OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 13 JULI 1940 DE LEIDSGHE GOURAN1 DERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK Winkelsluitirg. Mede in verband met het badseizoen was het gebruikelijk dat de winkels des Zaterdagsavonds tot 11 uur ge opend mochten blijven. Ook voor- 1940 was dit reeds vastgesteld. In verband met de verduisteringsmaatregelen is hierin wijzi ging gebracht en moeten alle verkoopgele genheden des Zaterdags na zonsondergang gesloten zijn. Geboren: Gerrit z. van J. v. d. Bent en G. v. d. Plas Nicoline Rine d. van N. v. Duyvenvoorde en R. Barnhoorn Aal tje d. van A. Ouwehand en E. v. Duyn Ewou dPieter z. van A. de Jong en W. Kuyt Gerrit z. van J. Klinkenberg en S. v. Rijn Lijdia d. van D. de Mooy en C. Star. Ondertrouwd M. Langmuur en E. Melsen D. Krijgsman en J. v. Duyn J. D. Vooys en A. v. Beelen J. Varke- vigser en Y. v. Rijn. Getrouwd: J. van der Plas en M. van Duyn A. Zuyderduin en P. van der Plas. Overleden: Jannetje Helena Maria Corsjens wed. van J. C. v. Tol 82 j. Ni- colaas v. Egmond 34 j. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT De loop van zaken gaat den laatsten tijd zeer tot bevrediging der tuinders. De prij zen der voornaamste producten van aan- voer stemmen tot tevredënheid. En van de voornaamste producten van aanvoer is de bospeen en dank zij 't feit dat er den laatsten tijd heel wat wordt afgenomen voor Duitsohland, als regel 50 van den aanvoer, kan 't binnenlandsch gedeelte ook een "alleszins loonende prijs opbrengen. Het ging zelfs begin dezer week nog aan merkelijk beter dan in de vorige week toen er ook geen reden tot klagen was. Toen varieerde de prijs van 5.tot 7.en begin dezer week werd tot zelfs 8.20 per 100 bos betaald, wat voor kou- dengrondpeen een zeer goeden prijs is. Het gaat met dit artikel aanmerkelijk beter dan vorig jaar toen de teelt weinig of geen winst gaf. De aanvoer neemt nog ge regeld toe. Blijft het zoo gaan dan zal de, uitkomst ver boven de verwachting zijn. Ook sla was geregeld zeer goed te plaatsen en als regel voor redelijken prijs. Vooral de goede kwaliteit bracht meestal een zeer loonende prijs op, een enkele dag zelfs tot 2.90 per 100 stuks. In doorsnee mogen we gerust een opbrengst vermelden voor natuursla van 1.tot 2.00 per 100 stuks waarvoor ook reden tot tevredenheid - is. Tuinboonen waren- evenzoo steeds goed te plaatsen tegen den behoorlijken prijs van 4.50 tot 6.per 100 K.G. Voor de vroege aardappelen was mede in verband met de rooibeperking, waardoor een al te groöten aanvoer voorkomen werd, steeds voldoende belangstelling om het kwantum grote aardappelen bijna geheel te kunnen plaatsen, zelfs toen vorige week de mini mumprijs nog 5.per 100 K.G. was. Al leen de bonken en een enkel partijtje grooten, dat niet aan behoorlijke eischen van goede kwaliteit voldeed, draaiden door. De prijs voor de groote bewoog zich vorige week tusschen 5.en 6.per 100 K.G., en Drielingen konden gemakkelijk geplaatst worden tegen 4.20 tot 5.50 per 100 K.G, En Maandag deed zich zelfs, het eigenaardige geval voor dat de prijsno- teering van Drielingen hooger was dan voor de grooten, n.l. van 4.50 tot 6. per 100 K.G. terwijl de grooten 't niet ver der konden brengen dan 4.40 tot 5.20 per 100 K.G. Ook toen waren