WELKE BONS? VRIJDAG 28 JUNI 1940 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BMD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Openbare vergadering van den Raad ge houden gisterenavond. Voorzitter was bur gemeester W. Woldringh v. d. Hoop. Aan wezig alle leden. Na opening met gebed zegt de voorzitter: „In deze eerste vergadering na den oor log, moge ik U verzoeken door van Uw ze tels te verrijzen en een oogenblik stilte, te herdenken hen onder onze burgerij, zoowel militairen als burgers, die voor het Vader land zijn gevallen." Na deze herdenking herdenkt de voor zitter wat er in de afgeloopen weken is geschied en wijst er op, dat onze ge meente te Katwijk aan den Rijn het zwaarst is beproefd, vooral het gedeelte langs den Valkenburger weg. Het moet ons een dure plicht zijn, aldus spr., hier te helpen herstellen en op te bouwen en de helpende hand uit te'steken. Onze geheele gemeente is economisch zeer zwaar getroffen, de hoofdbron van haar bestaan, de visscherij, is n.l. lam ge slagen en daarmede alle nev en be drij ven. Daarnaast zal ook het badseizoen, naar wij vree zen, niet het verloop hebben dat ervan werd verwaoht en dat helaas zon der eenige reden. Katwijk is onder de hui dige omstandigheden even veilig als welke plaats in ons land ook. De toestand hier is uitenst somber, werk loosheid en ai nenzorg verslinden weke lijks enorme bedragen en eenig uitzicht op een blijvende verbetering is er nog niet. Het is duidelijk, dat van het gemeentebe stuur de grootste soberheid met de toe komstplannen zal worden betracht en dat er met de grootste zorg gefinancierd zal worden. De heer v. d. Zwan spreekt woorden van dank aan den burgemeester voor de vol brachte zoo moeilijke taak in de oorlogs dagen. Spreker hoopt dat God den burge meester kracht en wijsheid moge geven voor de misschien moeilijke dagen die nog wachten. Dan verzoekt de burgemeester de leden op te staan, en herdenkt de burgemeester de pas overleden heer van Daalen. Spr. zegt: Maandagmorgen bereikte ons het ontstellende bericht, dat de directeur van de Bedrijven, de heer E. A. van Daalen, plotseling uit het leven was weg gerukt. Een einde kwam hiermede aan een welbesteed leven. Ruim twintig jaren werkte de heer Van Daalen voor de ge meente Katwijk en een zegenrijke arbeid is dit geweest. Alle bedrijven zijn in die periode met sprongen vooruitgegaan, maar vooral het gasbedrijf had zijn rustelooze aandacht. In den loop der jaren heeft hij zijn geliefde gasfabriek opgevoerd tot een 'bedrijf, dat in zijn soort kan wedijveren met de beste in den lande; een zuin'g- en economisch beheer deed hij gepaard gaan aan een voortdiurenden uitbouw en ver nieuwing. Spr. weidde verder uit over de verdien sten van den overledenen en besloot: „Van deze plaats wil ik nog slechts getui gen dat wij, B. en W., de Raad en de ge heele 'bevolking van Katwijk zijn verschei den 'betreuren als een ernstig verlies van een onzer uitstekende burgers, een man die zijn leven gegeven heeft voor zijn ar beid in deze gemeente. Met groote dank baarheid zullen wij hem blijven geden ken." Hierna spreekt de heer v. Tongeren ont roerende woorden in verband met dit over lijden. Vervolgens doet de voorzitter mededee- ling van de ingekomen stukken, mededee- lingen van Ged. Staten houdende goedkeu ring van genomen raadsbesluiten. Punt 3, voorstel tot het Wijzigen van di verse belastingverordeningen. Het gaat over de mogelijkheid om bezwaren in te brengen tegen den aanslag, welke regeling bfj het Rijk billijker is dan bij de gemeen te. Vandaar het voorstel van B. en W. om wijziging te brengen in de verordeningen „tot heffing