De Beursvoorschriften-1940 KERKNIEUWS Wilt U Iets weten? VRIJDAG 5 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEnF. BLAD - PAG. 7 DB WEDSTRIJDEN OP DE STADION- BAAN. Wederom hebben de wedstrijden op de Stadionbaan te Amsterdam een voorspoe dig verloop gehad. De regen van des mor gens voorspelde aanvankelijk wel niet veel goeds, doch de straffe wind verjoeg later op den dag de regenwolken, zoodat het voor de rest van den dag droog bleef. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer behoorlijk, hetgeen te verwachten was, want het interessante programma werd volkomen beheersoht door het duel tusschen Wals en Schulte. Dit duel heeft voor den Amsterdammer een gunstig verloop gehad. In twee ritten toonde 'hij zijn absolute meerderheid, het geen ten slotte ook nog in den laatsten stayerwedstrijd zijn bekroning vond. De beide rivalen hebben het elkander lang niet gemakkelijk gemaakt. Het duel was zoo fel, dat de overige stayers de vrije hand kregen en daar dankbaar gebruik van maakten. Zwartepoorte behield daar door zijn bij den start reeds verkregen gunstige positie, terwijl Bakker en Bos- land zich bij hem aansloten. De tandem- wedstrijd voor beroepsrenners en onaf- hankelijken bracht een verdiende over winning voor de renners van der Voort en van Egmond, terwijl de amateurs even eens de gelegenheid kregen een aantrek- kelijken inhaalwedstrijd te rijden. Hierbij verschenen vier ploegen van vier renners aan den start, waarbij de ploeg, bestaande uit de renners Faanhof, Verdonk, Hoek en Remkes reeds in den eersten rit toonde tot de beste prestaties in staat te zijn. Het onderling contact was uitstekend, zoodat een goede tijd kon worden geno teerd, welke in den beslissingsrit nog werd verbeterd. Zij reden de 4 K.M. in 5 min. 3,3 sec. Het duel SchulteWals werd in twee ritten uitgevochten. In den eersten rit over 20 K.M, met staanden start had men met veel pech te kampen. Aanvankelijk was het wachten op Wals, daar een van de pe dalen van zijn fiets niet in orde bleek te zijn. Toen men eenmaal was gestart, wei gerde plotseling de motor van Bustraan, den gangmaker van Schulte, zoodat op nieuw moest worden gestart. Bij den twee den start, waarbij Wals vrij goed den kop had genomen, weigerde plotseling de mo tor van Kaser, den gangmaker van Wals. De derde start was schitterend. Op uit stekende wijze wist de gangmaker van Schulte zich naar voren te werken, waar door Schulte de gelegenheid kreeg ter stond den kop te nemen, om deze niet meer af te staan. Wals raakte een kwart ronde achter, doch werkte zich langzaam aan naar voren. Na zestien ronden ging Wals definitief tot den aanval over. Het duel was kort doch hevig en eindigde in een absolute overwinning van Schulte. Kort daarop, toen nog vijftien ronden gereden moesten worden, raakte de fiets van Wals onklaar en moest deze rit- ontijdig wor den gestaakt. De jury besliste ten gunste van Schulte. In den tweeden rit, een inhaalwedstrijd over maximum 15 K.M. met vliegenden start, toonde Schulte opnieuw zijn meer derheid. Hij speelde het klaar de halve ronde vrijwel geheel in te loopen, zoodat hij, wanneer hij alles op alles zou hebben gezet, mogelijk Wals had kunnen lappen. De uitslagen luiden: Tandemwedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken, over 1500 M.: Eerste rit: 1. van RijnRoes; 2. ReuterPronk. Tweede rit: 1. van der Voortvan Eg- mond; 2. de GraafMotke; 3. Kuyper Houtzeel en 4. v. d .MootHiddes. Derde en beslissingsrit: 1. van der Voortvan Egmond; 2. van RijnRoes; 3. de Graaf Motke en 4. ReuterPronk. Inhaalwedstrijd voor amateurs over 4 K.M.: Eerste rit: 1. de ploeg, bestaande uit de renners Faanhof, Verdonk, Hoek en Remkes in 5 min. 13 sec. 2. de ploeg, be staande uit de renners van Boheemen, Hutte, Simonis en van Hekken. Tweede rit: 1. de ploeg, bestaande uit Petri, Bloem, Keyzer en Bcefinger in 5 min.