Academienieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 26 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEM. H.B.S. Overgangsexamens Bevorderd van de le naar de 2e klas: Willy van Alphen, F. T. Aukes, H. Been hakker, Th. J. Boerstra, M. J. Brons, C. M. Bungenberg de Jong, O. C. Croes, H. Derk- sen, A. J. Drewes, C. van Duyn, Th. Eyk- man, H. Habig. J. M. A. Heyn, Marijke Hooykaas, H. J. de Jong, J. Kok, W. J. Bel- laard, J. M. Ballego, P. Bloemendaal, A. C. Blok, C. N. Boot, A. D. H. Heenk, A. van Iterson, H. G. Jung, J. W. H. Nuyt, M. A. Oswald, R. Perdeck, A. M. H. van Schyn- del, Gré Teleng, W. Verney van Wijk, J. Voorduin W. Welvers, Mien Westra, B. P. Lancel, G. N. Meurs, Bennie Meyer, Kees Meyer, Hans Mulder, Jan Mulder, Rietje Narming, A. F. Pieren, J. A. Riel, P. G. Sluiter, H. Tober, Ben Visser. Herexamen 3; afgewezen 20. Eevorderd van de 2e naar de 3e klasse: C. P. Belonje, J. Bosse, D. K. Burgy, J. Charité, P. Cossee, R. H. Dragt, A. van Doo- ren, K. P. Fuchs, H. G. H. Koeken, J. van Konijnenburg, G. N. Kruisheer, R. M. A. de Laive, A. J. Metz, H. van Ringen, J. van Rijnswou, D. C. van Sermondt, Tine Spil- ker, E. A. Koch, L. Bosscher, P. H. Bruy- nings Ingenhoes, J. Dik, H. J. Duyster, J. E. van den Heuvel, P. L. Jung, J. Kanbier, F. J. Klaasen, J. M. W. Kriest, J. Philippo, H. Rademacher, Suze A. Redêl, A. Snel, W. F. Snieder, C. H. van der Upwich, A. v. Vianen, F. Veltenaar, J. J. van Went, Mar- gareth Sickler, J. D. Koch. Herexamen 6; afgewezen 21. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: E. J. Apol, C. Bloot, A. Boender, Etty M. Coomans de Ruyter, D. Enthoven, Nitha D. Entrop, Suus de Goederen, J. M. de Graaf, K. A. Hakkert, W. J. Hoek, D. Janssen, Els Jongkees, P. Klepper, C. J. Kloots, J. E. Kruischeer, M. Mühlbauer, G. Pezie, D. van der Werff, J. H. Wesselo, E. van der Zee, P. Breuning, Jetty Heymans, Agnes Avjna- rius, D. Bosma, P. L. Klaassen, T. J. Kruyt, C. Landheer, Saartje L. Maitimo, N. F. Meier, Irma E. Meijer, J. van der Nat, C. H. Otto, J. Prins, H. W. van der Reyden, P. J. van Schayck, J. Schrama, W. F. Snel, J. D. M. van Straten, J. F. den Tonkelaar, G. A. Uitermark, J. Vermeulen, D. J. Vlasblom, A. Vos, J. W. Weynman, C. L. Woerlee, P. M. Wijkmans, S. J. W. Zandvoort, J. Tig- gelman. Herexamen 4; afgewezen 11. Bevorderd van de 4e kL B naar de 5e klas B: J. M. G. Bouman, R. W. Hendriksen, J. L. Hertz, F. J. M. van Hiele, Nelly Hoekstra, C. F. A. van Kampen, Tineke Kerlen, L. J. Landkroon, F. E. Meijer, F. G. Pollack, Gertie J. van Putten, J. A. Schalkwijk, H. G. Vedder Christiaanse, A. F. van Weezel Errens, W. Wijk, F. W. van den Burg, D. Cannoo, J. Garvelink, H. J. Ginjaar, A. Ha- bekotté, Maud Heynis, J. H. C. Hilgers, G. W. Jagerman, C. de K<mp, H. B. Kips, J. J. van Koolbergen, H. J. Maas, Maaike Noordzij, J. A. Riedel, C. C. van der Ruit, H. J. Schouwenburg, P. L. Streeder, J. Ver- hey van Wijk, H. J. van der Werff, N. J. Zijlstra, E. H. B. Fransen Herdersch. Herexamen geen; afgewezen 7. Bevorderd van de 4e klas A naar de 5e klai A: Bep D. Bor, P. J. KlooLs, N. Luiks, M. J. Nout, Lineke Polak, W. J. E. van Putten, Ccrrie P. A. van der Ruit. Herexamen jeen; afgewezen geen. EXAMENS MIDDENSTANDS-DIPLOMA „Algemeene Handelskennis**. De examens werden gisteren voortgezet. Geëxamineerd werden 3 car.didaten voor het „Speciaal" en 85 voor het „Normaal" examen. or het „Speciaal" de heeren A. Zaal, 