bonken niet voor binnenland te plaatsen. De uitkomst der vroege aardappelen zal, zooals de zaken thans loopen, zeer bevredigend zijn. Vorig jaar was de minimumprijs voor de groote reeds op 4.gebracht, aanmerkelijk la ger dus dan nu. In het algemeen loopt een en ander dus nu zeer naar wensch. Dat het zoo blijven moge! LEIDSCHENDAM Geboren: Maria Johanna Dorothea, dochter van W. J. van Santen en M. J. C. Komen. Ondertrouwd: H. J. van der Meer en B. Friese. Getrouwd: J. W. Olsthoorn en I. M. van Heiningen. Overleden: Maria Johanna van Bij- Ie veld, 23 jaar. NOORD WIJK Bijz. Nooden. Naar wij vernemen is de heer L. J. Droogh, chef van de afdee- ling Algemeene Zaken ter gemeentesecre tarie alhier, benoemd tot secretaris van de commissie voor Bijzondere Nooden. De heer Roodenrijs blijft penningmees ter van deze commissie. Stukken voor de commissie bestemd moeten worden ge adresseerd: Commissie voor Bijzondere Nooden, gemeentesecretarie, Noord wijk". NOORDWIJKERHOUT Priorin M. Huberlina. Tot priorin van het Zusterhuis der Dominicanessen alhier is aangesteld de Eerw. Zuster M. Huber- tina uit Middelburg. Personalia. Voor het mulo-diploma A slaagden onze plaatsgenooten M. Backes, H. v. d. Berg en A. Meijer. Kruisvaart. Zondag a.s. is de nieuwe Burcht aan de Kleine Schoolstraat voor be langstellenden te bezichtigen van 4 tot 5 uur. Al weken zijn de jongens van de Kruisvaart bezig om de zaak zoo mooi mo gelijk te maken. Vaklui hebben voor het binnenv erk gezorgd, en voor verfraaiing aan den buitenkant de jongens. Een mooie Lourdesgrot is zelfs gebouwd achter den Burcht Om half vier Zondagmiddag zai Pastoor Maas de Burcht inzegenen. We no pen, dat Zondag vele parochianen belang stelling zullen toonen en het werk van Ka pelaan Schretlen met zijn staf zullen waar- deeren. RIJNSBURG BLOEMENHANDEL. Het verloop van den bloemenhandel is nog wel niet normaal doch gezien de om standigheden en in aanmerking genomen dat er in de maanden Juli en Augustus ook in andere jaren wel iets haperde en alles niet vlot verliep, is er geen bijzondere re den tot klagen. Dank zij het mooie zomer weer wordt de aanvoer gestadig grooter. Van Gladiolussen is er thans veel variatie. Sommige soorten brengen een redelijke prijs op, anderen daarentegen gaan minder goed weg. Picardi ging erg best, voor 6.40 tot 7.10. Souvenir 2.402.80, Cooper 1.401.80, Poolijs, Edison, Oranje Bril- lant, Hobbema brachten van 0.901.20 op. Andere soorten varieerden van ƒ0.45 Lelies kwamen in massa. Witte Lelies brachten van ƒ2.20 tot ƒ2.80 op, Tijgerle lies ƒ2.50—3.10, Lelie Regale ƒ0.50—0.90, Auratum ƒ4.905.50. Zinnia's komen thans in massa. Beste kwaliteit brengt van 1.50 tot 1.90 op per 100. Delphinium ging voor 0.701.10, Riddersporen 50GO ct., Ko renbloemen 010 ct., Eremurus ƒ3.80 4.20. Ook is het de tijd voor de Alstroeme- ria die graag gekocht wordt voor 0.90 1.20, Godetia gaat voor 1.tot 1.10, Ga- lardia 2035 ct. Ook voor de Clarcia is het nu de tijd. De aanvoer hiervan wordt steeds grooter, de prijs is 1.902.40, Sta- tice behooren ook weer tot de geregeld aangevoerde producten. Ze brengen van 5 tot 10 ct. op. Ecabiosa 2030 ct., Kopgo- detia gaat voor 4.40 tot 5.10 per 100 bos. Amer. Anjers gingen voor 1.10 tot 1.40 per 100. Liastis ƒ2.103.10, Rozen