- 13 sec.; 2. de ploeg, bestaande uit de renners Men sen, Ternede, Matzen en Peters. Derde en beslissingsrit: 1. de ploeg, bestaande uit Faanhof, Verdonk, Hoek en Remkes,- in 5 5 min. 3,3 sec.; 2. de ploeg bestaande uit Petri, Bloem, Keyzer en Boefinger. Rit a van de match tusschen de beroeps- renners Wals en Schulte, wedstrijd met motorgangmaking over 20 K.M. (40 ron den) met staanden start: Gewonnen door Schulte by beslissing van de jury. De strijd moest na 25 ronden worden gestaakt wegens kettingbreuk. Rit B. van de match tusschen de be roepsrenners Wals en Schulte, inhaalwed strijd met mc-torgangmaking over max. 15 K.M. (30 K.M.), werd gewonnen door Schulte in den tijd van 11 mina 24,6 sec. Wedstrijd -met motorgangmaking voor beroepsrijders, te verrijden over 40 K.M. (80 ronden): 1. Zwartepoorte 34 min. 2 sec.; 2. Bakker op 40 meter; 3. Bosland op 50 meter; 4. Schulte op 490 meter; 5. Wals op 1275 meter. TOERISME „HOUTVUREN" In verband met het feit, dat door het gemis aan petroleum duizenden kampeer ders. dezen zomer op houtvuren zullen moeten koken, heeft de A.N.W.B. thans een boekje uitgegeven onder bovenstaanden titel. De bekende publicist op kampeergebied, Ton Koot, vertelt hierin op prettige wijze hoe men ook onder de meest ongunstige omstandigheden een kookvuur moet aan maken en onderhouden. Zyn betoog wordt nog verduidelijkt door vele illustraties. Indien alle kookvuren voortaan op de in dit boekje omschreven wijze worden aangelegd zal er geen sprake zijn van rookerig eten, dat bovendien half gaar is. Nog belangrijker dan dit ontegenzeggelijk Regeling t.a v. de afwikkeling van leningen op fondsenonderpand De oorlog, waarin ons land op 10 Mei 1940 werd gewikkeld, had tot gevolg, dat de mi nister van financiën de beurs sloot en dit bracht tegelijkertijd de noodzakelijkheid mede, dat de vroeger ontworpen beursvoor- schriften opnieuw moesten worden herzien. Nadat de Commissie van advies in beurs zaken met deze taak gereed was gekomen, heeft de wnd. secretaris-generaal wnd. hoofd van het departement van financiën de beursvoorschriften 1940 officieel vast gesteld. Een overzicht van den inhoud van het ten aanzien van geldleeningen aangeno men systeem dezer beursvoorschriften volgt hieronder. Heropening der beurs. Bij de vaststelling van de wijze van her opening van de beurs is een onderscheid ge maakt tusschen de fondsen: a. welke voor de dagelijksche noteering worden aangewezen en b. die, waarin handel ter beurze plaats vindt, zonder dat zij tot de dagelijksche no teering zijn toegelaten en waarvan dan ook geen koers mag worden gepubliceerd. Voor de fondsen, welke tot de dagelijk- sche noteering zijn toegelaten is art. 12 toe passelijk, volgens welke artikel de notee ring op de normale wijze volgens de re glementen van de Vereeniging zal geschie den. Nieuw is daarbij het voorschrift dat op ieder, die tot het doen van affaires ter beur ze bevoegd is, de verplichting rust van el ke affaire opgave te doen van den koers met vermelding van het bedrag en den naam van de tegenpartij. De handel in de overige fondsen waarin doch uitsluitend ter beurze niet officieel handel mag worden gedreven, staat onder de controlebepalingen van art. 12bis. De alinea's 3, 4 en 5 regelen de vaststelling van een koers voor deze fondsen geduren de drie dagen, welke niet achtereenvolgend behoeven te zijn, terwijl ee.rst nadat op drie dagen op dergelijke wijze een koers is vast gesteld, de niet-officieele handel en de koersvorming vrij is, d.w.z. met inachtne ming van de voorschriften van alinea's 7, 8 en 9 van art. 12bis, dat dezelfde opgaven voorschrijft als in art. 12 is voorzien en voorts volgens de bestaande reglementen van de vereeniging wordt gecontroleerd. Geen koersen zullen echter openbaar wor den gemaakt (art. 12bis al 9) zoolang het fonds niet tot de dagelijksche (officieele) noteering is toegelaten door den wnd. se cretaris-generaal, wnd. hoofd van 't depar tement van financiën. Het groote nut van dezen niet-officieelen handel is, dat aldus de waarde van een fonds kan worden gepeild en een niveau kan worden gevondene voordat het fondr tot den officieelen handel wordt toegelaten. Eerst geleidelijk zullen aHe fondsen voor de officieele dagelijksche noteering wor den aangewezen