's-Gravenhage, A. L. Zaal, Alphen a. d. Rijn, Mw. J. A. ZwartHaberlein, Wormerveer. Afgewezen geen. Geslaagd voor het Normaal" examen de heeren: H. J. Aberson, Nieuwerbrug, J. D. v. d. Akker, Hillegom, H. C. Albers, Lisse, J. Amersfoort, Oegstgeest, E. C. Baartman, Haarlemmermeer, J. J. Bardelmeyer, Rot terdam, A. v. Beek, Alphen a. d. Rijn, J. W. van Bemmelen, Voorschoten, J. L. v. d. Berg, Naaldwijk, J. H. J. Bergman, Oude- Wetering, C. P. Beuk, Leimuiden, A. van Bezooyen, Ter Aar, N. Bink, J. B. Boer, Leiden, J. J. Boer, Oude-Wetering, Mej. G. Boersma, Sassenheim, de heeren J. P. Bon, Leiden, J. A. Bossers, Kaatsheuvel, G. Bres, Loosduinen, Mej. A. B. de Bruyn, Gouda, de heeren J. van Breukelen, Zoe- terwoude, G. J. Burger, Wassenaar, C. G. Burggraaf, Bodegraven, J. L. J. Compier, C. H. Kramer, J. J. Cramer allen te Leiden, P. L. V~ d. Deyl, Noordwijk a. Zee, N. J. Dol, Oegstgeest, A. Domburg, Zwammer- dam, P. J. Wassenaar, Katwijk a. d. Rijn, L. v. Dongen, Haarlemmermeer, Mej. M. R. Dorlandt, Zoeterwoude, de heeren C. van Duyn, Naaldwijk, G. D. Duisterhof, Bodegraven, A. W. Duiverman, Oegstgeest, K. van Dijk, Amsterdam, G. Dijksman, Gouderak, L. Eisenga, Lisse, M. van Tol, Amsterdam, E. L. Fortgens, Haarlem, A. van Gaaien, Alphen a. d. Rijn, H. Gelder blom, Bodegraven, M. G. Gerts, Waddinx- veen, L. Gesman, Alphen a. d. Rijn, C. de Gier, 's-Gravenhage, J. Giltjes, Broek op Langerdijk, W. J. Gloudemans, Haarlem, H. Goudkade, Boskoop, C. D. de Graaf, Haarlemmermeer. H. de Graaff, Hillegom, H. J. Grimsbergen, Rijnsburg. P. Groenen dijk, Heemstede, H. W. Groeneveld, Moer- capelle, M: H. L. Groenevelt, Amsterdam, J. H. Groenink, Haarlemmerliede, M. v. d. Gugten, Alphen a. d. Rijn, J. N. J. v. d. Haak, Noordwyk a. Zee, A. B. O. den Haan, N. A. C. den Haan beiden te Oegstgeest, W. M. Haas, Lisse, F. X. J. van Haasteren, Leiden. Afgewezen 24 candidaten. De examens worden nog voortgezet Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. W Lelden IC VEILING VAN DUITSCHE LEGERPAARDEN. Grooter aantal voor den landbouw beschikbaar gesteld. De Duitsche militaire autoriteiten heb ben een grooter aantal niet-benoodigde legerpaarden ter beschikking gesteld van den Nederlandschen landbouw. In dit ver band zullen in eenige plaatsen des lands paardenveilingen worden gehouden. Deze verkoop zal hier ter stede worden gehouden in de Doelenkazerne op a.s. Don derdag. Als koopers komen slechts personen in aanmerking, die hun paarden of tractoren ten behoeve van het leger hebben moeten afstaan. De koopers ontvangen een bewijs, hetwelk een wettig bezit van het paard zal moeten aantoonen. De beroepspaardenhandel is van deze verkoopingen uitgesloten, om te voorkomen dat een hulpmaatregel voor den lardbouw zou ontaarden in een handelsobject. CHR. H. B. S. Eindexamen. Aan de Christelijke Hooger Burgerschool zijn geslaagd voor het eindexamen B-afd.: Margrela Alaart, Ph. Bangert, K. du Cha- tinier, H. Dam, J. G. Deelman, M. van Dijk, Ph. J. de Graaff, K. Haasnoot, Dina J. ten haven, D. J. van Herwaarden, H. Hoge- woning, G. de Jong, J. Kloos, W. E. Knip, F van der Knoop, D. Limburg. D. Noor duin, F. N. J. Ouwehand, N. H. Roelink, L van Santbrink, A. O. Schilp, M A. Sloot- maker, D. F. Timmermans, J. van der Veen, P. Voigt, J. C. Zaayer. Afgewezen één. Voor het examen nuttige handwerken slaagden aan de R.