QemengdeffiexicMea Wie wordt Lady Letchlord KERKNIEUWS RECHTZAKEN SPORT DONDERDAG 30 MEI 194U DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 JONGENTJE ONDER AUTO GEDOOD Gistermiddag liep het 4-jarige jongetje N. M. J. K., wonende in de Oudeman- gtraat te Den Haag in deze Straat naast een rijdende veegauto van de stads reiniging. Hierbij is het ventje vermoede lijk gestruikeld, met het gevolg, dat hij onder het achterwiel van de auto terecht kwam. Het slachtoffer werd tegen den trottoirrand gedrukt en was op slag dood. VRACHTAUTO GESLIPT EN TE WATER GERAAKT Een ernstig gewonde Een veeauto van de firma Gebrs. Bek kers uit de Rips, waarin 18 kalveren waren geladen, terwijl zich in de cabine 3 per sonen bevonden, is nabij het afwaterings kanaal onder gemeente Beek en Donk, ge slipt en in het kanaal gestort. De auto kwam omgekeerd in het water terecht, terwijl de inzittenden in de diepte verdwenen. Dank zij de omstandigheid, dat het ongeval door omwonenden direct werd opgemerkt, slaagde men er in de drenkelingen spoedig op het droge te bren gen. Een der passagiers, de heer P. Jas pers uit Gemert, bleek echter zoo ern stig te zijn gewond, dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. De beide anderen liepen slechts lichte verwondingen op. Twee kal veren zijn verdronken. DRIE PERSONEN VERDRONKEN Bij het oversteken van de noodbrug over het Wilhelminakanaal te Best is de 50-jarige J. V. uit Son, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Gisteren is de zestienjarige jongeman M. D. Reget, wonende in Crooswijk te Rotterdam, bij het zwemmen in den Kra- lingscheplas verdronken. Hij was ondanks het verbod, in het zich aldaar bevindende strandbad gaan zwemmen en op eenigen afstand van den oever verdween hij plot seling in de diepte. Onmiddellijk ingestel de reddingspogingen hadden geen succes. Toen men den jongen had opgehaald, blee"k hij reeds te zijn overleden. Te Den Haag is gistermiddag om streeks twee uur een tot nu toe onbekend gebleven man in 't watqr van de Bierkade geraakt en vermoedelijk verdronken. Een voorbijganger, A. F. B. van Alsem, van de Apeldoornsdhelaan, begaf zich gekleed te water en heeft verschillende malen naar den drenkeling gedoken, zonder hem ech ter te kunnen bereiken. De politie is direct aan het dreggen gegaan, hetgeen zij tot vanochtend heeft voortgezet, eohter even eens zonder resultaat. Het staat echter vast, dat er een man te water is geraakt, want dit is geconstateerd door een Duit- schen onderofficier, die daarop direct alarm heeft gemaakt. GROOTE BRAND TE LITH Twee boerderijen en een woonhuis in de asch gelegd Door onbekepde oorzaak is een zware brand uitgebroken in de voorraadschuur van den landbouwer H. van Koolwijk te Lith. De sohuur stond in een oogwenk in lichter laaie, terwijl de vlammen over sloegen naar de boerderij van den land bouwer Joh. de Jong. Ook dit perceel vatte vlam en brandde als een fakkel. Vervol gens breidde het vuur zich uit naar de landbouwschuur van de Jong, welke met de boerderij door het vuur werd vernield. De vlammen werden aangewakkerd door den wind en vonden gretig voedsel ln de voorraden kurkdroog hooi en stroo. Men kon dan ook niet verhinderen, dat een na bijgelegen woonhuis van den heer P. van Rijn vlam vatte. Nog steeds was bet vuur FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden). 