Klein oorlogs nieuws Wilde geruchten te Berlijn BINNENLAND PURQÜ er op! KERKNIEUWS BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 9 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE RI.AO - PAG. (- ZES TREDLERS VAN DE BRITSCHE MARINE GEZONKEN Het Britsche ministerie van marine deelt mede: De admiraliteit betreurt te moeten berichten, dat de volgende marinetreilers verloren zijn gegaan gedurende de opera ties voor de Noorsche kust bij het ont ruimen van het gebied van Drontheim. De treilers „Warwick-Shire" en „Cape Che lyuskin" werden beschadigd door aanval len uit de lucht en zijn gezonken. De „Jardine", de „Saint Goran", de „Gaul" en de „Aston Villa" werden door aanvallen uit de lucht zoo zwaar beschadigd, dat het niet wenschelijk scheen te pogen hiermede de Noordzee over te steken. Zij werden derhalve door de eigen bemanning tot zin ken gebracht. De hierbij geleden verliezen aan man schappen zijn gering. De nagelaten betrek kingen hebben bericht ontvangen. DE NOORSCHE TEGENSTAND In het woeste Gaudal, tusschen Roeros en Stoeren, houden Noorsche afdeelingen, die op 300 man geschat worden, nog steeds stand. Gemeld wordt, dat zij ge zworen hebben liever te zullen sterven dan zich zich over te geven. Indien zij geen gebrek aan munitie en levensmiddelen krijgen, zouden zij gedurende een aanzien lijken tijd in dit moeilijke gebied tegen stand kunnen bieden. Men zegt, dat zij den Duitschers reeds zware verliezen hebben toegebracht. In het district Roeros is, naar men gelooft, nog steeds een aantal vrijwil ligers onder de wapenen. Duitsche patrouil les bestrijden hen BELGISCH VISSCHERSVAARTUIG DOOR MIJNONTPLOFFING BESCHADIGD. Een visschersvaartuig, dat Dinsdag met drie man aan boord van Oostende was uit gevaren, is beschadigd ten gevolge van de ontploffing van een mijn, welke tusschen de boot en het net was geraakt. Er is geen gewonde De boot werd door een loods- vaarluig naar Oostende teruggebracht. VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN BELGISCH GEBIED De persdienst van het Belgische mini sterie van defensie deelt mede: Op 7 Mei, tegen 18.uur, hebben twee buitenlandsche vliegtuigen, welker nationaliteit niet werd herkend en waarvan het eene jacht maakte op het andere, op zeer groote hoogte ge vlogen over de provincie Luxemburg en het Zuiden der provincie Namen. Het lucht afweergeschut opende het vuur Naar aanleiding van Nederlandsche voorzorg BERLIJN SCHUIFT DE SCHULD OP DE TEGENPARTIJ. Volgens een United Press-bericht deden gisteren te Berlijn de wildste geruchten de ronde over een Duitsohen inval in Neder land, met het gevolg, dat er geen autoritei ten genoeg waren om de telefonische vra gen te beantwoorden; iedereen kreeg ech ter een duidelijke categorische tegenspraak te hooren. Officieele personen zeiden, dat er geen woord van waar was en gaven als hiun meeniing te kennen, dat de geruchten waarsohijnlijk ontstaan zijn door de voor zorgsmaatregelen, welke in Nederland ge troffen waren, en de vertragingen in de telefoon- en verreschrijvergesprekken tus schen Berlijn en Amsterdam. Dat deze geruchten zoo aanhielden en zoo wijd verspreid waren, wordt ook ge weten aan den algemeen gespannen toe stand, welke gevoed is door de Duitsche perscampagne van de laatste drie dagen, waarin Engeland er van beschuldigd wordt, dat het agressieve voornemens in de Mid- dellandsohe Zee heeft of den indruk wil wekken die voornemens te hebben, ten ein de de aandacht van de werkelijke plannen op een ander puint af te leiden. „Afleidingsmanoeuvre," zegt D.N.B. In een D.N.B.