Qemeng.de ffieticAten SPORT RECHTZAKEN Wei wordt Lady Letchford? VRIJDAG 24 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DOODELIJKE VAL UIT EEN RAAMKOZIJN. In de Witte de Withstraat te Amsterdam is gistermorgen een doodelijk ongeluk ge beurd. Een 55-jarige man was daar in de woning van zijn buurvrouw op de le etage het raamkozijn afin het repareeren. Waar schijnlijk doordat hij gestruikeld is, is hij uit het raam gevallen en op straat terecht gekomen. Hij viel zoo ongelukkig, dat hij op slag dood was. De'G. G. D. voerde het stoffelijk overschot naar het Wilhelmina- gasthuis. LANDMIJNEN OPGERUIMD. Blijkens mededeeling van de militaire autoriteiten zijn thans in de gemeenten Hoogland, Bunschoten, Amersfoort en Leus den de landmijnen weder opgeruimd, zoo dat mag worden aangenomen, dat men zich in deze gemeenten weder vrijelijk kan be wegen. EXPLOSIES DIE GEEN ONRUST MOGEN WEKKEN. Opruiming te Rotterdam van niet ontplofte projectielen. De burgemeester van Rotterdam deelt mede, dat in de eerstvolgende dagen niet ontplofte projectielen in de stad tot ont ploffing zullen worden gebracht. De bevol king behoeft zich dus bij het waarnemen van deze ontploffingen niet te verontrusten. Deze werkzaamheden kunnen ongeveer tien dagen in beslag nemen. HET HOL VAN DEN LEEUW GESTOLEN. Posthuis van militaire politie meegenomen. Het posthuis van de Nederlandsche Mili taire Politie, staande aan de brug over het kanaal Nederweert-Wessem te Keipen, bleek dezer dagen verdwenen. De rijksveldwacht en de politie van Weert stelden samen een onderzoek in en daarbij kwam aan het licht, dat de familie v. V. uit Weert dit houten gebouwtje had afgebroken en dit tegelijk met den gehee- len inventaris als keukentoestellen, meube len, kleedingstuken en zelfs telefoontoe stellen in haar woning aan den Trumpert te Weert had opgeslagen. De vader J. A. H. van V., en diens drie zoons werden in verband met bovenstaande gearresteerd en gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. VROUW TE UTRECHT NEERGESTOKEN Donderdagavond stond 'n 25-jarige vrouw wier man in militairen dienst is, in de Pom poenstraat te Utrecht, met een vriendin te praten. Plotseling werd zij aangevallen door een 23-jarigen man, die haar met een dolkmes eenige ernstige steken tpebracht. Hevig bloedend zakte de vrouw in elkaar. Een geneesheer uit de Thorbeckelaan ver leende de eerste hulp. Het slachtoffer werd vervolgens in ernstigen toestand per zie kenauto overgebracht naar het Stads- en Academisch ziekenhpis. De dader werd la ter door de politie in zijn woning in de Ci troenstraat gearresteerd en overgebracht naar het hoofdbureau van politie. De man bleek een kennis van de vrouw te zijn. Zij hadden oneenigheid, welke op deze noodlottige wijze eindigde. Wie z'n omzet wil verineeren, moet adverteeren! VOETBAJ HAARLEM—AJAX. Zondagmiddag a.s. zal op het terrein van Haarlem de laatste wedstrijd van de eer ste klasse competitie afd. I tusschen Haar lem en Ajax gespeeld worden. ATHLETIEK WINTERTRAINING HEEFT ERNSTIG GELEDEN. De K.N.A.U. wil over het doode punt heenkomen. De wintertraining van onze athleten heeft onder den druk der omstandigheden ernstig geleden. Na den oorlog is echter de gewone training waar mogelijk weer opgevat en in een schrijven, dat de K.N. A.U. aan haar leden richtte, wordt een dringend beroep op de aangesloten organi saties gedaan, om de athletiek-beoefening zoo spoedig mogelijk weer in normale ba nen te leiden. Inmiddels zijn zoowel de trainings- als de openingswedstrijden, welke het wed strijdseizoen plegen in te luiden, achter wege gebleven en zoowel aan vereeni- gingsleiders als aan N.T.C. ontbreken het noodzakelijk oordeel en inzicht over de athleten en hun conditie. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen en niet minder, om het wedstrijd wezen weder op gang te brengen, heeft de natio nale technische commissie in overleg met het K.N.A.U.-bestuur zooals reeds ge meld besloten tot het uitschrijven van een nationalen trainingswedstrijd voor alle klassen op de Sintelbaan aan het Olympia- plein te Amsterdam op Zondag 9 Juni a.s. Het programma is als volgt samenge steld: Heer en (klassen A, B en C) 100, 400, 800, 3000 Meter; 110 M. horden, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten, ver-springen, hoogspringen, polsstokhoogspringen. Dames (klasse A, B en C). 100 Meter; 80 Meter horden, hoogspringen, ver-springen, speerwerpen, kogelstooten, discuswerpen. Juniores, 100, 300, 800 Meter; speerwer pen, discuswerpen, kogelstooten, hoog springen, ver-springen. Meisjes, 80 Meter, ver-springen, hoog springen, kogelstooten. De K.N.A.U. vraagt voor deze wedstrij den geen inschrijfgeld en looft ook geen prijzen uit. Zij wil, dat deze wedstrijden vóór alles worden een demonstratie van kracht en initiatief bij leiders en athleten, een overtuigend bewijs, dat de Unie niet van plan is de handen in den schoot te laten rusten. Het ligt in de bedoeling dat elke deel nemer en deelneemster een herinnering ontvangt; over den vorm daarvan is op het oogenblik nog geen beslissing genomen. LAWNTENNIS DE COMPETITIE WORDT HERVAT. Naar wij vernemen, heeft de Kon. Ned. Lawn tennis-Bond een schrijven gezonden aan de aangesloten clubs, waarin wordt medegedeeld, dat de ontmoetingen in de tennis-competitie voor zoover mogelijk met ingang van Zondag 26 Mei kunnen worden hervat volgens het voor dien dag vastge stelde programma. WIELRENNER SWIFT-COMBINATIE. Gisterenavond heeft Swift weer teeke nen van leven gegeven. De eerste avondrit vond plaats. Jammer dat slechts 7 renners van de partij waren. Deze eerste rit ging over 40 K.M. en, waar van Amsterdam van de partij was, was het duidelijk, dat het tempo hoog zou zijn. Want de eer zucht bracht mee, dat men met elkander Haagsche Politierechter Om een fietspomp. Meneer J. uit Leiden had een fiets. Die fiets had twee banden waarvan er een zonder lucht was. Het ding moest dus op gepompt worden, maar aangezien hij niet in het bezit was van een fietspomp was hij zulk een instrument gaan leenen bij zijn buurman. Deze buurman had blijkbaar er varingen opgedaan terzake uitgeleende voorwerpen, dus kreeg meneer J. geen fietspomp, maar wel eenige opmerkingen te hooren. Maar meneer J. was niet gekomen om allerlei onaangenaamheden naar zijn hoofd te krijgen, maar een fietspomp in zijn handen om het leege bandje op te pompen. Hy was boos geworden en was het wel en wee van buurmans familie gaan ontrafelen. Daarna was hij nog boozer geworden en had buurmans rechteroog dichtgeslagen. Het gevolg was geweest een verkleurd oog voor den buurman en een verbaaltje we gens mishandeling tegen meneer J. De Officier vond deze methoden niet in den haak. Het gaat maar niet aan, om ais men zijn zin niet krijgt, iemands oog dicht te gaan slaan. De eisch werd ten slotte een geldboete van 20 subs 20 dagen en het vonnis een geldboete van 15 subs 15 dagen. Kinderkibbelarij. Het zoontje van mevrouw P. uit Lei den speelde met het dochtertje van me vrouw G., eveneens uit Leiden. En zooals het meer gaat, bij klokken gebeurt het ook het was eerst spelen en dan slaan. En dan maar brullen en janken. Zoo ook hier. Het zoontje van mevr. P. naar zijn mama en de pupil van mevr. G. eveneens. zou trachten Amsterdam het vuur na aan de schenen te leggen. Deze echter, die reeds een rit naar en van Princenhage in de beenen had zitten, had dezen opzet wel door. En dat deze renner een paar klassen sterker is, dan de anderen, werd al heel duidelijk door hem bewezen. Met Rijsber- gen aan zijn wiel trok hij er