van 10 tot 13 ct. per bos. Achillea 1020 ct., La thyrus 2035 ct. Centaurea 1525 ct. Tal- ma^.1015 ct. Anemonen gaan thans per 100 bos, ze brachten van ƒ1.502.20 op. Ook Ranonkels komen in groote partijen en worden verkocht per 100 bos voor 1.20 tot 1.50. Convili's noteerden van 0.60 tot 0.90 per 100. Margrieten 3540 ct., idem dubbel 5070 ct. WASSENAAR Geboren: Adrianus Johannes, zoon van H. van der Sman en B. M. Schlercher. Maria Geertruida, dochter van F. Ko- nings en M. C. Boel. Theodora Johanna Maria, dochter van A. L. Ami en E. van Leeuwen. Petrus Willibrordus, zoon van B. C. van der Holst en E. J. Mesker. Maria Everhard, dochter van T. M. Schra- ma en H. A. C. Remmers waal. Ondertrouwd: H. E, Schuwman en E. Z. M. Henny. J. van Rijn en M. J. Volwiter. Gehuwd: L. G. Kok en J. C. Brede- rod. P. P. Dongelmans en C. P. Noord- over. J. v. d. Does en G. van Schie. T. Pitlo en M. A. Brouwer. H. E. Waal- kens en Jkvr. D. A. M. L. van der Goes. Over.leden: Jan van Alphen 70 j. ongeh. Johanna Hilihelmina Goudsbloem 34 jaar, echtgen. van L. Verwaal. Dirk Lambinen, 24 j., ongehuw. Willem Ca ret Jillissen, 66 j., eohtgen. van T. J. Co- lombon. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag a.s. des voormiddags half tien uur in openbare vergadering oij- een ter behandeling van de navolgenie agenda. Ingekomen stukken. Verlenging overeenkomst verzekering van gemeente gelden Mj de Fraude Risico Onderling van Gemeenten. Wijzigmg der verordening op de tapoerijen. zoomede die op de haven- kaden en wate.en binnen deze gemeente. Verhuur conciërgewoning. Comptabiliteit Wat ^t-rder ter tafel zal worden gebracht. Rondvraag. Het voormalig gemeentehuis zal wor den ingericht voor de uitvoering van de distributiewet, terwijl ook de afdeeling werkloosheidszorg en armenzorg hierin zal worden ondergebracht. Personalia. Mej. v. d. Geert slaagde te Haarlem voor het toelatingsexamen voor het Chr. Lyceum aldaar, terwijl voor het eindexamen voor het R.-K. Gymnasium voor jongens slaagde de heer K. v. d. Moot. Kruisvaart. Zondag worden de jon gens om 2 uur bij de burcht verwacht, daar onze oud-directeur kapelaan ten Hengel met zijn Zandvoortsche jongens bij ons op be zoek komt. Dinsdag 7.30 uur Willibrord- en Jeroen- ban. Woensdag 8 uur aspiranten. Zwem men als gewoon, behalve de congregatie avonden. ZOETERMEER Overleden: Jacobus Kinkel, 76 j. echtgenoot van Aaltje Akkerman. Gevestigd J. L. E. M. W. Berkman van Barendrecht A. van Zanten van Hazerswoude N. A. Borst van Berkel en Rodenrijs C. J. M. Heitman van Heerlen P. van Oord van der Vlies van Zoeterwoude G. Aarts van Leiden Vertrokken Th. Heesen naar 's-Gra- venhage J. N. van Reeuwijk en gezin naar Voorschoten M. Steeneveld naar Voorschoten J. van der Goes naar Ha zerswoude. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Aaltje Arieda d. van P. van Tellingen en E.