STADS NIEUWS Toerisme SPORT OMGEVING RIJNSTREEK <c* Academienieuws Laatste Berichten DINSDAG 18 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 XXIV. HET HUISZITTENHUIS. De bewoners van de Mirakelsteeg heb ben eenige jaren geleden een smeekschrift ingediend om een andere naam aan hun straatje te geven. De gemeenteraad was echter niet te vermurwen. Waarom trou wens een nieuwe naam? Het is kletspraat, dat 't mirakel, hetwelk aan deze steeg tot peettante diende, ook maar iets te maken had met kletspraat. Het wonder, dat hier is geschied doch het kan even goed een kletspraatje zijn is niet van de soort van miraculeuse gebeurtenissen, waarom wij in deze tijds omstandigheden verlegen zitten. Er zou den namelijk brooden in steenen veran derd zijn. De strekking van het wonder was echter zeer leerzaam. Een vrouw wei gerde in het hongerjaar 1315 aan haar uit geteerde buurvrouw een brood te geven, voorwendend zelf geen eten te hebben. Toen zij buurvrouw had afgescheept, en vergenoegd een boterhammetje wilde snij den, ketste het mes op de korst. Het brood was steen geworden. En de vrouw dit staat er niet bij, maar spreekt vanzelf kwam van honger om. De Mirakelsteeg behoeft zich dus niet te schamen over haar naam. Die naam komt haar toe, maar eigenlijk verdienen de twee belendende straten de titel eerder. Ook daar is met steenen gegoocheld. Twee ver molmde, vieze, vuile stegen (in piam me- moriam: de Bou we louwen- en de Paradijs steeg) zijn door een vreedzame verwoes ting weggevaagd en door gezonde frissche straten vervangen. In dit nieuwe stadsdeel ingekapseld ligt nog een oud hofje, uit sluitend bestemd voor Remonstranten.... De Koestraat, Noord- en Zuid-Runder- steeg herinneren aan den tijd vóór 1611, toen de veemarkt op de Haarlemmerstraat werd gehouden. Aangezien de hypothese niet al te gewaagd is, dat ook in vroeger eeuwen de koeien gras aten, is er weinig verbeeldingskracht noodig zich het tafe reeltje van de Haarlemmerstraat op YrÜ" dagmiddag voor den geest te "tooveren. Een zeldzame verschijning in deze lage landen is de tiaar, doorkruist met bis schopsstaf en pauskruis, die, in gegoten ijzer, een bovenlicht van de Kath. jon gensschool aan de Haarlemmerstraat vul len. Het is de voorgevel van de kerk der in 1857 opgeheven Dominicaner-statie. In wendig is de ruimte tot een moderne school verbouwd; slechts de blad- en bloemkapiteelen in de localen op de eerste verdieping herinneren aan de vroegere ge wijde bestemming. (De wereldbol met het kruis, welke tijdens de oorlogsdagen van den gevel-top verwijderd werd, zal bin nenkort worden herplaatst). Behalve de rustende blauwe adelaar op de Koude Hoek welk dier dank zij „Oud-Leiden" behouden bleef eenige an dere gevelsteenen hoog in de toppen der huizen en een enkele rijk-bewerkte re- naissance-gevel, biedt de Haarlemmer straat vanaf de Harte- tot aan de Haven- brug weinig wat het oog van den toerist streelt of het moesten de verzorgde uit stallingen zijn van de winkeliers! Er is echter één instelling in dit gedeel te van „Marendorp", een eeuwenheugen de instelling, die even onopvallend haar schoonheden verscholen houdt achter een onbeduidende voorgevel, als zij onopge merkt de liefdadigheid heeft beoefend, en steeds voortgaat te beoefenen: het Huis- zittenhuis aan den Oude Rijn. In het Huiszittenhuis is gevestigd de diaconie der Ned. Herv. Gemeente en en kele andere stichtingen, die daarmede thans samenhangen. De nadruk ligt op thans! Het gebouw was vóór de Hervor ming het St. Barbaragasthuis, toen reeds Huiszittenhuis of ook wel „Minnepot" ge- heeten. De drie parochies van de stad hadden ieder een huiszittenhuis, een menschlie- vende instelling voor die „huis-zittende" armen, welke er zich voor schaamden om te