OMGEVING RIJNSTREEK Plaatst een Telefoontje M A A ,T WE R K LEUNE - Jav Vossensteeg 67 JAN DE NIE en ZONEN DONDERDAG 9 MEI 1940 DE LE'DSCHE COURANT jprppnp; RI >f) PAG. 7 HILLEGOM Kerkeveiling. Gisteren werd ten over staan van notaris D. Lodder een bloem bollenveiling gehouden ten bate der St. Jo- sephkerk en armen. De opbrengst bedroeg 1822.50, een zeer bevredigende som in verband met de tijdsomstandigheden ter plaatse. OEGSTGEEST Gevestigd: H. Beltman, van Henge- NC lo J. J. de Graaf van Den Haag S. Hamzah van Den Haag H. H. Wiemer v. Leeuwarden J. C. van der Baan—Jacobs van Leiden C. Wijnstok van Amsterdam N. Haasnoot van Rotterdam W. M. Oudshoorn van Zoeterwoude M. Prink van Makassar N.I. A. D. van der Gon Netscher van 's Gravemoer J. U. Louwe- rier en gezin van Poerwodadi N.I. A. G. Kastein en gezin van Velsen N. Postma en gezin van Utrecht H. H. M. Janissen vö van Maasbree A. G. Vette van Voor schoten B. H. Stricher van R'dam H. Korenhof van Leiden J. A. Scholtes van den Haag K. L. Jongeneel en gezin van Haarlem W. J. C. de Koning van Leiden G. M. Barnhard van Leiden K. Barf Kinderj van Haarlem H. W. Kastein van Leiden N. Rotteveel van Noordwijk F. Mees geb. Trijsburg van Rotterdam C. W. Wüstenhoff van Alphen a. d. Rijn üdl J. F. van der Meer van Vught N.B. H. lei' van den Brink van Weesp H. Brinks van He Leiden KI. de Blanken van Alphen a~ d. aa Rijn M. Riphagen van Haarlem C. La- e' dage van Alphen a. d. Rijn P. H. Snijders 8* van Nijmegen G. H. M. van Huet van op Noordwijk L.C. M. van Eendenburg van he den Haag J. van Kalsbeek en gezin van elf Leiden C. E. Mens van Leiden M. Los i van Leiden F. P. Asma, van Den Helder ie; j. Th. H. Asma geb. Dolkens van Am- ra sterdam A. C. M Menningh geb. Over- 'Oc hoff van Leiden J. Sillevis van Stad Del- uié den G. Sibbes geb. van Thiel van Leiden :e£ M. E. Determeijer van Spa (België) F. er Wohlstein van Piestany (Slow.) F. Hes- igf selink van Zürich (Zw.) G. Slingerland igc van Batavia N.I. J. A. Bos van Pijnacker C. Burssee van Rijnsburg J. Franke van Vlissingen B. Hamer en gezin van Leiden en A. S. H. van Koolbergen van Leiden ijn A. Pennenburg van Leiden A. Kuijper v. ot- Lochem P. P. Cramer van Noordwijk m- A. M. Cramer en gezin idem H. E. Teljeur jk- van Leiden C. A. M. van der Drift van ien Zoeterwoude J. van Hoeve van Leiden H. Limburg van Heemstede. Vertrokken: J. J. Marks naar Lei- den J. G. Datema naar Voorhout M. C. D. J. van Wjjk naar den. Haag Th. en M .L. de Hondt naar Batavia N.I. C. van Bommel naar den Haag J. C. Verkoren st< naar Leiden E. Bleuzé naar Rotterdam jr- K. L. Görbing en gezin naar Vught K. V-, L. Görbingh naar Leiden C. M. Warmer- iz., dam naar Alkemade A. W. M. van Herk ikt naar Leiden C. Corver geb. Giesberts naar Leiden D. Ravelli naar Amsterdam J. Woldendorp naar Groningen S. Kuizinga naar Assen J. M. Hogenes naar ia, Leiden C. G. de Goede naar Leiderdorp J- Staal naar Leersum Jhr. H. v. Rei- og gersberg Versluijs naar Wassenaar A. H. ig, Th. Fles naar Wassenaar C. Leemans n. ■er Rijnsburg C. N. J. Lemmers naar Katwijk jjl W. P. van der Drift naar Zoeterwoude C. H. G. en P. T. van der Hoff naar den p. Haag P. Dethmers naar Apeldoorn E. H. J. Cunaeus naar Leiden K. Vriesema de naar Groningen S. J. Backer naar den Haag Th. F. W. de Vreede naar Monster F. B. Wicherink naar Nijmegen D. Bins naar den Haag H. F. J. Schoonen- 1g berg Kegel naar Leiden G. J. Velds naar Ij. Leiden P. J. Gordon Hasselbach naar Leiden J. E. J. Geselschap naar Bever- »j. wijk W. Bakker -naar Leiden A. Happé d. naar Abc. Proostdij