van bruggeld" „tot heffing van hondenbelasting" „tot heffing van vergun ningsrecht" „tot heffing van een verlofs- recht", „tot heffing van besmettelijke- 2iekte-gelden", en in deze verordeningen in te lasschen de zinsnede: „onjuist gebleken aanslagen kunnen ambtshalve worden ver minderd of vernietigd". Na een korte toe lichting wordt conform dit voorstel beslo ten. Punt 4, voorstel tot het beschikbaar stel len van een crediet voor extra hulp aan werkloozen. Volgens een schrijven van den minister van sociale zaken kan aan wehkloozen extra hulp wonden verleend in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. Die z.g. B.-steun mag worden verstrekt aan werkloozen die zijn opgeno men in de Rijkssteunregeling of zyn ge plaatst bij een gesubsidieerde werkver schaffing 'benevens aan de z.g. kleine tuin ders. Over 1940 mag ten hoogste worden besteed 7.90 per v/erklooze en 1 3.95 per B.-tuinder. Begroot wordt dat van de ge meente hiervoor noodig is 1290.—, de rest, tot 5095.50 komt voor rekening van het Rijk. B. en W. stellen voor hiertoe te •besluiten; de raad gaat, na een opmerking van den heer Haasnoot hiermede accoord. Punt 5. Voorstel tot het aankoopen van de perceelen Duinstraat 24 en Duinstraat 24 A. Dit betreft de perceelen ven wijlen de weduwe Leendert Verdoes-Kruyt welke door de erfgenamen worden aangeboden voor 4800.hetgeen B. en W. een rede lijken prijs achten. Wordt tot deze aan koop overgegaan dan zou verbreeding van de Duinstraat over een lengte van 36 M. mogelijk worden. Perceel 26 zal dan moe ten worden gesloopt en van het gekochte voorlooplg een gedeelte open grond worden gebruikt, terwijl het verdere gedeelte nog voorloopig kan worden verhuurd. De er ven wed. Verdoes-Kruyt vroegen voorkeur hiervoor, behoudens nader door den Raad te stellen voorwaarden. Aangenomen. Punt 6 is een voorstel tot het ruilen van grond gelegen aan den Cantineweg. In verband met de doortrekking van de Wil lem de Zwijgerlaan is het noodig, zoo zeg gen B. en W. dat de gemeente zich den eigendom verzekert van twee aan den Staat der Nederlanden toebehoorende ge deelten duingrond langs den Cantineweg te samen groot 2.70 Are. Deze koop kan met gesloten beurzen geschieden door aan den Staat af te staan twee gedeelten van den weg langs „de Koestal", welke door omlegging van den ouden weg worden af gesneden. Als voorwaarde wordt door den Staat gesteld, dat de gemeente op haar kosten op den nieuwen grens een afraste ring langs het militair schietterreln plaats: en den grond in stuif vrij en toestand ople vert. B. en W. stellen voor tot deze rui ling en op genoemde voorwaarden te be sluiten. Na enkele vragen die gesteld en beantwoord werden, werd conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt 7, voorstel tot wijzigen va i de ge- me en tsbegrootin gen dienstjaar 1939 en 1940 in verband met buitengewone uitga ven, wordt zonder verdere besprekingen aangenomen. Punt 8, voorstel tot nadere wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger is een voorstel naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten betreffende het in kas hebben van een ongelimiteerd bedrag waarmede Ged. Staten zich hiei kunnen vereenigen. Dit art., zegt de voor zitter, was aldus geredigeerd omdat de be hoefte aan kasmiddelen door de buitenge wone omstandigheden zeer sterk u'feen kunnen loopen. Ged. Staten hebben echter geen bezwaar wanneer de Ontvanger wordt verplicht dat gedeelte zijner kas bij eer. aangewezen bankinstelling te deporeeren waarmede wordt overschreden het beoi&g, waarvoor de gemeente en al haar diensten en instellingen, tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of