Qemengdeffiesachtm Wie wordt Lady Letchford FAILLISSEMENTEN SPORT DONDERDAG 23 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 AAN DEN SCHANDPAAL GEBONDEN. Een probate straf. Door de politie te Blerick werden, zoo meldt de „N. Venlosche Crt.", in de afge- loopen dagen negentien personen gearres teerd zestien uit Blerick en drie uit Venlo die zich aan plunderingen uit de ontruimde woningen hadden schuldig ge maakt. Een van hen werd op Eersten Pinkster dag op de Markt te Blerick aan den schandpaal gebonden onder het opschrift: „Terwijl mijn landgenooten in nood ver- keeren, plunder ik hun verlaten huis". Na dien maatregel heeft geen enkele plundering meer plaats gehad. AVONTUURLIJKE REIS OVER HET IJSELMEER. Een Leeuwarder schipper vertelt. Op Donderdag 9 Mei, den dag voor het uitbreken van den oorlog, vertrok de Leeuwarder schipper P. van der Noord met zijn motorschip „Op Hoop van Ze gen" naar de Calvéfabrieken te Delft om een lading grondnotenschilfers voor de C. A.F. te halen. Schipper Van der Noord is voor geen klein geruchtje vervaard zoo was hij de eerète schipper, die na den strengen winter van dit jaar het IJselmeer overstak maar een zoo emotievolle reis als hij thans achter zich heeft, zal hopelijk wel een unicum in zijn leven blijven, aldus het „Vad.". Na gedurende de oorlogsdagen bij de Calvéfabrieken te hebben gelegen, waar hij en zijn gezin het grootste deel van den tijd in schuilkelders moest doorbrengen, kreeg hij order om onmiddellijk naar Wormerveer te varen en daar 3800 baal consumptiemeel voor rekening van de re geering in te laden en naar Friesland over te brengen. Deze hoeveelheid meel 390.000 kg. in totaal is afkomstig uit Wessanens Koninklijke fabrieken te Wor merveer en moest gelost worden bij F. F. Huisinga te Leeuwarden. Vrijdagsmiddags tusschen halfvier-en vier uur vertrok de „Op Hoop van Zegen" van Wormerveer en kwam in den loop van den avond bij de Oranjesluizen te 'Amster dam aan. Eerst wilde men het motorschip niet schutten, maar toen Van der Noord het bewijs van de regeeringscommissaris voor voedselvoorziening toonde, liet men het motorschip door. Onder Durgerdam ging men voor anker liggen, daar de sche pen tusschen zonsondergang en zonsop- ging niet mogen varen. Zaterdagmorgen ongeveer halfvijf lichtte de „Op Hoop van "Zegen" het anker. Spoedig daarna pas seerde men Hoek van Tij, waar ettelijke Nederlandsche schepen tot zinken zijn ge bracht. Het schip maakte" een omweg en ont waarde in het Krabbersgat weer gezon ken Nederlandsche schepen. In Enkhuizen, waar men ongeveer 11 uur 's morgens aankwam, wees de haven meester op het groote gevaar, dat de vaart naar Stavoren opleverde. Op dit tra ject toch waren vier schepen tot zinken ge bracht, waarvan één, een Nederlandsch oorlogsschip, duidelijk zichtbaar was, een tweede was slechts bij buitengewoon hel der weer zichtbaar, de beide andere waren niet te zien. Toch besloot schipper Van der Noord de reis te aanvaarden. Vanaf Enkhuizen passeerde men eerst een gezonken Nederlandsch oorlogsschip met de driekleur hoog in de mast. Daar vlak bij zat nog een ander Nederlandsch vaartuig. Van de beide andere schepen viel geen spoor te ontdekken. Zonder on gelukken werd de haven van Stavoren be reikt. Hier kwam men tot de ontdekking, dat in de haven een kustschip is