STADS NIEUWS Weerbericht De Sportterreinen in den Leidschen Hout naderen hun voltooiïng Burgerlijke Stand OMGEVING VRIJDAG 19 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: toot Leiden 19 cent per week; 1 2.50 per kwtrtaaL BJJ ome «centen iO cent per wo*k; k60 per kwartaal. Franco per poet 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: SO cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarlel Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.52 uur. Zon op 5.41 uur. Maan op 9.25 uur Vrijdagavond. Maan onder 7.03 uur Zaterdagochtend. HOOG WAJER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 20 Juli voorin. 5.en nam. 5.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18.5 gr. C. jiiiiiiiiiiimiimnuniiiiimnimiiinimiiiim. Verduisteringstijden f S Er is bepaald, dat er verduisterd 5 moet worden tusschen zonsonder- E gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond E 5 en morgenochtend: 5 ZONSOPKOMST 5.41 uur. ZONSONDERGANG 9.52 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuir NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR DE OOSTMARK. In de heden gehouden persconferentie heeft Oberregierungsrat dr. Fellner, die de organisatie van het verblijf van Nederland- sche kinderen in de Oostmark heeft georga niseerd, omtrent deze organisatie nog een en ander medegedeeld. Met de voorberei dingen is men thans gereed gekomen en daarbij is op de aangenaamste wijze samen gewerkt met de Nederlandsche instanties. Het aantal aanmeldingen heeft de 6000 overschreden. De kinderen zullen worden vervoerd met 6 a 7 speciale treinen, waar van de eerste vertrekt morgen om 11 uur van het Staatsspoorstation in Den Haag. Het betreft hier hoofdzakelijk kinderen uit Den Haag en omgeving. Dit vertrek zal op eenvoudige wijze plaats hebben. De twee de trein, die Zondag a.s. van het station D.P. te Rotterdam vertrekt, zal uitslui tend kinderen vervoeren uit die stad. Aan dit vertrek zal een officieel karakter ge geven worden, doordat tegenwoordig zullen zijn rijkscommissaris, rijksminister Seyss Inquart en de rijksstadhouder van den Oberdonau Eigruber. Met iederen trein gaan omstreeks 800 kinderen mede. De der de trein gaat 24 Juli van Utrecht. Dr. Fellner zette voorts uiteen, dat aan de verzorging der kinderen niets ontbreken zal. Met iederen trein gaan mede 30 Neder landsche verzorgers, 2 Nederlandsche art sen en 2 Nederlandsche verpleegsters. In ieder afgebakend gebied zal een Ne- derlandsch comité aanwezig zijn. Naar dr. Fellner voorts mededeelde, is den ouders de snelst mogelijke postverbin ding met hun kinderen verzekerd doordat voor deze correspondentie een speciale koe riersdienst wordt ingesteld. Nieuwe aanmeldingen voor een reis naar de Oostmark kunnen niet meer plaats heb ben. reis naar de Oostmark worden georgani- Voor Nederlandsche journalisten zal een seerd, opdat zij zich er van zullen kunnen overtuigen, hoe de kinderen daar zijn on dergebracht. Deze journalistenreis zal eerst over een maand plaats hebben. LEIDEN Geboren: Johannes Bartholomeus, zoon van J. van Staden en A. Benning. Maria Elisabeth Petra, dochter van J. A. E. Aalders en E. van Deene. Ondertrouwd: M. H. van Ruiten jm. 29 j. en D. H. van Noort, jd. 22 j. G. van Zwieten jm. 26 j. en C. M. Anes jd. 29 j. W. van Kampen jm. 35 j. en G. J. Oudshoorn jd. 21 j. Officieele opening op 7 September a.s. De sportvelden in den Leidschen Hout naderen hun voltooiing... Dat is het ant woord op de vele vragen, welke den laat- sten tijd gesteld zijn. Bij een wandeling langs den Leidschen Hout hebben velen ongetwijfeld dit voor Leiden schitterende Sportpark zien groeien tot' wat het nu geworden