anderen zijn verzekerd. B. en W. ztggen zich met deze zienswijze wel te kunnen v&resnigeT en stellen den Raad voor de in structie van den ontvanger in dien zin te wijzigen. Eesloten. Punt 9, voorstel lot wijziging van de ver ordening regelende den rang en de iaar- wedüe van de ambtenaren en werklieden bij den dienst der Gemeentebedrijver.. Na 't heengaan van den fabrieksbaas v. Diggelen was het de bedoeling dat in deze functie bij de bedrijven niet meer zou worden voorzien. Verschillende omstandig heden als de enorme toeneming der gas productie, de vuilverbrandingsoven, een kraanbaan voor kolentransport enz. enz., had tot gevolg dat het werken zonder fa brieksbaas niet meer mogelijk bleek. It. het belang van een goeden gang van zaken is daarom overgegaan tot het aanstellen van een nieuwen fabrieksbaas. Naar het oordeel van B. en W. dient de salarisschaal voor dezen functionaris te worden herzien en stellen B. en W. voor deze te stellen ingaande 20 Nov. 1939 op 1500.tot 1800.per jaar, benevens vrij wonen, vuur en licht en water, te samen geschat op 300.per jaar. De heer A. Wassenaar zegt dat het be drag van 300.voor woning, vuur. licht en water z.i. veel te laag is. Spr. doet een voorstel om het salaris te brengen tot maxi maal 2100.—' zonder de emolumenten die betaald zouden moeten worden. Dit voor stel wordt met 134 verworpen Voor de heeren v. d. Marei, Wassenaar, Haasnoot en Hoek. Punt 10 is een voorstel tot het inbrengen van gronden in het Grondbedrijf. Het be treft de gronden gelegen in het uitbrei dingsplan „Het Witte Hek" toebehoord hebbende aan H.V van der Marei, groot 6130 M welke bij nieuwe o-pmeting groot bleken te zijn 6780 M. 17 April 1.1. aange kocht door de gemeente. Aldus wordt be sloten. Rondvraag. De heer v. Rijs heeft een vraag ingezonden betreffende de nieuwe gasregeling die z.i. onbillijk is vooral voor de minder kapitaalkrachtigen. De voorzit ter zegt dal ook B. en W. met hun e gen regeling niet tevreden waren en ir.tuszchen is reeds een nieuwe regeling getroffen die pas ingaat per 1 Juli a.s. namelijk de eer ste 10 M3 kosten plus meterhuur 1.35 en het overige verbruikte gas '*ost 6 ct. per M3. Die een onoordeelkundig gebruik maakt en riet bezuinigt op het gasver bruik zal van de toevoer afgesneden wor den. Hierna sluiting met gebed. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Donderdagmiddag kwam de Raad onder leiding van den Burgemeester bijeen die de volgende rede nield: Mijne Heeren, Wij zien elkaar in deze zaal voor het eerst weder na de voor ons vaderland zoo geweldige dagen van 1015 Mei. Ook voor onze gemeente waren zij geweldig en ten hoogste spanrend. Danken we God voor hetgeen bleef gespaard en onderwerpen wij ons, ook als gemeenteraad, waardig aan den nieuwen toestand. Duitsche autoriteiten en verordeningen hebben we te aanvaarden en te eerbiedi gen, ik hoop dat aller houding daarin cor rect en waardig zal zyn, zooals dat trou wens sinds de genoemde groot-historische dagen is gebleken. Die houding brengt mee dat de heeren raadsleden zich beperken tot louter zakelijke besprekingen en beschou wingen, terwijl het wel de wensch van onze Nederlar.dsche overheid is, dat op merkingen en beschouwingen van politie- ken aard achterwege blijven. Hoop, verlangen en moed mogen ons het vertrouwen schenken, dat na bange dagen weder een blijde toekomst aanbreke. In die spannende dagen heeft ons Sas- senheimsche volk op hartelijke spontane wijze zijn eenheid en saamhoorigheid ge toond; ik mag dat hier met trots en groote voldoenir.g getuigen en met grooten dank kan ik gewagen van de vele hulp verleend, door, op