Weerbericht Capitulatie besprekingen Academienleuws OMGEVING DONDERDAG 20 JUNI 1940 UE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 k ZONS- OP EN ONDERGANG, 'p Zon onder 10.05 uur. Zon op 5.17 uur. Maan op 10.08 uur Donderdagavond. Maan onder 7.08 Vrijdagochtend. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 21 Juni voorm. 5.10 en nam. 5.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting Poelmeer" 19 gr. C. FRANSCHE GEVOLMACHTIGDEN PER VLIEGTUIG VERTROKKEN GENèVE, 20 Juni (D.N.B.) De Fran- sche radio deelde hedenmorgen mede, dat de Fransche gevolmachtigden voor de sta king der vijandelijkheden gisteren van een vliegveld in Zuid-Frankrijk zijn vertrok ken. Het vliegtuig, waarmede de gevol machtigden reizen, was wit geschilderd om het kenbaar te maken. Voorts deelde de Fransche radio mede, dat over den verderen gang van zaken vol komen stilzwijgen bewaard wordt en dat noch de namen der gevolmachtigden noch plaats en tijd der bijeenkomst met de ver tegenwoordigers van de Dcitsche regeering bekend gemaakt worden. SAN SEBASTIAAN, 20 Juni Stefani) Radio Bordeaux meldt dat de minister van buitenlandsche zaken, Baudoin, benoemd is tot leider der gevolmachtigde delegatie, welke door de Fransche regeering is aan gewezen om zich naar de vastgestelde plaats te begeven teneinde de Duitsche delegatie te ontmoeten, die haar de voorwaarden van Duitschland en Italië voor een wapen stilstand zal overhandigen. DE MILITAIRE POSITIE VAN HET FRANSCHE LEGER ROME, 20 Juni (Stefani). In een be spreking der militaire situatie aan het Fransche front, constateert de „Messag- gero" den algemeenen snellen Duitschen opmarsch, en schrijft het blad, dat elke poging van het Fransche opperbevel om eenig front opnieuw te vormen moet wor den uitgesloten, aangezien het élan der Franschen troepen met den dag verder af neemt. De eenige compacte eenheid van het Fransche leger is die van de Alpen doch ook deze zal weldra in den klem ko men van de Duitsche troepen, die langs de Zwitsersohe grens Zuidwaarts trekken en van de Italiaansche troepen die aan de Alpen gereed staan. De „Popoio di Roma" meldt uit Genève, dat de Fransche troepen aan de Italiaan sche Alpengrens bevel zouden gekregen hebben zich uit de meest vooruitgescho ven stellingen terug te trekken. Het blad ziet hierin de belangrijkste gebeurtenis op de Italiaansche oorlogsterreinen. De hier mede beginnende terugtrekking van het Fransche Alpenleger geschiedt, zoo schrijft het blad, onder den druk der Duitsche co lonnes, die uit Lyon naar het Zuiden van het Rhonedal optrekken, en onder den gelijktijdigen druk van het Italiaansche leger aan de Alpengrens. PARIJS IS VOLKOMEN ONBESCHADIGD MADRID, 20 Juni. (Havas) In een uit Parijs gedateerd bericht beschrijft de cor respondent .van een Spaansch blad, Ramon Garriga, zijn bezoek aan het bezette Parijs. Hij zegt o.a. dat de stad volkomen onbe schadigd is. De geheele wereld, zoo zegt hij, heeft herademd, omdat Parijs niet al leen het erfdeel van Frankrijk maar van de geheele wereld is, en men de laatste dagen gevreesd had, dat Parijs het lot van Warschau zou deelen. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen geneeskunde de da mes E. M. A. de Clercq, Haarlem, G. C. Kwakkenstein, Vlaardingen, J. R. Anema, Zwolle, F. H. de Geest, Den Haag, de hee- ren J. D. Bom, Den Haag, Th. B. Kölling, Rotterdam, A. Jongerius, Zoetermeer, H. J. J. A. Niemer, Leiden, W. van der Spek, Zoetermeer, L. de Boer, Voor burg, P. Boet Leiden, F. Th. Dasbach, Apeldoorn, J. C. Taverne, Den Haag, A. A. Jesse, Rotterdam, G. A. Huurman, Lei den, R. A. de Goede, Den Haag, Th. Ma- chielse, Overschie; doctoraal-examen rechten: de heeren H. V. Bloem, Den Haag, H. H. Kirchheiner, Hillegersberg; candidaatsexamen