Vooroorlogsche affaires. De bepalingen van de artt. 13 tot en met 15a. der beursvoorschriften regelen de af wikkeling van affaires van voor 10 Mei 1940. Zooals bekend moet „leveren en ont vangen" uit affaires van voor 10 Mei 1940 regelmatig worden afgewikkeld. Blijft de verkooper in gebreke, dan kan zoodra de beurs heropend is de kooper na insinuatie tot indekking overgaan, doch behoeft daar toe voorafgaand verlof van de commissie van uitvoering, die eventueel een maxi mum- en minimum-koers kan vaststellen. Blijft de kooper in gebreke dan kan de ver kooper na heropening van de beurs even eens na vooraf verkregen verlof van de commissie van uitvoering na insinuatie de verkochte fondsen verkoo:pen. Schade of rekend. De z.g. executiekoersen, welke volgens het ontwerp van de commissie van advies in beurszaken worden gepubliceerd, heb ben op dezen inkoop en verkoop door ma kelaars ter beurze geen betrekking. De gepubliceerde executiekoersen zyn al leen toepasselijk op de executie van onder panden van geldleeningen van voor 10 Mei 1940. Art. 55 stelt de afwikkeling van leenpos- ten gelyk met de afwikkeling van geldlee ningen, terwijl in art. 56 een nieuwe regres- regeling is opgenomen voor de nog niet af gewikkelde coupontransacties van voor 10 Mei j.l. Prolongatiën, rek.-courant-voor- schotten en andere geldlee ningen. De artt. 16 en volgende der beursvoor schriften regelen de afwikkeling van geld leeningen, welke op 10 Mei 1940 uitston den. De hoofdregel is, dat de geldgever geen aflossing kan eischen zoolang de beurs niet is heropend. Twee vormen van afwikkeling der geld- toch groote voordeel is echter, dat de kans op bosch- of heidebranden in dat geval zeker niet grooter zal zijn dan ten tijde van den primus en andere petroleum-gas- toestellen. Om deze reden alleen, al wenschen wij dit boekje in handen van alle kampeerders. Dat bok de A.N.W.B. het belang hiervan inzag en het boekje voor 20 ct. beschik baar stelde ook voor niet-leden van den Bond stemt tot voldoening. leeningen moeten daarbij worden onder scheiden. 1. De afwikkeling krachtens art. 25 al. 1 der beursvoorschriften. De geldgever kan pas opvragen na heropening der beurs en ook dan nog eerst na het tijdstip dat daar toe wordt aangekondigd door den wnd. se cretaris-generaal wnd. hoofd van het de partement van financiën. d. 1. De geldleeningen, bedoeld sub 1, moeten zoolang de beurs niet is heropend, doch ook daarna, met het vereischte sur plus van minstens 20 procent gedekt zijn. De berekening daarvan geschiedt volgens de onderpandkoersen, welke op 4 Juli 1940 zijn gepubliceerd en behoudens een aantal uitzonderingen zijn zij gelijk aan de koer sen van den laatsten beursdag voor 10 Mei 1940. Wordt de onderpandkoers in over eenstemming met het koersverloop na her opening lager gesteld, dan moet de geldne- mer binnen drie dagen na aanmaning sup- pleeren. Is de beurs heropend en noteert eenig fonds, dat reeds tot de officieele noteering is toegelaten, dat deel uitmaakt van het onderpand, lager dan den onderpandkoers, dan moet de geldnemer binnen 7 dagen sup- pleeren tot het onderpand weder op 't ver eischte minimum van 20 pet. is gebracht. In deze gevallen geldt dus de laagste koers, hetzij de onderpandkoers, hetzij de koers van de officieele noteering. Bereikt de noteering van 'n fonds den on derpandkoers, dan kan de geldgever ver langen, dat de geldleening wordt vermin derd met de waarde van dit fonds. Voldoet de geldnemer echter geduren de het tijdvak, dat de leèning niet kan wor den opgeëischt, niet aan de verplichting tot suppleeren op den onderpandkoers of na heropening op de dagelijksche officieele noteering, of betaalt hy geen rente, dan wordt de geldleening vanzelf opeischbaar en kan de geldgever na verkregen verlof van de commissie van uitvoering tot execu tie krachtens art. 37 overgaan, waarbij de verkoop van het onderpand ter executie- beurze plaats vindt. Deze executiekoers is de koers, welke door of namens den wnd. secretaris-gene raal wnd. hoofd van het departement van financiën op voorstel van de commissie van advies in beurszaken wordt vastgesteld. Deze executiekoers is zoolang de beurs niet is heropend gelijk aan den onderpandkoers en zal zoodra de beurs is heropend gelei delijk aan de noteering worden aangepast. 