tusschen uit en zonder eenige inspanning wist hij in de sprint zeer gedecideerd te winnen. Rijs- bergen werd hier een zeer goede tweede. Tijd 59 min. 22 sec. Binnen het uur dus 40 K.M. Riethoven kwam met Boske op eenige honderden meters op den streep af, terwijl Riethoven zich derde en Boske zich vierde plaatste. Segaar, van Klinken en Noest kwamen met ruim 4 minuten ver schil in een kalm gangetje over den streep en gaven in het geheel geen strijd. Volgende week wordt er weer een avondcompetitie ingesteld. Laten er dan meerderen aan den streep komen. Zondag a.s. is er geen training. Verschil lende renners gaan dan naar de Boschbaan, waar van Amsterdam, Riethoven, Segaar, Rijsbergen, van Klinken en Lodewijks ge contracteerd zijn om deel te nemen. Zij, die dezen wedstrijd willen bezoeken, wor den verzocht te 10 uur aanwezig te zijn aan de Zijl, waarvandaan gezamenlijk ver trokken wordt. De wedstrijden vangen reeds te 12.30 uur aan, zoodat er niet later vertrokken kan worden. Zij, die met de tram wenschen te gaan, worden verzocht denzelfden tijd aanwezig te zijn op het Sta tionsplein. Kosten ƒ1.45. BOKSEN KEN OVERLIN SLAAT CAFERINO GARCIA. In Madison Square Garden te New York is een wedstrijd over 15 ronden gehouden om het wereldkampioenschap in het mid dengewicht tusschen Ken Overlin en Ca- refino Garcia. Overlin won den strijd ge makkelijk op punten. Elf van de 15 ronden werden hem toegewezen. En natuurlijk gingen de mama's van het standpunt uit, dat hun kind niets gedaan had. Dus kwamen de beide dames als ge tergde leeuwinnen naar buiten, om dat varkentje eens eventjes te wasschen. Voor dat mevrouw P. wist wat er gebeurde had zij al een mep op haar neus te pakken waarmede tevens, niet alleen de eerste ronde, maar de geheele bokswedstrijd ge staakt werd, omdat mevrouw P. retireerde binnenshuis. Men mag nu evenwel maar niet gewoon iemands neus even gaan behandelen, want dat noemt de wet mishandeling. En of mevr. G. nu al op haar poot speel de of een deemoedige houding aannam, het hielp haar niets, want nadat de Officier wegens mishandeling, een geldboete van 8.subs 8 dagen had geëischt, veroor deelde de Politierechter haar conform. HAAGSCHE RECHTBANK Vrouw stak haar man een mes in den rug. Mej. K. M. N. L. uit Leiden had op 2 Juni van het vorig jaar zulk een hoog loopende ruzie met haar man, F. N. uit Leiden, gekregen, dat zij hem plotseling, toen hy van de trap naar beneden liep een broodmes in den rug hac^ gestoken, waardoor de man zulk een verwonding op liep. dat nij vermoedelijk voor zijn leven ongelukkig zal blijven. Alhoewel mej. L. lijdende is aan een zie kelijke stoornis van haar geestvermogens, had de Officier, gezien de ernst van het feit, toch zes maanden gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank, uitspraak doende, veroor deelde verdachte tot één jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd. Het einde van een feestje te Leiden. .De vreugdevolle stemming, op een feestje te Leiden werd wreed Verstoord toen eenige feestvierders door de Leidsche po litie werden ingerekend, verdacht van een roofoverval op de 75-jarige mevr. Geertje van T. te Monster, in den nacht van 22 op 23 Maart van dit jaar. Inderdaad hadden zij het feit begaan en veertien dagen geleden hebben zij terecht gestaan voor de Haagsche rechtbank, al waar de Officier tegen den medeplichtige, c'en 28-jarigen letterzetter J. H. B. uit Lei den, wegens heling van een bedrag van /30, één jaar gevangenisstraf had geëischt. Tegen den hoofddader, den 24-jarigen drukker J. H., was de eisch geweest drie jaar gevangenisstraf. Het vonnis der rechtbank werd heden tegen J. H. B. 5 maanden gevangenisstraf, terwijl een onderzoek ingesteld zal wor den naar de geestvermogens van J. H. Gepoogd zijn vrouw te