OMGEVING RIJNSTREEK SPORT DINSDAG 2 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE RU!) - PAG. 7 MAN SCHOOT ZIJN VROUW DOOD. Een afschuwelijk drama. Oe Rotterdamsche Rechtbank heeft den 57-jarigen architect A. W. M., die zijn 44- jarige echtgenoote met een revolver dood schoot en vervolgens zich zelf van het le ven trachtte te berooven, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf in bijzondere strafgevangenis. Op 4 December 1939 speelde het echte lijke drama zich af. De echtelieden hadden besloten zich van het leven te berooven. Alvorens hiertoe over te gaan, schreven zij afscheidsbrieven aan hun kinderen en fa milieleden. Om te voorkomen, dat de kin deren na de daad de ouders in een afschu welijken toestand zouden vinden, besloot het echtpaar den dokter te laten komen. Den dokter werd uitdrukkelijk verzocht dien middag om twee uur een bezoek te brengen. Op de vraag van den geneesheer wie er dan eigenlijk wel ziek was, kreeg hij een ontwijkend antwoord. Om twee uur belde de dokter aan en M. deed open en vertelde wat was geschied. Toen hij den eersten keer met een revolver op zijn vrouw schoot ketste het wapen, doch de tweede maal ging het schot af en de ko gel trof haar in de hartstreek. Onmiddel lijk daarop richtte de architect de revol ver op zichzelf doch opnieuw ketste het wapen, dat niet meer hersteld kon worden, zoodat M. in leven bleef. In de Rechtszitting op 17 Juni verklaar de de verdachte, dat hij zijn vrouw op haar verlangen gedood had, hoewel hij toegaf, dat de gedachte een eind aan beider leven te maken, van hem was uitgegaan. Het bleek, dat verdachte in zeer ernstige finan- cieele moeilijkheden was geraakt. Als des kundigen waren gehoord dr J- P. L. Hulst arts te Leiden, en dr. J. van der Spek, di recteur van de psychiatrische inrichting „Maasoord" te Poortugaal, waar verdachte verpleegd was. Beiden waren van oordeel, dat verd. minder toerekenbaar is en adviseerden de Rechtbank hem gedurende twee jaar in „Maasoord" onder te brengen, welk advies door den verdediger mr. Coerts, onder steund werd. De Officier van Justitie, mr. F. M. Wil- brenninck had een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere gevange nis, en daarna ter beschikkingstelling van de Regeering gerequireerd. VOETBAL LEIDSCH VERBOND VAN BEDRIJFS VOETBAL. De uitslagen van de gespeelde comp.- wedstrijden luiden: L. M. I. n—T. en D. I 1—4 (vriendsch). E. A. B. H—L. M. I. I 2—10 Het programma voor Woensdag 3 Juli is: E. A. B. IL. M. I. II, terrein E. A. B. L. W. S. I—T. en D. I, terrein T. en D. Aanvang 7 uur. Het programma voor Zaterda 6g Juli: L. M. I. IT. en D. II, terrein L. M. I. E. A. B. II—N. N. V. Z. I, terrein E. A. B. Aanvang 3.15 uur. KAMPIOENSCOMPETTTIE K. N. V. B. Naar wij vernemen zijn de volgende wed strijden op 14 Juli a.s. in de kampioens competitie van den K. N. V. B. vastgesteld: Amsterdam: Blauw WitHeracles. Spekholzerheide: JulianaG. V. A. V. WIELRENNEN. DE NATIONALE WIELER KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van de N. W. U., de nationale kam pioenschappen op 27 en 28 Juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam te laten verrijden. Daar aanvankelijk door den K. N. V. B. de wedstrijd JulianaBlauw Wit om het landskampioenschap was vastgesteld op 14 Juli, kwam het Olympisch Stadion op dien datum eveneens