is. De Leidsche Sportstichting heeft hier, dank zij de gemeente, de beschikking ge kregen over een modern complex sport velden. Dit spreekt te duidelijker als men bedenkt, dat Leiden ten aanzien van sport terreinen nimmer verwend is geweest. Het terreinencomplex beslaat ongeveer 4 y, H.A. en heeft het karakter van een sportpark, dat zich in de toekomst geheel ral aanpassen aan de omgeving van "den Leidschen Hout. Het vormt als het ware de overgang van het stadsbeeld naar het steeds groeiende bosch, dat de Leidsche Hout is. De geheele aanleg van dit sportpark is zoo eenvoudig mogelijk gehouden, men vindt er geen grootsche clubgebouwen, af rasteringen of andere de omgeving over- heereschende obstakels. Alleen de bruggen, toegang gevende tot de verschillende ter reinen, hebben een eenigszins monumenta len, zij het overigens zeer eenvoudigen vorm, gekregen. Daarnaast evenwel is de grootste zorg besteed aan den deugdelijken aanleg der velden. De drainage is volgens de nieuw ste vindingen aangebracht en door het aan brengen van sluizen en stuwen werd be reikt, dat men aan de terreinen water kan toevoegen of onthouden al naar ge lang zulks noodig is. Over de ligging en indeeling van het sportpark het volgende: Het ligt binnen de volgende straten: de Houtlaan ten Zuiden, de Johan de Koster- weg ten Oosten, de van Beuningenlaan ten Noorden en de Ant. Duijckstraat ten Wes ten. Door een keurig middenpad wordt het sportpark in twee deelen gescheiden. De linkerzijde, gezien vanaf de Ant. Duijck straat, bevat het groote wedstrijdveld (65 x 101 M.), een'hockey- en voetbalveld (56 x 90 M.) en een tennispark met drie gravel-wedstrijdbanen, door hoog raster werk omgeven. De rechterhelft van het sportpark bestaat uit een tweede groot voetbalveld (65 x 101 M.) en een korfbal- veld (40 x 80 M.). Het verschil tusschen het groote voetbal veld ter linker- en dat ter rechterzijde is hierin gelegen, dat het terrein ter linker zijde meer is dan een voetbalveld alleen. Dit veld toch is tevens athletiekveld. Om dit groote wedstrijdveld n.L is een sintelbaan aangelegd. Deze baan heeft twee rechte, lange zijden, terwijl de korte zij den gevormd zijn uit samengestelde bo gen met stralen van resp. 30 M. en 60 M. Buitendien bezit deze baan nog een recht gedeelte ter lengte van 140 M., waarop 100 M. en 110 M. hordenloop kunnen worden beoefend. De breedte van deze baan be draagt 7.60 M., waarop 6 afzonderlijke ba nen kunnen worden uitgezet terwijl de lengte, gemeteen op de binnenste looplijn, ongeveer 354 M. bedraagt. Voor den aanleg van deze baan (met in begrip van enkele andere banen) is onge veer verwerkt 800 M3. klinkerpuin, 600 M3. sintels, 370 M3. gemalen sintels, of hoogovenslakken, 370 M3. zwarte grond en 50 M3. gemalen klei. Voor de bewerking van deze baan is heel wat arbeid verricht. De grond werd eerst 60 a 70 c.M. opgehoogd, daarop werd puin en koolas toegevoegd, waarna ten slotte een toplaag van 8 deelen hoogoven slakken, 4 deelen veengrond en 1 deel ge malen klei volgde, welke toplaag ter dikte van 15 c.M. droog is aangebracht, daarna werd gewasschen en gewalst, zoodat de laag tot 10 c.M. is ingekrompen. De omranding van de sintelbaan bestaat uit banden van gewapend beton waarvan de boveneinden pl.m. 5 c.M. boven het loop- vlak liggen. Op deze omranding kan een opwielen gemonteerde hark loopen, waar mede 6 banen voor hardloopen tegelijk kunnen worden afgebakend. Voorts worden een tweetal banen (49 x 4 M.) aangelegd voor pols-, ver- en hoog springen, zoomede voor de beoefening van den hink-stap-sprong. Deze banen zijn aan beide einden voorzien van zandbakken. Voor de beoefening van kogelstooten