wurgen. De 38-jarige schilder Th. A. uit V o o r- burg had op 7 Maart gepoogd zijn vrouw, van wien hy gescheiden leeft, tydetis een woordenwisseling, te wurgen, door haar op den grond te werpen en haar de keel dicht te knijpen. Kinderen hadden de buren ge waarschuwd en deze wisten erger te voor komen De Officier had wegens poging tot dood slag twee jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank, uitspraak doende, veroor deelde verdachte tot vier maanden gevan genisstraf wegens mishandeling. Een meineed in een kwestie over bruidsfoto's. De 25-jarige fotograaf J. L. uit Lel den had zich te verantwoorden wegens meineed. Het was een ingewikkelde kwes tie, omdat verdachte, trots vier tegenver- klaringen, ontkennen bleef. De zaak zat als volgt in elkaar. In Augustus 1937 huwden de heer T. en mej. v. d. R. uit Leiden. Zy hadden met een Leidschen fotograaf afgesproken dat deze hun bruidsfoto'6 zou maken. Verdachte, die voor een anderen Leidschen fotograaf werkzaam was, was bij het toekomstige echtpaar gekomen en had gezegd, dat de fotograaf, waar het bruidspaar hun foto's wilde laten maken, geen goed werk le verde, want binnen drie maanden zouden de foto's verbleeken. Toen men hem er op wees, dat er toch mooie foto's in de uitstalkast stonden, had verdachte gezegd, dat zulks wel waar kon zijn, maar dat kwam doordat deze foto's niet door dien fotograaf gemaakt waren. De zaak kwam tenslotte hier op neer, dat verdachte had gevraagd of de fotograaf, voor wien hij werkte, de foto's mocht ma ken. Men was daar evenwel niet op inge gaan. Een zelfde verklaring legde de koopman H. W. S. uit Leiden af, evenals de kleer maker B. uit Leiden. Ook bij hen was verdachte met hetzelfde praatje gekomen. L. stond dus geheel alleen met zijn ver klaring, voor den rechtercommissaris on der eede afgelegd, waarbij hy tevens ver klaard had, zulke dingen nooit gezegd te hebben. De Officier achtte de ten laste gelegde meineed bewezen en het feit zeer ernstig. De eisch luidde tenslotte zes maanden ge vangenisstraf. Na verdediging van mr. de Clercq te Leiden, die vrijspraak subs, clementie pleitte, werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. Ernstige aanrijding bij het Haagsche Schouw. P. J L. uit den Haag moest terecht staan terzake zwaar lichamelijk letsel door schuld. Hij was zonder noodzaak met zijn auto, nabij het kruispunt, het Haagsche Schouw te Voorschoten, van den weg afgere den. Dit was gekomen doordat hij met een veel te groote snelheid reed, circa 90 K.M., en toen zijn stuur niet meer meester kon blijven. Tegen een boom was de auto tot stilstand gekomen. Een passagier, H. H. Wisbrun, die naast hem gezeten was geweest, werd dusdanig verwond, dat hij nooit meer geheel gene zen zal. Verdachte gaf de schuld aan een tegenligger, waarvoor hij plotseling uit moest wijken, maar vijf getuigen hadden verklaard, dat er in het geheel geen tegen ligger geweest was. Aangezien deze vyf getuigen, allen mi litairen, thans niet waren verschenen, werd de zaak 14 dagen aangehouden om deze militairen op te sporen en te dagvaarden. KOORENS VOOR HET GERECHTSHOF. Naar wy vernemen heeft de Officier van Justitie, mr. L. de Blécourt hooger beroep aangeteekend in de strafzaak tegen den Amsterdamschcn hofmeester Koorens, die door de rechtbank wegens doodslag ge pleegd op zijn vrouw, en het verbergen van het lijk met de bedoeling om het te ont trekken aan de opsporing van de justitie, was veroordeeld tot 15 jaar en zes maan den gevangenisstraf. Het O.M. had wegens moord levenslange gevangenisstraf gerequireerd. Koorens sielde zich op het standpunt, dat hij tij dens een ruzie met zijn vrouw, kort na zyn terugkomst uit Indië, haar bij ongeluk tegen de kachelplaat had doen vallen, waardoor zij bewusteloos was geworden. Hij was in de overtuiging dat zij dood was en in zijn verbijstering had hy haar daarna met een mes gestoken. Uit het deskundige onderzdek is echter vast komen te staan, dat de doodelijke steken zyn toegebracht op een oogenblik, dat de vrouw nog leefde. Nadat het O.M. had geappelleerd is ook verdachte zelf in hooger beroep gegaan, zoodat deze geruchtmakende strafzaak voor het Gerechtshof te Amsterdam zal worden behandeld. FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden). 