vrij voor de nationale wie lerkampioenschappen. De tijd van voorbe reiding werd door de N W. U. evenwel te kort geacht om deze belangrijke wedstrij den op dien datum vast te stellen. Daar de K. N. V. B. ook nog geen beslissing geno men heeft ten aanzien van Zondag 21 Juli, blijft de mogelijkheid nog bestaan, dat in onderling -overleg de wielerkampioenschap pen een week eerder worden vastgesteld. ATHLETIEK FINALE NATIONALE SCHOLEN ONTMOETINGEN. Om de Moorman- en Gerritsen en van Kempenbeker. De centrale commissie voor school-ath- letiek organiseert op Zaterdag 6 Juli bo vengenoemd athletiek festijn in Rotterdam in samenwerking met de Rotterdamsche da- mes-athletiekvereer:iging „Hollandia" op de Nenijto-sintelbaan. Elke school is daarbij vertegenwordigd door 4 jongens en/of 5 meisjes. De volgende scholen plaatsen zich in de finale: Jongens: Gem. Lyceum, Zaandam. Christelijk Lyceum, Haarlem. Gem. H. B. S., Leiden. Christelijke U L.O.lschool, Lei den. Vrijz. Christelijk Lyceum, Den Haag. U. L. O.-school, v.d. Parrastr., Den Haag. Meisjes: Gem. Lyceum, Zaandam. HILLEGOM G e b o r e n: D. van Th. A. M. Koot en Hartveld. D. van M. S. Janssen en Wijn gaarden, Dochter van M. J. Siecker en Heemskerk. Ondertrouwd: L. Arends en A. J. M. van Heumen. Getrouwd: A. J. M. van Dishoeck en P. J. Langelaan. G. A. Vermin en W. J. van Stein. O v e r 1 e d e n: M, W. J. Kuntz, weduwe van P. M. N. Knaven, 75 jaar. Personalia. Voor het eindexamen H.B.S. met 5-jarige cursus slaagden te Leiden de dames C. Flentrop en A. Woer- lee en de heer Carl Scharff alhier. Voor B. slaagde te Leiden (Chr. H.B.S.) de heer G. de Jong. Voor het diploma Handelskennis slaag den van hier voor het „Speciail examen" mevr. P. Damo en de heeren A. J Dishoek, W. Roeien, B. Assendelft, H. J. Raatns- veld, P. W. van de Reep en G. Warmer dam. Voor het Normaal (volledig) examen slaagden mej. N. van Zonneveld en de heeren W. v. d. Laan, H. de Graaff, H. v. d. Jagt en J. v. d. Akker Wz., allen alhier. I OEGSTGEEST Gevestigd: J. Versteeg, van Lei den. G. J. de Raadt, van Sassenheim. J. C. Bubberman-Sanders, van Schie dam. P. A. Groenendijk, van Leimuiden. T. A. Gunning, van Oostburg. H. Keij, van Leiden. C. D. Binkhorst, van Lei den. H. J. van Bosheide, van Utrecht. A. H. van Leeuwen, van Alphen aan den Rijn. D. C. Bol, van Hilversum. C. Haasnoot, van Voorschoten. P. v. d. Heijden, van Leiden. E. F. Savelkoul, van Leiden. J. Ouwerkerk, var. Gronin gen. A. Entius, van Leiden. C. J. van Dijk, van Valkenburg ZH. P. Grooten- dorst, van Valkenburg ZH. A. van Haarlem, van Valkenburg ZH. A. P. Janssen, van Valkenburg ZH. M. J. Jonkmans, van A'dam Vertrokken: A. de Groot, naar Haarlem. Th. J. C. Bisschops, naar Rijs wijk. H. S. Zwarenstein, naar Zaandam. J. Duivenvoorde, naar Hillegom. J. J. M. Duivenvoorden, naar Sassenheim. L. W. D. Cudri, naar Leiden. G. Pra- tomo, naar Leiden. M. A. A. Meijer, naar Harderwijk. J. v. d. Berg, naar Leiden. M. A. M. Kortekaas, naar War mond. J. Nemeth, naar Leiden. A. Heemskerk, naar Leiden. A. Doornik, naar Bodegraven. A. S. Fransen, naar Nijmegen. K. D. Koning, naar A'dam. F. Falkenhagen, naar A'dam. P. B. Kuijpers, naar Leiden. M. Bulles, naar Vaals. P. M. Zeesetraten, naar Voor hout. J. M. van den Berg, naar Noord- wijkerhout. P. van Harselaar, naar En schede. N. de Wilde, naar