de eerste plaats, de leden van de luchtbeschermingsdienst, de leden van het korps hulppolitie, de paraatheid van de E. H. B. O., de werkdadige hulp van den op ruimingsdienst onder het diensthoofd K. W. van Breda, terwijl nog meer in het bij zonder ik dank wil uitspreken aan de hee ren Houtzagers en Geerse, onder wier hoofdleiding en voorlichting de verschillen de diensten hadden te werken. Met be scheiden middelen, ingevo^e een beschei den crediet, hebben beide hoofdleiders hier toch een behoorlijke luchtbeschermings dienst paraat doen zijn. De opruimingsdienst heeft een zeer droe ve taak gehad. Nabij de Zuidgrens onzer gemeente vielen, door een voltreffer-vlieg tuigbom op een colonne, eenige soldaten; tien daarvan met den chauffeur zijn ter plaatse begraven door genoemde dienst. Dit soldaten graf zal als eeregraf worden afgewerkt en in eere worden gehouden, het ligt onmiddellijk langs den grooten ver keersweg en vormt wel een blijvend, tref fend monument. Vanaf deze plaats brengen wij een eere- groet aan de dappere jongens, hun namen zijn: Jan van Dalen, van Bolsward, korpo raal Jan Joh. van den Brink, van Nes (Ameland), Floris Eisinga, van Leermens, Frederik Wilhelm Melgert van Zwarte- meer, Douwe Mulder van Voorburg, Jakob Poelman van Stadskaraal, Jan Reinders van Wezup-Onstwedde, Johannes Chris- tiaan Setz van Emmer-Compascuum, Derk Stomp van Nieuw-Amsterdam, Aalarib Wijsbeek van Oude-Pekela, alle soldaten en de burger-chauffeur Willem Marinus Kors van Haarlem. Mijne Heeren, ook onze gemeente heeft zware offers moeten brengen in het verlies van 5 zijner zoren. Gevallen voor het Va derland zijn: Theodorus Antonius Beek man, oud 25 jaar, Franciscus Joseph van Breuke'en, oud 25 jaar, Leendert Noort, oud 20 jaar, Michiel Vercouteren, oud 30 jaar en Cornelis Jacobus van der Zon, oud 31 jaar. Groote deernis vervulde ons gemoed bij de opeenvolgende tijdingen van hun sreu- velen, met hartelijk medelijden blijven wij vervuld tegenover hun ouders en familie, die deze zware offers op het altaar van het Vaderland hebben moeten brengen. God geve hun sterkte in die weergalooze be proevingen; de eerbiedige nagedachtenis aan de dappere en moedige jongens blijve Sassenheim bij. Enkele onzer Sassenheimsche strijders zijn jammerlijk gewond huiswaarts moeten keeren. Mogen zij door een rechtmatige zelfvoldoening voor het Vaderlard te heb ben gestreden in een voorspoedig herstel en in eene voorspoedige toekomst zooveel mogelijk troost vinden; van ons respect blijven zij verzekerd. Mijne Heeren, u ziet de plaats aan mijn linkerzijde open, de wethouder de heer Bader is opgenomen moeten worden in het ziekenhuis wegens operatie-behandeling. Het is te hopen, dat het met hem goed moge gaan. Deze rede werd door den Raad staande aangehoord. Medegedeeld werd verder dat op 3 Juni ten Gemeentehuize een corferentie heeft plaats gevonden met een hoofd-commies ter Provinciale Griffie en afgevaardigden van de Besturen der Bijzondere scholen naar aanleiding van een bezwaarschrift dezer besturen tegen de door den Raad vastgestelde vergoeding van 8.80 per leerling. De voorz deelde mede, dat de bedoelde hoofd-ambtenaar toegezegd heeft te zullen trachten 10 per leerling op de begroo ting te doen voteeren, waarmede door de schoolbesturen genoegen genomen zou worden. Naar aanleiding van het den leden toe gezonden verslag over 1939 var den Dienst der Arbsidsbemiddehng enz., zeide de voorz. dat dit verslag getuigt van de toe wijding van den heer Beekman voor zijn taak en vertrouwt ook namens den Raad te spreken als hij voor dit mooie stuk werk den heer Beekman hulde brengt. Voor extra-hulp aan werkloozen, z.g. B-steun werd geraamd 907.64, dit bedrag kan met ruim 700.