34) „Ze schijnt groote ondervinding van hun gewoonten te hebben", zei hij lachend. „Ik denk zoo, dat Achilles precies drie minuten geduldig zal wachten", voegde hij er bij, 't paard, dat nerveus met zijn hoeven in den grond krabde, streelend, met de zweep. „Als het langer duurt, zal hij waarschijn lijk door het raam van de eetkamer vlie gen, en ik betaal de rekening van den gla zenmaker niet!" Maar vóór de drie minuten om waren, stond May al op de stoep. „Lieve hemel!" riep ze vroolijk, „hoe moeten we daar óóit inkomen? Heb je een ladder meegebracht?" „Néé. Je wilde met alle geweld de dog- kar hebben, en hier is de dogkar. Het wordt bovendien tijd dat je er in leert rijden, my- lady. Voor dezen keer zal ik je nog eens helpen." Ondanks haar verzekeringen, dat ze in èlk geval haar hals zou breken, zat May weldra veilig naast hem. Carrie versmaadde alle hulp en heesch zich aan den achter kant op. „Daar gaan we!" zei Heron. „Wees niet bang!" Want bij de lichtste aanraking met de zweep stormde Achilles vooruit of de duivel hem op de hielen zat en alsof ze uit een kanon werden afgeschoten, zoo vlogen ze door de oprijlaan. Een paar minuten lang wijdde Heron al zijn aandacht aan de teugels, toen keerde hy zich half om en nam May's handje in de zyne ,,Je bent toch niet bang?" vroeg hy. „Er is heusch geen reden voor, hoor hij is zoo zachtzinnig als een lam, en even dol op 'n paar kromme sprongen nu en dan." „Nee, ik ben niet bang", zei ze, „niet in 't minst." w „Ik verbeeldde me, dat je een beetje bleek zag, lieveling. Ja, nu zie je eens, wat een vervelende oude zeur je op je dak gekre gen hebt. Je zult nog niet eens bleek kun nen zien als je dat verkiest, zonder dat ik de reden wil weten. Tob je misschien nog over mijn moeder? May, ik heb je wel ge zegd, dat ze er spijt van zou krijgen. Dat is ook uitgekomen. Het spijt haar erg, en ze zendt je haar beste wenschen." „O ja?" vroeg May dankbaar. „Dat is erg aardig van haar! Maar hoe komt ze opeens zoo veranderd?" Hy stond op 't punt met mannelijke onnadenkendheid te antwoorden: „Door Rose Vavasour!" maar hij weerhield die woorden nog by'tyds. „O, mijn moeder is werkelijk in den grond zoo kwaad niet. Een beetje te heftig en onbekookt misschien. Dat zijn we alle maal. Alweer iets dat je van me zult moeten verdragen. Ik had je eigenlijk wel eens eer der mogen waarschuwen, dat wij Letch- fords koppig, driftig en dol-jaloersch zijn altyd geweest." „Dank je! Een gewaarschuwd mensch telt voor twee. Ik mag al mijn pekelzonden dan wel zorgvuldig voor je verborgen houden!" Het was een onschuldige, gedachtelooze op merking, maar ze irriteerde hem onrede lijk, en hij haastte zich van onderwerp te veranderen. Achilles raakte beter in zijn humeur naar mate hij harder mocht draven. In volle vaart vlogen ze over de goed-onderhouden wegen. May's wangen gloeiden en Carrie barstte telkens uit in het refrein van een of anderen nieuwen schlager. Ten slotte gingen ze een steiien heuvel op, en op den top bracht Heron Achilles tot staan. „O, wat een prachtig gezicht!" riep May. „Kijk toch eens Carrie! Net een speelgoed landschap. Die boerderijen zien er uit of je ze zóó tusschen twee vingers kunt nemen! Waar zyn we hier? We hebben al een aar- digen afstand afgelegd, niet?" ,,Ja, we zijn