i OMGEVING RIJNSTREEK Academienleuws Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 6 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Gemeentel. Aankondiging INLEVERING LEDIGS De Burgemeester van JLeiden brengt ter algemeene kennis. Idat eigenaren en hou ders van ledige welke regelmatig zendmateriaal vcx olie en petroleui uiterlijk Vrijdag middags 12 uur meente-secretarie, Leiden, 6 Juni 19?0. transportvaten vorden als ver- I ömeerolie gas- zijn daarvan 10 vóór des Sgif te te doen ter ge- apenburg 12 De Burgemeester, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN STEENKOLEN VOOR DE KEUKEN het H.H. Steenkolenhandela#n kunnen ervolg aan hun Klant®!, die niet kun- iciteit, een half afleveren, zon- bor een machti- izen, ziekenhui- of electriciteit ekelijksche be ient ook hier [edrongen. farming nen kooken oj mud brandstof der dat de «lallen dé geven. hebbt\^cl toonq Hotels, pensioi] zen enz., die ni^ op kooken, moeten hoefte worden i op beperking te gorden Steenkolen voor huis warmwatervoorziening voM particulieren mogen niet worden afgeleverd, evenmin voor het drooghouden van sigarenwinkels. Aan bedrijven daarentegen, bakkerijen, wasscherijen, sigarenfabrieken e.d. kan naar de wekelijksche behoefte geleverd worden. Leiden. 6 Juni 1940. De Burgemeester, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN PETROLEUMDISTRIBUTÏE In de eerstvolgende zomermaanden zal in het huishoudelijk gebruik petroleum al leen kunnen dienen voor kooken, dus in hel geheel niet voor verlichting en ver- v. arming. Zij. die in het bezit zijn van gas-, clectri- sclie of steenkoolfornuizen, toestellen ot kachels, waai op gekookt kan worden, Ko men dus voor pelroieumdistnb tin niét in aanmerking. Voor petroleum om te koot.e.i zullen zegels worden verstrekt, maar alleen aan hei., die daar/oor in aanmerking komen. Z'j zullen bij'reis per post gewaarschuwd worden, waar en wanneer zij zich te mel den hebben om zegels in ontvangst te nemen. Om dit mogelijk te 'Haken moet men z'.jn Distnbutiestamkaai t meebrengen. Wie geen oproep per post heeft ontvangen en lecht meent te hebcen op cetvo.eum zal.zich na de uitreiking dei zegeis kunnen melden. Teneinde spoedig geholpen te wor den, zal men in dit geval goed doen aan de Gasfabrieken een verklaring af te ha len. waaruit blijkt, dat nvrn geen gas- of cleitriciteilsaansluiling heeft, waardoor het mogelijk is op gas of electriciteit te kooke De petroleumbonne: lb October 1939 .zijn niet te Leiden op Ljn uitgereikt, na dien du- irmeerderen, iekje mede te enooten (ais wijs van in- register vol- Men zorgeV'i'vool op tijd te zijn, wie te laat komt, oiV> aplt in geen geval zegels voor de loopende distributieperiode. Ook voor bedrijven zal petroleum beschikbaar gesteld worden. Veehouders, land- en tuinbouwers zullen zich hiervoor hebben te wenden tot den heer Cocx Ilaagweg 192 alhier. Een zg. P.