KERKNIEUWS WOENSDAG 29 MEI 1940 DE LEIDSCKE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 RIJKSBEMIDDELAARS INGESCHAKELD. Geschillen over arbeidsvoorwaarden aan hun oordeel onderworpen. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft op voordracht van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken be sloten: Artikel 1. Indien een der partijen bij een collectieve arbeidsovereenkomst van oordeel is, dat de overeenkomst gewijzigd dient te worden, en de an dere partij haar medewerking daartoe niet wil verleenen, kan eerstbedoelde partij zich dienaangaande tot het Col lege van Rijksbemiddelaars wenden. Artikel 2. Een werknemer in een on derneming, wiens loon na 9 Mei 1940 in een onredelijke mate verlaagd is, of wiens arbeidsvoorwaarden overigens na dien datum belangrijk ongunstiger zijn geworden, kan zich dienaangaan de tot het College van Rijksbemidde laars wenden. Artikel 3. Het college van Rijksbemid delaars zal mondeling of schriftelijk zijn medewerking verleenen aan het tot stand komen van een partyen bevredigende regeling. Artikel 4. Blijkt het tot stand komen van een regeling, als in het vorige artikel be doeld, niet mogelijk, dan zal het College van Eijksbemiddelaars zelf een regeling vaststellen, die voor partijen bindend is. Artikel 5. Het College van Ryksbemid- delaars kan zich van tusschenkomst ont houden, indien het een zaak niet van vol doende gewicht acht. Het geeft daarvan kennis aan dengene, die de zaak aanhan gig heeft gemaakt. INLEVERING REICHSMARKNOTEN. Mogelijkheid daartoe. Ter toelichting van het gebod tot inle vering van „Reichsmarknoten" wordt het volgende medegedeeld: Onder deze „Reichsmarknoten" worden uitsluitend verstaan de thans in Duitsch- land gangbare bankbiljetten. Reichskredit- kassenscheine zijn wettig betaalmiddel en dientengevolge niet aan het gebod onder worpen. Ook op de „Rentenbank"-biljetten van 1, 2 en 5 rentemark is het onderhavige gebod niet van toepassing. De circulatie van in Nederland aanwezige Duitsche „Reichsmarknoten" kan, aange zien hier te lande uitsluitend het Neder- landsche geld en de Reichskreditkassen- scheine wettig betaalmiddel zijn, niet wor den gedoogd. De mogelijkheid bestaat, dat deze Duitsche bank- en muntbiljetten, in strijd met het belang van het Duitsche en Nederlandsche economische leven, naar het Duitsche Rijksgebied zouden worden over gebracht, aangezien deze biljetten slechts daar in betaling kunnen worden gegeven. Teneinde te voorkomen, dat deze biljet ten naar het Duitsche gebied worden over gebracht hetgeen volgens de Duitsche wet verboden is bleek het noodig, de in Nederland aanwezige Duitsche .Reichs marknoten" aan de circulatie te onttrekken. Het is niet de bedoeling, hierdoor op het eigendomsrecht van den betrokkene in breuk te maken. De banken, alwaar de inlevering heeft plaats gevonden, zyn verplicht, zoowel de ingeleverde biljetten als die, welke zich in haar eigen bezit bevinden, aan het einde van den inleveringstermijn onverwijld over te dragen aan De Nederlandsche Bank N.V.; de „Reichsmarknoten", door De Nederland sche Bank verzameld, zullen door haar aan het Departement van Financiën in bewa ring worden gegeven. Aan hen, die kunnen aantoonen, dat zij na 10 Mei 1940 te goeder trouw „Reichsmarknoten" in betaling hebben aangenomen, wordt gelegenheid gege ven, binnen den inleveringstermijn de inwisseling daarvan in „Reichskredit- kassenscheine" bij de .Rei chskr edit- kassen" en bij de door deze daartoe ge machtigde instanties te verzoeken. Welke instanties hiervoor in aanmer king komen, zal nader bekend gemaakt v/orden. Indien degene, die te goeder trouw de „Reichsmarknoten" ontvangen