Lisse. Verhuizingen: A. Verhoop geb. Kramer van, Regentesselaan 51 naar Mau- ritslaan 8. C. F. Driessen, van Leidssohe straatweg 7 naar Rijngeesterstraatweg 8. C. J. M. van der Eist geb. Coebergh, van Warmonderweg 82 naar Oranjelaan 20. W. A. L. Dekker en gez. van Emmalaan 26 naar Pr. Bernhardlaan 46. J. F. A. Schenk en gez. van Nassaulaan 10 naar Naussaul'aan 12. A. van der Meij en gez. van Hooge Morschweg 55 naar H-ooge Morschweg 49. L. van der Meij geb. Rietkerk van H. Morschweg 49 naar H. Morschweg 45. B. Smink en gez. van Nassaulaan 7 naar Terweeweg 45. A. W. M. Stroo geb. Moltzer van Warmonderw. 68 naar Warmonderw. 82. P. Breedjjk, van Regentessel. 19 naar de Kempenaer- straat 51. A. L. Beef tink, verpl., van Juffermansstraat 10 naar Juf ferm ansstr. 1. W. F. Snieder en gez. coupeur, van Spaargarenstraatweg 24 naar Duivenvoor- destraat 21. A. J. Hermans van de Kem- penaerstraat 82a naar Spaarparenstr. 29. Geboren: Hans, zoon van H. v. d. Brink en P. Rotteveel, Boonstraat 3. Dick, zoon van H. Jagerman en N. Mens, de Kempenaerstraat 71.' Overleden: Anna Hartman, geb. Zoet, 76 jaar. Dirk Anker, 65 jaar (over leden te Rnijsburg). Anna M. de Wijs, 69 jaar. Ondertrouwd: W. C. Braat en G. W. J. Bertel. G. C. Diephout en J. M. Uittenbogaard. W. Versteeg en T. Voogt. RIJNSBURG Personalia. Tot administrateur aan „Bloemenlust" is benoemd de heer J. Po- lane alhier. SASSENHEIM „Teylingen" junioren. De jongste af- deeling van de R. K. S. V. Teylingen ver gaderde Maandagavond op zaal 3 van het K. S. A.-gebouw, welke te klein bleek. Kapelaan Langelaan had de leiding en zeide, dat het goed was om een vergade ring te houden, daar men zich op een ver gadering voelde als een vereeniging. Spr. verheugde zich over de successen, welke behaald zijn. Spr. wees op de voorrechten, welke de katholieke sportjongens hebben, maar ook op hun verplichtingen. Spr. deelde daar- Christelijk Lyceum, Haarlem. Meisjes H. B. S., Amsterdam. Kweekschool v. Voorber. Onderwijs, Leiden. Vrijz. Christelijk Ly ceum, Den Haag. U. L. O.-school v. d. Par rastr., Den Haag. Rijlis-kweekschool, Schoonhoven. Rijks H. B. S., Utrecht. na de veranderingen in het bestuur mede: de heeren Berg hebben hunne functie als junioren-leiders neergelegd en de kape laan sprak zijn dank tegenover deze hee ren uit voor alles was zij voor de vereeni- gin ggedaan hebben. Hij noemde daarna de nieuwe leider: de heer H. Hoogervorst, oud-secretaris van „Groot Teylingen", en sprak zijn vreugde over dezen aanwinst uit. Daarna werden mededeelingen gedaan over het sport-tournooi hetwelk a.s. Zon dag in Den Haag gehouden wordt. De heer Hoogervorst nam daarna het woord en dankte ook de beide heeren Berg voor al hetgeen zij gedaan hebben voor de junioren-afdeeling; gaf ook meerdere in lichtingen over de te spelen wedstrijden. Bij de rondvraag werd een verfrissching aangeboden, welke zeer welkom was in de snik-heete zaal, waarna de heer A. Berg nog eenige goede raadgevingen ten beste gaf. VALKENBURG Verbetering. Het laatste gedeelte van de om zijn slechten toestand beruohten straatweg vanaf „Schouw" tot aan de grens Katwijk aan den Rijn zal thans spoedig verbeterd worden. Het werk is opgedra gen aan de firma A. v. d. Nol te Den Haag voor 8600. ALPHEN AAN DEN RIJN Onderlinge wedstrijden R. K Sportver- eeniging „Wilskracht" In