-formulier, dat men kan komen afhalen aan het Distributiekantoor, Oude Rijn 132. dient daarvoor ingevuld te worden. Hiervoor komen in aanmerking aanvragen ten behoeve van den opbouw van verwoeste gebieden, dus voor herstel- lings- en geneeskundige diensten, evacu atie. politie, brandweer, telegraaf, tele foon, electriciteit, gas- en waterleiding, ge meentereiniging en ontsmettingsdiensten, benevens die voor de visscherij, het ver voer van levensmiddelen, de industrie, „instellingen'' en van eventueele andere vero ruikers. De P-formulieren moeten zoo spoedig mogelijk ingevuld weer aan het Distri butiekantoor ingeleverd worden. In ruil .daarvoor ontvangen de invullers van het Rijksbureau voor Aardolieproducten een bestelbon en een aanvraagformulier voor een volgende periode welke laatsten zoo spoedig mogelijk ingevuld en onderteekend teruggezonden dienen te worden aan het Rijksbureau voor Aardolieproducten Zee straat 100104 te 's-Gravenhage. Aan winkeliers, die van petroleumver- koop een nevenbedrijf maken, dus krui deniers, drogisten enz., zal niet meer ge- Jeverd worden. Winkeliers daarentegen, die van petroleum en aanverwante arti kelen als smeerolie enz. hun hoofdbedrijf maken moeten de door hen ontvangen ze gels en bestelbonnen afgeven aan een ven tor. zoo mogelijk steeds den zelfden, en hun voorraad bij hem vernieuwen. Leiden, 6 Juni 1940. De Burgemeester, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN HILLEGOM Inlichtingendienst omtrent militairen. De E. H. B. O. meldt ons: Van het Roode Kruis ontvingen wij het volgende schrijven: „Naar aanleiding van het reeds eenigen tijd geleden gedaan verzoek om inlichtin gen betreffende een groot aantal militairen, deelen wij U mede, dat behandeling van deze „massale" aanvragen (in totaal be reikten het Roode Kruis, afgezien van de individueele aanvragen, niet minder dan 20.000 aanvragen) niet mogelijk is. Daarnaast mag er op worden gewezen, dat kan worden aangenomen, dat de fami liebetrekkingen reeds bericht hebben ont vangen. Wij zijn echter gaarne bereid nieuwe aan vragen, die u ons inzendt vérdere in be handeling te nemen." Mocht men dus van een of anderen mi litair nog geen bericht hebben ontvangen, dan is het goed om alsnog even op te ge ven aan het secretariaat der E. H. B. O.: v. d. Endelaan 59, dat men nog zonder be richt is en gaarne nadere berichten wenscht. SASSENHEIM Werkloosheid. Per 31 Mei 1940 ston den bij den dienst der Arbeidsbemiddeling ingeschreven 263 mannelijke werkzoeken den, over de diverse beroepen verdeeld als volgt: 3 drukkers of zetters, 36 bouw vakarbeiders, 15 houtbewerkers, 3 metaal bewerkers, 207 land- en tuinbouwarbeiders 11 verkeerswezen, 4 kantoorbedienden en 4 ongeschoolde arbeiders. Per zelfde datum 1939 was het totaal aantal werkzoekenden 215, een verschil derhalve van 48, WASSENAAR Gevestigd: J. J. Ammerlaan J. F. Andriessen A. Bagchus A. J. Baren- drecht J. van Berkel C. M. van Beu- sekom E. C. de Boer T. du Bois J .M. Boudewijn H. M. Broers C. J. Broers geb. de Koning Gans E. Burhg- hoorn J. Buter F. H. M. Cloppenburg M. B. W C. Camps geb. Deuss E. Dah- lenburg J. van Dunnen J. H. Dij- kinga T. Feenstra A. Gièsen J. M. v. Giffen M. M. Gödden E. Groen F. Hogedoorn A. Hoogewoning J. Th. Bakx S. M. van den Berg H. Ferwer- cla R. J. J. Frieling A. M. Gering J. Gips E. van Ommeren geb. di Gazar C. A. van Gorcum E\ P. Groot M. W. Hibbel A. A. Hootsen J. P. J. Hüls- hoff D. P. Jarzina N. H. Kaaijk S. Kaashoek G. A. Killisch E. A. B. van Keulen A. Kloppenburg H. Knol H. S. Knol H. Koops van 't Jagt ,C. A. de Koning H. Korver T. Korver A. M. J de Krui.if P. W. Künzli H. Kuijpers C. S. C. Kuijl M. E. Laker- veld