op de heide van Blackberry. Dit geldt voor het schilderachtigste gedeel te van de bezitting." „Welke bezitting?" vroeg May. „De Letchford-bezitting", antwoordde hij nonchalant. „Ze strekt zich uit zoo ver als je zien kimt." May bleef een oogenblik doodstil zitten en staarde naar het wijde panorama van akkers en beken en bosschen hoeve aan hoeve, gehucht aan gehucht, weiland aan weiland.Voor het eerst besefte ze ten volle den rijkdom en de macht van den mans wiens vrouw ze zou worden. Ze was overweldigd en kon geen woord uitbren gen. Eindelijk zei ze, schuchter en aarze lend: „Maar maar dat hoort toch zeker niet allemaal aan jou?" „Ja," zei hij. „En er is nog meer aan den anderen kant van den heuvel, 't Is een behoorlijke uitgestrektheid. Ik voor mij vind dit het indrukwekkendste gedeelte van het Letchford-bezit; maar mijn moe der houdt vol, dat de terreinen in War wickshire toch grooter zijn. Dat zijn ze ook, volgens de kaart, maar je kunt ze niet zoo allemaal tegelijk overzien, zooals deze. En dat vind ik juist zoo aardig." Carrie, die voorover leunde om te luis teren, hapte naar adem. May bleef zwijgen. Voor het eerst begreep ze Lady Letchford's teleurstelling en verontwaardiging over het huwelijk van haar zoon met zoo'n onbe- teekenend wicht als zijzelf. „Je zult „de Pauwen" dat is het huis in Warwickshire ook wel eens gauw zien, hoop ik, en dan kun je er zelf over oordeelen. Ik ben altijd erg gehecht ge weest aan den Eikhof en deze omstreken. Maar jij mag kiezen waar je wonen wilt". „O, nee nee, dat wil ik niet!" „Misschien zou je ten slotte nog het meest voelen voor de villa en de wijngaar den aan het Lago Maggiore. Dat is een gril van mijn grootvader geweest. Hij kocht het land en bouwde er het huis op. In den zomer is 't er werkelijk heerlijk. Vroeger brachten we er elk jaar twee of drie maanden door, maar den laatsen tijd voelt my.i moeder niet meer voor reizen. En 't is een veel te mooi plekje voor 'n man om alleen heen te gaan. Ik werd er gewoon melancholisch op m'n eentje." „Hebt u nog meer van die „plekjes", Sir Heron?" vroeg Carrie, glimlachend, maar diep onder den indruk. „Een of twee, mejuffrouw Carrie Dal ton", lachte h- terug. „Me dunkt dat het jachthuis Glenfylde, in Schotland wel iets voor jou zou zijn. Het is heelemaal van boomstammen gebouwd, in zoo'n wil de omgeving, dat de herten aan de slaap kamerramen komen snuffelen. Vooruit, Achilles! Houd je .goed vast, Carrie! Hij raast dezen heuvel altijd af, of hy met alle geweld zijn nek wil breken." Zij lunchten in een landelijke uitspan ning en besloten daarna, langs een ande ren weg naar huis terug te keeren. Heron had May moeten beloven, vóór zonsonder gang thuis te zijn; zij wilde 's avonds rustig wat lezen, zei ze. Zijn vraag of hij dan bij haar mocht blyven, ontweek ze. Heron reed over een klein dorpje waar echter ouderwetsche boerenkermis was. Een gezoem als van een enormen bijen zwerm kwam hun al op een afstand tege moet, vermengd met het geklingel van draaimolens en het geschreeuw van spulle- bazen. Bij een bocht van den weg lag plot seling het heele schilderachtige tafereel voor hen, en de twee meisjes, die zooiets nog nooit gezien hadden, slaakten een kreet van verbazing. „Achilles is er minder over ^gesticht", zei Heron lachend. Houd je goed vasst, Carrie, hy wordt onrustig van al die herrie. Je bent toch niet bang, lieveling?" fluisterde hij. „Bang? Welnee! En is dit nu een echte kermis! Zooiets heb ik alty'd zoo dolgraag willen zien! Wat aardig van je om eraan te denken!" zei ze met een glimlach, die zyn hart deed bonzen. „Vind je 't werkelijk leuk?" vroeg hij. „Dan zullen we er midden doorheen zien te komen, als ze ten minste wat opzy wil len gaan." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5