heeft, niet in de gelegenheid is, vóór den afloop van den inleveringstermyn de inwisseling te verkrijgen, dan moet hij de biljetten by een der in het besluit genoemde banken inleveren. Hij kan tegelijkertijd het ver zoek doen, om de inwisseling achteraf nog toe te staan. Met nadruk wordt de aandacht er op ge vestigd, dat het verhandelen van „Reichs marknoten" aan ingezetenen ingevolge arti kel 5 van het besluit tot het treffen van een Deiviezennoodmaatregel van 10 Mei 1940 verboden is en overeenkomstig artikel 7 van dat besluit wordt gestraft. AFLEVERINGSVERBOD VAN AARDAPPELSOORTEN. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Ten einde den beschikbaren aardap- pelenvoorraad zoo doelmatig mogelijk te besteden, geldt met ingang van gis teren een afleveringsverbod voor de aardappelsoorten Roode Star, Furore, Zeeuwsche bonten en -blauwen. Het verbod geldt evenwel alleen voor de nog op de landbouwbedrijven aanwe zige aardappelen. Ontheffing van het verbod kan wor den verleend door den provincialen voedsel-commissaris voor het gebied, waar de aardappelen zich bevinden. jiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimmiiiiiiL f Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd H r moet worden tusschen zonsonder- 5 5 gang en zonsopkomst. 5 Deze tijden zijn voor hedenavond 5 5 en morgenochtend: ZONSONDERGANC 9.48 uur ZONSOPKOMST 5.27 uur E c s Tusschen deze beide tijden dient 5 5 er dus verduisterd te worden. Tiiiiiiiiiinmiiuiuujiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiiiii.iP MINIMUM- EN MAXIMUMPRIJZEN VOOR TUINBOUWPRODUCTEN. Met ingang van Maandag 27 Mei werden door de Nederlandsche groenten- en fruit- centrale de volgende minimum- en maxi mumprijzen vastgesteld voor onderstaande tuinbouwproducten: minimum maximum per 100 kg tomaten A, B en C 30.— 40.— Kaskomkommers: a boven 52 K.G. per 100 stuks 6.6.50 b boven 44 tot 52 K.G. per 100 stuks 5.50 6. c. van 30 tot 44 K.G. per 100 stuks 5.5.50 Platglaskomkommers: aa boven 80 K.G. per 100 stuks 8.50 9. a van 65 tot 80 K.G. per 100 stuks 7.30 8;30 b van 55 tot 65 K.G. per 100 stuks 6.30 7.30 c van 45 tot 55 K.G per 100 stuks 5.30 6.30 Bloemkool kas: aa boven 19 c.m. 12.14. a van 15 tot 18 c.m. 8.70 12.— b. van 12 tot 15 c.m. 6.70 8.70 bospeen 1/2 K.G per bos zonder lof per 100 bos f 10.70 13.40 Kropsla natuur: a boven 20 K.G. per 100 stuks 1.40 1.70 b. van 15 tot 20 K.G. per 100 stuks 1.10 1.40 PRIJZEN DER VOOR EXPORT AFGELEVERDE PRODUCTEN. Maandag werd door de Nederlandsche groenten en fruitcentrale aan de veilingen bericht, dat onderstaande prijzen uitge keerd kunnen worden voor de tuinbouw producten die in het tydvak van 18 tot en met 25 Mei j.l. voor export naar Duitsch- land werden afgeleverd: tomaten: a. b en c ƒ30.per 100 K.G. kaskomkommers: a boven 52 K.G. per 100 stuks ƒ8.40. b. boven 44 tot 52 KG. per 100 stuks ƒ7.40. c. van 30 tot 44 K.G. per 100 stuks ƒ6.40. platglaskomkommers aa boven 80 K.G. per 100 stuks 9.40. a van 65 tot 80 K.G. per 100 stuks 8.40. b van 55 tot 65 K.G. per 100 stuks 7.40. c, van 45 tot 55 K.G. per 100 stuks 6.40. Bloemkool: a. boven 18 c.m. ƒ10.70 per 100 stuks. b. van 1215 c.m. ƒ8.per 100 stuks. Bospeen 10.70 per 100 bus. Sla boven 20 K.G. per 100 stuks 1.4J>. Sla onder 20 K.G. per 100 stuks 1.10. De zeer groote afname voor export naar Duitschland kan niet anders dan een uit komst voor den tuinbouw genoemd worden aldus schrijft men ons. EIEREN-UITVOER NAAR DUITSCHLAND Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat de uitvoer van kippeneieren naar Duitschland weer is geregeld en dat deze op dezelfde wijze zal kunnen geschieden als voorheen. Alle voorschriften en bepalingen