rechten mej. A. Ha- gens, Leiden, de heeren J. M. van Til, L i s s e, M. J. M. van Kinderen, Leeuwar den. H1LLEGOM F. J. PAYENS t. Na een zeer kortstondige ziekte over leed in de Mariastichting te Haarlem de heer F. J. Payens. Met hem is na een zeer verdienstelijk leven heengegaan niet al leen een plichtsgetrouw hoofdambtenaar, maar tevens een hoogstaand mensch. De overledene werd geboren te Zaan dam en werd na volbrachte studies ver bonden aan het gasbedrijf der stad zijner inwoning. Op 23-jarigen leeftijd werd de heer Payens door den gemeenteraad van Hillegom benoemd tot directeur van het toen pas gestichte gasbedrijf. Tot aan zijn dood, d.i. gedurende 36 jaren, was hij werkzaam in die gewichtige functie. Het bedrijf groeide snel uit, waardoor ook zijn werkzaamheden en zijn personeel toena men. Voor dat personeel is de heer Payens immer geweest een humaan chef, al stond hij erop, dat ieder punctueel zijn plicht deed. Voor de belangen van al zijn onder geschikten heeft hij immer bij de over heid gestreden, met de gezinnen leefde hij in alles mee. Toen voor eenige jaren door de gemeen te in samenwerking met de Gemeenten Lisse, Sassenheim en Warmond een duin waterleidingbedrijf werd gesticht, werd de heer Payens ook directeur van dat bedrijf en ook in die functie heeft hij zich doen kennen als een kundig een accuraat ad ministrateur. Waar voor het algemeen belang zijn steun gevraagd werd buiten zijn functies om, was de heer Payens altoos bereid tot helpen. Zoo was hij in de jaren 19141918 lid van de commissie van advies inzake ie verstrekken credieten door de N.V. Han- zebank, waarbij zijn kostelooze, goeddoor- dachte adviezen door den middenstand op hoogen prijs werden gesteld. De t.b.c.-be- strijding vond in den heer Payens een warm en daadwerkelijk voorstander; na dat wijlen mevrouw Payens vele jaren in het D.B. dezer vereeniging hare beste krachten had gegeven, zette haar echtge noot met dezelfde liefde dat charitatieve werk voort. Ook de R.K. Wijkverpleging had in den overledene een krachtig be stuurslid. Voor eenige jaren nam de heer Payens nog de taak op zich, lid te worden van het kerkbestuur van St. Martinus; ook in dit college heeft hij zeer veel gepraesteerd. Uit het hier opgesomde blijkt wel ten duidelijkste, dat met den heer Payens iemand is heengegaan, die naar den mensch gesproken nog zeer veel vcor de gemeenschap had kunnen doen. Zijn heen gaan zal door velen als een groot verlies worden gevoeld. Onze deelneming gaat op de eerste plaats uit naar de beide kinde ren, die in zulk een korten tijd hun ouders moeten missen. De begrafenis vindt Za terdag plaats; hij ruste in vrede. LISSE Bollenpellcn met toeslag van het Rijk. Naar wij vernemen, zal dit jaar het bollen- pellen wederom geschieden door werk- loozen. Op het pelloon zal door het Rijk een toeslag worden gegeven. In een ver gadering in rest. „De Nachtegaal" werd onlangs medegedeeld, dat de toeslag 15 ct. per mand zou bedragen, doch deze mede- deeling in deze vergadering van patroons was niet juist. Wij vernemen, dat de toe slag evenals verleden jaar 171/2 ct. zal bedrage n boven het gewone pelloon, dat ook vorig jaar geldig was. De toeslag zal gelden tot een maximum van 60 manden gepelde bollen. Door deze regeling zullen vele werklooze gezinnen wederom voor eenige weken in het genot van een goed weekloon kunnen worden gesteld. Aanrijding. De heer J., wonende aan Derde Poellaan, alhier, wilde met zijn rij wiel vanaf het rijwielpad den Heereweg oversteken om zioh huiswaarts te begeven. Door een verkeerde manipulatie kwam hy evenwel in botsing met de bestelauto van boerderij Weerestein uit Hillegom en wel zoodanig, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Dr. Domisse uit Sassenheim, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en constateerde verschillende verwondingen. Na verbon den te zijn werd het slachtoffer naar huis gebracht. De bestelauto en de fiets liepen materieele schade op. De politie maaikte procesverbaal op. