli. (Stefani). Legerbericht 43 van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: Volgens stellige berichten hébben bij de luchtvlootgeveChten tusschen 8 en 13 Juli behalve het vliegtuigmoederschip „Ark Royal" en het slagschip „Hood", nog een slagschip van het type Warspite, groot 31.000 ton, en de kruiser „Gloucester", groot 10.000 ton, en „Arethusa", groot 5.200 ton, ernstige schade bekomen. De ver liezen onder de vijandelijke bemanningen zijn aanzienlijk. Een vijandelijk vliegtuig, dat getracht had de bemanning van een onzer toestel len met mitrailleurvuur te bestoken, teen het door schade aan een der motoren ge meerd lag en toen reddingspogingen in het werk werden gesteld, is brandend neer geschoten door onze jachtvliegtuigen. Een officier, die per valscherm op zee was neergedaald, is gered en door een onzer watervliegtuigen gevangen gemaakt. In Noord-Afrika werden intensieve en doeltreffende bombardementen der vijan delijke bases in Sidi Barrani en Mersa Matroe ten uitvoer gelegt. In Oost-Afrika werden Engelsche troe pen en vliegtuigen gebombardeerd op de basis van Duna en Wajir, waar een vij andelijk jachtvliegtuig werd neergescho ten. Al onze toestellen keerden op hun bases terug. Vijandelijke aanvallen op Asmara richtten geen schade aan en maakten geen slachtoffers. AMSTERDAM, 22 Juli. Vee. Aanvoer: 373 vette koeien 8694, 7484 en 6070 cent per kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien 190280 per stuk, 77 vette kalveren 2e kwal. 5460 en 3e kwal. 4252 cent per kg. levend gewicht; 121- nuchtere kalveren 813 per stuk en hooger. Aan gevoerd 98 schapen en lammeren. Schapen f 2436 en lammeren 1216 per stuk. Overzicht: Runderen, ruime aanvoer, han del willig met onveranderde prijzen, vette kalveren, matige aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. Scha liën ruime aanvoer, handel stug, duur.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3