gezonken, twee andere schepen heeft men laten springen. Er was weinig ruimte om te pas- FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden) 33) „Maak je fnaar niet bezorgd over mij", zei ze lachend. „Vertel me liever eens wat over May". Ze hield met een nauw- merkbare aarzeling Kaar adem in bij het noemen van den naam; maar het viel hem niet op. „Je bent nu formeel met haar ver loofd, veronderstel ik?" „Hè? Ja. Ja, in optima forma. Mijnheer Dalton had geen bezwaren. Integendeel, hij voelde zich geroepen om zich buitenge woon edelmoedig te toonen en wen welwil- lenden schoonvader te spelen kort en goed, hij bood aan, me op onzen trouwdag veertigduizend pond cadeau te doen, maar ik bracht hem natuurlijk aan zyn verstand, dat zooiets onmogelijk was." „Heb je het afgeslagen?" „Natuurlijk. Ik zei hem dat, als hij het soms op May wilde vastzetten, voor haar eigen persoonlijk gebruik, ik eveneens een zelfde bedrag op haar zou vastzetten; maar dat ik er niet aan denken kon, die veertig duizend pond als een bruidschat aan te nemen." „Heb je aangeboden, veertigduizend pond op haar vast te zetten?" zei Rose langzaam. Ze perste haar lippen opeen; een branden de jaloezie verteerde haar. Tachtigduizend pond, dat meisje zonder naam, zonder af- seeren ,doch door handig manoeuvreeren kwam men toch de haven binnen. „Ik was blij, dat wij zoo ver warén", zei Van der Noord, ,,'t Is één van de gevaar lijkste reizen, die ik ooit gemaakt heb. De „Op Hoop van Zegen" is het eerste vracht schip, dat het IJselmeer is overgestoken. Vlak voor ons schip liep het rijksbeton- ningsvaartuig binnen, dat wel gauw maat regelen zal nemen, opdat de normale vaart weer wordt hersteld. Van Stavoren af ging de reis voorspoedig, totdat wij ongeveer 10 uur 's avonds te Wartena kwamen, waar wij door ondiep water aan den grond raakten. Maandag moeten wij eerst lich ten en dan hopen wij naar de Spoorbrug bij Schilkampen te varen, waar het schip gelost wordt". BRUIDSSTOET PER VOET OF PER TRAM NAAR HET STADHUIS. De trouwlustigen krijgen den laatsten tijd op hun gang naar het stadhuis met onvoorziene moeilijkheden te kampen. Moest bijvoorbeeld tijdens de alarmoefe ning op 25 April een aantal paartjes hals over kop de auto's verlaten om ergens in een winkel of een woonhuis te vluchten, thans laten de auto's hen volkomen in den steek en zijn zij op andere vervoermidde len aangewezen. En zoo kon men in Haar lem het schouwspel waarnemen, dat een geheele bruidsstoet, in feestgewaad, zich te voet naar het stadhuis begaf, iets wat in kleine plaatsen heel gewoon is, doch in een stad als Haarlem wel zeer sporadisch zal voorkomen. Een ander bruidspaar woonde verder van het stadhuis verwijderd en stapte met de familieleden eveneens allen in feest gewaad in de tram, ook al iets bijzon ders, want al zal het dan wel voorkomen, dat een bruid en bruidegom zich per tram naar het stadhuis begeven, een bruid in bruidstoilet is een verschijning, die men in dit openbare vervoermiddel wel nim mer heeft aanschouwd. Nu wachten wij op den eersten bruids stoet per fiets. „Hbld." Bultenlandsche Berichten ONTPLOFFING IN ARSENAAL VAN WOOLWICH. In het arsenaal van Woolwich (Enge land) heeft zich gisternacht een ontplof fing voorgedaan. Er ontstond een brand, dien men ten slotte meester kon worden. Men heeft