39) - HOOFDSTUK XIX. „Hij komt niet." Toen May haar tranen had gedroogd en zich langzaam in de richting van het huis verwijderde, voelde ze zich al gauw weer wat opgewekter. Het was waar, Sid was nog niet buiten gevaar. Maar zijn bijzonder talent om zich zelf in moeilijkheden te brengen werd nog overtroffen door zijn handigheid om er weer uit te raken. En hjj leek zoo vol goeden moed, zoo ongewoon ernstig, dat May gegronde hoop koesterde, dat hij nu eindelijk zijn wilde haren zou verloren hebben en zich in een ver, bloei end land een nieuwe toekomst zou schep pen. En dan zou hij thuiskomen, welva rend en vermogend en zijn vader zou trotsch op hem zijn en hem maar al te graag weer als zijn zoon te erkennen. „Is mijn vader thuis?" vroeg ze den livreiknecht. „Ja, juffrouw, in de bibliotheek." De gong voor het diner dreunde door de hall toen ze binnenkwam, maar de heer des huizes zat niet, als naar gewoonte, aan het hoofd van de tafel, zijn wenkbrauwen niet verzadigd en de vuurzee breidde zich nog steeds uit. Vervolgens werd de kapi tale boederij van den landbouwer F. Schra- ven in den brand betrokken. Ook dit pand werd een prooi der vlammen. Aangezien er gebrek aan water was, kon de brandweer geen blusschingswerk ver- leenen. De bewoners der verbrande per- ceelen konden zich allen in veiligheid brengen. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. PLUNDERAAR TE VEGHEL GEARRESTEERD De Rijkspolitie te Veghel is tot arres tatie overgegaan van den 34-jarigen land bouwer J. J. v. d. L. aldaar, die er van verdacht wordt zich op 12 dezer te heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van goederen, toebehoorend aan te Veghel ge sneuvelde militairen. De verdachte is gevankelijk naar 's Her togenbosch overgebracht, waar hij, na voor den officier van justitie te zijn ge leid, in het huis van bewaring is opge sloten. ONRECHTMATIG VEE TOEGEëlGEND Naar men ons mededeelt, heeft de politie te Huizen op 26 Mei vijf personen ge arresteerd, die zich vee hadden toege- eigend, dat door het bureau ontruiming tijdens den oorlog werd afgevoerd. OUDSTE INWOONSTER VAN NEDERLAND OVERLEDEN Gisterochtend is in het St. Bernardus- gesticht te Weesp, waar zij werd verpleegd, overleden mej. wed. J. A. de SmitRog, Nederlands oudste inwoonster. De over ledene zou op 14 September den ouder dom van 105 jaar hebben bereikt EERSTE PLECHTIGE H. MIS WELEERW. HEER PIM FROGER De weleerwaarde heer Pim Froger, een der pioniers van de katholieke Verkenners- beweging, heeft gelijk reeds is medege deeld dezer dagen de H. Priesterwijding ontvangen. De eerste plechtige H. Mis van dezen nieuwen priester, welke plechtigheid aan vankelijk op Zondag j.l. was vastgesteld en wellicht onder groote groote deelneming van de Nederlandsche Katholieke Verken nersbeweging zou zijn geschied, heeft gis termorgen in strengen eenvoud, doch daarom op niet minder indrukwekkende wijze plaats gevonden te Den Haag. De weleerwaarde heer Froger werd in de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum, waar hij zijn plechtig eerste lingsoffer opdroeg, aan het altaar ter zijde gestaan door pastoor P. J. v. d. Burg als presbyter-assistens. Als diaken fungeerde de hoofdverkennersgeestelyke, dr. A, C. Ramselaar, subdiaken was fr. Körner van de Congregatie van Mill Hill. Een zestal voortrekkers in verkenners- uniform assisteerde als acoliet bij deze offerplechtigheid. Met de familieleden waren een aantal vertegenwoordigers uit Katholieke Ver kennerskringen aanwezig, o.a. de oud- diocesaan Verkenners-geestelijke Pastoor Th. van Woesik uit Wassenaar, alsmede verschillende commissarissen. Verder was er een afdeeling voortrekkers, verkenners en welpen met enkele hoplieden, vaandrigs en akela's van de Haagsche Damiaan- groep. Ook enkele militaire en civiele autori teiten uit den vriendenkring van generaal Froger, o.a. generaal Bajetto, generaal b.d. Verberne, oud-Minister van Schaik, zagen we onder de aanwezigen. De hoofdverkennersgeestelijke, dr. A. C. Ramselaar, hield na het Evangelie een toe spraak naar aanleiding van Hebreeën III— 14: „Participes enim Christi effecti gumus" „Wij zijn deelgenoot van Christus gewor den". gefronst omdat ze zoo op het nippertje kwam. „Waar is Papa?" vroeg