— verhoogd worden, tot ruim i 1600. De Commissie tot Wering van School verzuim moet met één lid worden uitge breid. Benoemd werd mej. E. M. A. van der Voort, onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool. De heeren Beye, Schrama en Vogelaar werden benoemd tot leden der Commissie tot nazien der Gemeenterekening over 1939. De verzekering van Gemeentegelden werd gecontinueerd bij de F. O. G. Aan het R. K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage, aan de R.K. H.B S. St. Eo- naventura te Leiden en aan de St. Lidwi- naschool voor zwakzinnige kinderen te Leiden werden over 1838 subsidies toege staan van resp. 36.08, 334.80 en 63.68 voor kirderen die uit onze gemeente die scholen hebben bezocht. Op zijn verzoek werd aan G. Wesseling vermindering van havengeld verleend daar een zijner schepen te Rotterdam gezon ken is. Het kohier hondenbelasting 1940 werd vastgesteld op 708.75, voor 24 waakhon den en 85 luxe-honden. De begrootingen 1939 en 1940 werden ge wijzigd conform het voorstel van B. en W., waarbij de heer van Zonreveld een alge- meene opmerking maakte over het over schrijden van geraamde bedragen. Daarna kwam ter tafel het in de vorige vergadering aangehouden verzoek van den heer C. J. Kisbert om medewerking tot het verkregen van een 2de hypotheek op 16 woningen aan de rieuwe laan tusschen Berkenlaan en Iepenlaan. De Raad had B. en W. prae-advies ver- BROOD. Bons 31 tot en met 40 (Lroodbonboekje) Geldig tot en met 30 Juni (even tueel tot en met 4 Juli) recht ge vende op totaal 2000 gram brood. THEE OF KOFFIE. Bon 69 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 5 Juli, rechtge- vende op half pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 75 (algemeen disiributieboekje) Geldig tot en met 12 Juli, recht- gevende op 2 A ons tarwebloem of 2 A ons zelfrijzend oakmeel. SUIKER. Bon 80 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 25 Juli, rechtge- vende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode 1", voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met i Juni, rechtgevends op 2 liter. zocht. De voorz. stélde voor het verzoek af te wijzen daar deze aanvraag niet vol doet aan de bepalingen. De heer van Reijsen is het daarmede niet eens en acht de uitleg van den voorzitter niet volkomen juist. Er zijn 13 woningen in aanbouw, er is bouwvergunning ver leend voor 28 huizen dus 12 woringen, die nog gebouwd moeten worden komen er zeer zeker nog voor in aanmerking. Bo vendien wil K. nog 4 woningen bouwen. De heer Schrama, en later de heer Vo gelaar vragen wat gedaan is naar aanlei ding van het gesprokene in de laatste ver gadering over deze zaak. Niets, zegt de voorzitter. De heer van Breda vraagt prae-advies over deze zaak. De heer van Reijsen verdedigt nogmaals het verzoek Kiebert, waarop de heer Vo gelaar hem den goeden raad geeft verder hierover te zwijgen. De heer van Zonneveld heeft in de vo rige vergadering prae-advies gevraagd, hij wil dit afwachten, een nader verzoek ont vangen, met berekeningen enz. Men kan toch niet „a bout portant" zulk een mede werking toestaan. De voorzitter wijst er nog op, dat, als het op stemming aar komt, de heer van Reijsen zich van stemmen meet onthouden daar hij in „bloed- of aanverwantschap" tot verzoe ker staat. Ten slotte wordt besloten het verzoek om 2de hypotheek op de thans in aanbouw zijnde woningen af te wijzen; de heer Kie bert echter te berichten, dat hij van de nog te bouwen woningen een dergelijk verzoek kan irdienen vergezeld van de noodige gegevens. Da voorzitter