-K. kweekschool voor onderwijzeressen te Bergen mej. H. M. A. van der Boog en mej. C. M. Verberg, al hier. Voor het akte examen L. O. is aan de Bis schoppelijke Kweekschool te Den Haag ge slaagde de heer J. M. Pols, alhier. (Verbe terd bericht). VOOR VALKENBURG. Na onze laatste verantwoording op 5 Juni jl. mochten wij nog de volgende giften op onze giro-rekening ontvangen: J. S. te W. 1.S. en L. 5.J. S. te L. 5. P. van B. H. 2.50 en A. M. 50.per kas N.N. 1.50, is in totaal met vorige ver antwoording 113.en tevens nog 5 man tels. Namens het Comité te Valkenburg har telijk dank voor de milde bijdragen, welke zooals velen uwer wel gezien zullen heb ben, buitengewoon van pas komen. Onze actie voor inzameling voor Valkenburg is nu gesloten, hebt U echter nog iets klaar liggen, dan wlilen wij alsnog gaarne onze medewerking verleenen, om het spoedig ter bestemder plaatse te doen deponeeren. Secretariaat Mare 25. Giro no. 260700 t. n. v. penningm. Ver. Sa. Veronica. EM. AALDERS. secretaresse 1 lij.t I „Sancta Veronica". G e b o r en Johanna Willemina. dochter van G. Slingerland en M. E. Selier Ma ria, dochter van N. Boom en M. van Kam- pen Nicolaas, zoon van W. C. Mooijekind en M. J. Rombouts Rinus Cornelis, zoon van C. Boot en J. M. Dool Elly, dochter van J. van der Laan en R. Lambooij Hendrikus, zoon van J. H. Schoo en W. Verhaar Johanna Petronella, dochter van P. A. Boelé en J. Kamp Mathilde, dochter van J. v. d. Linde en G. van Blij- derveen Wilhelmus Anthony Hendrikus Aioysius, zoon van W. J. N. A. Veeren en H. J. Zeven ter. Getrouwd: J. Noppert jm. en L. Ja- gersma jd. A. W .van Wijk jm. en N. de Jong jd. Overleden: J. H. Pel m. 30 jaar J. A. Th. Brammer, zoon 25 jaar J. Ph. v. d. Bosch, wedn. 68 jaar L. v. Hove, m. 62 jaar C. J. v. Meijgaarden, hsvr. van J. Landsbergen 63 jaar C. M. Mar- q.ten ie hsvr. van W. Z. Smolders 59 jaar D. C. van Duijn, zoon 2 jaar E. Kleijn, hsvr. van W. Overes 23 jaar N. J. Baas, zoon 19 jaar W. J. M. Hoefsmit, m. 41 jaar. Binnenland GEEN VLAGGEN OP OPENBARE GEBOUWEN. Ingevolge het desbetreffend besluit van het college van secretarissen-gene raal is tot de verschillende diensten in Nederland door de betrokken waarne mende hoofden van de departementen van algemeen bestuur de volgende in structie gericht: „Voorloopig zullen van de openbare gebouwen geen nationale vlaggen, de oranjevlag hieronder begrepen, wor den uitgestoken. Ons volk rouwt om hetgeen het ver loor, om de velen die sneuvelden, in den strijd verminkt werden of vermist worden. In deze 'omstandigheden past geen openbaar vreugdebetoon. Vertrouwd wordt, dat elke ambtenaar de van overheidswege aanvaardde ge dragslijn tot de zijne zal maken en door zijn voorbeeld er toe zal bijdragen, dat vlagvertoon of ander openbaar vreug debetoon achterwege blijft. Wordt door de openbare lichamen en organen al dus voorgegaan, dan mag met grond worden verwacht, dat ook het publiek zich naar dit richtsnoer zal gedragen". VERKOOP DOOR MIDDEL VAN AUTOMATEN. Persoonlijk contact tusschen winkelier en kooper mag niet bestaan. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in ten zaak van P. J. L. L., winkelier te Lei den, dien de rechtbank te 's Gravenha- ge, bij bevestiging van een vonnis van den Leidschen kantonrechter, heeft veroor deeld tot 10.boete wegens het iemand bedienen in strijd met de Winkelsluitings wet. Hij had namelijk na sluitingstijd een broodje met pekelvleesch gereed gemaakt op bestelling en vervolgens het broodje in een automaat gedaan, waarna de klant het er weer uit haalde door middel van het inwerpen van een kwartje. In cassatie deed de winxelier een beroep op art. 3 der Winkelsluitingswet, dat be paalt, dat de bepa'ingan dez-n wet niet van toepassing zijn op verkoopsautomaten. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat de omstandigheden, waaronder deze verkoop is geschied aan een beroep op ge noemd artikel alle kracht ontnemen, omdat een redelijke en ook door de geschiedenis der wet gerechtvaardigde uitlegging van dat voorschrift medebrengt, dat het niet v,p eiken verkoop van waren, waarbij van net mechaniek van een verkoopautomaat gebruik wordt gemaakt, betrekking heeft, doch alleen op een gebruik van zoodanig instrument, waaruit dit wordt gebruikt overeenkomstig zijn bestemming cm den verkooper geheel te vervangen, d. w. z. op een gebruik, waarbij een persoonlijke aanraking tusschen verkooper en kooper achterwege blijft, de verkooper zich met de levering en betaling van het bepaalde door den kooper gewenschte artikel niet bemoeit, kortom zijn directe medewerking san de sluiting en de uitvoering der koop overeenkomst door den automaat gehee" overbodig wordt gemaakt. De Hooge Raad verwierp aldus het beroep. DE VELDTOCHT IN FRANKRIJK GEËINDIGD HET DUITSCHE LEGERBER1CHT. HOOFDWARTIER VAN DEN FUEH RER, 25 Juni. (D. N. B.). Het Opperbevel van de weermacht maakt bekend: De veldtocht in Frankrijk is, na slechts zes weken geduurd te hebben, met een on vergelijkelijke overwinning der Duitsche v/apenen geëindigd. Sinds vannacht 1 uur 35 zijn de vijandelijkheden gestaakt. Gisteren, op den laatsteu gevechtsdag, zijn onze divisies aan de kust van den At- .antischen Oceaan, na het taaie verzet te hebben gebroken, tot aan de linie Royan (aan de monding van de Gironde) An- goulêmes opgerukt. Aan het front van den Rijn en in Lotha ringen moest de vijand opnieuw vesting werken prijs geven. Te Donon, in de Vo gezen, is, zooals reeds in een extra bericht gemeld, een vijandelijke afdeeling van 22.000 man, onder wie zich een bevelvoe rende generaal en drie divisiecommandan- ten bevonden, gecapituleerd. Ten Zuid- Westen van Lyon werden St. Etienne en Annonay ingenomen. In Savoye gelukte het onzen troepen met gebruikmaking van bergjagers, de vijandelijke stellingen, waar taai verzet geboden werd, op verscheidene plaatsen te doorbreken. Aix les Bains werd ingenomen. Tijdens de gewapende luchtverkennin- gen voor de Fransche kust van den Atlan- tischen Oceaan werd een Britsch transport schip van 5000 tot 6000 ton met^succes ge bombardeerd. Andere verkenningsvluchten strekten zich uit tot deelen van de Noord zee. In den nacht van 24 op 25 Juni onderna men Duitsche gevechtstoestellen eenige vluchten naar Midden-Engeland en be stookten vliegvelden en installaties van de vliegtuigindustrie met bommen. Een Britsch vliegtuig vloog overdag naar het vliegveld van Stavanger. Sola. Alvorens het bom men kon uitwerpen werd het toestel door onze jagers neergeschoten. Ook in den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen hun vluchten naar Noord- en West-Duitschland voortgezet, zonder eenige schade aan militaire instal laties aan te richten. De luchtdoelartillerie van onze oorlogs- ir.arine aan de Noordzeekust heeft twee En- gelsche vliegtuigen neergehaald. REDE VAN MINISTER POM A RET GENèVE, 25 Juni (D. N. B.). Voor de Fransche radio heeft de minister van Bin- nenlandsche zaken, Pomaret, ter gelegen heid van den wapenstilstand een rede tot het Fransche volk