bedelen. Tegenwoordig zouden we spre ken van de „stille armen". In gezelschap van een van de diakenen van de Ned. Herv. Gemeente, den heer W. Roodenburg, hebben wij het gebouw be keken. In de groote vergaderzaal, waar de 24 diakenen bijeenkomen, hangen enkele oude portretten, o.a. van Johannes van Opmeer, die. volgens een berijmd bij schrift, in 1720 aan deze instelling „hon- dert dartig duizent" gulden vermaakte, en een onbeduidend schoorsteenstuk voor stellend de Mildheid, die aalmoezen uit deelt. Op de schouw staat een steenen preekje: de drie aapjes, die geen kwaad hooren, zien en spreken! De trots van het Huiszittenhuis is de kamer van de Vrouwenkraammoeders, van de dames, die zorg dragen voor de moe ders-kraamvrouwen. De balken van dit schemerige vertrek zijn versierd met prachtig uitgeschulptc rozetten. De schoor steen-boezem, van 1682, is een pronkende rijkdom van sierlijk houtsnijwerk, met in 't midden een schildering van het Laatste Oordeel, welke flauwtjes doet denken aan het meesterwerk van Lucas van Leyden. Wapenschilden in heraldieke kleuren ver luchten het donkere houtsnijwerk. In dit prachtige, oude vertrek hangt een nieuwerwetsche, ordinaire lichtkroon. De vrouwen-kraammoeders kunnen het in deze duistere kamer toch niet zon der licht stellen? zal men opmerken. Maar waarom moest de antieke ko peren kaarsen-luchter wijken voor dit prul? De kaarsen-kroon ligt te roesten op een van de zolders. Moge zij spoedig in eere worden hersteld! Het Huiszittenhuis bevat nog een me nigte kamers, kamertjes, hokken en alco- ven, die op de meest praktische wijze zijn benut voor de berging van de voorraad kleedingstukken enz. Van den ouden kloosterbouw is nauwelijks nog iets te be speuren. In een rommelkamertje heeft men op ongewone wijze „beschrijvende meetkunde" beoefent en volgens alle rege len van die ingewikkelde metrie een lin nen wand-schildering met wapens van huiszitten-meesteren omgeslagen naar het plafond. Wij twijfelen er niet aan, of spoe dig zal dezelfde meetkunstige manipulatie in omgekeerde volgorde plaats hebben. Hier en daar wordt de bezoeker ver blijdt met dichterlijke ontboezemingen: „Roemt Romen 't Capitool vol majesteyt Dit Huys dat myne pen aan 't Eeuwty weyt Verdient meer Lof daar de Barmhertigheyt Haar giants doet blinken". En dan is er nog een „Oud Liedeken op den Jare 1411": Ach, kwam de goede tijd nog eens weer, Dat het kooren het schepel ses stuyvers dee". Dit liedeken moet gezongen worden op het wijsje van „Dafne", maar wie kent het wijsje nog? Het diaconie-gebouw wordt overscha duwd en bijna platgedrukt door een ge- weldig-hoog „Graanmagazijn voor den Armen", gedateerd 1754. Het bovengedeel te behoort onvoorwaardelijk toe aan de Diaconie, over het benedengedeelte en over het eigendomsrecht van de overige gebou wen zijn in den loop der jaren door de burgerlijke gemeente hevige twistvragen opgeworpen, die niet konden worden uit gevochten. Zooals het meer met dergelijke juridi sche knobbelarijen gaat: bij het verstrij ken van de jaren verdwijnen de scherpe kantjes en wordt de vrede stilzwijgend ge- teekend. VENATOR VAGANS. EINDEXAMEN GYMNASIUM Voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium alhier zijn geëxamineerd voor Afd. B, groep I, acht candidaten. Geslaagd zijn: S. Bok, Leiden, Judith Bouman, Voorburg, J. Ie Grand, Sassen- heim, E. J. D. Los, Oegstgeest, K. J. Matze, Hazerswoude en Fh. Simon Thomas, Oegst geest. Niet geslaagd 1 cand.; het examen wordt met één candidaat voortgezet. - EXAMEN E.H.B.O. Gisteravond deden de cursisten van de Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Leiden, examen ter verkrijging van het eenheidsdiploma voor eerste hulp bij ongelukken. De cursus stond onder leiding van dr. Braun, terwijl