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdag 25 Juni a.s. des avonds om 8 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot aanvaarding van een stukje grond in het park Leeuwenbergh en aan de Damlaan. Voorstel tot opheffing der openbare lagere school Prinses Julianaweg Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Stomp- wijkschenweg. Voorstel tot verleening van subsidie aan het Roode Kruis. Voorstel tot wijziging van het reglement vel orde voor de vergaderingen van den raad. Voorstel tot vaststelling van de rekening 1939 van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorstel tot verstrekking van extra hulp aan werk- loozen (B-steun). Aanbieding van de be- drijfsrekeningen 1939. Wijziging van de gemeentebegrootingen 1939 en 1940. Opheffing O. L. school Pr. Julianaweg. Bij raadsbesluit, goedgekeurd door Ged. Staten, werd uitgesproken, dat de instand houding van de O.L. School aan den Prin- sses Julianaweg ingevolge art. 19 der La ger- Onderwijswet 1920 niet werd gevor derd. De beroepstermijn tegen dit besluil is verstreken, zoodat dientengevolge door den raad een besluit dient genomen te wor den tot opheffing dier school. Hierbij kan worden bepaald, dat de school in stand kan worden gehouden tot 3 maanden na dit besluit en tot het einde van den loopenden cursus, indien deze lan ger duurt, zijnde 31 Maart 1941. De leer lingen der school aan den Pr. Julianaweg zullen allen geplaatst kunnen worden op de O. L. school aan den Westvlietweg. In verband met het voorgaande stellen B. en W. voor de O. L. school aan den Pr. Julia naweg op te heffen en daarbij te bepalen, dat de school in stand zal worden gehou den tot het einde van den loopenden cur sus, zijnde 31 Maart 1941. Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. bieden den raad ter goedkeuring aan de rekening der ontvangsten en uitgaven van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon over het dienstjaar 1939. Van het toegestane subsidiebedrag, groot 44.000 is gebruikt een bedrag van 39.535.26. De rekening zelft geeft geen aanleiding tot het maken van opmerkingen en derhalve stellen zij voor de rekening 1939 goed te keuren. Personalia. Voor het examen nutti- gehandwerken is te Apeldoorn geslaagd mej. A. M. P. Derksen. NOORD WIJK Boerenleenbank. Woensdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank haar 28ste jaarvergadering in hotël Royal", waarbij de opkomst zeer goed was. Na opening door den voorzitter, den heer C. G. J. Alkemade Sr., en lezing der notulen werd overgegaan tot het uitbrengen van het jaarverslag der bank over 1939, waaraan wij het volgende ontleenen. Het ledental bedroeg op 31 De cember 1939 179 leden. In het dagboek der bank werden in 1939 geboekt 1058 posten en in 't Spaarbankboek 855 posten. Het to taal der ontvangsten in 1939 bedroeg 367557.50. Het totaal der uitgaven in 1939 bedroeg ƒ360789.76. Op 31 Dec. 1939 waren in omloop 256 spaarbankboekjes, het totaal der spaargelden op 31 Dec. 1938 bedroeg ƒ151407.10, in 1939 v/erd bijgestort 69466.21 en uitbetaald 96775.99, zoodat het totaal der spaargelden op 31 Dec. 1939 bedroeg 124097.32, aan rente werd bijge schreven 3407.35 en aan rente uitbetaald 35.98. Op 31 Dec. 1938 stonden uit 93 voorschotten tot een bedrag van 79835.29 en 19 le hypotheken tot een bedrag van ƒ45484, in totaal ƒ125319.29. Gedurende 1939 2 nieuwe hypotheken en 6 nieuwe voorschotten verstrekt tot een totaal van 9090, 8 voorschotten werden geheel en 9 hypotheken en 62 voorschotten gedeelte lijk