2. De afwikkeling krachtens art. 26 lid der beursvoorschriften. (Blokkeering). ad. 2. Deze geldt voor iederen geldnemer, die daarop vóór 1 Augustus 1940 een be roep doet en wiens onderpand berekend op basis van den eersten onderpandkoers een surplus van 30 pet. aanwijst. Deze blokka de duurt tot 1 jaar na heropening der beurs met mogelijkheid van verlenging. Supplee ren is, indien eenmaal 30 pet. surplus is gegeven, niet noodig vóór afloop van den termijn. Voldoet de geldnemer echter niet aan de verplichting tot betaling van de vastgesteld en telkens te herziene rente, dan vervallen de blokkeeringsvoorrechten van art. 26 al. 1 en zal executie volgens de bepaling van art. 37 kunnen plaats vinden. Voor 1 Augustus 1940 kan de geldnemer dus de blokeering als bedoeld in sub 2 ver krijgen door het surplus op 30 pet. te bren gen en de blokkeering te vragen. De geldnemer behoudt echter het recht om geheel of gedeeltelijk af te lossen en mag in het onderpand ruilen. De toestem ming zal daartoe worden gegeven door de krachtens art. 6 der beursvoorschriften in gestelde commissie voor de waarde bepa ling. De geldgever heeft ook hier het recht te verlangen, dat de geldleening wordt ver minderd met de waarde van het fonds, welks noteering den onderpandkoers heeft bereikt. Voor affaires na 10 Mei 1940 (behalve voor termijnaffaires in aandeelen Neder- landsche Handelmaatschappij) geldt het re glement voor den effectenhandel en voor geldleeningen na 10 Mei 1940 gesloten gel den de artt. 61 tot en met 78 der beurs voorschriften, welke de gebruikelijke voor naamste bepalingen inhouden, waarop geld leeningen tegen onderpand on-call en re keningscourant-voorschotten steeds plegen te geschieden. COMMISSIE WAARDEBEPALING EFFECTEN Het bestuur der Vereeniging- voor den Effectenhandel brengt ter kennis van de leden, dat de Commissie voor de Waarde bepaling, bedoeld in art. 6 van de Beurs voorschriften, is benoemd en bestaat uit de heeren: G. F. Bastiaans, J. H. Gaukstert, A. J. M. van der Heijden, G. A. A. A. Kalff, mr. C. H. Kühn, G. H. Rahusen, A. H. Sillem, Louis M. A. Thole en H. J. Valk. Benoeming in het Bisdom Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer H. H. Groeneveld benoemd tot kapelaan te Rotterdam (Reet. Hulpkerk H. Petrus). Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag geen audiëntie verleenen. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN IN NEDERLANDSCHEN ZIN. Na een overzicht te hebben gegeven van de verschillende, in de pers naar voren ge komen denkbeelden omtrent nationale sa menwerking, geeft het Handelsblad als volgt zijn conclusie: „De beste en meest deskundige figuren in Nederland moeten elkander thans vin den om een hervorming voor te bereiden waarom de nieuwe omstandigheden vra gen. Maar dan een vernieuwing in echt- Nederlandschen geest, met behoud dus van onze hoogste nationale waarden van gees telijke vrijheid en verdraagzaamheid. Ons volk zal steeds willen openstaan voor het nieuwe op elk gebied; maar het zal aan dit nieuwe steeds op Nederland- sche, eigen wijze willen vorm geven. Naar eigen karakter, naar eigen aard. In dien zin willen wij, ook evolueerend, ons eigen geestesmerk blijven dragen". Vraag: Is er hier in de omgeving nog gelegenheid om een cursus te volgen om opgeleid te worden tot kok? Zoo ja, kunt u me dan eenige aanwijzing geven tot wie ik me daarvoor moet wenden? Antwoord: In Leiden wordt een kokscursus niet gegeven. Daarvoor moet u naar Den Haag .Wend u tot de directie van Horecaf, Koninginngrach t26, Den Haag. De Raad der gemeente kwam Donder dagmorgen 10 uur in openbare vergadering by een, onder leiding van den voorzitter, burgemeester A. Warhaar. Afwezig met kennisgeving de heer F. J. Kouwenhoven, verder waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering met ge bed, en hield daarna een toespraak, waar in hij