de oorzaak der ontploffing nog niet kunnen vaststellen. STORM IN DE HAVEN VAN VALPARAISO. De haven van Valparaiso (Chili) is gis termorgen door een storm geteisterd. Het eenige drijvende dok van de haven is met het zich daarin bevindende schip gezon ken. Bovendien zijn verscheidene andere vaartuigen vergaan. Een deel van de kade werd vernield. De Chileensche kruiser „Latorre" liep lichte beschadiging op. Ook in andere deelen^ van Midden-Chili werd door storm en overstroom in gen schade aangericht. Voor zoover bekend, vallen echter geen slachtoffers te betreuren. Gedeponeerde uitdeelings- lasten: H. de Ligny, stalhouderij, Leiden. Idem. Uitk. 5.45 pet. aan conc. crediteu ren. J. van Haaster, bloembollenhandelaar, H i 11 e g o m Geëindigd door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 1.394 pet H. Heenk, landbouwer en veehouder, Leimuiden. Idem. Uitk. 74.326 pet. komst, waar niemand ooit van gehoord had, terwijl zij zij, de beroemde Londensche schoonheid, eenvoudig over het hoofd werd gezien! „Het is een heele som." „Och," zei hy luchtig, „de bezitting kan het dragen; en we moeten ons niet laten overtroeven door den vader. En mijn moe der heeft dus haar houding gewijzigd? Ik kon me ook al niet begrijpen, waarom ze zich er zóó fel tegen kantte." „Ach, zie je, ze wist zoo weinig van haar ze weet eigenlijk nog niets. Natuur lijk heeft ze jou alles over haar vroeger le ven verteld?" „N-nee", zei hij, ,,niet dat ik weet". „Niet?" met een zwak glimlachje van ver rassing. „Hé! Meisjes zijn gewoonlijk zoo uitbundig mededeelzaam onder zulke om standigheden. Ik zou verwacht hebben, dat ze je alles verteld had en je niets verbor gen had." „Verborgen?" herhaalde hij. „Wat ter wereld zou ze te verbergen kunnen heb ben?" „Te verbergen? O, niets natuurlijk!" ant woordde ze met een zacht lachje. „Ofschoon ik.van meening ben, dat geen meisje een en twintig jaar wordt, zonder dat ze toch wel 't een of ander te verbergen heeft; en zij heeft zoo'n afwisselend leven geleid." Heron duwde geirriteerd met den pook tegen een houtblok, dat een driftige von kenregen uitzond. „Natuurlijk" ging de zachte, welluidende stem voort, „natuurlijk, Lady Letchford is maar al te zeer geneigd om wantrouwig te zijn, en wil nu maar met alle geweld, hoewel ik haar heb uitgelachen om 't idee, dat Moy nogal 'n flirt zou zijn. Ik heb haar voorgehouden, dat ze haar toch maar twee maal gezien had, en dat men een meisje niet dadelijk moet beoordeelen naar haar VOETBAL R. K. LEIDSCHE VOETBALBOND. De juniorencompetitie wordt hervat Nu er van alle kanten op wordt aange drongen het normale leven weer voort te zetten hebben wij besloten om in de eerste plaats de door de jeugd zoo gewilde ont spanning voort te zetten. Wij hebben ge meend een gewoon programma voor a.s. Zondag vast te stellen, rekening houdend met het vervoer. Meer dan ooit zal het rijwiel allen te pas komen en wij meenen dan ook, dat de sport jongens er niet tegen opzien om een kiein uur te fietsen. Op deze wijze is het mogelijk de competitie zooveel mogelijk af te werken. Op de me dewerking van de Leiders en scheidsrech ters rekenen wij ten volle. De uitslagendienst hebben wij stop ge zet; echter zorge men, dat de uitslagen en zeer beknopte verslagen Maandagmorgen nij de Leidsche Courant worden gedepo