tegenwoordig heid van bestuur, directeur P Zuidam, en kele juryleden en genoodigden vonden gistere vend in het gymnastieklokaal aan da Paradijslaan de traditioreele onderlinge wedstrijden plaats van de R. K. Sportver- eeniging „Wilskracht", waarbij de leden van de afdeeling dames en dames-adspi- ranten en meisjes elkander op felle, doch niettemin sportieve wijze hebben bekampt. Het laat zich wel begrijpen, dat in een der- gelyke kamp niet één ook maar iets toe geeft aan haar medekampster, waardoor juist den geheelen avond de spanning er in gehouden werd. Het was een lust te zien, hoe allen hun uiterste best deden om het hoogst mogelijk aantal punten te behalen enzoo mogelijk het kampioenschap van haar mededingster, al was het ook maar voorloopig voor één jaartje af te snoepen De kampioene van het vorig jaar mej. C. Goedemondt evenwel wist haar reeds eenige jaren achtereen behaalden ti tel voor het komende jaar opnieuw te be stendigen en bleef derhalve, al moge ook tot eer van mej. T. Touw worden vermeld, met weinig punten verschil de meerdere en behoudster van den mooien zilveren wisselbeker. Nog andere dames, die korte lings uit de lagere afdeelingen naar de hoogste zyn overgegaan, toonden, voor de eerste maal, ten aanzien van de zwaardere eischen der jury, werkelijk fraaie presta ties en wisten hierdoor de tweede en derde plaatsen te bezetten. Uit het geringe ver schil in het puntental blijkt ook voor den buitenstaander reeds overduidelijk hoe spannend de wedstrijden verliepen. De ge detailleerde uitslagen zijn als volgt: Afdeeling meisjes: le prijs I. v. d. Burg 23 pnt.; 2e prijs N. Venne met 22 pnt.; 2e prijs Tr. van Leeuwen eveneens met 22% pnt.; 3e prijs H. Verkleij 22% pnt. Afdeeling adspirant dames: le prijs P. v. d. Sijs 27% pnt.; 2e prijs A. Rademaker 26% pnt.; 3e pry's A. Zonderop 26 pnt. Afdeeilng dames: eerste en voor de twee de maal kampioene: mej. C. Goedemondt met 31 pnt.; 2e prijs mej. T. Touw met 30% pnt.; 2e prijs mej. S. v. Leeuwen met 30% pnt.; 2e prijs J. Janmaat met 30% pnt.; 3e prijs mej. T. Doedens met 28% pnt.; 3e prijs mej. T. Ponsioen met 28% punt. Met een toepasselyk speech je sloot de voorzitter, de heer G. Vreeswijk dezen wedstrijdavond met de noodige felicitaties aan de winnaressen. Politie. De heer G. J. Marskamp, agent van politie alhier, is benoemd tot veld wachter te Nunspeet. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot N. van Vliet zijn 25-jarig ju bileum als besteller bij de P.T.T. alhier. De jubilaris werd te zijnen huize toege sproken d--^memend directeur, terwijl ook verschillende ambtenaren en collega's van hun belangstelling blijk ga ven. Geboren: Cornelis z. van Jacob Grif fioen en Cornelia van der Vis. Bernar ds Carla Martina d.- van Bernardus Karei Martinus Botterop en Conradina Elizabeth Geertruida Jansen. Ingekomen- Cornelis P. Flikweert, Grijpensteinstraat 1, van Amsterdam. Adrianus Hofman, Raadhuisstraat 44, van Maarsseveen. Johannes r>. van der Ploeg, PrinsHendrikstraat lb, van Wou- brugge. Meintje van Duiven, Steekster- weg 37, van Valburg (Zetten). -- Gerar- dus van den Brink (en gezin), Hoorn 65, van Hillegersberg. Martha C. Koek, (wed. C. Zevenhoven en kind), Raadhuis straat 66, van Ter Aar. Gerdina Diele- mans, zonder beroep, Raadhuissh-aat 44, van Amersfoort. Peter J. van Os, Hoorn 65, van