gehouden. De dag van den wapenstilstand, zeide hij, wordt ge vierd ter herinnering aan de, soldaten, die zich dapper geweerd hebben. Hij maakte verschillende maatregelen bekend over de plechtigheden, waarbij hij meedeelde, dat vandaag alle winkels en kantoren gesloten zullen zijn en dat op alle openbare gebou wen de vlaggen halfstok zullen worden ge- heschen. De soldaten moeten in hun ka zernes blijven. Om 11 uur zal een minuut stilzwijgen in acht worden genomen. Poma ret besloot met de woorden: Morgen, Woensdag, zal voor het Fransche volk een nieuw leven beginnen. Alle burgers en sol daten moeten naai hun werk terugkeeren. Het is thans de taak van de Fransche re geering om het Fransche volk rust en brood te verzekeren.Hij riep alle Franschen op zich te scharen om de regeering-Petain en zich te wijden aan het welzijn des lands. Naar verder verluidt, zal maarschalk Pétain in den loop van den dag het woord richten tot het Fransche volk. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Metingen met den heliumthermometer" (fundamenteele span ningscoëfficiënt kookpunt van zuurstof), mej. H. van der Horst, geboren te Rotter dam en wonende te Leiden. Geslaagd: voorbereidend kerkelijk examen mej. C. Bosman, Velp, de heer E. J. Eichhorn, Delft; propaedeutisch examen theologie mej. A. H. Kappeyne v. d. Coppelo, Den Haag, de heeren F. van Raalte, Den Haag, Ph. P. Meerburg, Terwinselen.; candidaatsexamen klassieke letteren, de heer T. Bruinsma, Leeuwarden; doctoraal examen theologie, de heer H. A. Brongers, Weerselo; doctoraal examen Chineesch-Japansche taal- en letterkunde, de heer W. R. B. Ac ker, Leiden. Binnenland RADIUM VERDWENEN. Bij de Rotterdamsche politie is aangifte gedaan van vermissing van twintig milli gram radium, dat een waarde vertegen woordigt van ruim tweeduizend gulden. Deze kostbare stof was het eigendom van dr. C. M. K. en was opgeborgen in een looden doosje, dat in de brandkast van een woning aan de Leuvehaven was ge sloten. Eerst heden kon vastgesteld wor den, dat deze brandkast was opengebro ken. Behalve een bedrag aan zilvergeld en bankpapier van ruim driehonderd gul den was ook het radium verdwenen. De brandkast had echter geruimen tijd in de brandende puinhoopen gelegen en daarom moet het niet uitgesloten worden geacht dat het looden doosje tot een onherkenbaar klompje metaal gesmolten was, dat de dief niet heeft meegenomen. Daarom is men thans bezig om de puinhoopen ook in de nabijheid aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Ook is het mogelijk, dat de dader het doosje of wat er van over was in de Leuvehaven heeft geworpen. Mocht de dief het doosje hebben meegenomen of het radium eruit hebben verwijderd, dan heeft hij zich daarmede aan groot gevaar blootgesteld. Lood is namelijk de eenige stof, die de radium-actieve stralen kan te genhouden en radium werkt doodelijk op den perscon, die te lang aan de werking ervan wordt blootgesteld. Ingeval het radium zich ergens buiten de looden doos bevindt, is het zaak de stof weer in loodverpakking te doen en het ter beschikking te stellen van den dichtst bij- zijnden dokter. HOOIWAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. Toen vanochtend de ongeveer 50-jarige landbouwer J. Lier met twee aan elkaar gekoppelde wagens hooi een overweg in den Oosterboer by Meppel wilde passee- ren, werd de voorste wagen door den trein MeppelGroningen gegrepen en totaal versplinterd. De heer Lier, die