neerd. Ruilformulieren poste men Zondagavond onmiddellijk, opdat deze uiterlijk Dinsdag avond by ondergeteekende in bezit zijn. Mochten er elftallen, vermeld in 't pro gramma, door omstandigheden onmogelijk uit kunnen komen, of van verder spelen afzien, dan berichte men dit onmiddellijk. Programma voor Zondag 26 Mei: Afd. A.: Teylingen aForeholte a, 1.10 uur, M. v. d. Klauw; V. V. L. a—D. O. S.a, 12 30 uur, A. J. Mens; Docos a—Meerburg a, 2 uur, J. C. Hoogduin; U. D. O. aS. J. C. a, 1 uur, Jac. v. d. Zwet. Afd. B.: V. V. S. B. b—Teylingen b, 1 uur, Joh. Meijer; Docos bLeimuiden a, 12.30 uur, M. v. d. Berg; D. O. S. b—S. J. C. b, 1.30 uur. G. Bouwmeester; S. M. C. b V. V. V. b, 1.30 uur, L. Hermans; Lisse b K. R. V. a, 2 uur, terrein K. R. V., P. van Gijlswijk. Afd. C.: Teylingen cLi®se c, 12 uur, M. v. d. Klauw; Meerburg b—U. D. O. b, 12.30 uur, W. Belt; S. J. C. c—K. R. V. b, 12 uur, J. P. de Groot; Lisse dV. V. S. B. d, 1.30 uur, B. v. d. Lans; S. J. C. dDocos c, 1.10 uur, J. P. de Groot. H. HOOGERVORST, Competitieleider. DE BONDSWEDSTRIJDEN TEN BATR VAN ROTTERDAM Omtrent de voetbalwedstrijden, welke de Amsterdamsche Voetbalbond zal organi- seeren ten bate van Rotterdam, kunnen wi; nog het volgende melden: De Amsterdamsche Voetbalbond heeft reeds de toestemming voor deze wedstrij den ontvangen van Utrecht en van Den Haag. Natuurlijk zal ook Haarlem zich niet daaraan onttrekken, maar zij, die voor de zer bond met den A.V.B. hebben onderhan deld, meenden goed te doen eerst de toe stemming van het voltallige bestuur van dien bond af te wachten. Het programma luidt als volgt: 29 Mei: Amsterdamden Haag en Utrecht Haarlem. 5 Juni: Den HaagUtrecht en Haarlem Amsterdam. 12 Juni: AmsterdamUtrecht en Den HaagHaarlem. 19 Juni: Den Haag—Amsterdam en Am sterdamHaarlem. 26 Juni: UtrechtDen Haag en Amster damHaarlem. 3 Juli: Utrecht—Amsterdam en Haarlem Den Haag. Een heele competitie dus, waardoor de aantrekkelijkheid van deze wedstrijden nog wordt vergroot. En teneinde voor de spe lende bonden een goeden stimulans te heb ben heeft de vereeniging „De Amsterdam sche Sportpers" voor deze ontmoetingen als prijs een prachtigen zilveren beker uitge loofd. De opbrengst van deze wedstrijden is be stemd voor den wederopbouw van Rotter dam. De wedstrijden worden gemeenlijk om acht uur des avonds gespeeld. gedrag op een bal. Er doen natuurlijk altijd praatjes de ronde over menschen, die nog niet lang ergens v/onen; maar het zou be lachelijk zijn, daaraan te willen gelooven." „Praatjes?" vroeg hij, de wenkbrauwen fronsend en haar woorden slechts langzaam verwerkend. Hij herinnerde zich plotseling de geschiedenis met het medaillon en May's verwarring, toen hij haar er over gespro ken had. „Ja, bespottelijk hè? Maar ik ben over tuigd, dat Lady Letchford nu al haar ver denkingen en vooroordeelen wel zal laten varen. We moeten ze maar zoo vlug moge lijk uit de wereld zien te helpen terwille van jou". „Op mijn woord", zei hij, met een onbe hagelijk lachje. ,.Ik geloof, dat ik niet beter kari doen dan May vragen, een kort verslag van haar leven te willen schrijven tot van daag toe, zoodat mijn moeder het kan le zen en zich gerust stellen!" „Ik zou er maar niet aan beginnen! Do onschuldigste flirtation met een muziek meester, en wat al niet meer, zouden in jouw oogen de