DINSDAG 2 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. .Hoogstaand' werk bij het sloopen van de ouderwetsche ophaalbrug aan de Kalkmarkt te Ams":erdam, welke plaats moet maken voor een basculebrug, die aanpast bij de verbreeding van de Prins Hendrikkade ISa de bezetting van Parijs. Per luidspreker verneemt de bevolking der Fransche hoofdstad de laatste berichten en de verordeningen, welke door de Duitsche autoriteiten worden bekendgemaakt De Huizer zender is nog buiten gebruik, daar een der masten bij het begin van den oorlogstoestand in Nederland door de genie werd opgeblazen. Het ge vaarte brak door midden en viel tegen zijn buurman De toren van de Zuiderkerk te Amster» dam is ommanteld voor het herstellings werk, dat zijn voltooiing nadert De rijwielen moeten weer van een plaatje voorzien zijn. In het portaal van de Nieuwe Kerk te Amsterdam kunnen de wielrijders er hun naam in laten zetten, terwijl de opbrengst van dit werkje aan liefdadige doeleinden ten goede komt van de oude ophaalbrug aan de Kalk markt in de hoofdstad, waar ter plaatse een moderne basculebrug het verkeer beter zal verwerken Als de Elburger visschers thuis komen van de vangst. In manden word* dn buit naai den afslag gebrach' De ouderwetsche omnibus, die voortaan een dienst tusschen de Berlagebrug en den Amstel te Amsterdam zal onderhouden, maakte Zaterdag met genoodigden een proefrit De wind vervangt den motor, nu er geen benzine te krijgen is, en de trouwe vriend van den molenaar blijkt ook de helper in den nood te zijn voor menig beurtschipper Voor een groot deel blijft de export van het surplus der tuinbouwproductie naar Duitschland op het transport per schip aangewezen. In lange sleepen worden Rijnaken naar de veilingcentra gebracht, om er de kostbare lading in te nemen, welke vroeger op de mestvaalt werd geworpen, of doorgedraaid moest worden

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8