-K^van Klaveren. Bastiaan z van C. van Elswijk en T. A. van Kuyk Theodora Geertruida d. van C. Foulon en A. Meerts Ilonka d. van L. van Roosendaal en E. Szedmaky. Ondertrouwd: L. J. van der Vis, 25 j. en M. Verkade, 21 j. J. Stuivenberg, 22 j. en M. van Ryk, 23 j. Getrouwd: Wilhelmus Karei de Jong, 67 j. en Petronella Cornelia Spruijt, 63 j. Overleden: A. N. T. Sepers, oud 77 jaar, weduwe van P. Verduijn. Gevestigd: L. Britsemmer van Haar lem R. Cammenga van Enkhuizen C. S. Ponsioen van Rotterdam. Gevestigd: M. van Bakkum van Tiel P. A. Frijters en echtgen. van Alkmaar G. Eikelenboom van Wassenaar E. H. A. Visscher J. van Egmond van Achttienhoven. Vertrokken: C. H. Verkade naar Roterdam E. K. van Egmond naar Bo degraven H. E. Miedema naar Utrecht D. de Jong naar Gouda S. de Groot naar Gouda. Vertrokken: J. Marskamp naar Ter Aar J. J. H. Bal naar Enschede P. van Vliet naar Hillersum. BOSKOOP RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP Het einddiploma met aanteekening voor Handelscorrespondentie in den achter hun naam aangegeven talen behaalden op 11 Juli 1940: A. G. Keessen (F. D. E.) te Aalsmeer, R. Becht {F.D.E.) te Amers foort, A. F. Baars, J. M. Oskam (D.), L. H. Puyker, H. J. Th. L. Stammeshaus (E.), en W. F. Sterk (E.) te Amsterdam, M. J. Molewijk (D.) te Apeldoorn, A. W. Mac- donald (F.D.E.) te Bergen (N.H.), D. Mes man (F.D.E.), G. van Niel en J. Nieuwe- steeg te Boskoop, R. Straatman (E.) te Brussel, P. van Moorsel te Delft, C. ten Kate te Dordrecht, J. P. Ch. Gogelein te Eindhoven, L. Bonnin (F.E.) te Gouda, J. Ch. Bendien (E.), W. Binnendijk, L. C. van Dalen (F.E.), A. H. Kik (D.E.), Th. C. J. Klaassen, M. J. v. d. Putte (E.), G. U. van Renesse v. Duivenoode (E.), L. van Ro- mondt (E.), L. H. Sloog (E.), A. Veldhuis, A. C. J. Verhoeff (F.E.) en A. L. G. Wol- fchers (D.E.) te 's Gravenhage, G. J. M. Hooy (E.) te Haarlem, G. P. L. Jutte (E.) te Heemstede, R. Nicolai te Hilversum, G. A. Beerling (F.D.E:) te Hollandsche Rading, H. de Korne (F.D.E.) te Jutphaas, W. van Katwijk (F.DJp:). te Leiden, J. Slot- houber (E.) te Lochem, G. J. de Hoest (E.) te Menaldum, H. A. Dorgelo (E.) te Naarden, F. C. Deeg te Oosterbeek, N. Bol- dingh (E.) te O verveen, A. Dassen, F. de Kruyf (E.) en P. B. Luyke (F.E.) en J. Preger te Rotterdam, A. Faassen (F.D.E.) te Tegelen, E. Vaarzon Morel te Veere, H. Koranyi, R. van Rees Vellinga (E.) en J. van Voorst v. Beest (E.) te Zeist, N. J. E. Christoffels (F.E.) te Zuiderwoude. 3 candidaten afgewezen. Eindexamen van den Cursus Tuin aanleg: W. Ch. J. Boer (F.D.E.) te Boskoop, H. J. Gorter (E.) te Enschede, N. Fort- mann te 's Gravenhage, E. Buhr (D.) te Haarlem, P. W. Beyerinck te Wassenaar. 1 candidaat moet herexamen doen. Bevorderd van de eerste naar de twee de klasse: J. Kruyer en A. A. Steiner te Aerdenhout, J. H. van Dijk, J. de Jager, D. J. v. d. Kolk en H. Thijssen te Amersfoort, H. M. Brouwer te Amsterdam, G. H. Nieu- wenhuys te Apeldoorn, J. A. Kempees te Arnhem, H. W. van Steeden te Bloemen- daal, P. Goudkade, A.-D. Kleisen, K. Krom hout, J. L. v. d. Meulen, D. Smit en A. J. Vuyck te Boskoop, T. R. S. Tj. Modder man en A. van Stormbroek te Bussum, J. C. Eykman, B. J. Mantingih en J. Meyers te Dordrecht, G. Faber te Drachten, Th. Kool te Gouda A. v. d. Akker, J. F. G. Bouwman, J. H. Duyster, M. F. van Es, L. Franken, J. Franssen, C. Nering Bögel, R. M. van Urk, H. A. Verstege en H. War- nau te s Gravenhage, A. G. J. Jutte te Heemstede, F. Ch. Jongepier, Ch. Schip pers en E. H. IJdo te Hillegersberg, H. de Boer en H. Koedijk te Hilversum, W. Baanders te Laren (N.H.L E. D. W. Faber, W. Derksen en J. K. Hoekstra te Leiden, J. A. B. Beltgens en B. F. Bruinsma te Nij megen, Ch. C. L. Molenaars te Princen- hage, D. Boogerd, J. G. Groeneveld, H. L. van Heek en P. Pakker te Rotterdam, I. K. Hage te Scherpenisse, F. Kooy en R. P. S. van Lokhorst te Scheveningen, J. Schuur- mans te Soesterberg, P. J. M. Verschuuren te Tilburg, W. R. Pouw en M. L. Verloop te Utrecht, J. L. van Cappelle te Voorburg, C. van Cuilenburg te Voorschoten, J. J. Goedheer te Wassenaar, J. Drijver te IJmuiden. 