-telegram wordt over de in het buitenland verspreide berichten betref fende een Duitsche bedreiging van Neder land het volgende opgemerkt: De onthulling van de plannen der geal lieerden in het Zuidoosten van Europa heeft op de betreffende naties zulk een indruk gemaakt^ dat de Engelsehe oorlog ophitsers thans tot even domme als grove afleidingsmanoeuvres zijn overgegaan. Zij maken daarbij gebruik van Amerikaansche persagentschappen, dae berichten versprei den, volgens welke Nederland ten zeerste 'bedreigd wordt. Er wordt hier met de oude methode van „Houdt den dief" gewerkt. Associated Press wist bijvoorbeeld te mel den, dat zy van hoogst betrouwbare zijde had vernomen, dat twee Duitsche legers op weg waren van Bremen en Dusseldorp naar Nederland en wel in ziulk een snel tempo, dat zij weldra de grens zouden be reiken. De „betrouwbare bron" van dezen mili tairen onzin is, zooals het D. N .B. meent vast te kunnen stellen, het Engelsehe mi nisterie van Voorlichting. Dit ministerie is door de Duitsche onthullingen over de jongste plannen van Engeland en Frank- KONINGIN WILHELMINA In den loop dezer week zal Koningin Wilhelmina aan de top van haar dynastie komen te staan, wat regeeringsduur be treft, zoo lezen wij in de „Haagsche Post". Van de tien Oranjes, die vóór haar over deze gewesten regeerden, hadden slechts twee een regeeringsperiode van veertig jaar bereikt: Prins Maurits en Koning Willem III. Verleden jaar had onze Vorstin haar voorzaat Maurits reeds overtroffen, en toen restte alleen nog haar vader, die ruim 41 jaar aan het bewind is geweest Welnu, in de eerste week van Mei, precies uitgerekend, zal Koningin Wilhelmina ook boven hem uitkomen. Dan staat zij boven aan in de ranglijst der regeerende prinsen en vorsten uit het Huis van Oranje. En zij bereikt deze prestatie (want dit is het in alle opzichten geweest) op een leeftijd, die, naar den mensch gesproken, nog veel doet verwachten. Men weet, dat zij reeds thans onder de levenden de langst regee rende vorstelijke persoon in Europa is, en misschien wel van de geheele wereld. Prof. Brugmans, vervolgt het blad, heeft haar regeeringsstijl en regeeringsopvattin gen eens met die van de groote Britsche vorstin, Koningin Victoria, vergeleken; zal zij haar ook in regeeringsduur gaan eve naren? Victoria was niet minder dan ruim 63 jaar aan het bewind (1837—1901). Laat ons besluit de „H. P." voorloopig onze geliefde Koningin toewenschen, dat zij haar vaderland veilig uit de stormen ■van dezen tijd ziet te voorschijn komen en er daarna nog lang over zal regeeren. DE SPLITSING VAN HET DEPARTE MENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN In verband met de splitsing van het de partement van Economische Zaken in het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en het departement van Land bouw en Visscherij wordt nog gemeld, dat de directeur-generaal van Handel en Nij verheid, dr. H. M. Hirschfeld, als waarn. secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zal optreden, de directeur-generaal van den Landbouw, ir. A. L. Roebroek, als waarn.' secretaris-generaal van het départe ment van Landbouw en Visscherij, terwijl ir. S. L. Louwes, regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, als waarn. voorzitter van het college van re- geeringscommissarissen zal fungeeren. HOOGLEERAAR TE UTRECHT. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit dier wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Utreöht, om' onderwijs te geven in de theoretisohe natuurkunde en de theoreti sche mechanica, dr. L. Rosenfeld, hoog leeraar aan de universiteit te Luik. BEURSVACANTIE De minister van Financiën heeft be paald, dat op 11 Mei, 1, 8, 15, 22 en 29 Juni, 6, 13, 20 en 27 Juli, 10, 17, 24 en 31 Augustus 1940 de beurzen voor den geld en fondsenhandel zullen zijn gesloten. DE 21 GEÏNTERNEERDEN. Tot de 21 personen, die door het militaire gezag zijn geïnterneerd, behoort, aldus de „Tel.", de ongeveer 30-jarige J. Niks, lid v. de N.S.N.A.P., de partij van dr. van Rap- pard. WIE IS JAN PRCOST? De communist met het pseudoniem „Janssen". Met de