te dezer zake blijven van kracht. De exportprijzen voor kippeneieren zijn vastgesteld op den prijs, die gold op 9 Mei j.l. Er is voorts een regeling getroffen, waardoor directe uitbe taling aan de exporteurs kan volgen. Er zal verder een hoeveelheid eenden eieren naar Duitschland kunnen worden uitgevoerd, welke overeenkomt met de hoe veelheid, die voorheen, door Duitschland werd afgenomen. De exportprijs zal voor- loopig bedragen 3.30 per 100 stuks. De eendeneieren, welke niet in verschen toe stand worden uitgevoerd, kunnen worden ingekalkt en zullen later als kalkeieren worden uitgevoerd. De Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen, welke met de uitvoering van deze regeling is belast, zal per circulaire nadere bijzonderheden aan de exporteurs van eieren bekend maken. UITMALINGSPERCENTAGES VOOR TARWE EN ROGGE. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij heeft goedgevonden als voor waarde, bedoeld in de beschikking van den minister van Economische Zaken van 29 November 1939 te stellen, dat bij het ver werken van tarwe of tarwebloem een uit- malingspercentage van 85 en bij het ver werken van rogge tot roggebloem een uit mal in gspercentage van 85 en bij het ver werken van rogge tot roggebloem een uit- malingspercentage van 72 moet worden in acht genomen. ONBEWERKTE TABAK Een enquête naar de voorraden Het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten, gevestigd te 's-Gra- venhage, Corn, de Wittlaan 8, en tele fonisch aangesloten onder no. 334056 (intercommunaal Joh. Reijnen), een onderzoek zal instellen naar de in Ne derland aanwezige voorraden onbe werkte tabak. Tot het doen van voor- raadsopgaven zullen verplicht zijn alle bedryven, welke onbewerkte tabak onder zich hebben. De opgave der voorraden zal moeten ge schieden op door het Rijksbureau vast gestelde formulieren, welke verkrijgbaar zullen worden gesteld bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken op een datum, welke nader bekend zal worden gemaakt Met ingang van 30 Mei zullen fabrikan ten van sigaren, cigarillo's, sigaretten, en van pijp-, snuif-, pruim- en bereide siga- rettentabak, alsmede de importeurs dezer artikelen verplicht zijn, van al hun afleve ringen wekelijksche opgaven te verstrek ken aan het Rijksbureau voornoemd op formulieren, welke bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken verkrijgbaar zullen zijn. In afwijking hiervan is bepaald, dat op den eersten staat de afleveringen zullen moeten worden vermeld gedurende de periode 30 Mei 1940 tot en met 8 Juni 1940. Tegelijk met de indiening dezer staten moet het verschuldigde consent- geld ad 1/2 pCt over de banderolle- waarde der afgeleverde tabakspro ducten worden overgeschreven op girorekening 387100 van het Rijks bureau voor Tabak en Tabaksproduc ten. De indiening der staten moet geschieden rechtstreeks aan het Rijksbureau binnen uiterlijk twee dagen na het verstrijken van den termijn. BEVOEGDHEDEN VASTGESTELD Van den Regeeringscommissaris voor de wederopbouw De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft besloten: Artikel 1. De Regeeringscommissaris voor den wederopbouw stelt, waar zulks hem noodig voorkomt, plannen vast. Deze vaststelling kan geschieden 'door goed keuring van door anderen opgemaakte plannen. Artikel 2. Een ieder is verplicht de uit voering van deze plannen te gedoogen. Deze verplichting geldt met name ook voor de eigenaren van de onroerende en roerende zaken by zoodanige piannen be trokken en voor de overige rcchthebten den op die zaken. De uitvoering wordt zoo noodig met de sterke arm mogelijk gemaakt. Artikel 3. Indien voor eigenaren of recht hebbenden aanmerkelijke schade