A. A. W. Lampe W. van der Lans C. E. Leenen B. C. M. van der Lely V. Lutz M. Maaijen D. J. de Man C. Mantel H. van der Mark H. Minkenberg G. P. Molenaar C. M. Molenkamp A. Noorduijn M. W. Oost- indie J. L„ H. E. en L. E. Oving A. J H. Paling E. Parleyliet E. M. Pie- terse Jkvr. A. C'. Reigersman J. Reits- ma J. E. van Roggen R. Petzenhauser C. Rijsdam H. M. Sanders IJ. A. Santema L. Schafer A. M. Sch'avejj R. K. Schlee S. C. Schrijver Wed. C. Schweitzer geb. Hainauer M. Sies A. E. J. Simon Thomas H. G. M. Smeehuij- z<?ó I- Swemle H. J. Heuvelman J. C. F. Sikkens M. Streefkerk D. Tates F. J. Tempel A. Tempelaars A. L. A. van Unen E. W. Valat S. Veersma A. Verhorst A. Verlaan C. H. Ver- steegh J. Viersma D. de Voogd J. H. van der Kruk W. de Vries J. van der Wal Wed. C. Weeber M. C. Wierks M. A. L. Wilms J. B. Th. van Woesik Wed. A. B. F. Wijers G. F. IJmmegrund J. R. Zeeman H. A. Ze ven L. W. C. Zuiderduin A. J. Zijlstra. Vertrokken: S. H. Huijers. P. Middendorp. M. van der Meulen. E. Burkert. R. Boeyenga. W. H. van Dommelen. P. L. Lohr. A. A. Stam. J. Verwoerd. T. Woudstra. A. H. M. Verweij. W. Reyneker. I. M. van der Linden. E. C. van Balen. A. ter Veld. A. Niermeyer. G. J. Schabbink. F. D. Pigeaud. L. L. Alkemade. M. J. van Rijn. S. J. M. Verbeek. - M. M. van Twist. A. Broekhuizen. G. G. Hof land. A. van Ron. Wed. N. Rooseboom. E. M. Ebing. D. Meijer. C. P. van der Vlugt.L. J. Collignon. E. Bak ker. H. van Strien. J. Scheffel—Kui per. I. Weerman. M. T. van Raams- donk. J. C. Baak. W. Moermond. J. Th. Stuifzand. M. Szilleggi. N. R. Ge- lc-ijnse. E. Siderius. H. de Bruin. W. Keizer. D. van den Bosch. H. Sny der. A. van der Niet. C. van Dam. J. G. Bleijenberg. J. Haagsma. J. W. Olmes. S. M. Fischer. S. J. S. Balvert. C. M. van der Holst. H. van Zoelen. A. Koningswoud. C. Nieuwstraten. Th. H. Huijink. M. B. M. Vinet. R. Klip. H. M. E. M. den Haan.. M. C. Stork. E. M. van der Pol. A. A. Nee- ring. H. J. Wilmot. R. C. M. Wilmot. J. K. Buis, J. M. Rombouts. J. M. Dijkstra. H. Rombouts. A. P. Dijkstra. A. Wiersma. W. C. Luijten. A. W. M. Reinders. J. A. den Ouden. A. de Munnik. P. M. van Vliet. T. Mollema. E. C. van der Laan. J. W. Krols. A. Ruygrok. S. Lotte. S. K. Vreeswijk. C. P. Togni. J. H. Harker. W. H. J. Belt. M. E. Habers. A. M. Scheepers. DE HEERLIJKE OPBEURENDE WATERSPORT. Nooit te oud om met haar kennis te maken. Zoo ooit, dan kan thans de watersport van groot nut zijn voor ons volk. Zij kan rust schenken en weldadig vertier bieden. En men behoeft niet bang te zijn „nog" te beginnen met de watersport. Voor wie daaraan twijfelt veroorloven wij ons een en ander te ontleenen aan het artikel „Vlagen en rukwinden", hetwelk wij aan treffen in „De Waterkampioen". Het is een autobiografie van „Watersporter". Hoe hij er toe kwam. Hij schrijft: „Waar ik geboren ben, is geen water. In 't geheel niet Ik geloof, dat ik tien jaar was, toen ik voor 't eerst van water hoor de spreken. Watersport is mij dus niet met den paplepel ingegeven. Wel heb ik er wat van geërfd. En de rest heb ik mij moeizaam veroverd. Toen ik de XXX achter den rug had, ben ik begonnen te leeren zwemmen. Dat is een heel eenvoudige zaak. Men vlijt zich zachtkens neer op het scheidingsvlak tusschen H20 en dampkring en geeft zich over aan