arrestatie gevolgd door inter- neering van den Rotterdamschen kunst schilder Jan Proost blijkt schrijft de „Tel." de militaire overheid op een merk waardige figuur de hand gelegd te hebben. Or.der den schuilnaam Jansen speelt deze reeds meer dan twintig jaar een rol in de communistische partij zonder dat hij daar bij voor het voetlicht trad. Slechts in het begin van z(jn communis- rijk zoodanig geraakt, dat onder alle om standigheden een dergelijke afleidingsma noeuvre op touw gezet moest worden. Vragen te Parijs. Havas meldt, dat de aandacht der Fran- sehe militaire kringen vanzelfsprekend ge richt was op Nederland. Wat is er ge beurd, dat de zeer scherpe en strenge ver- dedigingismaatreken door den generalen staf genomen, rechtvaardigt? Waarop wa ren de valsche berichten gebaseerd, die in de buitenlandsche pers de ronde deden over den inval in Nederland? Hoe de toestand precies is weet men niet te zeg gen. Er wordt slechts verklaard, dat de opstelling van het Duitsche leger aan het Westfront niet aanmerkelijk veranderd is. Het Fransche bureau voegt er aan toe, dat deze opstelling bleef zooals zij was tijdens de vroegere dagen van alarm, hetgeen nog niet beteekent, dat een plotselinge aanval onmogelijk is. Bij stukloopen doorzitten, zonni vooral ook bij ontvellingen en Net verza huid en voeten, en smetten; maar [d- en snij wonden, lerlet^ huidverwondingen en geneest 2724 tische loopbaan heeft hij korten tijd in het middelpunt van de publieke belangstelling gestaan. Dat was tijdens zijn eerste reis naar Moskou, die hij in 1919 in gezelschap, van den heer Wijnkoop maakte. Samen met ds. Kruyt en een intusschen van het poli tieke tooneel verdwenen effectenmakelaar vormden Wijnkoop en Proost toen de Ne derlandsche delegatie op het tweede we reldcongres van de Communistische Inter nationale. De heeren trokken in Moskou de aandacht doordat zij zich in roode blou ses gestoken hadden. Tijdens de congreszittingen oefenden zij scherpe critiek op hun Duitsche partijge- nooten, die, naar hun oordeel, in gebreke gebleven waren een groote revolutie en een algemeen bloedbad in Duitschland te ont ketenen. Dit leidde toen tot een merkwaar dige interventie van Karl. Radek, die Wijn koop onderbrak en hem toevoegde: Zwijg toch, dvvaas! Gij komt hier met een dominee, een beursspeculant en een kunstschilder en gij matigt u aar. de Duit sche arbeiders de les te lezen! Wijnkoop keerde korten tijd later met zijn delegatie naar Nederland terug. Maar de geheimzininge heer Jansen bleef in Mos kou achter. In de Nederlandsche pers werd daarop herhaaldelijk de vraag gesteld: „Wie is Jansen?" Niemand wist hierop antwoord te geven. Zelfs de leden van de communis tische partij konden er niet achter komen wie Jansen was. De heer Wijnkoop weiger de eenvoudig te onthullen, wie zijn geheim zinnige beschermeling was. De kunstschilder Jan Proost, alias Jan sen, was intusschen in Moskou tot lid van het beruchte Ekki, het hoofdbestuur van de Komintern, benoemd. In die hoedanigheid maakte Proost vele reizen door Rusland. Als afgezant van Zinovief, die toen nog voorzitter van de Komintern was, bezocht Proost verschillende Oost-Aziatische repu blieken en onderhield contact met samen zweerders, die uit Nederlandsch-Indië kwa men om de hulp van Moskou in te roepen. Na een verblijf van ruim drie jaar in Rusland dook Jan Proost weer in Nederland op, waar hij sensatie verwekte door zijn zonderling uiterlijk Hij had een lange baard laten groeien, droeg een blauwe Russische kiel en een paar kaplaarzen, die bijna tot aarï zijn heupen reikten. Toen hij kort daar op door Moskou aangewezen werd voor het verrichten van geheime diensten, legde hij deze opvallende kleedingstukken af en ver scheen h(j weer clean shaven op straat. De Gepeoe trok hem uit de communistische partij terug, daar zij het beter