15 candidaten werden niet be vorderd. 2 candidaten nog geen beslissing. BODEGRAVEN Raadsvergadering. Tegen Woensdag avond 17 Juli a.s., des avonds te acht uur, is er een openbare raadsverdering belegd. Op de agenda staat o.m. voorstel tot ver- hooging van het crediet voor .uitvoering van het plan inzake verbetering van den Zuidzydschen- en Weijpoortschenweg. Polder Reeuwijk, Het bestuur en ge committeerde Ingelanden van den polder Reeuwijk kwamen onder voorzitterschap van den her A. de Vos in gewone jaarver gadering byeen. In deze vergadering werd vastgesteld de rekening over 1939. De ont vangsten bedroegen 23.629.49 1/2; de uitgaven 23.069.51 1/2, alzoo met een batig saldo van 599.98. De rekening aan piasveenderij aan inkomsten op 118.78 1/2 aan uitgaven op f 80.met een batig saldo van 38.78 1/2. De begrooting voor 1940 werd in ontvangs en uitgaaf vastge steld op 30.167.14. De omslag zal evenals in het vorige jaar 8.per HA. bedragen. Voor het deel piasveenderij werd de be grooting in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 104.06 1/2, met een omslag van 0.20 per H.A. Bij acclamatie werden tot leden voor het onderzoek der rekening 1940 be noemd de heeren W. van Wensveen, P. Vis en C. J. van Dam terwijl tot htm plaats vervangers de heeren J. van Spengen, A. Zwanenburg en J. G. Koot werden gekozen Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van betalingen uit den post voor onvoor ziene omstandigheden in eigen beheer tot een bedrag van 800. HAZERSWOUDE „Wijkverpleging". In het café van de wed. Natzijl vergaderde de vereeniging „Wijkverplging Ook ditmaal gat een uiterst gering aan tal leden blijk van hun belangstelling. Van de bijna 300 leden waren er nog geen 10 present. Ds. Kiehl opende als waarnemend voorzitter de vergadering en sprak ook hierbij zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. De vergadering is dit jaar we gens de gebeurtenissen in ons vaderland iets later gesteld. Ds. Heuzeveld las een uitgebreid jaarverslag voor. Bij de rekening en verantwoording van den penningmeester dr. Zoete bleek dat de totaleontvangsten over 1939 bedroegen 1518.54 met inbegrip van het batig saldo 1 Jan. 1939. De uitgaven hebben in totaal bedragen 1504.19, alzoo een baten van 14.35. De inkomsten van deze nuttige in stelling zijn alzoo weder in de dalende lijn, hoewel er een paar jaar geleden groote ac tie is op touw gezet om het ledental te doen stijgen, blijkt nu reeds weer, dat meerderen zich terug trekkeri, er zal op nieuw getracht worden het ledental weder op behoorlijk peil te krijgen. Dr. Zoete werd als bestuurslid herkozen. Ook werd de zeereerw. heer G. Boos als bestuurslid be noemd. In de plaats van den heer Wezelen burg, die had bedankt, en van den heer D. de Bruin Jzn., die had bedankt wegens hoogen leeftijd, werden gekozen burge meester Warnaar en de heer Jansen, hoofd der Ned. Herv. School. Aan de nagedachtenis van pastoor Ruijter wijdde de waarnemend voorzitter eenige waardeerende woorden. Ook de afgetreden voorzitter, de heer V/ezelenburg, werd dankbaar herdacht voor het vele werk wat hij voor deze yereeni- ging heeft gedaan. Als lid der financieele commissie tot het nazien der rekening 1940 v/erden benoemd de heeren H. v. Meurs, R. v. 