zijn eveneens twee banen aangelegd, waar van de afmetingen 22 x 4 M. bedragen aan de einden voorzien van ijzeren ringen, terwijl voor het discuswerpen een viertal ringen met een diameter van 2.50 M. zijn aangebracht. In een der hoeken van het terrein is nog een 15 M. lange baan voor hoogspringen, voorzien van een zandbak, aangelegd. Dit athletiekterrein zal door deze inrich ting tot de beste in den lande behooren. Vooral de sintelbaan, welke aan hooge eischen moet voldoen, wil zij perfect ge noemd worden, mag als de beste in den lande beschouwd worden. Zij is aangelegd op advies van den heer D. J. Willink, te Amsterdam, een der adviseurs van de Kon. Ned. Athletiek Unie, terwijl hij verder me de advies gegeven heeft over al het voor de athletiek benoodigde materiaal. Wat we hiervan zagen, overtreft ook de stoutste verwachtingen, waarin we tevens het be wijs zien, dat Leiden het moge dan laat, zeer laat zelfs komen met een geoutilleerd athletiekterrein, nu werkelijk ook het beste bezit van hetgeen op dit gebied ter beschik king is en dat tot in de finesses beant woordt aan de eischen, welke door de Int. Athletiek Federatie gesteld worden. Tenslotte het tennispark. Omgeven door een 3 y3 M. hoog hek van harmonicagaas ligt daar een knus tennispark met drie banen tot een totale oppervlakte van 54 x 38 M. Deze banen van gravel zijn door de firma Wernink aangebracht op een met taksteenpuin verharden vloer. Het ligt in de bedoeling dit tennispark te verpachten, omdat men dan verzekerd is, dat het noo- óige onderhoud aan de banen zal worden besteed. Elk afzonderlijk terrein van dit com plex is voorzien van een clubhuisje, dat alle comfort biedt voor de spelers en voor zien is van een cantine, waschgelegenheid, douche, toilet, enz. Eén ding ontbreekt er nog: er zijn nog geen tribunes, maar ook daaraan zal spoe dig begonnen worden. Aan de westzijde van het groote wedstrijdveld (voetbal- en athletiekveld) komt aan de westzijde een (open) zittribune met pl.m. 300 plaatsen, terwijl aan de Oostzijde een staantribune zal worden aangelegd. Wanneer er in de toe komst behoefte zal blijken aan een over dekte tribune, hoopt men ook daartoe over te kunnen gaan zonder het karakter van liet sportpark en zijn omgeving teveel te schaden. Ook de clubhuisjes zijn geheel in overeenstemming met de omgeving ge bouwd. De officieele opening. Zooals in den aanvang reeds gemeld, hoopt men het Leidsche Hout-Sportpark op Zaterdagmiddag 7 September officieel te kunnen openen. De Leidsche Sportstichting heeft voor deze opening de medewerking van ver schillende bonden ingeroepen, welke op hun beurt de clubs hebben gevraagd voor een goed openingsprogramma te zorgen. De officieele opening zal vermoedeijlk geschieden door den .burgemeester van Leiden, waarna demonstraties zullen plaats hebben van voetbal, korfbal, turnen, gym nastiek, athletiek, rugby enz. Over dé regeling van dit te verwerken programma zullen later nog wel defini tieve mededeelingen gedaan worden, maar dit kan er nu reeds van gezegd worden, dat de athletiek zeer zeker een belangrijk deel van het programma zal vormen. Het ligt nl. in bedoeling voor dezen tak van sport op Zaterdagmiddag vóórwedstrijden te houden en op den Zondag daarna de finales te verwerken. De Kon. Ned. Ath- lttiek Unie heeft bereids toezegging ge daan haar medewerking te verleenen om de beste athleten in den lande voor deze wedstrijden te animeeren. Zoo hopen we, dat het openingsprogram ma zal klinken als een klok en dat op deze eerste wedstrijddagen reeds zal blij ken, dat Leiden te lang op deze gelegen heid tot sport heeft moeten wachten, maar dat er tevens mee bewezen