SPORT Nationale Athletiek-Wedstrijden ZATERDAG 6 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Qemettgde ^Betichten DOODELIJK ONGEVAL OP ONBEW^AKTEN OVERWEG. Wielrijder merkte de trein te laat op. Gistermiddag om ongeveer half vijf is op den onbewaakten overweg in den straat weg tusschen Noord- en Zuid Barge (ge meente -Emmen) een doodelijk ongeval ge beurd. De touwhandelaar Martens, uit Nieuw Buinen, kwam met een zwaar be laden transportrijwiel uit Zuid Barge, waar hij verschillende landbouwers had bezocht. Uit de richting Emmen naderde de trein, die om 16.29 uur te Zuid Barge moest aankomen. Martens heeft waar schijnlijk den trein te laat opgemerkt, hij bevond zich al op den overweg toen hij het gevaar pas bemerkte. Vermoedelijk tengevolge van den schrik kwam hij met zijn rijwiel te vallen juist voor de loco motief. Hij werd gegrepen en ongeveer vijftig meter meegesleurd. De man was op slag dood. De trein had slechts korten tijd vertraging. MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Het slachtoffer aan de gevolgen overleden. Gistermorgen is de 23-jarige van W., af komstig uit Tilburg, met zijn motorrijwiel op den straatweg Apeldoorn—Amersfoort, tusschen Garderen en Voorthuizen, in volle vaart tegen een Voorn geredn. Toen een arts en een geesie rke ter plaatse arriveer den, was de ^jongeman reeds overleden Hec slachtoffer was op weg naar Baarn. Het stoffelijk overschot is naar Amersfoort overgebracht. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De motor werd geheel ver nield. WEDEROM ONVOORZICHTIGEN DOOR GRANAATSCHERVEN GETROFFEN. Wederom zijn gistermiddag te Rotterdam tijdens het vuren door luchtdoelartillerie burger personen, die zich op straat bevon den, door neervallende scherven getroffen en wel in de Tweede Schansstraat en op het Piet Heinplein. Zij werden door den ge neeskundigen dienst verbonden. Met nadruk wordt er nogmaals op gewe zen, dat men zeer onverstandig en onvoor zichtig handelt, waneer men zich op straat begeeft of op straat blijft tijdens het vu ren van de luchtdoelartillerie. ONDER EEN HOOIKAR GERAAKT EN OMGEKOMEN. Donderdag is de dertigjarige L. uit Groes- beek, terwijl hij een voor een kar geladen met hooi gespannen paard bij den kop leidde, gestruikeld, zoodat hij viel. Hij kreeg een der wielen van de kar over zijn borst en werd met zware inwendige kneu zingen in het St. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen opgenomen. Gisterochtend is hij aan de kwetsuren overleden. JONGEN VERDRONKEN. Gistermiddag is de zeventienjarige Arie Hermans, wonende aan den Rijksstraatweg te Geleen bij het zwemmen in het Juliana- kanaal te Urmond verdronken. Het lijk van den jongeman kon spoedig opgehaald wor den. Het is naar de ouderlijke woning overgebracht. BRANDSTICHTING TE HENGELO (O.). Belooning uitgeloofd voor aanhouding van den dader. In het heerenhuis Paul Krugerstraat 41 te Hengelo (O.) van den heer ir. K. Kroll, directeur van d v N.V. Haremeyers fabriek van signaalapparaten- heeft gistermox-gen brand op de zolderverdieping gewoed. Het FEUILLETON Ichtet de doóócheii Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. 12) De plaats waar zij nu hun gedwongen rust hielden, vond hij onmiddellijk. Onge twijfeld was het daar, waar op de schets een gearceerd ovaal was geteekend; duide lijk stond daarnaast geschreven: eerste hin dernis-zone. Van dit moeras liep een dikke stippellijn naar het Westen; zij maakte in het midden een hoek en stiet op een groot aantal kringetjes, welke met den zonderlin gen naam „Hindernisbergen" was aangege ven. Vandaar liep de stippellijn weer regel recht naar het Noorden tot een als bosch gemerkte plek. Daarnaast was geschreven: Gordel-woud. Hierdoor slingerde zich een rivier, welke door den onbekenden vervaar diger van de schets „Signaal-rivier" was ge