't Riet en C. Quartel. Distributiekantoor. Wij vernemen, dat de burgemeester, als hoofd van den plaat selijken Distributiedienst, thans besloten heeft, voor het Dorp ook des Dinsdagsmid dags van 1 tot 2 uur op het Raadhuis zit ting te doen houden voor distributie-aange legenheden. Nu kunnen dan ook de hee ren detaillisten, wier inleveringsdag op Dinsdag valt, en dit vindt nu wel bijna el ke week plaats, hiervan profiteeren en zich een gang naar den Rijndijk besparen. Geboren: Alida M. A. d. van C. N. van der Zwaan en G. Louwers. Karei Hen drik z. van J. Dekker en J. M. C. Schla- milch. Maria J. C. d. van P. J. Rietveld en A. E. Loomans. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Aanrijding. Donderdagavond te 9 uur is het 10-jarig zoontje van den schipper W. van Diemen op de grens der gemeente HazerswoudeZoeterwoude door een pas- seerende luxe auto aangereden. Met een ernstige schedelbreuk is het ventje, nadat geneeskundige hulp was ingeroepen en na eerst voorzien te zijn van het H. Oliesel, overgebracht naar het ziekenhuis te Lei den. Naar wij vernemen was de toestand gisteravond bevredigend. HOOGMADE „Herwonnen Levenskracht" Morgen zullen door eenige ijverige jongedames weer bloempjes worden aangeboden voor de versterking der kas van Herwonnen Levenskracht. Hoewel op 't oogenblik ieder oogenblik wordt gevraagd voor een of ander goed doel, zullen alles toch zeker morgen hun gift weer gaarne offeren voor het prachtige werk, voor welks instand houding en bloei ook en vooral in deze tijden alles moet worden gedaan. Geitenfokvereeniging. Gisteravond vond in café v. d. Eng de trekking plaats van de door bovengenoemde vereeniging gehouden verloting, welke door de tijdsom standigheden wat op de achtergrond was geraakt. De trekking vond plaats door den heer H. Hoogenboom en achtereenvolgens kwamen als prijswinnaars de volgende nos. uit de bus: de le t.m de 40e prijs resp: 241, 579, 716, 372, 823, 596, 884, 339, 582, 386, 334, 336, 672, 932, 852, 215, 632, 89, 283, 776, 156, 468, 220, 744, 871, 495, 167, 42, 244, 970, 840, 216, 846, 1000, 904. 902, 67, 68, 201, 901. De le prijs, het rijwiel kan van 26 Juli t.m. 26 Augustus a.s. wor den afgehaald bij den heer L. J. Borst, Wijk B no. 328b te Hoogmade en de an dere prijzen van 15 Juli t.m. 15 Aug. a.s. aan het zelfde adres. LEIMUIDEN Nationale collecte. De collecte voor de nationale nooden heefj alhier opgebracht 386.24. Dysenterie. In deze gemeente komt de besmettelijke ziekte dysenterie voor. Er zijn vrij veel gevallen. K. J. M. V. Dinsdagavond 8 uur bijeen komst. Denkt aan de afspraak: we komen allen naar het sportveld, zaal blijft geslo ten. Kruisvaart. Zondagmiddag 2 uur as piranten-bannen. Maandagavond 8.30 uur Michielsban. Woensdagavond 8 uur Tarci- sius-ban. Bij goed weer op 't sportveld. Laatste gelegenheid om zich op te geven