zwaarste zonden zyn en jt buiten jezelf brengen van jaloezie! Laat het verleden r.usten, Heron, en neem May zooals ze is. En ik ben van meening, dat ze mooi en intelligent genoeg is, om iemand over haar verleden te doen heenstappen. Ik vind het verbazend sympathiek van haar, dat ze zoo dapper voet by stuk heeft gehouden. Een meisje met minder pit dan zij zou bij zoo'n aanval dadelijk den moed hebben opgegeven." „Je hebt gelijk", zei hij warm; „ze heeft het hard te verduren gehad, het arme kind!" Een jaloersche, boosaardige trek mis vormde het mooie gezicht, dat zich een DE SPORTBEOEFENING DOOR MILITAIREN. Duitsche bezetting tegen Haagsche militairen in voorbereiding. Nadat de Opperbevelhebber van Land en Zeemacht bij dagorder had bekend ge maakt, dat hervatting der sportbeoefening door militairen gewenseht was, heeft men in verschillende kantonnementen direct de organisatie daarvan ter hand genomen. Zooals de „Tel." van een der leiders van het sub-bureau Sport van O. en O. ver nam, is thans na enkele dagen reeds merk baar, dat de geest onder enze soldaten, welke door den toestand begrijpelijkerwijs had geleden, door de sportbeoefening aan merkelijk verbetert. Onze weermacht heft het hoofd weer omhoog en met opgewektheid en kracht worden de opruimings- en herstelwerk zaamheden verricht. Sport is weer eens een medicijn voor lichaam en geest gebleken en de maatregel van den op- perbevelhebebr heeft dan ook zeer gunstige gevolgen. In de residentie heeft de commandant van het voormalige garnizoen onmiddellijk maatregelen genomen en alle sportvelden zoowel gemeentelijke als particuliere voor de sportieve recreatie van zijn man schappen gevorderd. Dagelijks doen hier rneer dan 5000 militairen gezondheid en levenslust op door veelzijdige sportbe oefening. Het sub-bureau Sport van O. en O. orga niseert het militaire sportleven in vele kantonnementen van ons land. De nog in bezit van O. en O. zijnde voetballen geschenk van den K. N. V. B. worden over het land gedistribueerd en het staat ieder verder met raad en daad ter zijde. Het Haagsche garnizoen, dat nog over door particulieren bijeengebrachte gelden be schikte Voor O. en O.-werk, gebruikte hiervan voor de aanschaffing van sport- materiaal. Baden en zwemmen behooren verder tot de vaste programmapunten. Ook de voetbalcompetities tusschen de verschillende militaire elftallen worden hervat. In de residentie bereidt men reeds de organisatie voor van onkelo internationale wedstrijden, n.l. tusschen elftallen der Duitsche bezetting en Haagrche militaire ploegen, welke de zoo gewenschte vriend schappelijke verhouding ongetwijfeld zeer in de hand zullen werken cn bespoedigen. WIELRENNEN HET WIELERCRITERIUM VAN A'DAM „ROND OM DE BOSCHBAAN" In een persconferentie heeft het bestuur van de Amsterdamsche sportclub „Olym- pia" bijzonderheden medegedeeld over het op 26 Mei a.s. voor de derde maal te hou den wielercriterium van Amsterdam „Rond om de Boschbaan", waarvan dezo vereeni ging de organisatie op zich heeft genomen. Vorige jaren waren deze wedstrijden steeds een groot succes, mede doordat ver schillende prominente wegrenners tot de deelnemers behoorden. Wie dit jaar aan den start zullen ver schijnen, is niet te zeggen. Reeds ingeschre ven voor den wedstrijd voor beroepsrijders, welke uit 24 ronden