achtte, dat „Janssen" ook voor de communisten een onbekende zou blijven. Hij mocht alleen contact blijven onderhouden met eenige leden van het partijbestuur, die recht streeks met de Gepeoe in verbinding staan. Een bijzondere phase bereikte de illegale arbeid van Jan Proost, toen hij zich onge veer vijftien jaar geleden op het verlaten landgoed „De Binckhorst" bij Den Haag vestigde. Hier ontving hij verschillende Russische agenten. Een zijner geregelde bezoekers was o.m. de Gepeoe-agent Ignaz Reiss, die in. September 1937 in Zwitserland door Stalin's politie vermoord zou worden. Proost raakte hier in allerlei §pionnage- zaken verwikkeld. Een belangrijk deel van zijn taak be stend er verder in, als gids op te treden voor de controleurs van de Komintern die hier regelmatig aankwamen om toezicht op het partijbestuur van de C. P. te hou den, om instructies te geven én om geld te overhandigen. Meestal waren dit Russen, Polen of Duitschers, die geen woord Neder- landsch kenden en volkomen onbekend wa ren in ons land. Jan Proost ging hun tege moet en meestal ving hij de heeren in de buurt van Schiphol op. Hij zorgde .er dan voor, dat de Russische gedelegeerden op een „vertrouwd adres" ondergebracht wer den en dat het partijbestuur van de C. P. op de hoogte gebracht werd. Later heeft Proost zich weer te Rotter dam gevestigd. Hier onderhield hij contact met de Gepeoe-beambten, die regelmatig aan boord van Russische handelsschepen de Rotterdamsche haven binnenkwamen. Wat precies de aard is geweest van de op drachten, die hem bij zulke gelegenheden overhandigd werden, is slechts te bevroe den. De geheimzinnigheid, waarmee de Russen optreden en de bloedige wijze, waar op zij elke indiscretie plegende straffen, waren er garantie voor, dat hier niets van uitlekte. Wat men intusschen van de verzekerin gen van communistische zijde moet den ken, waar men met nadruk beweert, Jan Proost in het geheel niet te kennen, is niet temin duidelijk! RUÏNE TE PIJNACKER WORDT OPGERUIMD. Zit de eware kerkklok in den grond? ONDERZOEK ZAL HET UITWIJZEN. Op verzoek van dr. J. Kalf vaai „Monu mentenzorg" heeft het gemeentebestuur van Pijnaoker opdracht gegeven tot het op ruimen van de resten van den ingest or ten toren. Dat hiermee eerst thans begonnen wordt drie weken na die instorting vindt 'Ziju oorzaak in het feit, dat vanwege „Monumentenzorg" aanvankelijk gevraagd was om de ruïne zooveel mogelijk onaan geroerd te laten. Blijkbaar was men van meening, dat het bestudeeren van de situa tie, zooals deze ontstaan was terstond na den val van den toren, van belang kon zijn voor den arbeid van de Commissie van on derzoek, die inmiddels gevormd werd uit lieden van „Monumentenzorg" en bestaat uit de heeren Van Heeswijk, dr. J. Kalf en prof. Van der Steur. Het opruimingswerk, dat dezer dagen aanvangt onder leiding van den gemeente- arohitect den heer Ph. Steijmis, zal met de uiterste omzichtigheid geschieden, daar men zooveel mogelijk partieele instortingen van het hoog opgetaste puin wil voorko men. Op deze manier wordt gehoopt o.a. de fraaie bronzen klok, door welker sonore klanken de bevolking van het dorp sinds mensohenheugenis tot het bijwonen van dien Zondagochtend- en middagdienst werd opgeroepen, voor verdere beschadiging te behoeden of misschien zelfs ongeschonden uit het puin te voorschijn te halen. Nie mand weet nog hoe het met die klok ge steld is, want er is namelijk tot dusver nog geen spoor van gevonden. Is het bronzen gevaarte zóó diep in den grond gedrongen, dat men het daardoor niet ontdekte bij het voorloopig onderzoek of is het misschien tot scherven gedrukt onder den zwaren last van het puin of mogelijk verzonken in de sloot voor het kerkplein? Uiteraard ziet vooral het Pijnaokersoh gemeentebestuur met veel belangstelling uit naar het onderzoek van de sub-com missie