ontstaat, kan hun, volgens, nader te steiJen regelen, door de daartoe aan te wijzen instantie een tegemoetkoming toegekend worden. Met de rechten van hypotheekhouders en andere rechthebbenden wordt bij de toe kenning zooveel mogelyk rekening ge houden. Artikel 4. Indien voor eigenaren of rechthebbenden aanmerkelijk voordeel ontstaat, kan, volgens nader te stellen regelen, door de daartoe aan te wyzen in stantie een bedrag worden vastgesteld, hetwelk zij aan het Rijk moeten betalen. Artikel 5. De Regeeringscommissaris kan tot onteigening van onroerende of roeren de zaken overgaan. De onteigening vindt plaats door aan zegging door den Regeeringscommissaris, gericht tot den burgemeester. De eigendom gaat over, vrij van alle lasten en rechten. Volgens nader te stellen regelen wordt door de daartoe aan te wijzen instantie een redelijke vergoeding toegekend. Met de rechten van hypotheekhouders en andere rechthebbenden wordt by de toekenning zooveel mogelyk rekening gehouden. Artikel 6. In alle moeilijkheden, welke zich by de uitvoering van dit besluit moch ten voordoen, wordt voorzien door den Regeeringscommissaris. VERDOOVENDE MIDDELEN MOGEN NIET VERKOCHT WORDEN Voorraden moeten worden opgegeven Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend: 1. Het is aan alle verlofhouders vol gens de Opiumwet verboden eenig pro duct, vallende onder deze wet, te ge bruiken, te verbruiken, te bewerken, te verwerken of te vervoeren. Dit verbod geldt ten aanzien van bovengenoemde han delingen evenzeer voor kininezouten en kinabast. 2. Ieder, die een of meer van de onder dit verbod vallende artikelen in voorraad heeft, is verplicht onverwijld, uiterlijk voor 29 Mei, des voormiddags 12 uur, aan het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Bezuidenhout 30, 's-Gra- venhage, opgave te doen van de grootte der aanwezige voorraden van elk der onderscheidene artikelen. 3. Deze regeling treedt terstond in werking. 4. Overtreding der bepalingen dezer bekendmaking wordt, behalve met in trekking van het verlof ingevolge de Opiumwet, met de zwaarste straffen be dreigd. VERRUIMING VERKEER MOTOR RIJTUIGEN. Mogelijkheid vergunningen te verleenen. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, brengt het volgende onder de aandacht van de burgemeesters: Volgens de op 16, 17 en 20 Mei gepubli ceerde bekendmakingen zijn de burgemees ters tot nu toe slechts in bepaalde gevallen bevoegd vergunningen af te geven voor voederenvervoer met motorrijtuigen. Het is wenschelijk gebleken daarin eeni- ge verruiming te brengen. De burgemees ters worden hierbij gemachtigd, aan auto riteiten, welke naar hun oordeel daarvoor in aanmerking komen, een voorloopige ver gunning voor een wèek af te geven. De de finitieve vergunning moet door den bur gemeester onmiddellijk, behoorlijk gemo tiveerd, worden aangevraagd bij den direc teur van het rijksbureau voor aardoliepro ducten. In geen geval zullen vergunningen mo gen worden uitgereikt aan zakenlieden. Indien hierop in een bijzonder geval naar het oordeel van den burgemeester een uit zondering noodig is, kan een vergunning worden verleend door den directeur van het rijksbureau op een behoorlijk toege licht voorstel van den burgemeester. BONNEN DIE NIET MEER GEBRUIKT ZULLEN WORDEN. Het departement van Handel, Nyverheid en Scheepvaart maakt het volgende be kend: Den laatsten tijd zijn verschillende dis tributiediensten er toe overgegaan in hun kring bepaalde producten te distribueren, waarbij gebruik gemaakt is van de bonnen van distributiebonboekjes, voorzoover deze reeds uitgereikt waren. In verband hiermede is besloten, dat de bonnen genummerd van 1 tot en met 20 van het