doopt en daarachter stond voorts te lezen: Groot vuur aansteken! Op de noordelijk ste punt van de kaart stond ten slotte nog een dikke pijl met het bijschrift Ach ter de bosschen." Het kostte weinig moeite dit alles ta ont cijferen althans voor Hal. Hij schatte, dat zij op zijn hoogst binnen twee weken het punt zouden bereiken, dat op de schets als den oorsprong van de Signaal-rivier was aangegeven. Bedaard gaf Hal de kaart terug. „Nou?" vroeg Lansky, kennelijk zonder Veel hoop. dak stortte in, terwijl het benedengedeelte van de woning aanzienlijke water- en vuur- schade opliep. De schade v/ordt door ver zekering gedekt. Een gedeelte van den in boedel ging verloren. Door het-optreden van de brandweer kon het vuur spoedig worden beperkt. Er zijn vermoedens van brandstichting. In verband hiermede beveelt de Officier van Justitie te Almelo opsporing en aanhou ding van den. dader. Een bedrag van 500 gulden is uitgeloofd voor diegene, die aanwijzingen geeft, wel ke tot 's mans arrestatie leiden. TWEE MILITAIREN, VERDACHT VAN DIEFSTAL AANGEHOUDEN. De politie te Soest heeft aan den Noor- derweg aldaar een opslagplaats ontdekt, v/aar een groot aantal gestolen goederen waren geborgen. Er bevonden zich onder meer twee rijwielen, verschillende rijwiel- onderdeelen en 80 rollen koperdraad. Voor de herkomst van een en ander kon geen verklaring worden gegeven. De geheele voorraad een heele wagenvracht werd in beslag genomen en naar een gemeente gebouw overgebracht. Als verdacht van dezen diefstal zijn aan gehouden de soldaten G. H. v. d. K. en J. A.. die na verhoor zijn overgegeven aan den brigadecommandant derKoninklijke Ma rechaussee te Baarn. VOETBAL Uit het katholieke kamp H.H. SCHEIDSRECHTERS Nu het seizoen ten einde is en de scheidsrechters wat meer' gelegenheid krijgen om aan de sport te doen, heeft de commissie gemeend wederom een elftal saam te stellen en voor de arbiters wed strijden te organiseeren. Wanneer er heeren zijn, die daar aan wenschen deel te nemen, kunnen zij zich zoo spoedig mogelijk aan het secretariaat aanmelden. Ook vereenigingen die gaarne spelen, zijn zeer welkom. Kon. Ned. Voetbalbond Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenscompetitie: GVAVJuliana; HeraclesFeijenoord. AFDEELING II. Afd. A: Xerxes—DHC. Afd. B: VIOS—UVS (Dinsdag a.s.). Afd. I: SchoonhovenGSV. Afd. M: SportmanB'osk. Boys; Alphia DVS. AFDEELING IV. Afd. A: EindhovenBW. DE K.N.V.B. ALS STEEDS PARAAT Een onderhoud met de heeren Boeljon en Staal De moeilijkheden, waarmede de Kon. Ned. Voetbalbond in het ten einde loopen- de seizoen te kampen heeft gehad, zal men moeilijk in de historie van den bond kun nen terugvinden en wel als een unicum in de toekomst in de herinnering achter blijven. De mobilisatie, terstond gevolgd door den buitengewoon strengen winter, als mede de daarop volgende oorlogsdagen, hebben zelfs een instelling als de nood- competitie bijna schipbreuk doen lijden, 'j ware het niet, dat men over het bezwaar van het spelen in de zomermaanden heen „Voor zoover ik uit dat ding wijs kan worden, moeten we eerst een eind naar het Westen. Daar kunnen we dan om het moe ras heen naar het Noorden". „Vooruit dan maar; we kunnen het al licht probeeren". Eenigszins moedeloos sjorden de mannen hun bundels weer op den rug en daarna werd de tocht langs het moeras in weste lijke richting voortgezet. Niki, Gura en Sergius keerden opgewon den van den oever der rivier terug. In hun midden liep Nanglu, die een groote visch torste, die zeker een halve poed, dus ongeveer zeventien pond, woog. De schub ben schitterden blauwachtig. Gura bereikte als eerste het kamp. Uit gelaten danste hij om de anderen heen, steeds weer roepend: ,Een tchormoel een tschormoel. De mannen, die in het kamp waren achter gebleven, kwamen overeind. Zij verdron gen zich nieuwsgoerig