OMGEVING RIJNSTREEK Wilt U iets weten? DINSDAG 4 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het Maasstation te Rotterdam is wederom in gebruik genomen, waardoor de reizigers voor de richting Gouda niet meer op het station D.P. zijn aangewezen. Noodloketten zijn aangebracht GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Radio-programma DE BLOEMBOI ï.ENBEURS De bloembollenbeurs in St. Bavo werd 'door ongeveer 300 personen bezocht, wel ke bijkans niets anciers deden dan de loestand bespreken. Enkele duurdere tulpenscorten werden gevraagd, zelf werden teeltvergunningen »voor vast" gevraagd Hoe het met de öierteeltcentrale loopen tal weet niemand. Wel blijken een deel der buitendienst employes ontslagen te tjjn. De firma Gebr. Eckharat te Heem kerk en Gebr. v. Buggenum te Beverwijk vroegen de aandacht voor eenige goede •oorten Hollandsche Iris. welke in de hall [Waren opgesteld. De prachtig helder blauwe Sublime be kwam een getuigschrift 1ste klasse, en de grijs-witte Albina haalde de eerste sp jeen Getuigschrift van Verdienste. Veel aandacht werd aan de bloemen Hiet geschonken, trouwens men liep ze on gemerkt voorbij. HAARLEMMERMEER Geboren: Janna Hendriks d. van G. V. d. Ham en K. W. Buis Johanna Maria d. van E. A. M. Anthonisse en J. P. H. Huntink Pieter z. van P. Tolsma en M. ,van Vught Maria Agatha d. van J. C. Otte en J. Hartman Jan, z. van B. den Haan en J. H. Martens Nicolaas z. van J. A. Overbeeke en D. Vos Teunis z. [Van J. Griekspoor en A. J. van Groeningen Theodora Bernardina d. van A. Aker- Bloot en H. D. de Boer Antje Albertina, d. van A. Sorber en A. A. Postma Leven 1. z. van A. Sorber en A. A. Postma. Ondertrouwd: Willem Ruiter 28 j. en Teuntje Griekspoor 21 j. Gerrit Koel man 26 j. en Janneke Meijer 25 j. Getrouwd: Marinus Langereis 52 j. en Heintje van der Roest 52 j. Abraham Cornelis Nicolaas Slieva 29 j. en Willempje Mulder 24 j. Overleden: Jozephus Wilhelmus van den Akker 2 mnd. Willy de Wit 23 j. echtgen. van J. Joosse Albert Grauwel- man 73 j. ongeh. Willem Frederik Anceaux 27 j. Elisabeth Hohverda 77 j. ongeh. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Tot wrn. hoofd der St Jo- ssephschool is benoemd de heer M. J. v. Huiten te Lisse. OEGSTGEEST Gymnastieklessen De lessen der gym- nastiekver. „St, Willibrord" zullen morgen wederom gèwoon doorgaan. ZILK R.K. Sportver. „Van Nispen". Van Nispen heeft de op eigen terrein tegen Vogelenzang geleden groote neder laag gewroken door de naburen een gelijk spel (55) af te dwingen. Jammerlijk blonk de scheidsrechter uit door weg te blijven, hetgeen voor deze ontmoeting ze ker niet goed te praten is, hoewel de ver- Vangende scheidsrechter Kaandorp deed wat mogelijk was om het spel op behoorlijk peil te houden en hierin tot op zekere hoogte, ook slaagde. Spannend is deze wed strijd geweest van begin tot einde zeker toen Vogelenzang kort voor einde de lei ding had. Wanneer wordt afgetrapt blijkt, dat van Nispen invallers heeft voor J. Bakker en J. v. Maris, terwijl bij Vogelenzang kee per Mink nog ontbreekt. Onmiddellijk trekken de Zilkers ten aanval maar stui ten zijn op de hechte V.-zang-verdediging, welke geen krimp geeft. Toch weet Theo vrij spoedig nummer 1 in de touwen te jagen 10. Het spel golft thans vrijwel gelijk op en neer zonder dat van eenig overwicht van een der partijen sprake is. Vogelenzang weet gelijk te maken 11, maar dit wordt weer spoedig door V. N. ongedaan gemaakt 21. Met rust heeft Van Nispen een voor sprong van één doelpuntje. Het spel is na rust van ander gehalte als daarvoor. Het niet aanwezig zijn van een onpartijdig scheidsrechter speelt in deze een groote rol. Meermalen zagen wij, dat de V.N.