terugbetaald tot een bedrag van 14711.55, op 31 Dec. 1939 stonden nog uit: 91 voorschotten tot een bedrag van 67493.74 en 21 le hypotheken tot een be drag van ƒ52204 in totaal ƒ119697.74, over 1939 werd aan rente en kosten ontvangen ƒ4452.35, terwijl nog aan rente stond te ontvangen 861. De stand der loopende re keningen met de leden was als volgt: stand op 31 December 1938 totaal debet f 13315.07, totaal crediet 5228.45, in 1939 werd ont vangen 19471.07 en uitgegeven 18255.66, zoodat de stand op 31 Dec. 1939 was totaal debet ƒ11574.82, totaal crediet ƒ24703.59, over 1939 werd aan rente en provisie ont vangen ƒ582 en betaald ƒ117.50. Bij de Centrale Bank was op 31 Dec. 1938 een te goed van 39907.52, gedurende 1939 werd bijgestort /-51241.46, in totaal 91148.98, terwijl in 1939 werd opgenomen 68665.98, zoodat het tegoed bij de Centrale Bank op 31 Dec. 1939 bedroeg ƒ22483. Over 1939 v/erd aan rente ontvangen 813.31, terwijl de bijdrage aan de Centrale Bank en Waar borgfonds bedroeg ƒ48.52, De winst over 1939 bedraagt 1296.73. eMt inbegrip van deze winst is thans de reserve groot ƒ32836.94. Het jaarverslag werd zonder hoofdelijke stemming door de vergadering goedgekeurd. De heer C. G. J. Alkemade werd hierna met 54 stemmen herkozen in het bestuur, terwijl de hee r C. W. Alkemade eveneens met 54 stemmen werd herkozen in den Raad van Toezicht. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan door enkelen werd gebruik gemaakt, dankte de voorzitter zijn medebestuursleden en Raad van Toezicht voor hun prettige en zakelijke medewer king en bracht vooral een woord van dank aan den kassier, den heer S. Hiep, voor het accuraat beheer der bank en sprak den wensch uit, dat de volgende jaarvergade ring onder meer gunstige omstandigheden zal mogen plaats hebben, waarna hij onder dank voor de goede opkomst deze vergade ring sloot. NOORDWIJKERHOUT Weer melk op de scholen. Zoowel op de lagere- als op de bewaarscholen zal vol gende week wederom de melk aan de kin deren verstrekt worden. Voor een goed verloop is het noodig, dat de kinderen nog deze week het geld voor de volgende week medebrengen. De ouders zullen dit besluit wel toejuichen. VOORSCHOTEN Geboren: Hendrik Willem, zoon van J. M. P. de Groot en H. J. Oosterhof. Eleonora Julia, d .chter van D. Rodenburg, en van J. Branddsen. Cornelia Maria Everarda, dochter van J. M. Neijster en M. C. Ripken. Victor, zoon van W. C. Ger ritsen en G. Huner. Maria Margaretha, dochter van C. A. Schrama en M. A. Detsch Overleden: Cornelia Bos, 80 jaar, echtgenoote van Johannes Seger. Adria nus Martinius van der Peet, 9 weken. Ondertrouwd: Johannes Nicolaas de Heij, 28 jaar, van Leidschendam en Ma ria Catharina den Hollander, 30 jaar. Gehuwd: Cornells van der Croft, 26 jaar, van 's-Gravenhage en Theodora Jo hanna van Zeggelen 24 jaar. G e v e s t i g d: B. L. H. Morsink, van Den Haag. G. S. J. Spoor, van Den Haag J. M. van Velzen, van Leiden. M. C. van Velzen geb. van Rheenen, van Noord- wijk. H. A. Koeleman, van Leiden. F. D. Schilthuizen, van Leiden. A. M. Douwes, van Amsterdam. W. Hol, van Amsterdam. L. de Beer, van Zeist. C. Kooijman, van Voorburg. E. L. Olt- mans, van België. G. H. Moerman, van Nijmegen. M. H.- Hooff, van Amster dam. P. C. Snorn, van Oegstgeest. P. Kraan, van Noordwijkerhout. M. Hoo- geniboom geb. Mooten, van Wassenaar. H. C. Hoogenboom, van Wassenaar. A. Prummel, van 's-Gravenhage. C. J. Smit van Den Haag. J. Holthuijzen, van Amsterdam. V e r t r o k k e n: A. L. Snijders, naar Nootdorp. P. Hoogendoorn geb. Wes- selo, naar Kortgene. E. Vervloet, naar Voorburg. A. v. d. Neut geb. Zwijnen - burg, naar 's-Gravenland. S. J. v. d. Knaap, naar 's-Gravenhage. A. P. J. Coenen, naar Leiden. P. Vonk, naar Idaarderaieel. H. M. F. Nuijens, naar Wassenaar. H. C. M. Weiber, naar Gro ningen. J. F. Bakker, naar Leiden. G. Kluit, naar Rotterdam. Th. J. van Zeggelen, naar 's-Gravenhage. M. C. C. v. d. Croft, igeb. Bijlemeer, naar Wassenaar F. C. van Heusden, naar Leidschendam. W. J. van Stralen, naar 's-Gravenhage. J. J. van Stralen, naar 's-Gravenhage. Gisteravond vergaderde de Raad der gemeente Zoeterwoude. Aanwezig alle le den. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter wenschte de leden van den Raad geluk, dat zij en hunne gezin nen gespaard zijn gebleven voor het ern stig oorlogsgeweld. Dan verzocht de voorzitter op te staan en spreekt daarna als volgt: Herdenkingen. Alvorens tot de behandeling van de agenda over te gaan, wil ik van deze plaats warmen dank brengen aan hen, die in dienst van het Vaderland hun plicht hebben gedaan en wier dapperheid en moed bij ons en bij ons verre nageslacht in dankbare herinnering zullen blijven voortleven. Niet he minst geldt dezen dank hen, die als slachtoffers van hun plicht zijn geval lenen thans in alle deelen van het land aan de schoot der aarde zijn toever trouwd en de eeuwige rust genieten. Hun offer voor. de goede zaak heeft echter in de families, waaruit zij voortkwamen een •leegte achtergelaten die nimmer kan wor den aangevuld en wij betuigen dan ook onze innige deelneming aan hen die hunne dierbaren in 's Lands belang zagen val len. Moge God hun kracht en sterkte ge ven om dit groote leed, dat wij met hen medevoelen, te kunnen dragen. Voorts wil ik hier gedenken oud-wet houder C. H. de Boer, die in 1908 als lid van den gemeenteraad en in 1917 als op volger van den heer Captein wethouder werd en bleef tot aan zijn aftreden, om gezondheidsredenen, in 1927. Aan den heër.de Boer blijven wij, die het persoonlijk voorrecht hadden, gedu rende zeven jaar met hem samen te wer ken bij het besturen van de gemeente, de aangenaamste herinneringen behouden. Hij was een eerlijk, onbevooroordeeld en accuraat persoon, die de waarheid en stiptheid steeds nauwgezet diende, wars van alle eer en menschelijk opzicht; die zijn geheele persoon gaf aan de taak die hij voorstond, en die de harten wist te winnen van allen, die met hem in aanra king kwamen, niet het- minst van hen die nauw met hem samen werkten en van de maatschappelijk zwakkeren, waarvoor hij steeds op de bres stond. Moeilijke jaren heeft deze stoere werker bij het besturen van de gemeente meege maakt en zijn nagedachtenis zal daarom in eerbiedige herinnering in de harten van de Zoeterwoudsche bevolking blijven voortleven. Deze rechtvaardige zal van zyn Hemelschen Vader, Wien te dienen steeds de richtlijn van zijn leven was, het loon daarvoor reeds ontvangen hebben. Hij ruste in vrede. Daarna verzocht de voorzitter eenige oogenblikken om in stilte de nagedachtenis van de door hem gememoreerden te eeren. Gemeentel. Aankondiging KOLENLEVERANTIES AAN SIGARENMAGAZIJNEN Handelaren in brandstoffen kunnen in het vervolg aan hun regelmatige afnemers- sigarenwinkeliers voor het droogstoken hunner magazijnen wekelijks kolen en co kes afleveren in hoeveelheden tot ten hoog ste het normale verbruik gedurende één week. 3319 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 Juni 1940. J. M. v. d. Krogt, naar Maasniel. A. Ver heen, naar Leiden. J. M. van Lunsen, naar Amsterdam. L. D. Rikikers, naar Den Haag. WASSENAAR Personalia. Voor het examen akte lager onderwijs, is aan de bisschoppelijke kweekschool te den Haag geslaagd de heer F. J. C. Hermans. Geboren: Johanna Maria d. van N. van Noort en M. Schalk Cornelia Helena Maria d. van P. H. Overdevest en H. Heu ser Henriette Catharina Maria d. van J. J. van der Krogt en C. M. Zomer Jacobus Johannes z. van J. H. Bos en M. Meuselaar Alfred Adrianus Marie- z. van