WOENSDAG 26 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Ue uitwateringssluizen op den afsluitdijk, welke de genie op last van de Nederlandsche militaire autoriteiten bil de nadering der Duitsche troepen had laten springen, worden hersteld Het kolen transport ven de Zuid llmburgsche mijnen wordt langzamerhand in vollen omvang hervat, nu vele spoorlijnen weer in bedrijf zijn en de binnenscheepvaart weer op gang is gekomen. Drukte op de laadplaats van de Staatsmijn Emma to Hoensbroek Volle korven zijn het resultaat van de over vloedige kersenoogst in de Limburgsche .Betuwe" Tijdens zijn bezoek aan Rotterdam maakte de Rijkscommissaris dr. beyss- Inquart een boottocht door de havens, waarbij hij o m. vergezeld werd door don buroemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud Kustversterkers. De golfbrekers aan hel Scheveningsche strand worden voorzien van nieuwe basaltblokken, om de najaarsstormen te kunnen doorstaan In verschillende gasthuizen heeft Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart in de afgeloopen dagen een bezoek gebracht aan de gewonden. Dr Seyss Inquart in een vriendelijk gesprek met een Hollandsch meisje, dat bij een bom bardement aewond werd Wegens gebrek aan wind verliep de strijd tusschen de B.M.-ers tijdens de zeilwedstrijden van de Zaanlandsehe Zeilvereeniging op de Voorzaan zeer vreedzaam De stadsgracht van het fraaie plaatsje Hulst in Zeeuwsch Vlaanderen wordt in werkverschaffing schoongemaakt Met voortvarendheid wordt gewerkt aan het herstel der opgeblazen 4 bruggen. Groote bokken doen dienst bij het heffen der gebroken deelen van de verkeersbrug over den Rijn te Arnhem Leidekkers herstellen den toren van de St Martinuskerk te Wijk-Maastricht, welke beschadigd werd bij de explosie, die met het opblazen van de verkeers brug over de Maas gepaard ging De klompenhandel heeft goede voor uitzichten. Duizenden paren werden deze week in Amsterdam gelost, om naar hun bestemming te worden gebracht

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8