ze aan Carrie. „Ik weet 't niet", antwoordde Carrie, 'n beetje gepikeerd. „Ik heb 't laatste half uur al maar door 't huis gedwaald om jul lie te zoeken. Misschien is Papa óók op z'n eentje 'n beetje gaan wandelen." „Wees niet boos, snoes", zei May, haar hand liefkoozend op het goudblonde hoofd je leggend. „Maar ik had den heelen dag zoo styf in de dogkar gezeten en moest eens even flink rennen." „Nou, je rende anders niet bepaald toen ik je zag. Je sloop om het huis als een als een Indiaan op het oorlogspad," lachte Carrie. „Ik vraag me af waar Papa toch blijft?" „Ik zal hem gaan zeggen dat het eten wacht," zei May, en klopte even later aan de deur van de bibliotheek.. Er ging wel een halve minuut voorbij, eer er antwoord kwam. en toen was het een lusteloos „Wel?", dat niet erg aanmoe digend klonk. „Het eten is klaar, Papa." „Eten? Ik wacht maar niet op me. Ik heb hoofdpijn." „Dat spijt me erg," zei May vriendelijk. „Zal ik u iets hier laten brengen? Mag ik niet even binnenkomen?" „Neen," zei hü, blijkbaar vanuit de diep te van zijn stoel. „Ik wil met rust gelaten worden, dat is alles. Ga jullie maar eten." „Hoofdpijn!" zei Carrie met groote oogen „Zoolang ik me kan herinneren heeft Papa nog nooit hoofdpijn gehad en het zal hem heusch geen goed doen om daar op z'n eentje te blijven zitten druilen. Laat mij eens naar hem toegaan, May." „Nee," zei May, haar zachtjes terughou- Plunderaars van Valkenburg staan terecht Tegen de daders twee jaar gevangenisstraf geëischt Voor de Haagsche Rechtbank hadden zich hedenmorgen te verantwoorden de chauf feurs H. C. S. uit Leiden en J. S., laatst wonend te Hilversum, die zich hadden schuldig gemaakt aan plundering in tijd van oorlogsnood. Op 15 Mei waren beiden met een auto te Valkenburg gekomen om de ravage in oogenschouw te nemen. Zij waren bij de woning van den tuinder C. Langeveld ge komen en waren daar binnen gegaan. Uit het proces-verbaal van den gemeente veldwachter van Valkenburg kwam naar voren, dat Langeveld, vóór 14 Mei, aan tal- looze gewonden en vluchtelingen onderdak had verleend. Maar door het oorlogsgeweld moesten ook deze menschen vluchten en Langeveld had, toen hij zijn woning ver liet, alle deuren en ramen goed gesloten. Toen het voor hem weer veilig was om te rug te keeren was hij tot de ontdekking gekomen, dat onbevoegden den toegang tot zijn woning hadden geforceerd. Bij een na der onderzoek was gebleken, dat alles in de woning overhoop was gehaald. Kasten waren nagezocht en bedden opengehaald. Vermist werden o.a. een gouden tientje, een bankbiljet van 25.fleschjes Perl, pak jes thee, rolletjes pepermunt enz. enz. De 23-jarige verdachte J. S. had wegge nomen uit de woning een horloge, eenige pakjes thee en rolletjes pepermunt en had een flesch Perl leeggedronken. De 18-jarige H. C. S. uit Leiden, een broeder van den vorigen verdachte, had weggenomen een gouden tientje, pakjes thee en rolletjes pepermunt. De beide verdachten erkenden de feiten volmondig waarbij tevens vast kwam te staan, dat niet zij de woning geforceerd hadden, maar dat anderen dat reeds voor hen gedaan hadden, die eveneens alles overhoop gehaald hadden. Zij zagen, dat de woning open was en waren uit nieuwsgie righeid naar binnen gegaan en hadden toen de reeds genoemde voorwerpen weggeno men. Fel requisitoir. Het woord was dadelijk aan den Officier van Justitie, mr. Zaayer, die begon met te verklaren, dat wanneer deze diefstallen on der gewone omstandigheden gepleegd wa ren, men van kleine diefstallen zou kunnen spreken. Thans is dit echter anders, want deze diefstallen zijn gepleegd in tijd van oorlogsnood en dat maakt ze veel erger. Het belangrijkste is niet wat er gesto len is, maar d a t er gestolen is. Het is zeer betreurenswaardig, dat er in Nederland menschen zijn, die