J. C. M. Paagman n. 2e Leiden E. J. C. Boelens idem C. Leef- lang naar Noordwijkerhout M. A. Segaar naar Leiden C. H. van Rheenen naar den Haag A. H. M. van Geest naar den Haag. li- idj STOMPWIJK a. A. Waayer t Dinsdagmorgen overleed vrij plotseling de heer^ A. Waayer, in den ouderdom van 54 jaar.'De overledene was gedurende 9 ja ren raadslid van de voormalige gemeente Stomp wijk. Ook was hij bestuurslid van de harddra- verij-vereeniging „Nooit Gedacht". De ter aardebestelling zal a.s. Vrijdag plaats heb ben. VOORSCHOTEN Zondagsdienst dokters. De Zondags dienst'der dokters wordt vanaf a.s. Zater dagnamiddag 3 uur tot Dinsdagmorgen 9 uur a.s. waargenomen door de doktoren: M. v. d. Stoel en C. J. Kerkhof. Missieavond. De vrouwelijke jeugd beweging organiseert een missie-avond op GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Vrijdag 10 Mei a.s. De avond vangt aan na het Lof en heeft plaats in het Graalhuis. Wij noodigen alle leden van de Maria- Congregatie uit dezen avond bij te wonen. De weleerw. heer Perquin houdt een lezing met lichtbeelden. Wij hopen, dat zeer velen in verband met de koloniale missieweek, van hun belangstelling zullen doen blijken. Geboren: Carel Lambertus z. van C. L. Harsveld en A. Reinhard Hendrik Petrus z. van H. P. J. van den Burg en A. H. van Zeven Anthonius Rembertus z. van S. van der Schaaf en D. C. Vrede- bregt Johan Silvester Cornells z. van S. P. J. van Beek en H. M. Nieuwenhoven Frederikus Johannes Joseph z. van J. P. G. ter Haar en P. H. Markus Cor nelia Simonia Anna d. van J. G. Luijnen- burg en C. A. v. Diemen. Overleden: K. de Jong, 63 jaar G. H. J. de Koning. Ondertrouwd: J. F. Kohier, 30 jaar en M. C. Bolding, 31 jaar E. J. de Jong 27 jaar en M. J. G. van Gent, 21 jaar K. van der Neut, 24 jaar en A. Zwijnen- burg, 22 jaar. Getrouwd: C. H. Starrenburg, 36 jaar en Th. H. van der Wal 31 jaar. Gevestigd: N. M. van Os van Wasse naar M. H. Vermazen van Wassenaar D. Vorsteman van Rheden J. B. van Aerde van den Haag J. de Bruin van den Haag G. Driessen van den Haag W. K. F. van Wessem van Bloemenddaal Vertrokken: E. B. Moldauer naar Amerika W. C. Kortekaas naar Haarlem H. Boot naar Lisse H. J. Raterman naar Amsterdam N. E. van der Spek naar Berkel en Rodenrijs J. W. Schoote- meijer naar Rijswijk L. van Dam naar den Haag L. J. de Graaf naar Reeuwijk H. J. Vianen naar Kockengen P. F. C. Gaiser naar Nijmegen J. H. Lepe laar naar Nijmegen J. Roberti naar Nij megen J. Klein naar Soest L. Rihijns- burger naar Leiden G. Pitlo naar den Haag J. C. van Schaik naar Eist J. P. Belt naar Leiden P. A. L. Karremans naar Oegstgeest. WASSENAAR Ingekomen: B. Alblas, uit Voorscho ten. J. Bogers, uit Apeldoorn. T. Boender, uit Sint Oedenrode. H. Boes veld, uit Apeldoorn. I. C. H. Bouman geb. Korthals, uit Dordrecht. A. Broek huizen, uit Apeldoorn. C. S. Dingemans, uit Tiel. H. L. Fraissinet, uit Renkum. M. G. Gorree, uit Hilversum. A. P. Han- se, uit Hattem. J. J. de Hoo geb. Hanse, uit Hattem. H. J. Heschlé, uit Utrecht P. J. Jansen, uit Utrecht. T. Hoffs, uit Apeldoorn. F. Q. den Hollander, uit Bloemendaal. D. Homminga, uit Apel doorn. S. Hompes, uit Zwolle. A. Hoogvliet, uit Den Haag. J. M. F. Hor- vers, uit Den Haag. R. M. Loeff geb. Jansen, uit Singapore. E. de Jong, uit Ferwerderadeel. F. G. van de Klundert, uit Rotterdam. A. Kourimsky, uit Den Haag. A. van Laar, uit Bloemendaal. P. Levison, uit Kamreik. J. Koster, uit Zeist. G. Kraal, uit Avereest. I. Lus- senburg, uit Schaesberg. J. M. van der Mark, uit Vlaardinger Ambacht. W. Mar- teijn, uit Leiden. H. W. A. van