broodbonboekje, en de bonnen genummerd van 1 tot en met 13 van het algemeen distributiebonbiekje, by de ver dere distributie niet gebruikt zullen wor den, zoodat deze vernietigd kunnen wor den, hetgeen ter voorkoming van misver stand, aanbeveling verdient. In gemeenten, waar bonnen van hoogere nummers zijn gebruikt, dan bovenver meld, zullen tegen inlevering der reeds gebruikte bonboekjes nieuwe exemplaren worden uitgereikt. THANS OOK DISTRIBUTIE VAN KLEEDING Maatregelen gisteren van kracht geworden. Het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het van gisteren af aan alle verkoo- pers aan particulieren verboden is textielproducten af te leveren anders dan op vertoon door den klant van distributie-stamkaarten. Op één stam kaart mag slechts van elk artikel de kleinste hoeveelheid voor dagelijksch gebruik afgeleverd worden, b.v. één paar kousen of sokken, één stel onder- kleeding, één jas of costuuin, voldoen de stof voor één japon, enz. Voor deze leveringen moet de verkooper een bon in duplo uitschrijven, waarop de naam van den klant, nummer en serieletter van de stamkaart en de gekochte goederen vermeld staan. Het origineel van dezen bon moet aan den klant worden afgegeven, die deze op z'n minst 3 maanden dient te bewaren. De klant mag in dezelfde kalen der week gelijksoortige artikelen niet nog maals aan hetzelfde adres of elders koopen. In noodgevallen, ter beoordeeling van Roode-Kruis-afdeelingen, vluohtelingen- comité's, artsen en verder zoo noodig door burgemeesters ter plaatse, kan schriftelijk door deze instanties een vergunning wor den afgegeven voor aflevering van groo- tere hoeveelheden. Ook voor deze afleve ringen dient een bon in duplo te worden uitgeschreven, waarvan het origineel wordt afgegeven aan de instantie, die de ver gunning heeft verstrekt. Om later te kunnen controleeren of het publiek en de verkoopers zich naar deze regels hebben gedragen, moet de verkoo per de duplicaten van de bonnen bewaren en kunnen vertoonen by de inspectie door het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel. Door vergelijking zal kunnen worden vastge steld of ieder zioh aan de regels heeft gehouden. Met inachtneming van dit voorschrift kan de verkoop voorloopig vry doorgaan. Ter voorkoming van misverstand wordt een ieder er op gewezen, dat onder dit ver bod tot verkoop en/of aflevering niet vallen aankoopen of vorderingen door of namens de Duitsche of Nederlandsche militaire autoriteiten en ook niet aankoo pen door Duitsche militairen. ALLEEN MONDELING EINDEXAMEN Maatregel voor de gymnasia, H.B.S. en Middelbare scholen in Rotterdam De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft besloten te bepalen dat, met afwyking in zooverre van de gel dende voorschriften, de eindexamens der openbare en aangewezen bij zondere gymnasia en hoogere burger scholen en der openbare en bijzondere middelbare scholen voor meisjes, waaraan rechten zijn toegekend, te Rotterdam dit Radio-programma DONDERDAG 30 MEI 1940. JAARSVELD, 414,4 M. AVRO-uitzen- ding. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Gra- mofoonmuziek 8.30 Orgelspel 8.50 Gramofoonmuziek 10.35 Omroeporkest 11.00 Declamatie 11.10 Omroeporkest en soliste 12.15 Puszta-orkest 12.45 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek 1.00 AVRO-Aeolianorkest en solist' 2.00 Con certgebouw-strijkorkest (opn.) 2.30 Pia novoordracht 3.00 Ensemble Jonny Kroon 4.30 Gramofoonmuziek met toe lichting 5.00 Jeugdhalfuur 5.30 AVRO Amusementsorkest en de „Melody Sisters" 6.30 Omroeporkest en solisten 7.30 Concertgebouw-orkest en soliste. (Om ca. 8.30 Utrechtsch Vrouwenkoor) 9.50 Me- dedeelingen, reportage 10.00 