uit „Monumentenzorg", welke o.a. door dr. J. Kalf vertegenwoordigd zal zijn by het opruimingswerk. „TeL" KATHOLIEK COMITé VAN ACTIE „VOOR GOD" Drie actueele brochures. Het Katholieke Comité van Actie „Voor God" heeft een drietal actueele brochu res uitgegeven. Oorlog en Recht. Waarom spreekt de Paus niet? dooi Prof. Dr. L. Bender, O. P. Het klare antwoord op een veelbesproken kwestie: waarom spreekt de Paus geen ver oordeeling uit over de partij, die in den huidigen oorlog de onrechtmatige aanvaller is. Katholieken en niet-Katholieken maken vaak bezwaar tegen de houding van den Paus. Velen zullen daarom belangstelling hebben voor de gefundeerde uiteenzetting van dezen geleerden Nederlander te Rome. Het Mystieke Lichaam van Christus, door Dr. Th. üiket, S. J. Een actueel onderwerp bij katholieken en protestanten, wordt hier door den be kenden leider van conferenties voor niet- katholieken kort en duidelijk behandeld. Het onderwerp kan onmogelijk in zijn vol le diepte worden uitgewerkt in een zoo kort bestek. Maar er was zeer zeker de vraag naar een korte verhandeling over de kern van dit veelzijdige vraagstuk. Index en Boekenwet, door C. A. Bouman. Wat mag ik wel, wat mag ik niet lezen? Het wemelt rond Index en Boekenwet van misverstanden, die al te vaak aanleiding geven tot een oppervlakkig heenleven over een voornaam punt der katholieke zielzorg en tot pijnlijke situaties, schampere opmer kingen over gewetensdwang, eenzijdigheid, doofpotmethodiek enz. De brochure gaat te rug tot de zeer duidelijke wetgeving van den Codex en geeft een zeer heldere illus tratie van de opvatting, welke de Katholie ke Kerk van Christus' Heilsprediking heeft. VREDESBEDEVAART VAN DE L.T. Jonge boeren, tuinders en kweekers pelgrimeeren op Tweeden Pinksterdag naar Heiloo. Zooals nu wel alom bekend is, organi seert de Bisdommelijke LiT.-beweging in het Haarlemsche op den Tweeden Pinkster dag een vredesbedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood in Heiloo. De Hoogmis begint te half tien; te elf uur koffietafel, waarvoor de deelnemers zelf brood moeten medenemen; te twaalf uur buitenkerkelijke bijeenkomst met eigen L.T.-program; te half twee groote Sacra mentsprocessie. Des morgens kullen aan de Genadekapel stoppen de treinen, welke vertrekken van uit Alkmaar 9.09, van uit Haarlem 8.33 en van 'uit Amsterdam 8.37; de verbindingen met deze stations kan men zelf nazien. Des middags vertrekken wij vanaf de halte aan de Genadekapel ongeveer te half vijf. Men reist natuurlijk het goedkoopst op gezelschapsbiljetten, die echter drie dagen te voren, in dit geval dus uiterlijk Vrijdag, moeten worden aangevraagd aan het statior van vertrek. Minimum aantal deelnemen is twintig. Clubs van vijf personen of enkelen meet reizen het voordeeligst op gezinsretours, welke op gewone wijze kort vóór het ver. trek aan de stations verkrijgbaar zijn. In verband met de beperkte dienstrege. s ling der spoorwegen luistere men a.s. Za, u terdagavond naar den K.R.O., die dan m s de nieuwsberichten van 8 uur eventueel mededeelingen over onze bedevaart zal vet strekken. In het algemeen kan men veili) aannemen, dat onze bedevaart doorgang za kunnen hebben, omdat de meesten pe fiets of taxi de reis naar Heiloo wel zullei afleggen. DE MISSIONARISSEN VAN SINKIANG i IN VRIJHEID GESTELD. Da Ohiineesche regeering heeft aan d« Duitsche Ambassade in China medege- deeld, dat de gouverneur van Sinkiang da regeering ervan in kennis heeft gesteld, T dat de drie Duitsche en twee Nederlandsoht j Missionarissen van het Goddelijk Woord j die onlangs gevangen waren genomen, it vrijheid zullen worden gesteld. Het Mini. sterie van Buitenlandsohe Zaken zal ove •hun lot beslissen. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Ki Maandschrift. Uitg. der Le N.V. Petrus Canisius. F. C. „Rijke kerken en arme mensch en" luidl j. de titel van het artikel, waarmede de Mei. va aflevering van het Schild begint. Hel Le klinkt bijna als een sensatie-kop, maa rï toch gaat het over een ernstige zaak ei da een lang niet eenvoudige zaak. Het ge Va zegde van Judas doet thans ook nog op Nc geld: „Waartoe die verkwisting? Was he' de niet beter, alles te verkoopen en het gele Le aan de armen te geven?" De kwestie i Va niet zoo eenvoudig; zooals prof. dr. Bendei O.P. klaar uiteen zet. Wij sieren onzi 8tf kerken niet om wille van God, want God ho heeft dat niet noodig, heeft er geen belanf de bij. Doch de menschen hebben het zei1 noodig; zij kunnen geen bestendige ver w eering koesteren, indien zij dat inwendige sé gevoelen niet kunnen uiten in uitwendige va daden. Handelingen rechtstreeks tegen- over God zijn handelingen, die moeten VI uitdrukken de verhouding van God en mensch. Zij moeten een uitdrukking zijn A. van de oneindige alovertreffende groot- L< heid, majesteit en almacht van God, tegen- A. over de kleinheid, nietigheid, afhankelijk- va heid van het schepsel. Zij moeten den Zc mensch helpen om het besef van God: grootheid levendig te houden. Hoe kan men dit beter doen dan door het edelst: de en beste aan God te schenken; het Hem ge C. wijde heiligdom met de schoonste en mee: M door den mensch gewaardeerde dingen ti B< versieren. Nergens vervullen de edelst! na sieraden, kostbare steenen, gouden voor- K werpen, prachtige werken van bouw-, L. schilder- en beeldhouwkunst enz. enz., dé beter hun functie dan waar ze gebruikt n< worden bij de vereering van God. né In het volgende artikel haalt pater dr, Th. Piket S.J. een citaat aan uit een be- K schouwing van ds. Creutzberg over Maria, Li waarbij pater Piket tot de conclusie komt, dat zelfs Maarten Luther niet zoover ging g< in zijn afwijzing van de Maria-vereering, TJ Dr. P. Kasteel behandelt voorts de leer R der Werkelijke Tegenwoordigheid, terwijl pater Maximinus O.F.M. Cap. een medi- C tatie neerschreef over „God en de Schep- H ping". H Dat de Katholieke en Gereformeerde ni Schriftuur-beschouwing tegenover elkan- H der worden geplaatst is geen zeldzaamheid Ook thans wordt dit gedaan door prof. dr, B Greitemann van Warmond naar aanleiding van een artikel in het Calvinistisch Week- L blad. Het gaar over het goed recht van L de z.g. dogmatische exegese, een bijbel- uitleg uitgaande van een bepaald stand- n punt. De Gereformeerden zeggen, deze L exegese te verwerpen, doch nemen toch wel zekere „vóór-onderstellingen" aan, n hetgeen in principe precies hetzelfde is. Jan Taal beëindigt thans zijn artikelen over en tegen het Puritanisme, terwijl de artikelen-reeks sluit met een korte medi tatie van G. Kothmann over de Meimaand^ en de Moedermaagd. De rubrieken „Op den Uitkijk", „Vra- genbus", Boekbespreking en Correspon dentie besluiten deze aflevering. <3 THEATER HOOFDFILMS LNHOUL) AANVANUSUU. KEURING Lido: Broadway-Serenade (Jeannette Mc Do-' nald, Lew Ayres) 1 give my heart, (Gitta Alpar). Revue-film Operette Dag. 8.15 u.. Zondag doorl. voorst. 2—7 u"r: Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur. Toelaatbaar v, volwassenen Luxor: Het Huis der Ver gelding (Ferd. Cra- vey, Cor Luchaire). Percy neemt vacan- tie (Hans Albers) Realistisch Humoristisch Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 2—7 u. Matinée 2 uur iede- ren dag behalve Vrijaag. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De Deserteur (Cor Luchaire, Jean P. Aumont). Was ik maa: nooit getr.uwd (Kathe von Nagy). Dramatisch Humoristisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Marionetten (Benja- mino Gigli). Mexico lacht (Mar- Tha Ray, Bob Burns. Zangfilm Dag. 8 uur; Zondag doorl. 2—7 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekeurd Casino: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6