A. J. Snelderwaard en K. Kroll Johannes Antonius Theodorus z. van J. Remmerswaal en C. van Haastricht Adriana Janke d. van D. J. van Door- ninck en H. S. W. Baronesse d'Aulnis de Bourouill. Overleden: Franciscus Josef van Breukelen, 25 j. ongehuwd Simon den Heijer, 25 j. ongehuwd. Franciscus Jo hannes Henricus Aben, 33 j. ongehuwd. Michael Cornelis Maria Kamps, 33 j. echtgenoot van J. H. P. Zalm Sijtske Leenderts, 81 j. wed. van J. van Riel Bernardus Jacobus Gijzen, 38 j. ongehuwd Antoinette Louise Delphine Marie van Lede, 67 j. wed van H. H. C. Castendijk. Ondertrouwd: K. K. Steinwegs en J. A. C. van Kan K. J. Schutteveer en M. P. H. Oudegeest W. van Walsum en T. Heneweer M. E. van Beesten en A. van Alphen. Getrouwd: J. H. Wijnands en M. J. Lamboo A. Quiak en A. Boutkan C. T. Reeser Cuperus en M. J. Kitt. Na de lezing van de notulen worden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Een adres van eenige bewoners van het Utrechtsche Jaagpad, verzoekende aanslui ting op de gasleiding voor hunne wonin gen bij het gebrek aan petroleum, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Een herziening van het uitbreidingsplan Hooge Rijndijk II en de daarbij behooren- de bebouwingsvoorschriften, werdt z. h. s. goedgekeurd. Het in de vorige vergadering vastgestel de reglement burgerlijk armbestuur wordt op aanwijzing van Ged. Staten gewijzigd, waarmede aan B. en W. de verplichting wordt opgelegd eenmaal per drie maanden kas en boeken van den penningmeester te controleeren. Aan de St. Liduina-school wordt voor twee leerlingen uit deze gemeente, die buitengewoon lager onderwijs ontvangen, een subsidie van 15.per leerling ver leend. Het raadsbesluit in zake verhuur van tuintjes aan den H. Rijndijk wordt gewij zigd met toepassing van het bepaalde bij de Pachtwet. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten ook voor 1940 B-steun te verleenen. De overdracht van een gedeelte van den Vlietweg aan den Rijkswaterstaat voor den weg beoosten Leiden was aanvanke lijk bepaald op 110.te betalen aan de gemeente door het Rijk. Van den inge nieur is thans bericht ontvangen, dat de kosten onderhoud van het weggedeelte ge kapitaliseerd zijn op 135. De overdracht zal nu plaats hebben voor 1.De Raad gaat nu in geheime zitting voor behandeling belasting reclames. Na heropening worden de beslissingen in deze bekend gemaakt en blijkt ook, dat punt 11: voorstel B. en W. met betrekking tot den verkoop en aankoop van een woonhuis in de geheime zitting te zijn' behandeld. Hieromtrent wordt op voorstel van B. en W. besloten aan Ged. Staten goedkeu ring te vragen tot den verkoop van het huis Dorpstraat aan den heer B. J. Brox- terman, afgezien van den koop van het huis Noordbuurt, voor den som van 3500.—. Bij de rondvraag vraagt de heer Tijssen ook aan den H. Rijndijk een dag zitting te houden voor de verstrekking van le vensmiddelen-bons of andere distributie aangelegenheden. De voorzitter zal gaarne het publiek te gemoet komen zooveel dat mogelijk is. Aan het einde van de vergadering dankt de voorzitter de leden, zoo goed rekening te hebben gehouden met het verzoek de zaken zóó te behandelen, en zegt er bij zonder prijs op te zullen stellen door goe de samenwerking gesteund te worden in de zware taak die thans vervuld moet worden. JlllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIL Verduisteringstijden r Er is bepaald, dat er verduisterd 2 E moet worden tusschen zonsonder- 2 E gang en zonsopkomst. 5 E Deze tijden zijn voor hedenavond «5 en morgenochtend: 5 ZONSONDERGANG E 10.05 uur. ZONSOPKOMST E E 5.17 uur. 5 E~ Tusschen deze beide tijden dient 2 E er dus verduisterd te worden. 2 ÊiimiiuniiiiiwuuintiiuiiouiiiiiiimiiiiiiiF GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2