naast den wagen liep, werd hierbij op slag gedood. Zijn paard bleef ongedeerd. De oorzaak is vermoede1ijk onachtzaamheid De heer Lier, die vlak bij den overweg woonde, was ter plaatse zeer goed bekend, ♦erwijl het uitzicht aldaar goed is. Buitenland HET ITALIAANSCHE LEGERBERICIiT. Aanval op Napels afgeslagen. ERGENS IN ITALIë, 26 Juni. (Stefani). Legerbericht nr. 14 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Aan de fronten in Italië en Noord-Afrika valt niets te melden. In Oost-Afrika deden de Engelschen vergeefsche pogingen om Asmara en Diredawa te bombardeeren. Twee vijandelijke vliegtuigen werden neer gehaald. De poging om vluchten te ondernemen boven Napels werd verijdeld door jacht vliegtuigen en luchtdoelgeschut, die den vijand op de vlucht dreven. ARBEIDSDIENST IN NOORWEGEN. OSLO, 26 Juni. (D. N. B.) In de laatste 14 dagen hebben zich duizenden jonge mannen gemeld bij den vrij willigen ar beidsdienst, Om aan den toeloop van werk willigen voor de nieuwe organisatie in alle deelen des lands tegemoet te komen, zijn in verschillende deelen van Noorwe gen, vooral in het eWsten, in de nabijheid van Drontheim en Bergen nieuwe werk kampen geopend. De eerrte werkobjecten, die door deze kampen ter hand zullen wor den genomen, bestaan in het aanleggen van wegen door gebieden, die voorheen ontoegankelijk waren. In Haugsyd zal door den aanleg van nieuwe wegen een woudgebied van 10.000 morgen ontsloten worden. Tusschen 1 Augustus en 1 Septem ber zal de vrijwillige arbeidsdienst in de kustplaatsen zorgen voor het inzouten van de makreel, waarop de vangst spoedig zal worden geopend. LEIDEN. Geboren: Gerard us Hendrikus z. van G. Seijbrands en J. M. Vermaat. Ondertrouwd: J. F. Abelman, jm. 27 j. en M. Ledcrerova, jd. 25 j. D. P. Piket, jm. 26 j. en E. L. Deijn, jd. 24 j. M. v. d. Heijden, jm. 30 j. en Th. v. Dijk, 21 j. A. H. Elstgeest, jm. 31 j. en A. R. Genee, wede. 25 j. Overleden: J. Hulsebos z. 19 j. ROTTERDAM, 25 Juni. Vee. Aanvoer in totaal 2850 dieren: 700 vette koeien en os sen, 707 gebruiksvee, 110 stieren, 40 vette kalveren, 44 graskalveren, 756 nuchtere kalveren, 10 varkens, 5 veulens, 178 paar den, 100 schapen plus 147 lammeren, 53 bokken of geiten. Pry zen per kg.: vette koeien 8092, 6878 en 5464 cent, vette ossen 8090, 6878. en 5666 cent, stieren 7680, 6674 en 5864 cent, vette kalve ren 1.001.10, 8090 en 6070 cent; nuchtere slachtkalveren 55, 50 en 45 cent, slachtpaarden 73, 63 en 53 cent, schapen 70, 65 en 55 cent. Prijzen per stuk: nuchte re slachtkalveren 14129; slachtpaar den 325—225165; werkpaarden 4.10 300200; hitten 300240170; schapen 383020; zuiglammeren 1714——7 kalfkoeien 285205165, melkkoeien j 280205160; varekoeien 225170 145; vaarzen 170135105; pinken 115 9575; bokken of geiten 17138. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen hoog, prima koe 92 cent, prima os 90 cent. Stie ren: aanvoer als vorige week, handel stroef pryzen prijshoudend. Vette kalveren: aan voer iets kleiner, handel vlot, prijzen iets hooger, prima's 1.25; Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen hoog. Paarden: aan voer als vorige week, handel levendig, prijzen slachtpaarden prijshoudend, werk paarden en hitten hooger. Schapen en lam meren, aanvoer iets kleiner handel rede lijk, pryzen als gisteren. Zuiglammeren, aanvoer iets grooter, handel kalm, pryzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aan voer iets ruimer, handel stil, prijzen