- voorwaartschen op ongeoorloofde wijze werden afgehouden of tegen den grond ge werkt. Zoo verstrijkt de tijd en heeft Vo gelenzang kort voor einde de leiding met 54. Het is echter V. N. dat gelijk maakt 55, met welken stand einde aanbreekt. Bij V.N. viel het spel van de gebroe ders van Maris en Duivenvoorden op. Theo maakte 3 en de gebroeders Duivenvoor den elk één doelpunt. Over het geheel genomen voldeed deze V.N.-ploeg zeer goed. WASSENAAR Geboren: Paulus Johannes z. van J P. de Romijn en M. J. Zwetsloot Marga- retha Elisabeth d. van D. van Laar en M. E. Schuurman Cornelis Gijsbertus Maria z. van N. W. Kaandorp en A. Waas dorp Nicolette Charlotte d. van L. B. de Hoop en C. W. A. Hoogewerf Agnes Elisabeth Maria d. van F. P. van Leeu wen en M. A. Witteman Carel Jan z. van C. A. Henkes en J. C. van der Meer Pieter z. van A. Jager en J. M. Minder- man Carla d. van P. Bouwmans en C: W. van den Bosch Marion André d. van A. J. M. Span en A. J. Verkee Pieter z. van J.-Pillekers en A. Zwijnenburg Egbert Hendrik z. van E. M. Albers en P4 J. M. Schomaekers Geertruida Christina d. van M. C. Strubbe en M. A. van den Brink. Getrouwd: J. A. Freyee en J..T. de Lange W. van Delft en C. M. Gort A. van Vuure en M. E. van Lochem J. Olivier en C. B. Tol T. F. Walma van der Molen en E. N. N. van Selm F. R. Nauta en E. Moret A. ter Schiphorst en A. van Noort H. J. T. ten Herkei en M. M. L. L. Chenevert G. van der Burch en J. R. Zeeman K. E. H. P. Neering on A. A. Cardinaal A. de Bijl Nachnenius en A. W. M. Reinders W. Aalbersberg en S. de Nes C. A. A. de Beus en R. J. J. Frieling. Overleden: Anna Christine Palm 35 j. echtgen. van J. Rutgers. Jacob Vrins 54 jaar echtgen. van A. C. van Straaten -- Jan van der Wel 45 jaar echtgen. van R. van Eek Frederik Ferdinant Kesting 75 jaar echtgen. van C. M. Roelofsz Willem Arie Dijkman 7 jaren Nicolaas Willem Antonie van Ammers 3 jaren Paul Ju- dell 51 jaar echtgen. van M. J. de Vries -Robbé Laurens Handelaar 81 jaar wed. van G. Derksen Cornelis Johannes van Steijn 3 jaren An tone Charles Sluij ter man 69 jaar echtgen. van A. W. Jeltes Johann Carl Spiecker 54 jaar wed van N. van den Berge Johannes Schaep 22 jaar ongehuwd Cornelis Johannes Kortekaas 55 jaar echtgen. van W. P. van der Kroft Emstine Wilhelmina Sluijter 76 jaar wed van J. van Mourik Martha Lazarus 71 jaar Jonkvrouwe van Panhuys Er nestine Suffrida 73 jaar Clara Lazarus 68 jaar ongehuwd Auguste Lazarus 69 jaar ongehuwd Johannes Dirk Goed hard 21 jaar ongehuwd Anna Maria Fre- derica Rombout 71 jaar echtgen. van G. de Haan. Dirk van Dijk 60 jaar echtgen. van P. Walraven Petrus Johannes Ben- nink 37 jaar echtgen. van C. A. M. Rem merswaal Cornelis Jacobs 64 jaar echt gen. van J. W. de Jongh Trijntje Rosier 77 jaar wed. van J. Bok Adrianus Jo hannes Borsboom 64 jaar wed. van H. van den Berg Pieter Thomas Leonard Kan 68 jaar echtgen. van J. A. K. Peelen Carl Joseph William Nöordendorp 38 jaar echtgen. van J. van Os Wilhelmus Rem merswaal 85 jaar wed. van C. de Greef Leonardus Theodorus van Mark wijk 71 jaar echtgen. van J. van Wamel Cornelis Zuijderduyn 58 jaar echtgen. van S. H. Schroot ALPHEN AAN DEN RIJN VERVALSCHTE SUIKERBONS Eenige weken geleden vond een winke lier te Alphen aan den Rijn bij de suiker bons, welke hij dien dag had ontvangen, er eenige, die bij nadere beschouwing valsch bleken te zijn. Het oorspronkelijke nummer was gedeeltelijk weggeradeerd en in plaats daarvan bleek met Oost-Indischen inkt het nummer van de op dat oogenblik geldige suikerbon te zijn aangebracht. Toen dit