Rotterdam. Vertrokken: Gerardus C. J. Heems kerk, Hoogedijk 7, naar Rotterdam. Martina H. van den Hoek, Hooftstraat 29, naar Wassenaar. Klaas Buizer, Steek- terweg 47, naar Wassenaar. Marinus Kok, Hooftstraat 104, naar Harderwijk. WASSENAAR AFSLUITING ACHTERWEG VAN WASSENAAR NAAR KATWIJK. De A. N. W. B. heeft van de Prov. Wa terstaat bericht ontvangen, dat de Ach terweg van Wassenaar n~ar Katwijk tus- schen de afsplitsing naar de Wassenaarsche Slag en Katwijk voor alle verkeer is geslo ten. Een mep van een auto-portier Bij het op den Rijksstraatweg, nabij de Persijnlaan, trachten voorkomen van een aanrijding met een voor hem rijdende bak fiets, sloeg, door een plotselinge zwen king, het rechter-achterportier open van een auto, bestuurd door N. uit den Helder. Dit achterportier raakte den zijkant van de bakfiets, die totaal werd vernield. De bestuurder van deze bakfiets, de 18-jarige K. uit den Haag, bekwam diverse verwon dingen. Na eerste hulpverleening door dr. Baart de la Faille, is K. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in den Haag. Tegen N. is proces-verbaal opge maakt. Diefstal. Door H. uit Oegstgeest werd aangifte gedaan van diefstal van een kruiwagen en eenig tuinmateriaal vanaf een land aan de Spelderslaan. Johannes E. Burghout, van Dijkstraat 27, naar De Bilt (U.). Petronella C. Vrise- koop, Raadhuisstraat 44, naar Bodegraven. NOORDEN Coöp. Boerenleenbank. Op de gehou den jaarvergadering van de Coöp. Boeren leenbank voor Noorden-Nieuwkoop en naaste omgeving hield de voorzitter, het Tweede Kamerlid, de heer M. P. van der Weijden bij de opening wederom een uit voerige beschouwing, waaraan wij het vol gende ontleenen: Spr. zegt het vorig jaar den wensch te hebben geuit, dat de ramp van een oorlog ons bespaard mocht blijven, toen konden we niet bevroeden, dat deze jaarvergade ring daarvan in het teeken zou staan. Spr. gaat na, wat deze ramp in 5 dagen ons heeft gebracht, zij het dat onze omgeving vrij goed gespaard bleef. Intusschen zijn wij allen een nieuw tijdperk van de men- schelijke geschiedenis binnengetreden. Zij het onder andere verhoudingen zullen wij ook in dit tijdperk met toewijding en vol harding moeten werken aan de oplossing van de problemen, veelal dezelfde als wel eer. Kloeke en ernstige menschen, met een goeden wil bezield, zal de toekomst eischen. Wij leven thans van dag tot dag zonder uitzicht op de toekomst en zullen voorbe reid moeten zijn op nieuwe tegenslagen, wat geen reden mag zijn ons aan pessimis me c- te geven. Gesteund door het saam- hoorigheidsgevoel, dat in moeilijke tijden bij het Nederlandsche volk steeds tot uiting komt, zal met begrip voor het nieuwe, waarn wij leven, dt neuwe het stempel dragen van ons egen volkskarakter. De boerenleenbanken hebben in de schokkende dagen als geen ander het be wijs geleverd bestand te zijn tegen moei lijke tijden. Haar loketten zijn niet geslo ten geweest. Zij hebben zich kunnen hou- d enaan het parool „gewoon doorgaan". Dit danken wij in hoofdzaak aan het aange sloten zijn bij de centrale te Utrecht. Daar overziet men het geheel en waakt men voor de maatregelen, welke voor de aan gesloten banken van belang zijn. Spr. kent van nabij een bank, die op zichzelf staat en op 't moment in de grootste moeilijk heden verkeert, waarvan de spaarders de dupe worden, wat in ons