dr. M. D. Horst het examen afnam. De geslaagden zijn de heeren: H. Breuker, H. van Haaften, J. Jasper, Ch. Maas, W. Ouwerkerk, D. Prins, P. Visscher en H. de Vos. Gisteravond heeft ten huize van dokter J.' P. van der Hoeven (Haagweg 48) een aantal candidaten examen gedaan voor het verkrijgen van het einddiploma eerste hulp bij ongelukken afd. luchtbescherming. Ge slaagd zijn: de dames H. van Woudenberg, M. Brouwer, A. v. Schaik en M. v. d. Berg en de heeren T. Rietkerk, J. A. Breedeveld, G. Verheul, J. C. Sleyser, R. W. Ciebert, M. van Doorn, H. F. Zirkzee; 4 candidaten werden afgewezen. In een geestige toespraak reikte dokter v. d. Hoeven de einddiploma's aan de ge klaagde dames en heeren uit. BRANDWONDEN OPGELOOPEN Gistermiddag te half zes was de 28-jarige mej. A. N. in haar woning aan de St. Ja- cobsgracht bezig met het uitspoelen van de wasch. Zij stond daarbij voor den gootsteen, maar stootte toen een op de keukenplank boven haar staand pannetje met kokende melk af. Zij liep ernstige brandwonden aan borst en onderarm op en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behandeling. WIELRIJDSTER BREEKT EEN BEEN Te 6 uur gistermiddag is de 59-jarige mej. J. E. L., die per rijwiel op den Mare- dijk reed, tegen een fiets van den wielrij der G. A. E., die van een aldaar gelegen werf kwam, gereden. De wielrijdster brak het rechterbeen en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. PLANTSOEN CONCERT De in opdracht van het Gemeentebestuur uitgestelde concerten, te geven door den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen, zullen deze week weer be ginnen. Het eerste concert zal gegeven worden op Woensdag a.s. 's avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum) en zal worden verzorgd door de Harmonie Kapel „Werkmans Wilskracht", directeur de heer G. Dik. De publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen. Programma. 1. „Mooi Nederland", marsch, S. Vlessing; 2. Ouverture „Mari- tana", Wallacé; 3. „Gold und Silber", Wals, F. Lehar; 4. Fantaisie uit de Opera Luci di Lammermore, Donizetti Pauze 5. King Kotton, marsch, Sousa; 6. Orphée aux Enfers, ouverture, Jac. Offenbach; 7. „Wiener Bürger"e Wals, Zieher. In verband met de eventueel invallende duisternis zal het programma verder aan gevuld worden met eenige populaire marschen. Handelsregister K. van K. Wijzigingen: 6894. N.V. Vereenigde Graanhandel. Nieuwkoop, Noorden B. 29. De commissaris C. A. Honig is d.d. 22 April 1940 benoemd tot president-commissaris. 3442. W. M. van Mourik. Al'phen aan den Rijn, Pr. Hendrikstraat 150. Broodbakkerij en handel in koek en chocolade. Uittr. E.: W. M. van Mourik, Alphen aan den Rijn, d.d. 11 Nov. 1939. 7019. Naamlooze Vennootschap Vissche- rymaatschappij „De Drie Haringen". Kat wijk aan Zee, Tramstraat 20. Uittr. Dir.: J. Sluis Jzn., Enkhuizen. Uittr. Com.: T. H. Meijering, Katwijk aan Zee. N. Dir.: T. H. Meijering, Katwijk aan Zee. N. Pres. comm.: E. H. Schout Velthuys, Utrecht. N. Com.: J. Sluis Jzn., Enkhuizen; en A. J. M. Leesberg, Alkmaar, en S. M. Middel- hoff, Hoogkarspel. Opheffingen: 5101. T. den Ouden. Leiden, Rapenburg 88. Kappersbedrijf. 3551. Joh. van Valderen. Leiden, Vrou- westeeg 14. Kapper en winkelier in aan- verw. artikelen. Nieuwe inschrijving: 7474. Maat schappij tot Exploitatie van Pensions en Hotels en van roerende en onroerende goe deren „de Erven Klein-Schuckard" N.V. Noordwijk, van Hardenbroekweg 4a. (Ned. Staatscourant: Maandag 10 Juni 1940, Bij voegsel nr. 578). Dir.: P. J. Klein Sr., Noordwfjk. Maatschapp. kap.: 25.000. waarvan geplaatst en gestort: 12.800. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. VERLENGING TOT 15 JULI 1940 VAN HET GENERAAL-PARDON INZAKE BELASTING. Met herhaling en aanvulling van het geen onlangs werd medegedeeld wordt be kend gemaakt, dat aan belastingplichtigen, die over verstreken belastingjaren hun aangiften voor de belastingen naar inko men en vermogen niet hebben gedaan zoo als het behoorde, de gelegenheid wordt ge geven hun fout te herstellen door begane onjuistheden te verbeteren zonder dat zij zich daardoor blootstellen aan de sancties, welke op het doen van onjuiste aangiften staan. Een juiste of verbeterde aangifte voor de belastingen naar inkomen en ver mogen voor het belastingjaar 19401941 waaruit blijkt, dat over vroegere jaren on juiste aangiften zijn gedaan, zal namelijk worden beschouwd als een uit eigen bewe ging gedane verbetering van die vroegere onjuiste en onvolledige aangiften. Dit heeft in de eerste plaats tot gevolg, dat tegen de aangevers geeci strafvervolging wegens het doen van onjuiste aangiften over vroegere jaren zal worden ingesteld. Voorts is bepaald, dat bij navordering van belasting over vroegere belastingjaren, waarvoor de wettelijke termijn zal worden gevorderd, en verder dat ook wegens an dere overtredingen van de wetten op de belastingen naar inkomen en vermogen, zooals het overleggen van valsche of on juiste boeken, bescheiden en opgaven geen strafvervolging zal worden ingesteld. Voor hen, die hun aangiften over het be lastingjaar 1940-1941 reeds hebben gedaan, staat de gelegenheid tot het verbeteren van eventueele onjuiste aangiften open tot 15 Juli 1940. Ook zij, die door de oorlogsomstandig heden of om andere redenen niet in staat zijn, verbeterde aangiften vóór 15 Juli 1940 te doen, zullen op straffeloosheid aanspraak hebben, indien zij den inspecteur der di recte belastingen vóór dien datum van de onjuistheid hunner aangiften kennis geven, met de verklaring, dat zij ten spoedigste eene juiste en volledige aangifte zullen doen. Mochten onjuiste aangiften voor de di vidend- en tantiemebelasting of voor de doode hand-belasting zijn gedaan dan kun nen ook deze vóór 15 Juli 1940 straffeloos worden verbeterd. Een gelijk standpunt zal worden ingeno men ten aanzien van de rechten van suc cessie en van schenking, met dien verstan de dat zelfs de heffing van de belasting zelve achterwege zal blijven, indien het overlijden of de schenking heeft plaats ge had vóór 1 Mei 1931. Met nadruk wordt ten slotte nog de aandacht gevestigd op het belang voor de belastingplichtigen van dit gene- raal-pardon mede In verband met de spoedig te verwachten deviezenvoor- schriften. De termijn zal in geen ge val meer na 15 Juli 1940 worden ver lengd. KAMPIOENSCOMPETITIE K.N.V.B. Naar w(j vernemen zyn de volgende wed strijden om het kampioenschap van Neder land vastgesteld: Zondag 23 Juni: HeraclesBlauw Wit; GVAVFeijenoord. Zondag 30 Juni: JulianaHeracles; FeijenoordBlauw Wit. Zondag 7 Juli: GVAVJuliana; Heracles Feijenoord. LE1DSCHENDAM Geboren: Adriana Elisabeth Cornelia, d. van J. v. Vliet en A. C. v. d. Hoorn Maria Cornelia Francina, d. van J. L. v. a. Kraan en F. den Eisen Theodorus Adrianus Maria, z. van W. Evers en C. H. v. Nierop Paulus Cornelis Gerardus Ma ria, z. van D. Scholten en Th. A. Delis- sen Rudolf, z. van W. v. d. Voorde en C. Waasdorp. Ondertrouwd: B. v. Logchem en I. M. v. Heiningen. Overleden: H. P. Schouten, m. 62 j. OEGSTGEEST «Sr Personalia. Te Utrecht slaagde voor het eindexamen gymnasium onze plaats genoot H. Spitzen, leerling van het St. Bo- nifacius-lyceum aldaar. WARMOND Uitvaart H. Vallentgocd. Hedenmor gen had de uitvaart plaats van Herman Vallentgoed, marconist bij den Militairen Luchtvaart, die op den eersten oorlogsdag voor het Vaderland zijn leven gaf. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor A. J. Oudejans. Het college van B. en W. woonde de plechtigheid bij. Er waren kransen van het Gemeentebestuur, van de Warmondsche strijdmakkers en van den Luchtvaartdienst. Een deputatie van den Mil. Luchtvaartdienst fungeerde als slippendragers. ZOETERMEER Voetbal. Om 2 uur Zondagmiddag speelde DSO 2 tegen Morschkwartier I. Het zag er in het begin niet naar uit dat DSO deze wedstrijd zou winnen, want na 15 minuten hadden de gasten een 02 voorsprong. Wel scoorde DSO hierna een tegenpunt, maar opnieuw brachten de gas ten den stand op 13. Nu echter pakte DSO flink aan en met de rust was de stand 33. Na de rust nam DSO het spel geheel over en voerde regelmatig de stand op tot 73 en hiermede kwam het einde. De wedstrijd DSO 3 tegen Sportman 3 is niet doorgegaan. BODEGRAVEN Personalia. Onze plaatsgenoot G. Boer slaagde te Utrecht voor het eindexamen gymnasium. Met ingang van 1 Juli <1940 is de heer D. C. Doornik als ambtenaar aan het P.T.T. kantoor te Woerden aangesteld. Tot heden was hij als lokale kracht alhier werkzaam. ZOETERWOUDE Uitvaart en begrafenis C. H. de Boer. Hedenmorgen had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den heer C. H. de Boer. De tien oudste leden van het Zangkoor droegen het stoffelijk overschot van het sterfhuis naar de kerk van St. Joannes' Onthoofding. In dc kerk was de uitvaart een schoone plechtigheid; in het priesterkoor was de stijlvolle rouwversiering aangebracht, waarbij de groote zilveren kandelaars kaarsen droegen als evenveel zinnebeelden van de beden om het eeuwig licht. Op de gereserveerde plaatsen hadden de familieleden van den overledene plaats genomen. Aanwezig was ook de edelacht bare heer H. J. J. A. Smeets, burgemeester van Zoeterwoude en mevr. Smeetsde Gouw, de wethouders L. Onderwater en J. de Graaf, de bestuursleden van de Coöp. Boerenleenbank, de R. K. Vcrecniging Het Wit-Gele Kruis, de Onderl. Brandverz. Mij. Zoeterwoude. Er was zoowel bij de uitvaart als de be grafenis een zeer groote belangstelling. De plechtige H. Mis werd opgedragen door den hoogeerw. heer C. M. Jonekbloedt, deken van Zoeterwoude, met assistentie van den weleerw. heer A. H. Duyvestijn en de weleerw. pater C. Benschop, O.S.Cr. In het priesterkoor nam pastoor G. Kla- verweyden, O.S.Cr, als geestelijk bestuurs lid van het Wit-Gele Kruis plaats. Door het parochiaal zangkoor werden de Gregoriaansche gezangen uitgevoerd van de H. Mis van Requiem: deze streng litur gische gezangen waren geheel in den geest van den overledene. Na de laatste liturgische plechtigheid, de absoute, welke verricht werd door den de ken met dezelfde assistentie, opende zich de kerkhofpoort. Weer kwamen uit de rijen van alle leden en oud-leden van het Zang koor de oudsten naar voren om de laatste eer aan hun dierbaren vriend uit hun jeugd te bewijzen. In het geloof, dat 't geen laatste tocht, maar een gang naar de eeuwigheid, naar den schoonen hemel was, klonken als het ware blijde de troostende gezangen van de H. Kerk. Na de begrafenisplechtigheden was het laatste gezang als een bede tot weerzien in den hemel en zoo trok de groote stoet van zangers heen, luide reciteerende: Requiem aeternam geef hem de eeuwige rust, o Heer. En dat het eeuwige licnt over hem schijne. De eerwaarde Zusters Franciscanen kniel den toen met vele kinderen om de groeve tot een laatste gebed. Toen kwam de groote schare van wer kers en vrienden, die te samen met de Gemeentel. Aankondiging INKWARTIERING EN VORDERING DOOR HET DUITSCHE BEZETTINGS LEGER In verband met de reeds in de dag bladen gepubliceerde aanwijzingen ter zake van inkwartiering en vorderingen door het Duitsche bezettingsleger wordt medegedeeld: 1. Vordering van roerende goederen heeft voor zoover zij niet tegen onmid dellijke betaling geschiedt slechts plaats tegen gelijktijdige afgifte van een ont vangstbewijs, geteekend door of vanwege den Commandant van de bezette plaats, waar de vordering- geschiedt. 