den winkelier voor de tweede maal overkwam, viel de verdenking van een der verkoopsters van den winkelier op den 14-jarigen M., die wel veel suiker kocht, niettegenstaande het gezin, waar van hij deel uitmaakte, slechts uit drie personen bestond. Men waarschuwde de politie, die andere winkeliers van het feit in kennis stelde. Toen dezer dagen de knaap bij een hunner wederom met enke le valsche suikerbons verscheen, werd dit de politie telefonisch medegedeeld. De jongen ontkende echter zich aan de ver- valsching te hebben schuldig gemaakt. Ook zijn ouders verklaarden van niets te weten. Zij kregen, naar zij beweerden, wel eens bonnetjes van goede vrienden uit omliggende gemeenten. Op de vraag van de politie haar de distributiekaarten te too- nen, zoodat men zou kunnen nagaan of er bons voor de vervalsching waren gebruikt kreeg deze echter ten antwoord, dat men de kaarten vernietigd had. Tegen den knaap is in, ieder geval proces verbaal opgemaakt. Geve stigd: van Voorschoten G. E. J. M. Knaapen van Rotterdam: W. R. Ver meulen van Wassenaar: J. C. Verkerk van Stolwijk: P. van Es van Hazerswou- de: W. Bergman en gezin van Woubrug- ge: G. van Leeuwen van Hoogeveen: J. Vos van Lisse: W. Verboom van Wasse naar: T. Verduijn id.: J. Barreveld en echtgen. van Hilversum: M. Helsdingen van Reeuwijk J. Kloek van De Bilt: T. Verhoeff van Waddinxveen: J. Schel lingerhout. Vertrokken: naar: Zegveld Meije: A. C. Bunnik naai- Bussum: R. Struik. Geboren: Johanna Anna Maria d. van M. Overes en C. van Leeuwen Nicolaas z. van Salvus de Jong en H. de Lange Jacob Hendrik z. van H. J. Barth en A. Vermeulen Johannes z. van J. C. van den Bos en P. Starreveld. ZEVENHOVEN „Herwonnen Levenskracht". De j.l. Zondag gehouden verkoop van speldjes ten bate van „Herw. Levenskracht", heeft op gebracht de som van 19.09. Geboren: Jannetje d. van H. de Vries en H. v. d. Broek Johanna M. d. van A. Pietersen en C. J. van der Zwet Adrianus Th. M. zoon van Th. L. Notenboom en A. Groenendijk. Overleden: Grietje de Rijk echtgen. van W. den Braven 55 j. Elisabeth Wort- man wed. van M. Hassing 64 j. Gevestigd: A. Breedijk van Woer den A. Langeslag van Zwammerdam A. de Geus van Jutphaas. De Raad der gemeente Voorschoten ver gaderde onder leiding van den burgemees ter, den heer M. Berkhout. Aanwezig waren 9 leden. Afwezig: wethouder V. I. R. Vi- veen en J. v. d. Marei. Eerstgenoemde met kennisgeving. In een kort inleidend woord gaf de voorz. den wensch van hooger hand te ken nen, om de vergaderingen zoo sober moge lijk te doen plaats hebben onder de huidige omstandigheden. Spr. herdacht de gesneuvelde soldaten uit deze gemeente, die voor het vaderland ge vallen zijn. Spr. herdacht tevens het over lijden van den concierge van het raadhuis. De voorz. deelde den Raad mede, dat de secretaris, de heer A. P. Schram de Jong, wegens ongesteldheid verhinderd was de vergadering bij te wonen. Voorts dat het college van B. en W. van de gronden door de gemeente aangekocht voor het grondbe drijf, voor dit jaar eenige perceelen tuin grond gratis beschikbaar heeft gesteld aan werkloozen en anderen voor de teelt van boonen enz. 58 Ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Verhuur woningen woningbedrijf. Om moeilijkheden te voorkomen stelden B. en W. den Raad voor aan den opzichter van den dienst van openbare werken al- geheele zelfstandigheid inzake den verhuur van woningen te verleenen. Na eenige bespreking werd aldus beslo ten. Door Gedeputeerde Staten zijn enkele aanmerkingen gemaakt op de wijziging van de algemeene politieverordening. Het col lege van B. en W. stelde den Raad voor aan