om Nanglu, die de visch voorzichtig op den grond liet vallen. „Van de walvischvangst terug!" meldde Bura nu met een komisch-ernstig gezicht, terwijl hij een overdreven stramme mili taire houding aannam". „Moet je dan altijd gekheid maken?" vroeg Lansky, maar het- klonk ditmaal niet scherp. Ok hij wierp bewonderende blik ken op dén visch; het was inderdaad een pracht exemplaar. Nanglu richtte zich opa Zijn oogen straal den van vreugde en trots. Een tschormoel heer! Goede visch. Fijn eten vandaag. Ijverig begon hij zijn buit voor het maal toe te bereiden, terwijl Sergius intusschen vertelde, hoe het Nanglu met list en de noodige handigheid was gelukt den gewel digen tschox-moel aan den haak te krijgen. Bezoekt de 3682 op ZONDAG 7 JULI a.s. op het R.K. Sportpark „Haagweg" te Leiden. Aanvang I uur namiddag Toegang r 0 10 Rijwielstalling aanwezig ATHLETIEK R.K. SPORTVER. „DOCOS" Zondag organiseert Docos haar jaarlijk- sche nationale athletiekwedstrijden. Voor deze wedstrijden hebben weer een aantal zeer bekende athleten ingeschreven op de diverse nummers. Wij zullen eenige van deze athleten noemen. Op de 1000 M. komt de bekende looper H. Peeters uit. Op kogelstooten en discuswerpen C. Duin, A. Bilusha en G. Westgeest terwijl op pols stok (hoog) .de Nationale kampioen W. Kaptein uitkomt. Er zal ook een groote strijd geleverd worden op, op de 3 x 1000 M. estafette tusschen D.E.M., Holland en Docos. De aanvang van deze wedstrijden is 1 uur op Sportpark Haagweg. Voor den toegangsprijs verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. is durven stappen. Nog is deze competitie niet beëindigd en het ziet er naar uit, dat pas tegen het einde van deze maand de be slissing zal vallen voor wat betreft het kampioenschap. Inmiddels is dan het oogenblik ge naderd, waarop men bij den K.N.V.B. voorbereidingen treft voor het nieuwe sei zoen, dat in September gewoonlijk een aanvang pleegt te nemen. In verband hiermede hebben wij op het bondsbureau een onderhoud gehad met de heeren L. Boeljon en A. J. Staal, resp. hoofdconsul en secretaris-penningmeester van den K.N.V.B., die wij aanstonds bereid vonden onze nieuwsgierigheid te bevredi gen, niet alleen voor wat betreft de plan nen ten aanzien van de nieuwe competitie, doch meer nog ten aanzien van het wel en wee van dèn Bond in het algemeen De noodcompetitie. De instelling van de noodcompetitie bleek ten slotte juist geweest te zijn. Aan vankelijk werd de indruk gewekt, alsof de instelling van de noodcompetitie een over bodige maatregel zou zijn, doch toen de moeilijkheden grooter werden, voorname lijk wat vervoer betreft, is deze ingrijpen de maatregel uitstekend gebleken. Toen het mogelijk werd, hebben wij de wen- schelijkheid aangevoeld om deze nood competitie te besluiten met een competitie om het landskampioenschap, waarvan wij thans het tot tevredenheid stemmende resultaat ervaren. Maar wij zijn er nog lang niet. Liefst zouden wij natuurlijk wederom zoo spoedig mogelijk willen terugkeeren naar den ouden toestand. De omstandigheden van het oogenblik, waar mede wij thans te maken hebben, zijn evenwel van dien aard, dat ook voor de toekomst gesproken dient te worden van een niet normale situatie, welke dus bij zondere maatregelen vereischt. Geen Bondsvergadering. Zoo heeft het Bondsbestuur het besluit genomen aan de leden van de Bondsverga dering voor te stellen dit jaar geen Bonds vergadering uit te schrijven. De moeilijk heden, voor wat betreft het vervoer en de vrij onbelangrijke agenda, waarvoor geen belangrijke punten buiten de bij regle ment vastgestelde agenda waren inge komen, hebben tot dit besluit geleid. Wederom een noodcompetitie? Over de wijze, waarop in het komende seizoen de competitie zal worden geregeld, Weldra werd het gesprek algemeen en was het jagerlatijn niet van de