op- en neerwaarts gerichte machten. Zco gaat 't eigenlijk in 't leven ook en dus is 't niets bijzonders. Maar wel adembenemend. Toen ik was gewend aan den chloor- smaak in de badinrichting, kreeg ik een diploma, dat de veiligheid bij verdere takken van watersport garandeerde. Vervolgens kocht ik een motorboot. On danks den raad van allen, die het beter konden weten. Want die zeiden, dat zeilen spórt is en een motor slechts een geschenk van Lucifer. Lucifer won. Voor de lokking van snel heid en gemak zwichtte de door benzine geur benevelde psyche. Bij den knecht van de jachtwerf liep ik college in zeevaartkunde en daarna werd ik losgelaten. Ikherinner me nog heel goed. hoe ik eens met mijn ouders aan boord in een kanaal wilde aanleggen om rustig thee te drinken. Ik zette de boot vast met twee geitepennen, die ik stevig tusschen de steenen beschoeiing drukte. Toen er even later een tjalkschipper langs voer. werden wij met ons bootje krachtig op de keien gezet. De thee verdween on der de buikdenning, terwijl ik ervaring opdeed in het incasseeren van schampere opmerkingen. Ook leerde' ik ontzag te krij gen voor zeilbooten, die op de meest on verwachte oogenblikken volledig van koers veranderden en dan soms pardoes op mij aanvoeren. En ik meende nog wel, dat dat watersport boogde op haar goede ma nieren én etikette!" De mug. Dit stemmingsbeeld js kostelijk. „Het is een schoone zomeravond. Den heelen dag is hef heet geweest. De zon gaat prachtig onder; in het Oosten teeke nen zich wat donderkoppen af. De wind is gaan liggen en het is nog heerlijk warm. Op het meer is het nu rustig; alleen in de verte wat eentonig gebrom van een bootje, dat met geborgen zeilen, met den hulpmotor een ligplaats voor den nacht opzoekt. Een paar visschers roeiden huis toe. Aan den overkant klinkt het gelach van zwemmende jongens, die van hun ver ankerd schuitje zijn gedoken. Verder is het vrede en rust. Wij liggen met onze boot in het riet en moe als we zijn van varen, zon en buitenlucht, besluiten we voor den nacht klaar te maken en te gaan maffen. Maar als we goed en wel liggen, begint het. Zzzzzzzzzzzssz. Pats. De eerste mug. Zzzzzzzzzzzssz. Pats. De tweede mug. Krabben. Zzzzzzzzzzzssz. Pats. De derde mug. Krabben. Ad infinitum. Wij hebben Obat Njamoek. En Eucalyp tusolie. We sproeien Shelltox. Tot we zelf haast stikken. En de muggen vinden het fijn. Ze zijn er in soorten. Sommige ko men geruischloos, enteren een stukje bloot en gaan over tot tanken. Een ware bloedtransfusiedienst". Over de Kaagweek. ,Een nieuwe ontdekking was de Kaag- week. Die heeft verschillende aspecten. Allereerst natuurlijk de sport, de wedstrij den. Die vormen het centrum, de trek pleister voor .velen, het pretext voor an deren. Dan het gezellig samenzijn, het knus bij elkander kruipen van booten en schuiten en van de bemanningen. Iedereen schijnt den ander te kennen en, overal worden groeten en grappen uitgewisseld en op de gezondheid gedronken. Daar zijn de dagjesmenschen; de een voudige stedelingen in hun opgetimmerde sloepen; de sportsmen (echte en would- be); de meer aanzienlijken, die komen om gezien te worden; en de gewone men- schen, die komen om zich te vermaken en dat alles aan te zien. Dan is er de tent, waar het overdag minder druk is dan 's avonds