hun medemenschen, die door den oorlog smartelijk getroffen zijn, nog bestelen. Het zijn onverlaten, die zulke dingen doen. Niettemin is er een gevoel van dankbaarheid, dat deze verdachten reeds thans terecht staan. Hoe groot de straf ook zal zijn, die de rechtbank op zal leggen toch zal zij nog niet zwaar zijn in verhouding tot het feit, dat buitengewoon ernstig is. Toch ziet spr. nog een lichtzijde voor de verdachten en dat is, dat dit nog niet de ergste vorm van plundering is, want an deren waren hen reeds voor geweest. Spr. is evenwel van meening, dat de straf, die dient te worden opgelegd, eenige malen zwaarder zal moeten zijn dan voor een ge wone diefstal en de eisch werd den ook te gen elk der verdachten twee jaar ge vangenisstraf. De verdediger van de verdachten, mr. G. Smelt, wees er op, dat de verdachten on ervaren waren geweest en zeer onvoorzich tig. Deze twee feiten wilde pleiter alleen dend, „doe dat maai liever niet. „Ik geloof dat Papa niet graag gestoord wil worden." Ze aten zwijgend on met niet al te veel smaak, want hun late, voedzame landelijke lunch was nog te kort geleden. Zoodra ze klaar waren, bestelde May onmiddellijk de thee. „Papa wil heelemaal niets hebben, en wenscht met rust gelaten te worden. We kunnen beter naar den salon gaan." „Hoe laat denk je dat Heron komt?" vroeg Carrie. „Ik weet het niet. Je schijnt erg naar hem te verlangen." „Ja, dat doe ik ook," zei Carrie open hartig. „Ik zou hem wel elke minuut van den dag hier willen hebben. Wat was hij vandaag toch weer aardig! Dat hij mij zoo maar meenam, inplaats van met jou alleen te gaan! Menig ander zou mij maar rustig thuis hebben laten bakken en me als een kind behandeld hebben. May, hij aanbidt den grond waarop je loopt! Als je wist hoe hij naar je kijkt als je 't niet merkt o, May, wat is liefde toch Iets wonderlijks!" May zweeg, met een droomerige uit drukking op haar gezichtje. „En, May, wat een groote dame zul je worden! Hemel, ik dacht dat zelfs de ko ning niet zóóveel land bezat als hij schijnt te hebben en hij praat er maar over of het niets bijzonders is. O May, als ik eraan denk, dat jij Lady Letchfordy van den Eik hof zult zijn, en ik Lady Letchfords zus ter!" ,,'t Is gevaarlijk om de huid van den beer te verkoopen vóór hij geschoten ls, Cei ie. „Ja, dat weet ik wel; maar dat is op dit geval toch niet van toepassing, hè? Wan neer zou hij nu komen? Ze zullen nu wel VOETBAL AMSTERDAMDEN HAAG 4—3. In het Olympisch Stadion te Amsterdam is gisteravond de eerste wedstrijd van de competitie, georganiseerd door den Ain- sterdamschen Voetbalbond, tusschen de ste den Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Haarlem gespeeld. De opbrengst van de wedstrijden zal gebruikt worden voor den wederopbouw van Rotterdam en om deze reden had het gemeentebestuur van de hoofdstad gisteravond de vermakelijk heidsbelasting doen vervallen, terwijl de directie van het Stadion het terrein koste loos beschikbaar had gesteld. Het spel was uiterst matig en niet in staat het publiek in vervoering te brengen. Af en toe vertoonden enkele spelers goede staaltjes van individueel spel, doch daar bleef het bij. De Haagsche achterhoede was bijzonder slecht op dreef en, indien de Am- sterdamsche voorhoede beter van de kansen had kunnen proifteeren, zou het een deba cle voor de Hagenaars zijn geworden. Na de pauze kwamen de Haagsche spelers er beter in, waardoor zij hun achterstand kon den inloopen. Reeds direct ln de eerste minuten van den wedstrijd maakten de Amsterdammers een doelpunt. De wedstrijd was nog geen halve minuut oud, of Hazeweyer wist doel man Dankelman te passeeren, welk voor beeld enkele oogenblikken later door van Nol werd gevolgd (20). De Hagenaars lie ten zich hierdoor niet uit het veld slaan, al kostte het hun de