herdacht Johannes van Veen en Abraham Hendrikus Schakenbos, die op het slagveld zijn gevallen en het hoogste offer voor Vorstin en Vaderland hebben gebracht, en de slachtoffers van het lucht bombardement. Spr. herinnerde aan de evacuatie uit be dreigde gebieden naar deze gemeente. Maandagavond, Tweede Pinksterdag, des avonds om 11 uur, aldus spr., gewerd mij de mededeeling, dat de volgende dag zoo vroeg mogelijk 2500 personen naar Hazers- woude zouden komen. Hiervoor was niets voorbereid. Maar het is een heerlijke er varing geweest, hoe in die dagen allen, ambtenaren en politie zoowel als de bur gerij in haar geheel, hun plicht verston den. Zonder uitzondering ontving ik steeds de meest hartelijke medewerking, en het is mij een behoefte daarvoor van af deze plaats mijn hartelijken dank uit te spre ken. Gij zult wel goedvinden, dat ik hier bij geen afzonderlijke namen noem. Ook wensch ik te memoreeren hoe de burgerlijke gemeenschapszin zich open baarde, toen de eerste collecte voor de slachtoffers werd gehouden. Over het al gemeen toonde men zijn plicht te ver staan, een opbrengst van bijna 1900 is voor onze gemeente inderdaad een mooi bedrag. Een bijzonder woord van dank komt zeker toe aan de heeren uit Alphen, die er het initiatief toe hebben genomen om de hulpverleening voor de Rijnstreek te combineeren. Op deze wijze kon aan onze getroffen burgers een belangrijk hoo- ger bedrag worden uitgekeerd dan in onze gemeente was ingezameld, en kon in den ernstigsten nood op vlugge wijze worden voorzien. Ook wensch ik op deze plaats onze dankbaarheid er voor uit te spreken, dat het Nederlandsche leger werd gedemo biliseerd en dat onze mannen en jongens weer naar hunne haardsteden konden te- rugkeeren. En nu, mijne heeren, moeten wij weer aan het werk. De bezettende Overheid heeft aan de gemeenteraden hun taak ge laten. Dit beteekent echter niet, dat wij met de gewijzigde omstandigheden geen rekening hebben te houden. Een gemeen teraad was nooit geroepen tot debatten over de nationale of internationale politiek. Ik heb in dit opzicht wel eens even aan de teugels moeten trekken. In de toekomst is dit natuurlijk geheel uitgesloten. Wij zullen ons strikt hebben te beperken tot onze eigenlijke taak. Laat ons deze, dank baar voor alles wat ons nog gelaten werd, met trouw en opgewektheid vervullen, en ons daarbij tegenover de bezettende over heid steeds waardig gedragen. De verhou dingen zijn hier gelukkig altijd goed ge weest. Laten.wij ons in deze moeilijke da gen nog nauwer aaneensluiten, en in groo te eensgezindheid blijven arbeiden tot heil van onze mooie gemeente, en daardoor en daarin ook tot heil van het lieve vader land. De Almachtige God schenke ons daarbij Zijn zegen. De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die daarop werden goedge keurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. mededeeling van den Commissaris der Koningin dato 15 Maart 1940 dat de heer A. Warnaar opnieuw werd benoemd tot burgemeester dezer gemeente. Jaarverslag van de Burgerwacht, met een financieel overzicht. Afrekening der Radio-programma ZATERDAG 6 JULI 1940. JAARSVELD. 414,4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmu- ziek 8.30 Orgelspel 8.50 Gramofoon- muziek 9.15 Concertgebouw-orkest (opn.). 10.00 Morgenwijding 10.15 Concertgebouw-orkest, Koninklijke orato- riumvereeniging en solisten (opn.). 10.45 Omroeporkest (11.2511.45 Declama tie). 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP, eventueel gramofoonmu ziek. '1.00 AVRO-amiusements-orkest en solist 2.00 De Staalmeesters. 2.40 Dis- co-caiuserie. 3.30 AVRO-dansorkest 4.00 AVRO-strijkorkest 4.45 Kinderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding 5.15 Omroeporkest en gramofoonmuziek 6.40 Interview 7.00 AVRO-Musette-ensemble 7.30 Reportage 8.00 Berichten ANP. 8.15 AVRO-ausementsorkest, de „Har mony Sisters" en solist. 9.15 Gramofoon muziek 10.00 VPRO: Avondwijding. 10.15—10.30 Berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending. 11.1511.30 non. Berichten. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Wij beginnen de dag. 8.30 Gramofoonuziek (11.1511.30 Berichten (Engelsch) 12.00 Rococo-octet 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 KRO-orkest 1.45 Gramo- foonmuzeik (2.002.15 Berichten (Duitsch) 3.153.30 Berichten (Engelsch). 5.00 5.15 Berichten (Duitsch). 5.30 KRO- Melodisten (6.156.30 Berichten Engelsch 7.00 Reportage 7.15 Gramofoonmu ziek 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten (Engelsch) 8.30 Berichten ANP. 8.45 KRO-Groot-amusementsor- kest en solist. 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Musiquette. 9.55 Wij sluiten de dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 —10.25 Berichten ANP. 11.15—11.30 Be richten (Engelsch). Koudekerksche brug over 1939, met een nadeelig saldo van 1022.98. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling heeft plaats van de exploitatie vergoeding over 1937 aan de bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs, waarby het bedrag per leerling wordt ge steld op 17.79. Hierop stelt de voorzitter aan de orde een voorstel van B. en W. tot intrekking van het laatste raadsbesluit inzake de her ziening van de jaarwedde van den keu ringsveearts, waarby werd besloten de jaarwedde te verlagen. Ged. Staten hadden dit besluit niet goedgekeurd, waarop deze zaak in hooger beroep was behandeld. Het standpunt van Ged. Staten was daarbij ge handhaafd, zoodat noodig was het besluit tot verlaging van de jaarwedde in te trek ken, waartoe werd besloten met algemee- ne stemmen. Aangezien de onbewoonbaar verklaarde woning gemerkt C 103 was ver laten, daar de huurder een andere woning had betrokken, stellen B. en W. voor het raadsbesluit tot verlenging van den ont ruimingstermijn in te trekken, waartoe werd besloten. Een verordening op de hef fing van besmettelijke ziektegelden werd met algemeene stemmen vastgesteld. Een verzoek om vermindering van hondenbe lasting werd, na toelichting door den voor zitter, met algemeene stemmen ingewil ligd. Hierop komt aan de orde een voorstel tot verleening van de gewone jaarlijksche extra hulp aan de werkloozen. De voorzitter deelt hierbij mede dat 116 aanvragen werden toegewezen, en 17 moesten worden afgewezen, en geeft een overzicht van de belangrijke werkzaamhe den die mede aan dit werk zijn verbon den, waarvoor den secretaris der commis sie een woord van dank werd gebracht voor zijn werk. Met algemeene stemmen werd weer besloten tot verleening van extra hulp aan werkloozen. Wijziging heeft plaats van de begrootin gen 1939 en 1940. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. wordt voorgesteld aan den huurder van den tuingrond bij de Kou dekerksche brug, welke grond nu is ver kocht tot bouwterrein, een schadeloosstel ling uit te keeren van 25.Na toelich ting en bespreking wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen voor aan den ambtenaar der gemeente voor de distributie, den heer J. Kroon, een verhooging van zijn salaris toe te kennen en dit van 60.per maand vanaf 1 Juli op f 85.te brengen. De heer Scheel stelt voor, wegens de vele werk zaamheden die hieraan zijn verbonden, het bedrag op 100 per maand te brengen. Aangezien het voorstel-Scheel niet wordt gesteund, wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan de Wed. Westgeest voor het schoonhouden van het distributiekantoor wekelijks een bedrag uit te keeren van 2.50. De voorzitter deelt mede, -dat dankbe tuigingen zijn ingekomen van de burge meesters van Tiel, Rumpt en Deijl voor de hulp, verleend aan de inwoners van die gemeenten bij de evacuatie. Tevens deelt de voorzitter mede, dat op Zaterdag 6 Juli as. ook in deze gemeente de Nationale col lecte zal worden gehouden ten bate van de getroffen slachtoffers bij de oorlogsvoe ring in Nederland. Bij de rondvraag informeert de heer Jac. Loomans of er voor het dorp ook een gelegenheid zal worden gesteld voor dis tributiezaken, ten gerieve van de dorpsbe woners. De voorzitter belooft deze zaak met den ambtenaar te zullen bespreken, en sluit de vergadering. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7