geval eenvoudig uitgesloten lijkt. In 1930 is een Fonds ge sticht door de Centrale voor bijzondere doeleinden, in hoofdzaak ter dekking van de kwade posten. Na 10 jaren zou tot uit- keering worden overgegaan, waar wij thans aan toe zijn. Ook Noorden profiteert in zeer sterke mate thans hiervan. Tege lijk is men begonnen weder met de vor ming van een nieuw fonds, zoo mogelijk van 3 millioen gulden, voor den tijd van 12 jaren, om de spaarders van elke risico te vrijwaren. De centrale gaat voor, wij volgen,doch moeten ook hierin volgen, dat de leden aan hun verplichtingen voor het betalen van rente en aflossing voldoen. Met een dankwoord aan de leden van het bestuur en den raad van toezicht en aan den kassier sluit spreker onder een spontaan applaus zijn keurige beschouwing. Na de notulen leest de kassier, de heer Ant. van den Berghe de balans en reke ning voor over 1939. Aan spaargelden werd ontvangen 129.569.78 en terugbetaald 169.741.42. Aan voorschotten werd verstrekt 19.730 en terugbetaald 1 18.877.De ontvang sten in loopende rekening bedroegen 207.983.39, terwijl in loopende rekening werd uitbetaald 168.576.60. Aan rente werden ontvangen 8.793.53 en uitbetaald 4.257.28 plus 60.83 plus 372.48, resp. voor spaargelden, in loop. rekening en aan de Centr. Bank. Uitstaande voorschotten 106.067.90, tegoed in loop. rekening 91.693.19. Totaal spaargelden per 31 Dec. 1939 166.844.71. Schuld in loop. rekening aan rekening houders 6.021.40, aan Centr. Bank 10.132.39 en aan Reservefonds ƒ20.787.17. Saldo winst 430.31. De heer Joh. van Diemen moest perio diek aftdeden als lid van het bestuur en de heer W. Leliveld als lid van den raad van toezicht. Beide heeren werden met groote meerderheid herbenoemd en namen onder dank voor het vertrouwen hun be noeming aan. De mededèelingen van het bestuur waren van ondergeschik belang, terwijl ook de rodnvraag, die zoo gerekt was, dat de ver gadering begon te verloopen, geen bizon- ders naar voren bracht. Bleek dat de spaar gelden een rente opleveren van 2% pet., terwyl voor credieten 4 pet. betaalt moet worden. UITHOORN GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Uithoorn kwam in openbare vergadering bijeen. De burge meester, de heer C. A. M. Koot, opende met gebed en sprak daarna een rede uit, welke werd beantwoord door het raadslid J. Dui ker. Van den heer J. van Amerongen wordt in het belang van de volkshuisvesting een gemeenschappelijk overpad aangekocht voor een blok van 6 woningen aan de Prin ses Beatrixlaan voor ƒ200, terwijl tevens de gemeente zich verplicht het pad te on derhouden. De Thamerweg, het Zijdelveld en de nieuwaangelegde straten worden in gedeeld in de B-klasse van het motor- en rijwielreglement; het Zijdelveld wordt ge sloten voor motorrijtuigen en aanhangwa gens met een maximale asbelasting van 1200 K.G.; de overige wegen mogen met geen hooger asbelasting door dezelfde wa gens worden bereden dan 800 K.G. Ver volgens werd een 5-tal besluiten z.h.s. aan vaard betreffende rechtspositieregelingen en arbeidsovereenkomstbesluit. Aan den heer Blijleven, Drechtdijk 71 wordt 2 maal 3.per maand aan reiskosten vergoedt voor zijn schoolgaande kinderen. Met het P. E. N. wordt een overeenkomst aange gaan betreffende de straatverlichting. In de verschillende begrootingen over het jaar 1939 worden wijzigingen