bracht nog lof aan de ge vers voor de collecte 1940 welke ruTm 614.heeft opgebracht, aan het Dames comité en de collectrices en deelde daarna mede dat van een Rijkstuinbouwconsulent de aansporing was binnen gekomen 2 H.A. grond ten Noorden van Ter Leede door werkloozen teelbaar te doen maken en daarna onder hen te verdeelen als „volks tuintjes" voor de voedselvoorziening. Sociale Zaken had medegedeeld dat het omspitten in werkverschaffing moest ge schieden, waarop de heer Kortekaas mede deelde, dat elke werklooze het recht heeft, naar gelang de grootte van'zijn gezin, zelf een stuk grond te bewerken. Na ampele bespreking werd besloten mede te deelen dat het plan voor dit jaar geen nut meer heeft. Mocht de eigenaar bereid zijn het land voor dat doel af te staan voor langeren tijd dan zal deze zaak nader bekeken worden. Tegen het ultbreidirgsplan waren 3 be zwaren ingekomen, welke in de volgende vergadering zullen worden behandeld. Geen rondvraag. Geen geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag j.l. des namiddags te zeven uur. Tegenwoordig 12 raadsleden. Afwezig met kennisgeving de heer P. J. Warmerdam. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter hierop aanstonds het woord nemende, zegt ongeveer het r.avolgende: Hat past mij in deze eerste vergadering, die na de capitulatie wordt gehouden dege nen onzer Noordwijkerhoutsche jongens te gedenken, die hun leven hebben geofferd op het altaar des vaderlands. Het zijn er twee: Leen de Winter en Garard Backer, de eerste sneuvelde te Katwijk, de andere op Ypenburg; de Winter was de kostwin ner van zijn vader en moader, Backer was een veelbelovende plichtsgetrouwe jonge man, die na met vrucht de H.B.S. te heb ben doorloopen eenigen tijd op de secretarie heeft gewerkt, vooraleer hij in dienst ging. Allen op de secretarie bewaren aan hem de aangenaamste herinneringen, daar zijn werk punctueel en zijn omgang prettig was. Laat ons als christenen hopen, dat zij hierboven het loon hebben ortvangen, dat weggelegd is voor hen die de offers wisten te brengen, die de plicht van hen vordert. Naast de dooden die wij betreuren zijn er nog verschillende onzer Noordwijker houtsche iongens meer of minder zwaar gewond. Naar ik echter met beln"stel heb vernomen gaan zij al1en goed vooruit en wij allen hopen gaarne dat zij spoedig in den kring hunner familie mogen terugkeeren. Denzelfden wensch gaat uit tot- twee orzer soldaten, die nog niet uit het buitenland zijn teruggekeerd. Mogen ook zij eenmaal in welstand het vaderland bereiken. Wij begroeten in deze vergadering d°n gemeentesecretaris den heer Pijrenburg, die na ongeveer 13 maanden in militairen dienst geweest te ziin weder in zijn functie is teruggekeerd. Wij feliciteeren hem er mede. dat al is hij dan ook in Duitschland in krijgsgevangenschap geweest, hij onge deerd aan zijn gezin en aan zijn werk is teruggegeven. Fen woord van waardeering wil ik in het bijzonder spraken tot den heer de Jóng, die gedurende de afwezig- ehid van den secretaris het secretariaat der gemeente op buitengewoon ver^lensteb'ike wijze heeft waargenomen. Persoonlijk houd ik aan die waarneming de meest pret tige herinneringen en ik zeg den he-r de Jong gaarne dank voor den steun, die ik in moeilijke omstandigheden aan hem heb gehad. Een woord van dank zeg ik voorts gaarne aan al diegenen, die in deze bewogen tij den de plaatselijke gemeenschap van dienst zijn geweest of r.og van dienst zijn. Als alle diensten behoorlijk hebben gefunction- neerd dan is dit ongetwijfeld te wijten aan de spontaan verleende medewerking. Het mag in dit verband wel worden opgemerkt, dat er twee