Oordt, uit Den Hag. J. M. Otto, uit Breda. A. J. Postmus, uit Zwolle. J. J. Rozier, uit Leiden. M. van Run, uit Oorschot. R. Schakel, uit Den Haag. H. Schaper, uit Alphen aan den Rijn. R. P. Schoon- heim, uit Rotterdam. J. H. Scheltema de Heere, uit Den Haag. E. H. Schip pers, uit Den Haag. J. van Selm, uit Den Haag. P. Smit, uit Den Haag. S. B B. van der Sprong, uit Gouda. J. van Sprongen, uit Zeist. M. A. Stomp, uit Den Haag. P. C. Swart, uit Rotterdam. E. Valentijn, uit 's-Gravenhage. G. Velner, uit Steenwijkerwold. J. C. Vel- ner geb. Meijerink, uit Oldemarkt. H. J. M. Verberne, uit Emmen. C. A. Ver- kleij. uit Polsbroek. D. K. Walthert, uit Amsterdam. M. Wiessenfellner, uit Den Haag. J. A. Willemse, uit Haarlem. A van der Woude, uit Voorburg. Vertrokken: E. C. Blarasin, naar Den Haag. E. Verveer, naar Ridderkerk. J. D. M. J. Roovers, naar Den Haag. P. D. Timemrmans geb. Ruhaak, naar Voorburg. A. Oskam, naar Heemstede. C. Schipper, naar Doorn. M. Betten, naar Den Haag. C. v. d. Reijden, naar Lei den. M. Brenk, naar Den Haag. Wed. D. G. Verhoef geb. Dolman, naar Den Haag. C. von Lindern Jr., naar Den Haag. A. J. Schouls, naar Leiderdoip. M K. Tigler Wybrandi, naar Den Haag. A. P. Paans, naar Rotterdam. A. van Leeuwen, naar Alphen a. d. Rijn. H. L. C Meister, naar Den Haag. T. C. K. Ha genaar. naar Den Haag. A. M. van Dijk, naar Delft. J. C. van Andel, naar Ame rika. G. M. M. Brentsen, naar Den Haag. H. Schepers, naar Assen. J. M. M. Jan nes, naar Texel. W. Nederlof, naar Delft. H. Veenendaal, naar Arnhem. - A. J. J. Coerts, naar De Bilt, Bilthoven. J. K. J. Coerts, naar Den Haag. P. Bou- wens, naar Den Haag. N. van Musseker, naar Den Haag. H. M. Hartig, naar Den Haag. Wed. M. J. P de Rijck van der Gracht geb. Defebre, naar Den Haag. K. A. Gaupp, naar Den Haag. H. P. Cor net, naar Den Haag. W. van Duyl, naar Rotterdam. M. M. Reeuwijk, naar Den Haag. A. M. C. v. d. Kleij, naar Den Haag. T. B. Buytendijk, naar Den Haag. J. M. T. Damer. naar Den Haag. C. A. Gestman, naar Den Haag. H. B. IJzer man, naar Kampen. M. M. Gödden, naar Emmerik, Duitschland. A. W. v. d. Berg, naar Voorburg. R. P. Lauwers, naar Den Haag. Wed. W. Schorstein geb. Lichten- stern, naar Rotterdam. G. Hemstra, naar Sneek. B. Slotboom, naar Alblasserdam. Gisteravond vergaderde de Raad der ge meente Bodegraven. Afwezig was de heer B. van Elk. Bij de ingekomen stukken was een adres van de V.V.V. te Reeuwijk be treffende afschaffing van de tollen op. den Goudschen Straatweg. De voorzitter deelde naar aanleiding daarvan mede, dat er plannen bestaan om de straatweg Cjpuda-Bodegraven, die in particuliere handen is, te brengen onder det tertiair wegenplan. Daarmee zouden de tollen ophouden te bestaan. Het gaat echter niet zoo gemakkelijk de vele kwes ties, die daaraan vastzitten, te regelen en het zal dan ook nog wel even duren, eer overdracht aan de gemeenten of aan een wegschap kan doorgaan. Vervolgens werd aan het zwembad een subsidie toegekend van 986.36. Een twee tal begrootingswijzigingen betreffende 1939 en 1940 vroeg ditmaal ongewoon veel be langstelling. Enkele tamelijk verhoogde posten werden becritiseerd. O.a. vroegen de heeren la Gro en Jongeneel naar de kosten van vernieuwing riolen, die niet min der dan 1500 waren gestegen. Dit bleek ontstaan te zijn door een lek in het diep- riool, dat uiterst moeilijk te stoppen was en toch met spoed moest geschieden. De heer Jongeneel klaagde over een overschrijding met 2000 van de post straten en pleinen zonder medewerking van den Raad. De voorz beloofde beterschap, maar