grootste moeite eenig systeem in him spel te brengen. Later ging het beter en vooral de linksbuiten De Har der toonde zich een uitstekend voetballer. Het aantal hoekschoppen, dat op beide doe len werd genomen, was ontstellend hoog, wel een bewijs, dat de spelers voor het doel, geen vat op den bal konden krijgen door de gladheid. Enkele minuten voor de pauze wist Eversteyn uit een schermutse ling voor het hoofdstedelijke doel met een goed schot het eerste Haagsche doelpunt te maken. Na de pauze was hel spel niet veel beter dan in de eerste helft. Het Haagsche doel .ontsnapte gedurende langen tijd op de meest wonderlijke wijze aan doorboringen, totdat Van Nol den stand op 31 bracht, nadat een uitermate hard schot van Berg man tegen den paal was afgesprongen. Draeger, die overigens gisteravond weinig opvallend werk verrichtte, maakte enkele minuten later, na prachtig individueel spel, het vierde Amsterdamsche doelpunt. Het werd den Hagenaars nu toch een beetje al te bar. Zij spanden zich meer in en hadden inderdaad succes. De Heer ver raste met een prachtig schot van ongeveer twintig meter afstand doelman Ferwerda volkomen (42) en De Harder benutte kort voor het einde op fraaie wyze een voorzet van Steyn (4—3). Met dezen stand kwam het einde. ZWEMMEN ADOLF KIEFER VERBETERT WERELDRECORD. By de Universiteitskampioenschappen in de Vereenigde Staten verrichtte de beken de zwemmer Adolf Kiefer, die bij de Olym pische Spelen als overwinnaar uit den strijd kwam, oen bijzondere prestatie, door naar voren brengen om de rechtbank de uiterste clementie te verzoeken. De rechtbank bepaalde de uitspraak op over een week op 6 Juni a.s. DE STOMPW1JKSCHE MOORDZAAK Op 14 Juni voor het Hof met eten klaar zijn; dan zal hij nog wel een sigaar willen rooken met mijnheer Vavasour, en dan daar wordt al gebeld." „Nee, dat is de bibliotheek," zei May, iet wat zenuwachtig. „Wat is er, Thomas?" Want de knecht was binnengekomen. „Mijnheer wil dat het rijtuig naar het station gaat om iemand van den laatsten trein te halen." „O, wie komt er dan, May?" riep Carry. „Ik weet het niet. Dat Papa ons niets er van verteld heeft. Wie het ook is, hU of zij zal vannacht hier moeten blijven, want er gaat geen trein maar naar de andere rich ting. Hè, ik wilde maar, dat hij me even to woord stond." „Laat hem maar met rust," ried Carrie. „We zullen het wel zien." De avonduren kropen langzaam voorbij, maar Sir Heron verscheen niet.. Carrie, die eerst ongeduldig was over zijn uitblijven, werd rustig en nadenkend, en begon May te troosten. „Hij is natuurlijk opgehouden," zei ze. „Er is misschien iemand gekomen om hem te spreken." „Ja ja," zei May, glimlachend on danks haar teleurstelling. „Het is nog niet tc laat", zei Carrie, met plotseling-herlevende hoop. „Pas half elf." „Nee, ik denk dat hij vanavond niet meer komt," meende May, zoo opgeruimd mogelijk. „Hij heeft vandaag ook al meer dan genoeg tijd aan ons besteed. HU vindt misschien, dat hij zich eens wat met zijn gasten moet bezighouden." „Ja," zei Carrie. „Ik denk dat juffrouw Vavasour wel dol op ons moet zijn," ging ze nrït een grimas voort. „Sst!" zei May blozend. „Ze is heel vriendelijk voor ons geweest, Carrie." zijn wereldrecord op de 100 yards rugslag te verbeteren en van 58.8 sec. te brengen op 57.9 sec. WATERPOLO POLODAG OP 16 JUNI. Naar wU vernemen, zal de Utrechtsche waterpolodag, welke op Zondag 2 Juni zou worden gehouden, doch werd uitgesteld in varband met de sluiting van de zweminrich ting aan den Krommen Rijn, thans op Zon dag 16 Juni door de U. Z. C. worden geor ganiseerd. LAWNTENNIS LANDENWEDSTRIJD IN BOEDAPEST. Op het Margarethen-eiland in Boedapest heeft van 7 tot 9 Juni a.s. de landenwed- strijd plaats tusschen Duitschland en Hon garije. Deze wedstrijd zal bestaan upit vier