van vijf kilometer be staat, waren o.a. Schulte, van Amsterdam, Bceyen, Groenewegen, Middelkamp (de winnaar van het vorige jaar), Demmenie, Gommers, Motke en de Hoog, terwijl voor den amateurswedstrijd, welke 80 kilometer bedraagt, o.a. P. van der Heyden, Cor de Best, C. J. Mooiman, Leen Verdonk, H. Kyzer, Matthieu Jansens, Moeke, Segaar en Piet Smits zich hadden opgegeven. Of deze renners hun inschrijvingen ge stand zullen kunnen doen, is echter een vraag, welke waarschijnlijk pas Zondag middag beantwoord kan worden. Het be stuur van de organiseerende vereeniging vertrouwt er evenwel op, dat de renners, indien zij daartoe ook maar even in de ge legenheid zijn, dezen eersten wedstrijd na den oorlog niet zullen willen missen. De oogenblik van hem afwendde. „Trek het je maar niet aan", zei ze, „ze krijgt immers haar belooning." „Door met mij te trouwen, bedoel je?" vroeg hij lachend. „Door meesteres van den Eikhof te wor den." Hij kreeg een schok, alsof hij gestoken was. Het waren niet zoozeer de woorden zelf, als wel de toon, de gemoedelijke men geling van medelijden en minachting, die zoo duidelijk als 't maar kon te kennen gaf dat May trouwde, niet uit liefde voor hem, maar uit eerzucht en berekening. „Heron, ik hoop dat je gelukkig zult worden", zei ze. ,'t Is eigenaardig, dat dit alles zich juist moest afspelen, terwijl ik hier was; ik weet niet hoe 't komt, maar ik stel verbazend veel belang in de heele zaak. We zijn toch familie van elkaar, is 't niet; wel een beetje ver, maar je kunt me toch beschouwen als een zuster! Ja, ik wensch je van harte alle, alle geluk!" Ze glimlach te lief en weemoedig, als iemand, die een onvervulbaren wensch uitspreekt. „Dank je", zei hij. „Ik zal je vriendelijk heid niet licht vergeten. Je bent verbazend hartelijk voor me geweest." „Je moet me bij je huwelijk tegenwoor dig laten zijn", zei ze minzaam. „Me dunkt, dat ik nu maar eens naar boven moest gaan." Ze stak hem haar hand toe, die nu warm was, en de zachte blanke vingers leken de zyne te liefkoozen. Hoffelijk bracht bij ze aan zijn lippen, terwijl hij haar goeden nacht wenschte. Een brandende blos kleur de haar gezicht en hals en ze trok haar hand weg, maar niet voordat hij had ge voeld hoe de warme vingers zich met plot- selingen heftigen druk om de zijne sloten. Radio-programma VOOR VRIJDAG 24 MEI. V. A. R. R.-Hilversum. 8.00 uur tijdsein 8.01 Nieuwsberichten van het Algemeen Nederlandsch Persbu reau, daarna gramofoonmuziek 9.30 V. P. R. O. 9.50 Robert Casadoua (gram. muziek) 10.00 Regeeringsmededeclingen, uit te spreken door het Algemeen Neder landsch Persbureau (eventueel gramo foonmuziek) 10.30 Benedict Silbermann, pianorecital 10.50 „Het toppunt", voor dracht door Carel Rijken. 11.10 Gramo foonmuziek 11.30 Eddy Walis met fan tasia, Zigeunermuziek 12.00 V. A. R. A- orlcest o. 1. v. Hugo de Groot 12.45 Nieuwsberichten van het Algemeen Neder landsch Persbureau 1.00 V. A. R. A.