vertelde dat het gewone onderhoud was tegenge vallen. Vervolgens bracht de heer la Gro bezwa ren in tegen het feit, dat een hoek van de oude begraafplaats wordt afgegraven, op grond van het ontbreken van een Raads besluit, het in strijd zijn met de begrafenis wet en gebrek aan piëteit voor de rust plaats der dooden. De voorz hield in eert soms warme discussie vast, dat er wel een besluit was, n.l. een beslissing in comité voor September, een besluit in October, waaraan mr. la Gro meewerkte. Vervolgens dat geen graven zijn geschonden, maar al leen een hoek is afgegraven, waar geen gra ven liggen. Dat is zeer nauwkeurig be paald. Reconstructie van de Zuidzijde Vervolgens kwam het plan tot reconstruc tie van de Zuidzijde en Weijpoort opnieuw ter tafel. Aanvankelijk heeft de Raad in principe besloten de weg te verbeteren, waarvoor een crediet werd gevraagd van 45000. Intusschen zijn de materialen aan gekocht en is het werk aanbesteed, waar mee samen ongeveer 40.000 is gemoeid, maar men begroot nu, dat de totale kosten zullen stijgen tot f 55.000, waarom nu een ruim crediet van f 60.000 wordt gevraagd. Hiertegen rijzen wel enkele bezwaren, die van de zijde van den heer Noordhoek groo- tendeels gegrond zijn op het feit, dat men verkeerd rekende en dat wel weer kan ge beuren. De bezwaren van mr. la Gro von den meer hun grond in het feit, dat al aan besteed was, terwijl de Raad nog het defi nitieve plan niet had gezien. Bovendien bracht deze heer de vraag naar voren of er geen kans bestond dat spoedig de nieuwe weg weer zou moeten worden opgebroken voor nieuwe waterbuizen, aangezien reeds de vroegere waterleiding-mij. daartoe beslo ten had. Deze mogelijkheid blijkt reeds beknopt in B. en W. besproken te zijn met den adviseur, ir. Eksteen, naar wiens oor deel wijdere buizen niet noodig zijn, maar een zinker extra kan worden gelegd. De heer Jongeneel klaagt, dat de bedrij ven deze urgente zaak niet serieus hebben behandeld. Dezelfde heer klaagt over de wijze, waarop de eigenaars van bermen en boomen zijn behandeld. Hun werd niet eens om medewerking gevraagd, slechts werd hun bericht gegeven van de plannen en aangeraden mee te werken. De voorz. wijst erop, dat de nieuwe Wegenwet oorzaak is dat die toestemming niet meer noodig is. De gemeente kan over de bermen en wegsloo- ten voor de verbetering beschikken. Vervol gens becijfert de voorzittei, dat niettegen staande de belangrijke uitbreiding van de kosten de jaarlijksche kosten voor de ge meente, die begroot waren op 400 per K.M., niet hooger dan tot f 418 per K.M. zullen stijgen. De polders werken mee en in overleg met den Prov. Waterstaat wordt over de bruggen met hen nog onderhandeld. Het gevraagde crediet wordt z. h. st. ver leend. Wegverbetering in Buitenkerk Onmiddellijk daarop komt een tweede wegenplan aan de orde, n.L het principe- voorstel om Buitenkerk te .brengen onder het tertiair wegenplan en geheel te verbete ren. B. en W. berekenen de kosten daarvan op 23.000, maar het groote voordeel is, dat ook de groote verbetering in 1932 mag meegerkend worden voor de berekening van de prov. subsidie. Die kostte 8650, welk geld dus terugkomt en oorzaak is dat de weg van ruim 2x/2 K.M. niet meer zal kosten aan onderhoud voor de gemeente dan 220 per K.M. Noodig Is, dat de gemeente Alphen a. d. Rijn, die het verdere van den weg in beheer heeft, hetzelfde doet, waar toe deze gemeente wel bereid zal zijn. De heer Jongeneel heeft bezwaren, vindt de huidige weg goed en elke uitbreiding van kosten voor de gemeentekas bedenkelijk. De voorz. wijst