voor vredesbedevaart naar Heilo. Geboren: Karei Abraham z. van L. Wesselius en A. A. de Vos. Leonardus Cornelis Johannes zoon van H. J. Kom pier en P. M. v. d. Salm. Johannes Ber- nardus z. van R. Turk en M. E. Möllers. Gerrit z. van C. J. Verburg en T. A. Koole. Gehuwd: N. W. van Ruiten en A. Be rends. D. H. v. d. Vaart en N. de Raadt. Ondertrouwd: H. Scholte 29 j. en A. C- Bogers 24 j. te Haarlemmermeer. Ingekomen: J. Appelmelk, van Aals meer. A. F. M. Dresschers, van Amster dam. M. Kuipers, van Amsterdam. W. H. Semp, van Heemstede. J. A. Schie- broek van 's-Hage. Vertrokken: W. C. Nelis, naar Haar lemmermeer. E. II. van Oostwaard, naar Wassenaaer. C. Angenent, naar Ter Aar. G. Dompeling, naar Bloemendeel. A. Berends, naar Alkemade. NIEUWKOOP Droogmakerij. Het bestuur van de Ned. Heidemaatschappij heeft benoemd tot uitvoerder voor de werkverschaffing in de droog te maken Noordschebuurter polder den heer W. Wiegers uit Alphen aan den Rijn, die voor zich en zijn gezin het (huis huurde wijk B No. 81 alhier. Diploma lingerie.. Heden hebben al hier het diploma behaald voor lingerie knippen en naaien de dames C. van Koert, G. van Leeuwen en E. Markman te Nieuw koop en B. Kuijf te Noorden. Personalia. Aan het St. Canlsius-col- lege te Nijmegen behaalde A. Groenendijk van hier het einddiploma H.B.S. Getrouwd: J. M. Leliveld 27 j. en A. G. van Dam 22 j. Overleden: H. J. Woelders 66 j., echtgenoot van F. Hogeterp. NIEUWVEEN Overleden.: A. Ram oud 75 Jaw. Ingekomen: L. F. Togni van Ter Aar C. L. S. Agterberg, van Amsterdam L. S. de Man, van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: H. Nobach naar Acht- karspelen C. J. van Eijk, naar Mij drecht. OUDE-WETERING Personalia. Volgens een advertentie in dit nummer heeft de heer C. v. d. Berg, veearts alhier, die als kapitein paardenarts gemobiliseerd is geweest, zijn praktijk her- Vat. RIJNZATERWOUDE Nationale collecte. De collecte voor de nationale nooden heeft opgebracht f 233;07. UITHOORN Personalia. Voor het mulo-diploma A slaagden te Amsterdam A. Biemond en G. A. Kruiswijk. Geboren: Johanna, dochter van L. L. Tuinenburg en M. J. Zirkzee Pieter- nella Johanna, dochter van J. Th. A. Cor- nelissen en J. P. Schijff Christiaan, zoon van C. W. Bosse en S.'Jongeneel. Getrouwd: J. C. Drinkwaard, 26 jaar en A. C. van Poelgeest 25 jaar. TER AAR Geboren: Maria Alida Apolonia d. van C. BorstMank José d. van D. Goed hartLafeber Elizabeth Cornelia Wil- helmina d. van H. v. d. LaanKleyn. Overleden. J. Kesting 78 j. Gevestigd: H. J. den Hartog van Alphen J. Marskamp van Alphen. Vertrokken: L. Togni naar Nieuw - veen W. Visser naar Weesperkarspel J. Mank naar Nieuwer-AmsteL ZOETERWOUDE Kruisvaart Hedenavond is de bijeen komst van de zangclub niet om .7.30 uur maar om 6 uur. Maandagavond banuur van de Don Bosco- en Joannes Bergmans- ban om 7.30 uur. De jongens van deze bans gelieve op tijd te komen, omdat er na de ban een handbalwedstrijd gehouden zal worden tegen de St. Joseph gezellen. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Maandag 15 Juli a.s. des namiddags om 8.30 uur. Ondertrouwd: Jan Fokker te Ede 29 j. en M. v. d. Lee 23 j. Ingekomen: A. Th. v. d. Berg, onder wijzer, uit Bergambacht, 213b.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11