prijs houdend. Vare-koeien: aanvoer matig, han del tamelyk, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets stijver. Bokken of geiten: aan voer iets ruimer, handel vlot, prijzen iets hooger. ROTTERDAM, 24 Juni. Vee. Aanvoer: 2231 dieren totaal, waarvan 841 vette koeien, 147 schapen, 14 nuchtere kalveren, 131 zuiglammeren, 913 vette varkens, 185 vette kalveren. Prijzen per kg.: vette koeoien 7890, 6676 en 5262 cent, os sen 7888, 6676 er 5464 cent, kalveren f 0.901.0, 7080 en 5565 cent, varkens 64, 62 en 60 cente, schonen 70, 65 en 55 cent. Prijzen per stuk: schapen f 3830 20; zuiglammeren 1714—7. Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen was groo ter. De handel was levendig en de prijzen als die van vorige week Dinsdag. Een pri ma koe ging nog tot 92 cent en een prima os tot 90 cent. Varkens: aanvoer groot, han del redelijk en hoogere prijzen, vooral voor zware varkens. Vette kalveren:' korter aan gevoerd met tamelijkcn handel en onver anderde pr' zen. Een prima kalf ging nog lot 1.15. Schapen met ruimere aanvoer. Kalmen handel en hooger in prijs. Zuig lammeren aanvoer grooter, handel traag en vooral niet hooger in prijs. WOERDEN, 26 Juni. Kaas. Aanvoer 381 partijen kaas. Prijzen: le Icwal. 3234, 2e kwal. 28.5030.50, zware tot 35. Handel vlug. AMSTERDAM, 26 Juni. Vee. Aanvoer: 326 vette kalveren le kwal. 5864, 2e kwal 50—56 en 3e kwal. 4048 ceait per kg.; 99 nuchtere kalveren f 711; 65 schapen 2028 per stuk; 184 varkens 7073 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren: ruime aanvoer, handel kalm, onveranderde 'prijzen. Nuchtere kalveren: korte aanvoer, handel stil, prijzen onver anderd. Varkens: behoorlijke aanvoer, kal me handel, onveranderde pryzen. KOUDEKERK, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 3925 stuks eieren en 33 pond bo ter. Prijzen: kippeneieren 4 404.90. eendeneieren 3.303.60 per 100 stuks, boter 7384 cent, kaas 2932 cent per pond. konijnen f 0.551.00 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. 25 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen: groote 5.506.40. Drielingen 4.005.20. Tuinboonen 78, per 100 stuks: sla 1.40—1,80, bospeen 5.10—7.00. VINKEVEEN, 24 Juni. Groentenveiling. Peulen 1018.50, doperwten 9.0015.50 tuinboonen 58, kassnijboonen 2434. idem stek f 1420, stamspercieboonon 2634 per.100 kg.; tomaten 7.0014.50. aardbeien 1824 per 100 pond; spinazie 8, postelein 510. spitskool 4.205.00. groenekool 4.004.10 per 100 kg.: bloem kool 213. komkommers f 4.00p.40. kropsla 1.002.50 per 100 stuks; peen 512, pieterselie 7.30, rabarber f 3.40 4 40 per 100 bos. TER AAR, 25 Juni. Centrale Veiling. Peulen 1.002.30, doperwten f 0.90 1.34, capucijners f 0.901.30, witte capu- cijncrs 1.601.80, blauwschokkers 1.60 1.75, tuinboonen 4763 cent, snijboonen 2.10—2.90. ROELOFARENDSVF.EN. 26 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 1422 cent \r. pond. frambozen 13 cent per doosje, sla tl. per 100 stuks, peen f 3.75 per 100 bes, snij- bconen fvolle prond) f 3.153 20 idem (k-es) f 2.00—3.30, stek f 1.00—1.65 dubb. stam zonder draad 2 903.05. piincesse- bocnen J 3.25. peulen 1.00—2 59. doperw ten f 0.901.15, capucijners 90 een', blau we idem i 1.40, witte idem f 1.15, tu.nboo- nen 5760 cent per 10 kg. Augurken D 1 145, idem E f 1.501.55 en Soepel C D 1.15 per 25 kg. Kwakel: peulen 1.—, doperwten f 0.00 —1.20 en tuinboonen 61—62 cent per 10 kg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3