2. Vordering van legering (inkwartie ring) heeft sleohts /#l/^ts tegen overgifte van een schriüeijike Npstgeving, geteekend door of vanwegeyflen Commandant, die in kwartiering vor^rtt. Degene, van wien roerende goederen zijn gevorderd of bij wien inkwartiering is ge vorderd, moet hiervan aangifte doen aan de afdceling Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken, kantoor Stille Rijn No. 3, zoo mogelijk met afgifte van het aan hem verstrekte ontvangstbewijs of van de hem verstrekte lastgeving. Of en in hoeverre t.z.t. betaling hiervan zal geschieden, is nog niet geregeld. Leiden, 18 Juni 1940. De Burgemeester van Leiden, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN overledene zooveel hadden samengewerkt voor Koning Christus en het Vaderland, om een laatste groet en bede te brengen aan het graf van dezen onvergetelijken strijder voor geloof en deugd. St. Josephsgezellen-vereeniging. Mor gen, Woensdag-avond, zullen er roeiwed- strijden plaats hebben op dc Noord-A. «Alle gezellen worden om 8 uur daar verwacht. Is de arbeid dan nog niet gedaan, komt dan later. Maar komt! Toont u allen trouw aan Kolping. A. H. DUIJVESTIJN. pr., vice-praeses. NIEUWKOOP Zeilwedstrijd. De watersportvereni ging „Noord-Zuid" hield Zondagmiddag op de Noordeinderplas alhier een onder linge zeilwedstrijd. De uitslag hiervan wns als volgt: Klasse A en B gecombineerd: 1. G. Pouw, 2. N. Tijsterman. Klasse C: 1. P. Beer, 2. A. Ruiterman. Klasse D: 1. Th. Akerboom, 2. P. van den Haak. Er was maar een matige wind, die tij dens den wedstrijd nog afzakte, hetgeen deze wedstrijd niet aantrekkelijk maakte. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde dc heeren H. M. Waszink, L c i d e n en W. J. Schutte, den Haag. HET ITALIAANSCHE LEGËR- BERICHT ERGENS in Italië. 18 Juni (Stefani). Het algemeen hoofdkwartier van het Ita- liaansche leger meldt: In den naoht van 16 op 17 Juni werden doeltreffende bombardementen uitgevoerd op de marinebasis Bizerta (Tunis), op mi litaire objecten van Malta en de vliegvel den van Corsica. Onze duikbooten brachten twee vijandelijke tankbooten tot zinken, waaronder een van groote tonnage. In Noord-Afrika duren de operaties aan de grenzen van Cyrenaica met succes voort, waarbij luchtbases en militaire doelwitten van den Opper-Soedan gebombardeerd werden. Al onze toestellen zijn terugge keerd. Drie vijandelijke machines werden op den grond vernield en een jachtvlieg tuig werd in een luchtgevecht neergehaald. Eenige vluchten van den vijand brachten ons geen schade van beteekenis. Een vlieg tuig werd brandend neergeschoten. De vij and heeft in den nacht van gisteren zijn luchtaanvallen in Italië voortgezet en niet- militaire objecten bestookt. Te Milaan wer den huizen beschadigd alsmede een zuster- tehuis. Onder de burgerbevolking werden twee personen gedood en eenigen gewond. In Ligurië heeft het luchtdoelgeschut vier vijandelijke vliegtuigen neergehaald. HITLER IN MUENCHEN AANGEKOMEN. MUNENCHEN, 18 Junui. (D. N. B.). Ko mende van het hoofdkwartier van den Fuehrer, is Hitier vanmiddag voor dc aan gekondigde ontmoeting met den Duce hier aangekomen. VERANDERING IN DE ROEMEEN- SCHE REGEERING AANGEKONDIGD BELGRADO, 18 Juni (D.N.B.) De vPolitika" meldt, dat als gevolg van de ge beurtenissen in het Westen ook in Roe menië een wijziging in de regeering onmid dellijk is te verwachten. SPAANSCIIE PLEZIERBOOT GEKENTERD. FERROL, 18 Juno. (D. N. B.. B.j het bin nenvaren van de haven is een plezierboot met bijna uitsluitend kinderen aan boord, gekenterd. Zeven personen zijn verdron ken.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3