lucht. Het leek wel, of in Lansky's troep een algeheele verandering had plaats gehad. De mannen maakten niet meer zoo'n sombe den en vermoeiden indruk. Er werd ge lachen en geschertst, allen hadden zich van hun bontjassen ontdaan, kortom, de lente scheen ook op hen haar invloed te doen gelden. Reeds sedert eenige dagen was het weer veel zachter. Ongelooflijk snel veranderde het landschap van aspect. Eiken ochtend was er iets nieuws te zien. De meeste hoo rnen waren reeds dik in knop en sommige struiken toonden reeds het eerste teere groen. Beneden aan het water had Gregor zelfs katjes ontdekt. Men had nu de hindernis-bergèn achter zich. Het was lang niet gemakkelijk ge weest hier overheen te komen, want hoe wel de hoogste toppen niet meer dan vijf honderd meter waren, bleken de slecht begaanbare hellingen toch zo steil te zijn, dat de mannen al hun krachten hadden moeten inspannen om deze natuurlijke grens zonder ongelukken te passeeren. Nadat de Hindernis-bergen waren gepas seerd, had Lansky besloten twee dagen rust te houden en deze maaregel was met ge juich ontvangen. De plek welke men hiertoe had uitgeko zen was werkelijk ideaal gelegen in de onij middellijke nabijheid van een bx-eede, snel- stroomende rivier, die op de Hindernisber gen ontsprong en naar 't Noorden stroom de. De mannen konden niet weten, dat het de Irbytisch was, want op Lanky's kaart was de naam niet vermeld. De moeilijke tijd lag nu achter hen. Men hoopte over ongeveer zes-dagen de Signaal- Naar eenheid in de voetbalsport Raad van voorbereiding ge vormd, waarin de vier groote organisaties zijn opgenomen. Op uitnoodiging van de Nationale Stich ting voor lichamelijke opvoeding heeft gis teren in het gebouw van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen te Den Haag een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van den Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond, den Arbeiderssportbond, de federatie van R. K .Voetbalbonden en den Christelijken Ned. Voetbalbond. De voorzitter, mr. J. J. C. P. van Kuyk, voorzitter van de genoemde stichting, heeft de wenschelijkheid betoogd om ten aanzien van de onderscheidene takken van sport en lichaamsoefening te komen tot eenheid, in de eerste plaats voor den meest beoefen den tak van sport: voetbal. De vertegenwoordigei's van de genoemde voetbalorganisaties hebben allen hun prin- cipieele instemming daarmee betuigd, on der voorbehoud van nader overleg met hun besturen. De vergadering heeft daarop zich met al- gemeene stemmen vereenigd met de navol gende resolutie, voorgesteld door den heer J. Mooi*man, een der afgevaardigden van den K. N. V. B.: „De vertegenwoordigers van 1. den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond; 2. den Ax-beiders-Sportbond; 3. de Federatie van Diocesane Roomsch- Katholieke Voetbalbonden in Nederland; 4. den Christelijken Nederlandschen Voetbalbond; op 5 Jul 1940 op initiatief van den se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en op uitnoodiging van de nationale stichting voor lichamelijke op voeding tezamen gekomen in het gebouw van voornoemd departement, overtuigd van de noodzakelijkheid, dat het Nederlandsche volk ter behoud van zal het bestuur in den loop van de maand Augustus zich beraden. Aangenomen kan worden, dat alles in het werk gesteld wordt om wedex'om tot de normale com petitie te komen. Gelukkig hebben wij het vertrouwen, dat wij in ons streven kun nen rekenen op alle mogelijke medewer king van de zijde van de Duitsche over heid. Wij denken hierbij o.a. aan de be schikbaarstelling van benzine, opdat de spelers met autocars kunnen worden ver voerd. Zooals de situatie op het oogenblik is, waarbij wij niet alleen te kampen heb been met het bepex-kte vexwoer, doch ook de mogelijkheid uitgesloten is om gebruik te maken van autocars, is