enkelspelen en een dubbelspel. Voor Duitschland zullen uitkomen Rolf Goepfert (BerlUn), Engelbert Koch (Munster) en Georg von Metaxa (Weenen). Voor Hon garije zullen waarschijnlijk uitkomen As- bath, Gabory, alsmede Szigeti. ATHLETTEK RECORDVERBETERINGEN IN ITALIë. De Italiaansche athleten blijken uitste kend in vorm te zyn. In Parma verbeter de dezer dagen Campagner het Italiaansche record hoogspringen en bracht dit van 1.93 op 1.95 M. Tanghetti bezette met een sprong van 1.90 Meter de tweede plaats. Op deze wed- stryden liep Mario Lanzi de 800 meter in den fraaien tijd van 1 min. 50.5 sec., een tijd, welken nog geen athleet in Europa dit jfcar wist te maken. In Milaan liep Resta de 25 K.M. in den Italiaanschen recordtijd van 1 uur 27 min. 51 sec. De vorige recordtijd was 1 uur 27 min. en 53.4 sec., welke tyd geloopen werd door Defloreatis. BILJARTEN PERSOONLIJKE BILJART- KAMPIOENSCHAPPEN F. B. H. O. De Persoonlykc Biljartkampioenschap pen der F. B. H. O. 2de klasse hebben Dins dagavond een aanvang genomen. Een achttal spelers uit verschillende ver- eenigingen hebben voor deze wedstrijden ingeschreven. De eerste resultaten waren: pt. brt. h,s. gem. J. van Egmond (K.R.) 125 36 11 3.47 B. Duivenvoorden (Exc.) 82 36 12 2.27 H. van Rutgers (Vr.kr.) 125 37 21 3.37 H. de Groot (Vr.kr.) 91 37 10 2.18 M. J. Duk (OVS) 125 36 21 3.47 B. Duivenvoorden (Exc.) 111 36 15 3.08 Donderdagavond worden de wedstrijden voortgezet in het clublokaal van de Biljart vereniging O. V. S. De 1ste klasse kampioenschappen zullen ongeveer half Juni een aanvang nemen. BILJARTCLUB T. E. P. Voor de onderlinge biljartcompetities, welke hedenavond aanvangt is de opstel ling als volgt: J. de Groot—H. Keij. N.N.J. Hillenaar. C. v. d. MeijdenS. v. d. Aar. H. CambierH. Devilee. N. Overdyk-—B. Goddyn. A. Koper—G. Klein. Resesrves: A. Devilee, J. Brasker. De wedstrijden vangen aan om 7.30 uur precies. GROOTE SPORTWEEK IN SPANJE. „Allerliefst!" beaamde Carrie grijnzend. „Stil! Wat is dat?" Het was het rijtuig, dat terugkwam van het station en beiden sprongen op. Even later ging de deur open en de knecht diende aan: MUnheer Boxall". Een kleine bleekc man met lichte oogen, dia pijnlijk knipperden tegen het licht, kwam binnen met den hoed in dc hand en bleef blozend en verlegen midden in de kamer staan. Het leek een klerk of een zakenman. „Juffrouw juffrouw Dalton, geloof ik?" zei hij met een vriendelijk zenuw achtige stem. May knikte en hy boog wat onhandig voor de beide meisjes. „Is eh myn heer Dalton is zeker thuis?" vroeg hij aar zelend. „Ja, mijn vader is in de bibliotheek," ant woordde May. „Juist," zei hy, „juist. Als u eh misschien zoo vriendelyk wilt zyn. hem te zeggen dat ik er ben; hij verwacht me." May belde, „wilt u uw jas niet afdoen?" vroeg ze toen. „En hebt u gedineerd?" „Gedineerd?" vroeg hij glimlachend. Ik dineer altijd 's middags om één uur." „Wil ik dan een souper voor u laten klaar zetten?" Neen, dank u, heusch niet. Ik wil 't liefst eerst met mijnheer Dalton spreken. Mis schien moet ik straks weer weg. U woont hier schitterend juffrouw Dalton, als ik 't zeggen mag." „Ik ben bang, dat u er zoo bij avond, niet goed over kunt oordeelcn. Morgen ochtend (Wordt vervolgd). Het gerechtshof te 's-Gravenhage zal op 14 Juni a.s. in hooger beroep de strafzaak behandelen, tegen den man, die door de rechtbank te Den Haag op 2 April j.l. wegens moord op den veehouder C. van der Horst te Leidschendam, was veroor- dceld tot levenslange gevangenisstraf. De Spaansche doelverdediger Ricardo, Zamora heeft opdracht gekregen binnen af- zienbaren tijd een sportweek te organisee- ren. Aan deze sportweek zullen de beste Spaansche athleten, zwemmers, alsmede voetbal, hockey- en rugbyspelers deelne men.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5