hem erop dat er nu ook onderhoudskosten zijn en wijst op de klachten van de boeren over dezen weg, die te rond en te glad zou zijn. Bovendien ver zekert weth. Batelaan, dat de weg de laat ste jaren aan onderhoud veel meer dan 250 per K.M. heeft gekost. Het definitieve plan komt eerst in behandeling bij den Raad, die in afwachting daarvan het prin cipebesluit accepteert. Tenslotte vraagt de heer la Gro nog aan schaffing van een overdekte vuilniswagen en spoed bij het advies van B. en W. inzake de straatverlichting van Noord- en Zuidzijde en Weijpoórt. Hierna wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN OPRUIMING VAN KROTWONINGEN. Nog ruim 60 pandên zullen moeten worden afgebroken. Gisteren heeft de inspecteur der Volks gezondheid wederom een bezoek gebracht aan onze gemeente, zulks in verband met het nog steeds niet geëindigde onderzoek naar onbewoonbare perceelen. Ditmaal werden o.m. huizen bezocht aan de Hoflaan, de Steekterweg en den Kortsteekterweg, waarbij is gebleken, dat nog ruim 50 perceelen voor verdere bewo ning ongeschikt zullen moeten worden ver klaard. Bovendien blijft de inspecteur der Volks gezondheid van oordeel, dat de 17 wonin gen, welke onlangs door den raad van de voorloopige lijst zijn afgevoerd, eveneens zullen moeten worden opgeruimd. Naar wij vernemen, zal deze kwestie in de eerstvolgende raadsvergadering we derom een punt van bespreking uitmaken, waarbij dan wellicht tevens de bouw van nieuwe arbeiderswoningen, hetzij door particulieren of woningbouwvereenigingen dan wel van gemeentewege, onder het oog zal worden gezien. rj „De Vergulde Wagen". De verkoop van „De Vergulde Wagen", waaromtrent wij gisteren berichtten, is geschied voor f 30.000. Het geheele perceel zal worden gesloopt. Geboren: Neeltje d. van A. Kruide nier en P. Nuijs. Overleden: A. van der Ham, 73 jaar C. de Lang, 75 jaar. Gevestigd: A. van der Bijl van Bodegraven M. H. van der Zon van Hazerswoude W. M. van der Zon van Hazerswoude S. Ruis van Hazerswoude A. A. van der Zanden van Leiden R. Houweling van Sliedrecht D. Post mus van 's Gravenhage. Vertrokken: P. J. van der Zon naar Hazerswoude Th. J. van der Zon naar Hazerswoude J. de Jong naar Wie- ringermeer A. Q.M. Straver naar Bos koop J. van Fulpen naar Bodegraven J. de Boer en gezin naar Utrecht J. van der Horst naar Meppel A. Koet sier naar Ter Aar. KOUDEKERK HondscHjksche polder. Onder voorzit terschap van den heer K. Reijneveld ver gaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Hondsdijksohen polder, op de bo venzaal van hotel de Bruin alhier. De re- I'woman nog MUZIEKINSTRUMENTEN TE kOOP ning 1939 werd in ontvangsten vastgesteld tot een bedrag van 3112.88 en ln uitgaaf tot een bedrag van 2952.58, zoodat een batig saldo aanwezig bleek van f 160.30. De begrooting voor het dienstjaar 1940 werd in ontvangst en uitgaaf bepaald op 2756.95, bij een omslag van 3.50 per H.A. De ver dekkering van den molen werd met het oog op de daaraan verbonden kosten voor- loopig uitgesteld. Tot leden van de comm. tot nazien van de rekening in het volgend jaar werden be noemd de heeren A. C. v. Wensveen, N. Koot en A. v. d. Vis en tot hun plaatsver vangers de heeren D. Reijneveld, Jac. Dor- repaal en P. W. M. Heemskerk. By de gebruikelijke rondvraag werden door het bestuur nog mededeelingen gedaan over het in het leven roepen van een ver plicht kadeleger voor de eventueele bewa king van de polderkaden. Hierna sluiting. BODEGRAVEN DE BODEGRAAFSCHE KAASMARKT Bemoedigende cijfers Bij den aanvang van dit jaar hebben wij eèn beknopt overzicht gegeven van de kaas markt in het jaar 1939. Tevens waren wij in de gelegenheid om daarbij de markten van Gouda en Woerden te vergelijken. Nu het jaarverslag van het kaascontrole- station Zuid-Holland is verschenen, lijkt het ons interessant hieraan eenige gege vens te ontleenen, te meer, daar de markt te Bodegraven hierdoor in een ander licht is komen te staan. Volgens het aantal partijen is de volgorde van de markten aldus: X. Gouda 13969 partijen. 