zal worden, dat de Gemeente, Gemeentewerken en Leid sche Sportstichting met dit nieuwe sport park een unieke gelegenheid tot sportbe oefening zal hebben gegeven. DE SCHRIJVERSBRUG NADERT HAAR VOLTOOIING. Sinds eenige dagen is de bovenbouw voor de nieuwe Schrijversbrug aan den Zijlsingel Lage Rijndijk gearriveerd. Men is thans bezig met de montage, zoodat ver wacht kan worden, dat de brug binnen eenige weken voltooid zal zijn. WAT DOEN WIJ MET ONS OUDE RIJWIELPLAATJE? Het oude rijwielplaatje heeft -weer af gedaan. Voor u tenminste, maar weet gij dat zij nog waarde heeft? De vereeniging tot bevordering der belangen van T.B.C.- patiënten in Nederland. Door de opbrengst daarvan werden reeds tal van patiënten, lijdende aan de gevreesde ziekte, de T.B.C., geholpen, zonder onderscheid des persoons. Indien onze hulp werd ingeroepen werden zij zooveel mogelijk gesteund. Wij doen dan ook een ernstig beroep op u. Gooi het oude rijwielplaatje niet weg, maar bezorg het daar waar onze biljetten hangen, of aan een der onderstaande aderssen (waar ook oude metalen, capsu les, zilverpapier enz. in ontvangst worden genomen) en gij doet een goed werk. J. Ober, Da Costastraat 97. J. Bouwman, Heerenstraat 97. J. Blom, Lijsterstraat 9. J. v. Wijk, Anna v. Saksenstraat 4a. J. Land waart, Gerrit Doustraat 75. Ter rectificatie van een mededeeling in ons blad van gisteren deelt men ons mede, dat de heer J. G. Impelmans te Rot terdam geslaagd is voor ass. bouwkundig opzichter en aankomend bouwkundig tee kenaar. K. J. M. V. Een boomstronkconferentie. Gisteravond vond in de gymnastiekzaal van de voormalige R.K. Ulo-school aan het Pieterskerkhof een boomstronk-conferen tie plaats. Deze eenigszins uitzonderlijke plaats was te wijten aan het feit, dat het park van „Huize Duinzicht" niet beschik baar was. Na opening door den voorzitter, den heer Nol Duindam, nam de heer Ant. v. Valderen de leiding van eenige los-en-lenig-oefenin- gen. Daarna richtte de moderator, de wel- eerw. heer E. A. M. Paap, het woord tot de K.J.M.V.-ers, met een inleiding: „Wat te denken over lijden en wereldrampen in verband met het bestuur van God". „Zijn wy eigenlijk wel verlost?", zoo vroeg de eerw. spr.; „immers zonde, zede loosheid en oorlog vieren hoogtij". Waarom laat God dit alles toe. Oude wijs- geeren tobden reeds over het kwaad in de wereld. Velen verwierpen het feit van de verlossing. Nietzsche zeide: „Betere liederen moeten z(j mij zingen, wanneer zij mij in een Ver losser willen doen gelooven". Wij zouden toch door de verlossing de oorspronkelijke schoonheid van den mensch vóór den zondenval moeten hebben terug krijgen. En ondanks de verlossing beheerscht het kwaad de wereld. Wat is het antwoord op deze vragen. Het staat vast, dat wij verlost zijn, dat wij nog wonderbaarder hersteld zijn, dan de mensch was voor den zondeval. Adam, de eerste mensch, heeft gezondigd, maar de tweede Adam, Christus, heeft deze zonde hersteld. Maar nog zijn wij zondig. Echter vergeten wij niet het positieve van het Katholicisme. Dit is niet een opsomming van wat wij moeten doen en laten, doch het Katholicisme is een schoonheid in ons, dat wij door het H. Doopsel verkregen hebben. God is in ons, God interesseert zich voor ons. Wij zijn ledematen van Christus en wij zullen deel hebben aan de wederopstan ding en in het eeuwig leven mogen ingaan. De H. Communie is een duidelijk teeken van de verlossing. Wij zijn dus gelukkiger dan de eerste mensch. De Kerk zingt immers: „O felix culpa", o, gelukkig schuld. Wanneer Adam niet gezondigd zou hebben, was ook de verlos sing niet noodig geweest. Het antwoord aan Nietzsche is dus: Het innerlijke lied, dat