en waar de stemming wordt op gevoerd door dans en drank voor allen, die af en toe een stimulans noodig heb ben in dit leven. Voor velen is de tent het hoogtepunt van den avond, voor ande ren is het juist de inleiding tot den nacht. De Kaagnacht heeft iets heel bijzonders; iets, dat zich niet volkomen leent tot het beschrijven in een waterspcrttijdschrift al hoort het dan ook tot de watersport. Men denke nu vooral niet slecht over den Kaagnacht, men denke beter in 't geheel niet. De bijzondere geluiden van den Kaagnacht vormen een heel aparte stem ming, alleen bekend aan hen, die het ooit hebben meegemaakt! Maar dan is het ook een onvergetelijke herinnering". De vrouw aan boord. „In de vorige paragraaf heeft men de aanwezigheid van het vrouwelijk element kunnen vermoeden; ik schroom thans niet te bekennen, dat de watersport zonder „de vrouw aan boord" voor ons weinig beko ring heeft. Nergens leert men haar zoo goed kennen als op 't water, waar het ka rakter, waar alle eigenschappen tegen den klaren achtergrond zoo duidelijk uitko men. Op het water krijgt de vrouw de kans haar flinkheid, maar ook haar zachtheid te toonen. Op het water kan zij zich van haar beste zijde leeren kennen maar ook nergens kan een oneenigheid zoo hevig uitbarsten. Op het water moet men zich leeren be helpen, wordt men handig of trekt men zich terug in een leventje van zalig niets doen en laat men zich vertroetelen". A. C. Setton. J. H. Flink. Jsvr. F. L A. M. Schimmelpenninck van der Oye. A. Goloubeff. S. W. M. Timmermans. A. M. W. Schoeren. A. W. Gal. R. G. Monezka. J. J. van Teylingen. W. J Broese. L. van Wetten. G. Eduard. HOOGMADE Hoogmadcsche Polder. Gisteren vond de vergadering van de Ingelanden plaats van den Hoogmadeschen Polder in café Witteman te Hoogmade. De rekening over 1939 werd vastgesteld op 1437.05 aan ontvangsten en 1121.93 aan uitgaven (de omslag bedroeg 7. per H.A.). Batig saldo 315.22. Na inning van den omslag werden de ingekomen rek. voldaan. De voorzitter, Mr. A. J. Sormani ver tegenwoordiger van den Polder, deelde mede dat het polderbestuur, ingevolge be spreking van October 1939, opdracht ge geven heeft om. de dijk om den polder te verhoogen en te versterken. Zij bleek hier en daar aanzienlijk te laag te zijn, op en kele punten tot 45 cM. Op de meest lage plaatsen waren terstond voorzieningen ge troffen, terwijl de geheele kade geleide lijk aan op het door Rifnland voorgeschre ven peil wordt gebracht. De voorzitter prees de pachters der Heerlijkheid, die terstond zich allen vrij willig hadden opgegeven voor de dijk- wacht. Het werk werd tot volkomen te vredenheid en in opgewektheid gedaan. Ieder huurder heeft een nacht in de 14 dagen te waken. N1EUWERBRUG Begin van brand. Door het krachtige optreden van een tweetal ingezetenen is voorkomen, dat een boerderij in vlammen is opgegaan. Een knecht van den landbouwer J. v. d. Wind, wonende langs den Rijksstraatweg alhier, had de. onvoorzichtigheid zijn ta bakspijp vanuit het dakraam leeg te klop pen. zoodat de inhoud op het rieten dak viel. Hoewel de man dacht, dat er geen vuur meer in de pijp zat, bleek dit wel het geval, want na ongeveer een uur be gon het dak te branden. Een tweetal personen, de heeren Klaas- sen en Spreij, beiden alhier woonachtig, stonden