- strijkorkest o, 1. v. Hugo de Groot 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender 2.00 Tijdsein 2.01 Gramofoon muziek 2.45 Orgelspel door Johan Jong, met zang van Hans van Dalen 3.13 „Op kabeljauwvangst", voordracht door Elins van Praag 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis 4.00 Residentie-orkest o. L v. Frits Schuur man, met medewerking van Sam Swaap, viool 5.10 Voor de kinderen, kinderver- tellingen door Ellas van Praag - 5.40 Eddy Wallis en zijn Rosian Orkest 6.10 „Kookt de melk", reportage door F. A. Hof 6.30 Regeeringsmededeelingen, uit te spreken door het Algemeen Nederlandsch Persbu reau 7.00 Eddy Walis en zyn Rosian Or kest 7.30 Orgelspel door Johan Jong 8 00 Tijdsein 8.01 Nieuwsberichten van het Algemeen Nederlandsch Persbureau 8.15 Negende Symphonic in D kl. t. op. 125 van Ludwig von Beethoven. Uitvoeren den: Arb. Zangver. „De -Stem des Volks", Amsterdam, Ankie van Wickcvoort-Crom- melin, sopraan, Annie Hermes, alt, Michel Gobels, tenor, Otto Couperus, bas, Ltrechtsch Stedelijk Orkest, het geheel o. U v. Antoon Krelage 9.25 Gramofoon muziek 9.30 „Bravour en Charme" door het noviteiten-orkest o. L v. Benedict Sil bermann 10.00 Zaansch vrouwenkoor o. 1. v. Frlts Uyttenboogaard; aan de pia no: mej. Marie van Hoord. 10.30 Nieuws berichten van het Algemeen Nedorlandsch Persbureau 10.45 V. A. R. A.-dansorkest „The Ramblers" o. 1. v. Theo Uden Masman. 11.15 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. RADIO-UITZENDING VAN OFFICIEELL BERICHTEN. Te beginnen met heden zullen de radio- uitzendingon van officieele berichten plaats hebben van half vier tot vier urn en van half acht tot acht uur des avonds, zoodat de uitzending des morgens ver valt. Voorloopig zal op Zondag één uitzen ding plaats hebben en wel van half acht tot acht uur. inschrijving voor de groepen beroepsrenners en onafhankelijken is trouwens nog open gehouden. De baan zal eenzelfde aanzien hebben als het vorige jaar. Hoe de weersgesteldheid Zondag a.s. ook mag zijn, de Ronde van dc Boschbaan gaat in ieder geval door. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Teneinde de athletiekbeoefening en het wedstrijdwezen in het byzonder, weder in normale banen te leiden heeft de Konink lijke Nederlandsche Athletiek Unie beslo ten op 9 Juni a.s. te Amsterdam groote nationale athletiekwedstrijden te organd- seeren. Het programma omvat nummers voor dames en heeren, (A. B. en C.-klasse), voor juniores en voor meisjes. HOOFDSTUK XVI. Een deserteur. Stiptheid was gewoonlijk niet een van Heron's lievelingsdeugden; maar de stal- klok had nauwelijks elf geslagen, toen dc hooge dogkar met het kastanjebruine paard er voor de oprijlaan van den Eikhof uit vloog. Heron zat heel allen op zijn hooge zitplaats, zooals hij Carrie beloofd had, en achterin, waar anders de keurige palfre nier plaats nam, lag nu slechts een stapel plaids en regenjassen. De deur van huize Gresham vloog wijd open zoodra hij aankwam en Carrie stoof naar buiten. Haar gezichtje was één glim lach en een kreet van verrukking ontsnap te haar, toen ze het vurige paard zag cn het kleine, hooge karretje. „O, Sir Heron, wat een prachtig beest! Denkt u, dat-ie op hol zou willen gaan? Ik heb mijn heele leven verlangd 'om eens in een dogkar te zitten met een paard dat op hol ging!" „We zullen zien, wat we voor je doen kunnen, Carrie", lachte Heron. „Maar waar is May?" „O, die kleedt zich nog steeds aan", zei Carrie met een pruilmondje, dat haar lip pen deed lijken op een bijzonder verleide- lijkes kers. „Ze vond, dat ze geen haast be hoefde te maken. Heeren waren toch altijd te laat, zei ze." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5