diensten niet hebben behoeven te functioneeren n.l. evacuatiedienst en de Roode Kruis-dienst. Doch al hebben deze diensten niet behoeven te werken, toch is het verblijdend te corstateeren, dat de or ganisatie tot ontvangst van pl.m. 2300 ge- evacueerden gereed was en dat een ge- improviseerd ziekenhuis van 100 bedden met doktoren, verpleegsters en materiaal gereed stond om gewonden op te nemen. Verder wil ik de burgerij dank zeggen voor de welwillendheid en gastvrijheid, welke zij ten aanzien van de militairen, die hier een paar maanden gelegerd geweest zijn heeft betracht. Het deed mij een ge noegen van verschillende personen te ver nemen, dat het hun speet van Noord wij- kerhout te moeten vertrekken om elders gelegerd te worden. Laat ik besluiten met den wensch, dat spoedig rustiger tijden mogen aanbreken en mogen die tijden dan zoo zijn, dat er werk en brood is voor een ieder, die wer ken kan en werken wil. De secretaris zegt den voorzitter dank voor de vriendelijke woorden tot hem ge sproken nu hij zijn functie weder heeft hervat. Ook wil hij als oud-gemobiliseerde dank zeggen voor de woorden door den voorzitter gewijd aan de oorlogsslachtof fers. Met verschillende dienstplichtigen uit Noordwykerhout heeft de secretaris een onderhoud gehad en het was hem daarbij een voldoening te constateeren dat allen hun plicht hebben gedaan. Op voorstel van B. en W. wordt over eenkomstig art. 36, 4e lid, der Woningwet een besluit genomen, waarbij wordt be paald, dat een plan van uitbreiding voor de geheele gemeente wordt voorbereid. In dit verband deelt de voorzitter mede, dat het door ir. Siebers gemaakte plan de zer dagen is ontvangen en door B. en W. wordt bestudeerd. De begrootingen dienst 1939 en 1940, als mede de begrootingen van het grondbedrijf over genoemde jaren worden gewijzigd. Aan den heer Linders wordt daarbij een gratificatie van 100.toegekend voor de door hem als ambtenaar van den burger lijken stand bij afwezigheid van den heer Pijnenburg verrichtte diensten. Aan H. Th. Jansen, Bart Zandbergen en P. v. d. Klugt wordt op hun desbetreffend verzoek, in verband met art. 13 der L. O.- wet een tegemoetkoming van 12.80 per jaar verleend in de onkosten van een fiets tot het bezoeken der R. K. U.L.O.-school te Sassenheim. Op het verzoek van de N.V. Landexploi- tatiemaatschappij „Noordwijkerhout" ge vestigd te Sassenheim om een gedeelte van de Langelaan van den legger van we gen en voetpaden af te voeren, meenen B. en W. afwijzend te moeten adviseeren. Dienovereenkomstig wordt bij acclamatie besloten. Op voorstel van B. en W. wordt de bij de Fraude-Risico Onderlinge van Gemeenten (F. O. G.) gesloten verzekering van de gelden der gemeente met drie jaren gecon tinueerd. Voor den tijd van 3 jaren worden tot lid der commissie tot wering van schoolver zuim herbenoemd de heeren P. J. Arends, E. L. Horsthuis en J. A. M. Pijnenburg. Op voorstel van B. en W. worden vast gesteld twee verordeningen, de eene be vattende een bijzonder rooilijnvoorschrift voor een gedeelte van de Dorpsstraat en den Dorpsringweg bepaaldelijk ten aanzien van het perceel sectie E 2362 (bewoond door L.- de Wilde), de andere bepalende, dat op dit perceel uitsluitend gebouwen voor maatschappelijk verkeer en voor openbaar nut, waarvan het karakter in deze omgeving past, mogen worden ge bouwd. Van het R. K. Armbestuur van St. Jo seph wordt een stukje grond overgenomen (van huis van v. Lierop) om hier het be staande trottoir op door te trekken. Van de gelegenheid tot rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan in geheim comité.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6