op eenigen afstand van de boerde rij, toen zij rookwolken en vuur uit het dak zagen komen. Terstond begaven zij zich naar de boerderij en klommen op het dak. Tevens werd de bewoner gewaar schuwd en met behulp van een slang op de waterleiding kon men het vuur nog mees ter worden. Door het kranige optreden der beide in gezetenen is een groot onheil voorkomen. ZOETERWOUDE Collecte's. Aanstaanden Dinsdag zal in deze gemeente een collecte worden ge houden ten bate van den gewonden en zie ken soldaat. Door den burgemeester zijn met de organisatie van deze collecte be last de dames mevr. A. Kortmann-Keulen, Oud Raadwijk voor het Dorpsgedeelte en mevr. Tijssen-van den Bosch voor den Hooge Rijndijk. De in deze gemeente gehouden col lecte voor „Hulpverleening aan de Rijn streek" heeft in totaal f 383.opgebracht. Wanneer men daarbij bedenkt dat van wege de Vebo nog eene aparte collecte voor genoemd doel is gehouden bij de diverse veehouders alhier, is deze op brengst voor Zoeterwoude zeer mooi. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen geneeskunde de hee ren P. P. Halberstadt, Den Haag, P. L. Braat, Den Haag, B. M. Kolthof, Den Haag, I. Mochtar, Leiden. H. Schrijver, Den Haag, C. Dekker. Rotterdam, J. Hartogs, Den Haag, B. H. Hermans, Rotterdam. M. M. Madlener, Dordrecht, L. A. Folmer, Den Haag, A. M. J. Dresselhuijs, Dén Haag; doctoraal-examen Rechten: mej. W. A. Rjjkem, Capelle (N.-Br.),' LEIDEN Geboren: Wilhelmus Ccrnelis Gerar- aus, z. van G. Gertenaar en E. M. Kok Cornelia Johanna Geertruida, d. van A. N. de Groot en J. G. Kerkvliet Pieter Jo hannes, z. van C. Springer en C. v. Tonge ren Cornelia Geertruida Jannetje, d. van G. Hulscher en T. J. Wijfje Leendert, z. van L. v. d. Plas en N. Boezaard Johan na Hendrika Adriana, d. van A. Groene- woud en J. A. Smit. Ondertrouwd: J. A. Koning jm. 24 j. en D. M. v. Oosterom jd. 25 j. J. J. v. Weerlee jm. 29 j. en J. Vermey jd. 20 j. H. Verkerk jm. 25 j. en L C. de Reede jd. 26 j. L. J. Barendse jm. 25 j. en C. Faas jd. 21 j. Gehuwd: M. v. d. Brandhof jm. en H. E. O. Rüekert jd. W. P. C. v. Dijk jm. en A. Nieuwenburg jd. P. J. Tegelaar jm. en E. de Geus jd. Th. G. Barthen jm. en C. v. d. Zeeuw jd. J. F. Bakker jm. en J. E. Delfos jd. I. Boom jm. en M. Schild jd. F J. Filippo jm. en J. C. v. Gelder jd. H. J. Hansen jm. en L. J. v. Haasteren jd. A. P. v. d. Hoed jm. en L. v. Helden gesch. J. Jesse jm. en H. I. Kunze jd. J. P. Karstens jm. en C. v. Es jd. P. Kramp jm. en C. M. Keere- weer jd. J. Laven jm. en J. F. Gerte naar jd. J. Marijt jm. en B. H. A. v. d. Ven jd. E. Oostendorp jm. en J. W. Heemskerk jd. J. Rietkerk jm. en H. J. v. Oosten jd. C. A. Siera jm. en M. J. Nieuwenhuijsen jd. F. Spek jm. en J. M. v. d. Bossche jd. Overleden: M. J. de Bolster wed. van A. S. Straathof 76 j. LEIDEN, 5 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: prei 3.103.80, andijvie f 4.00 9.10, aardbeien 4676, snijboonen 47 49, stamboonen 6269, doperwten 20 34, peulen 2836, postelein 716, spinazie 518, tomaten A en B 30. idem C 28, idem CC f 24. Per 100 stuks: komkommers f 5.809.40, bloemkool 6.90 13.10, salade 1.001.90, per 100 bes: pieterselie f 0.701.80, radijs f 1.502.60, selderie 0.802.0, uien 4090 cent, peen 812, rabarber 1.003.10, raapstelen 50 cent. GOUDA, 