goedgekeurd Al vorens de bydrage aan de zwem- en bad inrichting „Het Zijdelmeer" wordt goedge keurd, zegt de heer J. Duiker, dat hij had gedacht, dat B. en W. in de voorwaarden zouden genoemd hebben, dat zij een proef zouden willen nemen met gemengd baden. Dit is evenwel niet geschied. Hij had ge meend, dat B. en W. zou toestaan b.v. Zon dag van 12 uur. De Reddingsbrigade wil weder haar oefeningen beginnen, maar door de bepalingen van B. en W. is dit onmogelijk. De heer Verwoerd voelt veel voor gezinsbaden. Hij zelf heeft zijn abon nement opgezegd om in Aalsmeer te gaan zwemmen. De voorzitter zegt, dat ln.» de richting van den heer Verwoerd te praten is. De heer Meeuwissen vraagt het ver schil tusschen gemengd zwemmen en ge- zinszwemmen. Waar blijft de controle? De voorzitter is niet tegen gezinsbaden. De reddingsbrigade maakt een uitzondering op de bepalingen. Het voorstel-Verwoerd- Duiker wordt met 8 tegen 1 stem (van Diepen) aangenomen. Vervolgens het voor stel van B. en W. om ƒ350 subsidie te ge ven aangenomen. De werkelijke uitgaven aan de O. L. school, ingevolge art. 55ter der L.O.-wet wordt over het jaar 1939 vastge steld op 728.26 en 42 x 0.50 is 749.26. voor in bruikleen gegeven scholen op 683.26 en 42 x 0.50 is 704.26. Bij raads besluit van 27 Janu. 1939 is dit bedrag be paald op 42 x ƒ11.90 is ƒ499.80 en voor in bruikleen gegeven scholen 42 x ƒ9.75 is 409.50. Dit jaar zal noch in Uithoorn, noch in de Kwakel kermis worden gehouden, besluit de Raad. Aan het plaatselijk comité voor z.g. B- steun voor het jaar 1940 wordt ter beschik king gesteld ten behoeve van: a. werkloo- zen, een bijdrage van 32, b. kleine boeren en tuinders, groep B, een bijdrage van ƒ21.— Tegen de N.V. aannemingsmaatschappij v.h. J. M. Strijland zal zoowel schriftelijk als mondeling verweer in rechten gevoerd worden, wegens haar ingediend beroep in cassatie in zake zijn aanslag in de zake lijke bedrijfsbelasting. Aan den heer J. Idema wordt voor zijn vergoeding in reiskosten toegestaan 1.80 per maand om de Ned. Herv. school alhier te bezoeken. Een algemeene regeling voor kinderuit zending aan subsidie wordt vastgesteld n.l. gedurende de maanden Mei t.m. September 0.25, de overige tijd 0.35. De heer Duiker tracht dit bedrag nog te verhoogen tot 0.30 en 0.40, maar zijn poging mislukte, in zooverre, als particulie ren hieraan geen offer wenschen te gevefï. Van den heer D. v. d. Schaft wordt een bergplaats gehuurd ad 50.per jaar. B. en W. stellen voor aan het waarne mend hoofd der O. L. school een belooning van 100 toe te kennen voor bewezen diensten tijdens den militairen dienst van het hoofd der school. De heer Duiker wilde er 150 van maken. Dit werd niet aan vaard. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE St. Josephgezellenvereeniging. Woens dagavond houden wij onze maandelijksche verplichte bijeenkomst in eigen huis. Nu wij ons zomerprogram zoo gemak kelijk hebben ingedeeld verwachten wij .ook alle leden zonder uitzondering ook degenen die in de hooibouw zijn.Voor deze eene keer mag dit toch geen bezwaar zijn. Er zal gesproken worden over een belangrijk onderdeel van ons gezinspro gram: „Een goede verkeering". Half negen hopen we ieder lid aanwezig te zien. Trouw aan KoLping. A. H. DUIJVESTEUN, pr. vice-praeses.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7