2. Woerden 11762. 3. Bodegraven 10598. 4. Leiden 2274. 5. Oudewater 1631. Volgens het aantal kazen is de volgorde als volgt: 1. Gouda 488.915 stuks. 2. Bode graven 469.990. 3. Woerden 459.750. Ziet men naar de aangevoerde kilogram men, dan staat Bodegraven als eerste: 1. Bodegraven 4.301.310 Kg. 2. Gouda 4.190.700. 3. Woerden 3.999.080. In den loop van de volgende week zullen wij in de gelegenheid zijn om nog een en ander over de Bodegraafsche markt te schrijven en tevens daarbij te zien hoe of de toestand van den producent is. Beleefd verzoek ik u opname van onder staand ingezonden stuk. Bij voorbaat vriendelijk dank. Krotopruiming te Woerden. Door toevallige omstandigheden kwam ik in het bezit van uw blad van Zaterdag 4 Mei j.l., waarin voorkomt het raadsverslag van de op Vrijdag 3 Mei gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente. In dit verslag zegt uw verslaggever om trent het onderwerp „Premieverleening woningbouw" o.a. het volgende: „Over het opruimen van krotwoningen voerde de heer Weltevrede langdurig het woord, die het vervangen van krotwoningen door nieuwe, tegen de circu laire van den minister vond". Deze zeer onvolledige weergave van het door mij gesprokene wekt een verkeerden indruk, welke door toevoeging van de woorden „betreffende het verleenen van premie voor verbetering van ongewilde wo ningen" na het woord „minister" voorko men had kunnen en m.i. voorkomen had moeten worden. De bedoeling hiervan is tij dens de bespreking van dit onderwerp dui delijk tot uitdrukking gekomen. U staat mij toe mijn standpunt nader te verklaren. Een tweetal woningen in deze gemeente, Kromwijk 13 en 14, verkeeren in zeer slech ten staat, welke, wanneer zij niet uit eigen beweging werden afgebroken, onherroepe lijk onbewoonbaar verklaard zouden moe ten worden. Van eenige verbetering van deze woningen, welke in 1854 gebouwd zijn, is dan ook geen sprake. Men verzoekt aan den raad medewerking om in aanmerking te komen voor de premie ad 320 per wo ning als in circulaire no. 5462 van 23 Juni 1938, gewijzigd, bedoeld. Aangezien hier van verbetering absoluut geen sprake is en het de bedoeling van den eigenaar is de woningen geheel af te bre ken en op een andere plaats nieuw op te bouwen, betoogde ik, dat bovenbedoelde circulaire hierop niet van toepassing was, doch eigenaar alleen voor de tweede hy potheekregeling in aanmerking kon komen. Dat de overige leden van den Raad het met o.g. niet eens waren vond#z(jn oorzaak daarin, dat zy met dit geval wilden pro- beeren of de regeering ook voor afbraak, gevolgd door nieuwbouw, de verbeterings premie beschikbaar wil stellen, waartegen ook o.g. zich uiteindelijk niet heeft willen verzetten. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, A. WELTEVREDE, Chr. Hist. Raadslid. Costuum Mantelcostuum MILITAIREN: Uniformen Lange jassen 35— 29.50 49. 40.- „ZE ZIJN ER WEER" Onze bekende Compleet mefl ring en deksel Kort Rapenburg 10, Telefoon 20025 2759 MIDZA-BONS. Koloniale Missieweelc voor ruim 68.000.00Q heidenen die leven in onze Koloniën.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7