6 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 1089 stuks, waarvan 15 slachtvarkens: vette 2830 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 152 magere varkens 2035, 486 biggen 812, 2 runderen, 137 nuch tere kalveren 59.50, 273 lammeren 6 10, 24 bokken en geiten 25 per stuk. Handel stug, bokken en geiten redelijk. Kaas. Aanvoer 406 parijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2931, 2e kwal. 2628, zware f 32 per 50 kg. Crisisaftrek 10.3 cent. Handel goed. Boter. Aanvoer 450 ponden boter. Goe- boter 75—80 cent per pond, weiboter 70 75 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 125.000 partijen. Prij zen; kippeneieren 3.20—3.50 en eenden eieren 2.603.00 per 100 stuks. Handel ftug. ROELOFARENDSVEEN, 6 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 79 cent per doosje 1016 cent per half' pond; sla 1.002.40 per lOO krop, spinazie 6 cent per kg., snij boonen 2.102.25 per 10 pond, peulen 6585 cent uper 10 pond. Aanvoer peulen: 3420 zak. DELFT, 6 Juni. Vee. Prijzen: kalfkoeien 150275, varekoeien 100—200, nuchte re kalveren 415, magere varkens f 16 43, biggen 820, vette lammeren 5 11, geiten of bokken f 415 per stuk, rund- vleesch 84, 74 en 64 cent per kg. Boter. Prijs f 1.651.72 H Per kg., handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: waschpeen 4.007.50, kroten 1.401.50, prei 3,003.50, spi nazie 46, per 100 bos: radijs f 2.002.70 rabarber f 1.501.70, raapstele n5060 cent, sla 1.001.80 per 100 krop. TER AAR, 4 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 4047 cent, andijvie 2536 cent, sla 1.02.20, vellen 1012 cent, peulen 1.502.30, doperwten 3.50, capucijners 3.20, snijboonen f 3.80—4.40, postelein 4.108.90, prei 3.006.00, pieterselie 1.10—2.00. rabarber 1.00—3.00, bos- peen 913, selderie f 2.003.10, bloem kool 71-6 cent, komkommers 611 cent, aardbeien 812 cent, tomaten 917 cent. NIEUWERBRUG, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 6482 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 3.103.50, bruin 3.303.60, eenden eieren 2.502.80 per 100 stuks, boter 66 76 cent en kaas 2035 cent per pond. LEIDSCHENDAM, 5 Juni. Groentenvei- ling. Platglas komkommers le soort f 7.30 —8.70, 2e soort 6.30—7.30. 3e soort 5.30 6.30, wankleurige S 4.605.40, stek 35 gele komkommers le soort f 7.809.00, 2e soort 6.507.30, 3e soort f 5.105.60, stek 36, kropsla 1.402.00, stoofsla 5 5.60, peen 8—11.60, bloemkool le soort 10.40—14, 2e soort f 8.0010.10, uitschot f 4.505.60, tomaten A 1415.40, idem B 14—15.80, idem C 14—14.60, idem CC 10.2012.00, idem bonken 12.6014.10, andijvie per 100 2.605.10, ide mper kg 912, spinazie per 4 kg. 1858 cent, postelein 10.8013.40, rabarber per 100 bos 2.002.60, snijboonen 4156 prei 4.20—5.10, selderie 2.50—3.00, peulen 3339, aardbeien 3132 VINKEVEEN, 5 Juni. Groentenveiling. Peulen 14—30, tuinboonen 30, kassnij- •boonen 3440, idem stek 24, tomaten 432, spinazie f 2—12, postelein 8—11 per 100 kg., aardbeien 2731 per 100 pond. idem 11—14 per 100 doosjes, bloem kool f 219, komkommers f 912, krop sla 12, rabarber 3.804.80, peen f 3 12, rabarber 3.30—4.80 en pieterselio 7 per 100 bos. VOORSCHOTEN, 5 Juni. Veiling V. P.V. Prijzen: kippeneieren 3.504.20 en een deneieren f 4.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8