de opmerkingen van Ged. Staten tegemoet te komen en aan de wenschen te voldoen. Aldus werd besloten. Vervolgens werd besloten op verzoek van den heer Th. Zonneveld, eigenaar van een zestal onbewoon'baarverklaarde woningen aan de Bloklaan alhier den ontruim.ingster- mijn met een half jaar te verlengen. Drinkwatervoorziening. In de vergadering van 8 Maart 1940 be sloot de Raad tot uitbreiding over te gaan van het aantal putten van het waterlei dingbedrijf met 5. De onderhandelingen hebben er toe geleid, dat overeenstemming is bereikt met den heer C. H. van Vliet, alhier, over het slaan van 3 putten en met de heeren Th. en F. van Vliet te Wassenaar over het slaan van één put. Weshalve B. en W. den Raad adviseerden goedkeuring te hechten aan deze overeenstemming en te besluiten over te gaan tot het slaan van 4 putten. De heer A. Fortgens vroeg waarom thans een aantal van 4 putten, in plaats van 5 putten werd voorgesteld. De voorz. ant woordde, dat er praktische bezwaren aan wezig waren voor de plaats van den vijfden put, waarna met alg. st. het voorstel werd aangenomen. Opruiming huis- en straatvuil. In de vergadering van 27 Maart jJ. werd besloten met de gemeente Leidschendam een regeling aan te gaan omtrent het stor ten van het straat- en huisvuil, doch door de huidige omstandigheden zal er althans voorloopig noodzakelijk van moeten wor den afgezien en is naai- een andere oplossing gezocht en gevonden. De mogelijkheid om met Gerrits een nieuwe regeling te treffen is geschapen in verband met de omstandig heid, dat deze thans een stortplaats heeft gevonden bij den heer P. Boers alhier, die genegen is dit vuil te bezigen voor ophoo ging van zy'n tuin, doch hij vraagt hiervoor de som van 10 per week ter goedmaking van de kosten, voortvloeiende uit het op- hoogen van den tuin, daar het üuil geheel onder de goede teelaarde moet worden ge bracht. Voorts zal Gerrits een vergoeding voor zich en zijn zoon van respectievelijk i 20 en 10 per week ontvangen, zoodat derhalve de totale kosten f 2080 per jaar bedragen. B. en W .stellen den Raad voor de boven geschetste oplossing voorloopig voor den tijd van zes maanden te aanvaar den. Na eenige bespreking werd conform besloten. Bouw woningen groote arbeidersgezinnen. In één der vorige vergaderingen werd be sloten tot den bouw van 7 woningen voor groote arbeidersgezinnen en grondaankoop voor den bouw dier woningen. Van -het waarnemend hoofd van het departement van binnenlandsche zaken is de mededeeling ontvangen, dat het verzoek om een bijdrage van het Rijk niet in behandeling kan wor den genomen. B. en W. stelden den Raad voor over te gaan tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 8 Maart 1940 mede met het oog op de inmiddels gewijzigde tijdsom standigheden. Aldus beslotèn. Wijziging verordening personeel ter secretarie. Ingevolge de vastgestelde verordening, regelende het aantal ambtenaren, werk zaam ter secretarie dezer gemeente, buiten de afdeeling maatschappelijk hulpbetoon, zijn alhier werkzaam: twee commiezen tweede klasse, en twee adjunct-commiezen «tweede klasse, enz. Daar het karakter van de door één van de beide adjunct-commie zen tweede klasse te verrichten werkzaam heden van genoegzame beteekenis is om hem te bevorderen tot commies tweede klas, adviseerden B. en W. den Raad te be sluiten met ingang van 1 Juni a.s. het aan tal commiezen tweede klasse te bepalen op drie en het aantal adjunctcommiezen tweede klasse op één. Aldus besloten. Daarna werd een huurautoverordening vastgesteld, bestaande uit een 7-tal artike len. De beheersverordening der bedrijven werd gewijzigd en vastgesteld