DONDERDAG 6 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURAN I TWEEDE BLAD - PAG. 5 In draf. Te Delft werd de eerste jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Hoewel het aantal aangevoerde dieren niet groot was, waren er trek- en, ruiterpaarden van goed gehalte te bewonderen Het informatiebureau der Ned. Spoorwegen in Arnhem is, ofschoon nog niet geheel klaar, reeds geopend ten gerieve der reizigers Het Mauritshuis in Den Haag is thans weer voer het publiek toegankelijk. De waardevolle schilderijen, die gedurende langen tijd veilig waren opgeborgen, worden weer oo hun olaats gebracht Verkeer" werd te Haarlem oen nieuwe maatregel genomen ter verhoagina der verkeersveiligheid. Een voorbeeld ter navolging (n den proeftuin van het glasdistrict Zuid-Holland te Naaldwijk vinden interessante proeven plaats betreffende den groei van vitaminenrijke voedingsproducten als sojaboonen. paprika eni. Circa 250 soorten gemêleerde mest zijn verwerkt Wielrijders houdt rechtsI Door de straten der hoofdstad rijdt een wagen van de verkeerspolitie, welke voorzien is van een luidspreker-installatie. Door middel hiervan worden de wielrijders op verkeers- fouten gewezen Het stadhuis ran Leiden begint de voltooiing te naderen en zal binnen afzienbaren tijd in gebruik worden genomen. Een overzicht van het stadsgedeelte waarvan dit fraaie bouwwerk ket middelpunt vormt De groote drukte bij de veerboot te Enkhuizen, waar drommen reizigers voor Friesland en Groningen zich inschepen voor den tocht over het IJselmeer naar Stavoren Helpt elkander. Studenten uit Amsterdam en Utrecht zijn te Rhenen behulpzaam bij het rond brengen van kleeren en goederen der geëvacueerden, die thans naar hun haardsteden terug- keeren

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5