ons ontzaglijk gelukkig maakt. Maar waarom maakte God ons niet reeds gelukkiger op aarde? In zekeren zin kan God dat niet. H(j heeft ons de macht gegeven ons zelf te besturen door onzen eigen wil. Wanneer de mensch kwaad doet, is dit zijn eigen wil. God wil de zonde niet. Hij gaf immers zijn geboden. Iemand, die naar de zonde grijpt, grijpt gelijkertijd naar het lijden. Het lijden is de sanctie van de zede- wet. Dikwijls ook hebben onschuldigen het lij den mee te dragen, zooals in wereldrampen en oorlogen, maar laten dan die onschuldi gen het lijden boetvaardig dragen tot uit boeting van de zonden van anderen. Een tranenvloed van smart kan een ze gen zijn voor het geluk hiernamaals. Hiermede was de moderator aan het ein de gekomen van zijn inleiding. De heer Nol Duindam dankte den eerw. spreker voor zijn treffende woorden. Na een kleine pauze werden nog wat vrije oefeningen uitgevoerd, waarna de bondsvoorzitter, de heer Herman Geyer, de leiding nam voor een balspel, waarna slui ting door den moderator. TWEEJARIG KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag om ongeveer 4.30 uur ge raakten twee kinderen in een sloot gele gen langs de Constantijn Huygenweg. De 2-jarige C. V. zonk weg in den modder en werd levenloos opgehaald. Het andere kind je kon worden gered. LOON IN DE BOLLENSTREEK. Door de samenwerkende Landarbeiders bonden is aan alle werkgevers in het Bloembollenbedrijf bericht gezonden, dat het loon voor volwassen arbeiders van 8 Juli tot 16 November is verlaagd tot 19.25 per week, waarvan 25 cents voor premie-ziektewet mag worden afgehouden. Georganiseerde patroons mogen boven dien nog inhouden 2 1/2 pet. van het loon, dus 48 cents, ten behoeve van het pen sioen- en kindertoeslagfonds, doch moeten dan 20 pet. aan het pensioenfonds en 1 pet. aan het toeslagfonds afdragen. Ongeorganiseerde patroons mogen slechts 1/2 pet. van het loon inhouden voor het toeslagfonds,, dus 9,5 cent, en moeten 1 pet. afdragen. De loonen voor de niet-volwassen arbei ders zijn niet verlaagd. Naar wij vernemen, zijn er vele patroons welke het oude contractloon door betalen. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. De afzet der vroege aardappelen is hier, dank zij de gebleken goede regeling voor wat betreft de rooibeperking, zeer naar genoegen verloopen al zullen er altijd, dus ook niu, nog te vervullen wenschen overblijven. In het laatst der week liep het iets minder vlot dan in den beginne. Men is er schijnbaar op uit, in verband met een hangende verlaging van den mini mumprijs op het einde der week, niet meer te koopen dan in de loopende week ge plaatst kan worden. Doch er is in geen enkel opzicht reden tot klagen. Als we de Gemeentel. Aankondigingen KINDERMEEL. Aan het Distributiekantoor, Breestraat 117, zijn gedurende den „spertijd" dus tot 22 Juli a.s. van grutterswaren, op dokters attest bonnen verkrijgbaar voor grutters waren ten behoeve van zeer jonge kinde ren, die een van deze artikelen (b.v. uit gemalen rijst bestaand kindermeel) drin gend noodig hebben. DE UITREIKING VAN BOTER- VETKAARTEN. Met ingang van morgen, Zaterdag 20 Juli, zal aan den Ouden Rijn 132 (in het vroegere Distributiekantoor) een nieuw bureau voor de uitreiking van boter- en vet kaarten voor het publiek toegankelijk zijn gesteld. Ieder die daartoe het verlangen kenbaar maakt, kan boterkaarten ontvangen. Men heeft eerst recht op vet- en margarine- kaarten, wanneer men op de aangeduid» wijze aannemelijk kan maken, dat het ge zinsinkomen of het inkomen van alleen wonende beneden de gestelde grenzen is geweest. Op de vraag „welke zijn de artikels van het kohier?" behoort men in afwijking