Berichten. KOOTWIJK, 1875 M. De uitzendin gen van de nieuwsberichten in het Neder- landsch, Fransch en Engelsch, op den zen der Kootwijk, 1875 M., zijn als volgt: 8.00 8.15 Nieuwsberichten van het A. N. P. 9.009.15 Berichten in het Fransch - 11-1511.30 Berichten in het Engelsch 12.4513.00 Nieuwsberichten van het A. N. P. 13.4514.00 Berichten in het Fransch 15.1515.30 Berichten in het Fransch 18.15—18.30 Berichten in het Engelsch 20.0020.15 Nieuwsberichten van het A. N. P. 20.15—20.30 Berichten in het Engelsch 21.15—21.30 Berichten in het Engelsch 22.00—22.15 Nieuwsbe richten van het A. N. P. 22.15—23.15 Geen uitzending 23.15—23.30 Berichten in het Fransch. ,Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.15, na de nieuws berichten van het A. N. P., sluiten, behal ve dat, zooala uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terug komt met berichten in het Fransch. UITVAART MGR. EVERS. Hedenochtend heeft in de kerk van den H. Jacobus aan de Parkstr. te Den Haag de Uitvaartmis plaats gehad voor wijlen mgr. Evers, oud-hoofdaalmoezenier van leger en vloot. Zij werd o.m. bijgewoond door mgr. Paolo Giobbe, den Pauselijken Internuntius, mgr. Huibers, den Bisschop van Haarlem, mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter der Tweede Kamer, prof. mr. A. L. de Block, griffier der Eerste Kamer, generaal-ma- joor H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst, chef van den staf landmacht, mr. dr. L. N. Deckers, oud-minister van defensie, lid der Tweede Kamer, den heer J. M. J. Lam- booy, oud-minister van oorlog en marine en oud-Burgemeester van Hilversum, mr. W. J. Berger, procureur-generaal, bij den Hoogen Raad, mr. L. B. J. Vermeulen, adv. bij het Haagsche Gerechtshof, luit.- gen. P. J. van Munnekrede, lid van het Hoog Militair Gerechtshof, W. C. J. Baron van Voorst tot Voorst, schatmeester van het kapittel der balije Nederland van de souvereine orde van Maltha, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, een deputatie van de A.R.K.O. onder leiding van luit.-kolonel Boots, jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, oud-gezant bij den Heiligen Stoel, gep. luit.-gen. jhr. Wittert en verschillende aalmoezeniers. De H. Mis werd opgedragen door den hoofdaalmoezenier van leger en vloot, mgr. J. J. J. Noordman, geassisteerd door aalmoezenier majoor J. J. Brouwer als diaken, kapelaan Buis als subdiaken en kapelaan van den Oudenhoven als cere- moniarius. Het koor zong de Mis van Perosi. Zilveren Professiefeest. Op Donderdag 30 Mei a.s. zullen de Eerw. Zusters Raijmunda (in de wereld M. E. Groenendal) te Amsterdam en Sylvia (in de wereld J. M. Groenendal) te L e i d- schendam haar 25-jarig Professiefeest vieren in de congregatie van de Eerw. Zusters Franciscanessen, Moederhuis te Bennebroek. Incasso's in binnen- en buitenland jaar onder toezicht van de daarvoor aan gewezen gecommitteerden en deskundigen, voor zooveel dit door de rectoren en direc teuren wenschelijk wordt geacht, uit sluitend mondeling zullen worden afge nomen en in ieder geval voor iederen can- didaat op één dag zullen afloopen. De secretaris-generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Onder- wys, Kunsten en Wetenschappen, is ge machtigd, dit besluit mede van toepassing te verklaren voor andere gemeenten of afzonderlijke scholen, waar tengevolge van de oorlogsomstandigheden de examens niet of slechts zeer bezwaar lijk op de gewone wyze zouden kunnen plaats vinden. BENZINEPOMPEN KUNNEN WORDEN GEVULD. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de ben- zinemaatschappijen gerechtigd zijn, alle benzinepompen te vullen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6