eeniige uitweg de noodcompetitie. Komt dus in de be staande moeilijkheden geen verandering ten goede, dan zullen wij opnieuw tot deze regeling moeten overgaan. Naar aanleiding van de bespreking, welke wer-d gevoerd op uitnoodiging van en met de Nationale stichting voor Licha melijke Opvoeding om te komen tot meer eenheid in de voetbalsport achtte noch de heer Boeljon, noch de heer Staal zich thans bevoegd daarover een nadere uit eenzetting te geven. Wel werd erkend, dat men sympathiek stond tegenover dit streven, dat voor den K.N.V.B. op zich zelf niet geheel nieuw is en steeds in dezen kring een warme belangstelling heeft ge vonden. De besprekingen hebben zuiver een in- formatorisch karakter gedragenn, zoodat dient te worden afgewacht hoe de ver schillende Bondsbesturen zullen reagee- ren op hetgeen hun afgevaax-digden van deze bespreking ter beoordeeling zullen rivier voorloopig het doel van de reis te bex-eiken. Dies waren allen vol goéden moed. Voor alles Hal Loxme. Hij liep dagen met een vermetel plan rond en nu stond hij kort voor de uitvoering daarvan. Vanavond zou hij Lansky en zijn mannen verlaten. Met achterlating van alles, wat hij slechts even kon missen, wilde hij trachten zoo spoedig mogelijk die plaats aan de Signaal rivier te bereiken, waarbij op de kaart de woor den „Groot vuur aansteken" wax-en ge schreven. Het was duidelijk, dat Noordelijk van de Signaal rivier menschen woonden, die het doel van Lansky's tocht vormden. En voor Hal leed het geen twijfel, of Lans ky bezocht deze menschen niet bepaald met vreedzame bedoelingen. De woorden van den man, dien hij stexwend in het bosch had aangetroffen, hadden te dien op zichte aan duidelijkheid niets te wenschen overgelaten. Voor zoover Hal de situatie kon beoor- deelen, achtte hij het zijn plicht deze, hem nog onbekende bewoners der eenzaamheid te waarschuwen. In ieder geval wilde hij zich met hen in verbinding stellen voor Lansky daartoe gelegenheid kreeg. Het leek hem niet moeilijk dit plan ten uitvoer te brengen. Hij kende den kortsten weg be ter dan Lansky. En vrijwel zonder bagage zou hij ook sneller vooruit komen. Hij was voornemens gedurende den nacht zoo lang mogelijk de rivier te volgen, die langs het kamp stroomde. Slaagde hij er in slechts enkele uren voorsprong te krijgen, dan kon hij zich voorloopig veilig wanen. De dag liep ten einde. Na het avondeten was het weldra stil in het kamp. Hal be- Itrok als eerste de wacht. Dit vormde een onderdeel van zijn plan. Sinds kort werd zijn eigen volkskarakter, met overbrugging van verschil van overtuiging op confes sioneel en staalkundig gebied,' gebracht worde tot nationale eenheid, ter gezamen lijke behartiging van alle volksbelangen, bereid om tot deze eenheid te komen op het gebied van de voetbalsport als middel tot lichamelijke oefening en ontspanning van ons volk, overwegende: le. dat eenheid ten deze niet bereikt zal worden door de genoemde organisaties sa men te brengen in een federatief verband, omdat daardoor de scheiding op dit gebied naar confessioneele of staatkundige over tuiging niet opgeheven zal zijn, 2e. dat slechts door volledige samenvoe ging in één centrale organisatie de een heid op voetbalgebied zal zijn bereikt, besluiten: a. te bevorderen, dat de besturen der voornoemde organisaties op 20 Juli a.s. te zamen zullen komen om zich te beraden over de samenvoeging van die organisaties, wat den Ax'beiders-sportbond betreft uitsluitend voor zijn afdeeling voetbal tot een eenig nationaal lichaam, dat van 1 Augustus 1940 af de voetbalsport in Ne derland in haar geheel zal omvatten, or ganiseeren en regelen; b., aan een raad van voorbereiding, be staande uit één vertegenwoordiger van* elk der genoemde organisaties, en wel de hee ren dr. D. van Prooye (K.N.V.B.), ir. Hop- stra (R. K. Federatie), M. G. Schooneveld (Christ. V. B.) en W. de Munter (Arbei ders-Sportbond), benevens mr. G. G. P. C. van Kuyk als voorzitter, waaraan toege voegd de secx-etarissen der organisaties, op te dragen vóór 13 Juli a.s. een uitgewerkt voorstel te formuleeren en aan de onder scheidene besturen ter overweging voor te leggen. c. te bevorderen, dat voornoemde orga nisaties uiterlijk op 27 Juli a.s. zullen be slissen over haar oplossing in de te vor men centrale organisatie, zooals die door de sub a bedoelde, op 20 Jüli te houden, besturenvergadering zal worden voorge steld". Besloten werd de niet ter vex-gadering vertegenwoordigde Ned. Voetbalfederatie (kantoorvoetbalbonden) alsnog tot het ge zamenlijk overleg toe te laten. voorleggen. In ieder geval hebben allen hun principieele instemming betuigd en zich kunnen vereenigen met de door onze af gevaardigde, den heer J. Moorman, voor gestelde resolutie. Ten slotte deelde de heer Staal nog mede, dat het Bondsbestuur besloten heeft een plan in voorbereiding te nemen, waai-door een fonds gevormd zou kunnen worden, waaruit de oorlogsslachtoffers onder de Nederlandsche voetballex'S, K.N.V.B.-ver eenigingen en eikende bonden, eeniger- mate zullen kunnen worden geholpen. Dit plan heeft den volgenden opzet. Door de keuze-commissie wordt vastgesteld een selectie van ten hoogste zeventien spelers zijnde dus een officieel Nederlandsch elftal, met de gebruikelijke reserves, het welk achtereenvolgens te 's-Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam een wedstrijd zal spelen tegen het door en uit den plaat selijken bond gekozen elftal. In verband met reismoeilijkheden en om grootere on kosten te vermijden, moest het plan zich uitdrukkelijk bepalen tot eenige plaatsen in het Westen. De wedstrijden zullen zoo mogelijk worden gespeeld op 17, 24 en 31 Juli a.s., achtereenvolgens te 's-Graven hage, Amsterdam en Rotterdam. Het is voor onze voetbalgemeenschap, aldus besloot de heer Staal zijn mededee- lingen, een dure plicht thans de helpende hand uit te steken naar hen, die ons hef naaste zijn. Wij hebben in het verleden zoo vaak onze organisatie in dienst ge steld tot hulp van anderen, nu moet het ons een dubbele aanmoediging zijn met al onze krachten iets voor onze eigen slacht offers te kunnen doen. nog slechts een nachtvuur onderhouden; vorst was niet meer te verwachten. Nu zouden de rnannen allen wel in diepen slaap liggen. Kwasie doelloos slenterde hij wat rond om daarna weer naar het kamp terug te keex-en. Dat herhaalde hij eenige malen achtereen, maar telkens ging hij verder van het kamp weg. Met deze ma noeuvre wilde hij eventueele bespieders op een dwaalspoor brengen. Alles, wat hij voor de eerstvolgende vijf of zes dagen noodig had, had hij bij zich. Bovendien lag aan den oever van de rivier nog een kleine bundel met voorwerpen, die hij daar reeds had vex-stopt. Intusschen was de maan opgegaan. Het geheele landschap baadde in een zilver kleurig licht. Het zou vannacht gemakke lijk marcheei-en zijn. Het water van de rivier klotste melodieus. De golven schit terden in het maanlicht. In de lucht was het stil en zacht. Wederom liet Hal het vuur achter zich. Steeds verder dwaalde hij ditmaal weg, in de richting van het water. En dan bevond hij zich-in de schaduw van de hoornen. De daags tevoren verstop te bundel lag nog op dezelfde plaats. Hal nam hem op en.viel plotseling op den grond. Op hetzelfde oogenblik bemerkte hij, dat een man met het volle gewicht van zijn lichaam boven op zijn rug zat. Mislukt.... dacht hij grimmig. Met vluchten was het gedaan. Hal dacht er geen moment aan te schreeu wen. Wie anders zou zijn aanvaller zijn dan een van Lansky's mannen? Twee ge spierde handen omklemden zijn hals. Een minuut later verloor hij het bewustzijn. (Wox-dt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11