en eveneens de schattingsverordening van het grondbe drijf, naar aanleiding van enkele opmerkin gen van Ged. Staten. Door de geringe hoeveelheid benzine, waarover de gemeente kan beschikken, stelden B .en W. den Raad voor het college van B. en W. een crediet te verschaffen van 400, om twee driewielers met draaibaren bak aan te koopen voor het ophalen van huis- en straatvuil in sommige deelen der gemeente. Aldus besloten. Het bedrag waarover het steuncomité B voor 1940 kan beschikken werd vastgesteld op 801.85, waarvan f 598.85 ten laste komt van het rijk en 203 ten laste der gemeente. Vervolgens werd nog besloten de over eenkomst inzake de verloskundige praktijk met prof. van der Hoeven te Leiden voor deze gemeente met één jaar te verlengen. Na het nemen van eenige besluiten comp tabiliteit werd de vergadering gesloten. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Zoeterwoude naar Cuyk a. d. Maas? Hoeveel K.M? Antwoord: Zoeterwoude, Alphen a. d. WOENSDAG 5 JUNI 1940. JAARSVELD, 414.4 M. KRO-uitzending. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Gramo- foonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 KRO- Melodisten (ca. 12.45 Berichten A.N.P., I.001.20 Gramofoonmuziek) 2.00 Vrou wenuur 3.00 Orgelconcert 3.30 Offi- cieele berichten of gramofoonmuziek 4.00 Paino, viool en hoorn (4.304.50 Gra mofoonmuziek) 5.20 Musiquette en so list (5.355.45 Gramofoonmuziek) 6.00 John Kristel en zijn Troubadours 6.45 Voor boeren en tuinders 7.00 Gramo foonmuziek.*7.30 Officieele berichten of gramofoonmuziek 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en soliste 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 KRO- Symphonie-orkest 10.0010.15 Berichten A.N.P. KOOTWIJK, 1875 M. VARA-uitzending. II.1511.30n.m. Berichten. 8.00 Berich ten A.N.P., gramofoonmuziek 9.00 Be richten (Fransch) 9.15 Gramofoonmu ziek 10.15 Orgelspel 10.45 Rosian-La- dies 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Gramofoonmuziek 11.45 Esmeralda 12.30 VAR A-orkest. (Om 12.45 Berichten A.N.P.) 1.45 Berichten (Fransch) 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Pianovoor dracht 2.45 Gramofoonmuziek 3.15 Berichten (Fransch) 3.30 Verkorte opera „Carmen" (gr.pl.) 4.30 Reportage 4.50 Rosian-orkest 5.30 Gramofoonmu ziek 5.45 Orgelspel 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Gramofoonmuziek 6.45 De Ramblers 7.25 Tuinbouwpraatje 7.40 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.) 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Berichten (Engelsch) 8.30 VARA-orkest (9.15 9.30 Berichten Engelsch) 10.00 Berich ten A.N.P., sluiting 11.15—11.30 Berich ten (Fransch). WEER K. R. O.-MIS-UITZENDINGEN. De Misuitzendingen van den Kath. Ra dio-Omroep zullen worden hervat, te be ginnen Zondag 9 Juni a.s. om half 'elf, met een uitzending van de Hoogmis uit de dekenale kerk van St. Vitus te Hilversum „Tijd" Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Eist, Wageningen, Opheusden, Zetten, Andelst, Slijk Ewijk, Lent, Nijme gen, Mo'ok, Cuyk. Afstand 145 K.M. Vraag: Is het geraden de ouinen en de boschjes buiten de wandeipaden te be treden, dit met het oog op projectielen? Antwoord: De Wassenaarsche dui nen zijn tot verboden gebied verklaard, juist met het oog op verloren projectielen. Voorloopig is het dus zaak overal voor zichtig te zijn. Men houde zich aan de paden. De gratis beschikbaar stelling van legerpaarden is voor vele bedrijven in Den Haag een ware uitkomst Dat de dieren door de tijdelijke eigenaars goed verzorgd dienen te worden behoeft geen betoog

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6