van het in de Toelichting gezegde, in te vullen het getal dat het artikel van het kohier aanduidt. De Burgemeester A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 19 Juli 1940. f WEHRMACHTSMARKEN. H.H. Winkeliers wordt bekend gemaakt dat naast de reeds in omloop zijnde Wehr- machtsbezugscheine (militaire distributie kaarten) voortaan ook z.g.n. Wehrmachts- marken in ontvangst kunnen worden ge nomen waarbij de aankoop van de hieron der te noemen waren door de leden van de Duitsche Weermacht, politie en S.S., van de grensbeveiligingsdienst, de Duitsche Rijkspost of de Duitsche Rijksspoorwegen geregeld wordt. Deze Wehrmachtsmarken moeten worden, beschouwd als een soort losse bonnen. In tegenstelling met de „rantsoenbonnen" ge ven de Wehrmachtsmarken recht op het koopen van een bepaalde hoeveelheid van het artikel, zooals dit op de „Marke" is aangegeven. Voorloopig zullen de volgende „Wehr machtsmarken" in omloop worden ge bracht. Voor Opschrift Rantsoen Kleur Brood Brot 50 gram blauw Koffie Kaffee 100 en oder bruin Thee Tee 20 Suiker Zucker 200 groen Tarwebloem Mehl 100 paars enz. Boter, marga- Fette 100 lich-blauw rine of vet Rijst, haver- Nahr- 100 grijs mout, ver- mittel aller micelli, mai- Art. zena enz. Winkeliers kunnen, indien zij een ge noegzaam aantal van deze „Marken" heb ben ontvangen, deze, op het distributiekan toor inwisselen tegen losse bonnen. De Wehrmachtsmarken mogen in geen geval op opplakvellen worden ingeleverd. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 19 Juli 1940. prijzen van thans gaan vergelijken met die van vorig jaar in ditzelfde tijdvak, dan zijn deze heden alle in het voordeeL Zelfs de Drielingen waarvoor geen mini mumprijs bestaat konden steeds voor on geveer denzelfden prijs geplaatst worden als de groote. Bonken gaan alleen voor den mininumprijs van 4.(in den vori- gen 4.4) doch groote gingen voor een groot gedeelte daar boven, soms tot 4.80 per 100 K.G., en Drielingen brachten het soms tot 3.50. Sla, waarvoor vorig jaar een minimumprijs van 0.50 gold en nu 1.per 100, werd steeds gekocht voor 1.tot 1.(50, een enkel extra partijtje gings soms tot 2.per 100 stuks. Ook voor 'bospeen, was, dank zij het feit dat Duitschland een flink kwantum uit de markt nam, steeds goede belangstelling met betere prijzen dan vorig jaar. Goede bos peen werd geregeld gekocht voor 4.50 tot 6.70 per 100 bos. Algemeen heeft men hiervan een goed gewas zoodat de op brengst loonend genoemd mag worden. Voor Doperwten, waarvan de minimum prijs 8.per 100 K.G. bedraagt, kon ge regeld van 10.tot 14.per 100 K.G. genoteerd worden zoodat deze evenzoo een loonende opbrengst geeft. Tuinboonen de den steeds den minimumprijs en wat beste kwaliteit was kon het meestal iets hooger brengen, soms tot f 4.60 per 100 K.G. Voor kisten waschpeen was soms vrij goede be langstelling doch de prijs was niet in even redigheid tot die belangstelling. Wanneer er vraag was voor export ging dit product vlug weg tegen 4.tot f 5.75 per 100 K.G. Was er onvoldoende buitenlandsche vraag dan was ook de hardel aanmerkelijk trager. In tegenstelling met andere jaren toen van hier zeer veel bos- en waschpeen naar Engeland werd verzonden, ging er nu een groot kwantum naar Duitschland wat de prijs steeds op een loonend niveau hield. Van boonen en bloemkool is de aan voer hier nog niet van groote beteekenis. Nu het product flink wat regen gehad heeft, zal dit den groei wel flink bevorde ren. Er is thans nog veel drukte met het planten der navrucht. Nog een 10-tal dagen en voor de koolsoorten is het planten weer afgeloopen. Op hoop van zegen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2